SYSTEM UPGRADE UTILITIES 2010 SUITE. Podręcznik użytkownika

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SYSTEM UPGRADE UTILITIES 2010 SUITE. Podręcznik użytkownika"

Transkrypt

1 SYSTEM UPGRADE UTILITIES 2010 SUITE Podręcznik użytkownika

2 Spis treści Bezproblemowe i bezpieczne migracje do Windows Tworzenie kopii zapasowej bieżącego systemu...3 Tworzenie rozruchowego nośnika ratunkowego...6 Tworzenie środowiska z dwoma systemami (Windows XP lub Vista + Windows 7)...8 Przygotowanie komputera do instalacji Windows Instalacja Windows Zarządzanie środowiskiem z dwoma systemami...11 Migracja starszej wersji Windows do środowiska wirtualnego...12 Tworzenie dysku wirtualnego ze starszą wersją Windows...13 Tworzenie nowej maszyny wirtualnej z wcześniej utworzonym dyskiem wirtualnym...17 Usunięcie starszej wersji Windows i pozostawienie jedynie Windows Migracja Windows na inny sprzęt...26 Dostosowanie systemu operacyjnego do nowego sprzętu...27 Dodawanie określonych sterowników do WinPE...30 Wirtualizacja systemu z obrazu kopii zapasowej...31 Tworzenie dysku wirtualnego z obrazu kopii zapasowej...31 Tworzenie nowej maszyny wirtualnej z wcześniej utworzonym dyskiem wirtualnym...35 Znane problemy dla scenariuszy P2P...38 Znane problemy dla scenariuszy P2V...38

3 Bezproblemowe i bezpieczne migracje do Windows 7 Każde wydanie nowszej wersji systemu operacyjnego przez firmę Microsoft robi spore zamieszanie w świecie komputerowym, dlatego też większość z nas, użytkowników Windows nie może pozostać obojętnym na to wydarzenie, co więcej nie możemy się go doczekać, ponieważ nowa wersja ma być bezpieczniejsza, wydajniejsza i łatwiejsza w użytkowaniu. Przewodnik ten przedstawia najodpowiedniejszy i najbezpieczniejszy sposób do migracji z Windows XP lub Vista do Windows 7, co wiąże się z: 1. Utworzeniem początkowej kopii zapasowej bieżącego systemu, aby upewnić się, że dane nie zostaną przypadkowo utracone podczas migracji systemu. 2. Przygotowaniem jednego z naszych rozruchowych środowisk ratunkowych (opartych na WinPE 2.1 lub Linux/DOS), aby uruchomić i odzyskać system, kiedy zawiedzie jego rozruch. 3. Utworzeniem środowiska z dwoma systemami (Windows XP/Vista + Windows 7). 4. Konserwacją starszej wersji Windows do środowiska wirtualnego (P2V). 5. Usunięciem starszej wersji Windows, aby pozostawić na dysku jedynie Windows 7, podczas gdy starsza wersja Windows będzie nadal dostępna w środowisku wirtualnym lub z początkowo utworzonego obrazu kopii zapasowej. Przed rozpoczęciem należy upewnij się, że spełnione są następujące warunki: 1. Dysk twardy ma wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby przechowywać obraz kopii zapasowej bieżącego systemu (zależy od systemu), jeśli magazynem dla kopii zapasowej ma być dysk lokalny. Zalecamy jednak, aby użyć magazynu zewnętrznego lub udziału sieciowego do tego celu, ponieważ daje to większą szansę na odzyskanie systemu w razie awarii dysku twardego. 2.Dysk twardy ma wystarczającą ilość wolnego miejsca do zainstalowania Windows 7 jako dodatkowy system operacyjny (więcej niż 10GB). 3. Posiadasz dysk DVD z Windows Posiadasz sterowniki do sprzętu kompatybilne z Windows Dysk twardy ma wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby przechowywać obraz wirtualny bieżącego systemu Windows (zależy od systemu). 6. Posiadasz jedno z obsługiwanych oprogramowań do wirtualizacji (MS Virtual PC, VMware Workstation lub VMware Fusion). Możesz pobrać za darmo MS Virtual PC, jeśli nabyłeś wersję Windows 7 Professional lub nowszą i posiadasz procesor z obsługą Intel-VT lub AMD-V). VMware możesz nabyć online lub w lokalnym sklepie z oprogramowaniem. Jeśli wszystkie te warunki są spełnione, możemy zagwarantować bezproblemową i bezpieczną migrację do Windows 7. Tworzenie kopii zapasowej bieżącego systemu Nasz produkt obsługuje podstawowe techniki przechowywania obrazów kopii zapasowych: Możesz umieścić obraz kopii zapasowej na lokalnie zamontowanej partycji. Pomimo że jest to bardzo wygodna metoda, zalecamy aby z niej nie korzystać. Możesz usunąć kopię zapasową przypadkowo lub

4 utracić ją z powodu awarii sprzętu lub ataku wirusa; Możesz umieścić obraz kopii zapasowej na dysku sieciowym, aby mieć większą szansę odzyskania systemu w razie awarii dysku twardego. Co więcej, umieszczając ją na specjalnie przeznaczonym do tego celu serwerze możesz być pewny, że nic nie powinno się z nią stać; Możesz również umieścić obraz kopii zapasowej w magazynie zewnętrznym. Pomoże to zapewnić wyższy poziom ochrony danych, niż pierwsza metoda i zawsze mieć przy sobie kopię zapasową. Poniżej znajdziesz informacje w jaki sposób utworzyć kopię zapasową systemu i danych i następnie umieścić obraz w udziale sieciowym: 1. Uruchom kreatora Simple Backup Wizard. 2. Na stronie powitalnej kreatora kliknij przycisk Next. 3. Zaznacz pole wyboru obok nazwy systemowego dysku twardego, aby utworzyć kopię zapasową wszystkich danych dysku (zalecane). Jeśli jednak posiadasz kilka partycji na dysku, możesz wybrać tylko tę zawierającą system operacyjny, co zmniejszy rozmiar obrazu kopii zapasowej. W tym przypadku jednak nie będzie zagwarantowana ochrona danych umieszczonych na innych partycjach.

5 4. Mapuj dysk sieciowy, aby umieścić na nim obraz kopii zapasowej: - Wywołaj okno dialogowe Map Network Drive, klikając odpowiedni przycisk; - Kliknij standardowy przycisk przeglądania [ ], aby wybrać wymagany udział sieciowy lub ręcznie podaj do niego ścieżkę; - Określ literę z listy dostępnych liter dysku; - Zaznacz pole wyboru, aby połączenie to było stałe. W innym przypadku, będzie ono tylko dostępne dla tej sesji Windows; - Kliknij przycisk Connect as user, w dole okna dialogowego, aby określić nazwę i hasło użytkownika, dla dostępu do wybranego udziału sieciowego, jeśli jest to wymagane. 5. Edytuj nazwę archiwum jeśli jest to konieczne.

6 Zwróć uwagę na wartości parametrów Estimated archive size i Space available on backup destination jeśli rozmiar archiwum jest większy niż dostępne miejsce, należy wybrać inny udział sieciowy. 6. Kliknij przycisk Next, aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej. Operacja ta może również zostać wykonana w środowisku ratunkowym WinPE. Tworzenie rozruchowego nośnika ratunkowego Kreator tworzenia nośnika rozruchowego pomoże wykonać następujące operacje: Przygotować środowisko ratunkowe Linux/DOS (załączone w pakiecie instalacyjnym) na nośniku zewnętrznym (CD, DVD lub pamięci USB), aby dokonać rozruchu i uruchomić narzędzia pod Linux lub PTS DOS i w ten sposób uzyskać dostęp do dysku twardego w celu zarządzania lub odzyskiwania (zalecane); Przygotować niestandardowe środowisko ratunkowe Linux/DOS, poprzez dodanie dowolnych danych do standardowego obrazu; Przygotować rozruchowe środowisko ratunkowe z dowolnego obrazu ISO, włączając w to nasz obraz WinPE 2.1 (zalecane); Utworzyć z głównego dysku CD środowisko ratunkowe Linux/DOS lub WinPE na dysku CD/DVD lub pamięci USB. Poniżej opisane jest w jaki sposób utworzyć środowisko ratunkowe oparte na WinPE 2.1 na pamięci USB: 1. Umieść pamięć USB o wielkości co najmniej 250 MB. Pamiętaj, że wszystkie dane znajdujące się na niej zostaną usunięte. 2. Uruchom Recovery Media Builder.

7 3. Na stronie powitalnej kreatora kliknij przycisk Next. 4. Wybierz opcję Flash Memory. 5. Wybierz opcję User specified CD/DVD image (.iso file), a następnie obraz ISO środowiska ratunkowego WinPE 2.1 lub ręcznie podaj do niego pełną ścieżkę. Poprzez wybranie opcji Typical, możesz utworzyć środowisko ratunkowe Linux/DOS, co również zalecamy zrobić. Możesz pobrać obraz ISO środowiska ratunkowego WinPE 2.1, poprzez stronę internetową firmy. 6. Wybierz wymaganą pamięć USB z listy dostępnych urządzeń w systemie w danym momencie (jeśli jest ich kilka).

8 7. Potwierdź operacje. Tworzenie środowiska z dwoma systemami (Windows XP lub Vista + Windows 7) Tworzenie środowiska z dwoma systemami wiąże się z kilkoma operacjami: Przygotowanie komputera do instalacji dodatkowego systemu operacyjnego; Instalacja nowego systemu operacyjnego; Zarządzanie rozruchem środowiska z dwoma systemami. Zanim jednak rozpoczniesz, upewnij się, że spełnione są następujące warunki: 1. Dysk twardy ma wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby zainstalować Windows 7 jako dodatkowy system operacyjny (więcej niż 10GB). 2. Posiadasz dysk DVD z Windows Posiadasz sterowniki do sprzętu kompatybilne z Windows 7. Jeśli warunki te są spełnione, przejdź do przewodnika, który krok po kroku pokazuje jak utworzyć środowisko z dwoma systemami (Windows XP/Vista + Windows 7). Przygotowanie komputera do instalacji Windows 7 Przygotowanie komputera do instalacji nowego systemu operacyjnego, zwłaszcza jeśli ma być on dodatkowym systemem operacyjnym, jest raczej skomplikowanym zadaniem, które wiąże się z kilkoma operacjami, od przydzielenia miejsca do utworzenia nowej partycji (zmiana rozmiaru, redystrybucja wolnego miejsca) do sformatowania nowo utworzonej partycji do określonego systemu plików i sprawdzenia jego powierzchni czy nie zawiera złych sektorów, aby uniknąć możliwej utraty danych. Obecnie systemy operacyjne posiadają podstawowe narzędzia partycjonowania, które pozwalają jedynie tworzyć partycje (w przypadku, gdy jest wystarczająca ilość nieprzydzielonego miejsca na dysku) i sformatować ją do określonego typu systemu plików. Nasz produkt oferuje podręcznego kreatora Install New OS Wizard, który pomoże wykonać wszystkie operacje potrzebne do przygotowania komputera do instalacji Windows XP i nowszych systemów operacyjnych firmy Microsoft (włączając w to Windows 7) jako samodzielny lub dodatkowy system operacyjny.

9 Nasz produkt nie pozwala na instalację dodatkowego systemu operacyjnego na tej samej partycji, na której znajduje się już zainstalowany system operacyjny, ponieważ według zaleceń firmy Microsoft zapewnia to większą ochronę i niezależność systemu. Co więcej przed instalacją drugiego systemu operacyjnego partycja z pierwszym systemem operacyjnym zostanie ukryta, aby zagwarantować ich odizolowanie. Poniżej opisane jest w jaki sposób przygotować komputer do instalacji Windows7 jako dodatkowy system operacyjny: 1. Uruchom kreatora Install New OS Wizard. 2. Na stronie powitalnej kreatora kliknij przycisk Next. 3. Wybierz odpowiednią opcję, aby utworzyć na dysku twardym nową partycje podstawową. 4. Na następnej stronie kreatora, określ rozmiar nowej partycji. Jeśli wybrany dysk twardy zawiera bloki wolnego miejsca, kreator automatycznie scali je wszystkie, aby przydzielić to miejsce dla utworzenia partycji. Jeśli nie ma bloków wolnego miejsca, zabierze 50% nieużywanego miejsca z sąsiedniej partycji, zmieniając w ten sposób jej rozmiar.

10 Aby zainstalować Windows 7 na dysku twardym, potrzebne jest co najmniej 10GB wolnego miejsca. 5. Następna strona pozwala określić system plików i dodatkowe parametry. Do instalacji Windows 7 najlepszym systemem plików jest NTFS. Kliknij przycisk Yes, aby kontynuować. Na tej stronie możesz określić dodatkowe parametry, które również mogą pomóc. Tutaj jednak skupiamy się na tych najważniejszych dla tego zadania. 6. Podaj w polu tekstowym etykietę dla partycji. Zostanie ona później użyta w celu identyfikacji dysku. Użyj unikalnej i łatwej do zapamiętania nazwy, aby łatwiej zainstalować Windows 7 na prawidłowej partycji. 7. Ukończ kreatora i zatwierdź zmiany. 8. Program wykona wszystkie potrzebne operacje i automatycznie uruchomi ponownie komputer. Na końcu wyświetli się następujący komunikat: Oznacza on, że można rozpocząć instalację Windows 7. Jeśli zmieniłeś zdanie i nie chcesz instalować nowego systemu operacyjnego, nie umieszczaj dysku CD/DVD z systemem, tylko naciśnij w tym momencie klawisz ESC. Wszystkie opisane powyżej operacje można wykonać w środowisku ratunkowym WinPE.

11 Instalacja Windows 7 Aby zainstalować Windows 7 na nowo utworzonej partycji, umieść dysk DVD z systemem. Nie będziemy opisywać szczegółów instalacji, ponieważ wszystkie potrzebne informacje znajdują się w dokumentacji, załączonej do produktu. Jednak, aby uniknąć problemów, zwróć uwagę na następujące kwestie: Aby automatycznie uruchomić komputer z tego dysku, upewnij się, że BIOS ustawiony jest na rozruch z CD lub naciśnij klawisz F12 podczas uruchamiania, aby wybrać urządzenie rozruchowe; Nie zapomnij wybrać nowo utworzonej partycji jako miejsce docelowe. Sprawdź dwukrotnie przed kontynuowaniem, aby nie usunąć przypadkowo bieżącego systemu operacyjnego. Ponieważ wszystkie operacje partycjonowania zostały już wykonane za pomocą naszego produktu, zalecane jest, aby nie partycjonować ponownie dysku twardego za pomocą narzędzi wbudowanych w instalatorze Windows 7. Wybierz jedynie nowo utworzoną partycję jako miejsce docelowe, łatwo można ją rozpoznać po nazwie, jaka została jej wcześniej nadana. Zarządzanie środowiskiem z dwoma systemami Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie posiadasz już zainstalowany Windows 7. Jednak nie ma możliwości uruchomienia Windows XP, ponieważ ukryta została jego partycja, aby zagwarantować niezależność tych systemów operacyjnych. Aby naprawić ten problem, uruchom kreatora Boot Manager Setup Wizard. W tym celu zainstaluj produkt ponownie, ale tym razem na Windows 7, aby aktywować Boot Manager. W celu uniknięcia ponownej instalacji produktu, użyj środowiska ratunkowego WinPE, aby aktywować Boot Manager. 1. Uruchom kreatora Boot Manager Setup Wizard.

12 2. Ustaw kreatora. Najważniejszą opcją w tym miejscu jest możliwość ukrycia innych partycji podstawowych, za wyjątkiem partycji rozruchowej, powinno zostać to aktywowane, aby Windows 7 i Windows XP były od siebie niezależne. Reszta parametrów oferowanych domyślnie, może pozostać niezmieniona w tym przykładzie, więc ukończ kreatora, a następnie znajdzie on automatycznie oba systemu operacyjne i uaktualni MBR. 3. Uruchom ponownie komputer, aby upewnić się, że posiadasz środowisko z dwoma systemami. Od tego momentu podczas każdego uruchomienia będziesz mieć możliwość wyboru, który system operacyjny uruchomić. Migracja starszej wersji Windows do środowiska wirtualnego Dzięki potężnym komputerom x86, wirtualizacja systemu stała się bardzo popularna. Jest to nowa technologia oprogramowania, która pozwala uruchomić kilka maszyn wirtualnych na jednej maszynie fizycznej, zapewniając udostępnienie zasobów tego komputera pomiędzy kilkoma środowiskami. Dzięki temu jeden komputer fizyczny może posiadać kilka systemów operacyjnych i działających jednocześnie aplikacji, co daje ogromne możliwości użytkownikom biznesowym i domowym, takie jak: Uniknięcie niedostatecznego wykorzystania nowoczesnych komputerów; Zwiększenie elastyczności struktury fizycznej; Zapewnienie zwiększonej dostępności sprzętu i aplikacji;

13 Zmniejszenie kosztów na sprzęt i energię; Zagwarantowanie bezproblemowych i oszczędnych migracji systemu; Korzystanie ze starszych aplikacji, których nie można uruchomić na obecnym komputerze; Posiadanie kilku systemów operacyjnych na jednym komputerze Windows, włączając w to Linux, Mac OS X itp.; Pozwala zapomnieć o ciągłych wymianach uszkodzonego sprzętu i wiele więcej... Za pomocą naszego produktu, można łatwo dokonać migracji systemu fizycznego (począwszy od edycji Windows 2000) do środowiska wirtualnego (P2V), zapewnionego przez głównych dostawców oprogramowania do wirtualizacji, bez znaczenia czy jest ono aktualnie w trybie online czy jest tworzona jego kopia zapasowa za pomocą oprogramowania firmy Paragon. Procedura ta wiąże się z kilkoma operacjami: Tworzenie dysku wirtualnego ze starszą wersją Windows; Tworzenie nowej maszyny wirtualnej z wcześniej utworzonym dyskiem wirtualnym. Zanim rozpoczniesz, upewnij się, że spełnione są następujące warunki: 1. Dysk twardy ma wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby przechowywać obraz wirtualny Windows (zależy od systemu). 2. Posiadasz jedno z obsługiwanych oprogramowań do wirtualizacji (MS Virtual PC, VMware Workstation lub VMware Fusion). Możesz pobrać za darmo MS Virtual PC, jeśli nabyłeś wersję Windows 7 Professional lub nowszą i posiadasz procesor z obsługą Intel-VT lub AMD-V). VMware możesz nabyć online lub w lokalnym sklepie z oprogramowaniem. Jeśli warunki te są spełnione, przejdź do przewodnika, który krok po kroku opisuje jak dokonać konserwacji starszej wersji Windows do środowiska wirtualnego MS Virtual PC. Możesz pominąć ten scenariusz, ponieważ masz możliwość dokonać wirtualizacji Windows z wcześniej utworzonego obrazu kopii zapasowej w dowolnej chwili. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat przejdź do rozdziału Wirtualizacja systemu z obrazu kopii zapasowej. Tworzenie dysku wirtualnego ze starszą wersją Windows 1. Uruchom kreatora P2V Copy Wizard.

14 2. Na stronie powitalnej kreatora, kliknij przycisk Next. 3. Wybierz cały dysk twardy lub jedynie partycję systemową, której ma zostać utworzony dysk wirtualny. Wybranie partycji systemowej jest wystarczające, aby uruchomić system Windows w środowisku wirtualnym, ale nie gwarantuje to, że wszystkie aplikacje będą działały, ponieważ mogą być zainstalowane na innych partycjach dysku. 4. Wybierz wymaganego dostawcę oprogramowania do wirtualizacji i dodatkowe parametry, włączając w to: Type of the virtual disk. Możesz utworzyć dysk wirtualny IDE lub SCSI virtual disk (dotyczy tylko VMware); Create a split disk. Możesz zdecydować czy automatycznie przyciąć obraz wirtualny do plików 2GB czy nie (dostępne tylko dla VMware); Pre-allocate all disk space. Możesz zdecydować czy przydzielić wstępnie całe miejsce dla przyszłego dysku wirtualnego czy zrobić to dynamicznie; Nie wszyscy dostawcy mogą być dostępni do wyboru. Jeśli pojemność wybranego obiektu przekroczy maksymalną pojemność pewnego dysku wirtualnego, jego dostawca będzie zacieniony. 5. W zależności od wyboru, na następnej stronie kreator pozwala ustawić następujące parametry: Dla pojedynczej partycji

15 Size of the virtual disk. Domyślnie program oferuje utworzenie dysku wirtualnego o takim samym rozmiarze jak wybrany obiekt, można go jednak rozbudować. Istnieje możliwość jedynie zwiększenia rozmiaru dysku wirtualnego; Take all space for the partition. Jeśli zostanie zwiększony dysk wirtualny, można zdecydować czy dana partycja ma zajmować całe miejsce na dysku czy nie; Adjust OS to virtual hardware Dostosowanie systemu operacyjnego do sprzętu wirtualnego, aby mieć pewność, że będzie możliwe uruchomienie systemu operacyjnego po operacji. Dla dysku twardego Size of the virtual disk. Domyślnie program oferuje utworzenie dysku wirtualnego o takim samym rozmiarze jak wybrany obiekt, można jednak zmienić jego rozmiar. Resize partitions proportionally.jeśli zostanie zwiększony rozmiar dysku wirtualnego, program może proporcjonalnie zmienić rozmiary partycji, zachowując ich względną kolejność niezmienioną Adjust OS to virtual hardware Dostosowanie systemu operacyjnego do sprzętu wirtualnego, aby mieć pewność, że będzie możliwe uruchomienie systemu operacyjnego po operacji.

16 Maksymalny limit zmniejszenia wirtualnego dysku to pojemność jego pierwszej partycji. 6. Na kolejnej stronie kreator ustanowi nazwę pliku dla dysku wirtualnego i jego lokalizację. Poza tym można podać ścieżkę do pakietu integracji oprogramowania do wirtualizacji. Jeśli transferowany jest system Windows XP na dysk VMware SCSI, zalecane jest, aby podać ścieżkę do obrazu ISO VM Tools/Additions, inaczej system nie uruchomi się po operacji. 7. Kreator zapewni szczegółowy raport o udanej operacji. Można go zapisać klikając na odpowiedni przycisk.

17 Tworzenie nowej maszyny wirtualnej z wcześniej utworzonym dyskiem wirtualnym 1. Kliknij Start, a następnie wybierz Windows Virtual PC. 2. Kliknij Create virtual machine. 3. Podaj nazwę nowej maszyny i zmodyfikuj domyślną lokalizację (jeśli jest to konieczne).

18 4. Określ ilość RAM do przydzielenia (zalecane 512 RAM), następnie zdecyduj czy wymagana jest obsługa sieci zaznaczając odpowiednie pole wyboru. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat kliknij na łącza znajdujące się na tej stronie. 5. Wybierz Use an existing virtual hard disk, a następnie wybierz wcześniej utworzony dysk wirtualny lub ręcznie podaj do niego pełną ścieżkę. Kliknij Create, aby ukończyć operacje.

19 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy na nowo utworzoną maszynę wirtualną, a następnie wybierz Open, aby uruchomić Windows w środowisku wirtualnym. Tworzenie nowej maszyny wirtualnej VMware Workstation Ponieważ tworzenie nowej maszyny wirtualnej oraz podłączenie dysku wirtualnego w VMware Workstation wykonuje się inaczej niż MS Virtual PC, przejdź do poradnika, który krok po kroku opisuje jak to zrobić: Dyski wirtualne MS Virtual PC, nie mogą być używane w VMware Workstation. Dla VMware Workstation, konieczne jest ponowne wykonanie scenariusza P2V. 1. Kliknij New Virtual Machine.

20 2. Na stronie powitalnej kreatora kliknij przycisk Next. 3. Na następnej stronie wybierz Typical. 4. Wybierz wymagany gościnny system operacyjny. Upewnij się, że jest on taki sam, jak na dysku wirtualnym, inaczej mogą pojawić się kłopoty z kompatybilnością sprzętu. 5. Podaj nazwę i lokalizację dla maszyny wirtualnej.

21 6. Wybierz typ połączenia sieciowego. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat zapoznaj się z dokumentacją, dołączoną do danego oprogramowania do wirtualizacji. 7. W ostatnim etapie kreator zaoferuje utworzenie dysku wirtualnego. Ponieważ, nie można tego pominąć, kliknij Finish, aby zakończyć operację. 8. Edytuj ustawienia nowo utworzonej maszyny.

22 9. Wybierz domyślny dysk wirtualny i kliknij Remove, aby go usunąć. 10. Kliknij Add aby podłączyć dysk wirtualny do maszyny.

23 11. W otwartym oknie dialogowym wybierz Hard Disk jako wymagany typ sprzętu, aby go dodać. 12. Na następnej stronie wybierz Use an existing virtual disk. 13. Wybierz wymagany dysk wirtualny.

24 14. Kliknij Finish aby zakończyć operację. Najprawdopodobniej zostanie zaproponowane, aby skonwertować dysk wirtualny do nowego formatu. Można zaktualizować dyski, ponieważ procedura ta zmienia jedynie jego wersję, nic więcej. 15. To wszystko. Można już uruchomić maszynę wirtualną. Usunięcie starszej wersji Windows i pozostawienie jedynie Windows 7 Jeśli wykonałeś wszystkie powyżej opisane scenariusze powinieneś posiadać kopie zapasowe Windows XP lub Vista oraz zwirtualizowany ten system, dlatego też możesz usunąć go z dysku twardego, aby pozostawić jedynie Windows 7. Starsza wersja systemu dostępna będzie w środowisku wirtualnym oraz z początkowo utworzonego obrazu kopii zapasowej. Poniżej opisane jest w jaki sposób usunąć partycję z Windows XP i zwiększyć rozmiar partycji Windows 7, aby przydzielone jej było całe dostępne na dysku miejsce:

25 1. Uruchom Paragon Partition Manager Kliknij w mapie Disk Map prawym przyciskiem myszy na partycje z Windows XP, a następnie wybierz Delete Partition Upewnij się, że wybierasz prawidłową partycję (jako punktu kontrolnego użyj etykiety woluminu), aby nie usunąć przypadkowo partycji z Windows Podaj etykietę woluminu lub zaznacz odpowiednie pole wyboru, aby tego nie robić. Kliknij następnie Yes, aby dodać operacje do listy zadań. 4. Kliknij Apply, aby rozpocząć operacje. 5. Po usunięciu partycji Windows XP, zmień rozmiar partycji z Windows 7, aby zajmowała całe dostępne wolne miejsce na dysku. 6. Kliknij w mapie Disk map prawym przyciskiem myszy na partycję z Windows 7, a następnie wybierz

26 Move/Resize partition 7. Przeciągnij i upuść lewy róg partycji na lewo lub podaj maksymalnie dostępny rozmiar w oknie dialogowym. W obu przypadkach partycja zostanie powiększona, aby zajmowała całe miejsce na dysku. 8. Kliknij Yes, aby zatwierdzić operacje. 9. Zaktualizuj MBR, aby usunąć Boot Manager, ponieważ nie będzie on już potrzebny. Wystarczy kliknąć w mapie Disk Map prawym przyciskiem myszy na dysk twardy, a następnie wybrać Update MBR. Możesz to również zrobić za pomocą kreatora Boot Manager Setup Wizard. 10. Kliknij Yes w oknie dialogowym, a następnie zatwierdź operacje. 11. Teraz partycja z Windows 7 zajmuje całe miejsce dostępne na dysku twardym. Migracja Windows na inny sprzęt Systemy operacyjne Windows znane są z nadmiernej wrażliwości na sprzęt, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia wymianą tak ważnych urządzeń jak kontroler dysku twardego lub płyta główna, Windows najprawdopodobniej nie uruchomi się po takiej operacji. Dlatego też migracja systemu opartego na

27 Windows na inną konfigurację sprzętową może doprowadzić do sporych problemów. Nasz produkt oferuje podręcznego kreatora P2P Adjust OS, który pomoże w uruchomieniu systemu Windows (XP, Vista, lub 7) na innym komputerze (P2P), poprzez umieszczenie wszystkich wymaganych sterowników i wykonanie innych akcji potrzebnych dla takiej migracji. Rozważmy sytuacje, w których taka funkcjonalność może być bardzo przydatna: Jeśli chcesz zamienić sprzęt na nowszy i zatrzymać wszystkie programy i ustawienia niezmienione; Jeśli potrzebujesz zastąpić uszkodzony sprzęt i nie możesz odnaleźć dokładnego odpowiednika oryginalnej specyfikacji systemu. Poniżej opisane jest jak dokonać migracji komputera opartego na Windows (XP, Vista, lub 7) na inną konfigurację sprzętową: Zanim rozpoczniesz, upewnij się, że spełnione są następujące warunki: 1. Posiadasz gotowe do użycia sterowniki do nowego sprzętu nie spakowane lub w formie plików.exe. 2. Twój system operacyjny jest na nowym komputerze, a nie w obrazie kopii zapasowej. Jeśli warunki są spełnione przejdź do przewodnika, który krok po kroku opisuje jak wykonać operacje. Dostosowanie systemu operacyjnego do nowego sprzętu 1. Uruchom komputer za pomocą naszego nośnika ratunkowego WinPE. Recovery Media Builder pomoże przygotować środowisko rozruchowe WinPE na dysku CD/DVD lub pamięci USB. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat przejdź do rozdziału Bezproblemowe i bezpieczne migracje do Windows Przeczytaj umowę i zaznacz odpowiednie pole wyboru, aby ją zaakceptować.

28 Jeśli nie zgodzisz się na warunki umowy, nie będziesz mieć możliwości używania programu. 3. Po zaakceptowaniu umowy, pojawi się Universal Apillication Launcher, uruchom kreatora P2P Adjust OS. Nasze środowisko WinPE 2.1 oparte na CD oferuje doskonałą obsługę sprzętu. Jednakże w przypadku gdy nie posiadasz sterownika dla twojego kontrolera dysku, dyski twarde będą niedostępne. Zapoznaj się ze scenariuszem Dodawanie określonych sterowników, aby dowiedzieć się jak rozwiązać ten problem. 4. Na stronie powitalnej kreatora kliknij przycisk Next. 5. Z listy wszystkich znalezionych systemów operacyjnych opartych na systemie Windows (jeśli jest ich kilka) wybierz ten który ma zostać dostosowany do nowego sprzętu. Jeśli wszystkie mają zostać dostosowane należy uruchomić kreatora ponownie dla każdego systemu. 6. Wybierz czy dodać sterowniki dla nowego sprzętu do wybranego systemu operacyjnego czy też nie

29 i sposób w jaki ma to być zrobione. Są trzy opcje: Upload drivers automatically from the provided driver repository. Generalnie wraz z nowym sprzętem otrzymuje się jego sterowniki na nośnikach wymiennych (głównie płyty CD lub DVD). Jeśli zostaną one wszystkie zebrane w jednym folderze, kreator będzie mógł wybrać i zainstalować automatycznie tylko te wymagane dla danego systemu operacyjnego (zalecane); Upload drivers manually. Jeśli wiesz dokładnie jakich sterowników brakuje Twojemu systemowi operacyjnemu by pomyślnie się uruchomił, możesz zrobić to ręcznie, dostarczając je dla kreatora. Do not upload drivers. Można również odrzucić dodawanie sterowników innego producenta. Preferujemy aby kreator zdecydował, które sterowniki zostaną zainstalowane. 7. Wybierz folder ze sterownikami dla nowego sprzętu lub ręcznie podaj do nich ścieżkę. 8. Zastosuj zmiany poprzez potwierdzenie operacji. Po zakończeniu operacji będzie możliwość uruchomienia systemu na nowym sprzęcie.

30 Dodawanie określonych sterowników do WinPE Nasze środowisko WinPE 2.1 oparte na CD oferuje doskonałą obsługę sprzętu. Istnieje opcja dodawania sterowników dla określonego sprzętu za pomocą podręcznego okna dialogowego. Aby dodać sterowniki wykonaj następujące czynności: 1. Po zaakceptowaniu umowy pojawi się Universal Application Launcher. Kliknij Add Drivers. 2. W otwartym oknie dialogowym wybierz plik.inf wymaganego pakietu sterownika zlokalizowanego na dyskietce, dysku lokalnym, płycie CD/DVD lub w udziale sieciowym. Następnie kliknij przycisk Open, aby zainicjować operacje. 3. Pojawi się informacja, że operacja zakończyła się pomyślnie. Kliknij Yes, aby załadować kolejny sterownik lub No by zamknąć okno dialogowe.

31 Nasze środowisko WinPE 2.1 oparte jest na 32 bitach, dlatego też należy dodać 32-bitowe sterowniki. Wirtualizacja systemu z obrazu kopii zapasowej Za pomocą naszego programu można dokonać wirtualizacji systemu opartego na Windows (XP, Vista, lub 7) bezpośrednio z jego obrazu kopii zapasowej, jeśli została ona utworzona za pomocą oprogramowania firmy Paragon. Rozważmy sytuacje, w których taka funkcjonalność może być bardzo przydatna: Jeśli komputer jest w naprawie, ale potrzebujesz pracować ze swoimi aplikacjami na innym komputerze; Jeśli potrzebujesz pracować ze starszymi aplikacjami, których nie możesz uruchomić na obecnym komputerze. Zanim rozpoczniesz, upewnij się, że spełnione są następujące warunki: 1. Posiadasz obraz kopii zapasowej Windows. 2. Dysk twardy ma wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby przechowywać obraz wirtualny Windows (zależy od systemu). 3. Posiadasz jedno z obsługiwanych oprogramowań do wirtualizacji (MS Virtual PC, VMware Workstation lub VMware Fusion). Możesz pobrać za darmo MS Virtual PC, jeśli nabyłeś wersję Windows 7 Professional lub nowszą i posiadasz procesor z obsługą Intel-VT lub AMD-V). VMware możesz nabyć online lub w lokalnym sklepie z oprogramowaniem. Jeśli warunki te są spełnione, przejdź do przewodnika, który krok po kroku opisuje cały proces dla MS Virtual PC. Aby dowiedzieć się więcej o wirtualizacji systemu i korzyściach jakie oferuje przejdź do rozdziału Bezproblemowe i bezpieczne migracje do Windows 7. Co więcej, możesz znaleźć tam informacje w jaki sposób utworzyć kopię zapasową systemu i danych, przygotować rozruchowe środowisko ratunkowe oparte na WinPE 2.1 lub Linux/DOS, itp. Tworzenie dysku wirtualnego z obrazu kopii zapasowej 1. Uruchom P2V Restore Wizard.

32 2. Wybierz wymagany obraz kopii zapasowej systemu. Sekcja poniżej (tzn. Archive File Details) wyświetli również krótki opis do wybranego obrazu. 3. Na następnej stronie określ dokładnie co chcesz zwirtualizować, tylko partycje systemową czy cały dysk twardy (w przypadku kiedy posiadasz obraz kopii zapasowej dysku twardego).

Paragon Boot Media Builder

Paragon Boot Media Builder PARAGON Software GmbH ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl E mail kontakt@paragon software.pl Paragon Boot Media Builder Podręcznik użytkownika

Bardziej szczegółowo

MANAGER 2010 PROFESSIONALP VS. VIRTUALIZATION WIRTUALIZACJA OBSŁUGIWANE ANAGER 2010 C MANAGER 2010 CORPORATE: Funkcja. Korzyści.

MANAGER 2010 PROFESSIONALP VS. VIRTUALIZATION WIRTUALIZACJA OBSŁUGIWANE ANAGER 2010 C MANAGER 2010 CORPORATE: Funkcja. Korzyści. VIRTUALIZATION MANAGER 2010 PROFESSIONALP VS. VIRTUALIZATION MANAGER 2010 CORPORATE: ANAGER 2010 C Funkcja Opis Korzyści VM 2010 Professional VM 2010 Corporate WIRTUALIZACJA I MIGRACJE Funkcja Connect

Bardziej szczegółowo

PARAGON GPT LOADER. Przewodnik

PARAGON GPT LOADER. Przewodnik PARAGON GPT LOADER Przewodnik Koncepcja produktu Główni odbiorcy Użytkownicy Windows XP Rozmiar dysków 3TB nie jest obsługiwany przez szeroko popularny system Windows XP 32- bitowy. Pomimo, że dwie nowe

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW)

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) Microsoft, Windows, Windows XP, Windows Vista i Windows 7 są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 10 Home

Backup & Recovery 10 Home PARAGON Backup & Recovery 10 Home Polska wersja językowa Backup & Recovery 10 Home to bogate pod względem funkcjonalności oprogramowanie do tworzenia i przywracania kopii zapasowych. Nieważne, czy chcesz

Bardziej szczegółowo

Volume Snapshot for Mac OS X. Podręcznik użytkownika

Volume Snapshot for Mac OS X. Podręcznik użytkownika Volume Snapshot for Mac OS X Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp...3 Omówienie funkcji...3 Główne funkcje...3 Obsługiwane nośniki...3 Migawka kontra archiwizacja pliku...4 Pierwsze kroki...4 Wymagania

Bardziej szczegółowo

Acronis Universal Restore

Acronis Universal Restore Acronis Universal Restore Update 4 PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Spis treści 1 Czym jest narzędzie Acronis Universal Restore...3 2 Instalowanie narzędzia Acronis Universal Restore...3 3 Tworzenie nośnika startowego...3

Bardziej szczegółowo

SecureDoc Standalone V6.5

SecureDoc Standalone V6.5 SecureDoc Standalone V6.5 Instrukcja instalacji WinMagic Inc. SecureDoc Standalone Instrukcja Instalacji Spis treści Zanim przystąpisz do instalacji... 3 Tworzenie kopii zapasowej... 3 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

HARD DISK MANAGER 2010 - PORÓWNANIE EDYCJI

HARD DISK MANAGER 2010 - PORÓWNANIE EDYCJI HARD DISK MANAGER 2010 - PORÓWNANIE EDYCJI Funkcja Partycjonowanie dysku Tworzenie nowej partycji Ekspresowe tworzenie partycji Formatowanie partycji Usuwanie partycji Przywracanie usuniętej partycji Przeniesienie/zmiana

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 12 Home

Backup & Recovery 12 Home PARAGON Backup & Recovery 12 Home Polska wersja językowa Backup & Recovery 12 Home to bogate pod względem funkcjonalności oprogramowanie do tworzenia i przywracania kopii zapasowych. Nieważne, czy chcesz

Bardziej szczegółowo

MIGRATE TO 3TB. Przewodnik

MIGRATE TO 3TB. Przewodnik MIGRATE TO 3TB Przewodnik Koncepcja produktu Główni odbiorcy Migrate to 3TB to podręczne rozwiązanie, które rozwiązuje problem z niekompatybilnością pomiędzy nowoczesnymi systemami operacyjnymi Microsoft

Bardziej szczegółowo

1. Wprowadzenie. 2. Charakterystyka produktu:

1. Wprowadzenie. 2. Charakterystyka produktu: 1. Wprowadzenie Gratulujemy wyboru przenośnej pamięci flash na USB 2.0 marki PQI. Mamy nadzieję, że nasz nowy produkt zadowoli Państwa i pozwoli zabrać ze sobą ulubione filmy, zdjęcia w każdej chwili i

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki z Deployment Console. Wdrażanie klientów poprzez PXE przy użyciu adresu MAC. Szybki przewodnik

Pierwsze kroki z Deployment Console. Wdrażanie klientów poprzez PXE przy użyciu adresu MAC. Szybki przewodnik Pierwsze kroki z Deployment Console. Wdrażanie klientów poprzez PXE przy użyciu adresu MAC Szybki przewodnik Wstęp... 3 Instalacja składników Deployment Console na serwerze... 3 Tworzenie obrazu głównego

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji Program Płatnik 10.01.001 Instrukcja instalacji S P I S T R E Ś C I 1. Wymagania sprzętowe programu Płatnik... 3 2. Wymagania systemowe programu... 3 3. Instalacja programu - bez serwera SQL... 4 4. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Strona 1 z 5 Połączenia Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Przed instalacją oprogramowania drukarki do systemu Windows Drukarka podłączona lokalnie to drukarka

Bardziej szczegółowo

BACKUP & RECOVERY 10 HOME PL

BACKUP & RECOVERY 10 HOME PL BACKUP & RECOVERY 10 HOME PL Backup & Recovery 10 Home to bogate pod względem funkcjonalności oprogramowanie do tworzenia i przywracania kopii zapasowych. Nieważne, czy chcesz w prosty sposób zapisać swoje

Bardziej szczegółowo

Paragon Camptune X. Podręcznik użytkownika

Paragon Camptune X. Podręcznik użytkownika Paragon Software Group - PSG ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel.: +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl E-mail: kontakt@paragon-software.pl Paragon Camptune X Podręcznik użytkownika

Bardziej szczegółowo

Narzędzie konfiguracji rozruchu

Narzędzie konfiguracji rozruchu Narzędzie konfiguracji rozruchu 1. By skorzystać z narzędzia konfiguracji rozruchu na początek konieczne jest utworzenie płyty ratunkowej bądź wykorzystanie narzędzia IT Edition i uruchomienie maszyny

Bardziej szczegółowo

Drive Copy for Mac OS X 8.0. Podręcznik użytkownika

Drive Copy for Mac OS X 8.0. Podręcznik użytkownika Drive Copy for Mac OS X 8.0 Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp...3 Omówienie funkcji...3 Główne funkcje...3 Przyjazny użytkownikowi interfejs...3 Funkcje tworzenia kopii zapasowych...3 Funkcje przywracania...3

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA I WSKAZÓWKI

INSTRUKCJA I WSKAZÓWKI INSTRUKCJA I WSKAZÓWKI korzystania z maszyny wirtualnej Oracle VirtualBox 4 Michał Karbowańczyk, wrzesień 2011 Spis treści 1 Informacje wstępne...4 1.1 Nazewnictwo...4 1.2 Legalność...4 1.3 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Paragon HFS+ for Windows

Paragon HFS+ for Windows PARAGON Software GmbH Heinrich-von-Stephan-Str. 5c 79100 Freiburg, Germany Tel. +49 (0) 761 59018201 Fax +49 (0) 761 59018130 Internet www.paragon-software.com Email sales@paragon-software.com Paragon

Bardziej szczegółowo

Wymagania systemowe oraz sposób instalacji systemu Lokale Spis treści

Wymagania systemowe oraz sposób instalacji systemu Lokale Spis treści Wymagania systemowe oraz sposób instalacji systemu Lokale Spis treści Wymagania sprzętowe i systemowe :...2 Instalacja dla systemów Windows 32-bit...3 Instalacja dla systemów Windows 64-bit/Linux...6 1

Bardziej szczegółowo

MIGRATE OS TO SSD. Przewodnik

MIGRATE OS TO SSD. Przewodnik MIGRATE OS TO SSD Przewodnik Koncepcja produktu Główni odbiorcy Migrate OS to SSD to podręczne rozwiązanie do transferu systemów opartych na Windows na inny dysk, nawet o mniejszej pojemności. Rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10, 11 i 12 w wersji 76a/77a (pliki pobrane ze strony: http://www.oxford.com.pl/pobieranie/) Grudzień 2014 Strona 2 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10,

Bardziej szczegółowo

Obudowa zewnętrznego dysku twardego USB 2.0 3.5" (8,89cm)

Obudowa zewnętrznego dysku twardego USB 2.0 3.5 (8,89cm) Obudowa zewnętrznego dysku twardego USB 2.0 3.5" (8,89cm) Podręcznik użytkownika DA-71051 Przedmowa Gratulujemy zakupu naszego produktu! Przedstawimy nową koncepcję zapisu łączącą bezpieczeństwo z wygodą.

Bardziej szczegółowo

PROFITEC TREND Exclusive OTB HDD 2,5 Enclosure

PROFITEC TREND Exclusive OTB HDD 2,5 Enclosure PROFITEC TREND Exclusive OTB HDD 2,5 Enclosure PL MT5075 Instrukcja obsługi PL 2 Spis treści Zawartość zestawu...2 Właściwości...2 Specyfikacja...2 Wymagania systemowe...3 Instalacja dysku...3 Podłączenie

Bardziej szczegółowo

Drogi Kliencie! Przed odzyskaniem/wycofaniem. Możliwość I:

Drogi Kliencie! Przed odzyskaniem/wycofaniem. Możliwość I: Drogi Kliencie! W mało prawdopodobnym przypadku, że po uaktualnieniu do systemu Windows 10 zechcesz wrócić do starszej wersji systemu Windows, masz do wyboru dwie niżej opisane możliwości działania. Możliwość

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji Windows 7 do Windows 8 na komputerach ADAX v.0.2

Instrukcja aktualizacji Windows 7 do Windows 8 na komputerach ADAX v.0.2 Instrukcja aktualizacji Windows 7 do Windows 8 na komputerach ADAX v.0.2! Przed przystąpieniem do aktualizacji należy wykonać kopię zapasową ważnych plików Windows. Komputery ADAX wspierają dwa scenariusze

Bardziej szczegółowo

Instalacja, aktualizacja i migracja do Windows 7

Instalacja, aktualizacja i migracja do Windows 7 Instalacja, aktualizacja i migracja do Windows 7 PAWEŁ PŁAWIAK Training and Development Manager for Microsoft Technology Compendium - Centrum Edukacyjne pawel.plawiak@compendium.pl Tematyka spotkania Przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Aktualizacja 11/2011 V6 (PL) - Subject to change without notice! Wymagania systemu: Aktualne minimalne wymagania systemowe dla program pixel-fox na PC: -

Bardziej szczegółowo

Przejściówka, adapter Digitus USB 2.0, wtyk USB A <=> SATA/IDE, 0,53 m

Przejściówka, adapter Digitus USB 2.0, wtyk USB A <=> SATA/IDE, 0,53 m INSTRUKCJA OBSŁUGI Przejściówka, adapter Digitus USB 2.0, wtyk USB A SATA/IDE, 0,53 m Numer produktu: 986091 Strona 1 z 11 1. Właściwości Obsługuje nadajniki SATA Obsługuje funkcję SATA II Asynchronous

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dotycząca aktualizacji programu z wersji 5.0 lub 6.0 do wersji 6.2

Instrukcja dotycząca aktualizacji programu z wersji 5.0 lub 6.0 do wersji 6.2 zintegrowane środowisko tłumaczeniowe Instrukcja dotycząca aktualizacji programu z wersji 5.0 lub 6.0 do wersji 6.2 2004-2013 Kilgray Translation Technologies Wszelkie prawa zastrzeżone. Tłumaczenie: GET

Bardziej szczegółowo

Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3. Udostępnianie drukarki USB...5. Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine...

Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3. Udostępnianie drukarki USB...5. Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine... Funkcje dodatkowe Spis treści Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3 Udostępnianie drukarki USB...5 Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine...6 Aplikacja NETGEAR genie...8

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PQI seria CardDrive

INSTRUKCJA OBSŁUGI. PQI seria CardDrive INSTRUKCJA OBSŁUGI PQI seria CardDrive 1. Wprowadzenie Gratulujemy wyboru przenośnej pamięci flash na USB 2.0 marki PQI. Mamy nadzieję, że nasz nowy produkt zadowoli Państwa i pozwoli zabrać ze sobą ulubione

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8.

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. Nota Aplikacyjna 0037 Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. W celu instalacji oprogramowania Rigel Med-eBase należy spełnić minimalne wymagania sprzętowe opisane

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Spis treści 1 Główne komponenty... 3 2 Obsługiwane systemy operacyjne i środowiska... 4 2.1 Acronis vmprotect 8 Windows Agent... 4 2.2 Acronis vmprotect 8 Virtual

Bardziej szczegółowo

Symantec Norton Ghost 10

Symantec Norton Ghost 10 Symantec Norton Ghost 10 - Backup i Przywracanie 2007 EOP 2007.05.25 1 z 50 Symantec Norton Ghost 10 Backup i Przywracanie Instrukcja oparta na wersji 10 z niniejszą instrukcją możliwe jest konfigurowanie/użytkowanie

Bardziej szczegółowo

DHL CAS ORACLE Wymagania oraz instalacja

DHL CAS ORACLE Wymagania oraz instalacja DHL CAS ORACLE Wymagania oraz instalacja Opis: Niniejszy dokument opisuje wymagania niezbędne do instalacji bazy danych DHL CAS ORACLE. Przedstawia również sam proces instalacji. Przeznaczony jest dla

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy 1 Główne komponenty Program Acronis vmprotect 6.0 zawiera następujące główne komponenty: Acronis vmprotect Windows Agent (oprogramowanie instalowane na komputerze

Bardziej szczegółowo

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows, Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows, Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows, Acronis Backup & Recovery 10 Workstation Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy 1. Informacje na temat tego dokumentu W tym dokumencie opisano sposób instalowania

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI INSTRUKCJA INSTALACJI TcpMDT ver. 7 Aplitop, 2014 C/ Sumatra, 9 E-29190 MÁLAGA (SPAIN) web: www.aplitop.com e-mail: support@aplitop.com Spis treści Instalacja MDT ver. 7... 3 Wymagania systemowe... 3 Menu

Bardziej szczegółowo

Kancelaris krok po kroku. PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard

Kancelaris krok po kroku. PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard Kancelaris krok po kroku PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard Objaśnienia W niniejszej prezentacji stosujemy następujący układ slajdu: - u góry znajduje się tytuł slajdu, - w tekście

Bardziej szczegółowo

Backup Exec Disaster Recovery - konfiguracja płyty ratunkowej i przywracanie całego systemu operacyjnego z kopii bezpieczeństwa

Backup Exec Disaster Recovery - konfiguracja płyty ratunkowej i przywracanie całego systemu operacyjnego z kopii bezpieczeństwa Backup Exec Disaster Recovery - konfiguracja płyty ratunkowej i przywracanie całego systemu operacyjnego z kopii bezpieczeństwa Współczesne organizacje muszą dbać o ochronę kluczowych danych związanych

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L Przed rozpoczęciem instalacji przygotuj wszystkie niezbędne elementy wymagane do poprawnej

Bardziej szczegółowo

AG-220 Bezprzewodowa karta sieciowa USB 802.11a/g

AG-220 Bezprzewodowa karta sieciowa USB 802.11a/g AG-220 Bezprzewodowa karta sieciowa USB 802.11a/g Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 Edycja 1 9/2006 Copyright 2006 ZyXEL Communications Corporation. Wszystkie prawa zastrzeŝone ZyXEL AG-220 informacje

Bardziej szczegółowo

OTOsuite. Podręcznik instalacji. Polski. Wersja 4.75

OTOsuite. Podręcznik instalacji. Polski. Wersja 4.75 OTOsuite Podręcznik instalacji Polski Wersja 4.75 Wymagania systemowe Procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz lub wyższej (zalecana 2 GHz) 2 GB pamięci RAM 3,5 GB wolnego miejsca na dysku do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Strona 1 z 20

Spis treści. Strona 1 z 20 Spis treści Opcje instalacji... 2 Instalacja DVD... 2 Pobranie ze strony... 2 Instalacja RM Easiteach Next Generation... 3 Instalacja pakietu dodatków Corbis Multimedia... 9 Instalacja głosów narzędzia

Bardziej szczegółowo

HARD DISK MANAGER 12 / LISTA FUNKCJI. HDM 12 Professional. HDM 12 Suite. Funkcje. Partycjonowanie dysku

HARD DISK MANAGER 12 / LISTA FUNKCJI. HDM 12 Professional. HDM 12 Suite. Funkcje. Partycjonowanie dysku Funkcje HDM 12 Suite HDM 12 Professional Partycjonowanie dysku Tworzenie partycji Ekspresowe tworzenie partycji Formatowanie partycji Usuwanie partycji Odzyskiwanie partycji Przenoszenie/zmiana rozmiaru

Bardziej szczegółowo

Partition Manager Professional

Partition Manager Professional Paragon-Software Poland Sp. z o. o. ul. Śląska 22/21, 42-217 Częstochowa, Polska Tel.: +48 (34) 343 81 81 Email: kontakt@paragon-software.pl www.paragon-software.pl Partition Manager Professional Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Drukarki termosublimacyjne

Drukarki termosublimacyjne INK JET PHOTO IMAGING PREPRESS MEDICAL IMAGING Drukarki termosublimacyjne DS40 DS80 Instrukcja instalacji i ustawienia sterownika drukarki w systemie operacyjnym Windows 2000 i XP Wersja 3.10 Spis treści

Bardziej szczegółowo

Virtualization Manager 12 Professional

Virtualization Manager 12 Professional PARAGON Software GmbH ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl Email: kontakt@paragon-software.pl Virtualization Manager 12 Professional Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja krok po kroku instalacji Windows Vista w nowym komputerze

Instrukcja krok po kroku instalacji Windows Vista w nowym komputerze Instrukcja krok po kroku instalacji Windows Vista w nowym komputerze Dostajemy wiele sygnałów od użytkowników portalu VISTA.PL w sprawie instalacji Windows Vista krok po kroku. W tym FAQ zajmę się przypadkiem

Bardziej szczegółowo

Obudowa zewnętrznego dysku USB 2.0, 2.5" (6.35cm)

Obudowa zewnętrznego dysku USB 2.0, 2.5 (6.35cm) Obudowa zewnętrznego dysku USB 2.0, 2.5" (6.35cm) Podręcznik użytkownika DA-71001 DA-71002 Przedmowa Gratulujemy zakupu naszego produktu! Przedstawimy nową koncepcję zapisu łączącą bezpieczeństwo z wygodą.

Bardziej szczegółowo

ZAJĘCIA 4 Zarządzanie dyskami

ZAJĘCIA 4 Zarządzanie dyskami ZAJĘCIA 4 Zarządzanie dyskami Uwaga ogólna Wykonywanie niektórych ćwiczeń z bieżących zajęć wiąże się ze zmianami w sektorze rozruchowym dysku twardego, które powodują utratę dostępu do systemu Linux.

Bardziej szczegółowo

DRIVE BACKUP 9.0 FREE EDITION PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

DRIVE BACKUP 9.0 FREE EDITION PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA DRIVE BACKUP 9.0 FREE EDITION PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA SPIS TREŚCI Wstęp...4 Komponenty produktu...5 Przegląd funkcji...6 Główne funkcje... 6 Prosty w użyciu interfejs... 6 Tworzenie kopii zapasowych...

Bardziej szczegółowo

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows Acronis Backup & Recovery 10 Workstation Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy 1 Informacje na temat niniejszego dokumentu W tym dokumencie opisano sposób

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 4 Wstęp 5 Co jest potrzebne? 6 Instalowanie w skrócie 6 Krok 1: Sprawdzenie uaktualnień 6 Krok 2: Otwarcie Asystenta Boot Camp 6 Krok 3:

Bardziej szczegółowo

BACKUP - I - INFORMACJE PRODUKCIE FUNKCJE AUTOMATYZACJI TEL.. (34) 343 81 81

BACKUP - I - INFORMACJE PRODUKCIE FUNKCJE AUTOMATYZACJI TEL.. (34) 343 81 81 ECOVERY 10 PRODUKCIE - I - INFORMACJE O Firma Paragon oftware oferuje użytkownikom swoim produktów innowacyjne technologie oraz ponad 15 lat doświadczenia nabytego podczas dostarczania użytkownikom systemu

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji

Instalacja aplikacji 1 Instalacja aplikacji SERTUM... 2 1.1 Pobranie programu z Internetu... 2 1.2 Instalacja programu... 2 1.3 Logowanie... 3 2 Instalacja aplikacji RaportNet... 4 2.1 Pobranie programu z Internetu... 4 2.2

Bardziej szczegółowo

Nagrywamy podcasty program Audacity

Nagrywamy podcasty program Audacity Pobieranie i instalacja Program Audacity jest darmowym zaawansowanym i wielościeżkowym edytorem plików dźwiękowych rozpowszechnianym na licencji GNU GPL. Jest w wersjach dla systemów typu Unix/Linux, Microsoft

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Wirtualny Dysk:

Instrukcja Wirtualny Dysk: Instrukcja Wirtualny Dysk: Część 1 - Instalacja Żeby zainstalować Wirtualny Dysk Twój komputer musi spełniać minimalne wymagania: - w zakresie systemu operacyjnego, powinien mieć zainstalowany jeden z

Bardziej szczegółowo

National Instruments Warsztaty NI LabVIEW. instrukcja instalacji oprogramowania

National Instruments Warsztaty NI LabVIEW. instrukcja instalacji oprogramowania National Instruments Warsztaty NI LabVIEW instrukcja instalacji oprogramowania 1 Warsztaty NI LabVIEW instrukcja instalacji oprogramowania Spis treści Opcja A. Pobieranie i instalacja oprogramowania z

Bardziej szczegółowo

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows i Windows Vista są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft

Bardziej szczegółowo

ZyXEL G-302 v3. Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11g PCI. Skrócona instrukcja obsługi

ZyXEL G-302 v3. Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11g PCI. Skrócona instrukcja obsługi ZyXEL G-302 v3 Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11g PCI Skrócona instrukcja obsługi Wersja 2.0 Edycja 2 5/2006 ZyXEL G-302 v3 informacje ZyXEL G-302 v3 to bezprzewodowa karta sieciowa, przeznaczona do

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. dla DataPage+ 2012

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. dla DataPage+ 2012 Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy dla DataPage+ 2012 Pomoc aktualizowano ostatnio: 29 sierpnia 2012 Spis treści Instalowanie wymaganych wstępnie komponentów... 1 Przegląd... 1 Krok 1: Uruchamianie

Bardziej szczegółowo

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.as.tylda.pl

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.as.tylda.pl AKTYWNY SAMORZĄD Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 1.0 2013.04.12 2

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

DESKTOP Internal Drive. Przewodnik po instalacji

DESKTOP Internal Drive. Przewodnik po instalacji DESKTOP Internal Drive Przewodnik po instalacji Przewodnik po instalacji Seagate Desktop 2013 Seagate Technology LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Seagate, Seagate Technology, logo Wave i FreeAgent to znaki

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 3 Wstęp 3 Co jest potrzebne? 4 Omówienie instalacji 4 Krok 1: Sprawdź dostępność uaktualnień 4 Krok 2: Przygotuj Maca do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

Windows XP - lekcja 3 Praca z plikami i folderami Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na tworzenie, usuwanie i zarządzanie plikami oraz folderami znajdującymi się na dysku twardym. Jedną z nowości

Bardziej szczegółowo

Acronis Backup & Recovery 11 Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Acronis Backup & Recovery 11 Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Acronis Backup & Recovery 11 Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Dotyczy następujących wersji: Advanced Server Virtual Edition Advanced Server SBS Edition Advanced Workstation Server for Linux Server

Bardziej szczegółowo

Kancelaria Prawna.WEB - POMOC

Kancelaria Prawna.WEB - POMOC Kancelaria Prawna.WEB - POMOC I Kancelaria Prawna.WEB Spis treści Część I Wprowadzenie 1 Część II Wymagania systemowe 1 Część III Instalacja KP.WEB 9 1 Konfiguracja... dostępu do dokumentów 11 Część IV

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja

Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja modułu KTS AA/DGP-ASA1-Wö 06/2012 Robert Bosch GmbH 2012. All rights reserved, also regarding any disposal, exploitation, reproduction, editing, Instalacja

Bardziej szczegółowo

Laboratorium A: Zarządzanie mechanizmami odzyskiwania systemu

Laboratorium A: Zarządzanie mechanizmami odzyskiwania systemu 84 Rozdział 7: Zarządzanie mechanizmami odzyskiwania systemu Laboratorium A: Zarządzanie mechanizmami odzyskiwania systemu Cele Po zrealizowaniu tego laboratorium uczestnik będzie potrafił: Zainstalować

Bardziej szczegółowo

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi PC0060 ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji Instrukcja obsługi Rozdział 1 Produkt 1.1 Instrukcja Produkt PC0060 to najlepsze rozwiązanie w zakresie przesyłania danych.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i konfiguracji bazy danych SQL SERVER 2008 EXPRESS R2. Instrukcja tworzenia bazy danych dla programu AUTOSAT 3. wersja 0.0.

Instrukcja instalacji i konfiguracji bazy danych SQL SERVER 2008 EXPRESS R2. Instrukcja tworzenia bazy danych dla programu AUTOSAT 3. wersja 0.0. Instrukcja instalacji i konfiguracji bazy danych SQL SERVER 2008 EXPRESS R2 Instrukcja tworzenia bazy danych dla programu AUTOSAT 3 wersja 0.0.4 2z12 1. Wymagania systemowe. Przed rozpoczęciem instalacji

Bardziej szczegółowo

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. Laboratorium architektury komputerów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. Laboratorium architektury komputerów Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. Laboratorium architektury komputerów Nr i temat ćwiczenia Nr albumu Grupa Rok S 3. Konfiguracja systemu Data wykonania ćwiczenia N Data oddania sprawozdania

Bardziej szczegółowo

Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika

Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika W niniejszym podręczniku opisano sposób korzystania z programu Content Manager 2.0 do przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji iplus Manager na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista

Instalacja aplikacji iplus Manager na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista Instalacja aplikacji iplus Manager na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista Aplikacja iplus Manager (wersja 1.91), współpracująca z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista, została

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Poradnik zetula.pl. Jak założyć konto na zetula.pl. i zabezpieczyć dane na swoim komputerze?

Poradnik zetula.pl. Jak założyć konto na zetula.pl. i zabezpieczyć dane na swoim komputerze? Poradnik zetula.pl Jak założyć konto na zetula.pl i zabezpieczyć dane na swoim komputerze? 1.Wejdź na stronę www.zetula.pl 2.Kliknij na odnośniku Utwórz nowe konto 3.Wypełnij formularz rejestracyjny. Pola

Bardziej szczegółowo

Przed restartowaniem routera odłącz wszystkie urządzenia podłączone pod porty USB.

Przed restartowaniem routera odłącz wszystkie urządzenia podłączone pod porty USB. Podłączanie i konfiguracja zewnętrznych dysków i pamięci masowych do router ów firmy ASUS. Routery wyposażone w porty USB mają możliwość podłączenia zewnętrznych dysków twardych po przez port USB i udostępniania

Bardziej szczegółowo

NPS-520. Serwer druku do urządzeń wielofukcyjnych. Skrócona instrukcja obsługi. Wersja 1.00 Edycja 1 11/2006

NPS-520. Serwer druku do urządzeń wielofukcyjnych. Skrócona instrukcja obsługi. Wersja 1.00 Edycja 1 11/2006 NPS-520 Serwer druku do urządzeń wielofukcyjnych Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 Edycja 1 11/2006 Copyright 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje ogólne POLSKI Urządzenie NPS-520 jest serwerem

Bardziej szczegółowo

Przywracanie systemu

Przywracanie systemu Przywracanie systemu Przywracanie systemu Windows XP za pomocą narzędzia Przywracanie systemu Przywracanie systemu (ang. System restore) - komponent systemów operacyjnych Windows ME, Windows XP i Windows

Bardziej szczegółowo

Content Manager 2 podręcznik użytkownika

Content Manager 2 podręcznik użytkownika Content Manager 2 podręcznik użytkownika W niniejszym podręczniku opisano sposób korzystania z programu Content Manager 2 do przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych

Bardziej szczegółowo

Dokument zawiera instrukcję samodzielnej Instalacji Microsoft SQL Server 2008 R2 RTM - Express na potrzeby systemu Sz@rk.

Dokument zawiera instrukcję samodzielnej Instalacji Microsoft SQL Server 2008 R2 RTM - Express na potrzeby systemu Sz@rk. Dokument zawiera instrukcję samodzielnej Instalacji Microsoft SQL Server 2008 R2 RTM - Express na potrzeby systemu Sz@rk. 1. Wstęp Przed zainstalowaniem serwera SQL należy upewnić się czy sprzęt na którym

Bardziej szczegółowo

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania

Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Boot Camp Podręcznik instalowania oraz konfigurowania Spis treści 3 Wstęp 3 Co jest potrzebne? 4 Omówienie instalacji 4 Krok 1: Sprawdź dostępność uaktualnień 4 Krok 2: Przygotuj Maca do zainstalowania

Bardziej szczegółowo

Instalacja programu dreryk

Instalacja programu dreryk Program dla praktyki lekarskiej Instalacja programu dreryk Kontakt: serwis@dreryk.pl +48-42-2912121 www.dreryk.pl Copyright Ericpol Telecom sp. z o.o. 2006 Copyright Ericpol Telecom sp. z o.o. 1 System

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 2013 Free. Pozdręcznik użytkownika

Backup & Recovery 2013 Free. Pozdręcznik użytkownika Backup & Recovery 2013 Free Pozdręcznik użytkownika Wstęp... 4 Co nowego w Backup & Recovery 2013 Free... 4 Składniki produktu... 5 Omówienie funkcji... 5 Główne funkcje... 5 Przyjazny użytkownikowi interfejs,

Bardziej szczegółowo

Aktualizowanie, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie oprogramowania

Aktualizowanie, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie oprogramowania Aktualizowanie, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie oprogramowania Instrukcja obsługi Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Aktualizacja 06/2010 V4.03 (PL) - Subject to change without notice! Wymagania systemu: Aktualne minimalne wymagania systemowe dla program pixel-fox na PC:

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji

Podręcznik instalacji Oprogramowanie Fiery Command WorkStation 5.8 z pakietem Fiery Extended Applications 4.4 Pakiet Fiery Extended Applications (FEA) wersja 4.4 obejmuje oprogramowanie Fiery do wykonywania zadań za pomocą

Bardziej szczegółowo

IBM SPSS Modeler Social Network Analysis 16 podręcznik instalowania i konfigurowania

IBM SPSS Modeler Social Network Analysis 16 podręcznik instalowania i konfigurowania IBM SPSS Modeler Social Network Analysis 16 podręcznik instalowania i konfigurowania Spis treści Rozdział 1. Wprowadzenie do programu IBM SPSS Modeler Social Network Analysis.............. 1 IBM SPSS

Bardziej szczegółowo

Instalacja protokołu PPPoE

Instalacja protokołu PPPoE Instalacja protokołu PPPoE Uruchomienie PPPoE w systemie Windows XP za pomocą wbudowanego kreatora Uruchomienie PPPoE w systemach z rodziny Windows 98 Instrukcja oparta na powszechnie dostępnych w Internecie

Bardziej szczegółowo

Easy CD/DVD Recorder Instrukcja

Easy CD/DVD Recorder Instrukcja Easy CD/DVD Recorder Instrukcja Easy CD/DVD Recorder, Instrukcja 2 SPIS TREŚCI 1 O programie Easy CD/DVD Recorder... 2 2 Minimalne wymagania systemowe... 2 3 Tryb zwykły... 3 3.1 Wymazywanie dysków wielokrotnego

Bardziej szczegółowo

Stacja dokująca USB 2.0 Nr produktu 000992284

Stacja dokująca USB 2.0 Nr produktu 000992284 INSTRUKCJA OBSŁUGI Stacja dokująca USB 2.0 Nr produktu 000992284 Strona 1 z 8 Po zakończeniu użytkowania urządzenia nie wolno utylizować z normalnymi odpadami z gospodarstw domowych. Należy oddać urządzenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji serwera bazy danych Microsoft SQL Server Express 2014

Instrukcja instalacji serwera bazy danych Microsoft SQL Server Express 2014 Instrukcja instalacji serwera bazy danych Microsoft SQL Server Express 2014 Instrukcja jest przeznaczona dla użytkowników systemu Bibliotekarz.NET Web Platform. Instrukcja została przygotowana 26.07.2016.

Bardziej szczegółowo

Spis treści... 2. Przygotowanie do instalacji... 3. Wymagania systemowe... 3 Pobieranie aktualnej wersji programu... 3

Spis treści... 2. Przygotowanie do instalacji... 3. Wymagania systemowe... 3 Pobieranie aktualnej wersji programu... 3 Strona 2 Spis treści Spis treści... 2 Przygotowanie do instalacji... 3 Wymagania systemowe... 3 Pobieranie aktualnej wersji programu... 3 Uzyskanie klucza sprzętowego (dongle)... 3 Aktualizacja z poprzednich

Bardziej szczegółowo

Szybki start instalacji SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1

Szybki start instalacji SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1 Szybki start instalacji SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1 Szybki start instalacji SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1 SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI NOVELL Aby zainstalować nową wersję produktu SUSE Linux

Bardziej szczegółowo