PROJEKT BUDOWLANY KONSTRUKCJA OBLICZENIA STATYCZNE
|
|
- Renata Wawrzyniak
- 5 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU OLICZENI STTYCZNE Projektował: mgr inż. Marcin Nosek upr. bud. SWK/0111/POOK/06 mgr inż. Michał Majchrzyk KIELCE PŹDZIERNIK 2016r.
2 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz.1. Elementy konstrukcyjne dachu Poz.1.1. Więźba dachowa jętkowa na płatwiach. Więźba dachowa o konstrukcji jętkowej na płatwiach. Dach dwuspadowy o spadku połaci dachowych 32 stopni, pokrycie gontem blaszanym. Maksymalna odległość między krokwiami 100cm. Zestawienie obciążeń na połać Rodzaj obciążenia obliczenie α= 32 obc. współcz. obc. charakt. obc. obl. g k1 [kn/m 2 ] g d1 [kn/m 2 ] gont blaszany 0,10 1,2 0,12 łaty 0,04*0,05*6/0,3 = 0,04 1,2 0,05 kontrłaty 0,03*0,05*6/0,9 = 0,01 1,2 0,01 folia iwiatrochronna wodoszczelna 0,01 1,2 0,01 wełna mineralna gr. 25 cm. 0,25*1,2 = 0,30 1,3 0,39 krokwie 8x20 0,08*0,2*6/0,9 = 0,11 1,1 0,12 paroizolacja 0,01 1,2 0,01 płyta g-k na ruszcie 0,25 1,2 0,30 Stałe bez ciężaru krokwi 0,72 1,24 0,89 Obciążenie ociepleniem i sufitem podwieszanym 0,55 1,25 0,69 Stałe bez ciężaru krokwi, ocieplenia i sufitu podwieszaneg 0,17 1,20 0,20 Razem stałe 0,83 1,22 1,01 - obciążenie śniegiem PN-80/ /z1:2006 ( III strefa) - obc. charakterystyczne śniegiem = 279,78 m.n.p.m Q k = 0,006* -0,6 = 1,20 kn/m 2 - współczynnik obciążenia γ f = 1,5 - współczynnik kształtu dachu C2 = 0,8*(60-a)/30 o = 0,75 C2 = 1,2*(60-a)/30 o = 1,12 - obciążenie charakterystyczne śniegiem dachu obliczeniowe S k1 =Q k *C 1 = 0,896 kn/m 2 S 1 = S k1 *γ f = 1,344 kn/m 2 S k2 =Q k *C 2 = 1,344 kn/m 2 S 2 = S k2 *γ f = 2,016 kn/m 2 - obciążenie wiatrem PN :1977/z1 ( I strefa obciążenia) - charakterystyczne ciśnienie prędkości wiatru q k = 0,300 kn/m 2 z=8,10 m - współczynnik ekspozycji (teren typu ) C e = 0,5+0,05*z = 0,91 - współczynnik działania porywów wiatru β = 1,8 a) połać nawietrzna wariant I - współczynnik aerodynamiczny C z = *(40-α)= -0,36 - wartość charakterystyczna obciążenia obliczeniowa obciążenia p k1 = q k *C z *C e *β= -0,176 kn/m 2 p 1 =p k1 *1,5= -0,264 kn/m 2 b) połać nawietrzna wariant II - współczynnik aerodynamiczny C z = 0.015*α-0,2= 0,28 - wartość charakterystyczna obciążenia obliczeniowa obciążenia p k2 = q k *C z *C e *β= 0,137 kn/m 2 p 2 =p k2 *1,5= 0,205 kn/m 2 c) połać zawietrzna - współczynnik aerodynamiczny C = -0,4 - wartość charakterystyczna obciążenia obliczeniowa obciążenia p k3 = q k *C*C e *β= -0,195 kn/m 2 p 3 =p k3 *1,5= -0,293 kn/m 2
3 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU * Obciążenia pionowe. - stałe: g k v = g k1 /cosα = 0,975 kn/m 2 g o v = g o1 /cosα = 1,193 kn/m 2 g o v /g k v = 1,22 - zmienne: q k v = S k2 +p k2 *cosα= 1,460 kn/m 2 q o v /q k v = 1,50 - stałe + zmienne: q o v = S 2 +p k2 *cosα= 2,190 kn/m 2 g k v + q k v = 2,435 kn/m 2 g o v + q o v = 3,383 kn/m 2 (g o v +q o v) /(g k v+ q k v) = 1,39 Poz Wymiarowanie elementów drewnianych więźby dachowej. DNE: Szkic wiązara 843,5 C 100,6 100,6 100,6 100,6 D 100,6 503,2 573,0, ,8 265, 32,0 42, , ,0 1393,0 Szkic układu podłużnego - płatwi pośredniej 284,6 C D E F G 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 70,0 283,0 350,0 322,0 421,0 289,0 286,0 Geometria ustroju: Kąt nachylenia połaci dachowej α = 32,0 o Rozpiętość wiązara l = 13,93 m Rozstaw murłat w świetle l s = 12,81 m Poziom jętki h = 2,65 m Rozstaw wiązarów a = 1,00 m Odległość między usztywnieniami bocznymi krokwi = 1,20 m Dodatkowe usztywnienia boczne jętki - brak Rozstaw podparć poziomych murłaty l mo = 1,50 m Dane materiałowe: - krokiew 8/20 cm (zaciosy: murłata - 3 cm, jętka - brak) z drewna C24 - jętka 2x 5/20 cm z drewna C24 z przewiązkami co 102 cm, - płatew 18/20 cm z drewna C24
4 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU - słup 18/18 cm z drewna C24 - murłata 14/14 cm z drewna C24 Założenia obliczeniowe: - klasa użytkowania konstrukcji: 2 WYNIKI: Obwiednia momentów [knm]: 2,17-0,19 0,01 2,17 4,54-5,36 0,26 C 18,95 0,22 0,65-5,36 0,65 0,26 3,91 0,38 4,08 2,50 2,50 4,08 0,38 13,93 D 17,73 1,37 4,55-0,19 0,01 0,34 6,61 0,35 6,67 0,24 2,55 1,56 4,35 Obwiednia przemieszczeń [mm]: 0,21 0,08 5,10 0,23 15,34 1,33 1,40 0,040,06 0,050,11 C D 17,50 15,28 0,050,135,16 0,26 0,24 2,55 1,56 4,35 0,38 4,08 2,50 2,50 4,08 0,38 13,93 Obwiednia momentów w układzie podłużnym - płatwi pośredniej: M z [knm] M y [knm] R y,rz [kn] R x [kn] -7,43-7,43-5,22-5,46-6,39-7,07-2,57-3,15-3,01-1,68 0,42 0,64 0,13 0,051,30 0,06 0,35 1,71 0,54 0,92 0,43 3,60 0,42-3,02 3,85 3,85-0,48-3,26-2,38 0,59 1,31 4,75 1,405,13 1,54 1,47 1,19 0,594,08 6,07 0,76 1,69 1,79 1,98 9,37 1,90 1,53 0,76 1,41 0,22 1,520,01 1,11 0,03 0,03 0,00 C0,030,61 D E0,02 1,68 F G 16,99 0,35 0,70 1,430,700,70 2,10 0,700,70 1,82 0,700,70 2,81 0,700,701,490,70 0,701,46 0,70 19,51 WYMIROWNIE wg PN :2000 drewno lite iglaste wg PN-EN 338:2004, klasa wytrzymałości C24 f m,k = 24 MPa, f t,0,k = 14 MPa, f c,0,k = 21 MPa, f v,k = 2,5 MPa, E 0,mean = 11 GPa, ρ k = 350 kg/m 3 Krokiew 8/20 cm (zaciosy: murłata - 3 cm, jętka - brak) Smukłość λ y = 107,5 < 150 λ z = 52,0 < 150 Maksymalne siły i naprężenia w przęśle decyduje kombinacja: K4 stałe-max+śnieg+0,90 wiatr z lewej-wariant II M = -5,36 knm, N = 6,27 kn f m,y,d = 14,77 MPa, f c,0,d = 12,92 MPa σ m,y,d = 10,05 MPa, 59,91 1,25 k c,y = 0,271, k c,z = 0,825 51,68 1,08 σ c,0,d = 0,39 MPa 63,98 1,33 60,89 1,27 48,63 1,01 19,64 0,41 4,24 0,04 1,98 2,15 0,70 2,85
5 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU σ c,0,d /(k c,y f c,0,d ) + σ m,y,d /f m,y,d = 0,792 < 1 σ c,0,d /(k c,z f c,0,d ) + σ m,y,d /f m,y,d = 0,717 < 1 Maksymalne siły i naprężenia na podporze - murłacie decyduje kombinacja: K16 stałe-max+wiatr z lewej-wariant II+0,90 śnieg M = -0,18 knm, N = -0,43 kn f m,y,d = 14,77 MPa, f c,0,d = 12,92 MPa σ m,y,d = 0,46 MPa, σ c,0,d = -0,03 MPa (σ c,0,d /f c,0,d ) 2 + σ m,y,d /f m,y,d = 0,035 < 1 Maksymalne siły i naprężenia na podporze - jętce decyduje kombinacja: K4 stałe-max+śnieg+0,90 wiatr z lewej-wariant II M = -5,36 knm, N = -6,04 kn f m,y,d = 14,77 MPa, f c,0,d = 12,92 MPa σ m,y,d = 10,05 MPa, σ c,0,d = -0,38 MPa σ t,0,d /f t,0,d + σ m,y,d /f m,y,d = 0,724 < 1 Maksymalne ugięcie krokwi (pomiędzy murłatą a jętką) decyduje kombinacja: K2 stałe-max+śnieg u fin = 15,33 mm < u net,fin = l / 200 = 4813/ 200 = 24,07 mm (63,7%) Jętka 2x 5/20 cm z przewiązkami co 102 cm z drewna C24 Smukłość λ y = 87,2 < 150 λ z = 158,6 < 175 Maksymalne siły i naprężenia decyduje kombinacja: K24 stałe-max+montażowe jętki M = 3,91 knm, N = -1,11 kn f m,y,d = 11,08 MPa, f c,0,d = 9,69 MPa σ m,y,d = 5,86 MPa, σ c,0,d = -0,06 MPa σ t,0,d /f t,0,d + σ m,y,d /f m,y,d = 0,538 < 1 Maksymalne ugięcie decyduje kombinacja: K24 stałe-max+montażowe jętki u fin = 17,50 mm < u net,fin = l / 200 = 5000/ 200 = 25,00 mm (70,0%) Płatew 18/20 cm Smukłość λ y = 17,3 < 150 λ z = 19,2 < 150 Ekstremalne obciążenia obliczeniowe q z,max = 16,4q y,max = 0,42 kn/m Maksymalne siły i naprężenia w płatwi (odcinek D - E) decyduje kombinacja: K3 stałe-max+śnieg+0,90 wiatr-parcie N = -37,38 kn M y = -7,43 knm, M z = 0,73 knm f m,y,d = 14,77 MPa, σ t,0,d = 1,04 MPa σ m,y,d = 6,19 MPa, f m,z,d = 14,7 f t,0,d = 8,62 MPa σ m,z,d = 0,68 MPa σ t,0,d /f t,0,d + σ m,y,d /f m,y,d + k m σ m,z,d /f m,z,d = 0,572 < 1 σ t,0,d /f t,0,d + k m σ m,y,d /f m,y,d + σ m,z,d /f m,z,d = 0,460 < 1 Maksymalne ugięcie (odcinek D - E) decyduje kombinacja: K2 stałe-max+śnieg u fin = 7,78 mm < u net,fin = l / 200 = 14,05 mm (55,4%) Słup 18/18 cm Smukłość (słup ) λ y = 92,0 < 150 λ z = 54,8 < 150 Maksymalne siły i naprężenia (słup E) decyduje kombinacja: K3 stałe-max+śnieg+0,90 wiatr-parcie M y = 3,60 knm, N = 60,89 kn f m,y,d = 14,77 MPa, f c,0,d = 12,92 MPa
6 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU σ m,y,d = 3,70 MPa, k c,y = 0,361, k c,z = 0,789 σ c,0,d = 1,88 MPa σ c,0,d /(k c,y f c,0,d ) + σ m,y,d /f m,y,d = 0,653 < 1 σ c,0,d /(k c,z f c,0,d ) + σ m,y,d /f m,y,d = 0,435 < 1 Murłata 14/14 cm Część murłaty leżąca na ścianie Ekstremalne obciążenia obliczeniowe q z,max = 6,67 kn/m, q y,max = -2,17 kn/m q z,min = -0,35 kn/m (odrywanie) Maksymalne siły i naprężenia decyduje kombinacja: K16 stałe-max+wiatr z lewej-wariant II+0,90 śnieg M z = 0,52 knm f m,z,d = 16,62 MPa σ m,z,d = 1,143 MPa σ m,z,d /f m,z,d = 0,069 < 1 Krokiew narożna DNE: Wymiary przekroju: przekrój prostokątny Szerokość b = 18,0 cm Wysokość h = 20,0 cm Zacios na podporach t k = 3,0 cm Drewno: drewno lite iglaste wg PN-EN 338:2004, klasa wytrzymałości C24 f m,k = 24 MPa, f t,0,k = 14 MPa, f c,0,k = 21 MPa, f v,k = 2,5 MPa, E 0,mean = 11 GPa, ρ k = 350 kg/m 3 Klasa użytkowania konstrukcji: klasa 2 Geometria: Kąt nachylenia połaci dachowej α = 39,0 o Kąt nachylenia połaci dachowej α o = 33,0 Długość rzutu poziomego wspornika połaci l w,x = 0,30 m Długość rzutu poziomego odcinka środkowego połaci Długość rzutu poziomego odcinka górnego połaci WYNIKI: M [knm] R [kn] -7,56 l d,x = 2,92 m l g,x = 1,95 m 5,23-3,49 0,25-0,29 0,82 2,68 0,02 0,04-0,04 rzut połać 33,0 0,37 3,64 0,54-0,06 4,51 0,13 0,06-0,07 26,9 17,77 0,00 połać 39,0 2,43 6,27 0,48 4,67 3,12 0,30 2,92 1,95 Zginanie: decyduje kombinacja (obc.stałe max.+ocieplenie+śnieg+wiatr) Moment obliczeniowy: M podp = -7,56 knm
7 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Warunek nośności - podpora: σ m,y,d = 8,72 MPa, f m,y,d = 14,77 MPa σ m,y,d /f m,y,d = 0,590 < 1 Ugięcie (wspornik): u fin = (-) 4,22 mm < u net,fin = 2,0 l / 200 = 5,38 mm (78,5%) Ugięcie (odcinek środkowy): u fin = 12,68 mm < u net,fin = l / 200 = 26,16 mm (48,5%)
8 UDOWLNY Rozbudowa i przebudowa budynku usługowo-mieszkalnego (sklep) z przeznaczeniem na cele mieszkalne i usługowe (powiększenie sklepu) wraz z niezbędnymi urządzeniami na części działki nr 571 położonej w miejscowości Gnieździska, gm. Łopuszno, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie Poz Płatew stalowa. Zestawienie obciążeń na płatew obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe HE180 0,36 1,1 0,39 z dachu; pasmo 5m 0,97*5= 4,85 1,22 5,93 stałe bez ciężaru własnego 4,85 1,22 5,93 Razem stałe 5,21 1,21 6,32 obciążenia zmienne ze stropu drewnianego; pasmo 5m 1,46*5= 7,30 1,50 10,95 Razem zmienne Razem, zmienne + stałe 7,30 1,50 10,95 q k = 12,51 1,38 17,27 SCHEMT ELKI C 5,35 4,61 Parametry belki: - współczynnik obciążenia dla ciężaru własnego belki γ f = 1,10 WYKRESY SIŁ WEWNĘTRZNYCH Momenty zginające [knm]: -53,06 38,53 10,65 Siły poprzeczne [kn]: 42,99 104,87 39,47 30,70 32,56 C 5,67 38,53 51,14 C -32,56-56,10 Ugięcia [mm]: -0,64-2,65 C 7,85 15,50 ZŁOŻENI OLICZENIOWE DO WYMIROWNI Wykorzystanie rezerwy plastycznej przekroju: nie; Parametry analizy zwichrzenia: - obciążenie przyłożone na pasie górnym belki; - obciążenie działa w dół; - brak stężeń bocznych na długości przęseł belki; WYMIROWNIE WG PN-90/ x y x Przekrój: HE 180 v = 10,3 cm 2, m = 35,5 kg/m Stal: J x = 2510 cm 4, J y = 925 cm 4, J ω = cm 6, J Τ = 14,9 cm 4, W x = 294 cm 3 St3 y
9 UDOWLNY Rozbudowa i przebudowa budynku usługowo-mieszkalnego (sklep) z przeznaczeniem na cele mieszkalne i usługowe (powiększenie sklepu) wraz z niezbędnymi urządzeniami na części działki nr 571 położonej w miejscowości Gnieździska, gm. Łopuszno, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie Nośności obliczeniowe przekroju: - zginanie: klasa przekroju 1 (α p = 1,000) M R = 63,21 knm - ścinanie: klasa przekroju 1 V R = 127,94 kn elka Nośność na zginanie Przekrój z = 5,35 m (K4: 1,0 P1+1,0 P2+0,90 P3) Współczynnik zwichrzenia ϕ L = 0,951 Moment maksymalny M max = -53,06 knm (52) M max / (ϕ L M R ) = 0,883 < 1 Nośność na ścinanie Przekrój z = 5,35 m (K4: 1,0 P1+1,0 P2+0,90 P3) Maksymalna siła poprzeczna V max = -56,10 kn (53) V max / V R = 0,438 < 1 Nośność na zginanie ze ścinaniem V max = (-)56,10 kn < V o = 0,6 V R = 76,77 kn warunek niemiarodajny Stan graniczny użytkowania Przekrój z = 2,45 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Ugięcie maksymalne f k,max = 15,50 mm Ugięcie graniczne f gr = l o / 250 = 21,40 mm f k,max = 15,50 mm < f gr = 21,40 mm (72,4%) Poz Słupek stalowy Reakcja z płatwi stalowej : 104,87 kn Rura prostokątna 150x100x5,0 (wg PN-EN :2000) y Wymiary przekroju h = 150 mm, b = 100 mm t = 5,0 mm r i = 5,0 mm, r o = 10,0 mm x 5,0 y 100 x 150 Cechy geometryczne przekroju = 23,40 cm 2, vx = 14,50 cm 2, vy = 9,500 cm 2 J x = 719,0 cm 4, J y = 384,0 cm 4 W x = 95,90 cm 3, W y = 76,80 cm 3 i x = 5,550 cm, i y = 4,050 cm J Τ = 808,7 cm 4, W Τ = 126,8 cm 3 L = 0,483 m 2 /m, G = 26,38 m 2 /t U/ = 206,3 m -1, m = 18,30 kg/m Stal: St3, f d =215 MPa, λ p = 84,0; Nośność obliczeniowa przy rozciąganiu N Rt = 503,1 kn Nośność obliczeniowa przy ściskaniu N Rc = 503,1 kn (klasa: 4, brak żeber poprzecznych, stan krytyczny ψ = ϕ p = 1,000) wyboczenie giętne względem osi x-x l ex = 3,00 m, λ x = 54,1, N cr,x = 1616 kn, λ x = 1,15 pierw(n Rc /N cr,x ) = 0,644 wg "b" ϕ x = 0,872 ϕ x N Rc = 438,9 kn wyboczenie giętne względem osi y-y l ey = 3,00 m, λ y = 74,1, N cr,y = 863,3 kn, λ y = 1,15 pierw(n Rc /N cr,y ) = 0,882 wg "b" ϕ y = 0,726 ϕ y N Rc = 365,3 kn
10 UDOWLNY Rozbudowa i przebudowa budynku usługowo-mieszkalnego (sklep) z przeznaczeniem na cele mieszkalne i usługowe (powiększenie sklepu) wraz z niezbędnymi urządzeniami na części działki nr 571 położonej w miejscowości Gnieździska, gm. Łopuszno, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie Nośność obliczeniowa przy zginaniu M Rx = 20,62 knm (klasa: 1, pominięto rezerwę plastyczną przekroju α px = 1,000) M Ry = 16,16 knm (klasa: 4, brak żeber poprzecznych, stan krytyczny ψ y = ϕ p = 0,979) ustalenie współczynnika zwichrzenia element o przekroju rurowym ϕ L = 1,000 Nośność obliczeniowa przy ścinaniu V Ry = 180,8 kn (klasa: 1, ϕ pvy = 1,000) V Rx = 118,5 kn (klasa: 1, ϕ pvx = 1,000) Obciążenie elementu N = 104,9 kn, M x = 5,000 knm, M y = 5,000 knm Warunki nośności elementu (57) x = 0,023; założono β x = 1,0 i β y = 1,0 (58) N / (ϕ x N Rc ) + β x M x / (ϕ L M Rx ) + β y M y / M Ry + x = 0, , , ,023 = 0,814 < 1 (57) y = 0,046; założono β x = 1,0 i β y = 1,0 (58) N / (ϕ y N Rc ) + β x M x / (ϕ L M Rx ) + β y M y / M Ry + y = 0, , , ,046 = 0,885 < 1
11 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz.2. Elementy konstrukcyjne parteru Poz.2.1. Płyta żelbetowa parteru. Zestawienie obciążeń na strop użytkowy Poz.2.1. Rodzaj obciążenia obliczenie obc. współcz. obc. charakt. obc. obl. g k [kn/m 2 ] g o [kn/m 2 ] Obciążenia stałe posadzka 0,44 1,2 0,53 wylewka cementowa zbrojona 5 cm 24*0,05= 1,20 1,3 1,56 styropian gr.8 cm. 0,45*0,08= 0,04 1,2 0,04 izolacja przeciwwilgociowa 0,01 1,2 0,01 płyta żelbetowa 25*0,16= 4,00 1,1 4,40 tynk cem-wap. 19*0,015= 0,29 1,3 0,37 stałe bez ciężaru własnego razem stałe 1,97 1,28 2,51 5,97 1,16 6,91 obciążenia zmienne obciążenia zmienne (pokoje) 1,50 1,4 2,10 obciążenia zastępcze-ścianki działowe 3/2,65*1,25= 1,42 1,2 1,70 razem zmienne (pokoje+ścianki działowe) 2,92 1,30 3,80 Razem stałe +zmienne 8,89 1,21 10,71 Zestawienie obciążeń na strop nieużytkowy Poz.2.1. i Poz.2.1C. obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. g k [kn/m 2 ] g o [kn/m 2 ] Obciążenia stałe deski gr. 5 cm 6*0,05= 0,30 1,2 0,36 wełna min. gr.20 cm. 1,2*0,2= 0,24 1,2 0,29 izolacja przeciwwilgociowa 0,01 1,2 0,01 płyta żelbetowa 25*0,14= 3,50 1,1 3,85 tynk cem-wap. 19*0,015= 0,29 1,3 0,37 stałe bez ciężaru własnego 0,84 1,23 1,03 razem stałe 4,34 1,13 4,88 obciążenia zmienne obciążenia zmienne (poddasze nieużytkowe) 0,50 1,4 0,70 razem zmienne (pokoje+ścianki działowe) Razem stałe +zmienne 0,50 1,40 0,70 4,84 1,15 5,58 Obciążenie od ściany gr.25 cm. h= 4,4 m obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q o [kn/m] ściana z silikatu 18*4,4*0,25= 19,80 1,1 21,78 2x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*4,4*0,015= 2,51 1,3 3,26 Razem 22,31 1,12 25,04
12 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Obciążenie od ścianek działowych gr.12cm. h= 3 m obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q o [kn/m] ściana z silikatu 18*3*0,12= 6,48 1,1 7,13 2x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*3*0,015= 1,71 1,3 2,22 Razem 8,19 1,14 9,35 Obciążenie kształtkami wentylacyjnymi wysokość h= 2,2 m obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] obciąż. q o [kn/m] kształtki 0,072*5*h/0,2= 3,96 1,2 4,75 ściana z cegły pełnej 6,5 cm 14*2,2*0,065= 2,00 1,1 2,20 tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 19*2,2*0,015= 0,63 1,3 0,82 razem 6,59 1,18 7,77 Obciążenie od schodów. obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] obciąż. q o [kn/m] Obciążenia stałe + zmienne Obciażenie od schodów: 21,96 1,17 25,70 kn/m Razem stałe +zmienne 21,96 1,17 25,70 Obciążenie od słupków więźby dachowej obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn] obciąż. q o [kn] Obciążenia stałe+zmienne Obciażenie od słupka S-1a 38,19 1,39 53,05 Obciażenie od słupka S-1b 38,71 1,39 53,78 Obciażenie od słupka S-1c 33,39 1,39 46,39 Obciażenie od słupka S-1d 41,34 1,39 57,43 Obciażenie od słupka S-1e 39,34 1,39 54,66 Obciażenie od słupka S-1f 31,42 1,39 43,65 Obciażenie od słupka S-1g 39,90 1,39 55,43 charakterystyki geometryczne przekroju h [cm] a [cm] b [cm] d [cm] z [cm] ,0 10,0 dane betonu i stali eton 25 zbrojenie gł. -IIIN f cd f ck f ctd f ctm E cm f yd f yk 1,33 2,0 0,100 0,
13 UDOWLNY Obliczenia statyczne płyty żelbetowej Poz.2.1, Poz.2.1, Poz.2.1C. Schemat statyczny, obciążenia Obwiednia momentów zginających Mxx[kNm]
14 UDOWLNY Obwiednia momentów zginających Myy[kNm] Obwiednia momentów zginających Mxy[kNm]
15 UDOWLNY Ugięcie [cm] Zbrojenie dolne w kierunku X [cm 2 /m]
16 UDOWLNY Zbrojenie dolne w kierunku Y [cm 2 /m] Zbrojenie górne w kierunku X [cm 2 /m]
17 UDOWLNY Zbrojenie górne w kierunku Y [cm 2 /m]
18 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz elka żelbetowa. Zestawienie obciążeń obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe belka żelbetowa 25*0,3*0,6= 4,50 1,1 4,95 2 x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*0,015*0,6= 0,34 1,3 0,44 ze stropu; pasmo 4,2m 5,97*4,2= 25,07 1,16 29,03 stałe bez ciężaru własnego Razem stałe 25,42 1,16 29,48 29,92 1,15 34,43 obciążenia zmienne ze stropu; pasmo 4,2m 2,92*4,2= 12,26 1,30 15,98 Razem zmienne 12,26 1,30 15,98 Razem, zmienne + stałe q k = 42,18 1,20 50,41 charakterystyki geometryczne przekroju h [cm] a [cm] b w [cm] d [cm] z [cm] ,0 52,0 dane betonu i stali eton 25 zbrojenie gł. -IIIN strzemiona -IIIN f cd f ck f ctd f ctm f yd f yk f ydl E s 1,33 2,0 0,100 0, kn/cm 2 Wykres sił wewnętrznych wg programu Robot nalysis Wymiarowanie na zginanie x eff =d-(d 2-2*M sd /(f cd *b w )) -2 ξ eff =x eff /d ρ min = 0,13% ξ eff,lim = 0,50 M sd [knm] x eff [cm] ξ eff [cm] s1,reg [cm 2 ] s1,prov [cm 2 ] ρ zbrojenie-pręty podpora 0,00 0,00 0,00 0,00 4,02 0,24% 2 # 16 przęsło 219,39 10,87 0,19 10,33 12,06 0,72% 6 # 16 podpora 2 316,86 16,66 0,30 15,83 16,08 0,96% 8 # 16 przęsło 2 165,89 8,00 0,14 7,60 12,06 0,72% 6 # 16 podpora 3 0 0,00 0,00 0,00 4,02 0,24% 2 # 16
19 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Sprawdzenie nośności na ścinanie V a, max = 215,84 obciążenie obliczeniowe q = 50,41 kn/m V sd =V a, max -0,6/2*q= 200,72 kn stopień zbrojenia (zakładam dobre zakotwienie) 6 # 16 ρ l = 0,0072 współczynnik określający efekt skali k = d= 1,04 naprężenia normalne σ cp = 0 współczynnik efektywności v = 0,6*(1-f ck / 250)= 0,552 -graniczna siła poprzeczna V Rd1 = [0,35*k*f ctd *(1.2+40*ρ l )+0.15*σ cp ]*b w *d= 90,95 kn < V sd Należy obliczyć zbrojenie na ścinanie -nośność ściskanych krzyżulcy betonowych V Rd2 = 0.5*v*f cd *b w *0.9*d= 555,02 kn > V sd kn - długość odcinka drugiego rodzaju l t =(V sd -V Rd1 )/q= 218 cm 1-odcinek l t1 [cm] ctgθ n [szt.] φ [cm] sw1 [cm 2 ] f wd1 s 1 [cm] V sd1 [kn] 200 1,00 2 0,8 1, ,7 V Rd31 = sw1 *f wdl /s 1 *z*ctgθ= 219,4 kn >V sd1 V Rd2 =v*f cd *b w *z*ctgtθ/(1+ctg 2 θ)= 572,6 kn > V sd1 2-odcinek l t2 [cm] ctgθ n [szt.] φ [cm] sw1 [cm 2 ] f wd1 s 1 [cm] V sd2 [kn] 90 1,00 2 0,8 1, ,9 V Rd31 = sw1 *f wdl /s 1 *z*ctgθ= 146,3 kn >V sd3 V Rd2 =v*f cd *b w *z*ctgtθ/(1+ctg 2 θ)= 572,6 kn > V sd3 Przyjęto: przęsło1 podpora1 #8co15cm l t1 =150cm przęsło1 podpora2 #8co10cm l t1 =200cm #8co15cm l t2 =90cm przęsło2 podpora2 #8co10cm l t1 =200cm #8co15cm l t2 =90cm przęsło2 podpora3 #8co15cm l t1 =100cm na pozostałej części belki #8co25cm
20 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz elka żelbetowa. Poz elka żelbetowa. Zestawienie obciążeń obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe belka żelbetowa 25*0,3*0,6= 4,50 1,1 4,95 2 x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*0,015*0,6= 0,34 1,3 0,44 ze stropu; pasmo 6,4m 5,97*6,4= 38,21 1,16 44,24 stałe bez ciężaru własnego Razem stałe 38,55 1,16 44,68 43,05 1,15 49,63 obciążenia zmienne ze stropu; pasmo 6,4m 2,92*6,4= 18,69 1,30 24,35 Razem zmienne 18,69 1,30 24,35 Razem, zmienne + stałe q k = 61,74 1,20 73,98 charakterystyki geometryczne przekroju h [cm] a [cm] b w [cm] d [cm] z [cm] ,0 52,0 dane betonu i stali eton 25 zbrojenie gł. -IIIN strzemiona -IIIN f cd f ck f ctd f ctm f yd f yk f ydl E s 1,33 2,0 0,100 0, kn/cm 2 Wykres sił wewnętrznych wg programu Robot nalysis Wymiarowanie na zginanie x eff =d-(d 2-2*M sd /(f cd *b w )) -2 ξ eff =x eff /d ρ min = 0,13% ξ eff,lim = 0,50 M sd [knm] x eff [cm] ξ eff [cm] s1,reg [cm 2 ] s1,prov [cm 2 ] ρ podpora 0,00 0,00 0,00 0,00 4,02 0,24% przęsło 287,05 14,80 0,26 14,06 16,08 0,96% podpora 2 30,72 1,39 0,02 1,32 4,02 0,24% zbrojenie-pręty 2 # 16 8 # 16 2 # 16
21 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Sprawdzenie nośności na ścinanie V a, max = 155,68 obciążenie obliczeniowe q = 73,98 kn/m V sd =V a, max -0,6/2*q= 133,48 kn stopień zbrojenia (zakładam dobre zakotwienie) 6 # 16 ρ l = 0,0072 współczynnik określający efekt skali k = d= 1,04 naprężenia normalne σ cp = 0 współczynnik efektywności v = 0,6*(1-f ck / 250)= 0,552 -graniczna siła poprzeczna V Rd1 = [0,35*k*f ctd *(1.2+40*ρ l )+0.15*σ cp ]*b w *d= 90,95 kn < V sd Należy obliczyć zbrojenie na ścinanie -nośność ściskanych krzyżulcy betonowych V Rd2 = 0.5*v*f cd *b w *0.9*d= 555,02 kn > V sd kn - długość odcinka drugiego rodzaju l t =(V sd -V Rd1 )/q= 57 cm 1-odcinek l t1 [cm] ctgθ n [szt.] φ [cm] sw1 [cm 2 ] f wd1 s 1 [cm] V sd1 [kn] 100 1,00 2 0,8 1, ,5 V Rd31 = sw1 *f wdl /s 1 *z*ctgθ= 219,4 kn >V sd1 V Rd2 =v*f cd *b w *z*ctgtθ/(1+ctg 2 θ)= 572,6 kn > V sd1 2-odcinek l t2 [cm] ctgθ n [szt.] φ [cm] sw1 [cm 2 ] f wd1 s 1 [cm] V sd2 [kn] 150 1,00 2 0,8 1, ,5 V Rd31 = sw1 *f wdl /s 1 *z*ctgθ= 146,3 kn >V sd3 V Rd2 =v*f cd *b w *z*ctgtθ/(1+ctg 2 θ)= 572,6 kn > V sd3 Przyjęto: przęsło1 podpora1 #8co10cm l t1 =100cm #8co15cm l t2 =150cm na pozostałej części belki #8co25cm
22 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz elka żelbetowa. charakterystyki geometryczne przekroju h [cm] a [cm] b w [cm] d [cm] z [cm] ,0 8,0 dane betonu i stali eton 25 zbrojenie gł. -IIIN strzemiona -IIIN f cd f ck f ctd f ctm f yd f yk f ydl E s 1,33 2,0 0,100 0, kn/cm 2 Wykres sił wewnętrznych wg programu Robot nalysis Wymiarowanie na zginanie x eff =d-(d 2-2*M sd /(f cd *b w )) -2 ξ eff =x eff /d ρ min = 0,13% ξ eff,lim = 0,50 M sd [knm] x eff [cm] ξ eff [cm] s1,reg [cm 2 ] s1,prov [cm 2 ] ρ zbrojenie-pręty podpora 0,00 0,00 0,00 0,00 3,39 1,13% przęsło 11,57 3,37 0,28 2,67 3,39 1,13% podpora 2 12,16 3,58 0,30 2,84 3,39 1,13% 3 # 12 3 # 12 3 # 12 Sprawdzenie nośności na ścinanie Przyjęto: na całej długości belki #8co12cm
23 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz.2.2. Nadproża stalowe parteru. Poz Nadproże stalowe Ns.2.1. Zestawienie obciążeń w kierunku pionowym obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe 2 x HE140 (uwzględniono automatycznie) ściana z cegły cementowo-piaskowej 18*0,7*1,2= 15,12 1,10 16,63 2 x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*0,015*1,2= 0,68 1,30 0,89 z dachu; pasmo 8,5m 0,97*8,5= 8,25 1,22 10,09 ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 8,5m 5,97*8,5= 50,75 1,16 58,76 74,79 1,15 86,36 74,79 1,15 86,36 obciążenia zmienne z dachu; pasmo 8,5m 1,46*8,5= 12,41 1,50 18,62 ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 8,5m 2,92*8,5= 24,82 1,30 32,34 Razem zmienne 37,23 1,37 50,95 Razem stałe+zmienne q k = 112,02 1,23 137,32 OCIĄŻENI OLICZENIOWE N 1 ELKĘ SCHEMT ELKI stałe bez ciężaru własnego Razem stałe 1,65 Parametry belki: - współczynnik obciążenia dla ciężaru własnego belki γ f = 1,10 OCIĄŻENI OLICZENIOWE ELKI Przypadek P1: stałe (γ f = 1,15) Schemat statyczny (ciężar belki uwzględniony automatycznie): 43,18 43,18 1,65 go=0,27 kn/mb Przypadek P2: zmienne (γ f = 1,37) Schemat statyczny: 25,48 25,48 WYKRESY SIŁ WEWNĘTRZNYCH Momenty zginające [knm]: 1,65 56,87 35,85 23,46 56,87 35,85
24 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Siły poprzeczne [kn]: 56,86-56,86 Ugięcia [mm]: 2,58 ZŁOŻENI OLICZENIOWE DO WYMIROWNI Wykorzystanie rezerwy plastycznej przekroju: nie; Parametry analizy zwichrzenia: - obciążenie przyłożone na pasie górnym belki; - obciążenie działa w dół; - brak stężeń bocznych na długości przęseł belki; WYMIROWNIE WG PN-90/ Przekrój: HE 140 v = 7,32 cm 2, m = 24,7 kg/m J x = 1030 cm 4, J y = 389 cm 4, J ω = cm 6, J Τ = 8,16 cm 4, W x = 155 cm 3 Stal: St3 Nośności obliczeniowe przekroju: - zginanie: klasa przekroju 1 (α p = 1,000) M R = 33,33 knm - ścinanie: klasa przekroju 1 V R = 91,22 kn y Nośność na zginanie Przekrój z = 0,82 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Współczynnik zwichrzenia ϕ L = 0,988 Moment maksymalny M max = 23,46 knm (52) M max / (ϕ L M R ) = 0,713 < 1 Nośność na ścinanie Przekrój z = 1,65 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Maksymalna siła poprzeczna V max = -56,86 kn (53) V max / V R = 0,623 < 1 Nośność na zginanie ze ścinaniem (przęsło -, x = 0,00 m) Przekrój aaa z = 0,03 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) V = 54,82 kn > V 0 = 0,6 V R = 54,73 kn M/M R,V = 1,66 / 33,05 = 0,050 < 1 Stan graniczny użytkowania Przekrój z = 0,82 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Ugięcie maksymalne f k,max = 2,58 mm Ugięcie graniczne f gr = l o / 500 = 3,30 mm f k,max = 2,58 mm < f gr = 3,30 mm (78,1%) x y x
25 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz Nadproże stalowe Ns.2.2. Przyjęto jak Ns-2.1. Poz Nadproże stalowe Ns.2.3. Przyjęto jak Ns-2.1. Poz Nadproże stalowe Ns.2.4. Przyjęto jak Ns-2.1. Poz Nadproże stalowe Ns.2.5. Zestawienie obciążeń w kierunku pionowym obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe 2 x C180 (uwzględniono automatycznie) ściana z cegły cementowo-piaskowej 18*0,44*0,74= 5,86 1,10 6,45 wełna mineralna gr. 14cm 1*2*0,14*0,74= 0,21 1,20 0,25 2 x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*0,015*0,74= 0,42 1,30 0,55 z dachu; pasmo 3,34m 0,97*3,34= 3,24 1,22 3,96 ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 3m 5,97*3= 17,91 1,16 20,74 stałe bez ciężaru własnego 27,64 1,16 31,95 Razem stałe 27,64 1,16 31,95 obciążenia zmienne z dachu; pasmo 3,34m 1,46*3,34= 4,88 1,50 7,31 ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 3m 2,92*3= 8,76 1,30 11,41 Razem zmienne 13,64 1,37 18,73 Razem stałe+zmienne q k = 41,28 1,23 50,67 OCIĄŻENI OLICZENIOWE N 1 ELKĘ SCHEMT ELKI 2,09 Parametry belki: - współczynnik obciążenia dla ciężaru własnego belki γ f = 1,10 OCIĄŻENI OLICZENIOWE ELKI Przypadek P1: stałe (γ f = 1,15) Schemat statyczny (ciężar belki uwzględniony automatycznie): 15,98 15,98 2,09 go=0,24 kn/mb Przypadek P2: zmienne (γ f = 1,37) Schemat statyczny: 9,37 9,37 2,09
26 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU WYKRESY SIŁ WEWNĘTRZNYCH Momenty zginające [knm]: 26,74 16,95 13,97 26,74 16,95 Siły poprzeczne [kn]: 26,74-26,74 Ugięcia [mm]: 1,87 ZŁOŻENI OLICZENIOWE DO WYMIROWNI Wykorzystanie rezerwy plastycznej przekroju: nie; Parametry analizy zwichrzenia: - obciążenie przyłożone na pasie górnym belki; - obciążenie działa w dół; - brak stężeń bocznych na długości przęseł belki; WYMIROWNIE WG PN-90/ Przekrój: C 180 v = 14,4 cm 2, m = 22,0 kg/m J x = 1350 cm 4, J y = 114 cm 4, J ω = 5770 cm 6, J Τ = 9,97 cm 4, W x = 150 cm 3 Stal: St3 Nośności obliczeniowe przekroju: - zginanie: klasa przekroju 1 M R = 24,19 knm - ścinanie: klasa przekroju 1 V R = 179,57 kn y Nośność na zginanie Przekrój z = 1,04 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Współczynnik zwichrzenia ϕ L = 0,841 Moment maksymalny M max = 13,97 knm (52) M max / (ϕ L M R ) = 0,687 < 1 Nośność na ścinanie Przekrój z = 0,00 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Maksymalna siła poprzeczna V max = 26,74 kn (53) V max / V R = 0,149 < 1 Nośność na zginanie ze ścinaniem V max = 26,74 kn < V o = 0,3 V R = 53,87 kn warunek niemiarodajny Stan graniczny użytkowania Przekrój z = 1,04 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Ugięcie maksymalne f k,max = 1,87 mm Ugięcie graniczne f gr = l o / 500 = 4,18 mm f k,max = 1,87 mm < f gr = 4,18 mm (44,7%) x y x
27 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz Nadproże stalowe Ns.2.6. Zestawienie obciążeń w kierunku pionowym obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe 2 x HE140 (uwzględniono automatycznie) ściana z cegły cementowo-piaskowej 18*0,74*1,5= 19,98 1,10 21,98 wełna mineralna gr. 14cm 1*2*0,14*1,5= 0,42 1,20 0,50 2 x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*0,015*1,5= 0,86 1,30 1,11 z dachu; pasmo 3m 0,97*3= 2,91 1,22 3,56 ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 2,6m 5,97*2,6= 15,52 1,16 17,97 stałe bez ciężaru własnego 39,69 1,14 45,13 Razem stałe 39,69 1,14 45,13 obciążenia zmienne z dachu; pasmo 3m 1,46*3= 4,38 1,50 6,57 ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 2,6m 2,92*2,6= 7,59 1,30 9,89 Razem zmienne 11,97 1,38 16,46 Razem stałe+zmienne q k = 51,66 1,19 61,59 OCIĄŻENI OLICZENIOWE N 1 ELKĘ SCHEMT ELKI 2,15 Parametry belki: - współczynnik obciążenia dla ciężaru własnego belki γ f = 1,10 OCIĄŻENI OLICZENIOWE ELKI Przypadek P1: stałe (γ f = 1,16) Schemat statyczny (ciężar belki uwzględniony automatycznie): 22,57 22,57 2,15 go=0,27 kn/mb Przypadek P2: zmienne (γ f = 1,37) Schemat statyczny: 8,23 8,23 2,15 WYKRESY SIŁ WEWNĘTRZNYCH Momenty zginające [knm]: 33,40 24,55 17,95 33,40 24,55
28 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Siły poprzeczne [kn]: 33,40-33,40 Ugięcia [mm]: 3,43 ZŁOŻENI OLICZENIOWE DO WYMIROWNI Wykorzystanie rezerwy plastycznej przekroju: nie; Parametry analizy zwichrzenia: - obciążenie przyłożone na pasie górnym belki; - obciążenie działa w dół; - brak stężeń bocznych na długości przęseł belki; WYMIROWNIE WG PN-90/ Przekrój: HE 140 v = 7,32 cm 2, m = 24,7 kg/m J x = 1030 cm 4, J y = 389 cm 4, J ω = cm 6, J Τ = 8,16 cm 4, W x = 155 cm 3 Stal: St3 Nośności obliczeniowe przekroju: - zginanie: klasa przekroju 1 (α p = 1,000) M R = 33,33 knm - ścinanie: klasa przekroju 1 V R = 91,22 kn Nośność na zginanie Przekrój z = 1,07 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Współczynnik zwichrzenia ϕ L = 0,969 Moment maksymalny M max = 17,95 knm (52) M max / (ϕ L M R ) = 0,556 < 1 Nośność na ścinanie Przekrój z = 0,00 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Maksymalna siła poprzeczna V max = 33,40 kn (53) V max / V R = 0,366 < 1 Nośność na zginanie ze ścinaniem V max = 33,40 kn < V o = 0,6 V R = 54,73 kn warunek niemiarodajny Stan graniczny użytkowania Przekrój z = 1,07 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Ugięcie maksymalne f k,max = 3,43 mm Ugięcie graniczne f gr = l o / 500 = 4,30 mm f k,max = 3,43 mm < f gr = 4,30 mm (79,7%) x y y x
29 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz Nadproże stalowe Ns.2.7. Przyjęto jak Ns-2.1. Poz Nadproże stalowe Ns.2.8. Przyjęto jak Ns-2.9. Poz Nadproże stalowe Ns.2.9. Zestawienie obciążeń w kierunku pionowym obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe 2 x C140 (uwzględniono automatycznie) ściana z cegły cementowo-piaskowej 18*0,38*1,2= 8,21 1,10 9,03 2 x tynk cem.-wap. gr. 1,5cm 2*19*0,015*1,2= 0,68 1,30 0,89 ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 4,4m 5,97*4,4= 26,27 1,16 30,42 stałe bez ciężaru własnego 35,16 1,15 40,33 Razem stałe 35,16 1,15 40,33 obciążenia zmienne ze stropu parteru Poz.2.1.; pasmo 4,4m 2,92*4,4= 12,85 1,30 16,74 Razem zmienne 12,85 1,30 16,74 Razem stałe+zmienne q k = 48,01 1,19 57,07 OCIĄŻENI OLICZENIOWE N 1 ELKĘ SCHEMT ELKI 1,55 Parametry belki: - współczynnik obciążenia dla ciężaru własnego belki γ f = 1,10 OCIĄŻENI OLICZENIOWE ELKI Przypadek P1: stałe (γ f = 1,16) Schemat statyczny (ciężar belki uwzględniony automatycznie): 20,17 20,17 1,55 go=0,17 kn/mb Przypadek P2: zmienne (γ f = 1,37) Schemat statyczny: 8,37 8,37 1,55 WYKRESY SIŁ WEWNĘTRZNYCH Momenty zginające [knm]: 22,25 15,77 8,62 22,25 15,77
30 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Siły poprzeczne [kn]: 22,25-22,25 Ugięcia [mm]: 1,46 ZŁOŻENI OLICZENIOWE DO WYMIROWNI Wykorzystanie rezerwy plastycznej przekroju: nie; Parametry analizy zwichrzenia: - obciążenie przyłożone na pasie górnym belki; - obciążenie działa w dół; - brak stężeń bocznych na długości przęseł belki; WYMIROWNIE WG PN-90/ Przekrój: C 140 v = 9,80 cm 2, m = 16,0 kg/m J x = 605 cm 4, J y = 62,7 cm 4, J ω = 1880 cm 6, J Τ = 6,01 cm 4, W x = 86,4 cm 3 Stal: St3 Nośności obliczeniowe przekroju: - zginanie: klasa przekroju 1 M R = 13,93 knm - ścinanie: klasa przekroju 1 V R = 122,21 kn x y x Nośność na zginanie Przekrój z = 0,78 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Współczynnik zwichrzenia ϕ L = 0,912 Moment maksymalny M max = 8,62 knm (52) M max / (ϕ L M R ) = 0,679 < 1 Nośność na ścinanie Przekrój z = 1,55 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Maksymalna siła poprzeczna V max = -22,25 kn (53) V max / V R = 0,182 < 1 Nośność na zginanie ze ścinaniem V max = (-)22,25 kn < V o = 0,3 V R = 36,66 kn warunek niemiarodajny Stan graniczny użytkowania Przekrój z = 0,78 m (K2: 1,0 P1+1,0 P2) Ugięcie maksymalne f k,max = 1,46 mm Ugięcie graniczne f gr = l o / 500 = 3,10 mm f k,max = 1,46 mm < f gr = 3,10 mm (47,2%) y
31 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz.3. Schody Poz.3.1. Schody żelbetowe wysokość stopnia h s = 0,165 m szerokość stopnia b s = 0,280 m grubość płyty biegu h= 0,16 m grubość płyty podestu h p = 0,16 m długość w poziomie l n = 4,15 m cosα = 0,862 Zestawienie obciążeń na płytę biegową Obciąż. współ- Obciąż. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. czynnik oblicz. q k1 [kn/m 2 ] obciąż. q o1 [kn/m 2 ] obciążenia stałe płytki gresowe 0,44+0,44*h s /b= 0,70 1,2 0,84 stopnie 22*h s /2= 1,815 1,1 2,00 płyta żelbetowa 25*h/cosα= 4,64 1,1 5,11 tynk cem.-wap. 19*0,015/cosα= 0,33 1,3 0,43 razem 7,49 1,12 8,37 obciążenia zmienne obciążenia użytkowe 3,00 1,30 3,90 RZEM OCIĄŻENI 10,49 1,17 12,27 GEOMETRI SCHODÓW x 16,5/28 16, ,4 259, Wymiary schodów : Długość dolnego spocznika Grubość płyty spocznika dolnego Długość biegu Różnica poziomów spoczników Liczba stopni w biegu Grubość płyty biegu Wymiary poprzeczne: Szerokość biegu 1,25 m - Schody dwubiegowe Dusza schodów 10,0 cm l s,d = 1,61 m t = 16,0 cm l n = 2,52 m h = 1,65 m n = 10 szt. t = 16,0 cm
32 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Schemat statyczny schodów go,s = 5,27 kn/m 2 go,b = 8,62 kn/m 2 po = 3,90 kn/m 2 1,52 4,29 DNE MTERIŁOWE Parametry betonu: Klasa betonu 25 (C20/25) f cd = 13,33 MPa, f ctd = 1,00 MPa, E cm = 30,0 GPa Zbrojenie główne - płyta: Klasa stali -IIIN (R500W) f yk = 500 MPa, f yd = 420 MPa, f tk = 550 MPa Średnica prętów φ = 12 mm Zbrojenie rozdzielcze (konstrukcyjne) - płyta: Klasa stali -0 (St0S-b) f yk = 220 MPa, f yd = 190 MPa, f tk = 300 MPa Średnica prętów φ = 6 mm Maksymalny rozstaw prętów rozdzielczych 25 cm Otulenie: Nominalna grubość otulenia c nom = 25 mm ZŁOŻENI Sytuacja oblictrwała Graniczna szerokość rys w lim = 0,3 mm Graniczne ugięcie w przęsłach a lim = jak dla belek i płyt (wg tablicy 8) lim Dodatkowe założenia obliczeniowe dla belek spocznikowych: Cotanges kąta nachylenia ścisk. krzyżulców bet. cot θ = 1,00 Graniczne ugięcie a lim = jak dla belek i płyt (wg tablicy 8) WYNIKI OLICZEŃ STTYCZNYCH Przęsło -: maksymalny moment obliczeniowy Reakcja obliczeniowa R Sd, = 22,26 kn/mb Reakcja obliczeniowa R Sd, = 25,70 kn/mb M Sd = 26,39 knm/mb WYKRESY SIŁ WEWNĘTRZNYCH Momenty zginające [knm/mb]: 1,52 25,70 22,26 26,39 24,67 1,71 2,58
33 UDOWLNY PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Siły poprzeczne [kn/mb]: 25,70 1,52-22,26-6,56-6,56 1,71 2,58 Przemieszczenia [mm/mb]: 1,52 20,67 1,71 2,58 Sprawdzenie wg PN :2002 a Zginanie: (przekrój a-a) Ścinanie: SGU: a Moment przęm Sd = 26,39 knm/mb Zbrojenie potrzebne s = 5,20 cm 2 /mb. Przyjęto f12 co10,0 cm o s = 11,31 cm 2 /mb (ρ = 0,88%) (rozstaw prętów przyjęty przez użytkownika) Warunek nośności na zginanie: M Sd = 26,39 knm/mb < M Rd = 52,81 knm/mb (50,0%) Siła poprzeczna obliczeniowa V Sd = 24,70 kn/mb Warunek nośności na ścinanie: V Sd = 24,70 kn/mb < V Rd1 = 59,45 kn/mb (41,5%) Moment przęsłowy charakterystyczny M Sk = 22,64 knm/mb Moment przęsłowy charakterystyczny długotrwały M Sk,lt = 18,53 knm/mb Szerokość rys prostopadłych: w k = 0,095 mm < w lim = 0,3 mm (31,6%) Maksymalne ugięcie od M Sk,lt : a(m Sk,lt ) = 20,67 mm < a lim = 4290/200 = 21,45 mm (96,4%)
34 UDOWLNY Poz.4 Fundamenty. PRZEUDOW PWILONU MIESZKLNEGO Z DOSTOSOWNIEM DL OSÓ NIEPEŁNOSPRWNYCH N TERENIE DPS W ZGÓRSKU Poz.4.1. Ława fundamentowa wewnetrzna podłużna Zestawienie obciążeń od ściany wewnętrznej podłużnej. obc. współcz. obc. Rodzaj obciążenia obliczenie charakt. obc. obl. q k [kn/m] q [kn/m] obciążenia stałe z dachu; 8,24*0,97= 7,99 1,23 9,81 ze stropu Poz ,24*5,97= 49,19 1,16 56,94 wieniec żelbetowy 1*25*0,25*0,7= 4,38 1,1 4,81 tynk cem.-wap. 2*19*0,015*2,2= 1,25 1,3 1,63 ściana istniejąca parteru. 18*0,7*3= 37,80 1,1 41,58 mur fundamentowy 18*2,2*0,7= 27,72 1,1 30,49 Razem stałe 128,33 1,13 145,26 obciążenia zmienne z dachu; 1,46*8,24= 12,03 1,50 18,05 ze stropu Poz ,92*8,24= 24,06 1,30 31,31 Razem zmienne 36,09 1,37 49,36 Razem, zmienne + stałe q k = 164,43 1,18 194,62 Razem siły N k = 164,43 N rs = 194,6 kn/m [m] L [m] D min [m] D [m] h [m] 1,20 1,00 1,00 1,00 0,4 b [m] r l [m] r p [m] e x [m] 0,25 0,475 0,475 0 M rs = 0,0 H rs = 0 kn*m kn/m Q=1,1*25**L*h= 13,2 G P =1,2*ρ Dn *r p *L*(D min -h)= 5,99 G l =1,2*19*r L *(D-h)= 6,50 kn kn N r =N rs +Q+ G l +G p = 220,30 kn mimośród e = (M rs +(H rs *h)+g p *(b-r p )/2-G l *(b-r l )/2+N rs *e x )/N r = 0,00 < / 6 = 0,20 m Obliczeniowy graniczny odpór podłoża Naprężenia przyjęto q ro = 200,00 kpa q max =N r /(*L)*(1+6*(e /))= 184,36 < 1,2*q ro = 240,00 kn/m 2 q min =N r /(*L)*(1-6*(e /))= 182,81 kn/m 2 q rs =N r /*1= 183,6 < q ro = 200,0 kpa
OBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE
OLICZENI STTYCZNO - WYTRZYMŁOŚCIOWE 1. ZESTWIENIE OCIĄśEŃ N IEG SCHODOWY Zestawienie obciąŝeń [kn/m 2 ] Opis obciąŝenia Obc.char. γ f k d Obc.obl. ObciąŜenie zmienne (wszelkiego rodzaju budynki mieszkalne,
Bardziej szczegółowoObciążenia (wartości charakterystyczne): - pokrycie dachu (wg PN-82/B-02001: ): Garaż 8/K Obliczenia statyczne. garaż Dach, DANE: Szkic wiązara
Garaż 8/K Obliczenia statyczne. garaż Dach, DNE: Szkic wiązara 571,8 396,1 42,0 781,7 10,0 20 51,0 14 690,0 14 51,0 820,0 Geometria ustroju: Kąt nachylenia połaci dachowej α = 42,0 o Rozpiętość wiązara
Bardziej szczegółowoTablica 1. Zestawienie obciążeń dla remizy strażackiej w Rawałowicach więźba dachowa
strona 1 Tablica 1. Zestawienie obciążeń dla remizy strażackiej w Rawałowicach więźba dachowa Lp Opis obciążenia Obc. char. kn/m 2 1. Blachodachówka o grubości 0,55 mm γ f k d Obc. obl. kn/m 2 0,35 1,30
Bardziej szczegółowo- 1 - OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - DREWNO
- 1 - Kalkulator Elementów Drewnianych v.2.2 OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - DREWNO Użytkownik: Biuro Inżynierskie SPECBUD 2002-2010 SPECBUD Gliwice Autor: mg inż. Jan Kowalski Tytuł: Obliczenia elementów
Bardziej szczegółowoSchemat statyczny płyty: Rozpiętość obliczeniowa płyty l eff,x = 3,24 m Rozpiętość obliczeniowa płyty l eff,y = 5,34 m
5,34 OLICZENI STTYCZNE I WYMIROWNIE POZ.2.1. PŁYT Zestawienie obciążeń rozłożonych [kn/m 2 ]: Lp. Opis obciążenia Obc.char. f k d Obc.obl. 1. TERKOT 0,24 1,35 -- 0,32 2. WYLEWK CEMENTOW 5CM 2,10 1,35 --
Bardziej szczegółowoI. OPIS TECHNICZNY - KONSTRUKCJE
I. OPIS TECHNICZNY - KONSTRUKCJE 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania obliczeń statycznych jest konstrukcja budynku szkoły podstawowej objętego rozbudową, zlokalizowanego w ronowie przy ul.
Bardziej szczegółowoZbrojenie konstrukcyjne strzemionami dwuciętymi 6 co 400 mm na całej długości przęsła
Zginanie: (przekrój c-c) Moment podporowy obliczeniowy M Sd = (-)130.71 knm Zbrojenie potrzebne górne s1 = 4.90 cm 2. Przyjęto 3 16 o s = 6.03 cm 2 ( = 0.36%) Warunek nośności na zginanie: M Sd = (-)130.71
Bardziej szczegółowoDANE. Szkic układu poprzecznego. Szkic układu podłużnego - płatwi pośredniej
Leśniczówka 9/k Obliczenia statyczne. leśniczówka 1.Dach. DNE Szkic układu poprzecznego 712,8 270,0 45,0 19 436,0 19 455,0 46,0 14 888,0 14 46,0 1008,0 Szkic układu podłużnego - płatwi pośredniej 270,0
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE DO PROJEKTU BUDOWLANEGO PRZEBUDOWY ISTNIEJ
9 OLICZENI STTYCZNE DO PROJEKTU UDOWLNEGO PRZEUDOWY ISTNIEJĄCEJ OCZYSZCZLNI ŚCIEKÓW N OCZYSZCZLNĘ MECHNICZNO IOLOGICZNĄ W TECHNOLOGII SR ORZ KNLIZCJI SNITRNEJ Z POMPOWNIĄ ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCI SMOKLĘSKI,
Bardziej szczegółowoPoziom I-II Bieg schodowy 6 SZKIC SCHODÓW GEOMETRIA SCHODÓW
Poziom I-II ieg schodowy SZKIC SCHODÓW 23 0 175 1,5 175 32 29,2 17,5 10x 17,5/29,2 1,5 GEOMETRI SCHODÓW 30 130 413 24 Wymiary schodów : Długość dolnego spocznika l s,d = 1,50 m Grubość płyty spocznika
Bardziej szczegółowo- 1 - Belka Żelbetowa 3.0 A B C 0,30 5,00 0,30 5,00 0,25 1,00
- - elka Żelbetowa 3.0 OLIZENI STTYZNO-WYTRZYMŁOŚIOWE ELKI ŻELETOWEJ Użytkownik: iuro Inżynierskie SPEUD 200-200 SPEUD Gliwice utor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Poz.7.3. elka żelbetowa ciągła SZKI ELKI:
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE
OLICZENI STTYCZNE Obciążenie śniegiem wg PN-80/-02010/z1 / Z1-5 S [kn/m 2 ] h=1,0 l=5,0 l=5,0 1,080 2,700 2,700 1,080 Maksymalne obciążenie dachu: - Dach z przegrodą lub z attyką, h = 1,0 m - Obciążenie
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE
PROJEKT BUDOWLANY ZMIANY KONSTRUKCJI DACHU W RUDZICZCE PRZY UL. WOSZCZYCKIEJ 17 1 OBLICZENIA STATYCZNE Inwestor: Gmina Suszec ul. Lipowa 1 43-267 Suszec Budowa: Rudziczka, ul. Woszczycka 17 dz. nr 298/581
Bardziej szczegółowoul. KRASZEWSKIEGO 4, MYSŁOWICE, tel , tel. kom NIP , REGON: Gmina Miasto Mysłowice
DL USŁUGI W BUDOWNICTWIE ŁUKASZ DROBIEC P R O J E K T O W A N I E, E K S P E R T Y Z Y, O P I N I E, N A D Z O R Y ul. KRASZEWSKIEGO 4, 41-400 MYSŁOWICE, tel. 32 318 18 65, tel. kom. 505 807 349 NIP 222-042-69-14,
Bardziej szczegółowo- 1 - OBLICZENIA WIĄZARA PŁATWIOWO-KLESZCZOWEGO. Autor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Poz.1.2 Wiązar płatwiowo-kleszczowy DANE
- 1 - Wiązar Płatwiowy-Kleszczowy 5.2 OLICZENIA WIĄZARA PŁATWIOWO-KLESZCZOWEGO Użytkownik: iuro Inżynierskie SPECUD 1995-2010 SPECUD Gliwice Autor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Poz.1.2 Wiązar płatwiowo-kleszczowy
Bardziej szczegółowo8.OBLICZENIA STATYCZNE
8.OLICZENI STTYCZNE. Dach ZESTWIENI OCIĄŻEŃ Pokrycie, lachodachówka Lp Opis obciążenia Obc. char. kn/m 2 γ f Obc. obl. kn/m 2. lachodachówka o grubości 0,55 mm [0,350kN/m2] 0,35,30 0,45 2. Łaty 5,5 cm
Bardziej szczegółowoObciążenia konstrukcji dachu Tablica 1. Pokrycie dachu Lp Opis obciążenia Obc. char. kn/m 2 γ f k d Obc. obl. kn/m 2 1. Blachodachówka 0,10 1,20 -- 0,12 2. Łaty i kontrłaty [0,100kN/m2] 0,10 1,10 -- 0,11
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA KONSTRUKCYJNE
OLICZENI KONSTRUKCYJNE SLI GIMNSTYCZNEJ W JEMIELNIE 1. Płatew dachowa DNE: Wymiary przekroju: przekrój prostokątny Szerokość b = 16,0 cm Wysokość h = 20,0 cm Drewno: Drewno klejone z drewna litego iglastego,
Bardziej szczegółowo0,42 1, ,50 [21,0kN/m3 0,02m] 4. Warstwa cementowa grub. 7 cm
PROJEKT MONTŻU WNIEN SP Z PODESTEM N NTRESOLI WRZ Z TECHNOLOGIĄ UZDTNINI WODY W UDYNKU KRYTEGO SENU WODNIK 2000 W GRODZISKU MZOWIECKIM N DZIŁKCH NR 55/2, 58/2 (ORĘ 0057) Inwestor Ośrodek Sportu i Rekreacji
Bardziej szczegółowo- 1 - Belka Żelbetowa 4.0
- 1 - elka Żelbetowa 4.0 OLIZENI STTYZNO-WYTRZYMŁOŚIOWE ELKI ŻELETOWEJ Użytkownik: iuro Inżynierskie SPEU utor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: elki żelbetowe stropu 2001-2014 SPEU Gliwice Podciąg - oś i
Bardziej szczegółowo- 1 - OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - ŻELBET
- 1 - Kalkulator Elementów Żelbetowych 2.1 OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE - ŻELBET Użytkownik: Biuro Inżynierskie SPECBUD 2001-2010 SPECBUD Gliwice Autor: mgr inż. Jan Kowalski Tytuł: Poz.4.1. Elementy żelbetowe
Bardziej szczegółowoZałącznik nr 3. Obliczenia konstrukcyjne
32 Załącznik nr 3 Obliczenia konstrukcyjne Poz. 1. Strop istniejący nad parterem (sprawdzenie nośności) Istniejący strop typu Kleina z płytą cięŝką. Wartość charakterystyczna obciąŝenia uŝytkowego w projektowanym
Bardziej szczegółowoPoz.1.Dach stalowy Poz.1.1.Rura stalowa wspornikowa
Poz..Dach stalowy Poz...Rura stalowa wspornikowa Zebranie obciążeń *obciążenia zmienne - obciążenie śniegiem PN-80/B-0200 ( II strefa obciążenia) = 5 0 sin = 0,087 cos = 0,996 - obc. charakterystyczne
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE do projektu termomodernizacji budynku przedszkola wraz z wymianą źródła ciepła
OBLICZENI STTYCZNE do projektu termomodernizacji budynku przedszkola wraz z wymianą źródła ciepła Normy budowlane i literatura : 01. PN-82/B-02001 ObciąŜenia budowli. ObciąŜenia stałe. 02. PN-82/B-02003
Bardziej szczegółowoP. B. część konstrukcyjna
P.. część konstrukcyjna O L I C Z E N I S T T Y C Z N E TEMT : PROJEKT PRZEUDOWY ISTNIEJĄCYCH OIEKTÓW N CELE SPOŁECZNO-KULTURLNE W ŻNICY LOKLIZCJ: ŻNIC, 34-350 GMIN WĘGIERSK GÓRK, DZIŁKI NR 838/2 ; 838/3,
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE ROZBUDOWA O GABINETY REHABILITACYJNE ORAZ PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ W PARTERZE BUDYNKU NZOZ W ŁAPANOWIE
OBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE ROZBUDOWA O GABINETY REHABILITACYJNE ORAZ PRZEBUDOWA POMIESZCZEŃ W PARTERZE BUDYNKU NZOZ W ŁAPANOWIE 1. ZESTAWIENIE NORM PN -82/B - 02000 PN -82/B - 02001 PN -82/B
Bardziej szczegółowoOPIS TECHNICZNY ZAKRES PROJEKTU PRZEDMIOT OPRACOWANIA PODSTAWA OPRACOWANIA ZAŁOŻENIA OBLICZENIOWE DANE MATERIAŁOWE
Spis treści OPIS TECHNICZNY... 3 ZAKRES PROJEKTU... 3 PRZEDMIOT OPRACOWANIA... 3 PODSTAWA OPRACOWANIA... 3 ZAŁOŻENIA OBLICZENIOWE... 3 DANE MATERIAŁOWE... 3 ELEMENTY KONSTRUKCYJNE... 4 SPIS RYSUNKÓW...
Bardziej szczegółowoKraków ul. Czarnowiejska Dz. nr 19/18, 19/26 obr.12 Krowodrza. Akademia Górniczo-Hutnicza im. St.Staszica w Krakowie Kraków, al.
NIP 679-102-48-90 PeKaO S.. II o/ Kraków 53 1240 1444 1111 0000 0935 8663 Obiekt: PWILON -0 GH dres: Kraków ul. Czarnowiejska Dz. nr 19/18, 19/26 obr.12 Krowodrza Inwestor: kademia Górniczo-Hutnicza im.
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE DO PROJEKTU BUDOWLANEGO PRZEBUDOWY I ROZBUDOWY TOLAET PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOSZTAŁCĄCYCH NR 2 W BYDGOSZCZY
OLICZENI STTYCZNE DO PROJEKTU UDOWLNEGO PRZEUDOWY I ROZUDOWY TOLET PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOSZTŁCĄCYCH NR 2 W YDGOSZCZY KROKIEW Tablica 1. Obciążenia stałe Lp Opis obciążenia Obc. char. kn/m 2 f Obc. obl.
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE
1112 Z1 1 OBLICZENIA STATYCZNO - WYTRZYMAŁOŚCIOWE SPIS TREŚCI 1. Nowe elementy konstrukcyjne... 2 2. Zestawienie obciążeń... 2 2.1. Obciążenia stałe stan istniejący i projektowany... 2 2.2. Obciążenia
Bardziej szczegółowoPROJEKT REMONTU POCHYLNI ZEWNĘTRZNEJ PRZY POWIATOWYM CENTRUM ZDROWIA W OTWOCKU
BOB - Biuro Obsługi Budowy Marek Frelek ul. Powstańców Warszawy 14, 05-420 Józefów NIP 532-000-59-29 tel. 602 614 793, e-mail: marek.frelek@vp.pl PROJEKT REMONTU POCHYLNI ZEWNĘTRZNEJ PRZY POWIATOWYM CENTRUM
Bardziej szczegółowo- 1 - Wiązar Jętkowy ,2 89,2 89,2 89,2 356,8 12,5 373,9 186,1 12,5 740,0
- 1 - Wiązar Jętkowy 5.2 OLICZENI STTYCZNO-WYTRZYMŁOŚCIOWE WIĄZR JĘTKOWEGO Użytkownik: iuro Inżynierskie SPECUD 1995-2010 SPECUD Gliwice utor: inż. Jan Kowalski Tytuł: Poz.1.3 Dach - Wiązar jętkowy DNE:
Bardziej szczegółowo7.0. Fundament pod słupami od stropu nad piwnicą. Rzut fundamentu. Wymiary:
7.0. Fundament pod słupami od stropu nad piwnicą. Rzut fundamentu Wymiary: B=1,2m L=4,42m H=0,4m Stan graniczny I Stan graniczny II Obciążenie fundamentu odporem gruntu OBCIĄŻENIA: 221,02 221,02 221,02
Bardziej szczegółowoO B L I C Z E N I A S T A T Y C Z N E
OBLICZENIA STATYCZNE 1 O B L I C Z E N I A S T A T Y C Z N E 1.0 Obciążenia 1.1 Obciążenie śniegiem strefa IV α=40; Q k =1,6 kn/m 2 γ f kn/m 2 - strona zawietrzna: Q k x 0,8 x [(60-α)/30]= 0,853 1,500
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE
OBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE 1. Obciążenia 1.1. Założenia Ze względu na brak pełnych danych dotyczących konstrukcji istniejącego obiektu, w tym stalowego podciągu, drewnianego stropu oraz więźby
Bardziej szczegółowo1. Dane : DANE OGÓLNE PROJEKTU. Poziom odniesienia: 0,00 m.
1. Dane : DANE OGÓLNE PROJEKTU Poziom odniesienia: 0,00 m. 4 2 0-2 -4 0 2. Fundamenty Liczba fundamentów: 1 2.1. Fundament nr 1 Klasa fundamentu: ława, Typ konstrukcji: ściana, Położenie fundamentu względem
Bardziej szczegółowoPROJEKT BUDOWLANY ROZBUDOWY BUDYNKU ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W SZEMUDZIE PRZY UL. SZKOLNEJ 4
II KONSTRUKCJA Część opisowa 1 Opis techniczny 2 Podstawowe wyniki obliczeń statycznych Część rysunkowa K1 RZUT FUNDAMENTÓW K2 SCHEMAT KONSTRUKCYJNY STROPU NAD PARTEREM K3 SCHEMAT KONSTRUKCYJNY STROPU
Bardziej szczegółowomgr inŝ.. Antoni Sienicki 1/21 Poz. 1.1 Deskowanie Poz. 1.2 Krokiew Obliczenia statyczno wytrzymałościowe
1/21 Poz. 1.1 Deskowanie Przyjęto deskowanie połaci dachu z płyt OSB gr. 22 lub 18 mm. Płyty mocować do krokwi za pomocą wkrętów do drewna. Poz. 1.2 Krokiew DANE: Wymiary przekroju: przekrój prostokątny
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE OBIEKT: ROZBUDOWA PSP W KOZŁOWIE ADRES OBIEKTU: KOZŁÓW DZ. NR 648 INWESTOR: GMINA JASTRZĘBIA
OBLICZENIA STATYCZNE OBIEKT: ROZBUDOWA PSP W KOZŁOWIE ADRES OBIEKTU: KOZŁÓW DZ. NR 648 INWESTOR: GMINA JASTRZĘBIA PROJEKTANT ; MGR INŻ. JÓZEF GARCZYŃSKI... UPR. NR GP-III-8386/33/87 SPRAWDZIŁ ; MGR INŻ.
Bardziej szczegółowoDomek letniskowy lub całoroczny 5x4m.plus zadaszona weranda
Domek letniskowy lub całoroczny 5x4m.plus zadaszona weranda Mały domek GW-1 to zgrabny, ciepły domek całoroczny w technologii szkieletowej o wymiarach 5,5m x 5m plus zadaszony taras 1,5m x 5m. Domek GW-1
Bardziej szczegółowo10.0. Schody górne, wspornikowe.
10.0. Schody górne, wspornikowe. OBCIĄŻENIA: Grupa: A "obc. stałe - pł. spocznik" Stałe γf= 1,0/0,90 Q k = 0,70 kn/m *1,5m=1,05 kn/m. Q o1 = 0,84 kn/m *1,5m=1,6 kn/m, γ f1 = 1,0, Q o = 0,63 kn/m *1,5m=0,95
Bardziej szczegółowoI. OPIS TECHNICZNY - KONSTRUKCJE
I. OPIS TECHNICZNY - KONSTRUKCJE 1. Przedmiot opracowania Przedmiotem opracowania obliczeń statycznych jest konstrukcja fragmentu Zespołu Szkół w Ligocie objętego przebudową i adaptacją strychu na sale
Bardziej szczegółowo- 1 - OBLICZENIA FUNDAMENTÓW BEZPOŚREDNICH
- 1 - Fundamenty ezpośrednie - F1 v.4.1 OLICZENI FUNDMENTÓW EZPOŚREDNICH Użytkownik: MG gnieszka Mazur 1994-2010 SPECUD Gliwice utor: mgr inż. Zbigniew Klinicki Tytuł: Fundament 1 DNE: H = 0,30 1 2 0,16
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE konstrukcji wiaty handlowej
OBLICZENIA STATYCZNE konstrukcji wiaty handlowej 1.0 DŹWIGAR DACHOWY Schemat statyczny: kratownica trójkątna symetryczna dwuprzęsłowa Rozpiętości obliczeniowe: L 1 = L 2 = 3,00 m Rozstaw dźwigarów: a =
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA SPRAWDZAJĄCE NOŚNOŚĆ KONSTRUKCJI ZADASZENIA WIAT POLETEK OSADOWYCH
OBLICZENIA SPRAWDZAJĄCE NOŚNOŚĆ LOKALIZACJA: PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. Ul. MŁYŃSKA 100, RUDA ŚLĄSKA PRZYGOTOWANA PRZEZ BUDOSERWIS Z.U.H. Sp. z o.o. Zakład Ekspertyz i Usług Gospodarczych
Bardziej szczegółowoKARTA TYTUŁOWA. Obiekt: ROZBUDOWA BUDYNKU PRZEDSZKOLA POGWIZDÓW ul. Kościelna 21 dz. 177/1, 155/3
Cn 400 KRT TYTUŁOW Obiekt: ROZUDOW UDYNKU PRZEDSZKOL POGWIZDÓW ul. Kościelna 2 dz. 77/, 55/3 Treść: PROJEKT UDOWLNY ROZUDOW UDYNKU PRZEDSZKOL ranża: KONSTRUKCJ Inwestor: Gmina Hażlach 43-49 HŻŁCH ul. Główna
Bardziej szczegółowo10.1 Płyta wspornikowa schodów górnych wspornikowych w płaszczyźnie prostopadłej.
10.1 Płyta wspornikowa schodów górnych wspornikowych w płaszczyźnie prostopadłej. OBCIĄŻENIA: 6,00 6,00 4,11 4,11 1 OBCIĄŻENIA: ([kn],[knm],[kn/m]) Pręt: Rodzaj: Kąt: P1(Tg): P2(Td): a[m]: b[m]: Grupa:
Bardziej szczegółowoOPIS TECHNICZNY DO PROJEKTU KONSTRUKCJI. 1 Przedmiot opracowania:
OPIS TECHNICZNY DO PROJEKTU KONSTRUKCJI 1 Przedmiot opracowania: Przedmiotem opracowania jest projekt konstrukcji budynku Transgranicznego Centrum Turystyki i Wymiany Młodzieży zlokalizowanego w Zarzeczu
Bardziej szczegółowoRys. 29. Schemat obliczeniowy płyty biegowej i spoczników
Przykład obliczeniowy schodów wg EC-2 a) Zebranie obciąŝeń Szczegóły geometryczne i konstrukcyjne przedstawiono poniŝej: Rys. 28. Wymiary klatki schodowej w rzucie poziomym 100 224 20 14 9x 17,4/28,0 157
Bardziej szczegółowo9.0. Wspornik podtrzymujący schody górne płytowe
9.0. Wspornik podtrzymujący schody górne płytowe OBCIĄŻENIA: 55,00 55,00 OBCIĄŻENIA: ([kn],[knm],[kn/m]) Pręt: Rodzaj: Kąt: P(Tg): P2(Td): a[m]: b[m]: Grupa: A "" Zmienne γf=,0 Liniowe 0,0 55,00 55,00
Bardziej szczegółowoObliczenia bosmanatu. Schemat statyczny (ci ar belki uwzgl dniony automatycznie): Momenty zginaj ce [knm]:
Obliczenia bosmanatu 1. Zebranie obci strop drewniany Tablica 1. k Obc. obl. Lp Opis obci enia Obc. char. kn/m 2 f d kn/m 2 1. Obci enie zmienne (wszelkie pokoje biurowe, 2,00 1,40 0,50 2,80 gabinety lekarskie,
Bardziej szczegółowoSchemat statyczny - patrz rysunek obok:
- str.20 - POZ. 6. NDPROŻ Poz. 6.1. Nadproże o rozpiętości 2.62m 1/ Ciężar nadproża 25 30cm 0.25 0.30 24 = 1.8kN/m 1.1 2.0kN/m 2/ Ciężar ściany na nadprożu 0.25 1.3 18 = 5.8kN/m 1.1 6.4kN/m 3/ Ciężar tynku
Bardziej szczegółowoStr. 9. Ciężar 1m 2 rzutu dachu (połaci ) qkr qor gr = 0,31 / 0,76 = 0,41 * 1,20 = 0,49 kn/m 2
Str. 9 5. OBLICZENIA STATYCZNE Zastosowane schematy konstrukcyjne (statyczne), założenia przyjęte do obliczeń konstrukcji, w tym dotyczące obciążeń, oraz podstawowe wyniki tych obliczeń. Założenia przyjęte
Bardziej szczegółowoObliczenia statyczne do projektu konstrukcji wiaty targowiska miejskiego w Olsztynku z budynkiem kubaturowym.
Obliczenia statyczne do projektu konstrukcji wiaty targowiska miejskiego w Olsztynku z budynkiem kubaturowym. Poz. 1.0 Dach wiaty Kąt nachylenia połaci α = 15 o Obciążenia: a/ stałe - pokrycie z płyt bitumicznych
Bardziej szczegółowoAutorska Pracownia Architektoniczna Kraków, ul. Zygmuntowska 33/12, tel
Autorska Pracownia Architektoniczna 31-314 Kraków, ul. Zygmuntowska 33/1, tel. 1 638 48 55 Adres inwestycji: Województwo małopolskie, Powiat wielicki, Obręb Wola Batorska [ Nr 0007 ] Działki nr: 1890/11,
Bardziej szczegółowoNr Projektu: AH/15/009
iuro: Szeroka 34; 15-760 iałystok Nr Projektu: H/15/009 OLICZENI STTYCZNE STRON OLICZENI STTYCZNE PRZEUDOW UDYNKU N DZIENNY DOM OPIEKI SENIOR - WIGOR, ul. ZUŁEK 1, 06-100 PUŁTUSK, gm. PUŁTUSK, DZIŁK nr
Bardziej szczegółowoWyciąg z obliczeń elementów konstrukcji budynku
Wyciąg z obliczeń elementów konstrukcji budynku Tablica. 1 Dach g k Obc. obl. Lp Opis obciążenia Obc. char. kn/m 2 f d kn/m 2 1. Blacha fałdowa stalowa o wysokości fałdy 55 (T- 0,09 1,10 -- 0,10 55) gr.
Bardziej szczegółowoZaprojektować zbrojenie na zginanie w płycie żelbetowej jednokierunkowo zginanej, stropu płytowo- żebrowego, pokazanego na rysunku.
Zaprojektować zbrojenie na zginanie w płycie żelbetowej jednokierunkowo zginanej, stropu płytowo- żebrowego, pokazanego na rysunku. Założyć układ warstw stropowych: beton: C0/5 lastric o 3cm warstwa wyrównawcza
Bardziej szczegółowoZałącznik nr 2. Obliczenia konstrukcyjne
1 Załącznik nr 2 Obliczenia konstrukcyjne Poz. 1. Obliczenie obciążeń zewnętrznych zmiennych 2 1. Obciążenie wiatrem Rodzaj: wiatr. Typ: zmienne. 1.1. Dach jednospadowy Charakterystyczne ciśnienie prędkości
Bardziej szczegółowoOpracowanie: Emilia Inczewska 1
Dla żelbetowej belki wykonanej z betonu klasy C20/25 ( αcc=1,0), o schemacie statycznym i obciążeniu jak na rysunku poniżej: należy wykonać: 1. Wykres momentów- z pominięciem ciężaru własnego belki- dla
Bardziej szczegółowoRemont dachu, zmiana sposobu użytkowania części poddasza na pomieszczenie gospodarcze, budowa klatki schodowej
1/26 Obliczenia statyczne 1. Strop żelbetowy Zestawienie obciążeń rozłożonych [kn/m 2 ]: Lp. Opis obciążenia Obc.char. f kd Obc.obl. 1. Warstwa cementowa grub. 2 cm 0,42 1,30 -- 0,55 [21,0kN/m3 0,02m]
Bardziej szczegółowoPręt nr 1 - Element żelbetowy wg. PN-B-03264
Pręt nr 1 - Element żelbetowy wg. PN-B-03264 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 5 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 13 (x6.000m, y24.000m); 12 (x18.000m, y24.000m) Profil: Pr 350x900 (Beton
Bardziej szczegółowoKONSTRUKCJA PODSTAWOWE OBCIĄŻENIA SCHEMATY STATYCZNE I WYNIKI OBLICZEŃ = 1,50
KONSTRUKCJA PODSTAWOWE OBCIĄŻENIA SCHEMATY STATYCZNE I WYNIKI OBLICZEŃ Zebranie obciążeń: Śnieg: Obciążenie charakterystyczne śniegiem gruntu q k = 0,70 kn/m 2 przyjęto zgodnie ze zmianą do normy Az, jak
Bardziej szczegółowoObliczenia statyczne - dom kultury w Ozimku
1 Obliczenia statyczne - dom kultury w Ozimku Poz. 1. Wymiany w stropie przy szybie dźwigu w hollu. Obciąż. stropu. - warstwy posadzkowe 1,50 1,2 1,80 kn/m 2 - warstwa wyrównawcza 0,05 x 21,0 = 1,05 1,3
Bardziej szczegółowoSPIS POZYCJI OBLICZEŃ STATYCZNYCH:
UDYNEK ILIOTEKI ŚLĄSKIEJ W KTOWICCH PLC EUROPY 1 PROJEKT DOSTOSOWNI DCHU DO ZWIĘKSZONYCH OCIĄŻEŃ ŚNIEGIEM str. 12/K SPIS POZYCJI OLICZEŃ STTYCZNYCH: POZ.1 DCH...13 POZ.1.1 ELK O ROZPIĘTOŚCI LŚW MX =4,9M...17
Bardziej szczegółowoObliczenia statyczne Przebudowa Poradni Hepatologicznej Chorzów ul. Zjednoczenia 10.
1 Obliczenia statyczne Przebudowa Poradni Hepatologicznej Chorzów ul. Zjednoczenia 10. Obliczenia wykonano w oparciu o obliczenia statyczne sprawdzające wykonane dla ekspertyzy technicznej opracowanej
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE
OLICZENI STTYCZNE Obciążenie śniegiem wg PN-80/-02010/z1 / Z1-5 S [kn/m 2 ] h=1,0 l=5,0 l=5,0 1,080 2,700 2,700 1,080 Maksmalne obciążenie dachu: - Dach z przegrodą lub z attką, h = 1,0 m - Obciążenie
Bardziej szczegółowoe = 1/3xH = 1,96/3 = 0,65 m Dla B20 i stali St0S h = 15 cm h 0 = 12 cm 958 1,00 0,12 F a = 0,0029x100x12 = 3,48 cm 2
OBLICZENIA STATYCZNE POZ.1.1 ŚCIANA PODŁUŻNA BASENU. Projektuje się baseny żelbetowe z betonu B20 zbrojone stalą St0S. Grubość ściany 12 cm. Z = 0,5x10,00x1,96 2 x1,1 = 21,13 kn e = 1/3xH = 1,96/3 = 0,65
Bardziej szczegółowo700 [kg/m 3 ] * 0,012 [m] = 8,4. Suma (g): 0,138 Ze względu na ciężar wykończenia obciążenie stałe powiększono o 1%:
Producent: Ryterna modul Typ: Moduł kontenerowy PB1 (długość: 6058 mm, szerokość: 2438 mm, wysokość: 2800 mm) Autor opracowania: inż. Radosław Noga (na podstawie opracowań producenta) 1. Stan graniczny
Bardziej szczegółowoMGM PARTNER Sp. z o.o.
MGM PARTNER Sp. z o.o. 25-415 Kielce ul. Górna 19a/7 PARTNER Sp. z o.o. tel/fax 041 361 03 24 biuro@mgmpartner.pl PROJEKT Temat: ODBUDOWA I PRZEBUDOWA WRAZ ZE ZMIANĄ SPOSOBU UŻYTKOWANIA PODDASZA, BUDYNKU
Bardziej szczegółowoProjektuje się płytę żelbetową wylewaną na mokro, krzyżowo-zbrojoną. Parametry techniczne:
- str.10 - POZ.2. STROP NAD KLATKĄ SCHODOWĄ Projektuje się płytę żelbetową wylewaną na mokro, krzyżowo-zbrojoną. Parametry techniczne: 1/ Grubość płyty h = 15cm 2/ Grubość otulenia zbrojenia a = 2cm 3/
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE
OBLICZENIA STATYCZNE do projektu budowlano wykonawczego przebudowy i modernizacji istniejącego budynku filii biblioteki w Barcicach dz. nr 303/ obr. Barcice Materiały konstrukcyjne: - beton C20/25 (dawne
Bardziej szczegółowoRzut z góry na strop 1
Rzut z góry na strop 1 Przekrój A-03 Zestawienie obciążeń stałych oddziaływujących na płytę stropową Lp Nazwa Wymiary Cięzar jednostko wy Obciążenia charakterystyczn e stałe kn/m Współczyn n. bezpieczeń
Bardziej szczegółowoPrzykład zbierania obciążeń dla dachu stromego wg PN-EN i PN-EN
Politechnika Gdańska Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Przykład zbierania obciążeń dla dachu stromego wg PN-EN 1991-1-3 i PN-EN 1991-1-4 Jerzy Bobiński Gdańsk, wersja 0.32 (2014) 20. Obciążenia dachu
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNO WYTRZYMAŁOŚCIOWE
OBLICZENIA STATYCZNO WYTRZYMAŁOŚCIOWE Poz. 1. ELEMENTY KONSTRUKCYJNE PARTERU. Poz. 1.1. KONSTRUKCJA WIĄZARA DACHOWEGO. strefa wiatrowa - III strefa śniegowa - III drewno C - 24 f m.0,d = 2,40 x 0,9 : 1,3
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNE DO PROJEKTU BUDOWLANEGO konstrukcja szybu windy Z E S T A W I E N I E O B C I Ą Ż E Ń 1. DANE PODTAWOWE Lokalizacja obiektu: Wrocław 200 m npm - strefa obciążenia śniegiem I - strefa
Bardziej szczegółowoPręt nr 1 - Element żelbetowy wg. EN :2004
Pręt nr 1 - Element żelbetowy wg. EN 1992-1-1:2004 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 5 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 13 (x6.000m, y24.000m); 12 (x18.000m, y24.000m) Profil: Pr 350x800
Bardziej szczegółowoOPIS TECHNICZNY KONSTRUKCJA
OPIS TECHNICZNY KONSTRUKCJ 1.0 Ocena stanu konstrukcji istniejącego budynku Istniejący budynek to obiekt dwukondygnacyjny, z poddaszem, częściowo podpiwniczony, konstrukcja ścian nośnych tradycyjna murowana.
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE WZMOCNIENIA STALOWEJ KONSTRUKCJI DACHU POD KĄTEM WYKONANIA PRAC TERMOMODERNIZACYJNYCH OBIEKT: DOM SPORTOWCA W M
OBLICZENIA STATYCZNO-WYTRZYMAŁOŚCIOWE WZMOCNIENIA STALOWEJ KONSTRUKCJI DACHU POD KĄTEM WYKONANIA PRAC TERMOMODERNIZACYJNYCH OBIEKT: DOM SPORTOWCA W M. CISOWA LOKALIZACJA: DZ.NR 1089/1 OSIEDLE CISOWA, OBRĘB
Bardziej szczegółowoSPIS TREŚCI: Część opisowa
SPIS TREŚCI: Część opisowa 1. Przedmiot i zakres opracowania. 2. Podstawa opracowania 3. Posadowienie obiektu. 4. Opis konstrukcji. 5. Materiały. 6. Zabezpieczenie konstrukcji. 7. Wytyczne realizacji i
Bardziej szczegółowoPROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY
PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY Remontu więźby dachowej w budynku mieszkalnym w Warszawie przy ul. Długiej 24, segment A i B Część: Konstrukcje Budowlane Spis zawartości : 1. Dane ogólne 1.1. Podstawa opracowania
Bardziej szczegółowoZestawić siły wewnętrzne kombinacji SGN dla wszystkich kombinacji w tabeli:
4. Wymiarowanie ramy w osiach A-B 4.1. Wstępne wymiarowanie rygla i słupa. Wstępne przyjęcie wymiarów. 4.2. Wymiarowanie zbrojenia w ryglu w osiach A-B. - wyznaczenie otuliny zbrojenia - wysokość użyteczna
Bardziej szczegółowoPROJEKT BUDOWLANO - WYKONAWCZY
PROJEKT BUDOWLANO - WYKONAWCZY ZMIANA SPOSOBU UśYTKOWANIA CZĘŚCI ISTNIEJACEGO BUDYNKU USŁUGOWO-MIESZKALNEGO Z POMIESZCEŃ APTEKI NA GMINNĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ WRAZ Z PRZEBUDOWĄ SCHODÓW ZEWNĘTRZNYCH DO
Bardziej szczegółowoPrzykład zbierania obciążeń dla dachu stromego wg PN-B-02001, PN-B-02010/Az1 i PN-B-02011/Az1
Politechnika Gdańska Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Przykład zbierania obciążeń dla dachu stromego wg PN-B-02001, PN-B-02010/Az1 i PN-B-02011/Az1 Jerzy Bobiński Gdańsk, wersja 0.32 (2014) 20.
Bardziej szczegółowoKONSTRUKCJE DREWNIANE I MUROWE
POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA WBiIŚ KATEDRA KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH ZAJĘCIA 5 KONSTRUKCJE DREWNIANE I MUROWE Mgr inż. Julita Krassowska 1 CHARAKTERYSTYKI MATERIAŁOWE drewno lite sosnowe klasy C35: - f m,k =
Bardziej szczegółowoPROJEKT BUDOWLANY ZAMIENNY
PROJEKT BUDOWLANY ZAMIENNY DO PROJEKTU BUDOWLANEGO CENTRUM REHABILITACJI PSOUU MIKOŁÓW (w zakresie zmiany konstrukcji więźby dachowej) Sporządzony na zlecenie: POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM
Bardziej szczegółowoPręt nr 4 - Element żelbetowy wg PN-EN :2004
Budynek wielorodzinny - Rama żelbetowa strona nr z 7 Pręt nr 4 - Element żelbetowy wg PN-EN 992--:2004 Informacje o elemencie Nazwa/Opis: element nr 4 (belka) - Brak opisu elementu. Węzły: 2 (x=4.000m,
Bardziej szczegółowoQ r POZ.9. ŁAWY FUNDAMENTOWE
- str. 28 - POZ.9. ŁAWY FUNDAMENTOWE Na podstawie dokumentacji geotechnicznej, opracowanej przez Przedsiębiorstwo Opoka Usługi Geologiczne, opracowanie marzec 2012r, stwierdzono następującą budowę podłoża
Bardziej szczegółowo1. OBLICZENIA STATYCZNE I WYMIAROWANIE ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH ELEWACJI STALOWEJ.
1. OBLICZENIA STATYCZNE I WYMIAROWANIE ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH ELEWACJI STALOWEJ. Zestawienie obciążeń. Kąt nachylenia połaci dachowych: Obciążenie śniegie. - dla połaci o kącie nachylenia 0 stopni Lokalizacja
Bardziej szczegółowoPROJEKT KONSTRUKCJI PRZEBUDOWA GMINNEGO TARGOWISKA W SKRWILNIE WITACZ SKRWILNO, GM. SKRWILNO DZ. NR 245/20
PROJEKT KONSTRUKCJI PRZEBUDOWA GMINNEGO TARGOWISKA W SKRWILNIE WITACZ SKRWILNO, GM. SKRWILNO DZ. NR 245/20 INWESTOR: GMINA SKRWILNO SKRWILNO 87-510 ADRES: DZIAŁKA NR 245/20 SKRWILNO GM. SKRWILNO PROJEKTOWAŁ:
Bardziej szczegółowoZałącznik Nr:.. KROKWIE POŁACI STROMEJ-poz.1 ;
Załącnik Nr:.. KROKWIE POŁACI STROMEJ-po.1 ; I. Element 1-krokiew frontowa-połaci stromej krycie blachą na deskowaniu: Krokiew _prekrój nominalny-14/15 cm KROKIEW UKOSNA -prekrój nie skorodowany Serokość
Bardziej szczegółowoOBLICZENIA STATYCZNO WYTRZYMAŁOŚCIOWE. 1. Założenia obliczeniowe. materiały:
II. OBLICZENIA STATYCZNO WYTRZYMAŁOŚCIOWE 1. Założenia obliczeniowe. materiały: elementy żelbetowe: beton C25/30, stal A-IIIN mury konstrukcyjne: bloczki Silka gr. 24 cm kl. 20 mury osłonowe: bloczki Ytong
Bardziej szczegółowoPROJEKT BUDOWLANY. PB budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Temat:
PROJEKT BUDOWLANY Temat: PB budynku mieszkalnego jednorodzinnego Obiekt: Zagroda leśna obejmująca: budynek mieszkalny jednorodzinny, budynek garażowo-gospodarczy wraz z infrastrukturą w m. Różańsko, Gm.
Bardziej szczegółowoSprawdzenie stanów granicznych użytkowalności.
MARCIN BRAŚ SGU Sprawzenie stanów granicznych użytkowalności. Wymiary belki: szerokość przekroju poprzecznego: b w := 35cm wysokość przekroju poprzecznego: h:= 70cm rozpiętość obliczeniowa przęsła: :=
Bardziej szczegółowoOpis techniczny konstrukcji i obliczenia statyczne Do budynku toalety publicznej SPIS TREŚCI
Opis techniczny konstrukcji i obliczenia statyczne Do budynku toalety publicznej SPIS TREŚCI 1 PRZEDMIOT OPRACOWANIA I LOKALIZACJA. 1 2 PODSTAWY OPRACOWANIA. 1 3 MATERIAŁY PODSTAWOWE 2 4 PROJEKTY ZWIĄZANE.
Bardziej szczegółowoDANE OGÓLNE PROJEKTU
1. Metryka projektu Projekt:, Pozycja: Posadowienie hali Projektant:, Komentarz: Data ostatniej aktualizacji danych: 2016-07-04 Poziom odniesienia: P 0 = +0,00 m npm. DANE OGÓLNE PROJEKTU 15 10 1 5 6 7
Bardziej szczegółowo4. Projekt konstrukcyjny budowlano - wykonawczy. Zawartość opracowania:
1 4. Projekt konstrukcyjny budowlano - wykonawczy. Zawartość opracowania: 1. Opis techniczny konstrukcyjny z częścią obliczeniową. 1.1. Podstawa opracowania. 1.2. Warunki gruntowo - wodne. 1.3. Opis ogólny.
Bardziej szczegółowoOPINIA KONSTRUKCYJNA
Konstrukcje budowlane: projekty, opinie techniczne, ekspertyzy, doradztwo, nadzory OPINIA KONSTRUKCJI ZADASZENIA SCENY KAMERALNEJ Inwestor: Autor: mgr inż. Tomasz Kowal rzeczoznawca budowlany PIIB nr RZE/X/0031/15
Bardziej szczegółowoZAŁĄCZNIK NR 1 OBLICZENIA STATYCZNO WYTRZYMAŁOŚCIOWE
ZAŁĄCZNIK NR 1 OBLICZENIA STATYCZNO WYTRZYMAŁOŚCIOWE ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA: 1. Zestawienie obciążeń... 4 1.1. Obciążenia Stałe... 4 1.2. Obciążenia Zmienne - Klimatyczne... 4 2. Pawilon... 6 2.1. Płyta
Bardziej szczegółowo