DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła"

Transkrypt

1 entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT

2

3 entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT

4 entrale wentylacyjne KOMFOVNT OMKT entrale wentylacyjne KOMFOVNT tworzą dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach i pozwalają na efektywne wykorzystanie energii. Są projektowane i wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami jakości i wymagań. Znakomite parametry działania uzyskuje się dzięki właściwemu doborowi i montażowi wszystkich podzespołów. Wysoka niezawodność wynika z dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Ochrona zdrowia Twojej rodziny Urządzenia skutecznie usuwają z powietrza cząstki zanieczyszczeń, alergeny i pył, dzięki czemu tworzą w pomieszczeniach zdrowy klimat. Oszczędność energii iche działanie. Ograniczenie kosztów ogrzewania oraz zużycia energii elektrycznej. zięki wydajnym wymiennikom ciepła, które odzyskują do 9% ciepła z powietrza usuwanego i wykorzystują je do ogrzewania powietrza nawiewanego, koszty ogrzewania można ograniczyć do 40%. Wysokowydajne silniki (elektronicznie komutowane) zużywają 0% mniej energii niż silniki na prąd zmienny sterowane napięciem. System automatyki sterowania opracowany przez naszych specjalistów, ułatwia oszczędzanie energii. Niezawodność i trwałość Podwójny system kontroli jakości. fektywność central wentylacyjnych sprawdzana jest w naszym nowoczesnym laboratorium. Urządzenia są poddawane badaniom w niezależnych laboratoriach w Szwajcarii i Niemczech. Podwójna ochrona antykorozyjna obudowy urządzenia. Szeroki typoszereg central wentylacyjnych Oferujemy bardzo szeroki typoszereg central wentylacyjnych, odpowiadających wymaganiom klienta. Przyjazny system sterowania Nowoczesne i estetyczne panele sterowania umożliwiają użytkownikowi wybór potrzebnych funkcji, ustalanie i zmianę parametrów oraz obserwowanie procesu wentylacji na ekranie L. entrale wentylacyjne KOMFOVNT OMKT są przeznaczone do wentylowania pomieszczeń mieszkalnych o powierzchni od 40 m do 0 m. wie funkcje w jednym urządzeniu: 1. Wentylowanie pomieszczeń: zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła z powietrza usuwanego.. Możliwość podłączenia okapu kuchennego lub innego urządzenia do dodatkowego króćca wyciągowego. Specjalna konstrukcja urządzeń: nie ma potrzeby oznaczania strony inspekcyjnej dostęp serwisowy z obydwu stron. Jednostki wentylacyjne ze zintegrowaną automatyką są w pełni gotowe do instalacji: wystarczy je podłączyć do zasilania system PLUG&PLY Szeroka gama i wyjątkowo małe wymiary urządzeń, umożliwiają instalację nie tylko w nowych budynkach, ale również w obiektach poddawanych renowacji. W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

5 Szybki dobór urządzeń KOMFOVNT OMKT OMKT RGO urządzenia z obrotowym wymiennikiem ciepła Powierzchnia pomieszczenia mieszkalnego Wydajność powietrza przy sprężu fektywność termiczna obrotowego wymiennika ciepła Rodzaj silnika 00V/VW* 400V/VW* 0P/PW* 400P/PW* 600H/HW* Pionowe (podłączenia górne) Podwieszane (montaż na suficie lub ścianie) Poziome (podłączenia boczne) m ~10 ~160 ~10 ~00 ~0 m /h Pa % OMKT RU urządzenia z płytowym wymiennikiem ciepła Powierzchnia pomieszczenia mieszkalnego Wydajność powietrza przy sprężu fektywność termiczna obrotowego wymiennika ciepła Rodzaj silnika 00V/VW* 400V/VW* 40V/VW* 00P/PW* Pionowe (podłączenia górne) Podwieszane m ~10 ~180 ~180 ~0 m /h Pa % Uwagi: nagrzewnica elektryczna, W nagrzewnica wodna * montowana na kanale nagrzewnica wodna - zamawiana oddzielnie. Zalety urządzeń z silnikami : iche działanie poziom hałasu o -7 d() niższy niż w przypadku urządzeń z silnikami. Niższe zużycie energii wysoka sprawność. We wnętrzu silnika brak jest części wymagających okresowej konserwacji. Silniki wyposażone są w ochronę elektroniczną przed przegrzaniem, przeciążeniem, zwarciem, etc. Silniki można dokładnie regulować w pełnym zakresie prędkości (od 0 do 100%). W związku tym, urządzenie wentylacyjne może działać dokładnie z zadaną intensywnością, co dla użytkownika oznacza oszczędności energii i redukcję kosztów eksploatacji do 0%. łuższa żywotność. W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

6 Wymienniki ciepła w urządzeniach wentylacyjnych KOMFOVNT TSTOWN W SZWJRII Sprawność cieplna 90% i energooszczędność do Zasada działania urządzenia wentylacyjnego RGO z niezamarzającym obrotowym wymiennikiem ciepła Obrotowe wymienniki ciepła działają na zasadzie akumulacji ciepła (system regeneracyjny): obracający się aluminiowy bęben absorbuje ciepło z powietrza usuwanego i podgrzewa powietrze nawiewane do wentylowanych pomieszczeń. 16,8,0 +,0 +1,6 Testowane Zalety obrotowego wymiennika ciepła: Wysoka sprawność energetyczna do 90%. Obrotowy wymiennik ciepła umożliwia około czterokrotne zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do podgrzewania powietrza nawiewanego. Kompaktowa budowa. W odróżnieniu od płytowego wymiennika ciepła (krzyżowego lub przeciwprądowego) wymienniki obrotowe są odporne na zamarzanie. zęść wilgoci zawartej w powietrzu usuwanym jest przekazywana do powietrza nawiewanego. Przy działającej klimatyzacji, w lecie chłodzi powietrze nawiewane. Nie ma potrzeby odprowadzania skroplin (kondensatu).,0 4,4 +,0 +1,6 Sprawność cieplna 9% i energooszczędność do Zasada działania urządzenia wentylacyjnego RU z płytowym wymiennikiem ciepła iepło powietrza usuwanego jest przekazywane do powietrza nawiewanego poprzez aluminiowe płyty wymiennika. Powietrze przepływa przez wymiennik krzyżowo. zięki konstrukcji wymiennika, nie dochodzi do mieszania powietrza usuwanego i nawiewanego. Podwójny wymiennik płytowy -6,0 Polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy +17, + Sprawność cieplna 9% i energooszczędność do Zalety płytowego wymiennika ciepła: W trakcie wentylacji ciepło powietrza usuwanego jest przekazywane do powietrza nawiewanego specjalna konstrukcja urządzenia umożliwia odzyskanie do 9% ciepła. ałkowicie oddzielone strumienie powietrza. Zastosowanie podwójnych wymienników ciepła zmniejsza ryzyko zamarznięcia. System antyzamrożeniowy kontrolowany przez automatykę ,,0 luminiowy wymiennik przeciwprądowy + Powietrze zewnętrzne Powietrze nawiewane do pomieszczeń Powietrze usuwane z pomieszczeń Powietrze usuwane na zewnątrz Pośrednie usunięcie wilgoci 4 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

7 Pionowe urządzenie OMKT RGO 00V Urządzenie zaprojektowane z możliwością wbudowania w meble kuchenne nad kuchenką. zięki bardzo małym rozmiarom możliwy jest łatwy montaż w niewielkich obiektach lub w pomieszczeniach poddawanych renowacji. Urządzenie nadaje się do wentylacji pomieszczeń o powierzchni do 10 m. Urządzenie jest w pełni gotowe do eksploatacji. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie, prostym w obsłudze panelem 4, umożliwia ekonomiczną pracę urządzenia i ustalenie niezbędnych parametrów. Urządzenie RGO 00V spełnia dwie funkcje: 1. Wentyluje pomieszczenia: zapewnia zrównoważoną wentylację z odzyskiem ciepła nawiew świeżego i usuwanie zużytego powietrza.. Posiada możliwość usuwania zużytego powietrza poprzez okap: w trakcie gotowania użytkownik włącza okap i urządzenie usuwa przez niego powietrze. Okap kuchenny posiada wbudowaną przepustnicę, która służy również do regulacji przepływu powietrza przez okap. Uwaga: nie ma niebezpieczeństwa zatłuszczenia wymiennika obrotowego, ponieważ podczas gotowania strumienie powietrza nie mieszają się! laczego? Ponieważ podczas gotowania włącza się okap, co powoduje otwarcie wbudowanego obejścia (by-pass). Zużyte powietrze podczas gotowania jest usuwane za pomocą wyciągu i kierowane do obejścia, z pominięciem wymiennika obrotowego. Wentylator wyciągowy można w razie potrzeby łatwo zdemontować i oczyścić. Zasada działania: Okap kuchenny włączony Okap kuchenny wyłączony Powietrze zewnętrzne Powietrze nawiewane do pomieszczeń Powietrze usuwane z pomieszczeń Powietrze usuwane na zewnątrz Wyciąg przez okap kuchenny W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

8 Pionowe urządzenie OMKT RGO 00V Wysokosprawny obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje do 89% ciepła. Jedną z zalet budowy RGO 00V jest to, że użytkownik nie musi określać, z której strony prowadzona będzie inspekcja serwisowa urządzenie jest dwustronne (lewa i prawa strona w jednym). Przednią i tylną pokrywę łatwo się demontuje. zięki temu, podczas instalacji możliwe jest obrócenie urządzenia i uzyskanie właściwej strony inspekcyjnej oraz podłączenia kanałów. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 00V Wersja lewa Wersja prawa 7 1(x) F Objaśnienia F Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) Podłączenie okapu kuchennego F (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 6 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

9 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 00V---4 RGO 00VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 600 x 0 x 1 8 x 10 x 46-F7 4 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RGO 00V Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,04 0,06 0, SFP 1 00 SFP 0, SFP 0, 0 fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie,, 1, Moc odzysku (kw) L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 00V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane Podłączenie okapu kuchennego odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 7

10 Pionowe urządzenie OMKT RGO 400V ardzo zwarta budowa i wysoka sprawność energetyczna. Wysoko sprawny obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje do 90% ciepła. Kompaktowa budowa i wysoka sprawność energetyczna, stanowią najlepszy wybór i pozwalają stworzyć zdrowy mikroklimat w mieszkaniu, apartamencie lub w małym domu. Urządzenie może wentylować pomieszczenia o powierzchni do 160 m. Urządzenia zostało zaprojektowane, aby zapewniać wentylację pomieszczeń oraz zostać połączone z okapem kuchennym za pomocą dodatkowego kanału. Oprócz okapu kuchennego, do dodatkowego króćca można podłączyć dowolny wyciąg powietrza z pomieszczeń zanieczyszczonych (usuwanie powietrza z toalety, pralni, garażu, itp.). Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 400V Wersja lewa Wersja prawa Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 8 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

11 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 400V---4 RGO 400VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 600 x 49 4 x 160, 1 x 1 40 x 10 x 46-F7 4 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RGO 400V Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,04 0,06 0, SFP 0,7 SFP 0, SFP 0,4 SFP 0, L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie 4 1 Moc odzysku (kw) ane akustyczne RGO 400V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 9

12 Podwieszane urządzenie OMKT RGO 0P Wysokość urządzenia wynosi zaledwie 10 mm, dzięki czemu łatwo je zamontować w niewielkiej przestrzeni. Obrotowy wymiennik ciepła zapewnia wysoki odzysk ciepła i sprawność termiczną ponad 87%. zięki specjalnej budowie i bardzo małej wysokości, urządzenie można zamontować poziomo pod sufitem podwieszanym lub pionowo na ścianie. Urządzenie RGO 0P służy do wentylowania pomieszczeń do 10 m. Przeznaczone jest do mieszkań, małych domów, klas szkolnych, małych biur, sal konferencyjnych, itp. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 0P Wersja prawa (4x) Wersja lewa Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 10 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

13 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 0P---4 RGO 0PW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 790x 0 4 x 160, 1 x 1 78 x 8 x 46-F7 41 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RGO 0P Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,0 0,0 0,06 0, SFP 1, SFP SFP 0,7 0 0 fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa , , 8 80, , , Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) L W /d() 40 SFP 0, P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 0P Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 11

14 Podwieszane urządzenie OMKT RGO 400P Wysokość urządzenia wynosi zaledwie 10 mm. Wysoka sprawność termiczna do 88%, dzięki zastosowaniu dwóch wymienników obrotowych. Urządzenie RGO 400P służy do wentylowania pomieszczeń do 180 m. Przeznaczone jest do mieszkań, apartamentów, małych domów i sal konferencyjnych. Pomimo niewielkiej wysokości sprawność termiczna RGO 400P sięga 88%, dzięki zastosowaniu specjalnego układu podwójnego wymiennika obrotowego. Oprócz okapu kuchennego, do dodatkowego króćca można podłączyć dowolny wyciąg powietrza z pomieszczeń zanieczyszczonych (usuwanie powietrza z toalety, pralni, garażu, itp.). Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie nie- zbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 400P Wersja prawa (4x) Wersja lewa Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 1 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

15 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 400P---4 RGO 400PW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 110 x 60 4 x 00, 1 x 1 78 x 8 x 46-F7 6 RL 9010 harakterystyka RGO 400P fektywność temperaturowa Wydajność powietrza (m /s) iśnienie statyczne (Pa) 0 0,04 0,08 0,1 0,16 0, SFP 1, SFP 1 10 SFP 0,7 100 SFP 0, 0 fektywność temperaturowa η t (%) Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 400P Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 1

16 Poziome urządzenia OMKT RGO 600H Wyjątkowo kompaktowa budowa oraz wysoki odzysk ciepła do 89%. Urządzenie RGO 600H przeznaczone jest do wentylacji pomieszczeń o powierzchni do 0 m, takich jak duże mieszkania, apartamenty, średniej wielkości domy, sale konferencyjne itp. zięki kompaktowej budowie i wysokiej sprawności, urządzenie można łatwo zamontowane zarówno w nowych obiektach, jaki i w obiektach poddawanych renowacji. Po zdjęciu paneli bocznych szerokość RGO 600H wynosi zaledwie 470 mm, co umożliwia wniesienie urządzenia wąskimi schodami na poddasze lub w inne trudno dostępne miejsce. Oprócz okapu kuchennego, do dodatkowego króćca można podłączyć dowolny wyciąg powietrza z pomieszczeń zanieczyszczonych (usuwanie powietrza z toalety, pralni, garażu, itp.). Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RGO 600H Wersja prawa (4x) Wersja lewa 1 Objaśnienia 1 Obrotowy wymiennik ciepła lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Kabel zasilający zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 14 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

17 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RGO 600H---4 RGO 600HW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 110 x 70 4 x 00, 1 x x x 46-F7 90 RL 9010 harakterystyka RGO 600H fektywność temperaturowa Wydajność powietrza (m /s) iśnienie statyczne (Pa) 0 0,04 0,08 0,1 0, SFP 1, 0 SFP SFP 0,7 SFP 0, 100 fektywność temperaturowa η t (%) Moc odzysku (kw) 0 Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RGO 600H Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 1

18 Pionowe urządzenia OMKT RU 00V Podwójne płytowe wymienniki ciepła z przepływem krzyżowym, zapewniają odzysk ciepła do 88%. RU 00V służą do mechanicznego wentylowania pomieszczeń do 10 m, takich jak mieszkania, apartamenty, i inne pomieszczenia mieszkalne. Strumienie powietrza wywiewanego i nawiewanego są w urządzeniach oddzielone za pomocą płytowego wymiennika ciepła, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie ciepła także z powietrza zanieczyszczonego. Można odzyskiwać ciepło z pomieszczeń o silnych zapachach: kuchni, łazienki, etc. Urządzenia posiadają dodatkowe przyłącze do okapu kuchennego. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RU 00V Wersja prawa 6 4 Specjalna konstrukcja RU 00V umożliwia użytkownikowi wybór strony inspekcyjnej (lewej lub prawej). oczne pokrywy urządzenia łatwo się demontuje. Po wybraniu strony inspekcyjnej, należy obrócić urządzenie i przyłączyć kanały Objaśnienia 1 Podwójny wymiennik płytowy 740 lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Wersja lewa Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 16 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

19 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 00V---4 RU 00VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 740 x 40 x 1 00 x 00 x 46-F7 4 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RU 00V Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,04 0,06 0, SFP 1, SFP 1 SFP 0,7 SFP 0, L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie 4 1 Moc odzysku (kw) ane akustyczne RU 00V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 17

20 Pionowe urządzenia OMKT RU 400V F fektywność odzysku ciepła 89%. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy w systemach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w mieszkaniach, apartamentach, małych domach oraz innych obiektach mieszkalnych o powierzchni do 10 m. Wysoko wydajny płytowy wymiennik przeciwprądowy oraz wentylatory wyposażone w silniki, gwarantują efektywną i ekonomiczną pracę urządzenia: do 89% energii cieplnej powietrza wyciąganego, zostaje wykorzystana do podgrzania świeżego powietrza nawiewanego. entrala jest wyposażona w pełni zintegrowaną automatykę sterowania z montowanym na ścianie, prostym w obsłudze panelem 4 PLUS, umożliwiającym ekonomiczną pracę urządzenia i ustalenie niezbędnych parametrów. 4 PLUS RU 400V F Wersja prawa W niektórych jednostkach strony wykonania prawa i lewa są swoim odbiciem lustrzanym, w innych są odwrócone. Wybierz właściwą stronę instalacji urządzenia Wersja lewa Objaśnienia 1 luminiowy wymiennik przeciwprądowy (4x) lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) 9 Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza 98 Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz 18 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

21 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 400VF--4 PLUS RU 400VWF--4 PLUS* ~0 / 0 / 1 fazy.8 1. x x 98 x 600 Ø 160 x 0 x 46-F7 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RU 400V F Wydajność powietrza (m /s) 0 0,0 0,06 0,09 0, SFP 1, SFP 1 SFP 0,7 100 SFP 0, L W /d() fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. SFP silnika obliczamy ze wzoru: SFP = P/V; gdzie P kw oraz V m /s. P silnika należy obliczać według wzoru: P = SFP*V; gdzie SFP kw/(m /s) oraz V m /s. ane akustyczne RU 400V F k OT k SUM Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W tabelach poniżej współczynniki korekcyjne k OT, d oraz k SUM, d() służą do algebraicznego sumowania wartości najbliższej charakterystyki całkowitego, ważonego*, umownego poziomu dźwięku L W /d() (zwykle mierzonego na wylocie powietrza wywiewanego urządzenia wentylacyjnego) w punkcie roboczym urządzenia (w punkcie przecięcia prostopadłych: strumienia powietrza Q, m /godz. i obciążenia zewnętrznego ΔP, Pa na wykresie sprawności powyżej) i obliczania poziomu dźwięku L W /d w 8 pasmach oktawowych** oraz całkowitego, ważonego, umownego poziomu mocy L W /d() dla wszystkich otworów kanałów wentylacyjnych jednostki (bez uwzględniania wpływu obudowy), wreszcie obliczania poziomu dźwięku L P, d w 8 pasmach oktawowych oraz całkowitego, ważonego, umownego poziomu mocy L p, d() obudowy jednostki (bez uwzględniania wpływu otworów) w odległości metrów i w otoczeniu odbijającym dźwięk: strop (sufit) i dwie blisko sąsiadujące ściany pod kątem 90 stopni, w standardowych warunkach otoczenia***. * charakterystyka ważona umowna: uwzględnia zróżnicowaną czułość ludzkiego słuchu w poszczególnych częstotliwościach; ** 8 pasm oktawowych - częstotliwości: 6, 1, 0, 00, 1000, 000, 4000 oraz 8000 Hz; *** standardowe warunki otoczenia: ciśnienie atmosferyczne 101. kpa, temperatura 0, wilgotność względna 0%. W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 19

22 Pionowe urządzenia OMKT RU 40V Podwójne płytowe wymienniki ciepła z przepływem krzyżowym, zapewniają odzysk ciepła do 88%. RU 40V służą do mechanicznego wentylowania pomieszczeń do 180 m, takich jak mieszkania, apartamenty, i inne pomieszczenia mieszkalne. Strumienie powietrza wywiewanego i nawiewanego są w urządzeniach oddzielone za pomocą płytowego wymiennika ciepła, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie ciepła także z powietrza zanieczyszczonego. Można odzyskiwać ciepło z pomieszczeń o silnych zapachach: kuchni, łazienki, etc. Urządzenia posiadają dodatkowe przyłącze do okapu kuchennego. Zintegrowana automatyka sterowania z montowanym na ścianie panelem 4 lub dotykowym panelem 4 PLUS, zapewnia optymalne działanie urządzenia i ustawianie niezbędnych parametrów. 4 PLUS 4 RU 40V Wersja prawa 6 4 Specjalna konstrukcja RU 40V umożliwia użytkownikowi wybór strony inspekcyjnej (lewej lub prawej). oczne pokrywy urządzenia łatwo się demontuje. Po wybraniu strony inspekcyjnej, należy obrócić urządzenie i przyłączyć kanały Objaśnienia 1 Podwójny wymiennik płytowy 740 lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Wersja lewa Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 0 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

23 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 40V---4 RU 40VW---4* ~0 / 0 / 1 fazy x x 740 x 40 x 1 00 x 00 x 46-F7 4 RL 9010 harakterystyka RU 40V fektywność temperaturowa iśnienie statyczne (Pa) Wydajność powietrza (m /s) 0 0,04 0,08 0,1 00 SFP 1, 0 SFP 1 00 SFP 0,7 10 SFP 0, fektywność temperaturowa η t (%) Moc odzysku (kw) Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie 19. ane akustyczne RU 40V Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 1

24 Podwieszane urządzenie OMKT RU 00P F fektywność odzysku ciepła 9%. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy w systemach wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w mieszkaniach, apartamentach, małych domach oraz innych obiektach mieszkalnych o powierzchni do 00 m. Wysoko wydajny płytowy wymiennik przeciwprądowy oraz wentylatory wyposażone w silniki, gwarantują efektywną i ekonomiczną pracę urządzenia: do 9% energii cieplnej powietrza wyciąganego, zostaje wykorzystana do podgrzania świeżego powietrza nawiewanego. entrala jest wyposażona w pełni zintegrowaną automatykę sterowania z montowanym na ścianie, prostym w obsłudze panelem 4 PLUS, umożliwiającym ekonomiczną pracę urządzenia i ustalenie niezbędnych parametrów. 4 PLUS RU 00P F Wersja lewa (4x) Wersja prawa 6 Objaśnienia 1 Polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy lektryczna nagrzewnica powietrza Filtr powietrza nawiewanego 4 Filtr powietrza usuwanego Wentylator nawiewny 6 Wentylator wywiewny 7 Zintegrowana automatyka sterująca 8 Przepustnica obejścia (by-pass) 9 Odprowadzenie skroplin zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

25 Informacje techniczne Napięcie zasilania, V/Hz Maksymalne natężenie, Moc wentylatorów, W Moc nagrzewnicy, kw Wymiary urządzenia (wys. x szer. x głęb.), mm Podłączenia kanałów, mm Filtr powietrza nawiewanego / usuwanego, mm Masa urządzenia, kg Kolor urządzenia * Więcej informacji w specyfikacji nagrzewnic wodnych H RU 00PF--4 PLUS RU 00PWF--4 PLUS* ~0 / 0 / 1 fazy x x 1180 x 100 Ø x 00 x 46-F7 70 RL 9010 iśnienie statyczne (Pa) harakterystyka RU 00P F Wydajność powietrza (m /s) 0 0,04 0,08 0,1 0,16 0, SFP 1, SFP 1 SFP 0,7 SFP 0, 0 L W /d() P[kW] = SFP[kW/(m /s)] V [m /s]; SFP dla jednego silnika wentylatora. Uwaga: wyjaśnienia dotyczące charakterystyki podano na stronie fektywność temperaturowa η t (%) fektywność temperaturowa Parametry powietrza : -, RH 8%, na zewnątrz 1, RH 4%, pomieszczenie Moc odzysku (kw) ane akustyczne RU 00P F Powietrze nawiewane Powietrze usuwane odatkowy króciec wyciągowy Otoczenie ( pl., m) 6Hz 1Hz 0Hz 00Hz 1000Hz 000Hz 4000Hz 8000Hz d() W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

26 Instalacja pionowych urządzeń KOMFOVNT OMKT Z bezpośrednio zintegrowanym okapem kuchennym (tylko RGO 00V) Z oddzielnie podłączonym okapem kuchennym KOMFOVNT Z oddzielnie podłączanymi dodatkowymi wyciągami powietrza Jeśli nie stosuje się okapu kuchennego, do urządzenia można podłączyć także dodatkowy wyciąg powietrza z łazienki, pralni lub innych pomieszczeń. Zrównoważony system wentylacyji pomieszczeń Po włączeniu wyciągu okapu kuchennego, przepływ powietrza nawiewanego przez urządzenie wzrasta, a wywiewanego automatycznie maleje. zięki temu, możemy zachować zrównoważony system wentylacji nawiewnej i wyciągowej w pomieszczeniach. Urządzenia OMKT muszą być instalowane w ogrzewanych pomieszczeniach, oprócz RGO 600H. 4 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

27 Instalacja urządzeń KOMFOVNT OMKT w suficie podwieszanym Specjalna budowa urządzenia i jego bardzo mała wysokość umożliwiają montaż poziomy nad sufitem podwieszany lub pionowy na ścianie. Z okapem kuchennym podłączonym kanałem Z dodatkowo podłączonymi dyfuzorami wyciągowymi Zrównoważony system wentylacyji pomieszczeń Po włączeniu wyciągu okapu kuchennego, przepływ powietrza nawiewanego przez urządzenie wzrasta, a wywiewanego automatycznie maleje. zięki temu, możemy zachować zrównoważony system wentylacji nawiewnej i wyciągowej w pomiesczeniach. Powietrze zewnętrzne Powietrze nawiewane do pomieszczeń Powietrze usuwane z pomieszczeń Powietrze usuwane na zewnątrz odatkowy króciec wyciągowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

28 utomatyka sterowania KOMFOVNT OMKT Główne funkcje panelu 4: Główne funkcje panelu 4 PLUS: Ustawienie intensywności wentylacji (1,, ). Ustawienia temperatury (1 0 ) za pomocą potencjometru wewnątrz urządzenia. Wybór trybu działania zima/lato. Korekta poziomu intensywności wentylacji za pomocą potencjometru (wewnątrz urządzenia): dla wentylatorów z silnikami od 0 do 100%. ktywacja OVR przez zewnętrzne urządzenie dodatkowe. ktywacja OVR z panelu na określony czas (0, 60, 90 min.). Usterki sygnalizowane są oznaczeniem STOP (czerwoną diodą). Wybór trybu działania urządzenia on/off/auto. Ustawienie intensywności wentylacji (1,,,). Tygodniowy harmonogram pracy. Ustawienie utrzymywania temperatury. Programowanie temperatury w określonym czasie w zakresie +/- 9. Wybór trybu działania zima/lato. Korekta poziomu intensywności wentylacji z poziomu panelu sterującego: dla wentylatorów z silnikami od 0 do 100%. ktywacja OVR przez zewnętrzne urządzenie dodatkowe. ktywacja OVR z panelu na określony czas (1-90 min.). Ustawienie poziomu pracy wentylatorów dla funkcji OVR. Wybór języka. Wskazanie błędów i rejestr (historia 0 zdarzeń z podaniem daty i godziny). lokada panelu za pomocą kodu PIN. Wymiary panelu sterującego 7 x 7 x mm Kabel przyłączeniowy (10m) 8 x 0, mm Wymiary panelu sterującego 16 x 79 x 6 mm Kabel przyłączeniowy (10m) 4 x 0, mm Zdalne sterowanie intensywnością wentylacji (funkcja nadrzędna OVR) zięki funkcji OVR (Tryb nadrzędny) możliwe jest zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą zewnętrznych akcesoriów. Po włączeniu funkcji możliwa jest zmiana bieżącego trybu działania urządzenia oraz rozpoczęcie pracy zgodnie z nowymi parametrami. ZSTOSOWNI FUNKJI OVR: Utrzymywanie poziomu stężenia O w pomieszczeniu. odając do systemu czujnik O (z przekaźnikiem) możliwe jest spowodowanie, że w razie przekroczenia ustalonego poziomu stężenia, urządzenie rozpocznie pracę z większą intensywnością, aż do momentu osiągnięcia normalnego stężenia O. Następnie centrala powróci do swoich poprzednich nastaw. Utrzymywanie wilgotności względnej w pomieszczeniu po podłączeniu czujnika wilgotności (z przekaźnikiem) następuje automatyczne przełączenie na maksymalną lub inna ustaloną intensywność wentylacji, tak aby utrzymać poziom wilgotności zadany przez użytkownika. Wentylacja na żądanie po podłączeniu czujnika ruchu, poziom intensywności można odpowiednio zmieniać: jeśli w pomieszczeniu są ludzie wentylacja będzie się odbywać z ustaloną intensywnością funkcji OVR, a gdy pomieszczenie jest puste urządzenie przełączy się na wartość intensywności ustaloną przez użytkownika, np. minimalną. Wentylacja z dodatkowym wywiewem powietrza możliwe jest przyłączenie dodatkowych kanałów wyciągowych, np. z okapu kuchennego lub innego pomieszczenia (bez oddzielnego wentylatora). Wówczas wywiew powietrza prowadzony jest przez centralę wentylacyjną. Po włączeniu funkcji, wentylator nawiewny i wywiewny włączają się z maksymalną intensywnością. Kompensacja podciśnienia dla układów, w których wywiew powietrza odbywa się poprzez oddzielny system wentylacji wywiewnej. W celu skompensowania podciśnienia w pomieszczeniu, zewnętrzny układ elektroniczny może włączyć funkcję OVR. Po jej aktywacji wentylator nawiewny włącza się z maksymalną intensywnością, a wentylator wywiewny wyłącza. Opcja stosowana na przykład dla współpracy centrali z okapami wyposażonymi we własne wentylatory wyciągowe. 6 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

29 kcesoria KOMFOVNT OMKT kcesoria automatyki Okapy kuchenne KOMFOVNT Stal nierdzewna lub malowane Filtry Programator tygodniowy (do panelu 4) Nagrzewnice wodne kanałowe H Skrzynka sterująca nagrzewnicą wodną Przeznaczona do urzadzeń OMKT współpracujących z kanałowymi nagrzewnicami wodnymi Wyłącznik ciśnieniowy Pa (do funkcji OVR) zujnik ruchu (do funkcji OVR) Przepustnice powietrza z siłownikami Rozdzielacz powietrza OS Tylko do urządzenia RGO 00V, w celu poziomego podłączenia kanałów Higrostat (do funkcji OVR) Kratka zewnętrzna (czerpnia/wyrzutnia powietrza) zujnik O (do funkcji OVR) Kod zamówienia Przykład: Typ HU RGO, RU Wydajność centrali Wykonanie: H poziome, V pionowe, P płaskie Nagrzewnica powietrza: W wodna, elektryczna F płytowy wymiennik przeciwprądowy y-pass Strona rewizyjna: R prawa, L lewa Typ automatyki: 4, 4 PLUS RU 00 P F - - R - 4 PLUS XXXX XXX X X X - X - X - X W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów. 7

30 Urządzenie KOMFOVNT OMKT w systemie wentylacyjnym lub F PLUS 11 lementy systemu wentylacyjnego 1 Urządzenie OMKT RGO 00V Malowana pokrywa przednia (wykończenie w stali nierdzewnej opcjonalne) Okap kuchenny (na zamówienie klienta, możliwe jest podłączenie również innych urządzeń wyciągowych) 4 Panel sterujący 4 lub dotykowy panel 4 PLUS Kartka nawiewna 6 Zawór wyciągowy 7 Przepustnica zwrotna 8 Kratka zewnętrzna (czerpnia/wyrzutnia) 9 Przepustnice z siłownikami 10 Kanał izolowany 11 Przepustnice regulacyjne 1 Tłumik zerpnia powietrza Powietrze nawiewane Powietrze wywiewane Powietrze odprowadzane na zewnątrz Wyciąg dodatkowy (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) F Podłączenie okapu kuchennego (obejście: wyciąg bez odzysku ciepła) 8 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

31 W celu udoskonalenia urządzeń wentylacyjnych U MLV pozostawia prawo do zmiany parametrów i wymiarów.

32 VNTI Sp. z o.o. ul. artycka 6/ Warszawa Poland Tel. (+48 ) Fax (+48 ) Producent: U MLV Ozo str. 10, 0800 Vilnius Lithuania 01

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT 1 entrale wentylacyjne Komfovent omekt entrale wentylacyjne Komfovent tworzą dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach

Bardziej szczegółowo

Centrale wentylacyjne

Centrale wentylacyjne entrale wentylacyjne OMKT entrale wentylacyjne KOMFOVNT OMKT 4 Szybki dobór urządzeń KOMFOVNT OMKT Wymienniki ciepła w urządzeniach wentylacyjnych KOMFOVNT 6 OMKT RGO 00V 7 OMKT RGO 400V 0 OMKT RGO 40V-

Bardziej szczegółowo

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne Komfovent omekt entrale wentylacyjne Komfovent tworzą dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach

Bardziej szczegółowo

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu KOMFOVNT OMKT wentylacja w Twoim otoczeniu konomiczne zastosowanie energii fektywność temperaturowa do 8% Niski poziom hałasu Zintegrowana nieskomplikowana automatyka sterowania urządzeniem ostosowany

Bardziej szczegółowo

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu

KOMFOVENT DOMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu KOMFOVENT OMEKT wentylacja w Twoim otoczeniu Ekonomiczne zastosowanie energii Efektywność temperaturowa do 85% Niski poziom hałasu Zintegrowana nieskomplikowana automatyka sterowania urządzeniem ostosowany

Bardziej szczegółowo

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Ventia Sp. z o.o. l.artycka /, 00-1 Warszawa, POLN tel. (+8 ) 81 11 5, fax (+8 ) 81 10 98 www.ventia.pl, www.komfovent.com Komfovent prodcer: U malva, Ozo str.10, LT-0800 Vilnis, Lithania www.komfovent.com,

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 2500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 2500 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

/8 RIS 2500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 2500 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 8-11-2015 1/8 RIS 2500 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 2500 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 8-11-2015 2/8 RIS 2500 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 13-11-2017 1/8 RIS 1200 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 13-11-2017 2/8 RIS 1200 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS

Bardziej szczegółowo

Typ PSW 200 20-200 0-10 78,00. Cena EUR/SZT. Typ ETX 15 1 230 1,5 129,00 ETX 25 1 230 2,5 139,00 B H

Typ PSW 200 20-200 0-10 78,00. Cena EUR/SZT. Typ ETX 15 1 230 1,5 129,00 ETX 25 1 230 2,5 139,00 B H 30 OTD Centrale wentylacyjne nawiewne Centrale wentylacyjne nawiewne obudowa z blachy stalowej malowanej proszkowo, izolowana wełną mineralną gr. 30 mm standardowo wyposażone w nagrzewnicę elektryczną

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 19-02-2017 1/8 RIS 700 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 19-02-2017 2/8 RIS 700 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO

Bardziej szczegółowo

28-06-2016 1/8 RIS 400 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 400 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

28-06-2016 1/8 RIS 400 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 400 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 28-06-2016 1/8 RIS 400 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 400 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 28-06-2016 2/8 RIS 400 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO

Bardziej szczegółowo

4-06-2014 1/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

4-06-2014 1/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 4-06-2014 1/8 RIS 700 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 4-06-2014 2/8 RIS 700 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO wyposażone

Bardziej szczegółowo

17-03-2016 1/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P)

17-03-2016 1/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 17-03-2016 1/8 RIS 1200 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PODWIESZANA (P) 17-03-2016 2/8 RIS 1200 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS

Bardziej szczegółowo

Domekt P. Centrale wentylacyjne z krzyżowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 60 do 1000 m³/h. Krzyżowe wymienniki ciepła

Domekt P. Centrale wentylacyjne z krzyżowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 60 do 1000 m³/h. Krzyżowe wymienniki ciepła OMEKT omekt P entrale wentylacyjne z krzyżowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 6 do 1 m³/h. Standardowe rozmiary central omekt P,3,6,8,11,14,17,19,22,25,28 9 V, H 7 V, H 4 V 4 V, H 3 V 1 2 3

Bardziej szczegółowo

/8 RIRS 3500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 3500 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIRS 3500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 3500 EKO WERSJA PIONOWA (V) 4-02-2017 1/8 RIRS 3500 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 3500 EKO WERSJA PIONOWA (V) 4-02-2017 2/8 RIRS 3500 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w wydajny

Bardziej szczegółowo

Verso CF Centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 260 do 3500 m³/h. Zalety central serii Verso CF

Verso CF Centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 260 do 3500 m³/h. Zalety central serii Verso CF VERSO 7 (Standard) Verso F 1 3 entrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 26 do 3 m³/h. Standardowe rozmiary central Verso F,6,8,11,14,17,19,28,55,83 1,11 3 U 2 U

Bardziej szczegółowo

/7 Kinetic. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym Vent-Axia Kinetic. Kinetic

/7 Kinetic. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym Vent-Axia Kinetic. Kinetic 29-12-2016 1/7 Kinetic Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym Vent-Axia Kinetic Kinetic 29-12-2016 2/7 Kinetic Opis Łatwa instalacja Modele Kinetic można montować pionowo, nadają

Bardziej szczegółowo

/8 RIRS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA POZIOMA (H)

/8 RIRS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA POZIOMA (H) 15-05-2014 1/8 RIRS 1900 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA POZIOMA (H) 15-05-2014 2/8 RIRS 1900 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIS 700 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PIONOWA (V) 7-11-2016 1/8 RIS 700 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 700 EKO WERSJA PIONOWA (V) 7-11-2016 2/8 RIS 700 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO wyposażone

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 400. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA PODWIESZANA (P) źródło:

/8 RIS 400. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA PODWIESZANA (P) źródło: 2-02-2017 1/8 RIS 400 Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA PODWIESZANA (P) 2-02-2017 2/8 RIS 400 Opis Centrale rekuperacyjne RIS mają wysokosprawne krzyżowe wymienniki

Bardziej szczegółowo

Domekt R. Centrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 50 do 950 m³/h. Obrotowy wymiennik ciepła. Zalety central serii Domekt R

Domekt R. Centrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 50 do 950 m³/h. Obrotowy wymiennik ciepła. Zalety central serii Domekt R OMKT omekt R entrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od do 9 m³/h. Standardowe rozmiary central omekt R,3,6,8,11,14,17,19,22,25,28 9 U 7 V, H, F 6 H U, H, V 4 V 4 V, H, F 2 F V 4 6

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 5500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 5500 EKO WERSJA POZIOMA (H)

/8 RIS 5500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 5500 EKO WERSJA POZIOMA (H) 31-10-2016 1/8 RIS 5500 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 5500 EKO WERSJA POZIOMA (H) 31-10-2016 2/8 RIS 5500 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 400. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA PIONOWA (V) źródło:

/8 RIS 400. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA PIONOWA (V) źródło: 19-01-2017 1/8 RIS 400 Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA PIONOWA (V) 19-01-2017 2/8 RIS 400 Opis Centrale rekuperacyjne RIS mają wysokosprawne krzyżowe wymienniki

Bardziej szczegółowo

/8 RIRS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIRS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 EKO WERSJA PIONOWA (V) 15-05-2014 1/8 RIRS 1200 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 EKO WERSJA PIONOWA (V) 15-05-2014 2/8 RIRS 1200 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w

Bardziej szczegółowo

/7 RIS 3500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 3500 EKO WERSJA POZIOMA (H)

/7 RIS 3500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 3500 EKO WERSJA POZIOMA (H) 27-01-2018 1/7 RIS 3500 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 3500 EKO WERSJA POZIOMA (H) 27-01-2018 2/7 RIS 3500 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 200 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIS 200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 200 EKO WERSJA PIONOWA (V) 4-06-2014 1/8 RIS 200 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 200 EKO WERSJA PIONOWA (V) 4-06-2014 2/8 RIS 200 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO wyposażone

Bardziej szczegółowo

/8 RIRS 2500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 2500 EKO WERSJA POZIOMA (H)

/8 RIRS 2500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 2500 EKO WERSJA POZIOMA (H) 19-03-2016 1/8 RIRS 2500 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 2500 EKO WERSJA POZIOMA (H) 19-03-2016 2/8 RIRS 2500 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w

Bardziej szczegółowo

Domekt R. Centrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Obrotowy wymiennik ciepła. Zalety central serii Domekt R. Standardowe rozmiary central Domekt R

Domekt R. Centrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Obrotowy wymiennik ciepła. Zalety central serii Domekt R. Standardowe rozmiary central Domekt R OMKT omekt R entrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Standardowe rozmiary central omekt R,3,6,8,11,14,17,19,22,25,28 9 7 6 4 4 2 4 6 7 8 9 Zalety central serii omekt R Oszczędność energii cieplnej W procesie

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1900 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1900 EKO WERSJA PIONOWA (V) 17-03-2016 1/8 RIS 1900 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1900 EKO WERSJA PIONOWA (V) 17-03-2016 2/8 RIS 1900 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Wysoka skuteczność odzysku energii, rekuperator krzyżowy o sprawności do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana

Bardziej szczegółowo

/9 RIS 2500 EC. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 2500 EC WERSJA POZIOMA (H)

/9 RIS 2500 EC. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 2500 EC WERSJA POZIOMA (H) 8-01-2017 1/9 RIS 2500 EC Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 2500 EC WERSJA POZIOMA (H) 8-01-2017 2/9 RIS 2500 EC Opis Centrale wentylacyjne RIS EC wyposażone są w krzyżowy wymiennik

Bardziej szczegółowo

/8 RIRS 700. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 700 WERSJA POZIOMA (H) źródło:

/8 RIRS 700. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 700 WERSJA POZIOMA (H) źródło: 26-05-2017 1/8 RIRS 700 Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 700 WERSJA POZIOMA (H) 26-05-2017 2/8 RIRS 700 Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w wydajny obrotowy

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIS 1200 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PIONOWA (V) 7-11-2016 1/8 RIS 1200 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym SALDA RIS EKO RIS 1200 EKO WERSJA PIONOWA (V) 7-11-2016 2/8 RIS 1200 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIS EKO wyposażone

Bardziej szczegółowo

/7 RIRS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA POZIOMA (H)

/7 RIRS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA POZIOMA (H) 24-05-2017 1/7 RIRS 1900 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA POZIOMA (H) 24-05-2017 2/7 RIRS 1900 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w

Bardziej szczegółowo

CENTRALE WENTYLACYJNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA

CENTRALE WENTYLACYJNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA CENTRALE WENTYLACYJNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA Centrale wentylacyjne ecov mogą być integralną częścią systemów MULTI V zapewniając czyste i zdrowe powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. 136 ecov 144 ecov

Bardziej szczegółowo

CENTRALE WENTYLACYJNE

CENTRALE WENTYLACYJNE CENTRALE WENTYLACYJNE REKUPERACYJNE CENTRALE REKUPERACYJNE Z WYMIENNIKIEM KRZYŻOWYM PRZECIWPRĄDOWYM RIS 1900 EKO POZIOMA (H) OPIS Centrale wentylacyjne RIS EKO wyposażone są w wysokowydajny przeciwprądowy

Bardziej szczegółowo

/6 RIRS 2500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 2500 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/6 RIRS 2500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 2500 EKO WERSJA PIONOWA (V) 13-11-2014 1/6 RIRS 2500 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 2500 EKO WERSJA PIONOWA (V) 13-11-2014 2/6 RIRS 2500 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła Rekuperator krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana powietrza Redukcja kosztów

Bardziej szczegółowo

/8 RIS Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 1500 WERSJA POZIOMA (H) źródło:

/8 RIS Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 1500 WERSJA POZIOMA (H) źródło: 17-01-2017 1/8 RIS 1500 Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 1500 WERSJA POZIOMA (H) 17-01-2017 2/8 RIS 1500 Opis Centrale rekuperacyjne RIS mają wysokosprawne krzyżowe wymienniki

Bardziej szczegółowo

VUT R EHEC/VHEC - wymiennik obrotowy, nagrzewnica elektryczna/wodna, silniki EC

VUT R EHEC/VHEC - wymiennik obrotowy, nagrzewnica elektryczna/wodna, silniki EC VUT R EHEC/VHEC - wymiennik obrotowy, nagrzewnica elektryczna/wodna, silniki EC Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach

Bardziej szczegółowo

Kompaktowe rozmiary central wentylacyjnych do budownictwa mieszkaniowego.

Kompaktowe rozmiary central wentylacyjnych do budownictwa mieszkaniowego. Rekuperatory ITHO Centrale wentylacyjne przeciwprądowe ITHO 3, ITHO 150, CA 180 oraz centrale do wentylacji pojedyńczych pomieszczeń: CA 70 oraz CS 50 dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego.

Bardziej szczegółowo

23-01-2015 1/8 RIRS 1200. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 WERSJA POZIOMA (H)

23-01-2015 1/8 RIRS 1200. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 WERSJA POZIOMA (H) 23-01-2015 1/8 RIRS 1200 Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1200 WERSJA POZIOMA (H) 23-01-2015 2/8 RIRS 1200 Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w wydajny obrotowy

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie do wentylacji z odzyskiem ciepła Rekuperator krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana powietrza Redukcja kosztów

Bardziej szczegółowo

CENTRALE WENTYLACYJNE

CENTRALE WENTYLACYJNE CENTRALE WENTYLACYJNE REKUPERACYJNE CENTRALE REKUPERACYJNE Z WYMIENNIKIEM OBROTOWYM RIRS 700 EKO PIONOWA (V) OPIS Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w wydajny obrotowy wymiennik ciepła. Jednostki

Bardziej szczegółowo

Domekt CF. Centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 50 do 1000 m³/h. Zalety central serii Domekt CF

Domekt CF. Centrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od 50 do 1000 m³/h. Zalety central serii Domekt CF OMEKT omekt F entrale wentylacyjne z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła. Zakres wydajności: od do 1 m³/h. Standardowe rozmiary central omekt F 9 U,3,6,8,11,14,17,19,22,25,28 7 H V, F 4 V 2 F, V 1 4 6

Bardziej szczegółowo

MPA-W z nagrzewnicą wodną

MPA-W z nagrzewnicą wodną z nagrzewnicą wodną MPA to nawiewna centrala wentylacyjna w skład której wchodzi: filtr klasy G, kanałowy wentylator z łopatkami wirnika zagiętymi do przodu, nagrzewnica elektryczna (MPA E) lub nagrzewnica

Bardziej szczegółowo

VUT ECO HEC/EHEC - wymiennik przeciwprądowy, bez nagrzewnicy/z nagrzewnicą elektryczną, silniki EC

VUT ECO HEC/EHEC - wymiennik przeciwprądowy, bez nagrzewnicy/z nagrzewnicą elektryczną, silniki EC VUT ECO HEC/EHEC - wymiennik przeciwprądowy, bez nagrzewnicy/z nagrzewnicą elektryczną, silniki EC Centrala wentylacyjne VUT H EC ECO oraz VUT EH EC ECO z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie wentylacyjne

Bardziej szczegółowo

/8 RIS 400. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA POZIOMA (H) źródło:

/8 RIS 400. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA POZIOMA (H) źródło: 26-01-2017 1/8 RIS 400 Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym SALDA RIS RIS 400 WERSJA POZIOMA (H) 26-01-2017 2/8 RIS 400 Opis Centrale rekuperacyjne RIS mają wysokosprawne krzyżowe wymienniki

Bardziej szczegółowo

VUT PE EC - wymiennik przeciwprądowy, nagrzewnica elektryczna, silniki EC

VUT PE EC - wymiennik przeciwprądowy, nagrzewnica elektryczna, silniki EC VUT PE EC - wymiennik przeciwprądowy, nagrzewnica elektryczna, silniki EC VUT PE EC - centrala nawiewno-wywiewna z wymiennikiem przeciwprądowym, z nagrzewnicą elektryczną, wentylatorami stałoprądowymi

Bardziej szczegółowo

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

DOMEKT. Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OMKT entrale wentylacyjne Komfovent omekt entrale wentylacyjne Komfovent tworzą dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach

Bardziej szczegółowo

/8 RIRS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIRS 1900 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA PIONOWA (V) 31-10-2016 1/8 RIRS 1900 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 1900 EKO WERSJA PIONOWA (V) 31-10-2016 2/8 RIRS 1900 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w

Bardziej szczegółowo

VUT 300 E2VEC - wymiennik przeciwprądowy, nagrzewnica elektryczna, silniki EC

VUT 300 E2VEC - wymiennik przeciwprądowy, nagrzewnica elektryczna, silniki EC VUT 300 E2VEC - wymiennik przeciwprądowy, nagrzewnica elektryczna, silniki EC Centrala wentylacyjne VUT 300 E2V EC z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ

Bardziej szczegółowo

RLI CENTRALE WENTYLACYJNE Z OBROTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA. centrale z odzyskiem ciepła. dane podstawowe. wentylatory. Akcesoria

RLI CENTRALE WENTYLACYJNE Z OBROTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA. centrale z odzyskiem ciepła. dane podstawowe. wentylatory. Akcesoria centrale z odzyskiem ciepła CENTRALE WENTYLACYJNE Z OBROTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA budowa i konstrukcja EC CONSTANT flow Obudowa central wykonana jest w całości z podwójnej warstwy blachy stalowej grubości

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania HVAC w jednym urządzeniu

Kompleksowe rozwiązania HVAC w jednym urządzeniu RHP RHP innowacyjne i skuteczne rozwiązanie do regulowania klimatu w pomieszczeniach Kompleksowe rozwiązania HV w jednym urządzeniu Pełna regulacja klimatu w pomieszczeniach: Komfortowe ogrzewanie entrale

Bardziej szczegółowo

KATALOG TECHNICZNY BARBOR

KATALOG TECHNICZNY BARBOR KATALOG TECHNICZNY BARBOR AMBER 1 Z WYMIENNIKIEM KRZYŻOWYM Centrala nawiewno-wywiewna AMBER 1 stanowi główny element systemu wentylacji mechanicznej. Jej zadaniem jest zapewnienie ciągłego dopływu świeżego

Bardziej szczegółowo

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Systemair w świetle wymagań NFOŚiGW

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Systemair w świetle wymagań NFOŚiGW Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Systemair w świetle wymagań NFOŚiGW Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła produkcji Systemair spełniają warunki i założenia przyjęte przez Narodowy Fundusz Ochrony

Bardziej szczegółowo

Seria VUT WH EC. Filtr Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew).

Seria VUT WH EC. Filtr Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew). VUT EH EC A8 A13 Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła oraz nagrzewnicą elektryczną o wydajności do 600 m 3 /h, w izolowanej obudowie. Sprawność rekuperacji do 90%. Nawiewno-wywiewna

Bardziej szczegółowo

/9 Kinetic Z. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym Vent-Axia Kinetic. Kinetic Z

/9 Kinetic Z. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym Vent-Axia Kinetic. Kinetic Z 21-03-2016 1/9 Kinetic Z Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem krzyżowym przeciwprądowym Vent-Axia Kinetic Kinetic Z 21-03-2016 2/9 Kinetic Z Opis Kompletny układ odzyskiwania ciepła o wydajności do 85%.

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Wydajne i oszczędne urządzenie, dzięki wyposażeniu w wymiennik krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92%

Bardziej szczegółowo

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

KCX. KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Rekuperator krzyżowy o sprawności odzysku ciepła do 92% Wbudowany bypass Prawidłowa wymiana powietrza Redukcja

Bardziej szczegółowo

Seria VUT WH EC. Warianty VUT EH EC modele z elektryczną nagrzewnicą, wentylatorami z silnikami EC oraz poziomymi króćcami.

Seria VUT WH EC. Warianty VUT EH EC modele z elektryczną nagrzewnicą, wentylatorami z silnikami EC oraz poziomymi króćcami. VUT EH EC Wyświetlacz LCD Wyświetlacz SAS908 Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła oraz nagrzewnicą elektryczną o wydajności do 600 m 3 /h, w izolowanej obudowie. Sprawność rekuperacji

Bardziej szczegółowo

Centrale wentylacyjne do nowoczesnych budynków mieszkalnych

Centrale wentylacyjne do nowoczesnych budynków mieszkalnych Centrale wentylacyjne do nowoczesnych budynków mieszkalnych www.ithodaalderop.pl Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła ITHO Dzięki bezawaryjności oraz wysokiemu odzyskowi ciepła, przemyślanej zwartej

Bardziej szczegółowo

Zehnder ComfoAir 200. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze

Zehnder ComfoAir 200. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Zehnder ComfoAir 200 Karta katalogowa - informacje techniczne Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Opis Jednostka ComfoAir 200 Luxe VV firmy Zehnder jest centralnym, kompaktowym urządzeniem

Bardziej szczegółowo

VUT H mini EC - wymiennik krzyżowy, bez nagrzewnicy, silniki EC

VUT H mini EC - wymiennik krzyżowy, bez nagrzewnicy, silniki EC VUT H mini EC - wymiennik krzyżowy, bez nagrzewnicy, silniki EC VUT H mini EC modele z wentylatorami z EC silnikiem i poziomym wyprowadzeniem króćców. Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne

Bardziej szczegółowo

Verso R. Centrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Obrotowy wymiennik ciepła. Zalety central serii Verso R. Standardowe rozmiary central Verso R

Verso R. Centrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Obrotowy wymiennik ciepła. Zalety central serii Verso R. Standardowe rozmiary central Verso R Verso R entrale z obrotowym wymiennikiem ciepła. Standardowe rozmiary central Verso R Strumień powietrza, m³/s,6,8,11,14,17,19,22,25,28,55,83 1,11 2,2 7 4 2 1 1 1 7 8 9 8 Strumień powietrza, m³/h Zalety

Bardziej szczegółowo

Seria MPA W KONSTRUKCJA I STEROWANIE

Seria MPA W KONSTRUKCJA I STEROWANIE CENTRALE NAWIEWNE Seria Seria A16 A13 Nawiewna centrala wentylacyjna z nagrzewnicą elektryczną o wydajności do 3 m 3 /h, w kompaktowej obudowie izolowanej termicznie i akustycznie. Nawiewna centrala wentylacyjna

Bardziej szczegółowo

EKOLOGICZNY ZDROWY DOM. Ce n t ral e re ku perac yjn e I TH O. IGLOTECH / Rekuperacja

EKOLOGICZNY ZDROWY DOM. Ce n t ral e re ku perac yjn e I TH O. IGLOTECH / Rekuperacja EKOLOGICZNY ZDROWY DOM Ce n t ral e re ku perac yjn e I TH O REKUPERACJA Rekuperacja to inaczej mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła. Polega na wymuszeniu obiegu powietrza oraz odzysku ciepła z powietrza

Bardziej szczegółowo

SALVA. centrale z odzyskiem ciepła WYMIENNIK PRZECIWPRĄDOWY KOMPAKTOWE WYMIARY SILNIKI EC OBUDOWA BEZSZKIELETOWA. dane podstawowe. wersja S.

SALVA. centrale z odzyskiem ciepła WYMIENNIK PRZECIWPRĄDOWY KOMPAKTOWE WYMIARY SILNIKI EC OBUDOWA BEZSZKIELETOWA. dane podstawowe. wersja S. centrale z odzyskiem ciepła wersja S konstrukcja i wyposażenie Centrale dostępne są w trzech wersjach wykonania: wersja V wersja S o ultrapłaskiej konstrukcji, przeznaczona do montażu w przestrzeni sufitu

Bardziej szczegółowo

SL EC centrale nawiewne

SL EC centrale nawiewne EC centrale nawiewne CENTRALA NAWIEWNA EC konstrukcja i wyposażenie Obudowa central wykonana jest w całości z blachy stalowej cynkowanej galwanicznie. Konstrukcja została zaizolowana termicznie i akustycznie

Bardziej szczegółowo

OnyX. Classic Dream Sky

OnyX. Classic Dream Sky OnyX Classic Dream Sky 2 OnyX Classic OnyX Classic Centrala OnyX Classic jest urządzeniem stanowiącym główny element systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zapewnia ona ciągły dopływ

Bardziej szczegółowo

Wymiennik ciepła wysokiej wydajności. Technologia E.S.P (liniowa kontrola ciśnienia dyspozycyjnego) Praca w trybie obejścia (Bypass)

Wymiennik ciepła wysokiej wydajności. Technologia E.S.P (liniowa kontrola ciśnienia dyspozycyjnego) Praca w trybie obejścia (Bypass) Wymiennik ciepła wysokiej wydajności Będąca sercem systemu wentylacji jednostka odzysku energii zapewnia wysoką wydajność i komfort przebywania w pomieszczeniach. Odzyskuje ona energię z usuwanego z pomieszczeń

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. 1. Charakterystyka ogólna.

SPIS TREŚCI. 1. Charakterystyka ogólna. SPIS TREŚCI 1. CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA. 2. BUDOWA. 3. ZASADA DZIAŁANIA. 3.1. SCHEMAT IDEOWY URZĄDZENIA. 4. CHARAKTERYSTYKA AERODYNAMICZNA I SPRAWNOŚCI. 5. SCHEMAT PODŁĄCZENIA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ. 6.

Bardziej szczegółowo

Zehnder ComfoAir 180. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze

Zehnder ComfoAir 180. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Zehnder ComfoAir 180 Karta katalogowa - informacje techniczne Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Opis Jednostka ComfoAir 180 firmy Zehnder jest centralnym, kompaktowym urządzeniem

Bardziej szczegółowo

SALVA. centrale z odzyskiem ciepła WYMIENNIK PRZECIWPRĄDOWY KOMPAKTOWE WYMIARY SILNIKI EC OBUDOWA BEZSZKIELETOWA. dane podstawowe. wersja S.

SALVA. centrale z odzyskiem ciepła WYMIENNIK PRZECIWPRĄDOWY KOMPAKTOWE WYMIARY SILNIKI EC OBUDOWA BEZSZKIELETOWA. dane podstawowe. wersja S. centrale z odzyskiem ciepła wersja S konstrukcja i wyposażenie Centrale dostępne są w trzech wersjach wykonania: wersja V wersja S o ultrapłaskiej konstrukcji, przeznaczona do montażu w przestrzeni sufitu

Bardziej szczegółowo

klimat@nso.pl kom. 603 589 527 Tel./fax (34) 317 58 27 ul.oleska 74 Starokrzepice 42-161

klimat@nso.pl kom. 603 589 527 Tel./fax (34) 317 58 27 ul.oleska 74 Starokrzepice 42-161 * CHŁODNICTWO * KLIMATYZACJA * WENTYLACJA klimat@nso.pl kom. 603 589 527 Tel./fax (34) 317 58 27 ul.oleska 74 Starokrzepice 42-161 SYSTEM WENTYLACJI NAWIEWNO-WYWIEWNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA I WILGOCI B3B-WX

Bardziej szczegółowo

Seria VUT WH. Filtr Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew).

Seria VUT WH. Filtr Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4 (wywiew) i F7 (nawiew). CENTRALE NAWIEWNO-WYWIEWNE Z ODZYSKIEM CIEPŁA Seria Seria A16 Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła i wtórną nagrzewnicą elektryczną, o wydajności do 2200 m 3 /h, w izolowanej obudowie.

Bardziej szczegółowo

Karta doboru RK-4000-UPE-2.5

Karta doboru RK-4000-UPE-2.5 Karta doboru Data 13.04.2016 Centrala wentylacyjna RK-4000-UPE-2.5 Wykonanie: wewnętrzne/prawe Obudowa szkieletowa z profili aluminiowych oraz przegród zewnętrznych. Przegrody nieotwierane o grubości 50

Bardziej szczegółowo

Karta doboru RK UPE-3.0

Karta doboru RK UPE-3.0 Karta doboru Data 13.04.2016 Centrala wentylacyjna RK-12000-UPE-3.0 Wykonanie: wewnętrzne/prawe Obudowa szkieletowa z profili aluminiowych oraz przegród zewnętrznych. Przegrody nieotwierane o grubości

Bardziej szczegółowo

VAM-FA. Wentylacja z odzyskiem ciepła

VAM-FA. Wentylacja z odzyskiem ciepła VAM-FA Wentylacja z odzyskiem ciepła Czyste powietrze z zewnątrz Zużyte powietrze po wymianie ciepła Czyste powietrze po wymianie ciepła Zużyte powietrze z pomieszczenia System wentylacji z odzyskiem ciepła

Bardziej szczegółowo

Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii

Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii Doskonały system wentylacji, oferujący świeże i czyste powietrze oraz oszczędność energii przez cały rok. Zasada działania 34 o C 34 o C 27 o C 34 o C 0

Bardziej szczegółowo

Karta doboru RP-3000-SPE-ALU

Karta doboru RP-3000-SPE-ALU Karta doboru Data 13.04.2016 Centrala wentylacyjna RP-3000-SPE-ALU Wykonanie: wewnętrzne/prawe Obudowa szkieletowa z profili aluminiowych oraz przegród zewnętrznych. Przegrody nieotwierane o grubości 50

Bardziej szczegółowo

bliżej natury KCX bliżej siebie KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła

bliżej natury KCX bliżej siebie KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła bliżej natury bliżej siebie KCX KOMPAKTOWA CENTRALA REKUPERACYJNA urządzenie przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła Wydajne i oszczędne urządzenie, dzięki wyposażeniu w wymiennik krzyżowy o sprawności

Bardziej szczegółowo

DOMEKT. Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych

DOMEKT. Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych Centrale wentylacyjne dla pomieszczeń mieszkalnych DOMEKT Skuteczność energetyczna rekuperacji do 92% Podwójna kontrola jakości produkcji Przetestowane w Szwajcarii i w Niemczech Sterowanie sensorowe Zdrowy

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp str. 2 Okap do wyciągu pary OWPW str. 3 Okap indukcyjny OIOC str. 5. Okap przyścienny OWCS str. 7

Spis treści. Wstęp str. 2 Okap do wyciągu pary OWPW str. 3 Okap indukcyjny OIOC str. 5. Okap przyścienny OWCS str. 7 W E N T Y A C E sp. z o.o. Spis treści Wstęp str. 2 Okap do wyciągu pary OWPW str. Okap indukcyjny OIOC str. 5 Okap przyścienny OWCS str. 7 Okap przyścienny OWCP str. 8 Okap centralny OWCC str. 9 Filtr

Bardziej szczegółowo

ENERGY-O KONDENSACJA kw SPRAWNOŚĆ ~102% KONDENSACYJNY APARAT GRZEWCZO-WENTYLACYJNY Z PALNIKIEM NADMUCHOWYM NA GAZ LUB OLEJ DO MONTAŻU WEWNĄTRZ

ENERGY-O KONDENSACJA kw SPRAWNOŚĆ ~102% KONDENSACYJNY APARAT GRZEWCZO-WENTYLACYJNY Z PALNIKIEM NADMUCHOWYM NA GAZ LUB OLEJ DO MONTAŻU WEWNĄTRZ O KONDENSACYJNY APARAT GRZEWCZOWENTYLACYJNY Z PALNIKIEM NADMUCHOWYM NA GAZ LUB OLEJ DO MONTAŻU WEWNĄTRZ KONDENSACJA kw SPRAWNOŚĆ ~102% O Idealne, oszczędne ogrzewanie i wentylacja: hal przemysłowych sklepów

Bardziej szczegółowo

SAVE centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Zapewniają wysoką jakość powietrza oraz oszczędność energii.

SAVE centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Zapewniają wysoką jakość powietrza oraz oszczędność energii. Wentylatory I Centrale wentylacyjne I Wentylacja Pożarowa I Dystrybucja powietrza I Klimatyzacja I Kurtyny i aparaty grzewczo-wentylacyjne SAVE centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Zapewniają wysoką

Bardziej szczegółowo

DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH. AirPack 1700 flat AirPack Base 1700 flat SERIES 2

DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH. AirPack 1700 flat AirPack Base 1700 flat SERIES 2 DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH AirPack 1700 flat AirPack Base 1700 flat SERIES 2 DT.AirPack1700.09.2016.1 Thessla Green Sp. z o.o. ul. Makuszyńskiego 4a, 31-752 Kraków NIP: 678-314-71-35

Bardziej szczegółowo

Zehnder ComfoAir 450. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze

Zehnder ComfoAir 450. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Zehnder ComfoAir 450 Karta katalogowa - informacje techniczne Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Opis Jednostka ComfoAir 450 firmy Zehnder jest centralnym, kompaktowym urządzeniem

Bardziej szczegółowo

Zehnder ComfoAir 550. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze

Zehnder ComfoAir 550. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Zehnder ComfoAir 550 Karta katalogowa - informacje techniczne Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Opis Jednostka ComfoAir 550 firmy Zehnder jest centralnym, kompaktowym urządzeniem

Bardziej szczegółowo

IDEO 2 centrala rekuperacyjna

IDEO 2 centrala rekuperacyjna IDEO 2 centrala rekuperacyjna Wymiennik krzyżowy przeciwprądowy, wysoka sprawność odzysku ciepła. ZASTOSOWANIE Centrale wentylacyjne IDEO 2 z odzyskiem ciepła są przeznaczone do wentylacji mieszkań, domów

Bardziej szczegółowo

VPA-E z nagrzewnicą elektryczną

VPA-E z nagrzewnicą elektryczną z nagrzewnicą elektryczną Centrala nawiewna VPA zapewnia filtrację i podgrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczenia lub zespołu pomieszczeń. Wydajność urządzenia od 200 do 1500 m/h Obudowa

Bardziej szczegółowo

Kanałowa chłodnica wodna CPW

Kanałowa chłodnica wodna CPW 134 Kanałowa chłodnica wodna ZASTOSOWANIE Kanałowe chłodnice wodne powietrza, przeznaczone są do schładzania nawiewanego powietrza w systemach wentylacyjnych o prostokątnym przekroju kanałów, a także mogą

Bardziej szczegółowo

Zehnder ComfoAir 350. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze

Zehnder ComfoAir 350. Karta katalogowa - informacje techniczne. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Zehnder ComfoAir 350 Karta katalogowa - informacje techniczne Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Opis Jednostka ComfoAir 350 firmy Zehnder jest centralnym, kompaktowym urządzeniem

Bardziej szczegółowo

KOMPAKT centrale wentylacyjne

KOMPAKT centrale wentylacyjne KOMPK centrale wentylacyjne Opis urządzeń Komfovent kompakt Powody, dla których warto wybrać jednostki KOMFOVEN KOMPK 4 Komfovent kompakt rego 0 Obrotowy wymiennik ciepła Standardowe wielkości urządzeń

Bardziej szczegółowo

Cennik HARMANN 2015 v.7

Cennik HARMANN 2015 v.7 Cennik HARMANN 2015 v.7 Obowiązuje od 16.03.2015 r. z uaktualnieniem z dnia 07.07.2015 r. Ceny w PLN bez VAT, loco magazyn Harmann Kraków. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1

Bardziej szczegółowo

Wentylacja z odzyskiem ciepła elementy rekuperacji

Wentylacja z odzyskiem ciepła elementy rekuperacji Wentylacja z odzyskiem ciepła elementy rekuperacji Dostarczenie właściwej ilości świeżego powietrza do budynku oraz usuwanie z niego powietrza zanieczyszczonego to zadania wentylacji mechanicznej. Z zewnątrz

Bardziej szczegółowo

AirPack 650h AirPack 650v AirPack Base 650h AirPack Base 650v DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH. DT.AirPack

AirPack 650h AirPack 650v AirPack Base 650h AirPack Base 650v DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH. DT.AirPack DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH AirPack 650h AirPack 650v AirPack Base 650h AirPack Base 650v DT.AirPack650.03.2016.1 THESSLA GREEN Sp. z o.o., ul. Makuszyńskiego 4A, 31-752 Kraków T: 12

Bardziej szczegółowo

AirPack 1450 flat AirPack Base 1450 flat DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH. DT.AirPack

AirPack 1450 flat AirPack Base 1450 flat DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH. DT.AirPack DOKUMENTACJA TECHNICZNA CENTRAL WENTYLACYJNYCH AirPack 1450 flat AirPack Base 1450 flat DT.AirPack1450.03.2016.1 THESSLA GREEN Sp. z o.o., ul. Makuszyńskiego 4A, 31-752 Kraków T: 12 352 38 00 F: 12 376

Bardziej szczegółowo

KOMPAKT centrale wentylacyjne

KOMPAKT centrale wentylacyjne KOMPKT centrale wentylacyjne Opis urządzeń Komfovent kompakt 3 Powody, dla których warto wybrać jednostki KOMFOVENT KOMPKT 4 Komfovent kompakt rego 10 Obrotowy wymiennik ciepła 11 Standardowe wielkości

Bardziej szczegółowo