katalog produktów i usług

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "katalog produktów i usług"

Transkrypt

1 katalog produktów i usług

2 BEZPIECZEŃSTWO w magazynach wysokiego składowania ochrona osób w wąskich korytarzach Mobilne Zabezpieczenie Wąskich Korytarzy ELOprotect to automatyczny system bezpieczeństwa przeznaczony do montażu w wózkach systemowych typu VNA oraz w wózkach do kompletacji i komisjonowania w magazynach wysokiego składowania. ELOprotect jest oficjalnie uznanym systemem bezpieczeństwa, który redukuje ryzyko zaistnienia niebezpiecznych zdarzeń, a jego podstawową funkcją jest ochrona człowieka. Typowym przykładem zastosowania jest zapewnienie bezpieczeństwa w magazynach, w których piesi i wózki systemowe pracują w tych samych wąskich korytarzach roboczych. ELOprotect przy pomocy laserowych skanerów wykrywa obecność człowieka i automatycznie spowalnia wózek widłowy, gdy znajdzie się on w pobliżu. Dzięki możliwości konfiguracji funkcji, takich jak ochrona końca korytarza roboczego, zatrzymanie pojazdu czy ostrzeżenie dźwiękowe przed kolizją, system można dostosować do specyfiki infrastruktury konkretnego magazynu, indywidualnych uwarunkowań operacyjnych i do różnych modeli wózków systemowych. Stacjonarne Zabezpieczenie Wąskich Korytarzy ELObar jest alternatywą dla mobilnych systemów opierających się na czujnikach laserowych. Jego działanie polega na stworzeniu fotoelektrycznej bariery wejścia do korytarza roboczego oraz rozróżnianiu obiektów przekraczających tę barierę. Dzięki temu nie ma możliwości, by wózek systemowy typu VNA i człowiek znajdowali się w chronionym obszarze w tym samym czasie. System ELObar jest zgodny z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE oraz niemiecką normą DIN , dzięki czemu spełnia aktualne wymogi dla systemów bezpieczeństwa i jest zatwierdzony jako metoda ochrony człowieka w wąskich korytarzach magazynowych. Szereg dodatkowych funkcji pozwala na zastosowanie go także w innych obszarach, takich jak szerokie korytarze robocze, regały przesuwne, skrzyżowania, drzwi ewakuacyjne lub jako dodatkowa ochrona dróg ewakuacyjnych. Oświetlenie LED Dobra widoczność jest podstawą bezpieczeństwa w wąskich korytarzach magazynowych. ELOlight to modułowy system oświetlenia strefy roboczej przeznaczony do montażu na wózkach systemowych typu VNA oraz na wózkach do kompletacji i komisjonowania w magazynach wysokiego składowania. Zestaw składa się z 4 lub 6 wysokiej jakości lamp diodowych LED, w które z łatwością można wyposażyć kabinę pojazdu. Natężenie oświetlenia może być optymalnie dostosowane przez operatora do własnych potrzeb. Skuteczne oświetlenie obszarów składowania, oszczędność energii, mniej generowanego ciepła oraz niższy współczynnik olśnienia to główne powody przemawiające za ELOlight. Szczegółowe wymagania w tym zakresie w Polsce określa norma PN-EN :2004. ELOlight jest prostym i oszczędnym sposobem na optymalizację oświetlenia w magazynie.

3 KONTROLA floty 3 System Zarządzania Flotą ELOfleet3 to nowy system zarządzania flotą przeznaczony dla wszystkich rodzajów pojazdów. ELOfleet3 jest elektronicznym systemem kontroli dostępu, którego głównym zadaniem jest ochrona sprzętu przed uszkodzeniami. Dzięki szerokiej gamie dodatkowych modułów można zaprogramować wygenerowanie ostrzeżenia, a nawet wyłączenie wózka w określonych przypadkach, takich jak przekroczenie dopuszczalnej masy załadunku, niski poziom oleju lub naładowania baterii. W ten sposób optymalizuje się zużycie sprzętu i redukuje koszty. Dzięki modułowej koncepcji ELOfleet3 może być dostosowany do różnych pojazdów, flot czy struktury przedsiębiorstwa i umożliwia natychmiastowy transfer danych wszędzie tam, gdzie są one potrzebne. Jako opcje dostępne są metody transmisji poprzez złącze USB, sieć bezprzewodową, komórkową lub Internet. Zebrane informacje na temat floty poddawane są analizie w dedykowanym oprogramowaniu, które dzięki koncepcji modułowych pakietów, można dostosować według życzeń użytkowników. 2 System Wykrywający i Rejestrujący Uderzenia ELOshock2 bezpiecznie i wiarygodnie wykrywa oraz rejestruje uderzenia wózków widłowych i innych typów pojazdów zależnie od przyjętych dopuszczalnych poziomów. ELOshock2 wykorzystuje ten sam czujnik uderzeń, jaki jest zastosowany w systemie ELOfleet3. Pełni funkcję samodzielnego rozwiązania, które nie przechowuje zarejestrowanych zdarzeń i nie wymaga dodatkowych komponentów. Wariant ten jest prosty w użytkowaniu, a jego wyróżnikiem jest inteligentne uruchamianie alarmu, które można dostosować do pojazdu i jego warunków pracy. Sygnały rejestrowane przez system mogą zostać zaprogramowane tak, by wywoływać określone zachowanie wózka, takie jak ograniczenie prędkości maksymalnej lub zahamowanie. Aby zresetować system niezbędne jest użycie kluczyka lub transpondera. Ochrona Wyznaczonej Strefy Bramy wjazdowe i strefy zdawczo-odbiorcze narażone są na szczególne ryzyko. Pomimo, że operator przy wjeździe ma obowiązek nadać sygnał dźwiękowy, niebezpieczne sytuacje i kolizje, w których cierpią ludzie i dochodzi do szkód materialnych, wciąż są częste. Z ELOzone ryzyko to ulega znacznemu zmniejszeniu. Wyznaczona strefa jest pod stałym nadzorem systemu, który aktywuje pożądaną reakcję wózka widłowego, taką jak hamowanie lub znaczne zmniejszenie prędkości jazdy, a nawet zatrzymanie. Podstawowa wersja funkcjonuje w oparciu o technologię czujników radarowych i ostrzega za pomocą sygnału dźwiękowego lub optycznego.

4 SYSTEMY ostrzegawcze i kontrolne System Detekcji Osób ELOshield to system ostrzegawczy wspomagający bezpieczeństwo eksploatacji wózków widłowych, które nie mają wyznaczonych osobnych stref roboczych w magazynie i mogą swobodnie poruszać się w całym obszarze zakładu. W związku z tym ELOshield monitoruje tzw. niebezpieczną strefę wokół pojazdu lub jako wariant stacjonarny wyznaczone miejsca, w których pole widzenia jest ograniczone. Opcjonalnie, system ELOshield-LR może działać jako ochrona antykolizyjna między wózkami widłowymi. Działanie ELOshield opiera się na rozpoznawaniu sygnału transponderów, w które zostają wyposażeni pracownicy, wózki widłowe bądź przymocowane są one do części stałych magazynu. W momencie wykrycia takiego transpondera przez system, uruchomiony zostaje alarm optycznoakustyczny na wózku, bądź opcjonalnie następuje zwolnienie prędkości jazdy wózka. Dostępne są dwa warianty systemu: ELOshield-SR (Short Range Krótki Zasięg): Zakres detekcji do 7 m z przodu i z tyłu wózka widłowego. Odpowiedni dla prędkości jazdy do 8 km/h i wózków o wadze do 4 ton. ELOshield-LR (Long Range Daleki Zasięg): Zakres detekcji do 16 m (do regulacji). System ostrzega zarówno operatora wózka jak i pieszych wyposażonych w specjalny transponder z alarmem akustyczno-wibracyjnym. System Ostrzegawczy Bezpiecznego Cofania ELOback2 to nowy system ostrzegawczy, który za pomocą ultradźwięków wykrywa przeszkody znajdujące się z tyłu wózka widłowego. Zaprojektowany został, aby zapewniać wiarygodne ostrzeżenie dla operatora pojazdu o wykryciu obiektów mobilnych i stacjonarnych podczas manewrów cofania. ELOback2 przystosowany jest do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów magazynowych. Czytelne sygnały optyczne i dźwiękowe zarówno dla operatora, jak i dla osoby, która może znajdować się z tyłu wózka - zapewniają skuteczną percepcję przestrzeni i wydajną pracę. Opcjonalnie, po wykryciu przeszkody przez system, możliwe jest zaprogramowanie dwóch akcji pojazdu, takich jak redukcja prędkości czy hamowanie. ELOback2 ma konstrukcję modułową i może zostać zainstalowany na wózkach widłowych dowolnego typu i różnych producentów. Dodatkowo system ten może być połączony z czujnikiem wysokości podnoszenia wideł i ostrzegać operatora o jeździe z uniesionym ładunkiem, a nawet redukować prędkość jazdy wózka w takiej sytuacji. System Monitoringu Pole widzenia operatora wózka widłowego jest znacznie ograniczone podczas transportu wielkogabarytowych ładunków, takich jak na przykład bele papieru. Oznacza to zwiększone ryzyko niebezpieczeństwa dla ludzi i mienia. ELOview to użyteczne rozwiązanie na bazie kamer zamontowanych na wózku, które pozwala operatorowi obserwować otoczenie ponad przewożonym ładunkiem, z tyłu wózka oraz w martwych polach.

5 System Ograniczania Prędkości Jazdy ELOspeed to system wspomagający pracę operatora, który automatycznie zmniejsza prędkość wózka widłowego wewnątrz budynku. Jego działanie opiera się na analizie przestrzeni znajdującej się nad pojazdem. System jest w stanie wykryć sufit w magazynie o wysokości nawet 24 metrów nad miejscem montażu czujnika. ELOspeed dostępny jest w dwóch wersjach różniących się zasięgiem detekcji sufitu w budynku: ELOspeed SR (Short Range Krótki Zasięg) posiada zakres detekcji od 2 do 15 m. ELOspeed LR (Long Range Daleki Zasięg) posiada zakres detekcji od 10 do 24 m. Oddzielna wersja systemu dostępna jest także dla wózków spalinowych. Speed Limiter ogranicza prędkość maksymalną wózka do ustalonej wartości gwarantującej bezpieczeństwo, zachowując jednocześnie wartości przyspieszenia i udźwigu oraz pełną moc silnika. System Kontroli Pozycji Masztu ELOmast to optyczny system wspomagający operatorów wózków widłowych w precyzyjnym pozycjonowaniu masztu zwykle w ustawieniu ich w pozycji pionowej. O prawidłowym ustawieniu masztu operator informowany jest za pomocą sygnałów świetlnych. Opcjonalnie możliwa jest również sygnalizacja dźwiękowa. ELOdistance pomaga operatorowi wózka przy podejmowaniu ładunku w obszarach o ograniczonej widoczności, gdy nie można podjechać do podnoszonego ładunku aż do karetki wideł. Klasycznym przykładem zastosowania ELOdistance jest podnoszenie europalet składowanych blokowo długimi widłami w poprzek palety. Włożenie wideł za daleko może spowodować uszkodzenie towarów znajdujących się w kolejnych blokach, a nawet spowodować upadek stosu palet. Czujnik zastosowany w ELOdistance mierzy odległości między karetką wideł i podnoszonym towarem. Poprawna pozycja pobrania palety wyświetlana jest na zainstalowanym w polu widzenia operatora module sterująco kontrolnym. 2 System Kontroli Odległości System Kontroli Masy Ładunku Przestoje w produkcji i wyłączenie z pracy sprzętu, a tym bardziej uszkodzenia pojazdów transportu wewnętrznego, wiążą się z wysokimi kosztami dla przedsiębiorstwa. Operatorzy wózków widłowych często nie są w stanie poprawnie oszacować czy znajdujący się na palecie ładunek nie przekracza maksymalnego dopuszczonego udźwigu. Skutkiem tego może być uszkodzenie sprzętu, a także znaczne ryzyko podczas załadunku regałów paletowych lub ciężarówek. Panel wyświetlacza ELOweight pokazuje wagę ładunku pobranego przez wózek widłowy. Dostępne są również takie funkcje jak tarowanie, zliczanie ładunków czy sumowanie pomiarów i wyświetlanie ciężaru całkowitego. Pozwala to nie tylko uniknąć niebezpiecznych sytuacji (w szczególności przeciążenia samochodu ciężarowego czy regału), lecz także pracować efektywniej i wydajniej.

6 USŁUGI ELOKON CZĘŚCI ZAMIENNE I AKCESORIA Dla firmy ELOKON części zamienne i akcesoria stanowią bardzo ważny element strategii biznesowej. Dzięki utrzymywaniu odpowiednich zapasów i szybkiej dostępności nie tylko kluczowych elementów i podzespołów jesteśmy w stanie usunąć praktycznie każdą awarię i defekt w krótkim czasie, nie narażając tym samym naszych Klientów na wyłączenia sprzętu z eksploatacji i przestoje. Wiemy, że takie podejście przekłada się na wysoką satysfakcję Klientów. Z kolei różnorodne akcesoria do konserwacji i codziennej obsługi pomagają utrzymać urządzenia w odpowiednim stanie technicznym, co gwarantuje długotrwałe i prawidłowe funkcjonowanie sprzętu oraz najwyższą niezawodność w eksploatacji. SERWIS I SZKOLENIA Nie obiecujemy wszystkiego, dlatego zawsze możemy dotrzymać danego słowa. Dokładamy wszelkich starań, by nasze relacje biznesowe oraz efekty wdrożonych projektów były dla Państwa satysfakcjonujące. Ponieważ uważamy, że zadowolenie Klientów jest równie ważne, co jakość naszych produktów, kładziemy duży nacisk na doskonałą obsługę. Każde wdrożenie i uruchomienie jakiegokolwiek naszego produktu kończy się szkoleniem. Gwarantujemy również wykonanie okresowych przeglądów technicznych, co szczególnie w przypadku systemów bezpieczeństwa jest niezbędne i absolutnie wymagane. By zapewnić najszybszy czas reakcji, nasz serwis jest zawsze w pogotowiu do podjęcia stosownych działań. Oferujemy również możliwość zorganizowania dodatkowych szkoleń z obsługi i serwisu naszych systemów dla pracowników Państwa firmy. Jeśli nie ma takiej potrzeby, zapewniamy Państwu telefoniczne wsparcie naszych fachowców. Wystarczy do nas zadzwonić.

7 INTEGRACJA SYSTEMÓW Posiadamy doświadczenie w zakresie wdrożeń i zarządzania projektami. Integracja różnych systemów elektronicznych i elektrotechnicznych wykonywana jest przez nasz doświadczony zespół i stanowi ważną część działalności firmy ELOKON. Poza samą instalacją systemów, ich uruchomieniem oraz serwisowaniem, jesteśmy też w stanie podjąć się wszelkich innych zadań z zakresu obsługi posprzedażowej. Przeprowadzamy konserwację i usuwanie usterek. Wykonujemy konwersje i rozszerzenia komponentów i modułów elektronicznych i elektrotechnicznych - zarówno dla naszych rozwiązań, jak i produktów firm trzecich. Działamy samodzielnie a także w kooperacji z zaufanymi Partnerami, z którymi możemy, niezawodnie i skutecznie podjąć się tego typu zadań. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. PROJEKTY INDYWIDUALNE Grupa ELOKON rozpoczynała działalność pod koniec lat 80. jako biuro inżynierskie specjalizujące się w pracach badawczo-rozwojowych w dziedzinie elektroniki, elektrotechniki i elementów optycznych. Zarówno wtedy, jak i dziś nasz zespół doświadczonych inżynierów służy pomocą w opracowaniu oraz nadzorowaniu projektów w zakresie elektroniki przemysłowej i automatyki, które wymagają dostosowania do specyfiki klienta. Nasze solidne kompetencje obejmujące: technologię pomiarową i czujnikową oraz przetwarzania sygnałów analogowych i cyfrowych, programowanie firmware i software, teletechnikę łączeniową zorientowaną na bezpieczeństwo pracy, automatykę i sterowanie, zarządzanie projektami, bezpieczeństwo eksploatacji środków i pojazdów transportu wewnętrznego, technologię magazynowania, a także utrzymanie ruchu są do Państwa dyspozycji. Dzięki nam Twój pomysł stanie się funkcjonującym rozwiązaniem.

8 Tornesch k. Hamburga Gdańsk Poznań Warszawa Wałbrzych Oświęcim Bezpieczeństwo buduje zaufanie W dobie globalnej konkurencji wydajna i niezawodna logistyka odgrywa bardzo ważną rolę i ciągle przybiera na znaczeniu. Jest to szczególnie istotna kwestia zwłaszcza w odniesieniu do składowania towarów w przemyśle, handlu i dystrybucji. Surowce, półprodukty, towary konsumpcyjne i części zamienne muszą być tak przechowywane, by w razie potrzeby były łatwo i szybko dostępne. Oznacza to pracę pod dużą presją. W efekcie zdarzenia wypadkowe, które w ponad połowie przypadków spowodowane są błędem człowieka, stają się nieuniknione. ELOKON specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa i elektroniki dla przemysłu od 1995 roku. Oferujemy zarówno pełną gamę systemów ochrony i bezpieczeństwa pracy, jak i wsparcie naszych konsultantów i indywidualne doradztwo. Nasze kompetencje obejmują dziedziny elektroniki, optyki, technologii pasywnej podczerwieni i rozwiązania systemowe dla bezpieczeństwa pracy w eksploatacji maszyn. Zaufali nam: 3M, ABB, Aluprofil, Amcor, Amica, Auchan, Avon, Bakoma, Barlinek, Biedronka, Bols, Bosch, Brembo, Brenntag, Bricoman, Bridgestone, British-American Tobacco, Browar Namysłów, Bruss, Cadbury, Cargill, Cargoforte, Carrefour, Castorama, CAT LC, Ceramika Paradyż, Ceramika Gres, Coca-Cola, Colgate-Palmolive, CROWN Packing, Daewoo, Danone, Dell, DHL, Dr. Oetker, ESAB, Famur, Faurecia, Ferrero, Flextronics, FM Logistic, Fresh Logistics, Frito Lay, GE, Geant, Gillette, Glazura Królewska, Grupa Kęty, H&M, Heineken, Hellmann, Henkel, Herbapol, Hortex, Inter Cars, Intersnack, Jungheinrich, Kaufmann, Knauf, Kraft Foods, Kuehne + Nagel, Leroy Merlin, LG, Lidl, Linde, L'Oréal, Makro, MAN, Mars, McCain, Michelin, Mlekovita, Mokate, Mondi, Nestle, Nissan, NUTRICIA, Opek, Opel, Oras, Oriflame, PEKAES, PepsiCo, Philip Morris, Philips Lighting, Poczta Polska, Polpharma, Procter & Gamble, Raben, Real, Reckitt Benckiser, Saint-Gobain, Siódemka, Sokołów, Spedimex, STILL, Tchibo, Tesco, Tubądzin, Wedel, Wrigley, Zbyszko ul. Tytoniowa 22, Warszawa, Polska tel ,

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011!

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011! Biuletyn informacyjny 2/2012 Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL RX 50 produktem roku 2011! MX-X Nowa odsłona OD REDAKCJI 3 SPIS TREŚCI biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo!

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Biuletyn informacyjny 2/2013 STILL na warsztatach LogDays Nowy siłacz - RX70-40/50 Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Mobilna rewolucja! więcej na str. 26 OD REDAKCJI 3 Spis treści biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

Kompletny przegląd produktów i usług

Kompletny przegląd produktów i usług Kompletny przegląd produktów i usług Wizjonerskie myślenie. Pasja działania. Potrzeby naszych Klientów stają się inspiracją technologii. Jungheinrich należy do światowej czołówki przedsiębiorstw świadczących

Bardziej szczegółowo

Wysoko, jeszcze wyżej wózki typu Reach Truck

Wysoko, jeszcze wyżej wózki typu Reach Truck Logistyka technologia TSL biznes 11/2010 Wysoko, jeszcze wyżej wózki typu Reach Truck Wózki wysokiego składowania tzw. Reach Trucks pod względem osiągów i poziomu technologicznego ustępują jedynie wózkom

Bardziej szczegółowo

Obsługa logistyczna Boehringer

Obsługa logistyczna Boehringer Logistyka Fiege obsłuży Boehringer Ingelheim Boehringer Ingelheim, firma z sektora farmaceutycznego zdecydował się na outsourcing usług logistycznych podpisując umowę z Fiege. Realizacja usług dla tego

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Competence in Video Security. Katalog 2 011

Competence in Video Security. Katalog 2 011 Competence in Video Security compe ence Katalog 2 011 GEUTEBRÜCK Katalog 2011 PRZYSZŁOŚĆ BUDOWANA JEST NA PRZESZŁOŚCI* Praktycznie codziennie rynek zalewany jest nowymi produktami. Nasz nowy katalog zawiera

Bardziej szczegółowo

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej

NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej NOwE TEChNOlOgiE W BraNŻy logistyczno-spedycyjnej OpraCOwał: Dr PawEł ROMaNOw WY ŻsZa SzkOła logistyki W POzNaNiu WARsZAWA 2013 ABstraKt Wopracowaniu zaprezentowano systematyzację kluczowych technologii

Bardziej szczegółowo

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Novoferm Docking Solutions Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Nowe pomysły i sprawdzona

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX

KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX WANDALEX.PL logistyka wewnątrzmagazynowa KATALOG PRODUKTÓW WANDALEX Projekty logistyczne Regały magazynowe Systemy przenośnikowe Urządzenia magazynowe Automatyka magazynowa Wózki widłowe PROJEKTOWANIE

Bardziej szczegółowo

zaawansowane technologie informatyczne

zaawansowane technologie informatyczne zaawansowane technologie informatyczne 1 Profil działalności Poznańska spółka informatyczna TALEX powstała w 1989 roku. TALEX świadczy zaawansowane usługi informatyczne dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej 11/2011 Rok 2, numer 2 Power News TEMATY NUMERU Zadanie na dziś - Stworzyć akumulatorownię Stworzenie akumulatorowni,

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania wejść i wjazdów dla dystrybucji i logistyki. ASSA ABLOY Entrance Systems

Kompleksowe rozwiązania wejść i wjazdów dla dystrybucji i logistyki. ASSA ABLOY Entrance Systems Kompleksowe rozwiązania wejść i wjazdów dla dystrybucji i logistyki ASSA ABLOY Entrance Systems Nasz terminal w Norymberdze to ogromna chłodnia. Odkąd ASSA ABLOY Entrance Systems wykonuje regularne przeglądy

Bardziej szczegółowo

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka Energooszczędność Wpływ w obiektach logistyki logistycznych na markę s. 24 s. 30 Metodyka wdrożeń TMS s. 42 Logistyka dopasowania s. 54 REKLAMA nr 2 [32] kwiecień maj 2013 cena 20,00 zł (w tym 5% VAT)

Bardziej szczegółowo

OD REDAKCJI. Szanowni Państwo. Katarzyna Drobik. Redaktor Naczelny SPIS TREŚCI

OD REDAKCJI. Szanowni Państwo. Katarzyna Drobik. Redaktor Naczelny SPIS TREŚCI OD REDAKCJI SPIS TREŚCI NOWOŚCI Z BRAŃŻY PRZEMYSŁOWEJ WYDARZENIA I TRENDY TEMAT NUMERU Logistyczna obsługa klienta OPINIE Wady i zalety planów systematycznego inwestowania Czy firmy są gotowe na SEPA?

Bardziej szczegółowo

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 ISSN 1898-6420 www.logistyczny.com styczeń luty 1 (37) R. VII więcej na stronie

Bardziej szczegółowo

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe

06 informatyczny system zarządzania EasyWMS 08 regały paletowe tradycyjne 10 regały paletowe wjezdne 12 regały paletowe przepływowe Spis treści 06 informatyczny system zarządzania EasyWMS system integrujący magazynowanie oraz dystrybucję. 08 regały paletowe tradycyjne uniwersalny system, zapewniający bezpośredni dostęp do każdej palety.

Bardziej szczegółowo

DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT

DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT Oprogramowanie QUIPSY dla Państwa firmy QUIPSY CAQ: modułowy system oprogramowania, spełniający wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym systemom kontroli jakości.

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ:

PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ: PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: 6 12 16 18 20 24 26 28 PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ: 30 32 34 36 szeroką, interdyscyplinarną wiedzę, umiejętność pracy w zespole, umie-

Bardziej szczegółowo

Systemy wspomagające zarządzanie typu WMS, SFA/CRM, SCM, AutoID rozwiązania mobilne

Systemy wspomagające zarządzanie typu WMS, SFA/CRM, SCM, AutoID rozwiązania mobilne Raport MSI Polska 2011/2012 www.msipolska.pl 2011 IT dla logistyki Systemy wspomagające zarządzanie typu WMS, SFA/CRM, SCM, AutoID rozwiązania mobilne Oferta na polskim rynku, przykłady wdrożeń, opinie

Bardziej szczegółowo

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy 20 HARTING s Technology Newsletter Bądź sprytny, bądź szczęśliwy Wydajne sieci Gościnny wkład prof. dr inż. Armina Schnettlera Infrastruktury energetyczne przyszłości jutrzejsze sieci będą inteligentne

Bardziej szczegółowo

SITRAIN Szkolenia dla przemysłu

SITRAIN Szkolenia dla przemysłu SITRAIN Szkolenia dla przemysłu Wiedza kluczem do sukcesu Katalog szkoleń Oferta szkoleń 2014/15 www.siemens.pl/sitrain Centra szkoleniowe Łódź Warszawa Katowice Bielsko-Biała Warszawa Łódź Katowice Bielsko-Biała

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Process Automation System Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Wyzwania l Ograniczenie kosztów projektowania, eksploatacji i konserwacji l Maksymalizacja wydajności zakładu

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Mobilny Panel Zarządzania VirtualMAP

Mobilny Panel Zarządzania VirtualMAP Wydanie Nr 13 Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska 2 Szkolenia, edukacja 3 Rok 2012 Integral over IP 4/5 Nowość w ofercie Schrack Seconet 6/7 Integral

Bardziej szczegółowo

tec News25 Integrated Industry Jak produkty będą sterować produkcją w przyszłości. Robert Harting "To sprawa umysłu"

tec News25 Integrated Industry Jak produkty będą sterować produkcją w przyszłości. Robert Harting To sprawa umysłu tec News25 HARTING's Technology Newsletter Artykuł gościnny: Prof. Dr. Nils Aschenbruck Bezpieczeństwo i ochrona w Industry 4.0 Wywiad: Robert Harting "To sprawa umysłu" Artykuł gościnny: Stefan Hoppe

Bardziej szczegółowo

TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE

TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE 2 TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE C.P.U. ZETO Sp. z o.o to przedsiębiorstwo branży informatycznej, posiadające również wieloletnie już doświadczenie w projektowaniu i realizacji usług teletechnicznych.

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka KWIECIEŃ 4/2014 (46) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka i transport branży FMCG Powierzchnie magazynowe

Bardziej szczegółowo

PROJEKTOWANIE LOGISTYCZNYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

PROJEKTOWANIE LOGISTYCZNYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH Anna Sołtysik-Piorunkiewicz PROJEKTOWANIE LOGISTYCZNYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH Wprowadzenie Współcześnie realizowana logistyka opiera się na technologiach informatycznych i bez nich byłaby niewydolna.

Bardziej szczegółowo