Decyzje biznesowe mogą być łatwiejsze

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Decyzje biznesowe mogą być łatwiejsze"

Transkrypt

1 Decyzje biznesowe mogą być łatwiejsze

2 CZYM JEST INTERNATIONAL PAYMENT MONITOR? Z badań polskiego rynku wynika, że ogromna część strat finansowych polskich przedsiębiorstw pochodzi od dobrych, znanych kontrahentów, z którymi te firmy długo współpracowały. WIEDZA KLUCZEM DO SUKCESU Posiadanie informacji na temat moralności płatniczej kontrahenta umożliwia bardziej precyzyjne i bezpieczne negocjacje w zakresie współpracy (ustalanie terminów płatności, poziomu kredytowania, zabezpieczeń, etc). International Payment Monitor to program monitorowania należności, dzięki któremu w prosty sposób sprawdzisz terminowość regulowania zobowiązań przez Twoich kontrahentów i zabezpieczysz swoją firmę przed problemami wynikającymi z opóźnień w płatnościach. sprawdzisz czy firma płaci swoje zobowiązania na czas, porównasz terminy regulowania płatności w branży, zobaczysz jak Twoi kontrahenci płacą innym na rynku, zidentyfikujesz miejsca w których możesz poprawić spływ należności, wybierzesz do współpracy najlepiej płacące firmy. Program został przygotowany z myślą o firmach, które nie chcąc narażać się na problemy finansowe, wolą na bieżąco kontrolować terminowość realizowania płatności przez dotychczasowych kontrahentów i sprawdzać firmy, z którymi chcą nawiązać współpracę.

3 Korzyści z International Payment Monitor: Bezpieczna płynność finansowa International Payment Monitor daje możliwość bieżącego monitorowania własnego portfela klientów. ocena prawdopodobieństwa tego, że kontrahent przestanie płacić na czas, ocena kondycji firmy oparta na aktualnych informacjach o regulowaniu należności, możliwość szybkiej reakcji na przewidywane opóźnienia w płatnościach. Odzyskiwanie należności dzięki porównaniu danych z rynku można dostrzec czy ewentualne opóźnienia w płatnościach kontrahenta wynikają z jego kłopotów z płynnością, czy jest to świadome kredytowanie się kosztem jednej firmy lub grupy firm. łatwa selekcja tych kontrahentów, u których można poprawić ściągalność należności, zaplanowanie dalszych kroków wobec warunków współpracy z danym kontrahentem. Współpraca tylko z rzetelnymi podmiotami informacje z International Payment Monitor pozwalają na ocenę potencjalnych kontrahentów. jak firma płaci innym kontrahentom i czy warto rozpocząć z nią współpracę, redukcja ryzyka współpracy z podmiotami, które nieterminowo realizują zobowiązania wobec innych dostawców poprzez zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, oszczędność czasu i pieniędzy na nawiązywanie kontaktów z firmami, które nie płacą innym. Czym wyróżnia się International Payment Monitor na rynku? intuicyjny i prosty w obsłudze program, odpowiedzi na pytania dotyczące płatności Twoich kontrahentów podane w przejrzysty sposób, szczegółowe analizy na temat struktury należności w porównaniu do rynku, dokładne i przejrzyste wykresy obrazujące interesujące Cię dane. Nowoczesny Portal wgląd w aktualne i historyczne płatności Twoich obecnych i potencjalnych kontrahentów, pełen zestaw analiz z całej branży, informacje niezbędne do podejmowania bezpiecznych decyzji, monitoring zmian w interesujących Cię firmach (np. w terminowości płatności). A to wszystko, bo decyzje biznesowe mogą być łatwiejsze

4 JAK TO DZIAŁA? CZY MOJE DANE SĄ BEZPIECZNE? Tak, przekazywane do IPM dane są poufne i zabezpieczone pod względem informatycznym. Każda przekazana informacja jest przetwarzana i nie jest dostępna dla osób trzecich w oryginalnej wersji. Dostarczyciele danych pozostają anonimowi dla pozostałych uczestników programu, a przesłane dane są chronione. Każdego miesiąca uczestnicy programu przesyłają do Bisnode własny raport wiekowania należności uwzględniający wszystkich swoich kontrahentów. IPM zestawia wszystkie otrzymane dane. Informacje są przetwarzane i prezentowane w formie zbiorczych zestawień pokazujących płatności konkretnych firm na rzecz wielu dostawców. Raport z saldami należności i wiekowania według stanu na koniec poprzedniego miesiąca Format przesyłanych danych Struktura należności Analiza płatności kontrahentów Wskaźnik moralności płatniczej Informacje przesyłasz do nas raz w miesiącu w formie tabeli: Nazwa kontrahenta Termin płatności NIP Saldo bieżące Opóźnienie 1-30 Opóźnienie Opóźnienie Opóźnienie Opóźnienie 121+ Zdarzenie Prawne informacje dodatkowe kwota należności spornych Firma Firma Firma

5 SYSTEM ON-LINE W systemie on-line czekają na bieżąco aktualizowane dane i analizy dotyczące płatności Twoich kontrahentów i potencjalnych odbiorców. Wyszukiwarka Każda zakładka posiada wyszukiwarkę pozwalającą na proste i zaawansowane wyszukiwanie. Portfolio Tutaj znajduje się pełna lista Twoich kontrahentów z podziałem na województwa. Wskaźnik Paydex pozwala szybko określić moralność płatniczą danej grupy firm, a przejść do dokładniejszych informacji na jej temat. Profil Firmy Profil firmy zawiera kompleksowe informacje dotyczące danego podmiotu. Dane podstawowe adres (dzięki połączeniu z google maps łatwo można zlokalizować firmę na mapie), opis działalności, telefon,

6 Paydex Wskaźnik, który obrazuje moralność płatniczą danego podmiotu względem innych przedsiębiorstw na rynku. Stanowi wskazówkę co do tego, jakich zachowań płatniczych można spodziewać się po danej firmie w przyszłości. UNIKANIE NIEPOTRZEBYCH STRAT IPM pozwala przewidzieć opóźnienia w płatnościach od kontrahentów, tak aby w porę móc się do nich przygotować na wypadek gdyby kontrahent przestał regulować swoje zobowiązania w terminie (wzmóc uwagę, zatrzymać w porę wysyłki towaru, renegocjować warunki kontraktu handlowego, etc.). Interpretacja Wskaźnika Paydex 80 Nie zarejestrowano doświadczeń płatniczych badanego podmiotu Średnie opóźnienie płatności do 15 dni po terminie Średnie opóźnienie płatności do 25 dni po terminie Średnie opóźnienie płatności do 60 dni po terminie Średnie opóźnienie płatności od 61 do 120 dni po terminie 19 1 Średnie opóźnienie płatności powyżej 120 dni po terminie Historia wskaźnika Paydex Wykres obrazuje moralność płatniczą firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pozwala zawczasu dostrzec ewentualne problemy z płatnościami i szybciej zareagować, wprowadzając np. dodatkowe zabezpieczenie, czy zaostrzając politykę windykacyjną wobec kontrahenta.

7 Zobowiązania Porównanie zobowiązań danej firmy wobec Ciebie i wobec innych na rynku. Dane, przedstawione z podziałem na ilość dni przeterminowania płatności, pozwalają ocenić czy kontrahent płaci Tobie gorzej czy lepiej niż innym na rynku oraz wykryć niepokojące sygnały dotyczące płynności kontrahenta. Informacje dodatkowe Zakładka zawiera numery identyfikacyjne firmy, zatrudnienie oraz informacje o zaistniałych zdarzeniach prawnych. Historia płatności Przedstawia wolumen oraz strukturę wiekowania zobowiązań sprawdzanego podmiotu na przestrzeni 12 miesięcy. Wielkość zobowiązań obliczana jest na podstawie danych od wszystkich uczestników IPM. Historia płatności pozwala zobaczyć jak firma regulowała swoje zobowiązania na przestrzeni roku.

8 ANALIZY PORTFELOWE Zakładka zawiera informacje na temat płatności Twoich kontrahentów zaprezentowane w formie przejrzystych wykresów i tabeli. Struktura ryzyka WSPÓŁPRACUJ TYLKO Z DOBRZE PŁACĄCYMI FIRMAMI W pierwszej kolejności zwracaj się z ofertą do firm, które płacą swoje zobowiązania w terminie. Unikaj firm, które z zasady opóźniają płatności. Analiza prezentuje sytuację całego portfela klientów w podziale na cztery okresy przeterminowania płatności oraz wysokość wskaźnika Paydex. Pozwala na natychmiastową identyfikację należności zagrożonych oraz dzieli kontrahentów na grupy ze względu na priorytetowość podjęcia wobec nich działań windykacyjnych.

9 Struktura płatności Analiza przedstawia zagregowane dane dotyczące Twojego portfela należności w podziale na klientów według salda zgłoszonego do programu. Pozwala ocenić czas wiekowania należności w różnych segmentach Twojego portfela i podjąć kroki wobec tych, którzy zalegają z płatnościami. Struktura portfela Przedstawia porównanie czasu regulowania zobowiązań Twoich kontrahentów względem Ciebie oraz innych na rynku. Pozwala dostrzec, czy kontrahenci płacą Tobie lepiej, czy gorzej niż innym firmom. Wykres słupkowy pokazuje skumulowane kwoty bieżących i przeterminowanych płatności w podziale na okres opóźnienia.

10 Historia portfela Zestawienie danych na temat monitorowanych przez Ciebie firm z ostatnich 12 miesięcy. Dzięki wykresowi zobaczysz jakie zmiany zachodziły w Twoim portfelu na przestrzeni roku oraz określisz ich trend. Jeżeli firma nie reguluje swoich zobowiązań w terminie, informacja o tym, że dłużnik płaci innym terminowo może być pomocna przy negocjacjach w ramach procesu ściągania długu. MONITORING Dane w systemie aktualizowane są każdego dnia. Dlatego jeżeli w interesującej Cię firmie zajdzie istotna zmiana (pozytywna bądź negatywna), zostaniesz o tym natychmiastowo poinformowany owo. Sam wyznaczasz firmy do obserwacji i wyznaczasz kryteria alertów. Powiadomienia mogą dotyczyć np.: zmian we wskaźniku Paydex, wartości należności przeterminowanych, czy zdarzeniach prawnych. FAQ W tym miejscu odnajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W razie dalszych wątpliwości zawsze możesz skorzystać z funkcji Potrzebujesz pomocy? i zadać szczegółowe pytanie swojemu opiekunowi.

11 UWARUNKOWANIA I BEZPIECZEŃSTWO PRAWNE Bezpieczeństwo Prawne Mając na uwadze polskie prawo, każdy przedsiębiorca, który chce otrzymywać tego typu informacje musi być w tzw. zamkniętej grupie wymiany informacji na temat przeterminowanych należności. Zasada zamkniętej grupy w praktyce oznacza, że informacje zwrotne otrzymać może tylko taki przedsiębiorca, który sam udostępnia swoje dane. Tym samym, prawo obliguje wszystkich partycypantów systemu do regularnego (comiesięcznego) przesyłania danych o zachowaniach płatniczych swojego portfela klientów. Umożliwia to powiązanie przesłanych danych z informacjami dotyczącymi setek tysięcy innych firm i przygotowanie precyzyjnych i dokładnych analiz. Bezpieczeństwo udostępnianych danych Czy konkurencja nie będzie miała wglądu w moje dane? Wszystkie analizy porównawcze, jak też system monitoringu ryzyka są tak przygotowane, aby żaden z uczestników systemu nie mógł rozpoznać klientów innych firm lub wolumenów ich sprzedaży. Dane prezentowane są w formie zestawionej, co uniemożliwia rozpoznanie pozostałych uczestników programu, indywidualnych kwot należności, czy wszelkich informacji, które pozwalają na identyfikację poszczególnych firm. Nawet monitoring ryzyka, polega na przekazaniu informacji typu: Uwaga Państwa kontrahent przestał płacić innej firmie, nie podając jej nazwy ani pozostałych danych szczegółowych. Kwoty opóźnień podawane są w formie zagregowanej. Dane porównawcze zawsze prezentowane są w dedykowanym systemie on-line, do którego dostęp mają tylko osoby, które posiadają specjalne hasła. Bezpieczeństwo Informatyczne Wszystkie dane znajdują się na specjalnie zabezpieczonym serwerze, do którego dostęp mają tylko autoryzowani pracownicy. Regularnie przeprowadzany jest audyt bezpieczeństwa informatycznego. Wszyscy nasi Klienci mogą samodzielnie sprawdzić bezpieczeństwo danych, które sami udostępniają.

12 BISNODE POLSKA Bisnode jest jednym z głównych dostawców cyfrowej informacji biznesowej w Europie, w tym przede wszystkim raportów handlowych, informacji o zwyczajach płatniczych firm, analiz biznesowych a także narzedzi i produktów w zakresie sprzedaży i marketingu. Nasze usługi pomagają firmom maksymalizować sprzedaż, minimalizować ryzyko i podejmować trafniejsze decyzje biznesowe. Pomagamy naszym klientom zdobyć informacje, których potrzebują do podejmowania odpowiednich biznesowych decyzji. Zbieramy dane, sprawdzamy je i uzupełniamy o wiedzę z innych obszarów, a następnie pakujemy na wiele różnych sposobów. Efektem końcowym są przygotowane przez nas narzędzia i rozwiązania pomagające w podejmowaniu bezpiecznych decyzji biznesowych. Bisnode w Polsce łączy marki: BISNODE POLSKA Adres: ul. Jana Olbrachta 94, Warszawa Tel: NIP: Internet:

Dun & Bradstreet Poland. Zyskaj dzięki pewnej informacji

Dun & Bradstreet Poland. Zyskaj dzięki pewnej informacji Dun & Bradstreet Poland Zyskaj dzięki pewnej informacji Dun & Bradstreet Poland Dun & Bradstreet Poland D&B to czołowa wywiadownia gospodarcza, która od 170 lat dostarcza wiedzę i usługi, niezbędne do

Bardziej szczegółowo

Biuletyn firmowy. Nr 1. Warszawa, 02.06.2014. W numerze między innymi: Nowości w firmie Przedstawienie pakietu księgowego

Biuletyn firmowy. Nr 1. Warszawa, 02.06.2014. W numerze między innymi: Nowości w firmie Przedstawienie pakietu księgowego Warszawa, 02.06.2014 Biuletyn firmowy Nr 1 W numerze między innymi: Nowości w firmie Przedstawienie pakietu księgowego Wywiad z Maciejem Pudło dyrektorem zarządzającym w firmie Staport Stosowana w naszym

Bardziej szczegółowo

Dynamiczny rozwój MSP dzięki faktoringowi. 5 11 grudnia 2014 r. FAKTORING DLA MSP

Dynamiczny rozwój MSP dzięki faktoringowi. 5 11 grudnia 2014 r. FAKTORING DLA MSP 34 FAKTORING DLA MSP Dynamiczny rozwój MSP dzięki faktoringowi Płynność finansowa, czyli zdolność przedsiębiorstwa do dokonywania zakupów niezbędnych dla jego funkcjonowania towarów i usług oraz do płacenia

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch ERP XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej spółki. Zarówno nasi

Bardziej szczegółowo

SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ

SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ Krótki opis rozwiązania SAP SAP Business One SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ KORZYSTNA CENOWO APLIKACJA DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM Aplikacja SAP Business One to jedno rozwiązanie o przystępnej cenie

Bardziej szczegółowo

LUDZIE KONCEPCJE PRAKTYKA. ABC Faktoringu. czyli jak mieć gotówkę zaraz po wystawieniu faktury. Partner merytoryczny

LUDZIE KONCEPCJE PRAKTYKA. ABC Faktoringu. czyli jak mieć gotówkę zaraz po wystawieniu faktury. Partner merytoryczny KONCEPCJE PRAKTYKA ABC Faktoringu czyli jak mieć gotówkę zaraz po wystawieniu faktury Partner merytoryczny Sposób na płynność Niepewna sytuacja gospodarcza na europejskich i światowych rynkach, powracające

Bardziej szczegółowo

Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8

Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8 PRZEWODNIK INWESTORA MES 2 Spis treści Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8 System MES, czyli o czym w ogóle mówimy?... 11 MES vs. ERP,

Bardziej szczegółowo

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Exact Synergy Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Synergy jako produkt 6 Narzędzia dostępne w Exact Synergy 10 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

ERP. Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem ERP Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej

Bardziej szczegółowo

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA Implementacja Systemu B2B w firmie Lancelot i w przedsiębiorstwach partnerskich Przygotowane dla: Przygotowane przez: Lancelot Marek Cieśla Grzegorz Witkowski Constant Improvement

Bardziej szczegółowo

Raport Kapitał dla Firm 2008

Raport Kapitał dla Firm 2008 RAPORT KAPITAŁ DLA FIRM 2008 Raport Kapitał dla Firm 2008 SPIS TREŚCI Eksperci o rynku kapitałowym w Polsce 4 Potrzeby kapitałowe przedsiębiorstw 5 Dotacje unijne: Kto może skorzystać z dotacji unijnych

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw Microsoft Dynamics NAV 2009 Zarządzanie łańcuchem dostaw Dokument oficjalny Niniejszy dokument opisuje sposób, w jaki aplikacja Microsoft Dynamics NAV 2009 może poprawić przejrzystość łańcucha dostaw,

Bardziej szczegółowo

Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem

Comarch CDN XL. Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch CDN XL Zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem Okres wyboru, projektowania i wdrożenia systemu Comarch CDN XL był ważnym i wymagającym egzaminem w strategicznym rozwoju naszej spółki.

Bardziej szczegółowo

Biuro Informacji Kredytowej CO TO JEST BIK?

Biuro Informacji Kredytowej CO TO JEST BIK? Biuro Informacji Kredytowej CO TO JEST BIK? Przeczytaj, w jaki sposób buduje się Twoja historia finansowa i co warto monitorować w BIK. Sprawdź, co wpływa na Twoją ocenę punktową i jak banki interpretują

Bardziej szczegółowo

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać

Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać 30 OPROGRAMOWANIE DLA MSP Polacy lubią nowości i chcą z nich korzystać Oferta rynkowa systemów dostępnych w modelu SaaS jest w Polsce coraz bogatsza, porównywalna do innych krajów Europy Zachodniej, choć

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

SKRYPT DLA UCZNIÓW DO LABORATORIUM MAGAZYNOWEGO

SKRYPT DLA UCZNIÓW DO LABORATORIUM MAGAZYNOWEGO SKRYPT DLA UCZNIÓW DO LABORATORIUM MAGAZYNOWEGO Opracowanie, wydruk oraz wysyłka publikacji współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Przekazujemy Państwu skrypt

Bardziej szczegółowo

13 19 grudnia 2013 r.

13 19 grudnia 2013 r. 13 19 grudnia 2013 r. 25 26 13 19 grudnia 2013 r. NAJLEPSZE PRODUKTY DLA BIZNESU Najlepsze produkty dla biznesu Firmy, które rosną, dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje

Bardziej szczegółowo

Dojrzałość rynku elektronicznego biznesu typu B2B w Polsce na przykładzie doświadczeń we wdrażaniu działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna

Dojrzałość rynku elektronicznego biznesu typu B2B w Polsce na przykładzie doświadczeń we wdrażaniu działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Dojrzałość rynku elektronicznego biznesu typu B2B w Polsce na przykładzie doświadczeń we wdrażaniu działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 Wstęp Głównym celem przedstawionej

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników Agata Dragan Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników WSTĘP Kapitał ludzki jest zasobem każdego przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu wpływa na jego konkurencyjność, ale jednocześnie wymaga szczególnych

Bardziej szczegółowo

AdRem NetCrunch. Podręcznik użytkownika. Wersja 4.x. System monitorowania i zarządzania sieciami

AdRem NetCrunch. Podręcznik użytkownika. Wersja 4.x. System monitorowania i zarządzania sieciami AdRem NetCrunch Wersja 4.x Podręcznik użytkownika System monitorowania i zarządzania sieciami 2006 AdRem Software sp. z o.o. Niniejszy dokument został opracowany przez firmę AdRem Software i przedstawia

Bardziej szczegółowo

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ!

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! Warszawa 2010 Praca zbiorowa redakcja: Anna Forin Aleksandra Herba Małgorzata Seruga Adam Badach Maciej Kopytek Krzysztof Dudek Marek Hryniewicki Jakub Rawski Andrzej Szwoch

Bardziej szczegółowo

Nowoczesny System. Zarządzania Firmą. www.crmvision.pl. YourVision - IT solutions ul. Arkońska 51 80-392 Gdańsk

Nowoczesny System. Zarządzania Firmą. www.crmvision.pl. YourVision - IT solutions ul. Arkońska 51 80-392 Gdańsk Nowoczesny System Zarządzania Firmą www.crmvision.pl YourVision - IT solutions ul. Arkońska 51 80-392 Gdańsk +48 58 783-39-64 +48 515-229-793 biuro@yourvision.pl Spis treści Spis treści... 2 Zalety systemu...

Bardziej szczegółowo

Świadczenie usług teleinformatycznych 312[02].Z4.02

Świadczenie usług teleinformatycznych 312[02].Z4.02 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Jadwiga Kaczmarska-Krawczak Świadczenie usług teleinformatycznych 312[02].Z4.02 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy

Bardziej szczegółowo

Oracle E-Business Suite. Oracle Financials. Opis funkcjonalności produktu

Oracle E-Business Suite. Oracle Financials. Opis funkcjonalności produktu Oracle E-Business Suite Oracle Financials Opis funkcjonalności produktu SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Księga główna i obsługa planu kont... 3 Konsolidacja i system wieloorganizacyjny... 3 Centralne repozytorium

Bardziej szczegółowo

cash MAnAGeMenT SpoSóB na optymalizację kosztów

cash MAnAGeMenT SpoSóB na optymalizację kosztów NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ Finansowanie Potrzeby, możliwości, instrumenty Kontrola należności Ochrona przepływów gotówkowych Analiza płynności Zbadaj kondycję Twojej

Bardziej szczegółowo

Przegląd portali online majątkowych Towarzystw Ubezpieczeń

Przegląd portali online majątkowych Towarzystw Ubezpieczeń KPMG W POLSCE Przegląd portali online majątkowych Towarzystw Ubezpieczeń Ubezpieczenia w zasięgu ręki kpmg.pl 2 Section or Brochure name Spis treści 1 Wstęp 3 2 Najważniejsze wnioski 5 3 O badaniu 9 4

Bardziej szczegółowo

GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH (GPW) WYBÓR I OCENA SPÓŁKI GIEŁDOWEJ

GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH (GPW) WYBÓR I OCENA SPÓŁKI GIEŁDOWEJ GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH (GPW) WYBÓR I OCENA SPÓŁKI GIEŁDOWEJ - strategie inwestycyjne - analiza fundamentalna - analiza techniczna INSTRUMENTY RYNKU KAPITAŁOWEGO Kraków, 2009 r. www.bdm.pl 1 GIEŁDA

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo