ZOOM LEKKIE ROZWIĄZANIA. Płyty komórkowe EUROLIGHT 38 mm i 50 mm

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ZOOM LEKKIE ROZWIĄZANIA. Płyty komórkowe EUROLIGHT 38 mm i 50 mm"

Transkrypt

1 ZOOM LEKKIE ROZWIĄZANIA Płyty komórkowe EUROLIGHT 38 mm i 50 mm

2 02 EGGER EUROLIGHT STWORZONE BY ROZWIĄZAĆ PAŃSTWA CODZIENNE PROBLEMY EUROLIGHT odpowiada na wszystkie potrzeby Dzięki płytom komórkowym EUROLIGHT życie jest prostsze Problem 1 Napięty budżet i terminy pilniejsze niż kiedykolwiek Zastosowanie płyty EUROLIGHT może zaoszczędzić czas i pieniądze tam, gdzie potrzebny jest panel 38 mm lub 50 mm, ponieważ nie ma potrzeby łączenia różnych materiałów. Dalsze OSZCZĘDNOŚCI są możliwe przy montażu, który nie wymaga licznego personelu. Problem 3 Rosnące wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy Moda na stosowanie grubszych materiałów często powoduje wzrost wagi komponentów i sprawia, że ręczna obróbka jest trudniejsza. Płyta EUROLIGHT rozwiązuje ten problem, ponieważ jest do 60 % LŻEJSZA niż płyty wiórowe o takiej samej grubości. Problem 2 Rosnące koszty surowców i logistyki EUROLIGHT pomaga zaoszczędzić na kosztach materiału, a ze względu na niższą wagę może również ZWIĘKSZYĆ MOŻLIWOŚCI PRZEWOZOWE do 35 %. Problem 4 Pozyskiwanie materiałów z dbałością o środowisko Wszystkie produkty firmy EGGER są pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska, a dzięki zastosowaniu wypełnienia o strukturze plastra miodu z tektury pochodzącej z recyklingu wykorzystuje się do 60 % MNIEJ DREWNA w porównaniu do płyt wiórowych.

3 EGGER EUROLIGHT 03 EGGER EUROLIGHT jest płytą warstwową składającą się z BARDZO WYTRZYMAŁYCH płyt wierzchnich EUROSPAN o grubości 8 mm i STABILNEGO rdzenia o konstrukcji tzw. plastra miodu. Broszura ta została opracowana w taki sposób, by przejście z korzystania z płyt wiórowych i MDF do płyt komórkowych było jak najłatwiejsze. BROSZURA ZAWIERA... Mamy nadzieję, że strony 4 13 będą dla Państwa źródłem inspiracji. Nowa gama produktów i dekorów EUROLIGHT została przedstawiona na stronach Aby początek był łatwiejszy, przedstawiamy zastosowania i informacje na temat montażu na stronach Proste i przejrzyste informacje techniczne oraz wytyczne w zakresie obróbki można w razie potrzeby znaleźć na stronach Wyjątkowo mocna i stabilna! Jak w przypadku wszystkich produktów kolekcji ZOOM, oferujemy również SZEROKI WACHLARZ USŁUG wspierających Państwa projekty, szczegóły na stronie 47.

4 04 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 01 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? Płyta EUROLIGHT posiada wszystkie cechy nowoczesnego, drewnopochodnego materiału: jest MOCNA CHOĆ LEKKA, PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA, doskonale nadaje się do INTEGROWANIA NOWYCH TECHNOLOGII oraz oferuje DOSKONAŁY EFEKT WIZUALNY. Architekt, projektant wnętrz, dostawca wyposażenia sklepowego czy producent mebli każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Na kolejnych stronach chcemy przedstawić najważniejsze zalety produktu w sposób bardziej szczegółowy, co mamy nadzieję zainspiruje Państwa do wykorzystania płyty EUROLIGHT w następnych projektach. Przykłady zastosowania płyt EUROLIGHT można znaleźć na naszej stronie internetowej:

5 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 05

6 06 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? MOCNA CHOĆ LEKKA Lekka nie znaczy słaba. Płyta EUROLIGHT jest tak mocna i stabilna jak wygląda. Taki stołek byłby zbyt ciężki, gdyby został wykonany z płyty wiórowej lub MDF. Wykonany z EUROLIGHT, mimo że jest lekki, nie traci na jakości. Idealna waga w relacji do jakosci. ZMNIEJSZA ryzyko dla zdrowia związane z podnoszeniem ciężkich przedmiotów. Obniżenie ciężaru pozwala ZAOSZCZĘDZIĆ ZARÓWNO CZAS JAK I ZASOBY LUDZKIE. Masywne meble zwykle wymagają użycia elementów ze sklejonych ze sobą kilku płyt nie jest tak w przypadku elementów wykonanych z EUROLIGHT 38 mm i 50 mm, które są o 60 % LŻEJSZE niż płyty MDF czy płyty wiórowe o porównywalnej grubości. Mniejsza waga płyty ułatwia również transport i montaż. Dzięki strukturze plastra miodu płyta jest WYTRZYMAŁA NA ZGINANIE, łatwa w obróbce i wykończeniu krawędzi, przy czym w większości przypadków nie wymaga stosowania specjalnych okuć. To połączenie wysokiej wytrzymałości i niskiej wagi oferuje Państwu WYJĄTKOWY ZAKRES ZASTOSOWAŃ, od długich regałów i półek po łatwe do przenoszenia siedzenia i ławki.

7 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 07 Oszczędność czasu i zasobów ludzkich. Płyty 38 mm i 50 mm są teraz łatwiejsze w obróbce i lżejsze, a do ich montażu wystarcza często tylko jedna osoba.

8 08 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA EUROLIGHT posiada liczne zalety ważne dla ochrony środowiska, które są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz cenionie w meblarstwie i branży wykończenia wnętrz. EUROLIGHT w pełni realizuje naszą filozofię tworzenia więcej z drewna. Efektywniejsze wykorzystanie drewna Wraz ze wzrostem konkurencji i cen drewna jako surowca coraz ważniejsze staje się ograniczenie jego zużycia. Ochrona tego wyjątkowego surowca wymaga INNOWACJI, która jest jednym z głównych powodów stworzenia płyt EUROLIGHT. 1 m3 litego drewna Przy pracy z grubszymi płytami WPŁYW NA ŚRODOWISKO, wynikający z wyboru EUROLIGHT zamiast warstwowego łączenia wielu płyt wiórowych lub płyt MDF, jest znaczący. 1 m3 drewna można użyć do produkcji 25 m2 płyty wiórowej 38 mm lub 60 m2 płyty EUROLIGHT 38 mm. 25 m2 38 mm płyty wiórowej 60 m2 38 mm EUROLIGHT

9 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 09 Materiały przyjazne dla środowiska Zrównoważona gospodarka leśna jest priorytetem dla firmy EGGER. Do produkcji materiałów drewnopochodnych EGGER używa tylko resztek drewna o WYSELEKCJONOWANEJ JAKOŚCI z lokalnych tartaków, a także drewna pochodzącego z recyklingu. W ramach łańcucha dostaw jesteśmy w stanie dostarczyć płyty EUROLIGHT z certyfikatem PEFC* i / lub FSC** w zależności od dostępności drewna. Redukcja emisji CO2 Ze względu na niższą wagę EUROLIGHT może pomóc w REDUKCJI KOSZTÓW LOGISTYKI i chronić środowisko, ponieważ umożliwia optymalizację transportu (do 35 % oszczędności) i zużycia paliwa. W pełni nadaje się do recyklingu EUROLIGHT może być również poddana RECYKLINGOWI po zakończeniu okresu używalności produktu i użyta ponownie w naszym procesie produkcyjnym. *PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) **FSC (Forest Stewardship Council) Konsument Produkcja wyrobów drewnopochodnych i uszlachetnianie Recykling Tartak Elektrownia na biomasę CO₂ Zrównoważona gospodarka leśna PEFC/ Promoting Sustainable Forest Management DEKLARACJE ŚRODOWISKOWE (EPD) dotyczące EUROLIGHT można pobrać z naszej strony internetowej

10 10 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? System oświetlenia może być sprytnie ukryty w plastrach miodu. EUROLIGHT i technologia doskonałe połączenie! ZINTEGROWANE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE Integracja różnych systemów z meblami zyskuje na znaczeniu.

11 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 11 Przewody i kable mogą być łatwo schowane. Dzięki niskim temperaturom działania i żywotności do godzin DIODY LED są idealnym rozwiązaniem. Dawno minęły czasy odsłoniętych przewodów. Dzięki konstrukcji typu 'SANDWICH' wszystkie kable i przewody mogą być prowadzone bezpośrednio w strukturze plastra miodu, gdzie są naprawdę niewidoczne. Oświetlenie, gniazdka elektryczne, stacje ładowania, głośniki lub nawet stanowiska dokowania dla odtwarzacza ipod można wbudować w elementy EUROLIGHT, co otwiera wiele nowych MOŻLIWOŚCI PROJEKTOWANIA.

12 12 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? DOSKONAŁY EFEKT WIZUALNY Aktualne trendy w projektowaniu wnętrz wymagają zastosowania grubszych materiałów, by wyrazić współczesny design i podkreślić wysoką jakość. Po co używać prawdziwego drewna skoro nasze reprodukcje wyglądają tak realistycznie? W obecnej sytuacji gospodarczej bardzo ważne jest dostarczanie klientom rozwiązań, które oferują WARTOŚĆ DODANĄ PO KONKURENCYJNEJ CENIE. Znaczącą zaletą płyty EUROLIGHT jest to, że jest ona produktem nowoczesnym, solidnym i wysokiej klasy, a jednocześnie jest lekka i niedroga. Aby zapewnić, że ten doskonały efekt wizualny idzie w parze z wysokiej klasy wykończeniem, kolekcja ZOOM EUROLIGHT umożliwia 3 sposoby wykończeń. Płyta surowa EUROLIGHT jest idealna do zastosowań, które wymagają oklejania powierzchni laminatem lub fornirem, podczas gdy EUROLIGHT z folią gruntującą nadaje się do projektów, które wymagają malowania lub lakierowania płyty. Nasza kolekcja EUROLIGHT Dekor to 24 wzory płyt komórkowych z warstwami zewnętrznymi z płyty melaminowanej (MFC). Jest to fabrycznie wykończony materiał, który nie wymaga ponoszenia dalszych kosztów produkcyjnych (jak łączenie płyt na grubość) z wyjątkiem wykończenia krawędzi. Szczegółowe informacje na temat produktów EUROLIGHT znajdują się na stronach

13 CO SPRAWIA, ŻE PŁYTA EUROLIGHT JEST WYJĄTKOWA? 13 EUROLIGHT 38 mm i 50 mm może być zastosowany do tworzenia wysokojakościowych, nowoczesnych mebli. Inżynieria wartości Dekory z kolekcji EUROLIGHT są również dostępne w ramach połączenia kolorystycznego na innych materiałach, takich jak płyta melaminowana EURODEKOR, EGGER laminaty i EGGER obrzeża ABS. Dzięki tej kompleksowej ofercie nie muszą już Państwo ponosić wysokich kosztów wynikających z użycia laminatów na każdej powierzchni, by osiągnąć jednolity efekt wizualny. Oznacza to, że produkty zapewniają swobodę tworzenia i mogą pomóc OBNIŻYĆ KOSZTY BEZ KOMPROMISU PRZY PROJEKCIE. Dobór właściwych materiałów dla osiągnięcia pożądanego efektu wizualnego mniejszym kosztem.

14 14 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 02 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ Czy są Państwo zmęczeni utrudnioną dostępnością produktów? Nasze płyty EUROLIGHT są ŁATWO DOSTĘPNE I SKŁADOWANE NA MAGAZYNIE zarówno przez nas, jak i przez naszych dystrybutorów, dzięki czemu mają Państwo dostęp do produktu wtedy, gdy jest potrzebny. VDS Profi pomoże Państwu w wizualizacji pomysłów. W ramach programu mogą Państwo opracować też własne zdjęcia, sprawdzając dekory ZOOM na różnych powierzchniach.

15 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 15

16 16 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ EUROLIGHT surowy łączony z laminatem EGGER, F633 ST15 Metallo brązowoszary EUROLIGHT SUROWY Dla tych, którzy szukają szerszego wyboru dekorów, EUROLIGHT surowy z wysokiej jakości powierzchnią płyty wiórowej idealnie nadaje się do oklejania laminatem lub fornirem. Posiadamy ponad 200 laminatów, dostępnych jako część kolekcji ZOOM. Płyta EUROLIGHT pokryta laminatem jest idealnym rozwiązaniem tam, gdzie wymagana jest DODATKOWA TRWAŁOŚĆ i odporność na wilgoć.

17 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 17 Zdjęcie udostępnione przez firmę Galerie Revelatio, 50 mm EUROLIGHT folia gruntująca, lakierowany w kolorze RAL 9005 EUROLIGHT folia gruntująca W przypadku projektu, który wymaga określonego koloru, oferujemy również płyty EUROLIGHT pokryte folią gruntującą. Płyty te mogą być MALOWANE lub LAKIEROWANE i doskonale nadają się do projektów wymagających kolorów z palety RAL, Pantone i NCS lub innych stworzonych przez Państwa. Zalecane są lakiery DD, PUR, akrylowe i wodne. Do wykończenia płyt sugeruje się zastosowanie 2 mm obrzeża ABS, ponieważ może ono być szlifowane, a następnie malowane / lakierowane.

18 18 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ EUROLIGHT jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku aranżacji komercyjnych, w tym wystaw sklepowych. EUROLIGHT DEKOR Nasza kolekcja EUROLIGHT Dekor to asortyment 24 wzorów płyt komórkowych z warstwami zewnętrznymi z płyty melaminowanej (MFC). Jest to materiał WYKOŃCZONY fabrycznie i nie wymaga ponoszenia dalszych kosztów produkcyjnych, jak łączenie (z wyjątkiem wykończenia krawędzi). Kolorystycznie dopasowane obrzeży EGGER ABS jest dostępne we wszystkich 24 dekorach w szerokości 42 mm i 54 mm.

19 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 19 H3058 ST22 Wenge Mali ST22 Matex odznacza się naturalnym wyglądem INNOWACYJNE DEKORY W INNOWACYJNEJ STRUKTURZE Jakość i autentyczność naszych dekorów wciąż osiągają nowe standardy. H3058 ST22 Wenge Mali to jedna z najbardziej trójwymiarowych i realistycznych reprodukcji drewna egzotycznego, jakie wyprodukowaliśmy, podczas gdy H3778 ST9 Orzech Karaibski naturalny przykuwa wzrok, ponieważ optycznie oraz w dotyku do złudzenia przypomina fornir z prawdziwego drewna. Dążymy do tego, by struktura naszych dekorów była wyraźna, odczuwalna w dotyku, a tym samym możlwie bliska naturze. ST10 Authentic to szorstka matowa struktura zastosowana przy dekorze H1145 Dąb Bardolino naturalny z odwzorowaniem śladów cięcia piły. ST22, naszą głęboką linearną strukturę, można odnaleźć na 5 dekorach, w tym na bardzo popularnych: H1476 ST22 Pinia Avola szampańska i H3090 ST22 Driftwood. ZOOM PRODUKTY Dekory z asortymentu EUROLIGHT są również dostępne na innych produktach firmy EGGER. Poniższe ikony wskazują, jakie produkty są dostępne w poszczególnych dekorach. Szczegółowe informacje na temat terminów dostaw można znaleźć w programie dostaw ZOOM. EUROLIGHT płyta komórkowa EURODEKOR płyta melaminowana Laminaty Laminaty w formacie drzwiowym Obrzeża ABS Do stosowania na powierzchniach pionowych, dekor perłowy OPTYMALNE WRAŻENIE DLA KAŻDEGO DEKORU W broszurze wszystkie dekory ZOOM są przedstawione w skali 1:1. Chcąc zapewnić Państwu pełniejszy obraz naszych dekorów drewnopodobnych, posiadających liczne charakterystyczne motywy, dołączamy również skan płyty o wymiarach mm. Skany wszystkich dekorow ZOOM w innym formacie można znaleźć na stronie Czy potrzebne są Państwu skany dekorów do pracy w środowisku CAD? By otrzymać ZOOM DVD prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym. PRÓBKI?

20 20 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ F275 ST9 Beton ciemny H3078 ST22 Hacjenda biała H1424 ST22 Woodline krem H1277 ST9 Akacja Lakeland jasna H1887 ST9 Klon Starnberg naturalny H1476 ST22 Pinia Avola szampańska H1334 ST9 Dąb Ferrara jasny H1145 ST10 Dąb Bardolino naturalny

21 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ 21 H1615 ST9 Wiśnia Romana H3775 ST9 Orzech Tennessee jasny H3778 ST9 Orzech Karaibski naturalny H3128 ST15 Merano naturalne H3704 ST15 Orzech Aida tabak H1599 ST15 Buk Tyrolski czekoladowy H3058 ST22 Wenge Mali H3090 ST22 Driftwood

22 22 PRODUKTY, DEKORY I DOSTĘPNOŚĆ W980 ST2 Biały platynowy W1000 ST9 Biały premium U104 ST15 Alabaster U708 ST15 Szary U727 ST9 Szary kamienny U741 ST9 Lawa U961 ST2 Grafit F509 ST2 Aluminium

23 GFE SM Pokryte folią gruntujacą W980 ST2 Biały platynowy W1000 ST9 Biały premium U104 ST15 Alabaster U708 ST15 Szary U727 ST9 U741 ST9 Lawa U961 ST2 Grafit H1145 ST10 Dąb Bardolino naturalny H1277 ST9 Akacja Lakeland jasna H1334 ST9 Dąb Ferrara jasny Szary kamienny H1424 ST22 Woodline krem H1476 ST22 Pinia Avola szampańska H1599 ST15 Buk Tyrolski czekoladowy H1615 ST9 Wiśnia Romana H1887 ST9 Klon Starnberg naturalny H3058 ST22 Wenge Mali H3078 ST22 Hacjenda biała H3090 ST22 Driftwood H3128 ST15 Merano naturalne H3704 ST15 Orzech Aida tabak H3775 Orzech Tennessee jasny ST9 H3778 ST9 Orzech Karaibski naturalny F275 ST9 Beton ciemny F509 ST2 Aluminum Eurolight surowy ,8 23 0,8 22 0,4 18 Do stosowania tylko na powierzchniach pionowych, dekor perłowy 60 Wszystkie wymiary podane w milimetrach 38 i 50 w formacie ,8 Szczegółowych informacji udziela dystrybutor Obrzeża ABS drzwiowym ,8 z określonym czasem dostawy z firmy EGGER Format ,8 Format Laminaty MED ,8 szybko dostępne z firmy EGGER EURODEKOR 8,10,12,16,19 (na zapytanie), 22,25,28,32,38 EUROLIGHT

24 24 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... Najtrudniejszą rzeczą w pracy z nowymi materiałami jest to, żeby wiedzieć, od czego zacząć. By pracę z EUROLIGHT uczynić możliwie jak najprostszą, przygotowaliśmy kilka prostych pomysłów zastosowania tej płyty. SZEROKA GAMA ZASTOSOWAŃ możliwa jest przy użyciu nowoczesnych maszyn i standardowych rozwiązań w zakresie okuć. Dodatkowo przez dodanie ram, rygli lub innowacyjnych kołków / łączników do płyt EUROLIGHT warstwy wierzchnie można łączyć (mechanicznie lub chemicznie), aby stworzyć jednolity panel, który otwiera dla Państwa wiele nowych możliwości zastosowań. MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA? Proszę wysłać nam i postaramy się szybko odpowiedzieć (na tylnej stronie okładki znajduje się adres ).

25 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... 25

26 26 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... LICOWANIE Najprostszym sposobem na wykorzystanie EUROLIGHT przy Państwa pomysłach jest jego użycie do pokrycia istniejących stelaży. Zdjęcie udostępnione przez firmę Omega. EUROLIGHT surowy z laminatem EGGER, H3081 ST22 Hacjenda czarna, połączenie z EURODEKOR cienka płyta wiórowa (drzwi), H3078 ST22 Hacjenda biała 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT EURODEKOR płyta wiórowa Łączenie kątowe Najpopularniejszym sposobem łączenia płyt EUROLIGHT, ze względu na czas i prostotę, jest użycie łączenia kątowego. Płyty komórkowe (z ich 8 mm płytami wierzchnimi o wysokiej gęstości) można łączyć bezpośrednio za pomocą popularnych klejów do drewna, ponieważ stelaż gwarantuje niezbędne podparcie i stabilność. Do zamocowania płyt EUROLIGHT do stelaża należy po prostu użyć standardowych wkrętów do płyt wiórowych od wewnętrznej strony stelaża. Łączenie na ucios W tym konkretnym zastosowaniu łączenia na ucios można również wykonywać przy zastosowaniu metody opisanej wyżej. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT EURODEKOR płyta wiórowa UWAGA: W przypadku aplikacji, które nie mają podparcia w formie stelaża, zalecamy korzystanie z ram. Ramy płyty wiórowej można wstawić, a następnie dociąć i przykleić do uciosu później. Zaletą tej metody jest to, że zapewnia jeszcze większą stabilność dzięki sklejaniu całej powierzchni. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronach

27 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Wiele firm korzysta z tej metody, gdy rozpoczyna pracę z płytą EUROLIGHT. Również Państwo mogą używać tych samych standardowych metod przy pokrywaniu konstrukcji stelażowej, przy czym nie ma potrzeby ponownego testowania produktu, ponieważ struktura i integralność stelaża pozostają takie same. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT EURODEKOR płyta wiórowa 50 mm EUROLIGHT Dekor, H3058 ST22 Wenge Mali Okucia Wkręty Standardowe wkręty do płyt NOWA JAKOŚĆ mebli dzięki nowoczesnym, masywnym okładzinom.

28 28 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... ŁĄCZENIE EUROLIGHT Z PŁYTĄ MELAMINOWANĄ Inny prosty sposób na rozpoczęcie pracy z płytą EUROLIGHT to połączenie produktu z płytą melaminowaną EURODEKOR Zdjęcie udostępnione przez firmę Laufen, H3090 ST22 Driftwood 50 mm EUROLIGHT Dekor Blaty Aby uzyskać masywny wygląd, obecnie wiele firm łączy 2 płyty lub stosuje płytę wiórową 25 mm bądź MDF, co sprawia, że meble są ciężkie i trudno je przesuwać. Zastosowanie płyty 38 mm lub 50 mm z kolekcji EUROLIGHT sprawia, że meble nie tylko są O WIELE LŻEJSZE, ale także masywniejsze i ostatecznie można uzyskać DOSKONAŁY EFEKT WIZUALNY. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT Drewniane kołki EURODEKOR płyta wiórowa

29 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Regały Wysoka gęstość warstw wierzchnich oznacza, że nie są wymagane specjalne okucia. Tradycyjny łącznik mimośrodowy i kołek (z gwintem Euroscrew 5 mm) zapewniają doskonałe mocowanie. 38 mm lub 50 mm EUROLIGHT Łącznik mimośrodowy i kołek (z gwintem Eurocrew 5 mm) EURODEKOR płyta wiórowa Okucia EUROLIGHT Dekor, H3078 ST22 Hacjenda biała, z odpowiednimi regałami EURDEKOR płyta melaminowana Ukryte Standardowe kołki drewniane Standardowe drewniane lamelki Widoczne Łącznik mimośrodowy Rozwiązanie to NIE WYMAGA stosowania SPECJALNYCH OKUĆ.

30 30 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... EUROLIGHT Dekor, F509 ST2 Aluminium, w połączeniu z EURODEKOR cienką płytą wiórową, H3090 ST22 Driftwood i U532 ST15 Petrol ŁĄCZENIE EUROLIGHT Z EUROLIGHT EUROLIGHT można stosować do łatwego tworzenia nowoczesnych, masywnych regałów i stelaży. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronach lub Standardowe rozwiązania Dla ułatwienia i uproszczenia opracowano szereg niedrogich, łatwych rozwiązań w zakresie łączenia ze sobą płyt EUROLIGHT. Rozwiązania w zakresie montażu ukrytego znajdą Państwo na stronach

31 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Okucia wewnętrzne Warstwy wierzchnie 8 mm o wysokiej gęstości EUROLIGHT oznaczają, że nie są wymagane specjalne okucia, mogą natomiast być użyte STANDARDOWE ZAWIASY, PROWADNICE SZUFLAD, WSPORNIKI PÓŁEK I SZYNY NA DRĄŻKI W SZAFACH. Aby zapewnić optymalne osadzenie wkrętów, SZYNA NA DRĄŻEK DO SZAF HÄFELE WKRĘT VARIANTA WSPORNIK PÓŁKI zalecamy używanie wkrętów Euroscrews, takich jak wkręt Varianta firmy Häfele lub śruba mocująca PROWADNICA SZUFLADY HETTICH ŚRUBA MOCUJĄCA DIRECT ZAWIAS Direct firmy Hettich. Okucia Hettich VB 36 HT Hettich VB 36 HT 38 (dla płyt 38 mm) Hettich VB 36 HT 50 (dla płyt 50 mm) Hettich Zaślepka dla 36 HT 38 i 36 HT 50 Rozwiązanie Hettich VB 36 HT DU321 łącznik Häfele Rafix 20 HC Häfele Rafix 20 HC (dla płyt 38 mm i 50 mm) Häfele M20 łącznik Häfele TAB 20/HC Häfele TAB 20/32 HC (dla płyt 38 mm) Rozwiązanie Häfele TAB 20 HC Häfele TAB 20/40 HC (dla płyt 50 mm) ŚCIANKA TYLNA zalecamy wykonanie rowka o głębokości 4 mm w warstwie powierzchniowej 8 mm dla ścianki tylnej. Przyklejanie jej nie jest konieczne.

32 32 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... ŁĄCZENIE EUROLIGHT Z EUROLIGHT za pomocą ukrytych okuć W przypadku mebli klasy średniej i luksusowej lub otwartych regałów preferowany jest ukryty montaż. Zdjęcie udostępnione przez firmę Escape Industrie. 50 mm EUROLIGHT Dekor, H1277 ST9 Akacja Lakeland jasna (My Concept Home, Mobi Design) Do tych zastosowań zalecamy ramki lub kołki łączące, umieszczane w płycie EUROLIGHT w wymaganym miejscu, szczegóły patrz strony Za pomocą łączników Niewidoczne łączenie jest teraz możliwe dzięki łącznikowi VB firmy Hettich, za pomocą którego można łączyć płyty komórkowe 38 mm lub 50 mm o płytach wierzchnich 8 mm. Nawiercony otwór to wszystko, czego potrzeba do jego użycia. Klej do wstawki VB jest nanoszony w dwóch punktach, z których przepływa specjalnymi kanałami do obu warstw wierzchnich, mocując łącznik.

33 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Za pomocą ram Po włożeniu ramy z płyty wiórowej lub MDF o grubości 38 mm po 2 stronach płyty EUROLIGHT MOŻNA STWORZYĆ MEBLE Z UKRYTYM ŁĄCZENIEM, tak jak wykonaliby to Państwo przy użyciu lamelek lub kołków. Firma Nehl opracowała również rozwiązanie z wykorzystaniem rowka o głębokości 12,5 mm w ramie 38 mm. 38 mm ramy Złącze posiada 2 komponenty. Jedna połowa jest umieszczona wewnątrz rowka, a druga połowa przymocowana do boku stelaża. Aby je połączyć, wystarczy wsunąć i zatrzasnąć. Alternatywnie stosować można też standardowe kołki drewniane lub lamelki. 38 mm ramy Jak przedstawiono na stronie 31, zawiasy, prowadnice szuflad i ścianki tylne mogą być mocowane w sposób standardowy, bezpośrednio do warstw wierzchnich 8 mm. 38 mm 12,5 mm 12,5 mm 25 mm (dla 38 mm EUROLIGHT) 38 mm (dla 50 mm EUROLIGHT) Okucia Z ramami Nehl ukryte łączenia Nehl - ukryte łączenia Standardowe drewniane lamelki Standardowe drewniane kołki Za pomocą łączników Hettinject VB łączenia Hettich w kołku Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć na stronach lub

34 34 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... EUROLIGHT doskonale nadaje się do tworzenia ścianek działowych, które można z łatwością przesuwać. DRZWI PRZESUWNE/SKŁADANE/WEWNĘTRZNE Dzięki zastosowaniu płyty EUROLIGHT nawet duże ścianki można przesuwać bez wysiłku, dzięki czemu możliwe jest stworzenie konstrukcji, które normalnie nie byłyby możliwe przy użyciu tak grubego materiału. Przesuwne i składane drzwi są bardzo popularne tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Projektanci i producenci wykorzystują je nie tylko by zaoszczędzić miejsce, ale także jako element designu. Jednocześnie drzwi wewnętrzne również odgrywają coraz większą rolę w projektowaniu nowoczesnych wnętrz.

35 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK DRZWI PRZESUWNE Prowadnica Dwustronna podłużna rama jest wymogiem przy rozwiązaniach, gdzie prowadnica znajduje się w górnej części drzwi przesuwnych (informacje jak mocować ramy s ) Okucia Maks. waga drzwi Zastosowanie Hettich Topline kg 38 mm & 50 mm Hettich Topline kg 38 mm & 50 mm Häfele Hawa Junior kg 38 mm & 50 mm Häfele Hawa Junior kg 38 mm & 50 mm Część dolna Płyta wiórowa 38 mm lub MDF rama Płyta wiórowa 38 mm lub rama MDF DRZWI SKŁADANE Prowadnica Kołki łączące, takie jak Hettinject firmy Hettich lub Aerofix firmy Häfele (patrz strona 42 43) są wymagane do mocowania zawiasów i mechanizmów jezdnych dla następujących rozwiązań w zakresie drzwi składanych: Okucia Maks. waga drzwi Zastosowanie Hettich Wingline 25 kg wyłącznie 38 mm Häfele Hawa Junior kg 38 mm & 50 mm Zawias drzwi składanych DRZWI WEWNĘTRZNE Zalecamy umieszczenie ramy z płyty wiórowej lub MDF o szerokości 65 mm wzdłuż podłużnej krawędzi płyty w celu zapewnienia stabilności dla zamków i zawiasów. Na górze i na dole drzwi zalecana jest rama z płyty wiórowej lub MDF 38 mm, tak by na miejscu możliwe było przycięcie drzwi na wymiar (sposób wkładania ram patrz strona 44 45). Płyta wiórowa 65 mm lub rama MDF EGGER może również dostarczyć EUROLIGHT z zamontowanymi już ramami (zależnie od minimalnej ilości zamówienia). Dla drzwi wymagających większej trwałości należy okleić EUROLIGHT surowy jednym z 90 dekorów z naszej gamy LAMINATÓW W FORMACIE DRZWIOWYM ZOOM. Płyta wiórowa 38 mm lub rama MDF

36 36 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK... PŁYWAJĄCE PÓŁKI ŚCIENNE Wykonanie nośnych PŁYWAJĄCYCH PÓŁEK ŚCIENNYCH O DUŻEJ ROZPIĘTOŚĆI 38 mm i 50 mm jest teraz możliwe dzięki dobrym wartościom w zakresie sztywności i wytrzymałości płyty EUROLIGHT. Masywne, stabilne i nowoczesne regały.

37 KILKA POMYSŁÓW NA DOBRY POCZĄTEK Za pomocą łączników Firma Nehl opracowała łączniki, które pozwalają na wykonanie pływających półek z bezramowych płyt komórkowych. Korzystanie z EUROLIGHT nie tylko zmniejsza wagę półki, ale również zwiększa ładowność i odległości między półkami, czyniąc meble bardziej praktycznymi. Przed wyfrezowaniem szczelin (zgodnie z szablonem otworów dostawcy okucia) płyty EUROLIGHT należy najpierw wykończyć za pomocą 2 mm obrzeża ABS, aby zapewnić sztywność i oparcie dla łączników. Łączniki należy następnie ustawić i wkleić w tylną część półki. Specjalne kanały umożliwiają przywieranie kleju do górnej i dolnej warstwy wierzchniej. Można też używać standardowych metalowych złączek do mocowania. Po spasowaniu ich z łącznikiem wklejonym w półkę, można ją automatycznie zamontować do ściany. Oba rozwiązania mogą być stosowane na wszystkich rodzajach ścian, w tym z cegły, betonu i gipsu. Okucia Nehl łącznik Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie EUROLIGHT posiada DOSKONAŁĄ WYTRZYMAŁOŚĆ NA ZGINANIE dzięki swojej strukturze plastra miodu, wyniki testów patrz strona 46.

38 38 TROCHĘ TECHNIKI TROCHĘ TECHNIKI... Z nowymi produktami pojawiają się nowe pytania, dlatego zdecydowaliśmy się zebrać wiele przydatnych porad dotyczących obróbki, począwszy od cięcia i wykończenia krawędzi po wstawianie bloków i kołków łączących. Zeskanowanie kodu QR za pomocą SmartPhona pozwoli na bezpośrednie przejście do zamieszczonego na naszej stronie filmu o obróbce płyty EUROLIGHT:

39 TROCHĘ TECHNIKI... 39

40 40 TROCHĘ TECHNIKI... PRODUKCJA Poza przedstawionymi podstawowymi informacjami, szczegółowe informacje dotyczące obróbki, jak również dane techniczne można znaleźć na naszej stronie internetowej Nasza supernowoczesna linia produkcyjna EUROLIGHT CIĘCIE Jeżeli płyty EUROLIGHT są przycinane za pomocą poziomych maszyn do cięcia z belką dociskową oraz chwytakami dociskowymi, nacisk wywierany przez chwytaki należy zmniejszyć lub umieścić podkładki przy chwytakach w celu zapewnienia równomiernego nacisku. Maksymalny nacisk na EUROLIGHT wynosi 0,15 N/mm2 (1,5 kg/cm2). Podczas cięcia EUROLIGHT wióry od czasu do czasu wpadają do rdzenia o strukturze plastra miodu. Wióry te należy usunąć przed wykończeniem krawędzi płyty. WIERCENIE EUROLIGHT mogą być wiercone dokładnie tak samo, jak inne płyty drewnopochodne, przy czym trwałość narzędzia ulega wydłużeniu ze względu na rdzeń o strukturze plastra miodu. FREZOWANIE Dzięki wyfrezowaniu górnej i dolnej warstwy wierzchniej do grubości 2 mm wokół krawędzi EUROLIGHT można umieścić ramy z płyty wiórowej lub MDF. Stosuje się to w przypadku projektów wymagających bardzo dobrych właściwości nośnych lub lepszego osadzenia wkrętów.

41 TROCHĘ TECHNIKI WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI Nasze doświadczenie uczy, że krawędzie płyty EUROLIGHT z warstwami wierzchnimi 8 mm o wysokiej gęstości można wykończyć bezpośrednio. Zalecane jest 2 mm obrzeże ABS EGGER, przy czym można stosować zwykłe maszyny do obróbki krawędzi. W przypadku niesatysfakcjonujących wyników obróbki krawędzi poniższe 2 kroki (zalecane przez firmę HOMAG) mogą poprawić rezultat w przypadku obróbki za pomocą systemów o przepływie ciągłym: redukcja nacisku stykowego jednostki tnącej z 2 kg/cm2 do 1,5 kg/cm2, maksymalna redukcja wystających krawędzi na długości płyty. Obrzeża mogą być również nanoszone ręcznie za pomocą kleju PVAC, a następnie mocowane za pomocą taśmy maskującej w celu unieruchomienia aż do wyschnięcia kleju. Krawędzie obrzeży można przyciąć i wykończyć ręcznie. FORNIROWANIE EUROLIGHT płyta surowa nadaje się doskonale do laminowania i fornirowania. Oferujemy Państwu szeroki wybór ponad 200 laminatów z kolekcji ZOOM. Poniższe dane odnoszą się do płyty 38 mm i 50 mm EUROLIGHT. Bez ram Z ramami Fornirowanie Maks. temperatura prasy: 90 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 1,5 kg/cm2 Maks. temperatura prasy: 80 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 3-5 kg/cm2 Laminowanie Maks. temperatura prasy: 70 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 1,5 kg/cm2 Maks. temperatura prasy: 70 C Maks. czas pracy prasy: 3 minuty Maks. specyficzna siła nacisku: 3-5 kg/cm2

42 42 TROCHĘ TECHNIKI... WSTAWIANIE KOŁKÓW ŁĄCZĄCYCH Kołki łączące są alternatywą dla wstawiania ram i pozwalają korzystać z takich samych okuć jak dotychczas. Podczas gdy ramy można umieszczać tylko na brzegach, kołki można umieścić w dowolnym miejscu na powierzchni płyty. Häfele Aerofix 100 Łącznik ten spaja obie warstwy powierzchniowe za pomocą zintegrowanego kleju. Aerofix 100 jest kołkiem łączącym z kapsułką kleju, która pęka i powoduje równomierne rozprowadzenie kleju na górnej i dolnej warstwie wewnętrznej paneli komórkowych. Łączniki są łatwe w użyciu i można je obrabiać ręcznie oraz za pomocą urządzeń automatycznych. Łącznik klejony Aerofix 100 wypełnia szczelinę (mechanicznie i chemicznie) między dwoma 8 mm warstwami MFC panelu komórkowego. Nabój z klejem Osłona Wewnętrzna część 1 INSTRUKCJA 1 Wywiercić otwór o średnicy 10 mm w górnej powierzchni. Zastosować odpowiednią głębokość wiercenia, tak by górna powierzchnia i rdzeń zostały przewiercone aż do dolnej warstwy wierzchniej. Dolna warstwa wierzchnia 2 2 Wsunąć kołek Aerofix 100 do nawierconego otworu aż do mechanicznego zablokowania kołka. Śruby i wkręty można wkręcać do łącznika natychmiast po montażu. Kołek łączący nie powinien być narażony na pełne obciążenie mechaniczne natychmiast po montażu. 3 Proces adhezji chemicznej ma miejsce po wciśnięciu łącznika. Wciśnięcie wewnętrznnej części łącznika Jednoskładnikowy klej PUR rozprowadza się między górną a dolną warstwą i całkowicie wysycha w ciągu 16 godzin. Po wyschnięciu kleju łącznik może być poddany maksymalnemu obciążeniu. 3 Okucia Aerofix Wkręt Dla płyt 38 mm & 50 mm

Cienkie płyty Eurodekor Autentyczne powierzchnie i przekonujące właściwości

Cienkie płyty Eurodekor Autentyczne powierzchnie i przekonujące właściwości Cienkie płyty Eurodekor Autentyczne powierzchnie i przekonujące właściwości Melaminowane cienkie płyty Eurodekor Melaminowane płyty oferują różnorodne możliwości zastosowania obejmujące meble i aranżację

Bardziej szczegółowo

N I A D O T Y C Z Ą C

N I A D O T Y C Z Ą C 20 30 egger EUROL I GHT 40 50 60 70 80 90 100 E UROLIGHT ZALECENIA DOTYCZĄCE OBRÓBKI O RAZ DANE TECHNICZNE PRODUKTU Płyta wierzchnia 8 mm 110 120 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240 250 egger

Bardziej szczegółowo

ZOOM LAMINATY W FORMACIE DRZWIOWYM. Właściwe dekory we właściwym formacie

ZOOM LAMINATY W FORMACIE DRZWIOWYM. Właściwe dekory we właściwym formacie ZOOM LAMINATY W FORMACIE DRZWIOWYM Właściwe dekory we właściwym formacie 2012 2016 www.egger.com/zoom 02 ZOOM Laminaty w formacie drzwiowym Kolekcja laminatów drzwiowych ZOOM: 90 dekorów w trzech najpowszechniejszych

Bardziej szczegółowo

DANE TECHNICZNE. Zastosowanie. Magazynowanie/ obróbka EUROLIGHT BLATY ROBOCZE MAGAZYNOWANIE OBRÓBKA

DANE TECHNICZNE. Zastosowanie. Magazynowanie/ obróbka EUROLIGHT BLATY ROBOCZE MAGAZYNOWANIE OBRÓBKA DANE TECHNICZNE EUROLIGHT BLATY ROBOCZE EUROLIGHT blaty robocze to płyta łączona, składająca się z EUROLIGHT płyty komórkowej, pokryta dekoracyjnym em na powierzchni i/lub w miejscu profilu. Zgodnie z

Bardziej szczegółowo

Nowości Zoom 2015/2016 Głębia, wrażenie i moc w nowym wymiarze

Nowości Zoom 2015/2016 Głębia, wrażenie i moc w nowym wymiarze Rozwiązania na każdy dzień Zarejestruj się i korzystaj z usług EGGER: www.egger.com/myegger Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie: www.egger.com/zoom Nowości Zoom 2015/2016 Głębia, wrażenie

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Opis przedmiotu zamówienia Poz. 1. 2. 3. 4. Przedmiot zamówienia Szafa na dokumenty - materiał, z którego ma być wykonana szafa - płyta wiórowa laminowana o grubości minimum 18 mm w kolorze - jasny buk

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNE MOCOWANIE: NAWET W PRZYPADKU LAMINOWANEGO SZKŁA HARTOWANEGO

BEZPIECZNE MOCOWANIE: NAWET W PRZYPADKU LAMINOWANEGO SZKŁA HARTOWANEGO BEZPIECZNE MOCOWANIE: NAWET W PRZYPADKU LAMINOWANEGO SZKŁA HARTOWANEGO HSW EASY Safe. Bezpieczny ze szkłem hartowanym i laminowanym dzięki sprawdzonej technologii Clamp & Glue. ŚCIANA PRZESUWNA ŚCIANA

Bardziej szczegółowo

SZAFA AKTOWA Z CZĘŚCIĄ PRZESZKLONĄ - ilość sztuk 5.

SZAFA AKTOWA Z CZĘŚCIĄ PRZESZKLONĄ - ilość sztuk 5. Załącznik Nr 1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż fabrycznie nowych i wolnych od wad, mebli biurowych dla Ministerstwa Zdrowia według poniższych wymogów: SZAFA AKTOWA

Bardziej szczegółowo

POCzUj RóżNICĘ. NOWOŚCI ZOOm

POCzUj RóżNICĘ. NOWOŚCI ZOOm POCzUj RóżNICĘ NOWOŚCI ZOOm WARtOŚĆ DODANA 20 NOWyCh DEkORóW W 7 StRUktURACh NIE MA NIC BARDzIEj INSPIRUjĄCEGO NIż CzyStA kartka PAPIERU Liczy się różnorodność. Z białych sześciennych obiektów tworzymy

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ CENOWY PAKIET A

FORMULARZ CENOWY PAKIET A /Pieczęć Wykonawcy/ Tel/fax BR-1A FORMULARZ CENOWY FORMULARZ CENOWY PAKIET A Lp. Nazwa Przedmiotu zamówienia Ilość szt. Cena jedn. Netto Wartość netto (kol. 3 x 4) VAT 22% 1 2 3 4 5 6 7 1 Szafa (fabrycznie

Bardziej szczegółowo

100% dopasowań rehau do płyt egger pełna dostępność oferty sas

100% dopasowań rehau do płyt egger pełna dostępność oferty sas 100% dopasowań rehau do płyt egger pełna dostępność oferty sas www.rehau.pl/meble Budownictwo Motoryzacja Przemysł 100% dopasowań rehau do płyt egger PEŁNA OFERTA FIRMY SAS Kolekcja Dekor ST. Nazwa LAMINAT

Bardziej szczegółowo

SYNTESIS LINE drzwi rozwierane

SYNTESIS LINE drzwi rozwierane drzwi rozwierane SYNTESIS LINE drzwi rozwierane Syntesis Line drzwi rozwierane to rozwiązanie, które umożliwia zainstalowanie drzwi z ukrytymi zawiasami w aluminiowej ościeżnicy. W zależności od upodobań,

Bardziej szczegółowo

E N J Y C N E R E F N O K Y Ł O T S 161

E N J Y C N E R E F N O K Y Ł O T S 161 161 STOŁY KONFERENCYJNE STELAŻE KOLORYSTYKA Stoły konferencyjne dla każdego kształtu i rozmiaru blatu dostępne są na różnych wersjach metalowych stelaży. Wzory stelaży zostały tak dobrane, aby możliwe

Bardziej szczegółowo

PROSTE PROJEKTOWANIE DZIĘKI VDS PROFI PROFESJONALNE DORADZTWO DZIĘKI VDS PROFI FASCYNUJĄCA RÓŻNORODNOŚĆ VDS PROFI

PROSTE PROJEKTOWANIE DZIĘKI VDS PROFI PROFESJONALNE DORADZTWO DZIĘKI VDS PROFI FASCYNUJĄCA RÓŻNORODNOŚĆ VDS PROFI PROSTE PROJEKTOWANIE 1. Wybierz obraz. 2. Wybierz dekory meblowe, podłogi oraz kolory ścian i klikając zaprojektuj pomieszczenie. 3. Utwórz profesjonalne materiały pomocnicze z logo swojej firmy za pomocą

Bardziej szczegółowo

www.sassc.com.pl panel akustyczne

www.sassc.com.pl panel akustyczne www.sassc.com.pl panel e akustyczne p a n e l e akustyczne www.sassc.com.pl ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU AKUSTYKI WNĘTRZ SŁOWO WSTĘPNE Projektowanie rozwiązań zapewniających dobrą akustykę, w szczególności w

Bardziej szczegółowo

www.finsadecor.com Finsa Polska (Gdynia) 1

www.finsadecor.com Finsa Polska (Gdynia) 1 1 1 O Firmie: - na rynku hiszpańskim od 1931 roku - w Polsce od 1999 roku - 16 wyspecjalizowanych fabryk, 8 zagranicznych biur sprzedaży - zatrudnienie 3500-4000 osób - najszersza oferta produktowa na

Bardziej szczegółowo

deciso Stół Deciso DE2210. Fotel obrotowy 9554 N35. Komódka Deciso Płyta boczna DES215.

deciso Stół Deciso DE2210. Fotel obrotowy 9554 N35. Komódka Deciso Płyta boczna DES215. deciso deciso Linia Deciso jest oparta na skandy nawskiej tradycji wzornictwa. Jest ona dostosowana do nowoczesnego systemu zarządzania oraz zgodna z międzynarodowymi trendami. Czynniki wpływające na niepowtarzalność

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Oznaczenie sprawy: ZP/8/WAG/2012 Załącznik nr 1 do Siwz (jednocześnie Załącznik nr 1 do wzoru umowy) Opis przedmiotu zamówienia Wszystkie oferowane i dostarczone elementy meblowe wraz z wyposażeniem muszą

Bardziej szczegółowo

Kolekcja GASA. dąb sonoma

Kolekcja GASA. dąb sonoma Kolekcja GASA Gasa to nowoczesna kolekcja o prostych geometrycznych kształtach znajdująca zastosowanie, jako wyposażenie pokoju dziennego, jadalni i biura. Niezwykłe połączenie szafek i otwartych półek

Bardziej szczegółowo

EUROLIGHT BLATY ROBOCZE

EUROLIGHT BLATY ROBOCZE BLATY ROBOCZE 02 STABILNOŚĆ NA WZÓR NATURY, DZIĘKI SPRAWDZONYM SZEŚCIOKĄTNYM KOMÓRKOM PLASTRA MIODU Postforming model 300/3 model 100/2 EUROSPAN rygiel EUROSPAN rygiel EUROSPAN płyta wierzchnia 8 mm EUROSPAN

Bardziej szczegółowo

Do pobrania na. Potrzebujesz więcej informacji technicznych? Skontaktuj się z nami.

Do pobrania na. Potrzebujesz więcej informacji technicznych? Skontaktuj się z nami. 13 +48 32 730 23 13 Potrzebujesz więcej informacji technicznych? Skontaktuj się z nami. help@demos-trade.com W dziedzinie okuć meblowych możemy zaoferować Państwu niemal wszystko. W razie jakichkolwiek

Bardziej szczegółowo

Biurko kwadrant na konstrukcji metalowej 5 szt. (pok. 2/05, 2/06, 2/13) w tym, 3 prawe i 2 lewe

Biurko kwadrant na konstrukcji metalowej 5 szt. (pok. 2/05, 2/06, 2/13) w tym, 3 prawe i 2 lewe Załącznik nr 1- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Biurko kwadrant na konstrukcji metalowej 5 szt. (pok. 2/05, 2/06, 2/13) w tym, 3 prawe i 2 lewe Wymiary: 1400/700 x 1050/500 x 750 1. Biurko blat

Bardziej szczegółowo

T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A

T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A System montażu T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji 1 5

Bardziej szczegółowo

PORADY MONTAZ ZALUZJI I ROLET

PORADY MONTAZ ZALUZJI I ROLET PORADY.. MONTAZ ZALUZJI NIEZBĘDNE NARZĘDZIA poziomica śrubokręt śruby i kołki wiertarka ołówek linijka miarka piłka do metalu przycinak do lamelek (żaluzji pionowych) nożyczki do rolet i wertikali z tkanin

Bardziej szczegółowo

T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A

T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A System montażu T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji 1 6

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA. Przedmiot zamówienia i jego parametry techniczne

SPECYFIKACJA TECHNICZNA. Przedmiot zamówienia i jego parametry techniczne SPECYFIKACJA TECHNICZNA załącznik nr 3 Materiały, z których należy wykonać meble i podstawowe parametry techniczne: - płyta wiórowa, melaminowana, obrzeża płyt oklejone PCV o grubości 2 mm, w kolorze zbliżonym

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY. Naturalna okleina. Biały mat. Biały połysk

MATERIAŁY. Naturalna okleina. Biały mat. Biały połysk SYPIALNIA DĘBOWA Sypialnia Dębowa to udane połączenie naturalnego drewna z delikatnymi akcentami kolorystycznymi. Połączenie dębu jak i klasycznego orzecha tworzą ciepłe i pełne wdzięku wnętrze. Przyjazne

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Oznaczenie sprawy: ZP/3/WAG/2012 Załącznik nr 1 do Siwz (jednocześnie Załącznik nr 1 do wzoru umowy) Opis przedmiotu zamówienia Wszystkie oferowane i dostarczone elementy meblowe wraz z wyposażeniem muszą

Bardziej szczegółowo

100% DOPASOWAŃ OBRZEŻY REHAU DO PŁYT EGGER

100% DOPASOWAŃ OBRZEŻY REHAU DO PŁYT EGGER 100% DOPASOWAŃ OBRZEŻY REHAU DO PŁYT EGGER DOSTĘPNYCH W STAŁYM PROGRAMIE MAGAZYNOWYM SAS LP. Dekor ST. Nazwa Sugerowane obrzeże standard 1 W908 2 Biały bazowy 11474 str. 14 2 W908 SM Biały bazowy 11474

Bardziej szczegółowo

SUFITOWE I ŚCIENNE SYSTEMY. Z nami zrealizujesz swoje pomysły. Sufity. drewniane

SUFITOWE I ŚCIENNE SYSTEMY. Z nami zrealizujesz swoje pomysły. Sufity. drewniane SYSTEMY SUFITOWE I ŚCIENNE Z nami zrealizujesz swoje pomysły d Sufity drewniane Sufity drewniane firmy Armstrong Drewno to wyjątkowy materiał, ceniony ze względu na swoje naturalne piękno i ciepło, jakie

Bardziej szczegółowo

Ognioodporne panele ELEWACYJNE Trimoterm

Ognioodporne panele ELEWACYJNE Trimoterm Ognioodporne panele ELEWACYJNE Trimoterm INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA Różnorodność połączeń, estetyka starannie dobranych materiałów oraz charakterystyka techniczna pozwalają na skrócenie czasu realizacji projektów,

Bardziej szczegółowo

1. Kontener dostawny 1 sztuka

1. Kontener dostawny 1 sztuka OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Kontener dostawny 1 sztuka Korpus z płyty wiórowej melaminowanej w klasie E1 o grubości 18 mm. Blat - płyta wiórowa trójwarstwowa spełniająca normę E 1, uszlachetniona laminatem

Bardziej szczegółowo

Księga inspiracji - szuflady Inspiracja Informacja Realizacja

Księga inspiracji - szuflady Inspiracja Informacja Realizacja Księga inspiracji - szuflady Inspiracja Informacja Realizacja Trend: kolory brązowy, beżowy, beżowo-szary, szary Ton w ton. Ciepła paleta barw, w połączeniu z modnymi odcieniami drewna, wprowadza naturalne,

Bardziej szczegółowo

GUSTOWNY I ROZSĄDNY WYBÓR

GUSTOWNY I ROZSĄDNY WYBÓR SERIA[P] 2 Seria[P] SERIA[P] Skandynawskie wzornictwo jest ponadczasowe inspirowane miłością do światła i przyrody. Czyste linie, funkcjonalność i jasna, naturalna kolorystyka Serii[P] wpisują się w tę

Bardziej szczegółowo

Zawiasy Soft Close (ze spowalniaczem) systemu Clip-on (szybkiego montażu)

Zawiasy Soft Close (ze spowalniaczem) systemu Clip-on (szybkiego montażu) AKCESORIA MEBLOWE AKCESORIA MEBLOWE Zawiasy Soft Close (ze spowalniaczem) systemu Clip-on (szybkiego montażu) Do frontów meblowych z płyt wiórowych, MDF, o szerokim profilu aluminiowym zawiasy ze standardowym

Bardziej szczegółowo

KLASYFIKACJA PŁYT WIÓROWYCH ZGODNIE Z EN 312

KLASYFIKACJA PŁYT WIÓROWYCH ZGODNIE Z EN 312 KLASYFIKACJA PŁYT WIÓROWYCH ZGODNIE Z EN 312 P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 płyty ogólnego stosowania do użytkowania w warunkach suchych płyty do wyposażenia wnętrz (łączenie z meblami) do użytkowania w warunkach

Bardziej szczegółowo

Łączenie elementów z. P-System. P-System. Łączenie

Łączenie elementów z. P-System. P-System. Łączenie elementów z Złączka profilowa do szybkiego montażu bez użycia narzędzi A tak to działa Dwie możliwości frezowania gniazda profilowego Frezarka Lamello Zeta umożliwia frezowanie ręczne Przy produkcji seryjnej

Bardziej szczegółowo

Sposób montażu żaluzji meblowej,system,,za półki lub tylną ściankę.

Sposób montażu żaluzji meblowej,system,,za półki lub tylną ściankę. Sposób montażu żaluzji meblowej,system,,za półki lub tylną ściankę. Montaż kompletu można przeprowadzić samodzielnie. Jest bardzo prosty,i nawet osoba mało lub wcale nie obeznana z majsterkowaniem powinna

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Znak sprawy: 5/R/ZP/AT/2014 Zał. Nr 5 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA IV pokój nr 11 IV pokój nr 12 IV pokój nr 13 IV pokój nr 14 IV pokój nr 20 Opis elementów wyposażenia części administracyjno-technicznej

Bardziej szczegółowo

YTONG INTERIO - nowy wymiar przestrzeni

YTONG INTERIO - nowy wymiar przestrzeni YTONG INTERIO - nowy wymiar przestrzeni YTONG INTERIO nowy wymiar przestrzeni Dodatkowe elementy podziału przestrzeni sprzyjają tworzeniu przyjaznego wnętrza. Podstawą jest możliwość dostosowania przestrzeni

Bardziej szczegółowo

Szanowni Klienci! Instrukcja montażu drzwi wewnętrznych

Szanowni Klienci! Instrukcja montażu drzwi wewnętrznych Szanowni Klienci! Dziękujemy za wybór naszego produktu. Jesteśmy przekonani, że zakupili Państwo wyrób wysokiej jakości, wykonany z ekologicznych materiałów, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, który

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia I. Wersalka Wersalka tapicerowana, rozkładana, o wymiarach: wysokość: 91-95cm, szerokość: 193-200cm, głębokość: 87-93cm (rys. Ia, Ib), zbudowana

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZA WYPOSAŻENIE WOŁOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY MEBLE

SPECYFIKACJA TECHNICZA WYPOSAŻENIE WOŁOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY MEBLE SPECYFIKACJA TECHNICZA (SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA) WYPOSAŻENIE WOŁOWSKIEGO OŚRODKA KULTURY MEBLE Lp. Nazwa Opis Wymiary w mm Ilość Przykładowy model 1 Krzesło Krzesło z litego drewna bukowego

Bardziej szczegółowo

Program dostaw 2015 Europa Środkowo-Wschodnia

Program dostaw 2015 Europa Środkowo-Wschodnia Rozwiązania na każdy dzień Zapraszamy do korzystania z usług firmy EGGER i rejestracji na portalu: www.egger.com/myegger Szczegółowe informacje: www.egger.com/zoom Program dostaw 2015 Europa Środkowo-Wschodnia

Bardziej szczegółowo

Szafki ARCA NOWOŚĆ. Wytrzymałe szafki poliwęglanowe. Najlepsza ochrona w trudnych warunkach

Szafki ARCA NOWOŚĆ. Wytrzymałe szafki poliwęglanowe. Najlepsza ochrona w trudnych warunkach Szafki ARCA NOWOŚĆ Wytrzymałe szafki poliwęglanowe Najlepsza ochrona w trudnych warunkach Nowość! Fibox ARCA Fibox ARCA - Szafki poliwęglanowe do stosowania w trudnych warunkach Poliwęglan Szafki wykonane

Bardziej szczegółowo

Lp. Nazwa asortymentu Opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne Ilość (szt.) 1. Szafa aktowa

Lp. Nazwa asortymentu Opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne Ilość (szt.) 1. Szafa aktowa Załącznik nr 1 do Umowy nr PRN-7AG-B/X/2/2/2/ /16../ / / Załącznik nr 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Lp. Nazwa asortymentu Opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne Ilość (szt.) 1. Szafa

Bardziej szczegółowo

System mebli modułowych Modo

System mebli modułowych Modo System mebli modułowych Modo 1. Modo to program modułowych mebli gabinetowych stworzony dla biznesu. Program mebli biurowych Modo powstał z myślą o funkcjonalności i ergonomii poszczególnych elementów.

Bardziej szczegółowo

Numer sprawy: PP.33/17PN/13 Załącznik nr 2 LADA RECEPCYJNA WEDŁUG WYMIARU. rzut z góry

Numer sprawy: PP.33/17PN/13 Załącznik nr 2 LADA RECEPCYJNA WEDŁUG WYMIARU. rzut z góry LADA RECEPCYJNA WEDŁUG WYMIARU rzut z góry 1 lada o wymiarach 2 obraz poglądowy Blat górny wykonany z płyty wiórowej trójwarstwowej spełniająca normę E 1, uszlachetniona laminatem HPL o grubości min. 0,8

Bardziej szczegółowo

KARTA PRODUKTU WOOD Model 5.0

KARTA PRODUKTU WOOD Model 5.0 WOOD Model 5.0 PIU Wood Line Model 5.0 to linia drzwi z aluminiową ościeżnicą i skrzydłem w drewnianej konstrukcji pokryte lakierem z palety RAL / NCS lub fornirowane w wykończeniu półmat. Drewniane skrzydła

Bardziej szczegółowo

Made for the future: ArciTech. Informacje podstawowe

Made for the future: ArciTech. Informacje podstawowe Made for the future: ArciTech Informacje podstawowe Made for the future: ArciTech 2 Niewiarygodnie szeroki program produktów na bazie jednej platformy: Nieskończona różnorodność Maksymalna elastyczność

Bardziej szczegółowo

Pakiet I. Ławka 3 osobowa - 9 sztuk. Poz.3. Ławka 2 osobowa 4 sztuki

Pakiet I. Ławka 3 osobowa - 9 sztuk. Poz.3. Ławka 2 osobowa 4 sztuki Budowa nowego skrzydła szpitala Wyposażenie - piętro I. Poczekalnie, hol i korytarz Poz.1. Ławka 5 osobowa - 3 sztuki. Poz. 2. Ławka 3 osobowa - 9 sztuk Poz.3. Ławka 2 osobowa 4 sztuki kolor tapicerki

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ B SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Meble do pokoju nr 23 Część III zamówienia - Przemyśl 1.Biurko o wymiarach 1400x680x740 płyta melaminowana kolorystyka - grusza jasna R4965 lub równoważna tzn. zbliżona

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA na :

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA na : BP.333-/08 Załącznik nr do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA na : Dostawę mebli bibliotecznych i biurowych wraz z montażem dla Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce Filia w Wyszkowie CPV : 3645000-9

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIA TREŚCI SIWZ ORAZ ZMIANA TREŚCI SIWZ

WYJAŚNIENIA TREŚCI SIWZ ORAZ ZMIANA TREŚCI SIWZ Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido 41-800 Zabrze ul. 3 Maja 93 tel/fax +48 32 271 40 77 tel/fax +48 32 271 48 59 email: eoktitp@kopalniaguido.pl L.Dz. 3631 /RRP/EŚ/2011 Data: 10. 11.2011r. Nr sprawy:

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA załącznik nr 1 SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż mebli biurowych. CPV 39130000-2 Część I Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż zestawu gabinetowego

Bardziej szczegółowo

Systemy do drzwi przesuwnych firmy Hettich

Systemy do drzwi przesuwnych firmy Hettich Slide it. Love it. Systemy do drzwi przesuwnych firmy Hettich Co konsumenci sądzą o drzwiach przesuwnych i jakie stawiają przed nimi wymagania? Na tych pytaniach skupia się badanie rynku przeprowadzone

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia załącznik nr 1 do zapytania cenowego Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia I. Wytyczne ogólne: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie i wykonanie pod wymiar mebli kuchennych do Pałacu w Rogalinie

Bardziej szczegółowo

CIEMNE PODŁOGI WCIĄŻ W MODZIE

CIEMNE PODŁOGI WCIĄŻ W MODZIE DESKI PODŁOGOWE Z DREWNA WĘDZONEGO CIEMNE PODŁOGI WCIĄŻ W MODZIE Podłoga, jako element dekoracyjny ma bardzo wielki wpływ na wygląd i aranżację mieszkania lub domu. Dlatego użytkownicy często stają przed

Bardziej szczegółowo

Połączenia ram z zastosowaniem łączników DOMINO

Połączenia ram z zastosowaniem łączników DOMINO Nr 542 Połączenia ram z zastosowaniem łączników DOMINO A Opis Za pomocą systemu łączników do drewna DOMINO można szybko i łatwo wykonywać połączenia ram, jakie często występują podczas prac stolarskich.

Bardziej szczegółowo

REGAŁY I SZAFY PRZEMYSŁOWE

REGAŁY I SZAFY PRZEMYSŁOWE REGAŁY I SZAFY PRZEMYSŁOWE Półki i szafy są niezbędne do utrzymania porządku w miejscu pracy. Oferujemy szeroką gamę produktów i grup produktowych niezbędnych do stworzenie funkcjonalnego systemu składowania.

Bardziej szczegółowo

NOWOŚCI FURNICA i SOFAB

NOWOŚCI FURNICA i SOFAB NOWOŚCI FURNICA i SOFAB Stan na dzień 1.08.2016 CARBON SOLUTIONS Poland Lts sp. s o.o. Oxytree Egzotyczne, lekkie i trwałe drewno, pozbawione sęków, o wysokiej gładkości, łatwo poddaje się obróbce, jest

Bardziej szczegółowo

Fronty meblowe z aluminium i szkła. Stopki, nogi, uchwyty i wiele innych okuć na bazie aluminium.

Fronty meblowe z aluminium i szkła. Stopki, nogi, uchwyty i wiele innych okuć na bazie aluminium. Fronty meblowe z aluminium i szkła. Stopki, nogi, uchwyty i wiele innych okuć na bazie aluminium. Ramki pokryte są wysokiej jakości anodą, która utwardza i chroni powierzchnię profilu aluminiowego. Szeroki

Bardziej szczegółowo

Zadanie 3: Wykonanie, dostawa i montaż mebli

Zadanie 3: Wykonanie, dostawa i montaż mebli Zał. nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia prowadzonego w trybie przetarg nieograniczony na Dostawa i montaż wyposażenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS TECHNICZNY: ZADANIE 1 Dostawa mebli biurowych

SZCZEGÓŁOWY OPIS TECHNICZNY: ZADANIE 1 Dostawa mebli biurowych Załącznik nr 6. do SIWZ Zakup i dostawa wyposażenia do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce SZCZEGÓŁOWY OPIS TECHNICZNY: ZADANIE Dostawa mebli biurowych. Zadanie obejmuje dostawę następującego sprzętu:

Bardziej szczegółowo

Fotobel bezpieczne szkło z dekoracyjną grafiką

Fotobel bezpieczne szkło z dekoracyjną grafiką FERTA Fotobel bezpieczne Posiadamy Certyfikat Bezpieczeństwa Szkła GLASS PROTECTION 4.1 wydany przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie FERTA Fotobel SZKŁO Z DEKORACYJNĄ GRAFIKĄ to idealny

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Technologia sanitarnych ścianek działowych KATALOG ARCHITEKTA

Spis treści. 1. Technologia sanitarnych ścianek działowych KATALOG ARCHITEKTA Spis treści 1. Technologia sanitarnych ścianek działowych... 2. Przeznaczenie i zakres stosowania... 3. Zalety kabin sanitarnych ELTETE... 4. Rodzaje konstrukcji kabin sniatarnych ELTETE... 5. Rodzaje

Bardziej szczegółowo

Przedmiot zamówienia: Dostawa i montaż zestawu ścianek modułowych wraz z ekranami szklanymi i akcesoriami

Przedmiot zamówienia: Dostawa i montaż zestawu ścianek modułowych wraz z ekranami szklanymi i akcesoriami Załącznik nr 1 Specyfikacja techniczna dostawy ścianek modułowych z ekranami i gabloty wraz z akcesoriami i montażem Przedmiot zamówienia: Dostawa i montaż zestawu ścianek modułowych wraz z ekranami szklanymi

Bardziej szczegółowo

Okucia do drzwi przesuwnych i składanych

Okucia do drzwi przesuwnych i składanych Okucia do drzwi przesuwnych i składanych Spis treści Okucia do drzwi przesuwnych z dolnym mechanizmem jezdnym SlideLine 2-6 Okucia do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym TopLine 7-13 Okucia

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 I. Opis ogólny mebli Pozycja 1 9:

Załącznik nr 1 I. Opis ogólny mebli Pozycja 1 9: Załącznik nr 1 I. Opis ogólny mebli Pozycja 1 9: 1. Meble wykonane z płyty wiórowej trójwarstwowej, melaminowej (laminowanej obustronnie), grubości min.18 mm. 2. Obrzeże PCV minimum 08/22 mm dobrane do

Bardziej szczegółowo

KONSTRUKCJE Z DREWNA KLEJONEGO

KONSTRUKCJE Z DREWNA KLEJONEGO DREWNO KLEJONE WARSTWOWO KONSTRUKCJE Z DREWNA KLEJONEGO Drewno klejone warstwowo to bodaj najbardziej zaawansowana technologicznie forma tego naturalnego materiału budowlanego. Jest bardzo wytrzymałe,

Bardziej szczegółowo

System mebli modułowych Staff

System mebli modułowych Staff System mebli modułowych Staff 1. Staff oraz Staff Metal to program mebli pracowniczych. Staff powstał z myślą o indywidualnej aranŝacji własnego miejsca pracy. Stworzony, tak aby w przyjazny sposób uzyskać

Bardziej szczegółowo

System montażu interior M2 ver. 2

System montażu interior M2 ver. 2 System montażu interior M2 ver. 2 strona 2 Spis Treści 1. Przygotowanie i organizacja prac 1.01. Odnośne dokumenty, z którymi należy się zapoznać 1.02. Organizacja prac 2. System M2 - Opis. Charakterystyka

Bardziej szczegółowo

stoły biurowe STB COMFORT

stoły biurowe STB COMFORT stoły biurowe STB COMFORT MALOW stoły biurowe STB COMFORT 2 Firma Malow jest czołowym producentem mebli metalowych w Polsce. Począwszy od 1989 roku, gama produkowanych przez nas mebli jest synonimem niezawodności,

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Oznaczenie sprawy: 2/PN/2012 ZAŁĄCZNIK NR 5 do siwz Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa oraz montaż mebli dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach Meble biblioteczne

Bardziej szczegółowo

DREWNIANE BLATY KLEJONE PONADCZASOWA KLASYKA

DREWNIANE BLATY KLEJONE PONADCZASOWA KLASYKA DREWNO KLEJONE NA BLATY KUCHENNE, SCHODY, MEBLE DREWNIANE BLATY KLEJONE PONADCZASOWA KLASYKA Aranżując dom czy mieszkanie często stajemy przed dylematem, na jakie materiały wykończeniowe postawić. O ile

Bardziej szczegółowo

MEZZA STOW. Wysokiej jakości konstrukcje podestowe.

MEZZA STOW. Wysokiej jakości konstrukcje podestowe. MEZZA STOW Wysokiej jakości konstrukcje podestowe. MEZZA STOW KONSTRUKCJE PODESTOWE System Mezza-Stow został zaprojektowany na potrzeby realizowania konstrukcji podestowych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych

Bardziej szczegółowo

ELEGANT KLASIK AKCJA PROMOCYJNA 2012

ELEGANT KLASIK AKCJA PROMOCYJNA 2012 ELEGANT KLASIK AKCJA PROMOCYJNA 2012 1 1 WŁAŚCIWOŚCI 2 WYPEŁNIENIE DRZWI O3 KRAWĘDŹ O3 DRZWI PRZECIWPOŻAROWE ODCIĄŻONA PŁYTA DTD płyta wiórowootworowa najczęściej stosowane wypełnienie drzwi SAPELI posiada

Bardziej szczegółowo

EGGER BLATY ROBOCZE różnorodne jak życie

EGGER BLATY ROBOCZE różnorodne jak życie EGGER BLATY ROBOCZE różnorodne jak życie 2012 2016 www.egger.com/zoom 2 EGGER blaty robocze F633 ST15 Metallo brązowoszary EGGER blaty robocze 3 EGGER blaty robocze przekonują różnorodnością Nasze ponad

Bardziej szczegółowo

1.Próg drewniany zwykły. 2.Próg drewniany z felcem oraz wybraniem na uszczelkę. 3.Próg drewniany z felcem i uszczelką

1.Próg drewniany zwykły. 2.Próg drewniany z felcem oraz wybraniem na uszczelkę. 3.Próg drewniany z felcem i uszczelką KONTAKT : Zakład Stolarski Szczepan Książek Borów 72a 23235 Annopol woj. Lubelskie Tel: (15) 8310503 600148325 email : mksiazek79@o2.pl NIP: 8641300591 Zakład Stolarski Szczepan Książek to firma rodzinna

Bardziej szczegółowo

Opis techniczny mebli Pakiet nr 2: Meble laboratoryjne

Opis techniczny mebli Pakiet nr 2: Meble laboratoryjne Opis techniczny mebli Pakiet nr 2: Meble laboratoryjne I. Opis ogólny. Wymagania ogólne. a) Meble systemowe zbudowane w systemie modułowym każdy element umeblowania wymieniony w specyfikacji (z wyjątkiem

Bardziej szczegółowo

EMALIT EVOLUTION SERALIT EVOLUTION

EMALIT EVOLUTION SERALIT EVOLUTION Szkło inspiracją aranżacji DESIGN Kolory przyszłych pokoleń Produkty całkowicie przyjazne dla środowiska. Wraz z premierę SERALIT i EMALIT EVOLUTION Saint-Gobain weszło do czołówki firm dbających o ochronę

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 9 do SIWZ

Załącznik nr 9 do SIWZ I. WYMAGANIA OGÓLNE: PARAMETRY TECHNICZNE I EKSPLOATACYJNE WYPOSAŻENIE MEBLOWE MEDYCZNE PŁYCINOWE Załącznik nr 9 do SIWZ 1. Całe Wyposażenie meblowe medyczne płycinowe powinno posiadać: 1) Atesty higieniczne.

Bardziej szczegółowo

Door Collection 2013

Door Collection 2013 Door Collection 2013 Drzwi idealne w formie Ukryta ościeżnica Drzwi PIU to system wysokich drzwi z aluminiową ościeżnicą ukryta w ścianie. Specjalny wielokomorowy profil ościeżnicy, o wyjątkowo dużej sztywności,

Bardziej szczegółowo

Zakup finansowany/współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Phare OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Zakup finansowany/współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Phare OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zakup współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 Zakup finansowany/współfinansowany przez

Bardziej szczegółowo

BUG-Alutechnik. BUG Moskitiery do okien i drzwi

BUG-Alutechnik. BUG Moskitiery do okien i drzwi BUG-Alutechnik BUG Moskitiery Wydanie 2004 2 Znak Ü dla profili BUG Wyciskane profile aluminiowe firmy BUG ze stopu Al Mg Si 0,5 T66 posiadają zgodnie z ustawą o produktach budowlanych znak Ü. BUG Alutechnik

Bardziej szczegółowo

Drzwi osobowe. Oddzielając ruch pieszy od towarowego. Całkowite oddzielenie drzwi dla ruchu osobowego i towarowego.

Drzwi osobowe. Oddzielając ruch pieszy od towarowego. Całkowite oddzielenie drzwi dla ruchu osobowego i towarowego. Drzwi osobowe Oddzielając ruch pieszy od towarowego Pomimo, że drzwi osobowe mogą być wbudowane w bramę ALU lub ISO, zalecamy wszędzie tam gdzie to możliwe rozdzielić ruch pieszy od towarowego. Innymi

Bardziej szczegółowo

Jakie krawędzie wykończenia mają sufity podwieszane?

Jakie krawędzie wykończenia mają sufity podwieszane? Warszawa, 28.05.2015 r. Jakie krawędzie wykończenia mają sufity podwieszane? Sufity podwieszane różnią się nie tylko materiałem mogą być mineralne, drewniane lub metalowe. Różne mają także krawędzie wykończenia.

Bardziej szczegółowo

ELEMENT WYMIARY SYMBOL NAZWA I OPIS ELEMENTY UZUPEŁNIAJĄCE

ELEMENT WYMIARY SYMBOL NAZWA I OPIS ELEMENTY UZUPEŁNIAJĄCE ELEMENTY UZUPEŁNIAJĄCE 117 INFORMACJE OGÓLNE ŚCIANKI Elementy uzupełniające stanowią bardzo istotne uzupełnienie dla mebli biurowych wszystkich oferowanych systemów. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu tych

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja. Część 1 Tapczany

Specyfikacja. Część 1 Tapczany Specyfikacja Dotyczy wszystkich mebli (jeśli nie opisano inaczej): Kolor płyt laminowanych, pcv, i innych elementów drewnopodobnych: Buk Materiały tapicerskie: Ciemny brąz, jednolity lub łagodny estetyczny

Bardziej szczegółowo

systemy przechowywania

systemy przechowywania systemy przechowywania www.pollo-system.pl Modułowy system półek i regałów System półek i regałów fińskiej firmy Sovella jest alternatywą dla standardowego wyposażenia szafy czy garderoby, jak również

Bardziej szczegółowo

AluWood. Instrukcja naprawy. 1. Instrukcja naprawy AluWood. 3. Możliwe uszkodzenia. 2. Budowa panela AluWood

AluWood. Instrukcja naprawy. 1. Instrukcja naprawy AluWood. 3. Możliwe uszkodzenia. 2. Budowa panela AluWood Instrukcja naprawy AluWood Przed przystąpieniem do prac prosimy dokładnie przeczytać instrukcję. 1. Instrukcja naprawy AluWood Instrukcja ta przedstawia zalecany sposób naprawy uszkodzonych paneli AluWood.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu. Akustyczny system ścienny Vescom

Instrukcja montażu. Akustyczny system ścienny Vescom Instrukcja montażu Akustyczny system ścienny Vescom Listopad 2013 r. Przed przystąpieniem do przygotowania i montażu akustycznego systemu ściennego niezbędne jest zapoznanie się z niniejszą instrukcją.

Bardziej szczegółowo

WYPOSAŻENIE SALI 4-latki. Szafka, komoda z szufladami dla dzieci

WYPOSAŻENIE SALI 4-latki. Szafka, komoda z szufladami dla dzieci WYPOSAŻENIE SALI 4-latki Szafka, komoda z szufladami dla dzieci Wysokość 1100mm Szerokość 2100mm Szafka składająca się z 7 rzędów szuflad, po 4 szuflady w każdym rzędzie, wykończona narożnikiem z prawej

Bardziej szczegółowo

Odpływ ścienny Scada.

Odpływ ścienny Scada. Odpływ ścienny Scada Kreatywne odwadnianie łazienki www.kessel.pl 2 Scada Odpływ ścienny Scada Technika i design Górna krawędź płytek Wysokość zabudowy kołnierza Optymalny przy wykonywaniu remontów Odpływ

Bardziej szczegółowo

PolTherma DS I. CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA I. WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE, DANE TECHNICZNE. a. Przeznaczenie. a. Cechy charakterystyczne. a.

PolTherma DS I. CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA I. WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE, DANE TECHNICZNE. a. Przeznaczenie. a. Cechy charakterystyczne. a. I. CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA a. Przeznaczenie PoITherma DS to ścienna płyta warstwowa z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej PUR, mocowana do konstrukcji wsporczej łącznikami w sposób niewidoczny (tzw.

Bardziej szczegółowo

OPIS TECHNICZNY MEBLI NA WYPOSAŻENIE POKOI MIESZKALNYCH W INTERNACIE TECHNIKUM LEŚNEGO W WARCINIE

OPIS TECHNICZNY MEBLI NA WYPOSAŻENIE POKOI MIESZKALNYCH W INTERNACIE TECHNIKUM LEŚNEGO W WARCINIE OPIS TECHNICZNY MEBLI NA WYPOSAŻENIE POKOI MIESZKALNYCH W INTERNACIE TECHNIKUM LEŚNEGO W WARCINIE * Integralną część opisu technicznego stanowią rysunki do opisu poszczególnych mebli. Szafa ubraniowa.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA MONTAŻU BOAZERII ANGIELSKIEJ MDF / FORNIROWANEJ

INSTRUKCJA MONTAŻU BOAZERII ANGIELSKIEJ MDF / FORNIROWANEJ INSTRUKCJA MONTAŻU BOAZERII ANGIELSKIEJ MDF / FORNIROWANEJ Elementy boazerii Na system boazerii MDF składają się następujące elementy: cokół dolny (1), słupek pionowy (2), płycina/kaseton/pionowy panel

Bardziej szczegółowo

OPIS TECHNICZNY WYPOSAŻENIA

OPIS TECHNICZNY WYPOSAŻENIA Niemodlin, 08.02.2012r. OPIS TECHNICZNY WYPOSAŻENIA SOFA 3-OSOBOWA P-prawa / L-lewa Wymiary: szerokość 215 cm, głębokość 85 cm, wysokość 70 cm, głębokość siedziska 55 cm, wysokość siedziska 40 cm. Elementy

Bardziej szczegółowo

TIP-ON inside. TIP-ON do drzwi. Mechaniczne wspomaganie otwierania drzwi bez uchwytów. www.blum.com

TIP-ON inside. TIP-ON do drzwi. Mechaniczne wspomaganie otwierania drzwi bez uchwytów. www.blum.com TIP-ON inside TIP-ON do drzwi Mechaniczne wspomaganie otwierania drzwi bez uchwytów www.blum.com TIP-ON otwiera drzwi bez uchwytów 2 Komfort otwierania drzwi bez uchwytów Meble bez uchwytów są coraz bardziej

Bardziej szczegółowo

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym TopLine XL

System do drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym TopLine XL TopLine XL Specjalista od ciężkich drzwi: system do drzwi przesuwnych TopLine XL został zaprojektowany do drzwi o ciężarze do 80 kg. Ze względu na doskonałe właściwości jezdne, nawet duże i ciężkie drzwi

Bardziej szczegółowo