ŻELAZKO PAROWE 2600W ASI 110. Prosimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ŻELAZKO PAROWE 2600W ASI 110. Prosimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia."

Transkrypt

1 ŻELAZKO PAROWE 2600W ASI 110 Prosimy uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia.

2 1. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI Podczas używania urządzeń elektrycznych, podstawy bezpieczeństwa powinny zawsze zostać zachowane, wg. poniższych: PRZECZYTAJ WSZYSTKIE PODPUNKTY Jeśli kabel zasilający został uszkodzony, musi zostać wymieniony przez producenta, bądź autoryzowany serwis, czy też inne wykwalifikowane osoby. Nigdy nie pozostawiaj urządzenia w zasięgu dzieci, gdy nie jest ono pilnowane. Wtyczka musi zostać usunięta z gniazdka, przed umieszczeniem w żelazku wody. Nigdy nie korzystaj z urządzenia, gdy nie pracuje ono poprawnie, zostało upuszczone lub gdy zauważona została jakakolwiek usterka. Nie próbuj wyciągać urządzenia, które wpadło do wody, bądź do innych płynów. Żelazko powinno stać na twardej, stabilnej powierzchni. Powinna zostać zachowana szczególna uwaga, urządzenie emituje gorącą pare. Nie dotykaj gorących powierzchni. Korzystaj z pokręteł. By uchronić się przed niebezpieczeństwem porażenia prądem, nie zanurzaj urządzenia, bądź żadnej z jego części w wodzie, czy też innych płynach. Urządzenie powinno zostać odłączone od zasilania przed rozpoczęciem czyszczenia. Pozwól mu ostygnąć nim rozpoczniesz czyszczenie. Korzystanie z dodatków nie zalecanych przez producenta może grozić urazem. Nie używaj poza domem. Nie pozwól, by przewód zwisał luźno ze stołu, bądź dotykał gorących powierzchni. Nie umieszczaj urządzenia w pobliżu źródeł ciepła, np. kuchenki. By odłączyć urządzenie, wyciągnij wtyczkę z gniazdka. Pozwól, by urządzenie ostygło. Zwiń kabel luźno na czas przechowywania. Dotykanie nagrzanych części urządzenia bądź pary, czy wody, może grozić poparzeniem. Zachowaj ostrożność przechylając urządzenie. Może wylać się z niego woda. Jeśli istnieje potrzeba wykorzystania przedłużki, wybierz tylko 10A. Urządzenie przeznaczone jest tylko do użytku domowego. Korzystaj z urządzenia tylko w sposób opisany w instrukcji. Urządzenie to nie jest przeznaczone dla ludzi (w tym dzieci) z obniżonymi zdolnościami manualnymi, psychicznymi i sensorycznymi, brakiem doświadczenia, bądź z brakiem wystarczającej wiedzy chyba, że korzystają z urządzenia pod nadzorem osób odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo. 2. WSKAZÓWKI PRZED UŻYCIEM Niektóre części żelazka mogą być pokryte powłoką. Może to być przyczyną wydobywania się niewielkich ilości dymu z urządzenia po włączeniu żelazka. Sytuacja ta powinna ustąpić po jakimś czasie. Przed pierwszym użyciem usuń wszelkie naklejki oraz folie z urządzenia miękką ściereczką. Utrzymuj powierzchnię prasującą żelazka w dobrej kondycji. Unikaj zarysowań przedmiotami takimi jak np. podstawka, guziki, zamki itp.) Ubrania z wełny (100% wełny) najlepiej prasować przez inną tkaninę.

3 A. Dysza G. Zbiornik wody B. Wlew wody H. Wskaźnik zasilania C. Regulator pary I. Przycisk autoczyszczenia D. Przycisk uderzenia pary J. Stopa żelazka E. Przycisk spryskiwacza F. Ustawienia termostatu USTAWIANIE TEMPERATURY Zawsze sprawdzaj metkę prasowanych ubrań i umieszczone na niej oznaczenia. Kieruj się tymi oznaczeniami. Jeśli ubranie nie posiada metki, ale znasz materiał, z którego został wykonany, kieruj się tabelą podaną niżej. Odzież tekstylną i jej domieszki, należy prasować w niższych temperaturach. Posortuj odzież wg. temperatury prasowania: wełniane z wełnianymi, bawełna z bawełną itd. Żelazko nagrzewa się szybciej, niż stygnie. Zacznij więc od prasowania ubrań wymagających niższych temperaturę, np. ubrań z tworzywa sztucznego. Następnie przechodź do ubrań wymagających wyższej temperatury. Ustaw temperaturę przekręcając pokrętło na odpowiedni znacznik temperatury. PRASOWANIE SUCHE: 1. Przed uruchomieniem żelazka, proszę sklasyfikować ubrania, według metki. Początkowo należy prasować tkaniny na niższej temperaturze (np. tkaniny syntetyczne, jedwab itp.), a następnie prasować ubrania (np. z wełny, bawełny i lnu itp) o wyższej temperaturze. 2. Postaw żelazko na pod koniec prasowania, i obrócić pokrętło termostatu w pozycji MIN. PRASOWANIE NA PARZE Siła pary podczas prasowania umożliwia pozbycie się upornych fałdów na ubraniach. Wypełnij żelazko wodą. Wepnij wtyczkę do gniazdka. Pokrętło temperatury powinno zostać ustawione na poziom maksymalny, przy prasowaniu na mniejszych poziomach woda może wyciekać z żelazka. Ustaw pokrętło temperatury na temperaturę odpowiadającą danej tkaninie. Lampka kontrolna zgaśnie, gdy odpowiednia temperatura zostanie osiągnięta.

4 Aby uwolnić strumień pary, ustaw jej regulację na pożądanym poziomie. Odczekaj kilka sekund, aż para skończy penetrować włókna tkaniny, by ponownie uwolnić kolejny strumień pary. Uwaga: Tkaniny syntetyczne, nylon, syntetyczny jedwab i jedwab nie może być prasowany z funkcją uderzenia pary, gdyż może to uszkodzić materiał. Uderzenie pary: Funkcja ta będzie w stanie zapewnić więcej pary, aby usunąć uporczywe zagniecenia. 1. Ustaw przycisk wybierania termostatu do pozycji MAX, aż wskaźnik zgaśnie. 2. Zwolnij parę naciskając przycisk kilkakrotnie. 3. Odczekaj chwilkę, tak żeby para mogła przeniknąć przez tkaninę, a następnie zwolnij przycisk. Uwaga: 1. Aby uzyskać najlepszą jakość prasowania przytrzymaj żelazko na tkaninie 2. Napełnij zbiornik wodą do pozycji MAX przed użyciem funkcji pary 3. W celu uniknięcia wycieku wody z żelazka, nie należy przytrzymywać przycisku pary dłużej niż 5 sekund. Metoda rozpylania: 1. Napełnij wodą zbiornik w żelazku. 2. Naciśnij przycisk spryskiwacza. 3. Uwaga: Bez względu na to, jaką metodę prasowania wybierzesz, funkcja spryskiwacza jest zawsze dostępna. Samooczyszczenie: Aby usunąć zabrudzenia i kurz, żelazko powinno być czyszczone co najmniej raz w miesiącu. 1. Wypełnij połowę zbiornika z wodą. Ustaw regulator pary na pozycje bez pary i ustaw pokrętło termostatu do pozycji MIN. Podłącz żelazko do sieci. Przekręć pokrętło termostatu do pozycji MAX. 2. Gdy wskaźnik zasilania zgaśnie, będzie to oznaczało, iż żelazko osiągnęło ustawioną temperaturę. 3. Przytrzymaj żelazko poziomo nad zlewem lub umywalką. 4. Naciśnij przycisk "SAMOCZYSZCZENIA" i przytrzymaj go, wstrząsając lekko żelazkiem aby usunąć kamień. Uważaj, na wydobywającą się wrzącą parę. 5. Podczas tej operacji można nacisnąć przycisk pary dowolną ilość razy, pamiętając aby zatrzymać na co najmniej pięć sekund pomiędzy jednym wybuchem pary a następnym. 6. Kiedy zbiornik wody jest pusty, zwolnij przycisk samooczyszczania. 7. Na koniec, obracając pokrętło termostatu do pozycji MIN odłącz żelazko od zasilania. Pozostaw żelazko do ostygnięcia i oczyść jego stopę miękką szmatką.

5 Rodzaj tkaniny oraz wybieranie Form Termostat: Uwaga: Należy pamiętać, że taki znak oznacza, iż tkaniny nie wolno prasować Znak Typ tkaniny Pokrętło termostatu Nylon Jedwab Wełna MIN Bawełna Jedwab MAX Uwaga: Jeśli tkanina składa się z różnych rodzajów włókien, zawsze należy prasować na najniższej temperaturze. Po prasowaniu: Aby wydłużyć żywotność żelazka, gdy skończysz prasowania, zaleca, aby opróżnić zbiornik w następujący sposób: Wyjmij wtyczkę z gniazdka sieciowego. Opróżnij żelazko poprzez otwarcie pokrywy napełniania wody i trzymaj go wierzchołkiem skierowanym w górę. Wstrząsnąć lekko nad zlewem, a następnie zamknąć pokrywę. Aby osuszyć pozostałą wilgoć, włącz żelazko ponownie za pomocą pokrętła termostatu w pozycji MAX oraz ustaw regulator pary do pozycji MAX, aż wskaźnik zasilania zgaśnie. Wyjmij wtyczkę z gniazdka i pozostaw żelazko do wystygnięcia. Wyczyść stopę żelazka suchą szmatką. Możliwe dziania usprawniające: Awaria Możliwy powód Rozwiązanie Zbyt małe grzanie lub zbyt Termostat jest ustawiony nieprawidłowo Ustaw thermostat na prawidłowej pozycji wysokie No steam produces Sprawdź, czy pokrętło termostatu jest ustawione w odpowiednim zakresie pary Ustaw regulator pary w odpowiednim zakresie Zbyt mały poziom wody lub jej brak Uzupełnij poziom wody Wyciek wody ze stopy żelazka Za mało pary Brak spryskiwacza Termost nie jest ustawiony w zakresie pary Poziom grzania nie jest wystarczający Woda jest powyżej maksymalnego poziomu Regulator pary nie jest w odpowiednim miejscu, Otwory pary są zablokowane Zbyt mały poziom pary Nie wystarczający poziom ciśnienia lub powietrza wewnątrz Zbyt mały poziom wody lub jej brak Ustaw pokrętło termostatu w odpowiednim zakresie wody Otwórz przycisk pary gdy tylko wskaźnik zgaśnie Usuń nadmiar wody Ustaw regulator pary we na właściwym poziomie Wyczyść otwory wodą destylowaną Wlej wodę do zbiornika Naciśnij przycisk rozpylacza kilka razy Uzupełnij poziom wody Jeżeli wyżej wymienione działania usprawniające nie działają, należy oddać żelazko do wykwalifikowanego serwisu naprawczego.

6 ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA Podczas używania urządzeń elektrycznych, zawsze powinny zostać zachowane podstawy bezpieczeństwa, jak poniżej: PRZECZYTAJ WSZYSTKIE INSTRUKCJE PRZED UŻYCIEM URZĄDZENIA. TRZYMAJ Z DALA OD WODY. UWAGA: jak w przypadku większości urządzeń elektrycznych, wszystkie części elektryczne są w stanie pobudzenia nawet, gdy urządzenie jest wyłączone. By zredukować ryzyko śmierci poprzez porażenie prądem: 1. Zawsze wyłącz urządzenie z gniazdka, gdy nie jest używane. 2. Nie korzystaj z urządzenia podczas kąpieli. Przechowuj urządzenie w takim miejscu, by jego upadek do wanny, czy zlewu nie był możliwy. 3. Nie umieszczaj urządzenia w wodzie i innych płynach. 4. Jeśli urządzenie wpadnie do wody, odłącz je natychmiast. NIE SIĘGAJ PO NIE DO WODY! UWAGA: By zredukować ryzyko poparzeń, porażenia prądem, pożaru czy innego urazu: 1. Nie zostawiaj urządzenia, gdy pracuje, bądź jest włączone do gniazdka. 2. Nadzór jest konieczny, gdy urządzenie jest używane przez dzieci, bądź osoby niepełnosprawne. 3. Korzystaj z urządzenia tylko w celach, do których jest przeznaczone. Korzystanie z dodatków niezalecanych przez producenta może być niebezpieczne. 4. Nigdy nie korzystaj z urządzenia, gdy jego przewód, bądź wtyczka są uszkodzone. Także gdy nie działa poprawne, bądź zostało upuszczone lub w inny sposób uszkodzone. Tym bardziej, gdy wpadło do wody. Zanieś urządzenie do najbliższego serwisu w celu przeglądu, bądź naprawy. 5. Trzymaj przewód zasilający z dala od gorących powierzchni, bądź innego źródła ciepła. 6. Nigdy nie wrzucaj, ani nie wkładaj żadnych obiektów do urządzenia. Może to być niebezpieczne.. 7. Elementy mogą nagrzewać się podczas użytkowania. Pozwól im ostygnąć po skończonej pracy, nim schowasz urządzenie. ZACHOWAJ TĄ INSTRUKCJĘ!!! KARTA GWARANCYJNA IMPORTER / GWARANT : FHU COMTEL SP.J. SZ.PABIJAN Z.OJCZYK, PLAC KUPIECKI 2, BRZESKO, TEL: , FAX: Nazwa i model Nr fabryczny

7 Data sprzedaży Podpis i pieczątka sprzedawcy Adnotacje o naprawie LP Data przyjęcia do naprawy opis naprawy pieczątka/podpis WARUNKI GWARANCJI 1. Niniejsza gwarancja jest udzielana przez firmę COMTEL z siedzibą Plac Kupiecki 2, Brzesko, Tel: nazywana w dalszej części gwarancji Gwarantem/ Autoryzowanym Serwisem. 2. Niniejsza gwarancja dotyczy wyłącznie produktów pod marką LAUSON zakupionych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. 3. Aby skorzystać z gwarancji należy przekazać kompletne urządzenie wraz z kartą gwarancyjną i dowodem zakupu w miejscu zakupu lub do importera gwaranta. 4. Okres gwarancji wynosi 24 miesięcy od daty zakupu sprzętu. 5. W przypadku wad uniemożliwiających korzystanie ze sprzętu okres gwarancji ulega przedłużeniu o czas od dnia zgłoszenia wady do dnia wykonania naprawy. 6. Gwarancja uprawnia do bezpłatnych napraw nabytego sprzętu, polegających na usunięciu wad fizycznych, które ujawniły się w okresie gwarancyjnym, z zastrzeżeniem punktu Zgłoszenie wad sprzętu powinno zawierać: - dowód zakupu towaru, (oryginał lub kopia) - nazwę, model towaru, jeżeli są to nr fabryczne urządzenia, - datę sprzedaży (bez skreśleń i poprawek), -dokładny opis uszkodzenia, wady. - podpis i pieczątkę sprzedawcy. 8. Gwarant w terminie 14 dni roboczych od daty zgłoszenia wady ustosunkuje się do zgłoszonej reklamacji. Jeśli do dokonania naprawy wystąpi konieczność sprowadzenia części zamiennych z zagranicy termin naprawy może ulec przedłużeniu do czasu sprowadzenia niezbędnych elementów, lecz maksymalnie do 30 dni roboczych od daty otrzymania towaru do naprawy. 9. Reklamujący powinien dostarczyć towar odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem w czasie transportu.

8 10. Gwarancja nie obejmuje: - uszkodzeń mechanicznych, chemicznych, termicznych i korozji, - uszkodzeń spowodowanych działaniem czynników zewnętrznych, niezależnych od producenta, a w szczególności wynikłych z użytkowania niezgodnego z Instrukcja Obsługi, - usterek powstałych w wyniku niewłaściwego montażu sprzętu, - samowolnych, dokonywanych przez użytkownika lub inne nieupoważnione osoby napraw, przeróbek lub zmian konstrukcyjnych. -używania urządzeń w celach komercyjnych, -zaniki sygnału podczas jazdy spowodowane odległością od nadajnika lub źle wykonaną instalacją antenową, -uszkodzenie sprzętu, który nie został dostarczony do serwisu w oryginalnym i bezpiecznym opakowaniu, -uszkodzenie plomby gwarancyjnej powoduje utratę gwarancji -kabli, baterii, akumulatorów, słuchawek, przewodów, wtyczki, uszkodzenia powłok lakierniczych i nadruków, ścierających się pod wpływem eksploatacji, nalepki itp. 11. Niedopuszczalne jest używanie ogrzewacza w pomieszczeniach o dużym zapyleniu - powoduje to bardzo duże zagrożenie pożarowe oraz zniszczenie urządzenia. Uszkodzenie spowodowane osiadaniem kurzu i pyłów na urządzeniu nie podlega gwarancji. 12. Niniejsza gwarancja nie ogranicza, nie zawiesza ani nie wyłącza uprawnień kupującego w stosunku do sprzedawcy, wynikających z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową. 13. Klientowi przysługuje prawo do wymiany sprzętu na inny, posiadający te same zbliżone parametry techniczne w przypadku: -jeżeli w okresie gwarancji Serwis Autoryzowany dokona 3 napraw tej samej usterki, a sprzęt nadal będzie nadal wykazywał wady uniemożliwiające używanie go, -jeżeli Autoryzowany Serwis uzna że usunięcie wady nie jest możliwe. 14. W przypadku gdy naprawa, bądź wymiana urządzenia na nowe jest niemożliwa, reklamującemu przysługuje prawo do zwrotu zapłaconej kwoty. 15. Każdy reklamowany sprzęt serwis comtel sprawdza pod względem poprawności działania. Jeżeli się okaże że sprzęt jest sprawny, Autoryzowany Serwis może obciążyć reklamującego kosztami związanymi ze sprawdzeniem sprzętu oraz jego wysyłką z powrotem do klienta. IMPORTER / GWARANT : FHU COMTEL SP.J. SZ.PABIJAN Z.OJCZYK, PLAC KUPIECKI 2, BRZESKO, TEL: , FAX:

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY TERMOMETR WEWNĘTRZNY/ZEWNĘTRZNY 178209

INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY TERMOMETR WEWNĘTRZNY/ZEWNĘTRZNY 178209 INSTRUKCJA OBSŁUGI BEZPRZEWODOWY TERMOMETR WEWNĘTRZNY/ZEWNĘTRZNY 178209 1. ZAWARTOŚC OPAKOWANIA Bezprzewodowy termometr wewnętrzny i zewnętrzny Instrukcja obsługi Czujnik bezprzewodowy 2. FUNKCJE Pomiar

Bardziej szczegółowo

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa pl

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa pl Ostrzeżenia ważne dla bezpieczeństwa Niebezpieczeństwo porażenia prądem! Ponieważ urządzenie zasilane jest prądem elektrycznym, nie można wykluczyć porażenia prądem. Należy zatem przestrzegać następujących

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu instrukcja obsługi kullanma kılavuzu Pralka Çamaşır Makinesi Steam System EWF 127570W 2 electrolux Spis treści Electrolux. Thinking of you. Aby dowiedzieć się więcej o naszej filozofii, odwiedź naszą stronę

Bardziej szczegółowo

Klimatyzator do pomieszczeń z falownikiem INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

Klimatyzator do pomieszczeń z falownikiem INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA Klimatyzator do pomieszczeń z falownikiem INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA 1 Drogi kliencie, Dziękujemy za zakup klimatyzatora FERROLI. Jest on owocem wieloletnich doświadczeń i szczegółowych badań projektowych

Bardziej szczegółowo

POLSKI 4. Spis treści. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

POLSKI 4. Spis treści. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa RENLIG PL TR FWM7D5 POLSKI 4 TÜRKÇE 37 POLSKI 4 Spis treści Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 4 Opis urządzenia 8 Panel sterowania 9 Pierwsze użycie 13 Dostosowanie ustawień do własnych preferencji 13

Bardziej szczegółowo

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Gratulujemy! Kupując produkty Gigaset, wybrali Państwo markę oddaną ochronie środowiska. Opakowanie tego produktu jest przyjazne dla środowiska! Więcej informacji na stronie internetowej www.gigaset.com

Bardziej szczegółowo

Roteo 20HV/25H/35/35G User Manual. Version 1.2

Roteo 20HV/25H/35/35G User Manual. Version 1.2 Roteo 20V/25/35/35G User Manual Version 1.2 A B C D E F 1 4 2 3 6 5 11 10 7 8 9 2 4 6 5 3 7 8 9 1 8 7 6 2 3 9 1 4 5 1 6 3 4 5 2 RRC350 RRC350 1 2 3 4 5 6 7 12 11 5 7 9 3 1 10 4 6 8 13 2 Roteo 35/35G: 12

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika ML-375x Series Podręcznik użytkownika Podstawowy imagine the possibilities Niniejszy podręcznik zawiera informacje dotyczące instalacji, podstawowej obsługi oraz rozwiązywania problemów w systemie Windows.

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi Maxcom MS450 Dual SIM

Skrócona instrukcja obsługi Maxcom MS450 Dual SIM Skrócona instrukcja obsługi Maxcom MS450 Dual SIM Więcej informacji można znaleźć w pełnej wersji instrukcji obsługi. Instrukcję można pobrać ze strony www.maxcom.pl OPIS TELEFONU NAZWA KRÓTKI OPIS 1 EKRAN

Bardziej szczegółowo

Dla instalatora / dla użytkownika. Instrukcja obsługi i instalacji atmomag. Podgrzewacze gazowe. atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI

Dla instalatora / dla użytkownika. Instrukcja obsługi i instalacji atmomag. Podgrzewacze gazowe. atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI Dla instalatora / dla użytkownika Instrukcja obsługi i instalacji atmomag Podgrzewacze gazowe atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI PL Dla użytkownika Instrukcja obsługi atmomag Spis tre ci Informacje

Bardziej szczegółowo

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ORAZ BEZPIECZEŃSTWO OSÓB TRZECICH JEST BARDZO WAŻNE Niniejsza instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, z którymi należy się zapoznać

Bardziej szczegółowo

Informacje dotyczące bezpieczeństwa

Informacje dotyczące bezpieczeństwa RENLIG PL TR IWM60 POLSKI 4 TÜRKÇE 29 POLSKI 4 Spis treści Informacje dotyczące bezpieczeństwa 4 Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 5 Opis urządzenia 7 Panel sterowania 9 Pierwsze użycie 11 Codzienna

Bardziej szczegółowo

WYWAŻARKA INSTRUKCJA OBSŁUGI SBM99A

WYWAŻARKA INSTRUKCJA OBSŁUGI SBM99A WYWAŻARKA INSTRUKCJA OBSŁUGI SBM99A CASTEX Ul. Fordońska 44 PL 85-719 Bydgoszcz tel. 00 48 052 569 30 45 kom.00 48 500 221 936 www.castex.pl 1 SPIS TREŚCI 1. Ogólne 1.1. Ogólne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Podręcznik użytkownika 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Wydanie oryginalne: 02/2012 Oznaczenie modelu: Numer

Bardziej szczegółowo

VTSS4N REGULOWANA STACJA LUTOWNICZA 48W 150-450 C INSTRUKCJA OBSŁUGI

VTSS4N REGULOWANA STACJA LUTOWNICZA 48W 150-450 C INSTRUKCJA OBSŁUGI VTSS4N REGULOWANA STACJA LUTOWNICZA 48W 150-450 C INSTRUKCJA OBSŁUGI VTSS4N INFORMACJA O PRAWACH AUTORSKICH Prawo własności do niniejszej instrukcji należy do firmy Velleman nv. Wszelkie prawa na całym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Cyfrowy odbiornik telewizji satelitarnej DVR-7400 HD

Instrukcja obsługi Cyfrowy odbiornik telewizji satelitarnej DVR-7400 HD Instrukcja obsługi Cyfrowy odbiornik telewizji satelitarnej EchoStar International Corporation Calle La Granja 100 Nave 1 Poligono Industrial de Alcobendas 28108 Alcobendas, Madryt (Hiszpania) www.echostareurope.com

Bardziej szczegółowo

NEPTUNE 7 FA Operating Instructions

NEPTUNE 7 FA Operating Instructions Operating Instructions 107140197 A 301002728 psi bar NEPTUNE 7 FA 1 2 30 3 4 5 6 29 7 28 27 26 25 24 23 22 21 8 9 10 11 12 13 14 20 psi bar 15 16 17 18 19 2 Spis treści 1 Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI WIDEODOMOFON MC-420C MC-422C

INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI WIDEODOMOFON MC-420C MC-422C INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI WIDEODOMOFON MC-420C MC-422C Importer: Włosań, ul. Świątnicka 88 32-031 Mogilany tel. +48 12 256 50 25 +48 12 256 50 35 GSM: +48 697 777 519 biuro@gde.pl www.gde.pl Wygląd

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi. Router mobilny LTE HUAWEI E5372

Skrócona instrukcja obsługi. Router mobilny LTE HUAWEI E5372 Skrócona instrukcja obsługi Router mobilny LTE HUAWEI E5372 Dziękujemy za zakup Routera mobilnego Huawei E5372. Urządzenie zapewnia użytkownikom szybką łączność w sieci LTE/HSPA+/GPRS. W niniejszym dokumencie

Bardziej szczegółowo

Aby zapewnić prawidłowe i bezpieczne używanie tego urządzenia, przed użyciem należy przeczytać Informacje o bezpieczeństwie w tym podręczniku.

Aby zapewnić prawidłowe i bezpieczne używanie tego urządzenia, przed użyciem należy przeczytać Informacje o bezpieczeństwie w tym podręczniku. Aby zapewnić prawidłowe i bezpieczne używanie tego urządzenia, przed użyciem należy przeczytać Informacje o bezpieczeństwie w tym podręczniku. Informacje o Instrukcji obsługi Urządzenie zostało dostarczone

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI WIDEODOMOFON MC-432CM

INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI WIDEODOMOFON MC-432CM INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI WIDEODOMOFON MC-430CM MC-432CM Importer: Włosań, ul. Świątnicka 88 32-031 Mogilany tel. +48 12 256 50 25 +48 12 256 50 35 GSM: +48 697 777 519 biuro@gde.pl www.gde.pl Wygląd

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI MODEL: MX-B382 CYFROWY SYSTEM WIELOFUNKCYJNY INSTRUKCJA INSTALACJI Niniejszą instrukcję należy przechowywać w dostępnym miejscu i korzystać z niej, gdy zajdzie konieczność. Uwaga! Aby całkowicie odłączyć

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA ENGLISH USER GUIDE LG-H815. www.lg.com MFL69196101 (1.0)

WERSJA POLSKA ENGLISH USER GUIDE LG-H815. www.lg.com MFL69196101 (1.0) USER GUIDE WERSJA POLSKA ENGLISH LG-H815 MFL69196101 (1.0) www.lg.com UWAGA: Pamiętaj, że telefon LG-H815 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny pakiet danych, by uniknąć

Bardziej szczegółowo

Informacje dotyczące bezpieczeństwa

Informacje dotyczące bezpieczeństwa RENLIG PL TR IWM60 POLSKI 4 TÜRKÇE 29 POLSKI 4 Spis treści Informacje dotyczące bezpieczeństwa 4 Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 5 Opis urządzenia 7 Panel sterowania 9 Pierwsze użycie 11 Codzienna

Bardziej szczegółowo

19-calowy Kolorowy monitor Ciekłokrystaliczny (LCD)

19-calowy Kolorowy monitor Ciekłokrystaliczny (LCD) 19-calowy Kolorowy monitor Ciekłokrystaliczny (LCD) Instrukcja obsługi Copyright 2005, Wszystkie prawa zastrzeżone. Niniejszy podręcznik chroniony jest prawem autorskim. Znaki towarowe: MS-DOS i Windows

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA ENGLISH. Instrukcja obsługi User Guide LG-D331. www.lg.com MFL68587618 (1.0)

WERSJA POLSKA ENGLISH. Instrukcja obsługi User Guide LG-D331. www.lg.com MFL68587618 (1.0) WERSJA POLSKA ENGLISH Instrukcja obsługi User Guide LG-D331 MFL68587618 (1.0) www.lg.com UWAGA! Pamiętaj, że telefon LG-D331 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny pakiet

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA. Instrukcja obsługi User Guide LG-V490. www.lg.com MFL68624816 (1.0)

WERSJA POLSKA. Instrukcja obsługi User Guide LG-V490. www.lg.com MFL68624816 (1.0) WERSJA POLSKA E N G L I S H Instrukcja obsługi User Guide LG-V490 MFL68624816 (1.0) www.lg.com UWAGA! Pamiętaj, że tablet LG-V490 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny

Bardziej szczegółowo

Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta

Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta 2 Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta do klienta. Spis treści Dane podstawowe 4 Rozdział

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI VIDEODOMOFON Z PAMIĘCIĄ

INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI VIDEODOMOFON Z PAMIĘCIĄ INSTRUKCJA MONTAŻU / OBSŁUGI VIDEODOMOFON Z PAMIĘCIĄ MC-820CM Importer: GDE POLSKA Włosań, ul. Świątnicka 88 32-031 Mogilany tel. +48 12 256 50 25(35) GSM: +48 697 777 519 biuro@gde.pl www.gde.pl Wygląd

Bardziej szczegółowo

HTC HD2 Skrócony przewodnik

HTC HD2 Skrócony przewodnik HTC HD2 Skrócony przewodnik Skrócony przewodnik Przeczytaj przed włączeniem urządzenia PO WYJĘCIU URZĄDZENIA Z OPAKOWANIA AKUMULATOR NIE JEST NAŁADOWANY. NIE WYJMOWAĆ AKUMULATORA PODCZAS ŁADOWANIA URZĄDZENIA.

Bardziej szczegółowo