DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła"

Transkrypt

1 entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT

2

3 entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT

4 entrale wentylacyjne KOMFOVNT OMKT entrale wentylacyjne KOMFOVNT tworzą dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach i pozwalają na efektywne wykorzystanie energii. Są projektowane i wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami jakości i wymagań. Znakomite parametry działania uzyskuje się dzięki właściwemu doborowi i montażowi wszystkich podzespołów. Wysoka niezawodność wynika z dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Ochrona zdrowia Twojej rodziny Urządzenia skutecznie usuwają z powietrza cząstki zanieczyszczeń, alergeny i pył, dzięki czemu tworzą w pomieszczeniach zdrowy klimat. Oszczędność energii iche działanie. Ograniczenie kosztów ogrzewania oraz zużycia energii elektrycznej. zięki wydajnym wymiennikom ciepła, które odzyskują do 9% ciepła z powietrza usuwanego i wykorzystują je do ogrzewania powietrza nawiewanego, koszty ogrzewania można ograniczyć do 40%. Wysokowydajne silniki (elektronicznie komutowane) zużywają 0% mniej energii niż silniki na prąd zmienny sterowane napięciem. System automatyki sterowania opracowany przez naszych specjalistów, ułatwia oszczędzanie energii. Niezawodność i trwałość Podwójny system kontroli jakości. fektywność central wentylacyjnych sprawdzana jest w naszym nowoczesnym laboratorium. Urządzenia są poddawane badaniom w niezależnych laboratoriach w Szwajcarii i Niemczech. Podwójna ochrona antykorozyjna obudowy urządzenia. Szeroki typoszereg central wentylacyjnych Oferujemy bardzo szeroki typoszereg central wentylacyjnych, odpowiadających wymaganiom klienta. Przyjazny system sterowania Nowoczesne i estetyczne panele sterowania umożliwiają użytkownikowi wybór potrzebnych funkcji, ustalanie i zmianę parametrów oraz obserwowanie procesu wentylacji na ekranie L. entrale wentylacyjne KOMFOVNT OMKT są przeznaczone do wentylowania pomieszczeń mieszkalnych o powierzchni od 40 m do 0 m. wie funkcje w jednym urządzeniu: 1. Wentylowanie pomieszczeń: zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła z powietrza usuwanego.. Możliwość podłączenia okapu kuchennego lub innego urządzenia do dodatkowego króćca wyciągowego. Specjalna konstrukcja urządzeń: nie ma potrzeby oznaczania strony inspekcyjnej dostęp serwisowy z obydwu stron. Jednostki wentylacyjne ze zintegrowaną automatyką są w pełni gotowe do instalacji: wystarczy je podłączyć do zasilania system PLUG&PLY Szeroka gama i wyjątkowo małe wymiary urządzeń, umożliwiają instalację nie tylko w nowych budynkach, ale również w obiektach poddawanych renowacji. W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

5 Szybki dobór urządzeń KOMFOVNT OMKT OMKT RGO urządzenia z obrotowym wymiennikiem ciepła Powierzchnia pomieszczenia mieszkalnego Wydajność powietrza przy sprężu fektywność termiczna obrotowego wymiennika ciepła Rodzaj silnika 00V/VW* 400V/VW* 0P/PW* 400P/PW* 600H/HW* Pionowe (podłączenia górne) Podwieszane (montaż na suficie lub ścianie) Poziome (podłączenia boczne) m ~10 ~160 ~10 ~00 ~0 m /h Pa % OMKT RU urządzenia z płytowym wymiennikiem ciepła Powierzchnia pomieszczenia mieszkalnego Wydajność powietrza przy sprężu fektywność termiczna obrotowego wymiennika ciepła Rodzaj silnika 00V/VW* 400V/VW* 40V/VW* 00P/PW* Pionowe (podłączenia górne) Podwieszane m ~10 ~180 ~180 ~0 m /h Pa % Uwagi: nagrzewnica elektryczna, W nagrzewnica wodna * montowana na kanale nagrzewnica wodna - zamawiana oddzielnie. Zalety urządzeń z silnikami : iche działanie poziom hałasu o -7 d() niższy niż w przypadku urządzeń z silnikami. Niższe zużycie energii wysoka sprawność. We wnętrzu silnika brak jest części wymagających okresowej konserwacji. Silniki wyposażone są w ochronę elektroniczną przed przegrzaniem, przeciążeniem, zwarciem, etc. Silniki można dokładnie regulować w pełnym zakresie prędkości (od 0 do 100%). W związku tym, urządzenie wentylacyjne może działać dokładnie z zadaną intensywnością, co dla użytkownika oznacza oszczędności energii i redukcję kosztów eksploatacji do 0%. łuższa żywotność. W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

6 Wymienniki ciepła w urządzeniach wentylacyjnych KOMFOVNT TSTOWN W SZWJRII Sprawność cieplna 90% i energooszczędność do Zasada działania urządzenia wentylacyjnego RGO z niezamarzającym obrotowym wymiennikiem ciepła Obrotowe wymienniki ciepła działają na zasadzie akumulacji ciepła (system regeneracyjny): obracający się aluminiowy bęben absorbuje ciepło z powietrza usuwanego i podgrzewa powietrze nawiewane do wentylowanych pomieszczeń. 16,8,0 +,0 +1,6 Testowane Zalety obrotowego wymiennika ciepła: Wysoka sprawność energetyczna do 90%. Obrotowy wymiennik ciepła umożliwia około czterokrotne zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do podgrzewania powietrza nawiewanego. Kompaktowa budowa. W odróżnieniu od płytowego wymiennika ciepła (krzyżowego lub przeciwprądowego) wymienniki obrotowe są odporne na zamarzanie. zęść wilgoci zawartej w powietrzu usuwanym jest przekazywana do powietrza nawiewanego. Przy działającej klimatyzacji, w lecie chłodzi powietrze nawiewane. Nie ma potrzeby odprowadzania skroplin (kondensatu).,0 4,4 +,0 +1,6 Sprawność cieplna 9% i energooszczędność do Zasada działania urządzenia wentylacyjnego RU z płytowym wymiennikiem ciepła iepło powietrza usuwanego jest przekazywane do powietrza nawiewanego poprzez aluminiowe płyty wymiennika. Powietrze przepływa przez wymiennik krzyżowo. zięki konstrukcji wymiennika, nie dochodzi do mieszania powietrza usuwanego i nawiewanego. Podwójny wymiennik płytowy -6,0 Polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy +17, + Sprawność cieplna 9% i energooszczędność do Zalety płytowego wymiennika ciepła: W trakcie wentylacji ciepło powietrza usuwanego jest przekazywane do powietrza nawiewanego specjalna konstrukcja urządzenia umożliwia odzyskanie do 9% ciepła. ałkowicie oddzielone strumienie powietrza. Zastosowanie podwójnych wymienników ciepła zmniejsza ryzyko zamarznięcia. System antyzamrożeniowy kontrolowany przez automatykę ,,0 luminiowy wymiennik przeciwprądowy + Powietrze zewnętrzne Powietrze nawiewane do pomieszczeń Powietrze usuwane z pomieszczeń Powietrze usuwane na zewnątrz Pośrednie usunięcie wilgoci 4 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

7 Pionowe urządzenie OMKT RGO 00V Urządzenie zaprojektowane z możliwością wbudowania w meble kuchenne nad kuchenką. zięki bardzo małym rozmiarom możliwy jest łatwy montaż w niewielkich obiektach lub w pomieszczeniach poddawanych renowacji. Urządzenie nadaje się do wentylacji pomieszczeń o powierzchni do 10 m. Urządzenie jest w pełni gotowe do eksploatacji. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie, prostym w obsłudze panelem 4, umożliwia ekonomiczną pracę urządzenia i ustalenie niezbędnych parametrów. Urządzenie RGO 00V spełnia dwie funkcje: 1. Wentyluje pomieszczenia: zapewnia zrównoważoną wentylację z odzyskiem ciepła nawiew świeżego i usuwanie zużytego powietrza.. Posiada możliwość usuwania zużytego powietrza poprzez okap: w trakcie gotowania użytkownik włącza okap i urządzenie usuwa przez niego powietrze. Okap kuchenny posiada wbudowaną przepustnicę, która służy również do regulacji przepływu powietrza przez okap. Uwaga: nie ma niebezpieczeństwa zatłuszczenia wymiennika obrotowego, ponieważ podczas gotowania strumienie powietrza nie mieszają się! laczego? Ponieważ podczas gotowania włącza się okap, co powoduje otwarcie wbudowanego obejścia (by-pass). Zużyte powietrze podczas gotowania jest usuwane za pomocą wyciągu i kierowane do obejścia, z pominięciem wymiennika obrotowego. Wentylator wyciągowy można w razie potrzeby łatwo zdemontować i oczyścić. Zasada działania: Okap kuchenny włączony Okap kuchenny wyłączony Powietrze zewnętrzne Powietrze nawiewane do pomieszczeń Powietrze usuwane z pomieszczeń Powietrze usuwane na zewnątrz Wyciąg przez okap kuchenny W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

8 Pionowe urządzenie OMKT RGO 00V Wysokosprawny obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje do 89% ciepła. Jedną z zalet budowy RGO 00V jest to, że użytkownik nie musi określać, z której strony prowadzona będzie inspekcja serwisowa urządzenie jest dwustronne (lewa i prawa strona w jednym). Przednią i tylną pokrywę łatwo się demontuje. zięki temu, podczas instalacji możliwe jest obrócenie urządzenia i uzyskanie właściwej strony inspekcyjnej oraz podłączenia kanałów. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 00V Wersja lewa Wersja prawa 7 1(x) F Objaśnienia F Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) Podłączenie okapu kuchennego F (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 6 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

9 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 00V---4 RGO 00VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 600 x 0 x 1 8 x 10 x 46-F7 4 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RGO 00V Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,04 0,06 0, SFP 1 00 SFP 0, SFP 0, 0 fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie,, 1, Moc odzysku (kw) L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 00V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane Podłączenie okapu kuchennego odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 7

10 Pionowe urządzenie OMKT RGO 400V ardzo zwarta budowa i wysoka sprawność energetyczna. Wysoko sprawny obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje do 90% ciepła. Kompaktowa budowa i wysoka sprawność energetyczna, stanowią najlepszy wybór i pozwalają stworzyć zdrowy mikroklimat w mieszkaniu, apartamencie lub w małym domu. Urządzenie może wentylować pomieszczenia o powierzchni do 160 m. Urządzenia zostało zaprojektowane, aby zapewniać wentylację pomieszczeń oraz zostać połączone z okapem kuchennym za pomocą dodatkowego kanału. Oprócz okapu kuchennego, do dodatkowego króćca można podłączyć dowolny wyciąg powietrza z pomieszczeń zanieczyszczonych (usuwanie powietrza z toalety, pralni, garażu, itp.). Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 400V Wersja lewa Wersja prawa Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 8 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

11 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 400V---4 RGO 400VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 600 x 49 4 x 160, 1 x 1 40 x 10 x 46-F7 4 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RGO 400V Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,04 0,06 0, SFP 0,7 SFP 0, SFP 0,4 SFP 0, L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie 4 1 Moc odzysku (kw) ane akustyczne RGO 400V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 9

12 Podwieszane urządzenie OMKT RGO 0P Wysokość urządzenia wynosi zaledwie 10 mm, dzięki czemu łatwo je zamontować w niewielkiej przestrzeni. Obrotowy wymiennik ciepła zapewnia wysoki odzysk ciepła i sprawność termiczną ponad 87%. zięki specjalnej budowie i bardzo małej wysokości, urządzenie można zamontować poziomo pod sufitem podwieszanym lub pionowo na ścianie. Urządzenie RGO 0P służy do wentylowania pomieszczeń do 10 m. Przeznaczone jest do mieszkań, małych domów, klas szkolnych, małych biur, sal konferencyjnych, itp. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 0P Wersja prawa (4x) Wersja lewa Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 10 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

13 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 0P---4 RGO 0PW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 790x 0 4 x 160, 1 x 1 78 x 8 x 46-F7 41 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RGO 0P Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,0 0,0 0,06 0, SFP 1, SFP SFP 0,7 0 0 fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa , , 8 80, , , Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) L W /d() 40 SFP 0, P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 0P Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 11

14 Podwieszane urządzenie OMKT RGO 400P Wysokość urządzenia wynosi zaledwie 10 mm. Wysoka sprawność termiczna do 88%, dzięki zastosowaniu dwóch wymienników obrotowych. Urządzenie RGO 400P służy do wentylowania pomieszczeń do 180 m. Przeznaczone jest do mieszkań, apartamentów, małych domów i sal konferencyjnych. Pomimo niewielkiej wysokości sprawność termiczna RGO 400P sięga 88%, dzięki zastosowaniu specjalnego układu podwójnego wymiennika obrotowego. Oprócz okapu kuchennego, do dodatkowego króćca można podłączyć dowolny wyciąg powietrza z pomieszczeń zanieczyszczonych (usuwanie powietrza z toalety, pralni, garażu, itp.). Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie nie- zbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 400P Wersja prawa (4x) Wersja lewa Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 1 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

15 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 400P---4 RGO 400PW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 110 x 60 4 x 00, 1 x 1 78 x 8 x 46-F7 6 RL 9010 harakterystyka RGO 400P fektywność temperaturowa Wydajność powietrza (m /s) iśnienie statyczne (Pa) 0 0,04 0,08 0,1 0,16 0, SFP 1, SFP 1 10 SFP 0,7 100 SFP 0, 0 fektywność temperaturowa η t (%) Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 400P Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 1

16 Poziome urządzenia OMKT RGO 600H Wyjątkowo kompaktowa budowa oraz wysoki odzysk ciepła do 89%. Urządzenie RGO 600H przeznaczone jest do wentylacji pomieszczeń o powierzchni do 0 m, takich jak duże mieszkania, apartamenty, średniej wielkości domy, sale konferencyjne itp. zięki kompaktowej budowie i wysokiej sprawności, urządzenie można łatwo zamontowane zarówno w nowych obiektach, jaki i w obiektach poddawanych renowacji. Po zdjęciu paneli bocznych szerokość RGO 600H wynosi zaledwie 470 mm, co umożliwia wniesienie urządzenia wąskimi schodami na poddasze lub w inne trudno dostępne miejsce. Oprócz okapu kuchennego, do dodatkowego króćca można podłączyć dowolny wyciąg powietrza z pomieszczeń zanieczyszczonych (usuwanie powietrza z toalety, pralni, garażu, itp.). Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 600H Wersja prawa (4x) Wersja lewa 1 Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Kabel zasilający zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 14 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

17 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 600H---4 RGO 600HW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 110 x 70 4 x 00, 1 x x x 46-F7 90 RL 9010 harakterystyka RGO 600H fektywność temperaturowa Wydajność powietrza (m /s) iśnienie statyczne (Pa) 0 0,04 0,08 0,1 0, SFP 1, 0 SFP SFP 0,7 SFP 0, 100 fektywność temperaturowa η t (%) Moc odzysku (kw) 0 Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 600H Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 1

18 Pionowe urządzenia OMKT RU 00V Podwójne płytowe wymienniki ciepła z przepływem krzyżowym, zapewniają odzysk ciepła do 88%. RU 00V służą do mechanicznego wentylowania pomieszczeń do 10 m, takich jak mieszkania, apartamenty, i inne pomieszczenia mieszkalne. Strumienie powietrza wywiewanego i nawiewanego są w urządzeniach oddzielone za pomocą płytowego wymiennika ciepła, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie ciepła także z powietrza zanieczyszczonego. Można odzyskiwać ciepło z pomieszczeń o silnych zapachach: kuchni, łazienki, etc. Urządzenia posiadają dodatkowe przyłącze do okapu kuchennego. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RU 00V Wersja prawa 6 4 Specjalna konstrukcja RU 00V umożliwia użytkownikowi wybór strony inspekcyjnej (lewej lub prawej). oczne pokrywy urządzenia łatwo się demontuje. Po wybraniu strony inspekcyjnej, należy obrócić urządzenie i przyłączyć kanały Objaśnienia 1 Podwójny wymiennik płytowy 740 lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Wersja lewa Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 16 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

19 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 00V---4 RU 00VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 740 x 40 x 1 00 x 00 x 46-F7 4 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RU 00V Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,04 0,06 0, SFP 1, SFP 1 SFP 0,7 SFP 0, L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie 4 1 Moc odzysku (kw) ane akustyczne RU 00V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 17

20 Pionowe urządzenia OMKT RU 400V F fektywność odzysku ciepła 89%. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy w systemach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w mieszkaniach, apartamentach, małych domach oraz innych obiektach mieszkalnych o powierzchni do 10 m. Wysoko wydajny płytowy wymiennik przeciwprądowy oraz wentylatory wyposażone w silniki, gwarantują efektywną i ekonomiczną pracę urządzenia: do 89% energii cieplnej powietrza wyciąganego, zostaje wykorzystana do podgrzania świeżego powietrza nawiewanego. entrala jest wyposażona w pełni zintegrowaną automatykę sterowania z montowanym na ścianie, prostym w obsłudze panelem 4 PLUS, umożliwiającym ekonomiczną pracę urządzenia i ustalenie niezbędnych parametrów. 4 PLUS RU 400V F Wersja prawa W niektórych jednostkach strony wykonania prawa i lewa są swoim odbiciem lustrzanym, w innych są odwrócone. Wybierz właściwą stronę instalacji urządzenia Wersja lewa Objaśnienia 1 luminiowy wymiennik przeciwprądowy (4x) lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) 9 Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza 98 Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz 18 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

21 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 400VF--4 PLUS RU 400VWF--4 PLUS* ~0 / 0 / 1 fazy.8 1. x x 98 x 600 Ø 160 x 0 x 46-F7 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RU 400V F Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,06 0,09 0, SFP 1, SFP 1 SFP 0,7 100 SFP 0, L W /d() fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. SFP silnika obliczamy ze wzoru: SFP = P/V; gdzie P kw oraz V m /s. P silnika należy obliczać według wzoru: P = SFP*V; gdzie SFP kw/(m /s) oraz V m /s. ane akustyczne RU 400V F k OT k SUM Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W tabelach poniżej współczynniki korekcyjne k OT, d oraz k SUM, d() służą do algebraicznego sumowania wartości najbliższej charakterystyki całkowitego, ważonego*, umownego poziomu dźwięku L W /d() (zwykle mierzonego na wylocie powietrza wywiewanego urządzenia wentylacyjnego) w punkcie roboczym urządzenia (w punkcie przecięcia prostopadłych: strumienia powietrza Q, m /godz. i obciążenia zewnętrznego ΔP, Pa na wykresie sprawności powyżej) i obliczania poziomu dźwięku L W /d w 8 pasmach oktawowych** oraz całkowitego, ważonego, umownego poziomu mocy L W /d() dla wszystkich otworów kanałów wentylacyjnych jednostki (bez uwzględniania wpływu obudowy), wreszcie obliczania poziomu dźwięku L P, d w 8 pasmach oktawowych oraz całkowitego, ważonego, umownego poziomu mocy L p, d() obudowy jednostki (bez uwzględniania wpływu otworów) w odległości metrów i w otoczeniu odbijającym dźwięk: strop (sufit) i dwie blisko sąsiadujące ściany pod kątem 90 stopni, w standardowych warunkach otoczenia***. * charakterystyka ważona umowna: uwzględnia zróżnicowaną czułość ludzkiego słuchu w poszczególnych częstotliwościach; ** 8 pasm oktawowych - częstotliwości: 6, 1, 0, 00, 1000, 000, 4000 oraz 8000 Hz; *** standardowe warunki otoczenia: ciśnienie atmosferyczne 101. kpa, temperatura 0, wilgotność względna 0%. W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 19

22 Pionowe urządzenia OMKT RU 40V Podwójne płytowe wymienniki ciepła z przepływem krzyżowym, zapewniają odzysk ciepła do 88%. RU 40V służą do mechanicznego wentylowania pomieszczeń do 180 m, takich jak mieszkania, apartamenty, i inne pomieszczenia mieszkalne. Strumienie powietrza wywiewanego i nawiewanego są w urządzeniach oddzielone za pomocą płytowego wymiennika ciepła, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie ciepła także z powietrza zanieczyszczonego. Można odzyskiwać ciepło z pomieszczeń o silnych zapachach: kuchni, łazienki, etc. Urządzenia posiadają dodatkowe przyłącze do okapu kuchennego. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RU 40V Wersja prawa 6 4 Specjalna konstrukcja RU 40V umożliwia użytkownikowi wybór strony inspekcyjnej (lewej lub prawej). oczne pokrywy urządzenia łatwo się demontuje. Po wybraniu strony inspekcyjnej, należy obrócić urządzenie i przyłączyć kanały Objaśnienia 1 Podwójny wymiennik płytowy 740 lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Wersja lewa Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 0 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

23 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 40V---4 RU 40VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 740 x 40 x 1 00 x 00 x 46-F7 4 RL 9010 harakterystyka RU 40V fektywność temperaturowa iśnienie statyczne (Pa) Wydajność powietrza (m /s) 0 0,04 0,08 0,1 00 SFP 1, 0 SFP 1 00 SFP 0,7 10 SFP 0, fektywność temperaturowa η t (%) Moc odzysku (kw) Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RU 40V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 1

24 Podwieszane urządzenie OMKT RU 00P F fektywność odzysku ciepła 9%. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy w systemach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w mieszkaniach, apartamentach, małych domach oraz innych obiektach mieszkalnych o powierzchni do 00 m. Wysoko wydajny płytowy wymiennik przeciwprądowy oraz wentylatory wyposażone w silniki, gwarantują efektywną i ekonomiczną pracę urządzenia: do 9% energii cieplnej powietrza wyciąganego, zostaje wykorzystana do podgrzania świeżego powietrza nawiewanego. entrala jest wyposażona w pełni zintegrowaną automatykę sterowania z montowanym na ścianie, prostym w obsłudze panelem 4 PLUS, umożliwiającym ekonomiczną pracę urządzenia i ustalenie niezbędnych parametrów. 4 PLUS RU 00P F Wersja lewa (4x) Wersja prawa 6 Objaśnienia 1 Polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) 9 Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

25 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 00PF--4 PLUS RU 00PWF--4 PLUS* ~0 / 0 / 1 fazy x x 1180 x 100 Ø x 00 x 46-F7 70 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RU 00P F Wydajność powietrza (m /s) 0 0,04 0,08 0,1 0,16 0, SFP 1, SFP 1 SFP 0,7 SFP 0, 0 L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) ane akustyczne RU 00P F Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

26 Instalacja pionowych urządzeń KOMFOVNT OMKT Z bezpośrednio zintegrowanym okapem kuchennym (tylko RGO 00V) Z oddzielnie podłączonym okapem kuchennym KOMFOVNT Z oddzielnie podłączanymi dodatkowymi wyciągami powietrza Jeśli nie stosuje się okapu kuchennego, do urządzenia można podłączyć także dodatkowy wyciąg powietrza z łazienki, pralni lub innych pomieszczeń. Zrównoważony system wentylacyji pomieszczeń Po włączeniu wyciągu okapu kuchennego, przepływ powietrza nawiewanego przez urządzenie wzrasta, a wywiewanego automatycznie maleje. zięki temu, możemy zachować zrównoważony system wentylacji nawiewnej i wyciągowej w pomieszczeniach. Urządzenia OMKT muszą być instalowane w ogrzewanych pomieszczeniach, oprócz RGO 600H. 4 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

27 Instalacja urządzeń KOMFOVNT OMKT w suficie podwieszanym Specjalna budowa urządzenia i jego bardzo mała wysokość umożliwiają montaż poziomy nad sufitem podwieszany lub pionowy na ścianie. Z okapem kuchennym podłączonym kanałem Z dodatkowo podłączonymi dyfuzorami wyciągowymi Zrównoważony system wentylacyji pomieszczeń Po włączeniu wyciągu okapu kuchennego, przepływ powietrza nawiewanego przez urządzenie wzrasta, a wywiewanego automatycznie maleje. zięki temu, możemy zachować zrównoważony system wentylacji nawiewnej i wyciągowej w pomiesczeniach. Powietrze zewnętrzne Powietrze nawiewane do pomieszczeń Powietrze usuwane z pomieszczeń Powietrze usuwane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

28 utomatyka sterowania KOMFOVNT OMKT Główne funkcje panelu 4: Główne funkcje panelu 4 PLUS: Ustawienie intensywności wentylacji (1,, ). Ustawienia temperatury (1 0 ) za pomocą potencjometru wewnątrz urządzenia. Wybór trybu działania zima/lato. Korekta poziomu intensywności wentylacji za pomocą potencjometru (wewnątrz urządzenia): dla wentylatorów z silnikami od 0 do 100%. ktywacja OVR przez zewnętrzne urządzenie dodatkowe. ktywacja OVR z panelu na określony czas (0, 60, 90 min.). Usterki sygnalizowane są oznaczeniem STOP (czerwoną diodą). Wybór trybu działania urządzenia on/off/auto. Ustawienie intensywności wentylacji (1,,,). Tygodniowy harmonogram pracy. Ustawienie utrzymywania temperatury. Programowanie temperatury w określonym czasie w zakresie +/- 9. Wybór trybu działania zima/lato. Korekta poziomu intensywności wentylacji z poziomu panelu sterującego: dla wentylatorów z silnikami od 0 do 100%. ktywacja OVR przez zewnętrzne urządzenie dodatkowe. ktywacja OVR z panelu na określony czas (1-90 min.). Ustawienie poziomu pracy wentylatorów dla funkcji OVR. Wybór języka. Wskazanie błędów i rejestr (historia 0 zdarzeń z podaniem daty i godziny). lokada panelu za pomocą kodu PIN. Wymiary panelu sterującego 7 x 7 x mm Kabel przyłączeniowy (10m) 8 x 0, mm Wymiary panelu sterującego 16 x 79 x 6 mm Kabel przyłączeniowy (10m) 4 x 0, mm Zdalne sterowanie intensywnością wentylacji (funkcja nadrzędna OVR) zięki funkcji OVR (Tryb nadrzędny) możliwe jest zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą zewnętrznych akcesoriów. Po włączeniu funkcji możliwa jest zmiana bieżącego trybu działania urządzenia oraz rozpoczęcie pracy zgodnie z nowymi parametrami. ZSTOSOWNI FUNKJI OVR: Utrzymywanie poziomu stężenia O w pomieszczeniu. odając do systemu czujnik O (z przekaźnikiem) możliwe jest spowodowanie, że w razie przekroczenia ustalonego poziomu stężenia, urządzenie rozpocznie pracę z większą intensywnością, aż do momentu osiągnięcia normalnego stężenia O. Następnie centrala powróci do swoich poprzednich nastaw. Utrzymywanie wilgotności względnej w pomieszczeniu po podłączeniu czujnika wilgotności (z przekaźnikiem) następuje automatyczne przełączenie na maksymalną lub inna ustaloną intensywność wentylacji, tak aby utrzymać poziom wilgotności zadany przez użytkownika. Wentylacja na żądanie po podłączeniu czujnika ruchu, poziom intensywności można odpowiednio zmieniać: jeśli w pomieszczeniu są ludzie wentylacja będzie się odbywać z ustaloną intensywnością funkcji OVR, a gdy pomieszczenie jest puste urządzenie przełączy się na wartość intensywności ustaloną przez użytkownika, np. minimalną. Wentylacja z dodatkowym wywiewem powietrza możliwe jest przyłączenie dodatkowych kanałów wyciągowych, np. z okapu kuchennego lub innego pomieszczenia (bez oddzielnego wentylatora). Wówczas wywiew powietrza prowadzony jest przez centralę wentylacyjną. Po włączeniu funkcji, wentylator nawiewny i wywiewny włączają się z maksymalną intensywnością. Kompensacja podciśnienia dla układów, w których wywiew powietrza odbywa się poprzez oddzielny system wentylacji wywiewnej. W celu skompensowania podciśnienia w pomieszczeniu, zewnętrzny układ elektroniczny może włączyć funkcję OVR. Po jej aktywacji wentylator nawiewny włącza się z maksymalną intensywnością, a wentylator wywiewny wyłącza. Opcja stosowana na przykład dla współpracy centrali z okapami wyposażonymi we własne wentylatory wyciągowe. 6 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

29 kcesoria KOMFOVNT OMKT kcesoria automatyki Okapy kuchenne KOMFOVNT Stal nierdzewna lub malowane Filtry Programator tygodniowy (do panelu 4) Nagrzewnice wodne kanałowe H Skrzynka sterująca nagrzewnicą wodną Przeznaczona do urzadzeń OMKT współpracujących z kanałowymi nagrzewnicami wodnymi Wyłącznik ciśnieniowy Pa (do funkcji OVR) zujnik ruchu (do funkcji OVR) Przepustnice powietrza z siłownikami Rozdzielacz powietrza OS Tylko do urządzenia RGO 00V, w celu poziomego podłączenia kanałów Higrostat (do funkcji OVR) Kratka zewnętrzna (czerpnia/wyrzutnia powietrza) zujnik O (do funkcji OVR) Kod zamówienia Przykład: Typ HU RGO, RU Wydajność centrali Wykonanie: H poziome, V pionowe, P płaskie Nagrzewnica powietrza: W wodna, elektryczna F płytowy wymiennik przeciwprądowy y-pass Strona rewizyjna: R prawa, L lewa Typ automatyki: 4, 4 PLUS RU 00 P F - - R - 4 PLUS XXXX XXX X X X - X - X - X W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 7

30 Urządzenie KOMFOVNT OMKT w systemie wentylacyjnym lub F PLUS 11 lementy systemu wentylacyjnego 1 Urządzenie OMKT RGO 00V Malowana pokrywa przednia (wykończenie w stali nierdzewnej opcjonalne) Okap kuchenny (na zamówienie klienta, możliwe jest podłączenie również innych urządzeń wyciągowych) 4 Panel sterujący 4 lub dotykowy panel 4 PLUS Kartka nawiewna 6 Zawór wyciągowy 7 Przepustnica zwrotna 8 Kratka zewnętrzna (czerpnia/wyrzutnia) 9 Przepustnice z siłownikami 10 Kanał izolowany 11 Przepustnice regulacyjne 1 Tłumik zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz Wyciąg dodatkowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) F Podłączenie okapu kuchennego (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 8 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

31 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

32 VNTI Sp. z o.o. ul. artycka 6/ Warszawa Poland Tel. (+48 ) Fax (+48 ) Producent: U MLV Ozo str. 10, 0800 Vilnius Lithuania 01

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT 1 entrale wentylacyjne Komfovent omekt entrale wentylacyjne Komfovent tworzą dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach

Bardziej szczegółowo

Centrale wentylacyjne

Centrale wentylacyjne entrale wentylacyjne OMKT entrale wentylacyjne KOMFOVNT OMKT 4 Szybki dobór urządzeń KOMFOVNT OMKT Wymienniki ciepła w urządzeniach wentylacyjnych KOMFOVNT 6 OMKT RGO 00V 7 OMKT RGO 400V 0 OMKT RGO 40V-

Bardziej szczegółowo

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu KOMFOVNT OMKT wentylacja w Twoim otoczeniu konomiczne zastosowanie energii fektywność temperaturowa do 8% Niski poziom hałasu Zintegrowana nieskomplikowana automatyka sterowania urządzeniem ostosowany

Bardziej szczegółowo

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu KOMFOVENT OMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu Ekonomiczne zastosowanie energii Efektywność temperaturowa do 85% Niski poziom hałasu Zintegrowana nieskomplikowana automatyka sterowania urządzeniem ostosowany

Bardziej szczegółowo

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Ventia Sp. z o.o. l.artycka /, 00-1 Warszawa, POLN tel. (+8 ) 81 11 5, fax (+8 ) 81 10 98 www.ventia.pl, www.komfovent.com Komfovent prodcer: U malva, Ozo str.10, LT-0800 Vilnis, Lithania www.komfovent.com,

Bardziej szczegółowo

28-06-2016 1/8 RIS 400 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 400 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

28-06-2016 1/8 RIS 400 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 400 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 28-06-2016 1/8 RIS 400 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 400 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 28-06-2016 2/8 RIS 400 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO

Bardziej szczegółowo

4-06-2014 1/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

4-06-2014 1/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 4-06-2014 1/8 RIS 700 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 4-06-2014 2/8 RIS 700 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO wyposażone

Bardziej szczegółowo

Typ PSW 200 20-200 0-10 78,00. Cena EUR/SZT. Typ ETX 15 1 230 1,5 129,00 ETX 25 1 230 2,5 139,00 B H

Typ PSW 200 20-200 0-10 78,00. Cena EUR/SZT. Typ ETX 15 1 230 1,5 129,00 ETX 25 1 230 2,5 139,00 B H 30 OTD Centrale wentylacyjne nawiewne Centrale wentylacyjne nawiewne obudowa z blachy stalowej malowanej proszkowo, izolowana wełną mineralną gr. 30 mm standardowo wyposażone w nagrzewnicę elektryczną

Bardziej szczegółowo

17-03-2016 1/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

17-03-2016 1/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 17-03-2016 1/8 RIS 1200 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 17-03-2016 2/8 RIS 1200 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS

Bardziej szczegółowo

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne Komfovent omekt entrale wentylacyjne Komfovent tworzą dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła Rekuperator krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana powietrza Redukcja kosztów

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Wysoka skuteczność odzysku energii, rekuperator krzyżowy o sprawności do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana

Bardziej szczegółowo

CENTRALE WENTYLACYJNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA

CENTRALE WENTYLACYJNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA CENTRALE WENTYLACYJNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA Centrale wentylacyjne ecov mogą być integralną częścią systemów MULTI V zapewniając czyste i zdrowe powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. 136 ecov 144 ecov

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła Rekuperator krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana powietrza Redukcja kosztów

Bardziej szczegółowo

23-01-2015 1/8 RIRS 1200. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 WERSJA POZIOMA (H)

23-01-2015 1/8 RIRS 1200. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 WERSJA POZIOMA (H) 23-01-2015 1/8 RIRS 1200 Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 WERSJA POZIOMA (H) 23-01-2015 2/8 RIRS 1200 Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w wydajny obrotowy

Bardziej szczegółowo

RLI CENTRALE WENTYLACYJNE Z OBROTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA. centrale z odzyskiem ciepła. dane podstawowe. wentylatory. Akcesoria

RLI CENTRALE WENTYLACYJNE Z OBROTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA. centrale z odzyskiem ciepła. dane podstawowe. wentylatory. Akcesoria centrale z odzyskiem ciepła CENTRALE WENTYLACYJNE Z OBROTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA budowa i konstrukcja EC CONSTANT flow Obudowa central wykonana jest w całości z podwójnej warstwy blachy stalowej grubości

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Wydajne i oszczędne urządzenie, dzięki wyposażeniu w wymiennik krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92%

Bardziej szczegółowo

Seria VUT WH EC. Filtr Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew).

Seria VUT WH EC. Filtr Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew). VUT EH EC A8 A13 Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła oraz nagrzewnicą elektryczną o wydajności do 600 m 3 /h, w izolowanej obudowie. Sprawność rekuperacji do 90%. Nawiewno-wywiewna

Bardziej szczegółowo

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Systemair w świetle wymagań NFOŚiGW

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Systemair w świetle wymagań NFOŚiGW Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Systemair w świetle wymagań NFOŚiGW Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła produkcji Systemair spełniają warunki i założenia przyjęte przez Narodowy Fundusz Ochrony

Bardziej szczegółowo

Seria VUT WH EC. Warianty VUT EH EC modele z elektryczną nagrzewnicą, wentylatorami z silnikami EC oraz poziomymi króćcami.

Seria VUT WH EC. Warianty VUT EH EC modele z elektryczną nagrzewnicą, wentylatorami z silnikami EC oraz poziomymi króćcami. VUT EH EC Wyświetlacz LCD Wyświetlacz SAS908 Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła oraz nagrzewnicą elektryczną o wydajności do 600 m 3 /h, w izolowanej obudowie. Sprawność rekuperacji

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Rekuperator krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana powietrza Redukcja

Bardziej szczegółowo

EKOLOGICZNY ZDROWY DOM. Ce n t ral e re ku perac yjn e I TH O. IGLOTECH / Rekuperacja

EKOLOGICZNY ZDROWY DOM. Ce n t ral e re ku perac yjn e I TH O. IGLOTECH / Rekuperacja EKOLOGICZNY ZDROWY DOM Ce n t ral e re ku perac yjn e I TH O REKUPERACJA Rekuperacja to inaczej mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła. Polega na wymuszeniu obiegu powietrza oraz odzysku ciepła z powietrza

Bardziej szczegółowo

klimat@nso.pl kom. 603 589 527 Tel./fax (34) 317 58 27 ul.oleska 74 Starokrzepice 42-161

klimat@nso.pl kom. 603 589 527 Tel./fax (34) 317 58 27 ul.oleska 74 Starokrzepice 42-161 * CHŁODNICTWO * KLIMATYZACJA * WENTYLACJA klimat@nso.pl kom. 603 589 527 Tel./fax (34) 317 58 27 ul.oleska 74 Starokrzepice 42-161 SYSTEM WENTYLACJI NAWIEWNO-WYWIEWNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA I WILGOCI B3B-WX

Bardziej szczegółowo

Wymiennik ciepła wysokiej wydajności. Technologia E.S.P (liniowa kontrola ciśnienia dyspozycyjnego) Praca w trybie obejścia (Bypass)

Wymiennik ciepła wysokiej wydajności. Technologia E.S.P (liniowa kontrola ciśnienia dyspozycyjnego) Praca w trybie obejścia (Bypass) Wymiennik ciepła wysokiej wydajności Będąca sercem systemu wentylacji jednostka odzysku energii zapewnia wysoką wydajność i komfort przebywania w pomieszczeniach. Odzyskuje ona energię z usuwanego z pomieszczeń

Bardziej szczegółowo

bliżej natury KCX bliżej siebie KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

bliżej natury KCX bliżej siebie KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła bliżej natury bliżej siebie KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Wydajne i oszczędne urządzenie, dzięki wyposażeniu w wymiennik krzyżowy o sprawności

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp str. 2 Okap do wyciągu pary OWPW str. 3 Okap indukcyjny OIOC str. 5. Okap przyścienny OWCS str. 7

Spis treści. Wstęp str. 2 Okap do wyciągu pary OWPW str. 3 Okap indukcyjny OIOC str. 5. Okap przyścienny OWCS str. 7 W E N T Y A C E sp. z o.o. Spis treści Wstęp str. 2 Okap do wyciągu pary OWPW str. Okap indukcyjny OIOC str. 5 Okap przyścienny OWCS str. 7 Okap przyścienny OWCP str. 8 Okap centralny OWCC str. 9 Filtr

Bardziej szczegółowo

VAM-FA. Wentylacja z odzyskiem ciepła

VAM-FA. Wentylacja z odzyskiem ciepła VAM-FA Wentylacja z odzyskiem ciepła Czyste powietrze z zewnątrz Zużyte powietrze po wymianie ciepła Czyste powietrze po wymianie ciepła Zużyte powietrze z pomieszczenia System wentylacji z odzyskiem ciepła

Bardziej szczegółowo

DOMEKT. Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych

DOMEKT. Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych DOMEKT Skuteczność energetyczna rekuperacji do 92% Podwójna kontrola jakości produkcji Przetestowane w Szwajcarii i w Niemczech Sterowanie sensorowe Zdrowy

Bardziej szczegółowo

OnyX. Classic Dream Sky

OnyX. Classic Dream Sky OnyX Classic Dream Sky 2 OnyX Classic OnyX Classic Centrala OnyX Classic jest urządzeniem stanowiącym główny element systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zapewnia ona ciągły dopływ

Bardziej szczegółowo

Centrala klimatyzacyjna z podwójnym przeciwprądowym wymiennikiem ciepła do hal krytych pływalni

Centrala klimatyzacyjna z podwójnym przeciwprądowym wymiennikiem ciepła do hal krytych pływalni Centrala klimatyzacyjna z podwójnym przeciwprądowym wymiennikiem ciepła do hal krytych pływalni CF Pool Basic Wydatek powietrza: 1 800 40 000 m 3 /h Podstawowe cechy: Funkcje wentylacji, osuszania i ogrzewania

Bardziej szczegółowo

KOMPAKT centrale wentylacyjne

KOMPAKT centrale wentylacyjne KOMPKT centrale wentylacyjne Opis urządzeń Komfovent kompakt 3 Powody, dla których warto wybrać jednostki KOMFOVENT KOMPKT 4 Komfovent kompakt rego 10 Obrotowy wymiennik ciepła 11 Standardowe wielkości

Bardziej szczegółowo

KOMPAKT centrale wentylacyjne

KOMPAKT centrale wentylacyjne KOMPK centrale wentylacyjne Opis urządzeń Komfovent kompakt Powody, dla których warto wybrać jednostki KOMFOVEN KOMPK 4 Komfovent kompakt rego 0 Obrotowy wymiennik ciepła Standardowe wielkości urządzeń

Bardziej szczegółowo

SAVE centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Zapewniają wysoką jakość powietrza oraz oszczędność energii.

SAVE centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Zapewniają wysoką jakość powietrza oraz oszczędność energii. Wentylatory I Centrale wentylacyjne I Wentylacja Pożarowa I Dystrybucja powietrza I Klimatyzacja I Kurtyny i aparaty grzewczo-wentylacyjne SAVE centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Zapewniają wysoką

Bardziej szczegółowo

RGS REKUPERATORY CENTRALE KLIMATYZACYJNE OPIS KONSTRUKCJI OZNACZENIE URZĄDZENIA. www.juwent.com.pl

RGS REKUPERATORY CENTRALE KLIMATYZACYJNE OPIS KONSTRUKCJI OZNACZENIE URZĄDZENIA. www.juwent.com.pl RGS REKUPERATORY OPIS KONSTRUKCJI OBUDOWA Konstrukcja obudowy oparta na szkielecie z profilu aluminiowego. Panele warstwowe wypełnione wełną mineralną grubości 25 mm. Od strony wewnętrznej blacha ocynkowana,

Bardziej szczegółowo

DOMEKT. Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych

DOMEKT. Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych DOMEKT Skuteczność energetyczna rekuperacji do 92% Podwójna kontrola jakości produkcji Przetestowane w Szwajcarii i w Niemczech Sterowanie sensorowe Zdrowy

Bardziej szczegółowo

Wentylacja z odzyskiem ciepła elementy rekuperacji

Wentylacja z odzyskiem ciepła elementy rekuperacji Wentylacja z odzyskiem ciepła elementy rekuperacji Dostarczenie właściwej ilości świeżego powietrza do budynku oraz usuwanie z niego powietrza zanieczyszczonego to zadania wentylacji mechanicznej. Z zewnątrz

Bardziej szczegółowo

Nagrzewnica elektryczna LEO EL

Nagrzewnica elektryczna LEO EL Nagrzewnica elektryczna LEO EL Spis treści Ogólna charakterystyka...3 Konstrukcja...4 Wymiary...5 Dane techniczne...5 Montaż...6 Sterowanie...8 Schemat blokowy...9 Prędkość nawiewanego powietrza LEO EL

Bardziej szczegółowo

EKOLOGICZNY ZDROWY DOM. C entr al e rek uper ac y j ne E N ER VEN T. IGLOTECH / Rekuperacja

EKOLOGICZNY ZDROWY DOM. C entr al e rek uper ac y j ne E N ER VEN T. IGLOTECH / Rekuperacja EKOLOGICZNY ZDROWY DOM C entr al e rek uper ac y j ne E N ER VEN T REKUPERACJA Rekuperacja to inaczej mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła. Polega na wymuszeniu obiegu powietrza oraz odzysku ciepła

Bardziej szczegółowo

REKUPERATORY BEZKANAŁOWE

REKUPERATORY BEZKANAŁOWE TANIA WENTYLACJA Z ODZYSKIEM CIEPŁA REKUPERATORY BEZKANAŁOWE Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że koniecznością staje się wyposażanie budynków w urządzenia wentylujące i odzyskujące ciepło.

Bardziej szczegółowo

RK-200-UP-2.2 RK-350-UP-2.2 RK-500-UP-2.2 RK-700-UP-2.2

RK-200-UP-2.2 RK-350-UP-2.2 RK-500-UP-2.2 RK-700-UP-2.2 Opcje Wyposażenie centrali entrale z odzyskiem ciepła Wykres sprężu Wykres sprawności Spręż dyspozycyjny [Pa] Sprawność odzysku ciepła [%] 6 85 5 8 4 75 3 2 7 1 65 2 4 6 8 6 2 4 6 8 1 RK-2-UP-2.2 RK-35-UP-2.2

Bardziej szczegółowo

Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła R-VENT ADVANCE R-VENT ROTO R-VENT STANDARD

Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła R-VENT ADVANCE R-VENT ROTO R-VENT STANDARD Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła R-VENT ADVANCE R-VENT ROTO R-VENT STANDARD SPIS TREŚCI ver 1/11/212 TABELA DOBORU URZĄDZEŃ... 6 CENTRALE Z WYMIENNIKIEM PRZECIWPRĄDOWYM R-VENT ADVANCE

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne systemy wentylacji

Nowoczesne systemy wentylacji Systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Vitovent 300-W Vitovent 200-D 14.03.2014r. Wrocław Szymon Lenartowicz Akademia Viessmann Zakres zastosowania urządzeń wentylacyjnych Wentylacja mechaniczna

Bardziej szczegółowo

Już po 5 minutach od rozpoczęcia godziny lekcyjnej następuje napływ świeżego powietrza.

Już po 5 minutach od rozpoczęcia godziny lekcyjnej następuje napływ świeżego powietrza. Das Innovationsunternehmen LTG Aktiengesellschaft Już po 5 minutach od rozpoczęcia godziny lekcyjnej następuje napływ świeżego powietrza. Decentralny aparat klimatyzacyjny, fasadowy typ FVS. Wzrost koncentracji

Bardziej szczegółowo

SYSTEM WENTYLACJI NAWIEWNO WYWIEWNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA ORAZ WILGOCI

SYSTEM WENTYLACJI NAWIEWNO WYWIEWNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA ORAZ WILGOCI SYSTEM WENTYLACJI NAWIEWNO WYWIEWNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA ORAZ WILGOCI B3B-WX 15, B3B-WX 20, B3B-WX 30, B3B-WX 40, B3B-WX 60, B3B-WX 80, B3B-WX 100, B3B-WX 125, B3B-WX, B3B-WX 200, B3B-WX DOKUMENTACJA TECHNICZNO

Bardziej szczegółowo

Skuteczne ogrzewanie i wentylacja budynków inwentarskich

Skuteczne ogrzewanie i wentylacja budynków inwentarskich Skuteczne ogrzewanie i wentylacja budynków inwentarskich www.ogrzewanie-agro.pl Obudowa ze stali malowanej proszkowo zastosowanie kurniki Wydajność 3 700 m 3 /h Moc grzewcza Zasięg strumienia ** 44,9 kw*

Bardziej szczegółowo

Urządzenie do wentylacji pomieszczeń Airblock FG

Urządzenie do wentylacji pomieszczeń Airblock FG Urządzenie do wentylacji pomieszczeń Airblock FG Dwukrotna wydajność dzięki technologii bliźniaczej Technologia bliźniacza optymalizuje przepływ powietrza i zwiększa wydajność, a jednocześnie umożliwia

Bardziej szczegółowo

Steruj za pomocą dotyku. Współpraca z chłodnicą. Nagrzewnica wstępna. Wybór czerpni. Wyposażenie centrali. Opcje. Centrale z odzyskiem ciepła

Steruj za pomocą dotyku. Współpraca z chłodnicą. Nagrzewnica wstępna. Wybór czerpni. Wyposażenie centrali. Opcje. Centrale z odzyskiem ciepła Opcje Wyposażenie centrali entrale z odzyskiem ciepła Wykres sprężu Wykres sprawności Spręż dyspozycyjny [Pa] Sprawność odzysku ciepła [%] 6 85 5 8 4 3 2 7 1 65 2 4 6 8 6 2 4 6 8 1 RK-2-KP-2.2 RK-35-KP-2.2

Bardziej szczegółowo

Klimakonwektory. 2 lata. wodne Nr art.: , , KARTA PRODUKTU. gwarancji. Ekonomiczne produkty zapewniające maksymalną oszczędność!

Klimakonwektory. 2 lata. wodne Nr art.: , , KARTA PRODUKTU. gwarancji. Ekonomiczne produkty zapewniające maksymalną oszczędność! KARTA PRODUKTU Klimakonwektory wodne Nr art.: 416-087, 416-111, 416-112 Ekonomiczne produkty zapewniające maksymalną oszczędność! 2 lata gwarancji Jula Poland Sp. z o.o. Biuro obsługi klienta: 801 600

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja techniczna central wentylacyjnych AirPack 300 oraz AirPack 300V

Dokumentacja techniczna central wentylacyjnych AirPack 300 oraz AirPack 300V Dokumentacja techniczna central wentylacyjnych AirPack 300 oraz AirPack 300V Spis treści Dokumentacja techniczna 1. Opis produktu... 4 2. Tabliczka znamionowa... 4 3. Recycling i utylizacja odpadów...

Bardziej szczegółowo

Centrale nawiewne OTD 2 Akcesoria dla central nawiewnych OTD 2. Centrale nawiewne OTK 3

Centrale nawiewne OTD 2 Akcesoria dla central nawiewnych OTD 2. Centrale nawiewne OTK 3 Spis treści Centrale nawiewne OTD 2 Akcesoria dla central nawiewnych OTD 2 Centrale nawiewne OTK 3 Centrale wentylacyjne DOMEKT 3 Centrale wentylacyjne Domekt REGO 3 Centrale wentylacyjne Domekt RECU 4

Bardziej szczegółowo

Zehnder ComfoAir 70. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze

Zehnder ComfoAir 70. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Zehnder ComfoAir 70 Karta katalogowa - informacje techniczne Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Opis Zdecentralizowane urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła i wilgoci Zehnder

Bardziej szczegółowo

CENNIK / INDEX. Mod. Typy centrali Strona. Kompaktowe centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła - wersja pozioma lub pionowa

CENNIK / INDEX. Mod. Typy centrali Strona. Kompaktowe centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła - wersja pozioma lub pionowa CENNIK / INDEX Mod. Typy centrali Strona HESTOR DELUXE Kompaktowe centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła - wersja uniwersalna : leżąca i podwieszana. Multifunkcjonalne sterowanie zintegrowanez

Bardziej szczegółowo

Elementy składowe instalacji rekuperacyjnej

Elementy składowe instalacji rekuperacyjnej Elementy składowe instalacji rekuperacyjnej Jakie elementy wchodzą w skład wentylacji z odzyskiem ciepła? rekuperator, czyli centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, elementy nawiewne oraz wywiewne, czerpnia,

Bardziej szczegółowo

Vento - centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne wyjątkowe urządzenia

Vento - centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne wyjątkowe urządzenia Vento - centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne wyjątkowe urządzenia Kanałowe centrale Vento są skonstruowane tak, żeby umożliwiały konstruowanie kompleksowych a zarazem prostych urządzeń klimatyzacyjnych.

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA

ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA I. OPIS TECHNICZNY 1. Zakres działania instalacji 2. Cel pracy instalacji 3. Parametry instalacji 4. Opis instalacji 5. Organizacja przepływu powietrza 6. Instrukcja montażu instalacji

Bardziej szczegółowo

PAWGr CENTRALA BEZKANAŁOWA

PAWGr CENTRALA BEZKANAŁOWA PAWGr CENTRALA BEZKANAŁOWA WSTĘP Podstropowe aparaty wentylacyjno-grzewcze w wersji nawiewnej z recyrkulacją powietrza PAWGr przeznaczone są do ogrzewania i wentylacji dużych pomieszczeń handlowych, magazynów,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja techniczna [ pl ]

Instrukcja techniczna [ pl ] Panel zdalnego sterowania Instrukcja techniczna [ pl ] Ragainės g. 100, LT-78109 Šiauliai, Lithuania Tel. (+370 1) 5015 Fax. (+370 1) 5017 office@salda.lt www.salda.lt Nr części: PRGPU081 Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

HRU-MinistAir-W-450. Urządzenia. Rekuperatory. Wymiary. Opis

HRU-MinistAir-W-450. Urządzenia. Rekuperatory. Wymiary. Opis Wymiary 160 725 797 710 Opis Rekuperator jest rekomendowany do stosowania w domach mieszkalnych o powierzchni maksymalnej około 200m2. 610 630 Najważniejsze cechy użytkowe centrali: Odzysk ciepła do 95%

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA

ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA I. OPIS TECHNICZNY 1. Zakres działania instalacji 2. Cel pracy instalacji 3. Parametry instalacji 4. Opis instalacji 5. Organizacja przepływu powietrza 6. Instrukcja montażu instalacji

Bardziej szczegółowo

APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE FAGW

APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE FAGW APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE ZASTOSOWANIE Aparaty grzewczo-wentylacyjne firmy Frapol służą do ogrzewania ciepłym powietrzem i wentylacji pomieszczeń takich jak hale produkcyjne

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne osuszanie i oczyszczanie powietrza na basenach kąpielowych. DPD - Basenowe osuszacze kanałowe

Nowoczesne osuszanie i oczyszczanie powietrza na basenach kąpielowych. DPD - Basenowe osuszacze kanałowe Nowoczesne osuszanie i oczyszczanie powietrza na basenach kąpielowych DPD - Basenowe osuszacze kanałowe Kratka Kratka nawiewna Sposoby instalacji Cyrkulacja powietrza w hali basenowej jest bardzo istotna

Bardziej szczegółowo

CENTRALA FEN-400 SYSTEMY WENTYLACJI DOMOWEJ

CENTRALA FEN-400 SYSTEMY WENTYLACJI DOMOWEJ CENTRALA FEN-400 SYSTEMY WENTYLACJI DOMOWEJ Wstęp. Centrala wentylacyjna jest urządzeniem, które służy do zasilenia w powietrze przewodów wentylacyjnych nawiewnych oraz wywiewnych w instalacji wentylacji

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne RK/RP-(...)-SP/SPE 2-31. Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne RK-(...

Spis treści. Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne RK/RP-(...)-SP/SPE 2-31. Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne RK-(... Spis treści Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne RK/RP-(...)-SP/SPE 2-31 Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne RK-(...)-KP/KPE 32-67 Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne RK-(...)-UP/UPE 68-97 Centrale

Bardziej szczegółowo

centrale rekuperacyjne IDEO

centrale rekuperacyjne IDEO Wymiennik krzyżowy przeciwprądowy, wysoka sprawność odzysku ciepła Zastosowanie Centrale wentylacyjne IDEO z odzyskiem ciepła są przeznaczone do wentylacji mieszkań, domów jednorodzinnych, zabudowy szeregowej,

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Krzyżowy wymiennik ciepła...9 Standartowe wielkości urządzeń serii KOMFOVENT KOMPAKT RECU...9

Spis treści. Krzyżowy wymiennik ciepła...9 Standartowe wielkości urządzeń serii KOMFOVENT KOMPAKT RECU...9 Spis treści Ogólna informacja na temat central wentylacyjnych...2 Typ centrali OTD...3 Ackcesoria regulacyjne...5 Obrotowy wymiennik ciepła...6 Części centrali...7 SERIA KOMFOVENT KOMPAKT RECU...8 Krzyżowy

Bardziej szczegółowo

PUBLICZNE NR 3 W BRZEGU PRZY UL. ZIELONEJ 23 WENTYLACJA POMIESZCZEŃ KUCHNI 1

PUBLICZNE NR 3 W BRZEGU PRZY UL. ZIELONEJ 23 WENTYLACJA POMIESZCZEŃ KUCHNI 1 PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3 W BRZEGU PRZY UL. ZIELONEJ 23 1 1. Podstawa opracowania str. 2 2. Cel opracowania str. 2 3. Zakres opracowania str. 2 4. Założenia wyjściowe str. 3 5. Obliczenia przekrojów kanałów

Bardziej szczegółowo

Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii

Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii 120 Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii 2011 Doskonały system wentylacji, oferujący świeże i czyste powietrze oraz oszczędność energii przez cały rok. Zasada działania Odzysk ciepła Zima Strumień

Bardziej szczegółowo

REKUPERACJA. Seria VUT V/VB EC. Seria VUT PB EC. Licensed by

REKUPERACJA. Seria VUT V/VB EC. Seria VUT PB EC. Licensed by REKUPERACJA Seria VUT V/VB Seria VUT PB Licensed by CENTRALE NAWIEWNO-WYWIEWNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA NOWOŚĆ 2015 Seria Nawiewno-wywiewne centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła o wydajności do 410 m 3 /h,

Bardziej szczegółowo

wentylatory kanałowe TD

wentylatory kanałowe TD Zastosowanie Osiągane wysokie ciśnienia i wydajności pozwalają na zastosowanie tych wentylatorów we wszelkiego rodzaju instalacjach wentylacji ogólnej. Zwarta obudowa sprawia, że wentylatory tego typu

Bardziej szczegółowo

Zaprojektuj idealny klimat

Zaprojektuj idealny klimat CENTRALKI WENTYLACYJNE ERV Zaprojektuj idealny klimat Centralki wentylacyjne serii ERV zapewniają niezbędną wymianę powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła. Odzysk ciepła do 85% Odzysk wilgoci Cicha

Bardziej szczegółowo

Kurtyny bramowe ELiS G

Kurtyny bramowe ELiS G Kurtyny bramowe ELiS G Spis treści Ogólna charakterystyka...3 Konstrukcja...4 Wymiary...5 Dane techniczne...5 Montaż...6 Sterowanie...7 System FLOWAIR...7 Elementy sterowania...8 Schemat blokowy...9 Tabela

Bardziej szczegółowo

BASENOWA CENTRALA KLIMATYZACYJNA NOTOS xxxx-2

BASENOWA CENTRALA KLIMATYZACYJNA NOTOS xxxx-2 BASENOWA CENTRALA KLIMATYZACYJNA NOTOS xxxx-2 z podwójnym wymiennikiem krzyżowym Karta katalogowa Basenowa centrala klimatyzacyjna Notos xxxx-2 str. 1 Przeznaczenie centrali Notos xxxx-2 Centrale basenowe

Bardziej szczegółowo

nowość 2006 went ylator akustyczny Cichy wentylator dla zapewnienia komfortowej wentylacji całego mieszkania.

nowość 2006 went ylator akustyczny Cichy wentylator dla zapewnienia komfortowej wentylacji całego mieszkania. wentylatory z wytłumieniem wentylacja higrosterowana akustycznym nowość 06 went ylator akustyczny Cichy wentylator dla zapewnienia komfortowej wentylacji całego mieszkania. V4A jest większą jednostką od

Bardziej szczegółowo

Dlaczego Vaillant? Bo dbasz o zdrowe powietrze w swoim domu.

Dlaczego Vaillant? Bo dbasz o zdrowe powietrze w swoim domu. Wentylacja budynków mieszkalnych Dlaczego Vaillant? Bo dbasz o zdrowe powietrze w swoim domu. System recovair Wspaniałe uczucie robić właściwe rzeczy. Dlaczego system wentylacji recovair? Bo świeże powietrze

Bardziej szczegółowo

wentylacja z odzyskiem ciepła

wentylacja z odzyskiem ciepła odzysk ciepła Katalog wentylacja z odzyskiem ciepła 2015 gruntowy wymiennik ciepła HRUC-E AQUACOM+ kanały wentylacyjne Dane przedstawione w niniejszym katalogu mają charakter wyłącznie informacyjny i nie

Bardziej szczegółowo

CDP 35/45/65/75/125/165

CDP 35/45/65/75/125/165 CDP 35/45/65/75/125/165 NOWOCZESNE OSUSZNIE I OCZYSZCZNIE POWIETRZ N BSENCH KĄPIELOWYCH DNE TECHNICZNE - CDP 35/45/65 Osuszacze firmy Dantherm typu CDP 35/45/65 zostały stworzone szczególnie do użytku

Bardziej szczegółowo

ZASADA DZIAŁANIA CENTRALI MISTRAL BSR

ZASADA DZIAŁANIA CENTRALI MISTRAL BSR Centrala MISTRAL BSR to nawiewno-wywiewne urządzenie wentylacyjne z wysokoefektywnym wymiennikiem ciepła przeznaczone do wentylacji i osuszania niewielkich hal krytych przydomowych basenów kąpielowych

Bardziej szczegółowo

Budynek hali /sali sportowej z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Nieliszu PROJEKT WYKONAWCZY

Budynek hali /sali sportowej z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Nieliszu PROJEKT WYKONAWCZY PROJEKT WYKONAWCZY ZMIANY W STOSUNKU DO PROJEKTU BUDOWLANEGO ZATWIERDZONEGO DECYZJĄ 53/2010 Z DN.01.02.2010R. SĄ NIEISTOTNE ZGODNIE Z ART. 36A USTAWY PRAWO BUDOWLANE. Opis do instalacji wentylacji mechanicznej

Bardziej szczegółowo

Część rysunkowa SPIS TREŚĆI. I. Część opisowa

Część rysunkowa SPIS TREŚĆI. I. Część opisowa SPIS TREŚĆI I. Część opisowa 1. Przedmiot opracowania. 2. Podstawa opracowania. 3. Zakres opracowania. 4. Ogólna charakterystyka obiektu. 5. Opis przyjętego rozwiązania instalacji wentylacyjnej dla poszczególnych

Bardziej szczegółowo

AGB AGC. APARAT GRZEWCZY ogrzewanie powietrza w budynkach o średniej i dużej kubaturze

AGB AGC. APARAT GRZEWCZY ogrzewanie powietrza w budynkach o średniej i dużej kubaturze AGB APARAT GRZEWCZY ogrzewanie powietrza w budynkach o średniej i dużej kubaturze AGC APARAT GRZEWCZO-CHŁODZĄCY ogrzewanie lub chłodzenie w budynkach o średniej i dużej kubaturze AGB APARAT GRZEWCZY ogrzewanie

Bardziej szczegółowo

Pompy ciepła powietrze/woda c.o., c.w.u., centrala wentylacyjna LWZ 403 SOL 404 SOL

Pompy ciepła powietrze/woda c.o., c.w.u., centrala wentylacyjna LWZ 403 SOL 404 SOL LWZ 404 SOL Centrale grzewcze LWZ 40 / 404 SOL zostały skonstruowane przede wszystkim z myślą o budynkach energooszczędnych oraz pasywnych. Odzysk ciepła z powietrza odprowadzanego odbywa się w wymienniku

Bardziej szczegółowo

PROJEKT BUDOWLANY. Instalacji wentylacji mechanicznej w świetlicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu przy ul. Limanowskiego 34/40

PROJEKT BUDOWLANY. Instalacji wentylacji mechanicznej w świetlicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu przy ul. Limanowskiego 34/40 EMKA 26-600 RADOM ul. Królowej Jadwigi 5 A PROJEKT BUDOWLANY Instalacji wentylacji mechanicznej w świetlicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Radomiu przy ul. Limanowskiego 34/40 Obiekt: Świetlica w

Bardziej szczegółowo

Cennik central wentylacyjnych KOMFOVENT

Cennik central wentylacyjnych KOMFOVENT Cennik central wentylacyjnych KOMFOVENT Aktualny od 18.03.2011. Ceny NETTO, nie zawierają podatku VAT. Ceny podane w EUR przeliczane są w dniu wystawienia faktury wg tabeli kursu sprzedaży walut Multibanku:

Bardziej szczegółowo

Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii

Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii Doskonały system wentylacji, oferujący świeże i czyste powietrze oraz oszczędność energii przez cały rok. Zasada działania 34 o C 34 o C 27 o C 34 o C 0

Bardziej szczegółowo

Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła AERIS 350 AERIS 450 AERIS 550

Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła AERIS 350 AERIS 450 AERIS 550 Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła AERIS 350 AERIS 450 AERIS 550 ver 02/2013 SPIS TREŚCI Rekuperatory Najwyższa klasa odzysku ciepła. Również z odzyskiem wilgoci! www.aeris.pl Warto wiedzieć...

Bardziej szczegółowo

Systemair: Technologia EC

Systemair: Technologia EC Systemair: Technologia EC Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami

Bardziej szczegółowo

Rekuperatory Lossnay LGH-RX5 do budownictwa pasywnego i energooszczędnego

Rekuperatory Lossnay LGH-RX5 do budownictwa pasywnego i energooszczędnego Rekuperatory Lossnay LGH-RX5 do budownictwa pasywnego i energooszczędnego W powszechnym rozumieniu rekuperatory kojarzą się jedynie jako urządzenia do wentylacji z odzyskiem ciepła, które pozwalają na

Bardziej szczegółowo

AGB AGC APARAT GRZEWCZY APARAT GRZEWCZO-CHŁODZĄCY. do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach o średniej i dużej kubaturze

AGB AGC APARAT GRZEWCZY APARAT GRZEWCZO-CHŁODZĄCY. do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach o średniej i dużej kubaturze AGB APARAT GRZEWCZY AGC APARAT GRZEWCZO-CHŁODZĄCY do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach o średniej i dużej kubaturze do ogrzewania bądź chłodzenia hal fabrycznych, magazynów, salonów samochodowych

Bardziej szczegółowo

Urządzenie wentylacji fasadowej do pionowego montażu przy oknie Typ SCHOOLAIR-V

Urządzenie wentylacji fasadowej do pionowego montażu przy oknie Typ SCHOOLAIR-V .3 X X testregistrierung Urządzenie wentylacji fasadowej do pionowego montażu przy oknie Typ Filtr F7 z certyfikatem EUROVENT, pokrywa filtra Regulowane nóżki HYGIENISCH GETESTET V DI 0 2 2 Spełnia wymogi

Bardziej szczegółowo

WENTYLACJA Z ODZYSKIEM 153 VAM-FA 154 VKM-GA (M) 155 JEDNOSTKA UZDATNIAJĄCA POWIETRZE ZEWNĘTRZNE 157 FXMQ-MF 157

WENTYLACJA Z ODZYSKIEM 153 VAM-FA 154 VKM-GA (M) 155 JEDNOSTKA UZDATNIAJĄCA POWIETRZE ZEWNĘTRZNE 157 FXMQ-MF 157 WENTYLACJA WENTYLACJA Z ODZYSKIEM 153 VAM-FA 154 VKM-GA (M) 155 JEDNOSTKA UZDATNIAJĄCA POWIETRZE ZEWNĘTRZNE 157 FXMQ-MF 157 AGREGATY SKRAPLAJĄCE DO CENTRAL WENTYLACYJNYCH ERQ/ERX 158 VRV + EXV-kit 160

Bardziej szczegółowo

Wentylacja i rekuperacja

Wentylacja i rekuperacja 04 05 Wentylacja i rekuperacja Urządzenia do centralnej wentylacji System elastycznych kanałów wentylacyjnych Urządzenia do centralnej wentylacji LWZ 170/170 plus, LWZ 270/270 plus LWZ 170 LWZ 170/170

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY REKUPERACJI. www.rekuperacja-prodma.pl

SYSTEMY REKUPERACJI. www.rekuperacja-prodma.pl www.rekuperacja-proma.pl ZKŁD PRODUKYJNY 09-300 Żuromin ul. Wyzwolenia 130 tel.: +48 23 659 39 57, +48 604 441 233 e-mail: zuromin@proma.pl SIDZI FIRMY 05-806 Sokołów ul. Sokołowska 38 tel./fa : +48 22

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ! Rozdział 2 Klimatyzacja i wentylacja

NOWOŚĆ! Rozdział 2 Klimatyzacja i wentylacja Centrala wentylacyjna Exhausto VEX30 NOWOŚĆ! Centrala klimatyzacyjna AAON RN Pompa ciepła EC (wykonanie pionowe) Rozdział Klimatyzacja i wentylacja Pompy ciepła typu woda-powietrze EC Pompy ciepła typu

Bardziej szczegółowo

Katalog rekuperatorów firmy APO z serii:

Katalog rekuperatorów firmy APO z serii: Katalog rekuperatorów firmy APO z serii: APO Piotr Osiak Młynisko 39 62-84 Koźminek www.apowent.pl e-mail: info@apowent.pl tel. 53-26-36-46 Wersja 151 Z przyjemnością przedstawiamy ństwu ofertę produkowanych

Bardziej szczegółowo

Centrala będzie utrzymywać w pomieszczeniu wymaganą temperaturę i stężenie CO 2 przez cały rok.

Centrala będzie utrzymywać w pomieszczeniu wymaganą temperaturę i stężenie CO 2 przez cały rok. KLUB: Centrala wentylacyjna nawiewno wywiewna z recyrkulacją, wymiennikiem krzyżowym, nagrzewnicą wodną i (opcja do późniejszego zamontowania w przypadku zainstalowania w budynku agregatu wody lodowej)

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

saving energy in comfort Recair Sensitive RS220

saving energy in comfort Recair Sensitive RS220 saving energy in comfort Recair Sensitive RS22 Recair Sensitive RS22 Recair Sensitive RS22 jest specjalnym, opatentowanym rekuperatorem przeznaczonym do odzyskiwania ciepła w ukaładach - w zrównoważonych

Bardziej szczegółowo

silent ventilation SYSTEM WENTYLACJI VASCO ENERGOOSZCZĘDNY, BARDZO CICHY, ZRÓWNOWAŻONY SYSTEM WENTYLACJI MECHANICZNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA

silent ventilation SYSTEM WENTYLACJI VASCO ENERGOOSZCZĘDNY, BARDZO CICHY, ZRÓWNOWAŻONY SYSTEM WENTYLACJI MECHANICZNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA silent ventilation SYSTEM WENTYLACJI VASCO ENERGOOSZCZĘDNY, BARDZO CICHY, ZRÓWNOWAŻONY SYSTEM WENTYLACJI MECHANICZNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA VASCO D400-EP, D300-E OBUDOWA Stalowa obudowa urządzenia D400-EP

Bardziej szczegółowo

Czyste i świeże powietrze wewnątrz pomieszczeń!

Czyste i świeże powietrze wewnątrz pomieszczeń! HERU Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Czyste i świeże powietrze wewnątrz pomieszczeń! HERU centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Wyprodukowane dla oszczędności energii i środowiska naturalnego.

Bardziej szczegółowo

S P I S Z A W A R T OŚCI. I. Opis techniczny 1. Dane ogólne 1.1. Przedmiot inwestycji 1.2. Inwestor 1.3. Autor projektu

S P I S Z A W A R T OŚCI. I. Opis techniczny 1. Dane ogólne 1.1. Przedmiot inwestycji 1.2. Inwestor 1.3. Autor projektu S P I S Z A W A R T OŚCI I. Opis techniczny 1. Dane ogólne 1.1. Przedmiot inwestycji 1.2. Inwestor 1.3. Autor projektu 2. Opis istniejącej instalacji wentylacyjnej 3. Projektowana instalacja wentylacji

Bardziej szczegółowo