Rankingi przygotowane co miesiąc przez zespół Kontomierz.pl zysku bądź straty w skali roku monitoruje aż 226 kont bankowych

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Rankingi przygotowane co miesiąc przez zespół Kontomierz.pl zysku bądź straty w skali roku monitoruje aż 226 kont bankowych"

Transkrypt

1

2 Październikowy ranking rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych przygotowany przez Kontomierz.pl dnia na podstawie oferty bankowej z dnia Kontomierz.pl to narzędzie do zarządzania finansami osobistymi online. Aplikacja umożliwia kontrolę wszystkich posiadanych przez klienta rachunków bankowych w jednym miejscu, dając pełny obraz stanu finansów osobistych, bez potrzeby logowania się do każdego banku z osobna. Kontomierz.pl jest jedyną aplikacją webową oferującą całkowicie automatyczny import rachunków i transakcji bankowych, automatycznie kategoryzując wydatki i przedstawiając je na przejrzystych wykresach. Co więcej, już po pierwszym imporcie danych, Kontomierz.pl przygotuje spersonalizowaną rekomendację lepiej oprocentowanych rachunków bankowych. Rankingi przygotowane co miesiąc przez zespół Kontomierz.pl mają charakter rekomendacyjny - służą pomocą klientom banków w wyborze optymalnego dla nich internetowego rachunku bankowego, przedstawiając ile realnie rachunki przynoszą zysku, lub jakiego rzędu stratę generują dla ich posiadacza przy określonej charakterystyce wykorzystania. Rankingi uwzględniają wszystkie najważniejsze przychody i koszty. Bazują na wyliczeniu czystego zysku bądź straty z konta w skali roku, a nie na arbitralnych punktach przyznawanych przez redaktorów bądź autorów opracowań. Kontomierz.pl dysponuje spójnym modelem matematycznym do obliczania całkowitego zysku z konta, przy uwzględnieniu wszystkich najważniejszych czynników. Obecnie Kontomierz.pl monitoruje aż 226 kont bankowych. Wyjaśnienie zasad tworzenia rankingu oraz informacja o przyjętych założeniach koniecznych do stworzenia rankingów dla różnych profilów, znajdują się na końcu dokumentu. Rekomendacje dostosowane do sposobu użytkowania konta przez konkretnego użytkownika można odnaleźć pod adresem: https://kontomierz.pl/porownywarka-kont-bankowych.

3 to profil osoby o przeciętnych przychodach, nieco wyższych niż średnia krajowa netto, aktywnie korzystającej z internetowej obsługi swojego konta bankowego. Suma wykonywanych przelewów zewnętrznych wskazuje na regularne opłacanie czynszu i tzw. mediów oraz stosunkowo niewysokiej raty kredytu. Osoba taka za zakupy płaci przede wszystkim gotówką, robiąc sprawunki w osiedlowych sklepikach czy na bazarkach. Na tzw życie wydaje niewiele, około 1000 zł miesięcznie. Stara się wypłacać gotówkę w bankomatach bez prowizji.

4 Ranking dla profilu Kowalski

5 Omówienie wyników Osoba, która w sposób dość typowy wykorzystuje swoje konto bankowe ma statystycznie małe szanse trafić na rachunek, który w skali roku nie przyniesie jej strat. Obecnie Kontomierz.pl monitoruje już 68 rachunków oferowanych przez banki w Polsce i pasujących do założeń dla tego profilu. Tylko 7 z nich pozwala zarobić, 7 pozwala wyjść na zero, a wszystkie pozostałe przynoszą straty. Pierwszeństwo w czołówce mają przy tym konta internetowe, które mają względnie mało klientów. Najpopularniejsze Inteligo czy mbank przynoszą ich użytkownikom stosunkowo małe straty w skali roku około 60 zł. Straty wynikają z opłat za wypłaty z obcych bankomatów, więc łatwo jest nad nimi zapanować wypłacając gotówkę z bankomatów darmowych, których jest stosunkowo dużo. Najlepsze dla Kowalskiego konta (Konto osobiste w Toyota Bank, Konto Bez Kantów w BOŚ, Konto Internetowe w Millenium, konto online w Eurobanku, Konto Wydajesz & Zarabiasz w BZ WBK, konto hybrydowe w Toyota Bank czy ROR w Alior Banku) są korzystne zarówno dla przeciętnego Kowalskiego jak i profilu Managera. Przychody dla posiadaczy rachunków w banku Toyota lub BZWBK wynikają z połączenia rzeczywistego oprocentowania konta oraz przede wszystkim naprawdę korzystnego dla klientów płacących kartą rozwiązania, jakim jest cashback. Za każde zakupy kartą trafia na konto klienta 1% ich wartości, co w skali roku daje zauważalną sumę. Trzeci najkorzystniejszy rachunek oferuje Bank Millenium, który pozwala zarobić dzięki samemu cashbackowi. Wysokie, czwarte miejsce Eurobank wynika zaś z relatywnie wysokiego, 3,5% oprocentowania środków.

6 jest profilem osoby o ponadprzeciętnych dochodach rzędu 6000 zł netto, mobilnej, aktywnej, raczej wielkomiejskiej. Osoba taka często zapomina o wzięciu ze sobą gotówki, preferuje sklepy, gdzie jest możliwe dokonywanie płatności bezgotówkowych. Jeśli wybiera gotówkę, to stara się dokonywać wypłat w bankomatach bez prowizji. Wykonuje dużo przelewów zewnętrznych przez Internet. Część z nich przypada na zakupy w internetowych sklepach i serwisach aukcyjnych. Co miesiąc dysponuje nadwyżkami finansowymi, saldo na koncie utrzymując na stałym, kilkutysięcznym poziomie. Posiada kredyt bądź kredyty, których miesięczna wysokość rat wynosi około 1000 zł.

7 Ranking dla profilu Manager

8 Omówienie wyników Manager najwięcej zyskuje korzystając z konta osobistego w Banku Toyota lub ROR w Alior Banku. Decyduje o tym podwójne źródło przychodów - sensownego oprocentowania w skali roku, uzupełnionego przez wciąż rzadki, choć coraz częstszy na rachunkach cashback w wysokości 1%. W czołówce znajdziemy w tym miesiącu Konto osobiste w Toyota, ROR w Alior Banku, Konto online w Eurobanku, nowe w zestawieniu Konto bez Kantów od BOŚ oraz konto, które już w nazwie eksponuje usługę cashback Wydajesz & Zarabiasz w BZ WBK. Nie zmieniła się sytuacja jeśli chodzi o stosunek kont przynoszących stratę do tych zyskownych. Z monitorowanych przez Kontomierz.pl rachunków wciąż tylko siedem daje zysk. Dwa zajmując ex equo ósme miejsce, czyli Konto internetowe dbne od Deutsche Banku oraz Meritum Konto Zarabiające od Meritum Bank ICB pozwalają wyjść na zero. Wszystkie pozostałe przynoszą stratę w skali roku, przy czym może być ona nieznaczna, jak w MultiBanku, ale też sięgać kilku tysięcy złotych na najdroższych rachunkach ze słowami typu Prestige, Elite czy Gold w nazwie. Wysokie koszty prowadzenia rachunków w najdroższych bankach w zdecydowanej większości wynikają z opłat za prowadzenie rachunku, wypłat gotówki w bankomatach za granicą oraz ewentualnie opłat procentowych za te wypłaty. Manager, który nie przyłoży się do wyboru właściwego konta może w skali roku stracić kilka tysięcy złotych, podczas gdy na rozsądnie wybranym rachunku mógłby odnotować skromny, niemniej rzeczywisty zysk.

9 profil osoby, która rachunek typu ROR traktuje jako lokatę bezterminową. Praktycznie z niego nie korzysta. W sytuacjach nietypowych może wykonać jeden przelew miesięcznie gdy np. nie ma przy sobie gotówki lub karty do konta, z którego korzysta na bieżąco, ewentualnie zasila z niego inne, właściwe konto, gdy na aktywnie wykorzystywanym zabraknie środków.

10 Ranking dla profilu Oszczędny

11 Omówienie wyników Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe można naturalnie traktować bardziej jako oszczędnościowe niż rozliczeniowe, a wtedy faktycznie pozwalają zarobić. Zysk pojawia się wtedy na połowie z monitorowanych przez Kontomierz.pl rachunkach. W październiku liderem rankingu jest konto oszczędnościowe w Toyota Banku, wyprzedzając Polbank oraz dwa kolejne konta w Meritum Banku ICB Silnie Zarabiające i po prostu Zarabiające. Liderem jest Toyota Bank z racji tego, że stosunkowo wysokiemu oprocentowaniu nie towarzyszą na koncie żadne kosztotwórcze usługi. Nie ma karty debetowej, nie można dokonać przelewu w oddziale banku, nie można wybrać gotówki z obcego bankomatu ani z bankomatu za granicą. Pieniądze zwyczajnie leżą i procentują. Oferta Polbanku jest bardziej kompletna i choć realne oprocentowanie jest najwyższe, bo w skali roku wynosi 5,13%, to jednak założony dla profilu pojedynczy przelew w miesiącu decyduje o niższej pozycji w rankingu. Warto pamiętać, że traktując rachunek jak lokatę, powinniśmy naprawdę pilnować, by ograniczać liczbę usług, z których korzystamy, bo zazwyczaj są one dość drogie.

12 - profil osoby konserwatywnej w podejściu do zarządzania finansami, zazwyczaj starszej. Przychody najczęściej wypłaca w całości lub większej części w oddziale banków i trzyma w domu w gotówce. Ma dużą rezerwę wobec bankowości internetowej zwykle wynika ona z braku doświadczenia w Internecie w ogóle. Użytkownik konserwatywny praktycznie nie korzysta z karty debetowej, którą otrzymuje do swojego konta. Wysokość przychodów miesięcznych wskazuje na rentę lub emeryturę jako główne źródło utrzymania.

13 Ranking dla profilu Senior

14 Omówienie wyników Seniorzy nie bez powodu obawiają się prowadzenia rachunków w banku. Klientom o niskich przychodach i w dodatku nienawykłych do wykorzystywania internetu w ogóle, a w celu wykonywania przelewów w szczególności, banki w Polsce właściwie nie mają niczego wartościowego do zaoferowania. Prowadzenie rachunku bankowego przez Seniora kosztuje i to co najmniej kilkadziesiąt złotych w skali roku, a często znacznie więcej. Straty wynikają zazwyczaj z opłat za kartę debetową, opłat za prowadzenie rachunku oraz wszelkich wariantów opłat za przelewy czy wypłaty z bankomatów. Aby faktycznie przyciągnąć Seniorów do bankowości internetowej i ograniczyć ich straty konieczna byłaby akcja edukacyjna w celu zachęcenie do faktycznego, aktywnego wykorzystania możliwości rachunków internetowych, szczególnie karty debetowej oraz wykonywania przelewów za pośrednictwem internetu w zastępstwie wpłat i wypłat w oddziale banku. Ranking Kontomierz.pl wyraźnie pokazuje, że obecnie trzymanie gotówki w słoiku jest dla Seniora zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż dzielenie się niewielkimi przychodami z bankiem. Od kilku miesięcy w rankingu nic się nie zmienia - najtańszą ofertę ma dla Seniora Bank Pocztowy z Pocztowym Kontem Nestor, Deutsche Bank z rachunkiem db Koneser i Allianz Bank z Pakietem Start.

15 Założenia rankingu Ranking został przygotowany na podstawie danych publikowanych na stronach internetowych banków, przy następujących założeniach: Brane są pod uwagę wyłącznie konta osobiste (nie firmowe) z dostępem przez Internet. Oprocentowanie podawane przez banki zostało przeliczane tak, aby dało się porównać z roczną lokatą. W szczególności oprocentowanie nominalne jest przeliczone na rzeczywiste; oprocentowanie kont anty-belkowych (z kapitalizacją dzienną) jest ubruttowione. Do konta wydawana jest karta debetowa. Chwilowe promocje, np. "przez pierwsze 3 miesiące bezpłatne prowadzenie rachunku" - nie są uwzględniane. Bierzemy pod uwagę docelową ofertę. Przelewy wewnętrzne są bezpłatne we wszystkich bankach i nie mają wpływu na ranking. Wypłaty w bankomatach własnych są bezpłatne i nie mają wpływu na ranking. Przy obliczaniu końcowego zysku z konta, brane są pod uwagę następujące czynniki: Przychody: Rzeczywiste roczne oprocentowanie brutto (uwzględniona jest zależność oprocentowania od średniego salda rachunku) Cashback (procent zwracany klientowi za zakupy kartą) Zysk z przelewów (niektóre banki płacą klientom za wykonywanie przelewów) Koszty: Opłata kwotowa za prowadzenie rachunku (uwzględniona jest zależność opłaty od średniego salda rachunku i średnich miesięcznych wpływów na rachunek; doliczone są ewentualne opłaty za dostęp internetowy lub obowiązkowe rachunki powiązane) Opłata kwotowa za kartę debetową (uwzględniona jest zależność opłaty od liczby i sumy operacji bezgotówkowych kartą, doliczone są ewentualne opłaty za wydanie karty)

16 Opłata kwotowa i procentowa za przelew zewnętrzny online (uwzględniona jest zależność opłaty od liczby przelewów, ale bez progresji) Opłata kwotowa za przelew zewnętrzny w oddziale banku (uwzględniona jest zależność opłaty od liczby przelewów, ale bez progresji) Opłata kwotowa i procentowa za wypłatę z bankomatów obcych Opłata kwotowa i procentowa za wypłatę z bankomatów obcych za granicą

Ranking kont osobistych Money.pl 2013

Ranking kont osobistych Money.pl 2013 Money.pl po raz czwarty wziął pod lupę ponad 110 kont osobistych, młodzieżowych i studenckich. To jedyne tak dokładne i szerokie badanie w Polsce. Dowiesz się, w którym banku warto trzymać pieniądze. Podobnie

Bardziej szczegółowo

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2013 - Money.pl

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2013 - Money.pl - Money.pl Szukasz kredyty na mieszkanie? Money.pl wspólnie z MarketMoney.pl przeanalizował ofertę 23 banków. Zobacz, gdzie znajdziesz najbardziej atrakcyjne warunki. Pod uwagę wzięliśmy wysokość prowizji

Bardziej szczegółowo

Ranking kont osobistych Banking-Magazine: Najtańsze nie znaczy najlepsze

Ranking kont osobistych Banking-Magazine: Najtańsze nie znaczy najlepsze Informacja prasowa Ranking kont osobistych Banking-Magazine: Najtańsze nie znaczy najlepsze Wrocław, 23.07.2015 r. Konto osobiste to sztandarowy produkt finansowy, po który w pierwszej kolejności sięgają

Bardziej szczegółowo

Wrzesień, 2014 r. Porównanie wysokości prowizji i opłat związanych z rozliczeniami pieniężnymi w złotych w polskim sektorze bankowym w okresie grudzień 2013 r. czerwiec 2014 r. Wrzesień, 2014 r. Porównanie

Bardziej szczegółowo

Jak zacząć inwestować na giełdzie

Jak zacząć inwestować na giełdzie Jak zacząć inwestować na giełdzie Poradnik przygotowany przez Macieja Kabata głównego analityka, INVISTA Dom Maklerski SA Autorzy: Maciej Kabat, główny analityk INVISTA Dom Maklerski SA rozdziały 1, 2,

Bardziej szczegółowo

ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH

ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH Prawda to rzeczywista, nie żadne romanse, Że dziś się bez pieniędzy ruszają finanse. Kupił dobra pan Paweł, ani grosza nie dał

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po us ugach bankowych

Przewodnik po us ugach bankowych URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach bankowych Publikacja przygotowana dzi ki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach

Bardziej szczegółowo

Autor: Urszula Małek. Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak Zdjęcia: Grzegorz Oleksiak

Autor: Urszula Małek. Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak Zdjęcia: Grzegorz Oleksiak Autor: Urszula Małek Redakcja i korekta: Daria Dziewięcka, Małgorzata Kazubska, Marcin Polak Konsultacja merytoryczna: Marcin Polak Koordynator projektu: Małgorzata Kazubska Opracowanie graficzne i skład:

Bardziej szczegółowo

PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH SEMINARIUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA TRENERÓW EDUKACJI FINANSOWEJ W PROGRAMIE ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ Przewodnik Domowych Finansów Dofinansowanym ze środków Narodowego

Bardziej szczegółowo

NAJLEPSZE PRODUKTY BANKOWE 2011 OCZAMI KLIENTÓW

NAJLEPSZE PRODUKTY BANKOWE 2011 OCZAMI KLIENTÓW RAPORT STYCZEŃ 2012 TYTUŁ NAJLEPSZE PRODUKTY BANKOWE 2011 OCZAMI KLIENTÓW Publikacja towarzysząca III edycji plebiscytu Złoty Bankier SPIS TREŚCI 1. Złoty Bankier podsumowaniem roku w bankowości 4 4. Najlepsi

Bardziej szczegółowo

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych SIERPIEŃ 2012

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych SIERPIEŃ 2012 INVIGO TOP 10 Ranking najlepszych kredytów hipotecznych SIERPIEŃ 2012 Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych ponownie się zmienia. Zgodnie z zapowiedzią, Deutsche Bank dotychczasowy lider rankingu kredytów

Bardziej szczegółowo

Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta

Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta Poradnik dla konsumenta SPIS TREŚCI SŁowniczek... 4 Wstęp... 6 Co to znaczy nadmiernie się zadłużyć?... 6 Kogo dotyczy ten problem?... 6 Problem

Bardziej szczegółowo

Raport dotyczący ofert bankowych dla organizacji pozarządowych

Raport dotyczący ofert bankowych dla organizacji pozarządowych Raport dotyczący ofert bankowych dla organizacji pozarządowych Niniejsze opracowanie powstało na zlecenie Banku DnB NORD Polska SA,w ramach realizacji projektu W poszukiwaniu polskiego modelu ekonomii

Bardziej szczegółowo

Spis treści 6. Operacje pasywne banków i ich struktura... 2 7. Kapitały własne banku... 3 8. Bankowe rachunki depozytowe... 5 9. Lokaty bieżące...

Spis treści 6. Operacje pasywne banków i ich struktura... 2 7. Kapitały własne banku... 3 8. Bankowe rachunki depozytowe... 5 9. Lokaty bieżące... Spis treści 1 6. Operacje pasywne banków i ich struktura...2 6.1. Konstrukcja bilansów banków...2 6.2. Podział pasywów...2 7. Kapitały własne banku...3 7.1. Poziom udziału kapitałów własnych w pasywach

Bardziej szczegółowo

Uwaga: od 9 marca oprocentowanie Nowego Konta Oszczędnościowego wynosi 4% w skali roku.

Uwaga: od 9 marca oprocentowanie Nowego Konta Oszczędnościowego wynosi 4% w skali roku. Uwaga: od 9 marca oprocentowanie Nowego Konta Oszczędnościowego wynosi 4% w skali roku. 1. Dlaczego Bank obniżył oprocentowanie NKO? Pierwotnym zadaniem NKO było przyciągnięcie do nas nowych Klientów i

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE I BEZPIECZNE FINANSE SENIORA III. Miejscowość i data warsztatu

NOWOCZESNE I BEZPIECZNE FINANSE SENIORA III. Miejscowość i data warsztatu NOWOCZESNE I BEZPIECZNE FINANSE SENIORA III Miejscowość i data warsztatu PLAN WARSZTATU 1. O projekcie Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora III. 2. Podstawy bankowości internetowej w praktyce. 3. Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Dobre rady Pani Róży

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Dobre rady Pani Róży Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego Dobre rady Pani Róży Szczecin, listopad 2014 Wydawca: Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego Publikacja bezpłatna Copyright by Polska Fundacja Społeczeństwa

Bardziej szczegółowo

Broszura edukacyjna. Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego.

Broszura edukacyjna. Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego. Broszura edukacyjna Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego. Broszurka Fundacji Wprost PRESS.indd 1 2014-09-10 00:02:19

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczne problemy bankowości elektronicznej

Ekonomiczne problemy bankowości elektronicznej Ekonomiczne problemy bankowości elektronicznej Prof. dr hab. Witold Kwaśnicki Instytut Nauk Ekonomicznych Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytet Wrocławski Terminy bankowość elektroniczna,

Bardziej szczegółowo

USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH

USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH BIULETYN RPO-Materiały nr 73 Usługi finansowe. Poradnik dla osób starszych Redaktor Naczelny: Stanisław Trociuk Opracowanie: Publikacja przygotowana w ramach

Bardziej szczegółowo

Platforma czy kantor czyli gdzie wymieniać pieniądze

Platforma czy kantor czyli gdzie wymieniać pieniądze 22 RYNEK OBROTU WALUTAMI W INTERNECIE Platforma czy kantor czyli gdzie wymieniać pieniądze Obecnie pieniądze możemy wymienić na kilka sposobów: w banku, w kantorze stacjonarnym i kantorze lub platformie

Bardziej szczegółowo

Poradnik Jak wybrać kredyt hipoteczny

Poradnik Jak wybrać kredyt hipoteczny Autor: Piotr Soboń, doradca kredytowy Poradnik Jak wybrać kredyt hipoteczny Obecne ceny nieruchomości w stosunku do zarobków większości Polaków to sumy astronomiczne. Dlatego najczęstszym sposobem finansowania

Bardziej szczegółowo

oszczędzaj inwestuj DZISIEJSZE DECYZJE TO PRZYSZŁA SIŁA FINANSOWA nr 2/Październik 2010

oszczędzaj inwestuj DZISIEJSZE DECYZJE TO PRZYSZŁA SIŁA FINANSOWA nr 2/Październik 2010 DoDatek Dystrybuowany wraz z Dziennikiem metro zawiera wyłącznie materiały przygotowane i pochodzące od mediaplanet nr 2/Październik 2010 5 KROKÓW oszczędzaj inwestuj DO MĄDRYCH DECYZJI oszczędzanie zadbaj

Bardziej szczegółowo

Tytuł: RAPORT przedsiębiorstwa w Polsce Autor: Daniel Kubach. Wydawca:

Tytuł: RAPORT przedsiębiorstwa w Polsce Autor: Daniel Kubach. Wydawca: Tytuł: RAPORT przedsiębiorstwa w Polsce Autor: Daniel Kubach Copywriter: Edyta Prozorowska Projekt okładki: Aneta Wasilik Wydawca: 8&8 Sp. z o.o. ul. Leszczyńskiego 4/25, 50-078 Wrocław NIP: 8971782498

Bardziej szczegółowo

Małe i średnie przedsiębiorstwa

Małe i średnie przedsiębiorstwa MAGAZYN KLIENTÓW PKO BANKU POLSKIEGO NUMER 1 (78) 2013 ISSN 1506 0977 Małe i średnie przedsiębiorstwa Szybką ścieżką do rozwoju OFERTA NA MIARĘ WIĘCEJ NIŻ BANK Niezależnie od tego, czy firma powstała z

Bardziej szczegółowo

Wykluczenie finansowe osób 50+ w kontekście dostępnej oferty bankowej

Wykluczenie finansowe osób 50+ w kontekście dostępnej oferty bankowej dr Marika Ziemba dr Krzysztof Świeszczak prof. dr hab. Monika Marcinkowska Uniwersytet Łódzki Wykluczenie finansowe osób 50+ w kontekście dostępnej oferty bankowej Wprowadzenie Prowadzone na świecie badania

Bardziej szczegółowo

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

VI. OPIS DZIAŁALNOŚCI BIZNESOWEJ

VI. OPIS DZIAŁALNOŚCI BIZNESOWEJ 26 Wartość kredytów brutto udzielonych przez Grupę na dzień 31 grudnia 2014 r. wyniosła 45.501 mln zł. Kredyty dla Klientów segmentu detalicznego wyniosły 32.018 mln zł i stanowiły 70% całkowitej wartości

Bardziej szczegółowo

WARSZTAT NOWOCZESNE FINANSE SENIORA

WARSZTAT NOWOCZESNE FINANSE SENIORA WARSZTAT NOWOCZESNE FINANSE SENIORA PLAN WARSZTATU 1. O projekcie Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora IV. 2. Podstawy bankowości internetowej w praktyce. 3. Karty płatnicze rodzaje i zasady korzystania.

Bardziej szczegółowo

2015 rok na rynku walut

2015 rok na rynku walut 61 RYNEK WYMIANY WALUT W INTERNECIE 2015 rok na rynku walut Rok 2015 rozpoczął się bardzo ciekawie ze względu na kilka czynników determinujących gospodarkę światową. Możemy do nich zaliczyć bardzo niskie

Bardziej szczegółowo