ZOOM LEKKIE ROZWIĄZANIA. Płyty komórkowe EUROLIGHT 38 mm i 50 mm

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ZOOM LEKKIE ROZWIĄZANIA. Płyty komórkowe EUROLIGHT 38 mm i 50 mm"

Transkrypt

1 ZOOM LEKKIE ROZWIĄZANIA Płyty komórkowe EUROLIGHT 38 mm i 50 mm

2 02 EGGER EUROLIGHT STWORZONE BY ROZWIĄZAĆ PAŃSTWA CODZIENNE PROBLEMY EUROLIGHT odpowiada na wszystkie potrzeby Dzięki płytom komórkowym EUROLIGHT życie jest prostsze Problem 1 Napięty budżet i terminy pilniejsze niż kiedykolwiek Zastosowanie płyty EUROLIGHT może zaoszczędzić czas i pieniądze tam, gdzie potrzebny jest panel 38 mm lub 50 mm, ponieważ nie ma potrzeby łączenia różnych materiałów. Dalsze OSZCZĘDNOŚCI są możliwe przy montażu, który nie wymaga licznego personelu. Problem 3 Rosnące wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy Moda na stosowanie grubszych materiałów często powoduje wzrost wagi komponentów i sprawia, że ręczna obróbka jest trudniejsza. Płyta EUROLIGHT rozwiązuje ten problem, ponieważ jest do 60 % LŻEJSZA niż płyty wiórowe o takiej samej grubości. Problem 2 Rosnące koszty surowców i logistyki EUROLIGHT pomaga zaoszczędzić na kosztach materiału, a ze względu na niższą wagę może również ZWIĘKSZYĆ MOŻLIWOŚCI PRZEWOZOWE do 35 %. Problem 4 Pozyskiwanie materiałów z dbałością o środowisko Wszystkie produkty firmy EGGER są pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska, a dzięki zastosowaniu wypełnienia o strukturze plastra miodu z tektury pochodzącej z recyklingu wykorzystuje się do 60 % MNIEJ DREWNA w porównaniu do płyt wiórowych.

3 EGGER EUROLIGHT 03 EGGER EUROLIGHT jest płytą warstwową składającą się z BARDZO WYTRZYMAŁYCH płyt wierzchnich EUROSPAN o grubości 8 mm i STABILNEGO rdzenia o konstrukcji tzw. plastra miodu. Broszura ta została opracowana w taki sposób, by przejście z korzystania z płyt wiórowych i MDF do płyt komórkowych było jak najłatwiejsze. BROSZURA ZAWIERA... Mamy nadzieję, że strony 4 13 będą dla Państwa źródłem inspiracji. Nowa gama produktów i dekorów EUROLIGHT została przedstawiona na stronach Aby początek był łatwiejszy, przedstawiamy zastosowania i informacje na temat montażu na stronach Proste i przejrzyste informacje techniczne oraz wytyczne w zakresie obróbki można w razie potrzeby znaleźć na stronach Wyjątkowo mocna i stabilna! Jak w przypadku wszystkich produktów kolekcji ZOOM, oferujemy również SZEROKI WACHLARZ USŁUG wspierających Państwa projekty, szczegóły na stronie 47.

4 04 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 01 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? Płyta EUROLIGHT posiada wszystkie cechy nowoczesnego, drewnopochodnego materiału: jest MOCNA CHOĆ LEKKA, PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA, doskonale nadaje się do INTEGROWANIA NOWYCH TECHNOLOGII oraz oferuje DOSKONAŁY EFEKT WIZUALNY. Architekt, projektant wnętrz, dostawca wyposażenia sklepowego czy producent mebli każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Na kolejnych stronach chcemy przedstawić najważniejsze zalety produktu w sposób bardziej szczegółowy, co mamy nadzieję zainspiruje Państwa do wykorzystania płyty EUROLIGHT w następnych projektach. Przykłady zastosowania płyt EUROLIGHT można znaleźć na naszej stronie internetowej:

5 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 05

6 06 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? MOCNA CHOĆ LEKKA Lekka nie znaczy słaba. Płyta EUROLIGHT jest tak mocna i stabilna jak wygląda. Taki stołek byłby zbyt ciężki, gdyby został wykonany z płyty wiórowej lub MDF. Wykonany z EUROLIGHT, mimo że jest lekki, nie traci na jakości. Idealna waga w relacji do jakosci. ZMNIEJSZA ryzyko dla zdrowia związane z podnoszeniem ciężkich przedmiotów. Obniżenie ciężaru pozwala ZAOSZCZĘDZIĆ ZARÓWNO CZAS JAK I ZASOBY LUDZKIE. Masywne meble zwykle wymagają użycia elementów ze sklejonych ze sobą kilku płyt nie jest tak w przypadku elementów wykonanych z EUROLIGHT 38 mm i 50 mm, które są o 60 % LŻEJSZE niż płyty MDF czy płyty wiórowe o porównywalnej grubości. Mniejsza waga płyty ułatwia również transport i montaż. Dzięki strukturze plastra miodu płyta jest WYTRZYMAŁA NA ZGINANIE, łatwa w obróbce i wykończeniu krawędzi, przy czym w większości przypadków nie wymaga stosowania specjalnych okuć. To połączenie wysokiej wytrzymałości i niskiej wagi oferuje Państwu WYJĄTKOWY ZAKRES ZASTOSOWAŃ, od długich regałów i półek po łatwe do przenoszenia siedzenia i ławki.

7 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 07 Oszczędność czasu i zasobów ludzkich. Płyty 38 mm i 50 mm są teraz łatwiejsze w obróbce i lżejsze, a do ich montażu wystarcza często tylko jedna osoba.

8 08 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA EUROLIGHT posiada liczne zalety ważne dla ochrony środowiska, które są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz cenionie w meblarstwie i branży wykończenia wnętrz. EUROLIGHT w pełni realizuje naszą filozofię tworzenia więcej z drewna. Efektywniejsze wykorzystanie drewna Wraz ze wzrostem konkurencji i cen drewna jako surowca coraz ważniejsze staje się ograniczenie jego zużycia. Ochrona tego wyjątkowego surowca wymaga INNOWACJI, która jest jednym z głównych powodów stworzenia płyt EUROLIGHT. 1 m3 litego drewna Przy pracy z grubszymi płytami WPŁYW NA ŚRODOWISKO, wynikający z wyboru EUROLIGHT zamiast warstwowego łączenia wielu płyt wiórowych lub płyt MDF, jest znaczący. 1 m3 drewna można użyć do produkcji 25 m2 płyty wiórowej 38 mm lub 60 m2 płyty EUROLIGHT 38 mm. 25 m2 38 mm płyty wiórowej 60 m2 38 mm EUROLIGHT

9 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 09 Materiały przyjazne dla środowiska Zrównoważona gospodarka leśna jest priorytetem dla firmy EGGER. Do produkcji materiałów drewnopochodnych EGGER używa tylko resztek drewna o WYSELEKCJONOWANEJ JAKOŚCI z lokalnych tartaków, a także drewna pochodzącego z recyklingu. W ramach łańcucha dostaw jesteśmy w stanie dostarczyć płyty EUROLIGHT z certyfikatem PEFC* i / lub FSC** w zależności od dostępności drewna. Redukcja emisji CO2 Ze względu na niższą wagę EUROLIGHT może pomóc w REDUKCJI KOSZTÓW LOGISTYKI i chronić środowisko, ponieważ umożliwia optymalizację transportu (do 35 % oszczędności) i zużycia paliwa. W pełni nadaje się do recyklingu EUROLIGHT może być również poddana RECYKLINGOWI po zakończeniu okresu używalności produktu i użyta ponownie w naszym procesie produkcyjnym. *PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) **FSC (Forest Stewardship Council) Konsument Produkcja wyrobów drewnopochodnych i uszlachetnianie Recykling Tartak Elektrownia na biomasę CO₂ Zrównoważona gospodarka leśna PEFC/ Promoting Sustainable Forest Management DEKLARACJE ŚRODOWISKOWE (EPD) dotyczące EUROLIGHT można pobrać z naszej strony internetowej

10 10 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? System oświetlenia może być sprytnie ukryty w plastrach miodu. EUROLIGHT i technologia doskonałe połączenie! ZINTEGROWANE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE Integracja różnych systemów z meblami zyskuje na znaczeniu.

11 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 11 Przewody i kable mogą być łatwo schowane. Dzięki niskim temperaturom działania i żywotności do godzin DIODY LED są idealnym rozwiązaniem. Dawno minęły czasy odsłoniętych przewodów. Dzięki konstrukcji typu 'SANDWICH' wszystkie kable i przewody mogą być prowadzone bezpośrednio w strukturze plastra miodu, gdzie są naprawdę niewidoczne. Oświetlenie, gniazdka elektryczne, stacje ładowania, głośniki lub nawet stanowiska dokowania dla odtwarzacza ipod można wbudować w elementy EUROLIGHT, co otwiera wiele nowych MOŻLIWOŚCI PROJEKTOWANIA.

12 12 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? DOSKONAŁY EFEKT WIZUALNY Aktualne trendy w projektowaniu wnętrz wymagają zastosowania grubszych materiałów, by wyrazić współczesny design i podkreślić wysoką jakość. Po co używać prawdziwego drewna skoro nasze reprodukcje wyglądają tak realistycznie? W obecnej sytuacji gospodarczej bardzo ważne jest dostarczanie klientom rozwiązań, które oferują WARTOŚĆ DODANĄ PO KONKURENCYJNEJ CENIE. Znaczącą zaletą płyty EUROLIGHT jest to, że jest ona produktem nowoczesnym, solidnym i wysokiej klasy, a jednocześnie jest lekka i niedroga. Aby zapewnić, że ten doskonały efekt wizualny idzie w parze z wysokiej klasy wykończeniem, kolekcja ZOOM EUROLIGHT umożliwia 3 sposoby wykończeń. Płyta surowa EUROLIGHT jest idealna do zastosowań, które wymagają oklejania powierzchni laminatem lub fornirem, podczas gdy EUROLIGHT z folią gruntującą nadaje się do projektów, które wymagają malowania lub lakierowania płyty. Nasza kolekcja EUROLIGHT Dekor to 24 wzory płyt komórkowych z warstwami zewnętrznymi z płyty melaminowanej (MFC). Jest to fabrycznie wykończony materiał, który nie wymaga ponoszenia dalszych kosztów produkcyjnych (jak łączenie płyt na grubość) z wyjątkiem wykończenia krawędzi. Szczegółowe informacje na temat produktów EUROLIGHT znajdują się na stronach

13 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 13 EUROLIGHT 38 mm i 50 mm może być zastosowany do tworzenia wysokojakościowych, nowoczesnych mebli. Inżynieria wartości Dekory z kolekcji EUROLIGHT są również dostępne w ramach połączenia kolorystycznego na innych materiałach, takich jak płyta melaminowana EURODEKOR, EGGER laminaty i EGGER obrzeża ABS. Dzięki tej kompleksowej ofercie nie muszą już Państwo ponosić wysokich kosztów wynikających z użycia laminatów na każdej powierzchni, by osiągnąć jednolity efekt wizualny. Oznacza to, że produkty zapewniają swobodę tworzenia i mogą pomóc OBNIŻYĆ KOSZTY BEZ KOMPROMISU PRZY PROJEKCIE. Dobór właściwych materiałów dla osiągnięcia pożądanego efektu wizualnego mniejszym kosztem.

14 14 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 02 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ Czy są Państwo zmęczeni utrudnioną dostępnością produktów? Nasze płyty EUROLIGHT są ŁATWO DOSTĘPNE I SKŁADOWANE NA MAGAZYNIE zarówno przez nas, jak i przez naszych dystrybutorów, dzięki czemu mają Państwo dostęp do produktu wtedy, gdy jest potrzebny. VDS Profi pomoże Państwu w wizualizacji pomysłów. W ramach programu mogą Państwo opracować też własne zdjęcia, sprawdzając dekory ZOOM na różnych powierzchniach.

15 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 15

16 16 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ EUROLIGHT surowy łączony z laminatem EGGER, F633 ST15 Metallo brązowoszary EUROLIGHT SUROWY Dla tych, którzy szukają szerszego wyboru dekorów, EUROLIGHT surowy z wysokiej jakości powierzchnią płyty wiórowej idealnie nadaje się do oklejania laminatem lub fornirem. Posiadamy ponad 200 laminatów, dostępnych jako część kolekcji ZOOM. Płyta EUROLIGHT pokryta laminatem jest idealnym rozwiązaniem tam, gdzie wymagana jest DODATKOWA TRWAŁOŚĆ i odporność na wilgoć.

17 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 17 Zdjęcie udostępnione przez firmę Galerie Revelatio, 50 mm EUROLIGHT folia gruntująca, lakierowany w kolorze RAL 9005 EUROLIGHT folia gruntująca W przypadku projektu, który wymaga określonego koloru, oferujemy również płyty EUROLIGHT pokryte folią gruntującą. Płyty te mogą być MALOWANE lub LAKIEROWANE i doskonale nadają się do projektów wymagających kolorów z palety RAL, Pantone i NCS lub innych stworzonych przez Państwa. Zalecane są lakiery DD, PUR, akrylowe i wodne. Do wykończenia płyt sugeruje się zastosowanie 2 mm obrzeża ABS, ponieważ może ono być szlifowane, a następnie malowane / lakierowane.

18 18 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ EUROLIGHT jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku aranżacji komercyjnych, w tym wystaw sklepowych. EUROLIGHT DEKOR Nasza kolekcja EUROLIGHT Dekor to asortyment 24 wzorów płyt komórkowych z warstwami zewnętrznymi z płyty melaminowanej (MFC). Jest to materiał WYKOŃCZONY fabrycznie i nie wymaga ponoszenia dalszych kosztów produkcyjnych, jak łączenie (z wyjątkiem wykończenia krawędzi). Kolorystycznie dopasowane obrzeży EGGER ABS jest dostępne we wszystkich 24 dekorach w szerokości 42 mm i 54 mm.

19 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 19 H3058 ST22 Wenge Mali ST22 Matex odznacza się naturalnym wyglądem INNOWACYJNE DEKORY W INNOWACYJNEJ STRUKTURZE Jakość i autentyczność naszych dekorów wciąż osiągają nowe standardy. H3058 ST22 Wenge Mali to jedna z najbardziej trójwymiarowych i realistycznych reprodukcji drewna egzotycznego, jakie wyprodukowaliśmy, podczas gdy H3778 ST9 Orzech Karaibski naturalny przykuwa wzrok, ponieważ optycznie oraz w dotyku do złudzenia przypomina fornir z prawdziwego drewna. Dążymy do tego, by struktura naszych dekorów była wyraźna, odczuwalna w dotyku, a tym samym możlwie bliska naturze. ST10 Authentic to szorstka matowa struktura zastosowana przy dekorze H1145 Dąb Bardolino naturalny z odwzorowaniem śladów cięcia piły. ST22, naszą głęboką linearną strukturę, można odnaleźć na 5 dekorach, w tym na bardzo popularnych: H1476 ST22 Pinia Avola szampańska i H3090 ST22 Driftwood. ZOOM PRODUKTY Dekory z asortymentu EUROLIGHT są również dostępne na innych produktach firmy EGGER. Poniższe ikony wskazują, jakie produkty są dostępne w poszczególnych dekorach. Szczegółowe informacje na temat terminów dostaw można znaleźć w programie dostaw ZOOM. EUROLIGHT płyta komórkowa EURODEKOR płyta melaminowana Laminaty Laminaty w formacie drzwiowym Obrzeża ABS Do stosowania na powierzchniach pionowych, dekor perłowy OPTYMALNE WRAŻENIE DLA KAŻDEGO DEKORU W broszurze wszystkie dekory ZOOM są przedstawione w skali 1:1. Chcąc zapewnić Państwu pełniejszy obraz naszych dekorów drewnopodobnych, posiadających liczne charakterystyczne motywy, dołączamy również skan płyty o wymiarach mm. Skany wszystkich dekorow ZOOM w innym formacie można znaleźć na stronie Czy potrzebne są Państwu skany dekorów do pracy w środowisku CAD? By otrzymać ZOOM DVD prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym. PRÓBKI?

20 20 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ F275 ST9 Beton ciemny H3078 ST22 Hacjenda biała H1424 ST22 Woodline krem H1277 ST9 Akacja Lakeland jasna H1887 ST9 Klon Starnberg naturalny H1476 ST22 Pinia Avola szampańska H1334 ST9 Dąb Ferrara jasny H1145 ST10 Dąb Bardolino naturalny

21 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 21 H1615 ST9 Wiśnia Romana H3775 ST9 Orzech Tennessee jasny H3778 ST9 Orzech Karaibski naturalny H3128 ST15 Merano naturalne H3704 ST15 Orzech Aida tabak H1599 ST15 Buk Tyrolski czekoladowy H3058 ST22 Wenge Mali H3090 ST22 Driftwood

22 22 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ W980 ST2 Biały platynowy W1000 ST9 Biały premium U104 ST15 Alabaster U708 ST15 Szary U727 ST9 Szary kamienny U741 ST9 Lawa U961 ST2 Grafit F509 ST2 Aluminium

23 GFE SM Pokryte folią gruntujacą W980 ST2 Biały platynowy W1000 ST9 Biały premium U104 ST15 Alabaster U708 ST15 Szary U727 ST9 U741 ST9 Lawa U961 ST2 Grafit H1145 ST10 Dąb Bardolino naturalny H1277 ST9 Akacja Lakeland jasna H1334 ST9 Dąb Ferrara jasny Szary kamienny H1424 ST22 Woodline krem H1476 ST22 Pinia Avola szampańska H1599 ST15 Buk Tyrolski czekoladowy H1615 ST9 Wiśnia Romana H1887 ST9 Klon Starnberg naturalny H3058 ST22 Wenge Mali H3078 ST22 Hacjenda biała H3090 ST22 Driftwood H3128 ST15 Merano naturalne H3704 ST15 Orzech Aida tabak H3775 Orzech Tennessee jasny ST9 H3778 ST9 Orzech Karaibski naturalny F275 ST9 Beton ciemny F509 ST2 Aluminum Eurolight surowy ,8 23 0,8 22 0,4 18 Do stosowania tylko na powierzchniach pionowych, dekor perłowy 60 Wszystkie wymiary podane w milimetrach 38 i 50 w formacie ,8 Szczegółowych informacji udziela dystrybutor Obrzeża ABS drzwiowym ,8 z określonym czasem dostawy z firmy EGGER Format ,8 Format Laminaty MED ,8 szybko dostępne z firmy EGGER EURODEKOR 8,10,12,16,19 (na zapytanie), 22,25,28,32,38 EUROLIGHT

24 24 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... Najtrudniejszą rzeczą w pracy z nowymi materiałami jest to, żeby wiedzieć, od czego zacząć. By pracę z EUROLIGHT uczynić możliwie jak najprostszą, przygotowaliśmy kilka prostych pomysłów zastosowania tej płyty. SZEROKA GAMA ZASTOSOWAŃ możliwa jest przy użyciu nowoczesnych maszyn i standardowych rozwiązań w zakresie okuć. Dodatkowo przez dodanie ram, rygli lub innowacyjnych kołków / łączników do płyt EUROLIGHT warstwy wierzchnie można łączyć (mechanicznie lub chemicznie), aby stworzyć jednolity panel, który otwiera dla Państwa wiele nowych możliwości zastosowań. MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA? Proszę wysłać nam i postaramy się szybko odpowiedzieć (na tylnej stronie okładki znajduje się adres ).

25 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... 25

26 26 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... LICOWANIE Najprostszym sposobem na wykorzystanie EUROLIGHT przy Państwa pomysłach jest jego użycie do pokrycia istniejących stelaży. Zdjęcie udostępnione przez firmę Omega. EUROLIGHT surowy z laminatem EGGER, H3081 ST22 Hacjenda czarna, połączenie z EURODEKOR cienka płyta wiórowa (drzwi), H3078 ST22 Hacjenda biała 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT EURODEKOR płyta wiórowa Łączenie kątowe Najpopularniejszym sposobem łączenia płyt EUROLIGHT, ze względu na czas i prostotę, jest użycie łączenia kątowego. Płyty komórkowe (z ich 8 mm płytami wierzchnimi o wysokiej gęstości) można łączyć bezpośrednio za pomocą popularnych klejów do drewna, ponieważ stelaż gwarantuje niezbędne podparcie i stabilność. Do zamocowania płyt EUROLIGHT do stelaża należy po prostu użyć standardowych wkrętów do płyt wiórowych od wewnętrznej strony stelaża. Łączenie na ucios W tym konkretnym zastosowaniu łączenia na ucios można również wykonywać przy zastosowaniu metody opisanej wyżej. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT EURODEKOR płyta wiórowa UWAGA: W przypadku aplikacji, które nie mają podparcia w formie stelaża, zalecamy korzystanie z ram. Ramy płyty wiórowej można wstawić, a następnie dociąć i przykleić do uciosu później. Zaletą tej metody jest to, że zapewnia jeszcze większą stabilność dzięki sklejaniu całej powierzchni. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronach

27 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Wiele firm korzysta z tej metody, gdy rozpoczyna pracę z płytą EUROLIGHT. Również Państwo mogą używać tych samych standardowych metod przy pokrywaniu konstrukcji stelażowej, przy czym nie ma potrzeby ponownego testowania produktu, ponieważ struktura i integralność stelaża pozostają takie same. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT EURODEKOR płyta wiórowa 50 mm EUROLIGHT Dekor, H3058 ST22 Wenge Mali Okucia Wkręty Standardowe wkręty do płyt NOWA JAKOŚĆ mebli dzięki nowoczesnym, masywnym okładzinom.

28 28 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... ŁĄCZENIE EUROLIGHT Z PŁYTĄ MELAMINOWANĄ Inny prosty sposób na rozpoczęcie pracy z płytą EUROLIGHT to połączenie produktu z płytą melaminowaną EURODEKOR Zdjęcie udostępnione przez firmę Laufen, H3090 ST22 Driftwood 50 mm EUROLIGHT Dekor Blaty Aby uzyskać masywny wygląd, obecnie wiele firm łączy 2 płyty lub stosuje płytę wiórową 25 mm bądź MDF, co sprawia, że meble są ciężkie i trudno je przesuwać. Zastosowanie płyty 38 mm lub 50 mm z kolekcji EUROLIGHT sprawia, że meble nie tylko są O WIELE LŻEJSZE, ale także masywniejsze i ostatecznie można uzyskać DOSKONAŁY EFEKT WIZUALNY. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT Drewniane kołki EURODEKOR płyta wiórowa

29 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Regały Wysoka gęstość warstw wierzchnich oznacza, że nie są wymagane specjalne okucia. Tradycyjny łącznik mimośrodowy i kołek (z gwintem Euroscrew 5 mm) zapewniają doskonałe mocowanie. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT Łącznik mimośrodowy i kołek (z gwintem Eurocrew 5 mm) EURODEKOR płyta wiórowa Okucia EUROLIGHT Dekor, H3078 ST22 Hacjenda biała, z odpowiednimi regałami EURDEKOR płyta melaminowana Ukryte Standardowe kołki drewniane Standardowe drewniane lamelki Widoczne Łącznik mimośrodowy Rozwiązanie to NIE WYMAGA stosowania SPECJALNYCH OKUĆ.

30 30 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... EUROLIGHT Dekor, F509 ST2 Aluminium, w połączeniu z EURODEKOR cienką płytą wiórową, H3090 ST22 Driftwood i U532 ST15 Petrol ŁĄCZENIE EUROLIGHT Z EUROLIGHT EUROLIGHT można stosować do łatwego tworzenia nowoczesnych, masywnych regałów i stelaży. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach lub Standardowe rozwiązania Dla ułatwienia i uproszczenia opracowano szereg niedrogich, łatwych rozwiązań w zakresie łączenia ze sobą płyt EUROLIGHT. Rozwiązania w zakresie montażu ukrytego znajdą Państwo na stronach

31 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Okucia wewnętrzne Warstwy wierzchnie 8 mm o wysokiej gęstości EUROLIGHT oznaczają, że nie są wymagane specjalne okucia, mogą natomiast być użyte STANDARDOWE ZAWIASY, PROWADNICE SZUFLAD, WSPORNIKI PÓŁEK I SZYNY NA DRĄŻKI W SZAFACH. Aby zapewnić optymalne osadzenie wkrętów, SZYNA NA DRĄŻEK DO SZAF HÄFELE WKRĘT VARIANTA WSPORNIK PÓŁKI zalecamy używanie wkrętów Euroscrews, takich jak wkręt Varianta firmy Häfele lub śruba mocująca PROWADNICA SZUFLADY HETTICH ŚRUBA MOCUJĄCA DIRECT ZAWIAS Direct firmy Hettich. Okucia Hettich VB 36 HT Hettich VB 36 HT 38 (dla płyt 38 mm) Hettich VB 36 HT 50 (dla płyt 50 mm) Hettich Zaślepka dla 36 HT 38 i 36 HT 50 Rozwiązanie Hettich VB 36 HT DU321 łącznik Häfele Rafix 20 HC Häfele Rafix 20 HC (dla płyt 38 mm i 50 mm) Häfele M20 łącznik Häfele TAB 20/HC Häfele TAB 20/32 HC (dla płyt 38 mm) Rozwiązanie Häfele TAB 20 HC Häfele TAB 20/40 HC (dla płyt 50 mm) ŚCIANKA TYLNA zalecamy wykonanie rowka o głębokości 4 mm w warstwie powierzchniowej 8 mm dla ścianki tylnej. Przyklejanie jej nie jest konieczne.

32 32 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... ŁĄCZENIE EUROLIGHT Z EUROLIGHT za pomocą ukrytych okuć W przypadku mebli klasy średniej i luksusowej lub otwartych regałów preferowany jest ukryty montaż. Zdjęcie udostępnione przez firmę Escape Industrie. 50 mm EUROLIGHT Dekor, H1277 ST9 Akacja Lakeland jasna (My Concept Home, Mobi Design) Do tych zastosowań zalecamy ramki lub kołki łączące, umieszczane w płycie EUROLIGHT w wymaganym miejscu, szczegóły patrz strony Za pomocą łączników Niewidoczne łączenie jest teraz możliwe dzięki łącznikowi VB firmy Hettich, za pomocą którego można łączyć płyty komórkowe 38 mm lub 50 mm o płytach wierzchnich 8 mm. Nawiercony otwór to wszystko, czego potrzeba do jego użycia. Klej do wstawki VB jest nanoszony w dwóch punktach, z których przepływa specjalnymi kanałami do obu warstw wierzchnich, mocując łącznik.

33 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Za pomocą ram Po włożeniu ramy z płyty wiórowej lub MDF o grubości 38 mm po 2 stronach płyty EUROLIGHT MOŻNA STWORZYĆ MEBLE Z UKRYTYM ŁĄCZENIEM, tak jak wykonaliby to Państwo przy użyciu lamelek lub kołków. Firma Nehl opracowała również rozwiązanie z wykorzystaniem rowka o głębokości 12,5 mm w ramie 38 mm. 38 mm ramy Złącze posiada 2 komponenty. Jedna połowa jest umieszczona wewnątrz rowka, a druga połowa przymocowana do boku stelaża. Aby je połączyć, wystarczy wsunąć i zatrzasnąć. Alternatywnie stosować można też standardowe kołki drewniane lub lamelki. 38 mm ramy Jak przedstawiono na stronie 31, zawiasy, prowadnice szuflad i ścianki tylne mogą być mocowane w sposób standardowy, bezpośrednio do warstw wierzchnich 8 mm. 38 mm 12,5 mm 12,5 mm 25 mm (dla 38 mm EUROLIGHT) 38 mm (dla 50 mm EUROLIGHT) Okucia Z ramami Nehl ukryte łączenia Nehl - ukryte łączenia Standardowe drewniane lamelki Standardowe drewniane kołki Za pomocą łączników Hettinject VB łączenia Hettich w kołku Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć na stronach lub

34 34 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... EUROLIGHT doskonale nadaje się do tworzenia ścianek działowych, które można z łatwością przesuwać. DRZWI PRZESUWNE/SKŁADANE/WEWNĘTRZNE Dzięki zastosowaniu płyty EUROLIGHT nawet duże ścianki można przesuwać bez wysiłku, dzięki czemu możliwe jest stworzenie konstrukcji, które normalnie nie byłyby możliwe przy użyciu tak grubego materiału. Przesuwne i składane drzwi są bardzo popularne tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Projektanci i producenci wykorzystują je nie tylko by zaoszczędzić miejsce, ale także jako element designu. Jednocześnie drzwi wewnętrzne również odgrywają coraz większą rolę w projektowaniu nowoczesnych wnętrz.

35 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK DRZWI PRZESUWNE Prowadnica Dwustronna podłużna rama jest wymogiem przy rozwiązaniach, gdzie prowadnica znajduje się w górnej części drzwi przesuwnych (informacje jak mocować ramy s ) Okucia Maks. waga drzwi Zastosowanie Hettich Topline kg 38 mm & 50 mm Hettich Topline kg 38 mm & 50 mm Häfele Hawa Junior kg 38 mm & 50 mm Häfele Hawa Junior kg 38 mm & 50 mm Część dolna Płyta wiórowa 38 mm lub MDF rama Płyta wiórowa 38 mm lub rama MDF DRZWI SKŁADANE Prowadnica Kołki łączące, takie jak Hettinject firmy Hettich lub Aerofix firmy Häfele (patrz strona 42 43) są wymagane do mocowania zawiasów i mechanizmów jezdnych dla następujących rozwiązań w zakresie drzwi składanych: Okucia Maks. waga drzwi Zastosowanie Hettich Wingline 25 kg wyłącznie 38 mm Häfele Hawa Junior kg 38 mm & 50 mm Zawias drzwi składanych DRZWI WEWNĘTRZNE Zalecamy umieszczenie ramy z płyty wiórowej lub MDF o szerokości 65 mm wzdłuż podłużnej krawędzi płyty w celu zapewnienia stabilności dla zamków i zawiasów. Na górze i na dole drzwi zalecana jest rama z płyty wiórowej lub MDF 38 mm, tak by na miejscu możliwe było przycięcie drzwi na wymiar (sposób wkładania ram patrz strona 44 45). Płyta wiórowa 65 mm lub rama MDF EGGER może również dostarczyć EUROLIGHT z zamontowanymi już ramami (zależnie od minimalnej ilości zamówienia). Dla drzwi wymagających większej trwałości należy okleić EUROLIGHT surowy jednym z 90 dekorów z naszej gamy LAMINATÓW W FORMACIE DRZWIOWYM ZOOM. Płyta wiórowa 38 mm lub rama MDF

36 36 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... PŁYWAJĄCE PÓŁKI ŚCIENNE Wykonanie nośnych PŁYWAJĄCYCH PÓŁEK ŚCIENNYCH O DUŻEJ ROZPIĘTOŚĆI 38 mm i 50 mm jest teraz możliwe dzięki dobrym wartościom w zakresie sztywności i wytrzymałości płyty EUROLIGHT. Masywne, stabilne i nowoczesne regały.

37 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Za pomocą łączników Firma Nehl opracowała łączniki, które pozwalają na wykonanie pływających półek z bezramowych płyt komórkowych. Korzystanie z EUROLIGHT nie tylko zmniejsza wagę półki, ale również zwiększa ładowność i odległości między półkami, czyniąc meble bardziej praktycznymi. Przed wyfrezowaniem szczelin (zgodnie z szablonem otworów dostawcy okucia) płyty EUROLIGHT należy najpierw wykończyć za pomocą 2 mm obrzeża ABS, aby zapewnić sztywność i oparcie dla łączników. Łączniki należy następnie ustawić i wkleić w tylną część półki. Specjalne kanały umożliwiają przywieranie kleju do górnej i dolnej warstwy wierzchniej. Można też używać standardowych metalowych złączek do mocowania. Po spasowaniu ich z łącznikiem wklejonym w półkę, można ją automatycznie zamontować do ściany. Oba rozwiązania mogą być stosowane na wszystkich rodzajach ścian, w tym z cegły, betonu i gipsu. Okucia Nehl łącznik Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie EUROLIGHT posiada DOSKONAŁĄ WYTRZYMAŁOŚĆ NA ZGINANIE dzięki swojej strukturze plastra miodu, wyniki testów patrz strona 46.

38 38 TROCHĘ TECHNIKI TROCHĘ TECHNIKI... Z nowymi produktami pojawiają się nowe pytania, dlatego zdecydowaliśmy się zebrać wiele przydatnych porad dotyczących obróbki, począwszy od cięcia i wykończenia krawędzi po wstawianie bloków i kołków łączących. Zeskanowanie kodu QR za pomocą SmartPhona pozwoli na bezpośrednie przejście do zamieszczonego na naszej stronie filmu o obróbce płyty EUROLIGHT:

39 TROCHĘ TECHNIKI... 39

40 40 TROCHĘ TECHNIKI... PRODUKCJA Poza przedstawionymi podstawowymi informacjami, szczegółowe informacje dotyczące obróbki, jak również dane techniczne można znaleźć na naszej stronie internetowej Nasza supernowoczesna linia produkcyjna EUROLIGHT CIĘCIE Jeżeli płyty EUROLIGHT są przycinane za pomocą poziomych maszyn do cięcia z belką dociskową oraz chwytakami dociskowymi, nacisk wywierany przez chwytaki należy zmniejszyć lub umieścić podkładki przy chwytakach w celu zapewnienia równomiernego nacisku. Maksymalny nacisk na EUROLIGHT wynosi 0,15 N/mm2 (1,5 kg/cm2). Podczas cięcia EUROLIGHT wióry od czasu do czasu wpadają do rdzenia o strukturze plastra miodu. Wióry te należy usunąć przed wykończeniem krawędzi płyty. WIERCENIE EUROLIGHT mogą być wiercone dokładnie tak samo, jak inne płyty drewnopochodne, przy czym trwałość narzędzia ulega wydłużeniu ze względu na rdzeń o strukturze plastra miodu. FREZOWANIE Dzięki wyfrezowaniu górnej i dolnej warstwy wierzchniej do grubości 2 mm wokół krawędzi EUROLIGHT można umieścić ramy z płyty wiórowej lub MDF. Stosuje się to w przypadku projektów wymagających bardzo dobrych właściwości nośnych lub lepszego osadzenia wkrętów.

41 TROCHĘ TECHNIKI WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI Nasze doświadczenie uczy, że krawędzie płyty EUROLIGHT z warstwami wierzchnimi 8 mm o wysokiej gęstości można wykończyć bezpośrednio. Zalecane jest 2 mm obrzeże ABS EGGER, przy czym można stosować zwykłe maszyny do obróbki krawędzi. W przypadku niesatysfakcjonujących wyników obróbki krawędzi poniższe 2 kroki (zalecane przez firmę HOMAG) mogą poprawić rezultat w przypadku obróbki za pomocą systemów o przepływie ciągłym: redukcja nacisku stykowego jednostki tnącej z 2 kg/cm2 do 1,5 kg/cm2, maksymalna redukcja wystających krawędzi na długości płyty. Obrzeża mogą być również nanoszone ręcznie za pomocą kleju PVAC, a następnie mocowane za pomocą taśmy maskującej w celu unieruchomienia aż do wyschnięcia kleju. Krawędzie obrzeży można przyciąć i wykończyć ręcznie. FORNIROWANIE EUROLIGHT płyta surowa nadaje się doskonale do laminowania i fornirowania. Oferujemy Państwu szeroki wybór ponad 200 laminatów z kolekcji ZOOM. Poniższe dane odnoszą się do płyty 38 mm i 50 mm EUROLIGHT. Bez ram Z ramami Fornirowanie Maks. temperatura prasy: 90 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 1,5 kg/cm2 Maks. temperatura prasy: 80 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 3-5 kg/cm2 Laminowanie Maks. temperatura prasy: 70 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 1,5 kg/cm2 Maks. temperatura prasy: 70 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 3-5 kg/cm2

42 42 TROCHĘ TECHNIKI... WSTAWIANIE KOŁKÓW ŁĄCZĄCYCH Kołki łączące są alternatywą dla wstawiania ram i pozwalają korzystać z takich samych okuć jak dotychczas. Podczas gdy ramy można umieszczać tylko na brzegach, kołki można umieścić w dowolnym miejscu na powierzchni płyty. Häfele Aerofix 100 Łącznik ten spaja obie warstwy powierzchniowe za pomocą zintegrowanego kleju. Aerofix 100 jest kołkiem łączącym z kapsułką kleju, która pęka i powoduje równomierne rozprowadzenie kleju na górnej i dolnej warstwie wewnętrznej paneli komórkowych. Łączniki są łatwe w użyciu i można je obrabiać ręcznie oraz za pomocą urządzeń automatycznych. Łącznik klejony Aerofix 100 wypełnia szczelinę (mechanicznie i chemicznie) między dwoma 8 mm warstwami MFC panelu komórkowego. Nabój z klejem Osłona Wewnętrzna część 1 INSTRUKCJA 1 Wywiercić otwór o średnicy 10 mm w górnej powierzchni. Zastosować odpowiednią głębokość wiercenia, tak by górna powierzchnia i rdzeń zostały przewiercone aż do dolnej warstwy wierzchniej. Dolna warstwa wierzchnia 2 2 Wsunąć kołek Aerofix 100 do nawierconego otworu aż do mechanicznego zablokowania kołka. Śruby i wkręty można wkręcać do łącznika natychmiast po montażu. Kołek łączący nie powinien być narażony na pełne obciążenie mechaniczne natychmiast po montażu. 3 Proces adhezji chemicznej ma miejsce po wciśnięciu łącznika. Wciśnięcie wewnętrznnej części łącznika Jednoskładnikowy klej PUR rozprowadza się między górną a dolną warstwą i całkowicie wysycha w ciągu 16 godzin. Po wyschnięciu kleju łącznik może być poddany maksymalnemu obciążeniu. 3 Okucia Aerofix Wkręt Dla płyt 38 mm & 50 mm

Program dostaw 2015 Europa Środkowo-Wschodnia

Program dostaw 2015 Europa Środkowo-Wschodnia Rozwiązania na każdy dzień Zapraszamy do korzystania z usług firmy EGGER i rejestracji na portalu: www.egger.com/myegger Szczegółowe informacje: www.egger.com/zoom Program dostaw 2015 Europa Środkowo-Wschodnia

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe. Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli. www.bydgoskiemeble.pl

Materiały szkoleniowe. Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli. www.bydgoskiemeble.pl Materiały szkoleniowe 2007 Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli www.bydgoskiemeble.pl 2 Spis treści 4 5 7 12 14 16 22 28 34 40 48 54 60 66 72 78 82 88 94 100 104 110 114 WSTĘP KONTAKTY TECHNIKI SPRZEDAŻY

Bardziej szczegółowo

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com.

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com. Jakość potwierdzona certyfikatem zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 : 2000 w www.zarges.com.pl Pakowanie, transport, składowanie NOWOŚĆ! ZARGES Case Center Szereg nowości Systemy z aluminium Spis treści Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

CAŁKOWITY PAKIET OCHRONY RADIACYJNEJ 2:7 OSŁONY ANTYRADIACYJNE DLA GABINETÓW MEDYCZNYCH 8:15 SPECJALISTYCZNE APLIKACJE OSŁON ANTYRADIACYJNYCH 16:19

CAŁKOWITY PAKIET OCHRONY RADIACYJNEJ 2:7 OSŁONY ANTYRADIACYJNE DLA GABINETÓW MEDYCZNYCH 8:15 SPECJALISTYCZNE APLIKACJE OSŁON ANTYRADIACYJNYCH 16:19 SPIS TREŚCI Strony CAŁKOWITY PAKIET OCHRONY RADIACYJNEJ 2:7 OSŁONY ANTYRADIACYJNE DLA GABINETÓW MEDYCZNYCH 8:15 SPECJALISTYCZNE APLIKACJE OSŁON ANTYRADIACYJNYCH 16:19 EKRANOWANIE POLA ELEKTROMAGNETYCZNEGO

Bardziej szczegółowo

22011 (32) budowlany. Podłogi laminowane. Jakà wybraç bram. Jak kupiç dobre okno. produktów i nowoêci. wnę trza budowa instalacje ogrody

22011 (32) budowlany. Podłogi laminowane. Jakà wybraç bram. Jak kupiç dobre okno. produktów i nowoêci. wnę trza budowa instalacje ogrody wnę trza budowa instalacje ogrody M A G A Z Y N B E Z P Ł A T N Y produktów i nowoêci budowlany 22011 (32) DWUMIESI CZNIK ISSN 1730-1904 www.ekspertbudowlany.pl Jakà wybraç bram Podłogi laminowane Jak

Bardziej szczegółowo

4 (160) 2014/4 ISSN 1643-7799 Nakład 12 000 egz.

4 (160) 2014/4 ISSN 1643-7799 Nakład 12 000 egz. 4 (160) 2014/4 ISSN 1643-7799 Nakład 12 000 egz. www.polglos.pl WSPÓŁPRACA GPKM Z GRUPĄ GARANT RYNEK MEBLOWY NA UKRAINIE KOOPERACJA DLA PRZYSZŁOŚCI SIŁA E-HANDLU PRAWO DO OCHRONY WZORÓW AWANGARDOWE OKŁADZINY

Bardziej szczegółowo

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Novoferm Docking Solutions Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Nowe pomysły i sprawdzona

Bardziej szczegółowo

Dokładne połączenia ważne jak nowe materiały izolacyjne

Dokładne połączenia ważne jak nowe materiały izolacyjne 16 Temat z bliska: Technologie połączeń Nie brakuje usprawnień w zakresie precyzyjnego łączenia elementów. Nowoczesne technologie łączenia pozwalają uzyskać stabilne, trwałe i praktycznie niewidoczne łączenia.

Bardziej szczegółowo

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł Przemysł Design with CONFIDENCE EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS Przemysł Twój partner w aplikacjach i systemach przemysłowych Wiodące marki, doświadczenie, wsparcie Pentair Equipment Protection Pentair

Bardziej szczegółowo

Polskie Aluminiowe Systemy Meblowe

Polskie Aluminiowe Systemy Meblowe 14 lat na rynku 1 (169) 2015/1 ISSN 1643-7799 Nakład 12 000 egz. Polskie Aluminiowe Systemy Meblowe www.alwood.pl WARTO SPRZEDAWAĆ MEBLE ONLINE FINALIŚCI TOP DESIGN AWARD 2015 BEZSPOINOWE OKLEINOWANIE

Bardziej szczegółowo

KONSTRUKCJE STALOWE W EUROPIE. Jednokondygnacyjne konstrukcje stalowe Część 2: Projekt koncepcyjny

KONSTRUKCJE STALOWE W EUROPIE. Jednokondygnacyjne konstrukcje stalowe Część 2: Projekt koncepcyjny KONSTRUKCJE STALOWE W EUROPIE Jednokondygnacyjne konstrukcje stalowe Część 2: Projekt koncepcyjny Jednokondygnacyjne konstrukcje stalowe Część 2: Projekt koncepcyjny 2 - ii PRZEDMOWA Niniejsza publikacja

Bardziej szczegółowo

Nordlam 1.0. Nordlam 2.0

Nordlam 1.0. Nordlam 2.0 NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ W PRODUKCJI DREWNA KLEJONEGO Pasja do drewna NAJLEPSZE REZULTATY Z ZASTOSO- WANIEM DREWNA KLEJONEGO Koncepcje architektoniczne w parze ze świadomością ekologiczną. Zalety konstrukcyjne

Bardziej szczegółowo

Budynki referencyjne. Str. 2. Str. 6-7. lider na rynku ociepleń. biuletyn informacyjny BOLIX SA 3 / wrzesień 2011. Nowe wzorniki

Budynki referencyjne. Str. 2. Str. 6-7. lider na rynku ociepleń. biuletyn informacyjny BOLIX SA 3 / wrzesień 2011. Nowe wzorniki biuletyn informacyjny BOLIX SA 3 / wrzesień 2011 Nowe wzorniki i foldery BOLIX Str. 2 Wywiad z Panem Krzysztofem Gęgą, Kierownikiem Działu Technicznego Str. 3 Realizacje w BOLIX DECO i BOLIX HD opinie

Bardziej szczegółowo

Technik. forum. poradnik eksperta 01/2014 FARBY TYNKI OCIEPLENIA TECHNIKI DEKORACYJNE FARBY TYNKI OCIEPLENIA

Technik. forum. poradnik eksperta 01/2014 FARBY TYNKI OCIEPLENIA TECHNIKI DEKORACYJNE FARBY TYNKI OCIEPLENIA Technik poradnik eksperta 01/2014 forum FARBY TYNKI OCIEPLENIA TECHNIKI DEKORACYJNE FARBY TYNKI OCIEPLENIA W NUMERZE 4 CENTRUM SZKOLENIOWE W KLESZCZOWIE 8 KREATYWNE MOŻLIWOŚCI MODELOWANIA FASAD 12 SYSTEMY

Bardziej szczegółowo

Każdy sprzedawca chce odnieść

Każdy sprzedawca chce odnieść METALOWA KLASYKA PODSTAWOWYM WYPOSAŻENIEM SKLEPÓW BRANŻY SPOŻYWCZEJ, PRZEMYSŁOWEJ, OUTLETÓW I HURTOWNI JEST SYSTEM REGAŁÓW METALOWYCH marcin Złoch mzloch@retail360.pl Każdy sprzedawca chce odnieść sukces

Bardziej szczegółowo

Katalog główny 2014 / 2015. Innowacyjne narzędzia Uniwersalny osprzęt

Katalog główny 2014 / 2015. Innowacyjne narzędzia Uniwersalny osprzęt Katalog główny 2014 / 2015 Innowacyjne narzędzia Uniwersalny osprzęt 3 09 K-Einleitung PL_2012 T 31.10.2012 13:54 Uhr Seite 1 wolfcraft - innowacyjne narzędzia dla ambitnych majsterkowiczów i wymagających

Bardziej szczegółowo

Kontakt. Zmniejsz opłaty bankowe za pomocą płatności SEPA. Pomoc techniczna. Telefon serwisowy 24/h (+48) 91 885 26 77

Kontakt. Zmniejsz opłaty bankowe za pomocą płatności SEPA. Pomoc techniczna. Telefon serwisowy 24/h (+48) 91 885 26 77 Katalog 2013/2014 KONTAKT Kontakt Telefon serwisowy 24/h (+48) 91 885 26 77 Olgierd Jakubowski Regionalny przedstawiciel handlowy Tel. kom: (+48) 509 650 136 oj@hgpoland.pl Aleksandra Stefańska Asystent

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe Spis treści 06 informatyczny system zarządzania EasyWMS system integrujący magazynowanie oraz dystrybucję. 08 regały paletowe tradycyjne uniwersalny system, zapewniający bezpośredni dostęp do każdej palety.

Bardziej szczegółowo

Nr 28/2015 KWIECIEŃ/MAJ

Nr 28/2015 KWIECIEŃ/MAJ Nr 28 1 MAGAZYN BRANŻOWY ISSN 1731-4402 Nr 28/2015 KWIECIEŃ/MAJ 2 3 4 M A G A Z Y N B R A N Ż O W Y Dekarz Nr 28/2015 ISSN 1731-4402 Wydawca / Publisher Blue Dot Media Dorota Abramczyk Adres Redakcji Blue

Bardziej szczegółowo

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo!

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Biuletyn informacyjny 2/2013 STILL na warsztatach LogDays Nowy siłacz - RX70-40/50 Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Mobilna rewolucja! więcej na str. 26 OD REDAKCJI 3 Spis treści biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

FORUM SPIS TREŚCI WRZESIEŃ 2014

FORUM SPIS TREŚCI WRZESIEŃ 2014 FORUM HANDLU I MONTAZY SPIS TREŚCI MYLNE ARGUMENTY CENOWE Rozmowa z Michałem Maciejewskim, dyrektorem handlowym firmy Eko-Okna CENY OKIEN Ile kosztują okna w poszczególnych regionach Polski? SONDA Zapytaliśmy

Bardziej szczegółowo

20 lat minęło... Jeden system - pewna gwarancja System SycoTec. magazyn informacyjny WEŹ UDZIAŁ W NOWYM KONKURSIE KREISEL - ELEWACJA 2013 1

20 lat minęło... Jeden system - pewna gwarancja System SycoTec. magazyn informacyjny WEŹ UDZIAŁ W NOWYM KONKURSIE KREISEL - ELEWACJA 2013 1 NR 1 - STYCZEŃ 2013 magazyn informacyjny www.kreisel.pl 20 lat minęło... Jeden system - pewna gwarancja System SycoTec WEŹ UDZIAŁ W NOWYM KONKURSIE KREISEL - ELEWACJA 2013 1 www.kreisel.pl KATEGORIE KONKURSU

Bardziej szczegółowo

CENNIK. Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić! AVIP

CENNIK. Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić! AVIP CENNIK 2014 Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić! AVIP 05-092 Łomianki, ul. 11 Listopada 100 biuro czynne: pon.-pt. 9-18 tel./fax 22 629 91 50 e-mail: avip@avip.com.pl; cennik - www.avip.com.pl SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

BETON. Płynny jastrych anhydrytowy. Poradnik techniczny. dla ekip wykonawczych i inwestorów

BETON. Płynny jastrych anhydrytowy. Poradnik techniczny. dla ekip wykonawczych i inwestorów BETON Płynny jastrych anhydrytowy Poradnik techniczny dla ekip wykonawczych i inwestorów Szanowni Państwo Mamy przyjemność przedstawić Poradnik o charakterze informacyjno-instruktażowym, którego zadaniem

Bardziej szczegółowo

System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris. Katalog produktów. Solutions for Essentials

System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris. Katalog produktów. Solutions for Essentials EPIC G111, L61, X46, X719 kwiecień 2014 System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris Katalog produktów DO INSTALACJI CIEPŁEJ I ZIMNEJ WODY UŻYTKOWEJ, CENTRALNEGO OGRZEWANIA I OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Bardziej szczegółowo

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc.

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc. T CENTRA TOKARSKIE CNC Haas Automation Inc. PL C iągłe doskonalenie to filozofia firmy Haas Automation. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszanie naszych produktów CNC, aby oferować naszym klientom najwyższą

Bardziej szczegółowo

Nr 22/2010. W praktyce

Nr 22/2010. W praktyce Nr 22/2010 W praktyce Spis treści 04 Pionier SFS Hans Huber wspomina 50 lat swojej działalności produkcyjnej. 14 Producent mebli IKEA zakończył we Francji pierwszy etap budowy największego centrum logistycznego

Bardziej szczegółowo

Medical.System - dystrybucja leków Nowoczesna logistyka szpitalna www.zargesmedical.pl

Medical.System - dystrybucja leków Nowoczesna logistyka szpitalna www.zargesmedical.pl Medical.System - dystrybucja leków Nowoczesna logistyka szpitalna www.zargesmedical.pl Dystrybucja lekarstw Taca do dystrybucji lekarstw Służba zdrowia poszukuje sposobów pozwalających na minimalizację

Bardziej szczegółowo