1. Tytuł: Jeszcze żywy KARP. 2. Tytuł: Jaka ryba na obiad. 3. Tytuł: Godzina dla Ziemi WWF 2013

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "1. Tytuł: Jeszcze żywy KARP. 2. Tytuł: Jaka ryba na obiad. 3. Tytuł: Godzina dla Ziemi WWF 2013"

Transkrypt

1

2

3 1. Tytuł Jeszcze żywy KARP Hasło ie baw się w kata, kup karpia w płatach Inicjator Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja Co roku przed Świętami Bożego arodzenia mamy do czynienia z niehumanitarnym traktowaniem karpi. Kupując tradycyjnego tzw. żywego karpia godzisz się na transport ryb w niegodnych warunkach. ZWYCZAJIE - SPRAWIASZ - IM - BÓL. W 2009 roku Sejm, na wniosek Klubu Gaja, znowelizował Ustawę o ochronie zwierząt. Zmieniony art. 2 wskazuje, iż ustawa chroni także ryby, tak jak wszystkie kręgowce, które odczuwają ból, strach i stres. A w sklepach? coraz częściej oferta wyłącznie chłodzonych płatów! Ryby przemówiły ludzkim głosem! Ciekawostka >> Wysoka efektywność. Blisko 90 krotny zwrot z inwestycji ROI w mediach efekt medialny akcji (osiągnięty ekwiwalent reklamowy w publikacjach zł) i rzeczywisty koszt emisji reklam ( zł) był ponad 89 krotnie wyższy niż nakład na kampanię ( zł). Produkcja Klub Gaja i Clos Brothers SA Czas trwania kampanii listopad grudzień 2012 Cykliczność corocznie od 1998 r., konsekwentnie rozwijana kampania, zainteresowanie mediów zagranicznych m.in. Die Welt Użyte media TV, radio, prasa, internet, social media, viral marketing, citylight, ambient happening, BTL kartki pocztowe, ulotki, plakaty i gadżety 2. Tytuł Jaka ryba na obiad Hasło Wybieraj produkty z certyfikatem MSC. Jedz ryby niezagrożone wyginięciem. Inicjator Fundacja WWF Polska Jedzenie ryb od wieków utożsamiane jest ze zdrowym stylem życia. iestety zasoby ryb na świecie drastycznie maleją. 4 na 5 gatunków jadalnych jest zagrożonych wyginięciem ze względu na nadmierne połowy. Wybierając produkty oznaczone certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC (ang. the Marine Stewardship Council), takie jak bohater spotu - śledź, jesz ryby niezagrożone wyginięciem. Aby pomóc Ci w ich wyborze powstał przewodnik - Jaka ryba na obiad? Produkcja PZL, WWF Polska Czas trwania kampanii grudzień 2012 Cykliczność pierwsza kampania dot. poradnika Jaka ryba na obiad wydawanego cyklicznie co roku Użyte media internet, social media, insert w prasie 3. Tytuł Godzina dla Ziemi WWF 2013 Hasło Zgaś światło, włącz się do zmian. Godzina dla Ziemi WWF, sobota, 23 marca, godzina Inicjator Fundacja WWF Polska Małe działania na rzecz ziemi mogą stanowić ważny początek znaczących zmian. Wystarczy, że zaczniesz segregować odpady, oszczędzać wodę i energię oraz przesiądziesz się na rower. 23 marca, jak co roku, na godzinę zgasły najbardziej znane obiekty na całej ziemi, m.in. Wieża Eiffla, Opera w Sydney, Brama Brandenburska, piramidy w Egipcie, Stadion arodowy oraz Pałac Kultury i auki. Do akcji włączyło się 5000 miast z ponad 150 krajów na 6 kontynentach w Polsce do akcji przyłączyły się 62 miasta. Ciekawostka >> Jest to największa kampania społeczna w dziejach świata. 1.

4 Produkcja Agencja reklamowa GOG w oparciu o globalną ideę Earth Hour international Czas trwania kampanii marzec 2013 Cykliczność tak, była to szósta Godzina dla Ziemi WWF w Polsce Użyte media internet, TV, radio, reklama w komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie i Łodzi rok >> Tytuł Czerwony Kapturek wersja bez wilka Hasło Przekaż 1% podatku na WWF. Strasznie jest gdy nie ma wilka rok >> Tytuł Tylko jeden gatunek może uratować wszystkie Hasło Przekaż 1% podatku na WWF. Tylko jeden gatunek może uratować wszystkie. Inicjator Fundacja WWF Polska Dłonie ludzkie w teatrze cieni odgrywają role leśnych zwierząt z zagrożonych gatunków. To człowiek bowiem ma siłę i środki, by przeciwdziałać ich wymieraniu. Pod hasłem Tylko jeden gatunek może uratować wszystkie Fundacja WWF Polska zainicjowała tegoroczną kampanię zachęcającą do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji. Dochód zostanie przekazany na rzecz ochrony ssaków bałtyckich - foki i morświna oraz największych polskich drapieżników rysia, niedźwiedzia i wilka. Życie bez tego ostatniego drapieżnika zobrazował zeszłoroczny spot kampanii. Produkcja TBWA/Lunapark Czas trwania kampanii marzec kwiecień odpowiednio w 2012 i 2013 Cykliczność corocznie Użyte media w 2012 internet; w 2013 TV, kino, prasa, outdoor, Internet, mailing 6. Tytuł 2 złote dla Zwierzaka Hasło Z korzyścią dla Ciebie i świata, w którym żyjesz. Inicjator BOŚ Bank, Fundacja BOŚ 2 zł dla Zwierzaka to akcja promocyjna depozytów i pożyczek gotówkowych BOŚ Banku, której celem było zwiększenie świadomości o zagrożeniach czyhających na niektóre gatunki polskich zwierząt. Od każdej pozyskanej eko.lokaty i eko.pożyczki Bank naliczał pulę po 2 zł na rzecz zwierzęcia i parku, który zyska największą sympatię internautów. W konkury stanęli Orzeł przedni (grający główną rolę w spocie TV), Łoś, Ryś, Morświn, Foka szara i iedźwiedź brunatny. Ostatecznie cała odłożona kwota została przekazana na rzecz łosia z Biebrzańskiego Parku arodowego. Ciekawostka >> W ostatnich dniach akcji oddawano nawet po kilka tysięcy głosów w ciągu doby. W ogólnopolskim głosowaniu wzięło udział łącznie aż 180 tysięcy osób. Produkcja BOŚ Bank, Walk Creative, EA Sp. z o.o. Czas trwania kampanii sierpień listopad 2012 Cykliczność kampanie produktowe z wątkiem pro-eko były realizowane już w latach ubiegłych, cdn. Użyte media TV, CityIFOtv, internet, VOD 2.

5 7. Tytuł Bądź na ptak!, Ogólnopolska Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, etap 2. Hasła Bądź na ptak! ptak też Człowiek! Inicjator Stowarzyszenie Ptaki Polskie W ptasim chórze coraz częściej nie słychać Głuszców, Cietrzewi, Krasek, Podgorzałek, Rybołowów. awet oczywiste Wróble i Jaskółki coraz rzadziej nas budzą. Możesz im pomóc - przekonują autorzy kampanii i zachęcają do poznania ptasich zwyczajów, które często przypominają ludzkie. Poznaj, Pokochaj, Pomóż i Bądź na ptak! Zanim będzie za późno. Produkcja Jan Kriwol, Summer Production (film Zlot Ptaków Polskich 2013 Michał i Tomasz Ogrodowczyk) Czas trwania kampanii marzec 2012 czerwiec 2013 Cykliczność to już 2.edycja kampanii Bądź na ptak! Użyte media internet, outdoor, CityIFOtv w metrze, insert w prasie 8. Tytuł i hasło Spadajcie na drzewo Inicjator Stowarzyszenie Ptaki Polskie Spadajcie na drzewo to film, który opowiada historię ptasiej rodziny wypędzonej z domu przez rodzinę intruzów. W ostatnich latach na masową skalę wycinamy stare drzewa i krzewy w miejskich parkach. Zabetonowujemy trawniki i parkowe łąki. Wobec tych coraz trudniejszych warunków mieszkaniowych, z jakimi muszą się zmagać nasi skrzydlaci sąsiedzi, cały dochód zebrany w ramach tegorocznej akcji 1% Stowarzyszenie Ptaki Polskie przeznacza na budki lęgowe dla ptaków. Ciekawostka >> budżet pro publico bono Produkcja Agencja Diferente, Samolot.tv Czas trwania kampanii marzec kwiecień 2013 Cykliczność 1.edycja, cdn. Użyte media internet 9. Tytuł ie marnuj jedzenia. Myśl ekologicznie. Hasło ie marnuj jedzenia. Myśl ekologicznie. Wyrzucając jedzenie marnujesz wodę i energię zużytą na jej wyprodukowanie. Inicjator Federacja Polskich Banków Żywności Czy wiesz, że w na świecie marnuje się aż 1/3 wyprodukowanej żywności. Europejczycy wyrzucają do śmieci 89 milionów ton jedzenia rocznie, z czego 9 marnują Polacy. Zmarnowana żywność to nie tylko strata pieniędzy. Jej produkcja pochłania duże nakłady wody i energii, oraz emituje ogromne ilości dwutlenku węgla. Przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zmniejszanie niedożywienia to główne cele działalności Banków Żywności, które przekazują organizacjom społecznym jedzenie, zbywające producentom i dystrybutorom. Produkcja Hillbilly, RoToCo Czas trwania kampanii marzec kwiecień 2012 Cykliczność Kampania miała pierwotną edycję ie marnuj jedzenia. Wyrzuć do kosza stare przyzwyczajenia oraz późniejszą odsłonę ie rzucaj mięsem do kosza! Użyte media outdoor, TV, radio, prasa, internet, social media 3.

6 Tytuł Mafia dla psa Hasło ie bądź fujara, wesprzyj groszem. Inicjator i produkcja Timecode dla Fundacji Przytul Psa Podopiecznym fundacji Przytul Psa ciężko przetrwać zimę w schroniskach. Dlatego fundacja zdecydowała się na kampanię, która ma na celu pozyskanie funduszy dla bezdomnych czworonogów oraz przeciwstawianie się maltretowaniu zwierząt. Przygotowany charytatywnie spot z udziałem Piotra Cyrwusa do tej pory obejrzało w sieci 3 mln internautów. Za pomocą portalu się pomaga.pl internauci przekazali na cel fundacji ponad 102 tys. zł. Dodatkowo 1,6 tys. euro przyniosły reklamy, które wyświetlano przed viralem na YouTubie. Ciekawostka >> budżet 5000 zł > zebrano kwotę ponad 100 tysięcy złotych > wzmianki w prasie, radio, wywiad z ekipą w Dzień dobry TV > dotychczas ponad 3 mln odtworzeń na YouTube Czas trwania kampanii grudzień 2012 styczeń 2013 Cykliczność nie planowano kolejnych edycji Użyte media internet (blog mediafun.pl), Facebook 11. Tytuł i hasło Zabezpiecz tyły. Zrób koronoskopię. Inicjator Polska Unia Onkologii, GlaxoSmithKline Polacy niechętnie korzystają z bezpłatnego badania koronoskopowego, które może ocalić im życie. Jak ich przekonać, że badanie to jest najlepszą profilaktyką raka jelita grubego? Licealistki z Jeleniej Góry Paulina Małolepsza, Izabela Bardyga, Laura Frenczko i Magdalena Konieczek, wymyśliły spot kampanii nawołujący w zabawny sposób do wykonania badania i zwyciężyły w konkursie Znajdź Haka na Raka. Ich pomysł został wcielony w życie w ramach 5. edycji programu Mam Haka na Raka. Produkcja Fabryka Komunikacji Społecznej Czas trwania kampanii czerwiec grudzień 2012 Cykliczność kampania została zrealizowana w ramach 5. edycji programu Mam Haka na Raka Użyte media TV, radio, prasa, internet 12. Tytuł i hasło Pełnoprawni i Aktywni Hasło akcji muralowej Zamalowujemy stereotypy Inicjator Fundacja Aktywnej Rehabilitacji Osoba niepełnosprawna, oprócz innego sposobu poruszania się, pozostaje taka sama jak reszta społeczeństwa kocha, pracuje, realizuje swoje plany i marzenia. Miłość, zakochanie, relacja mają wymiar uniwersalny i łączą wózkowiczów i nie-wózkowiczów. W ramach kampanii Pełnoprawni i Aktywni przeprowadzono akcję muralową pod hasłem Zamalowujemy stereotypy. Street arty pojawiły się m. in. w Warszawie, Gdyni, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Lubinie, Szczecinie i Białymstoku. Produkcja Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, HotYellow Czas trwania kampanii marzec grudzień 2012 Cykliczność 1.edycja, cdn. Użyte media TV, internet, mailing, social media, outdoor działania artystyczne w przestrzeni miejskiej, małe formy malarskie na chodnikach, reklama w komunikacji miejskiej

7 13. Tytuł BAJECZE DZIECI Hasło Bajeczne Dzieci pomagają dzieciom Inicjator i produkcja Studio Fotografii Kreatywnej Dzieci PSTRYKU-SMYKU Akcja Bajeczne Dzieci to próba przełamania postrzegania dzieci niepełnosprawnych przez pryzmat ich choroby. Udało nam się zrealizować cel i pokazać dzieci niepełnosprawne w taki sposób, że nikt nie widzi ich choroby i każdy się nimi zachwyca! mówią realizatorzy - Zdjęcia, które tworzą kalendarz, pokazują małych bohaterów w bajkowych rolach, które sami wymyślili Małego Księcia, Śpiącej Królewny, Wróżki, Indiany Jonesa kalendarzy trafiło do najważniejszych klientów wszystkich partnerów Akcji i zaowocowało propozycjami dalszego jej wspierania w roku Z dochodu uzyskanego ze sprzedaży kalendarzy lub w zamian za kalendarze, zostaną spełnione marzenia dzieci z Fundacji Dziecięca Fantazja. Czas trwania kampanii grudzień 2012 marzec 2013 Cykliczność tak, kalendarz będzie wydawany raz do roku i za każdym razem będzie poświęcony innej problematyce dziecięcej Użyte media internet, social media, TV, event, plakaty 14. Tytuł i hasło Odkryjmy potencjał osób z niepełnosprawnością Inicjator Brevio.pl iepełnosprawni zmagają się z problemami, które dla większości Polaków pozostają abstrakcyjne. Kampania pod hasłem Odkryjmy potencjał osób z niepełnosprawnością ma zwrócić uwagę na kwestię zasadniczą dla ludzi z obniżoną sprawnością funkcji życiowych, umysłowych czy psychicznych, którą jest równy dostęp do stanowisk pracy. Premiera spotu miała miejsce 6 września 2012 r. w Pałacu Prezydenckim podczas ratyfikacji Konwencji OZ o prawach osób niepełnosprawnych. Produkcja Fabryka Komunikacji Społecznej, Praca Kariera Czas trwania kampanii od września 2012 Cykliczność jednorazowa Użyte media TV, internet, outdoor, ulotki 15. Tytuł i hasło Zatrudnij ASA Inicjator i produkcja Fundacja SYAPSIS Warto mieć ASa w rękawie, czyli pracownika z zespołem Aspergera lub innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zatrudnij ASA to pierwsza kampania w Polsce podejmująca brak aktywności zawodowej osób z zespołem Aspergera. ajbardziej niestandardową częścią kampanii były warsztaty dla pracodawców współprowadzone przez osoby z zespołem Aspergera, czyli przez potencjalnych pracowników. Mają oni nie tylko odpowiednie umiejętności i kwalifikacje do podjęcia pracy zawodowej, ale także więcej cierpliwości i precyzji w rutynowych zajęciach niż osoby pełnosprawne. + konferencje międzynarodowe Czas trwania kampanii listopad 2010 grudzień 2012 Cykliczność była to jedyna edycja, przy czym hasło Zatrudnij ASA nadal jest wykorzystywane w działaniach związanych z poprawą sytuacji osób z ASD na rynku pracy Użyte media radio, prasa, TV, billboardy, internet, social media 5.

8 Tytuł i hasło Autyzm wprowadza zmysły w błąd Inicjator Fundacja SYAPSIS Jaką wiedzę masz na temat autyzmu i skąd ją czerpiesz? Jak zachowujesz się, kiedy osoba siedząca obok zaczyna się wiercić, wymachiwać rękami i zatykać uszy? Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem autyzmu, z którym boryka się obecnie 1/100 osób, i zachęcenie ludzi do poszukiwania rzetelnych informacji na jego temat. Kampanię rozpoczął występ Bartka Topy w programie śniadaniowym, który nie uprzedzając nikogo, na wizji wcielił się w rolę osoby z zaburzeniami autystycznymi. Dziwne zachowanie aktora wzbudziło ogromne zainteresowanie mediów. Moc virala polegała na plotce. Co znany aktor wyrabiał w telewizji śniadaniowej?, Szokujące zachowanie aktora, Pijany na wizji to jedne licznych nagłówków artykułów krążących w sieci po programie. Koszt kampanii zł, oddźwięk medialny? Ogromny! Ciekawostka >> budżet tylko 5000 zł! Produkcja Fundacja SYAPSIS, Papaya Films, Chimney Pot, Maxus, PZL, reż. Tomek Goldbaum- -Wlaziński, operator Jakub Giza, aktor Bartek Topa Czas trwania kampanii kampanię rozpoczęła stycznia akcja Autyzm całe moje życie ; cała kampania trwała przez kilka kolejnych miesięcy Cykliczność Fundacja SYAPSIS realizuje kampanie społeczne od wielu lat, w planach kontynuacja Użyte media internet, TV, prasa, kino 17. Tytuł i hasło Rak.To się leczy! Inicjator Fundacja Rosa Fundacja Rosa o kampanii Zaprosiliśmy znanych i lubianych aktorów z różnych pokoleń, aby zachęcali Polaków do badań. Mówimy językiem lekkim, filmowym o sprawach trudnych. Ale właśnie o to chodzi, aby edukować bez straszenia. To kampania, która ma proste przesłanie rak w porę wykryty jest uleczalny. Taka edukacja, włożona w usta Ewy Szykulskiej, Stanisława Mikulskiego, Cezarego Pazury, Jarosława Boberka a przede wszystkim Jerzego Stuhra, który pokonał raka, jest najbardziej przekonująca. Produkcja Musicart, F2f evolution, CAE agency Czas trwania kampanii 4 lutego 31 marca 2013 Cykliczność kampania cykliczna, która rozpoczynać się będzie zawsze 4 lutego (tj. Światowy Dzień Walki z Rakiem) Użyte media TV, radio, internet, social media 18. Tytuł i hasło Ta reklama jest zrobiona dla pieniędzy Inicjator Fundacja Hospicyjna Oryginalność kampanii polega przede wszystkim na przewrotnym komunikacie. Mówimy jasno i szczerze, że ta reklama jest zrobiona dla pieniędzy. mówią organizatorzy akcji - Dlaczego? Bo bez nich trudno pomagać. awiązujemy także do tekstu znanej, rozpoznawalnej piosenki, którą łatwo zanucić. iezwykle ważne jest jednak, by za nośnym hasłem szły także konkrety. podkreślają. - Te zostały zawarte w danych liczbowych, które obrazują skalę potrzeb. Przez cały czas pamiętamy, że Hospicjum to też Życie, dlatego zamiast aktorów zostali pokazani prawdziwi pacjenci i prawdziwi pracownicy hospicjum. Produkcja Agencja Mr. Bloom, z nasileniem na woj. pomorskie i mazowieckie.

9 Czas trwania kampanii styczeń kwiecień 2013 Cykliczność 10.odsłona kampanii Użyte media prasa, radio, TV, internet, social media, billboardy, ekrany LED 19. Tytuł Rak n Roll Records Hasło Życie bez jednej piersi jest niekompletne. To życie w mono. Fundacja Rak n Roll pomaga kobietom w powrocie do życia w stereo. Inicjator Fundacja Rak n Roll Rak n Roll Records - pierwsza charytatywna wytwórnia muzyczna. To startupowa platforma, która oferuje darmową muzykę w mono i sprzedaje ją w stereo. Dochód ze sprzedaży piosenek pomaga kobietom po mastektomii w powrocie do normalnego życia. W niespełna 3 miesiące, z ponad setką artystów na pokładzie, Rak n Roll przebył drogę od organizacji charytatywnej do największej niezależnej wytwórni w Polsce, a pierwsze podopieczne mogły wyjechać do sanatorium onkologicznego. a dzień dzisiejszy idea dotarła do 30% Polaków i wygenerowała ponad zł darmowych mediów. Wytwórnia muzyczna z założenia jest długoterminowym projektem i będzie się rozwijała w nadchodzących latach. W planach jest ekspansja za granicę, ogólnopolska trasa koncertowa i składanka na CD, podsumowująca pierwszy rok pracy wytwórni. Produkcja 180heartbeats + JUG v. MATT Zasięg kampanii społeczność Internetu Czas trwania kampanii październik 2012 nadal Cykliczność kampania trwa i nadal organizowane są kolejne jej odsłony Użyte media internet, radio, TV, event 20. Tytuł i hasło Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi Inicjator Fundacja Rak n Roll Celem kampanii było zwrócenie uwagi opinii społecznej na prawdziwe potrzeby osób chorujących na raka, jak peruki dla osób po chemioterapii, rekonstrukcję piersi i dostęp do leczenia, a także przełamanie schematu myślenia o chorobach nowotworowych. Kampania rozpoczęła się od zamieszczenia na Facebooku plakatu, który zrobił furorę w social mediach i wkrótce kampania stała się głównym newsem w mediach mainstreamowych. Rezultatem kampanii jest PL z 1% przekazanego na rzecz Fundacji Rak n Roll, 150 publikacji w mediach opiniotwórczych oraz dotarcie z informacją o kampanii do 12 mln osób. Ciekawostka >> budżet 0 zł Produkcja Havas Worldwide Warsaw Czas trwania kampanii marzec kwiecień 2012 Cykliczność jednorazowa Użyte media Facebook, BTL, PR, akcje niestandardowe 21. Tytuł i hasło Gadaj-Badaj Inicjator Fundacja Rak n Roll Spory efekt viralowy akcji. Z publikacji na Facebooku uzyskano bardzo duży rezonans mediowy. W efekcie w mediach ukazało się ponad 100 publikacji, dzięki czemu ponad 9 mln osób dowiedziało się o kampanii. Plakaty kampanii w social mediach uzyskały kilka tysięcy kliknięć lubię to, a kampania była udostępniana około 2000 razy. W szczytowym momencie akcja docierała do 200 tys. osób na Facebooku. W trakcie kampanii fundacja zyskała w tydzień 3500 fanów na Facebooku. Film na YT został wyświetlony razy, do tego emisje w Cinema City dla nieznanej liczby osób. W całej Polsce udało się rozwiesić ponad 2000 plakatów. Akcja zaistniała także w Londynie. 7.

10 Ciekawostka >> budżet 0 zł Produkcja Havas Worldwide Warsaw Czas trwania kampanii wrzesień 2012 nadal Cykliczność temat został otwarty i będzie kontynuowany jako program Gadaj*Badaj. Użyte media social media, prasa, film, BTL, PR 22. Tytuł ABC seksu w obrazkach Hasło To Ty decydujesz o swoim zdrowiu Inicjator Stowarzyszenie Pomoc Socjalna Kampania jest odpowiedzią na wciąż niewystarczającą wiedzę na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Jej celem jest przekazanie internautom (głównie kobietom aktywnym seksualnie) niezbędnej i praktycznej wiedzy na temat bezpiecznego seksu - w przystępnej, obrazkowej formie. Zamiast suchych tekstów krótkie informacje z ilustracjami, na wzór internetowych memów. A dla chcących wiedzieć więcej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i artykuły ekspertów. Wszystkie materiały kampanii udostępniane są bezpłatnie w oparciu o licencję Creative Commons Polska Uznanie Autorstwa 3.0. Produkcja cooperativa studio Czas trwania kampanii wrzesień listopad 2012 Cykliczność kampania była pierwszym tego typu przedsięwzięciem organizatora, który w 2013 roku planuje kampanię adresowaną do heteroseksualnych mężczyzn Użyte media internet 23. Tytuł Kończ bez strachu Hasło Kochasz życie? Kochaj się z prezerwatywą. Inicjator Społeczny Komitet ds. AIDS Konsekwentnie używana prezerwatywa daje 90%-95% ochronę przed HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. przekonują autorzy kampanii, której celem jest dostarczenie młodym ludziom wiedzy na temat używania prezerwatywy oraz infekcji przenoszonych drogą płciową i profilaktyki chorób. Działania w ramach kampanii będą miały miejsce w czasie największych letnich festiwalów muzycznych. Produkcja Film Delikatesy, Spidea, Stick&Play, a także Agata Kwiatkowska, Katarzyna Fusiek, Krzysztof Grudziński, Małgorzata Pietralik, Antoni ykowski Czas trwania kampanii całoroczna, rozpoczęta 4 marca 2013 Użyte media radio, TV, kino, internet 24. Tytuł i hasło W którym świecie żyjesz? Inicjator Polskie Centrum Programu Safer Internet - Fundacja Dzieci iczyje i ASK Senność, problemy z koncentracją, gorsze wyniki w nauce, pogorszenie relacji ze znajomymi, zaniedbywanie obowiązków, rezygnacja z hobby na rzecz internetu - mogą być poważną oznaką, że twoje dziecko przestało kontrolować czas spędzany w sieci. Dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu zaufania Helpline.org.pl, dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie mogą zwrócić się po pomoc w przypadkach zagrożeń internetowych, w tym także zaobserwowania symptomów nadużywania Internetu. Produkcja klicksafe.de, PCPSI 8.

11 Czas trwania kampanii lipiec sierpień 2012 Cykliczność jednorazowa Użyte media radio, prasa, TV 25. Tytuł Dbaj o fejs Hasło Dbaj o fejs kiedy publikujesz, kiedy komentujesz, kiedy wrzucasz zdjęcia Inicjator Polskie Centrum Programu Safer Internet - Fundacja Dzieci iczyje i ASK Znajomość zagrożeń i odpowiedzialne korzystanie z serwisów społecznościowych pozwala uniknąć konsekwencji nierozważnych działań - przekonuje Fejsmen, główny bohater kampanii, którego profil znajdziesz na Facebooku. Organizowane konkursy, udostępniane aplikacje i wpisy poświęcone bezpieczeństwu online mają zachęcić osoby młode do rozważnego korzystania z sieci. Do tej pory przygody Fejsmena obejrzało w sieci już 2 mln użytkowników Facebooka. Produkcja VA Very Advertising Czas trwania kampanii grudzień 2011 nadal Cykliczność jest to pierwsza, trwająca do dziś edycja Użyte media internet, social media 26. Tytuł i hasło Wiekowe zajawkowe! Inicjator Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Czy wiesz, że twój dziadek borykał się kiedyś z tymi samymi problemami co Ty? Podobnie spędzał czas i fascynował się tymi samymi rzeczami. Ciężko w to uwierzyć? A jednak, przekonują twórcy kampanii. Ich celem jest zmiana wizerunku osób starszych i zachęcenie studentów do nawiązania kontaktu z ze swoimi dziadkami. W ramach kampanii w krakowskich akademikach pojawiły się słoiki z konfiturami oraz intrygującymi zawieszkami, które fikcyjne babcie zostawiły przed drzwiami do pokoi. Produkcja Agencja Reklamowa DSK Zasięg kampanii województwo małopolskie, część działań miała charakter ogólnopolski Czas trwania kampanii listopad grudzień 2012 Cykliczność planowana jest kolejna edycja kampanii Użyte media internet, prasa, radio, social media, outdoor, ambient 27. Tytuł Partnerstwo równe szanse dla kobiet i mężczyzn Hasło Dzielcie się obowiązkami, by nie musieć dzielić się majątkiem. Inicjator Instytut Spraw Publicznych Spacer z psem, pranie, koszenie trawy proza życia? Owszem. A także źródło codziennych konfliktów. o, bo ja robię to lepiej, to powinno być inaczej, a przede wszystkim teraz twoja kolej i to zawsze na mojej głowie. (By uniknąć kłótni o podział domowych obowiązków potrzeba naprawdę niewiele.) Czy wiesz, że partnerski podział obowiązków to świadoma decyzja o wykonywaniu określonej części prac przy takim podziale, który satysfakcjonuje obie strony? Autorzy kampanii zwracają uwagę, że obowiązki domowe to sprawa wszystkich członków rodziny, a prace domowe nie mają przypisanej płci. Mała zmiana w domu może być początkiem ogromnej przemiany społecznej i rzeczywistej realizacji idei równych szans dla kobiet i mężczyzn. 9.

12 10. Produkcja Instytut Spraw Publicznych wraz z licznymi partnerami. Zasięg kampanii Internet, cała Polska Czas trwania kampanii październik grudzień 2012 Cykliczność kampania jest kontynuowana Użyte media internet, kino, TV, social media 28. Tytuł Czad usypia czujność Hasło Czad usypia czujność. Obudź świadomość. Inicjator Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej Co roku dochodzi w Polsce do kilku tysięcy zaczadzeń, w tym kilkudziesięciu ze skutkiem śmiertelnym. Tak jak niewyczuwalny, niezauważalny jest czad, tak autorzy kampanii w nie nachalny, ale skuteczny sposób, chcieli wpłynąć na postrzeganie problemu. Ich celem było uświadomienie społeczeństwu, jakie zagrożenia dla zdrowia płyną w związku z uwalnianiem się tlenku węgla oraz edukacja, jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniu. Kampania jest wpisana w szerszą strategię działań Straży Pożarnej ie! Dla czadu. Jej spoiwem jest strona internetowa - na której znajdują się informacje i na temat czadu i możliwości przeciwdziałania zaczadzeniu. Produkcja Ambasada Brand Communications, MediaOn, Post Meridian Productions, a także Adam Rosiak, Magdalena Kieblesz; w kampanii wykorzystano utwory Janiny Porazińskiej oraz melodię tradycyjną Czas trwania kampanii od lutego 2012 Użyte media prasa, radio, internet 29. Tytuł i hasło KLUB PACERIKA KLIKA W FOTELIKACH Inicjator Instytut Transportu Samochodowego, Instytut naukowo-badawczy Motywowanie dzieci i ich rodziców do używania fotelików lub podwyższeń oraz zapiętych pasów podczas każdego, nawet najkrótszego przejazdu to główny cel kampanii. Drugim jest podniesienie świadomości na temat wyboru urządzenia dostosowanego do wagi i wzrostu dziecka oraz jego właściwego montażu. Kluby Pancernika Gustawa działają w 150 placówkach edukacyjnych w całej Polsce. Realizują całoroczny program edukacyjny na temat bezpieczeństwa. Pancernik Gustaw odwiedził także Sejm RP, gdzie spotkał się z parlamentarzystami, którzy podpisywali Deklarację Przyjaciela Klubu Pancernika. Produkcja Fabryka Komunikacji Społecznej ; dzieci w wieku od 4 do 12 lat, rodzice i inni dorośli kierowcy przewożący dzieci samochodem Czas trwania kampanii Cykliczność kampania jest realizowana cyklicznie od 2005 r. to już 5.odsłona Użyte media TV, radio, prasa, outdoor, internet, social media, ambient 30. Tytuł i hasło Zostań Super Bohaterem Inicjator Fundacja BOŚ Kampania miała zachęcić pracowników Grupy BOŚ do udziału w programie wolontariatu pracowniczego. Bank wraz z Fundacją stworzył fundusz Mikrodotacje przeznaczony na wspieranie działań społecznych pracowników. Każdy z nich może otrzymać w konkursie do 3 tys. zł na dofinansowanie projektu społecznego. Ciekawostka >> budżet zł

13 Produkcja Kreacja Pro, Fundacja BOŚ oraz Andrzej Pągowski i Magda Pawlak Zasięg kampanii wewnętrzna - pracownicy Grupy BOŚ (ok. 2 tys. osób) Czas trwania kampanii październik 2012 Cykliczność kampania była drugim etapem wprowadzania programu wolontariatu pracowniczego w firmie; program będzie kontynuowany Użyte media internet + komunikacja wewnętrzna mailing, plakaty, ulotki, punkty ksero, kuchnie, toalety, windy 31. Tytuł i hasło Szlachetna Paczka Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! Inicjator Stowarzyszenie WIOSA Mądra pomoc, to taka, w której konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi przekonują twórcy akcji. Szlachetna Paczka niesie pomoc osobom, które z niezależnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji. W 2012 roku pomoc w ramach akcji otrzymało rodzin w potrzebie. Łączna wartość przekazanej pomocy materialnej wyniosła 22,5 mln zł. W projekt zaangażowało się 300 tysięcy osób w tym 7800 wolontariuszy z całej Polski a także znani sportowcy i celebryci, którzy sami przygotowali paczki. Produkcja Stowarzyszenie WIOSA, Samolot.tv, Agencja Opus B, Agencja Adwertajzing oraz Kristoffer Rus Czas trwania kampanii listopad grudzień 2013 Cykliczność projekt był organizowany po raz 12 Użyte media radio, telewizja, internet, social media 32. Tytuł Kup indeks Hasło Majewski nie rokujesz! Inicjator Stowarzyszenie WIOSA W Polsce, pomimo XXI w. i wielu debat o podmiotowym traktowaniu uczniów, wciąż wiele dzieci słyszy nie rokujesz, nic z ciebie nie będzie. Jednym z celów kampanii było zwrócenie uwagi na pozbawianie dzieci wiary we własną wartość. W jej ramach pozyskiwane są fundusze na działalność AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, która pomaga dzieciom w potrzebie. Akcję można wesprzeć poprzez zakup wybranemu dziecku IDEKSU SUKCESU. Jego koszt to 500 złotych dzięki temu przez cały rok szkolny uczeń AKADEMII ma zapewnione indywidualne zajęcia z tutorem, a także udział w wielu imprezach i warsztatach integracyjnych w ramach projektu. Zamieniłabym na W chwili obecnej indeksy ma już 1399 dzieci. Produkcja Stowarzyszenie WIOSA, Samolot.tv, Agencją Opus B oraz Jacek Podgórski i Piotr Kumik Czas trwania kampanii sierpień listopad 2012 Cykliczność od 2010 r. kampania cykliczna; AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI działa od 2003 roku Użyte media radio, TV, prasa, internet, social media rok >> Tytuł i hasło Dom Dziecka IE dla Dziecka rok >> Tytuł i hasło Stypendia dla dzieci z domów dla dzieci 11.

14 12. Inicjator Towarzystwo asz Dom Celem Towarzystwa asz Dom są wszelkie działania na rzecz powrotu dzieci z pieczy zastępczej do własnych domów lub, gdy jest to niemożliwe, poszukiwania dla nich nowych rodzin, w których mogłyby znaleźć bezpieczeństwo, ciepło i miłość. Ważnym zadaniem dla Towarzystwa jest także pomoc młodzieży w przygotowaniu się do dorosłego życia poprzez wyposażanie jej w umiejętności życiowe, społeczne, współodczuwania i wyrażania uczuć. W ubiegłym roku spot kampanii zainspirowany został plakatem Jana Bajtlika biorącym udział w konkursie Galerii Plakatu AMS Miłość nie cukierki. Motywem przewodnim aktualnego spotu - są marzenia dzieci, które mogą zostać spełnione, dzięki przekazanemu 1 % (na rzecz Towarzystwa). Produkcja 2012 Towarzystwo asz Dom, Good Way Studio, Efektura oraz Paweł Królikowski Produkcja 2013 Good Way Studio, Wonderwoods, Efektura, a także Robert Czebotar, Julia Rosa i Aleksander Prządka Czas trwania kampanii marzec kwiecień 2013 Cykliczność w takiej formie była to 1.edycja Użyte media TV, internet, social media, prasa, outdoor, ulotki, eventy 35. Tytuł Zbędne Kalorie Przekaz Prawie 3 mln Polaków stara się jeść mniej, żeby schudnąć. Jednocześnie ponad 600 tys. dzieci w Polsce marzy o ciepłym posiłku. Wyślij SMS i przekaż swoje zbędne kalorie potrzebującym dzieciom. Inicjator Polski Czerwony Krzyż Brak Ci odwagi do walki z pokusą zjedzenia czegoś słodkiego? Możesz ją zwalczyć, wspierając działalność PCK. Akcja ma w prosty sposób łączyć potrzeby osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy z potrzebami dzieci, którym dodatkowe kalorie są niezbędne do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego. Korzystając z aplikacji, za każdym razem, kiedy odmówisz sobie kalorycznego posiłku, otrzymasz możliwość przekazania symbolicznych kalorii głodnym dzieciom. Po zwalczeniu pokusy oprócz gratulacji w aplikacji pojawia się sugestia wysłania SMS-a, z którego cały dochód zostaje przekazany na program Godne Dzieciństwo. Każdemu, kto wyśle SMS-a dziękują Krystyna Janda, Dorota Wellmann czy Kayah. Ciekawostka >> budżet 0 zł! Produkcja McCann Warsaw, John Pitcher ; osoby dbające o linię i formę fizyczną, użytkownicy smartphonów Czas trwania kampanii marzec 2013 nadal Cykliczność Program Godne Dzieciństwo prowadzony jest od 12 lat; aplikacja Zbędne Kalorie, która ma na celu pozyskanie środków na program, jest działaniem jednorazowym Użyte media internet, ulotki i naklejki 36. Tytuł i hasło Zamień głodne dzieciństwo na Godne Dzieciństwo Inicjator Polski Czerwony Krzyż adawcy kampanii chcą pokazać kontrast między potrzebami klientów a potrzebami niedożywionych dzieci i zachęcić tych pierwszych do wysłania smsa, z którego dochód wspiera działalność PCK. W ramach akcji w salonach T-mobile pojawiły się makiety talerzy z rosołem, a w sklepach Monnari zestawu z kotletem mielonym, ziemniakami i surówką. W akcji biorą udział także Villeroy&Boch, Body Shop i Tous. W akcji wzięli udział także Villeroy&Boch, Body Shop i Tous.

15 Produkcja Polski Czerwony Krzyż, Saatchi & Saatchi Czas trwania kampanii październik grudzień 2012 Cykliczność od 2001 r. PCK prowadzi program Godne Dzieciństwo, w ramach której co roku prowadzi kampanię Użyte media TV, radio, prasa, internet, social media, billboardy 37. Tytuł Słowa Ranią na Całe Życie Hasło Słowa Ranią na Całe Życie. Pomyśl, zanim zranisz swoje dziecko słowem. Inicjator Fundacja Dzieci iczyje Co drugi polski rodzic co najmniej raz w tygodniu krzyczy komunikując się ze swoim dzieckiem. Co piąty przyznaje, że zdarzyło mu się wobec niego użyć obraźliwych słów... 52% dzieci i nastolatków przyznaje, że doświadczyło poniżenia ze strony dorosłych. Jednym z głównych celów kampanii Słowa ranią na całe życie jest pokazanie rodzicom, w jaki sposób mogą unikać takich form komunikacji ze swoimi pociechami i tym samym ocalić je od przykrych i długotrwałych konsekwencji przemocy słownej. Produkcja Agencja Publicis Czas trwania kampanii kwiecień maj 2012 Cykliczność pierwsza i jedyna Użyte media billboard, radio, prasa, internet, ambient 38. Tytuł Przekaż 1% podatku dla ubogich i bezdomnych Przekaz Tylko kompleksowa, wielopłaszczyznowa pomoc jest efektywna i tak naprawdę zmienia życie osób bezdomnych i ubogich. Inicjator Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta Kampania ma na celu nie tylko zachęcić do przekazania 1% podatku na rzecz podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, ale także zwrócić uwagę na problem osób bezdomnych i ubogich, w szczególności na fakt, iż sama pomoc doraźna nie wystarczy, do zmiany ich sytuacji życiowej, potrzebne są rozwiązania systemowe. Produkcja Vena Art, Ego Technika Reklamowa, Agencja Reklamowa MAIK, Andrzej Jachim Zasięg kampanii regionalny (woj. lubelskie) Czas trwania kampanii grudzień 2011 kwiecień 2012 Cykliczność kampania jest realizowana cyklicznie Użyte media TV, radio, billboardy, program do rozliczenia PITów, internet, social media 39. Tytuł i hasło ajtrudniejsze zadanie Inicjator Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Jak odnaleźć 1 osobę wśród kilkudziesięciu milionów? Stworzona w tym celu gra internetowa pt. ajtrudniejsze zadanie, pozwala wcielić się graczowi w rolę osoby prowadzącej poszukiwania. Zadaniem internauty jest odnalezienie zaginionego wśród 38 milionów osób, dysponując wyłącznie jej rysopisem. Gra pozwala docenić pracę tych, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem, a także daje możliwość wparcia ich działań poprzez przekazanie 1 proc. na rzecz Fundacji ITAKA. Ciekawostka >> budżet 0 zł! 13.

16 Produkcja Fundacja ITAKA, BBDO, Proximity Poland Czas trwania kampanii marzec kwiecień 2013 Cykliczność to była 1.edycja kampanii Użyte media internet, radio, prasa, telewizja 40. Tytuł i hasło Zostaw swój 1 % we Wrocławiu. Wesprzyj wrocławskie organizacje. Inicjator Urząd Miejski Wrocławia We Wrocławiu działa wiele organizacji pożytku publicznego, które mają bardzo ciekawe pomysły, jednak często borykają się z problemem braku funduszy. Organizatorzy akcji przekonują, by wesprzeć organizacje działające na rzecz Wrocławian, a tym samym dzielić i mnożyć dobro wokół siebie po sąsiedzku. W ramach akcji internauci mogą korzystać z programu do rozliczeń podatkowych, który w polu wyboru organizacji, umożliwia przekazanie 1% tylko wrocławskim opp. Produkcja Urząd Miejski Wrocławia (Biuro ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi / Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) Zasięg kampanii Wrocław Czas trwania kampanii przełom/początek roku do końca kwietnia Cykliczność akcja związana z okresem rozliczeń podatkowych Użyte media internet, plakaty, ulotki 41. Tytuł i hasło Polacy Wszyscy jesteśmy gospodarzami Inicjator Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa arodowego Celem strategicznym kampanii było zaangażowanie emocjonalne Polaków w organizację mistrzostw EURO 2012 i wywołanie poczucia dumy z bycia gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia. Organizatorom zależało na zbudowaniu świadomości na temat korzyści płynących z organizacji mistrzostw oraz przywitaniu gości z zagranicy. Poprzez stronę internetową kampanii każdy obywatel mógł wypełnić formularz i przyłączyć się do akcji, otrzymując plakaty lub wysyłając wirtualne powitanie, które wyświetlało się na dworcach kolejowych w Miastach-Gospodarzach EURO Produkcja Agencja Grandes Kochonos Czas trwania kampanii maj lipiec 2012 Cykliczność kampania jednorazowa Użyte media TV, radio, internet, prasa, outdoor 42. Tytuł i hasło Cała Polska czyta dzieciom (CPCD) Inicjator i produkcja Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom 20 minut poświęconych na czytanie dziecku codziennie wpływa na jego wszechstronny rozwój umysłowy, psychiczny i moralny. Fundacja ABCXXI proponuje, by rodzice czytali swoim pociechom od urodzenia i nie zaprzestali tego działania, nawet, gdy będą potrafiły już same czytać. W ramach kampanii odbył się XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w którym wzięło udział 2600 miejscowości. Fundacja zorganizowała również akcję Czytanie w więzieniu. Książka pomostem do rodziny i świata bez krat, dzięki której powstały kąciki do czytania dzieciom w salach widzeń w po- 14.

17 nad 130 więzieniach. a stronie internetowej kampanii znajduje się Złota lista książek, które wnoszą wiele dobrego w rozwój dziecka i pobudzają do refleksji. Zasięg kampanii międzynarodowy Czas trwania kampanii nieokreślony w cyklu rocznym Cykliczność corocznie od 2001r. Użyte media TV, radio, prasa, internet, plakaty, broszury, zakładki do książek, nalepki, płyty 43. Tytuł i hasło Czytaj! Zobacz więcej. Inicjator Bibliocreatio Czytaj! Zobacz więcej to kampania społeczna, której celem jest zmiana wizerunku książki. Czytanie to przyjemność i dobra zabawa, co w przewrotny sposób, żonglując stereotypami na skraju absurdu, pokazują zaangażowani w akcję pisarze, dziennikarze i artyści. Polacy podobno nie czytają, ale spróbujmy im tego zabronić! Ciekawostka >> budżet 0 zł; szacowana wartość publikacji w mediach zł Produkcja My Works Studio Czas trwania kampanii kwiecień 2012 Cykliczność 1.cykl Użyte media TV, internet 44. Tytuł i hasło Ojczysty dodaj do ulubionych Inicjator Minister Kultury i Dziedzictwa arodowego, arodowe Centrum Kultury, Rada Języka Polskiego Polszczyzna zanieczyszczona niepotrzebnymi zapożyczeniami przypomina zanieczyszczoną Ziemię. Słowa, które nie są przekazywane z pokolenia na pokolenie, podobnie jak gatunki zwierząt, wymierają. Dlatego też w spotach kampanii pojawiły się animowane słowostwory, przypominające kształtem zwierzęta, będące połączeniem słowa i obrazu. (Kampania ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków). Polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i każdy z nas jest za nią odpowiedzialny przekonują organizatorzy kampanii zainaugurowanej 20 lutego 2012 roku, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W ramach kampanii odbyła się m.in. akcja arodowe czytanie Pana Tadeusza. W ponad 30 miastach w Polsce znani aktorzy odczytywali polską epopeję narodową. Ciekawostka >> Profil akcji na Facebook u polubiło 28,5 tys. użytkowników. Spoty kampanii w Internecie obejrzało 85 tysięcy osób. Produkcja Oko i Ucho, Kreacja Pro, CK Czas trwania kampanii luty 2012 nadal Cykliczność 1.edycja kampanii, planowane są dalsze działania Użyte media TV, radio, internet, seria książkowa, social media, eventy, koszulki, torby, długopisy 45. Tytuł Język polski jest ą-ę Hasło Język polski jest ą-ę i niech tak zostanie. Inicjator Agencja Ogilvy & Mather Co drugi SMS i w kraju wysyłany jest bez polskich znaków. Polacy coraz rzadziej używają liter tworzonych przez dodanie znaków diakrytycznych, będących jedną z najbardziej charakterystycznych cech języka polskiego. A przecież język polski jest Ą-Ę i niech tak zostanie! przekonują 15.

18 twórcy kampanii, w ramach której nagrano piosenki m.in. Atrakcyjnego Kazimierza, Łukasza Zagrobelnego i K.A.S.Y. w wersji, w której niewymawiane są typowe polskie głoski. Kampania spotkała się z ogromnym zainteresowanie mediów. Dotarła do ponad 23 mln osób a wartość publikacji na jej temat wyniosła zł. Produkcja Ogilvy & Mather Advirtising, Ogilvy PR, Ogilvy Interactive, Redworks Czas trwania kampanii 21 luty 2013 Cykliczność 1.edycja Użyte media TV, prasa, radio, internet 46. Tytuł Prawo Kultury Hasło Mam prawo dzielić się muzyką. Mam prawo kopiować książki. Mam prawo ściągać filmy. Inicjator Fundacja owoczesna Polska Ściąganie plików jest w publicznym dyskursie definiowane jako kradzież, podczas gdy korzystanie z utworów na użytek osobisty jest całkowicie legalne. ielegalne jest ich rozpowszechnianie informują twórcy kampanii. Jednocześnie postulują o zmianę negatywnego języka prawa autorskiego na taki, który pozytywnie odnosi się do praw użytkowników kultury. Hasła kampanii pojawiły się na szybach 60 wagonów warszawskiego metra. a każdej z naklejek widoczne było odniesienie do serwisu Prawo Kultury, w którym można znaleźć szczegółowe wyjaśnienie każdego z twierdzeń, odwołujące się do konkretnych przepisów. Akcja zainteresowała nie tylko użytkowników Internetu, ale także media, które włączyły się w debatę. Produkcja Fundacja owoczesna Polska/Fabryka Komunikacji Społecznej Czas trwania kampanii grudzień 2012 styczeń 2013 Cykliczność 1.edycja; planowana kontynuacja Użyte media internet, wagony warszawskiego metra 47. Tytuł Legalna Kultura Hasło Masz wpływ na kulturę. Korzystaj z legalnych źródeł. Inicjator Fundacja Legalna Kultura Kampania promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury. Buduje świadomość społeczną na temat ochrony własności intelektualnej, wspólnoty twórców i odbiorców kultury, a także wsparcia kultury poprzez korzystanie z jej legalnych źródeł. W kampanii wzięło udział ponad 80 artystów, popiera ją ponad 300 twórców i przedstawicieli środowiska twórczego. Dobre zachowania użytkowników kultury są nagradzane. Przy zakupie książek, filmów, muzyki i biletów do kina czy też na koncert, otrzymują podziękowania w formie pozytywnej naklejki. Fundacja Legana Kultura jako jedyna w Europie stworzyła w Internecie bazę legalnych źródeł kultury w dziedzinach film, muzyka, książka, prasa, galerie, muzea, archiwa oraz fotografia i gry. Produkcja Fundacja Legalna Kultura Czas trwania kampanii 1.etap kwiecień grudzień 2012; aktualnie trwa 2.etap Cykliczność kampania przewidziana jest na 3-4 lata Użyte media TV, radio, prasa, internet 16.

19

20

zaangażowanie środowisk nauczycielskich, medycznych, samorządowych oraz medialnych w działania na rzecz podnoszenia świadomości zdrowotnej

zaangażowanie środowisk nauczycielskich, medycznych, samorządowych oraz medialnych w działania na rzecz podnoszenia świadomości zdrowotnej zaangażowanie środowisk nauczycielskich, medycznych, samorządowych oraz medialnych w działania na rzecz podnoszenia świadomości zdrowotnej zaktywizowanie młodzieży licealnej - poprzez skrojoną na miarę

Bardziej szczegółowo

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić?

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Warsztat, Kongres Kobiet 9.05.2014 Czy social media są potrzebne w kampanii? Z internetu korzysta 61,4% Polaków (18,51

Bardziej szczegółowo

Interaktywna. w kontekście nowoczesnego odbiorcy

Interaktywna. w kontekście nowoczesnego odbiorcy Interaktywna edukacja ekologiczna w kontekście nowoczesnego odbiorcy Karolina Kulicka dyrektor Departament Edukacji Ekologicznej Misja Ministerstwa Środowiska Ministerstwo Środowiska, poprzez współtworzenie

Bardziej szczegółowo

O Klubie Gaja. Od 25 lat budujemy Pokolenie EkoXXI wieku.

O Klubie Gaja. Od 25 lat budujemy Pokolenie EkoXXI wieku. O Klubie Gaja Od 25 lat budujemy Pokolenie EkoXXI wieku. Dzięki działaniom Klubu Gaja ponad 650 000 osób podjęło lokalne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i praw zwierząt (2003-2012) Zaadoptowano

Bardziej szczegółowo

Usłyszcie o nas! Reklama w służbie fundraisera

Usłyszcie o nas! Reklama w służbie fundraisera Usłyszcie o nas! Reklama w służbie fundraisera Michał Rżysko, Centrum Myśli Jana Pawła a II Kraków, 17.06.2011 Kryteria SMART Kampania jest projektem, powinna spełniać kryteria SMART S M A R T specific

Bardziej szczegółowo

Fundacja TAM I Z POWROTEM

Fundacja TAM I Z POWROTEM Fundacja TAM I Z POWROTEM NASZE ZADANIA Wspieranie finansowe polskiej onkologii poprzez rozmaite formy zbiórki pieniędzy i realizacje niezbędnych projektów. Szeroko pojęte działanie informacyjno promocyjne,

Bardziej szczegółowo

50% zysków. przekazujemy na cele charytatywne!

50% zysków. przekazujemy na cele charytatywne! e - przewodnik Już niedługo ten tytuł będzie znany w kręgach biznesowych! Przygotowujemy dla Was E-przewodnik, czyli internetowy almanach wiedzy o alternatywnym zarabianiu, opartym o system prowizyjny.

Bardziej szczegółowo

łączy, uczy, inspiruje

łączy, uczy, inspiruje łączy, uczy, inspiruje Fundacja Orange działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy zachęcamy młodych do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze, budowania społeczności

Bardziej szczegółowo

SPORTS_GOL Piłkarska Oferta Specjalna + EURO2012

SPORTS_GOL Piłkarska Oferta Specjalna + EURO2012 + EURO2012 Marketing Sportowy Sport był, jest i będzie najbardziej uniwersalną platformą sponsoringową, pozwala na masowe dotarcie do konsumentów. Marketing Sportowy w Internecie Internet to doskonałe

Bardziej szczegółowo

50% zysków. przekazujemy na cele charytatywne!

50% zysków. przekazujemy na cele charytatywne! e - przewodnik Już niedługo ten tytuł będzie znany w całej Polsce! Przygotowujemy dla Was E-przewodnik, czyli internetowy almanach wiedzy o alternatywnym zarabianiu, opartym o system prowizyjny. Chcemy,

Bardziej szczegółowo

1. Dane organizacji: Fundacja Światło ul. Grunwaldzka 64 87 100 Toruń REGON: 871693371 KRS: 0000183283 (data wpisu: 17 grudnia 2003)

1. Dane organizacji: Fundacja Światło ul. Grunwaldzka 64 87 100 Toruń REGON: 871693371 KRS: 0000183283 (data wpisu: 17 grudnia 2003) REGON: 871693371 Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji Światło w roku 2005 1. Dane organizacji: Fundacja Światło ul. Grunwaldzka 64 REGON: 871693371 KRS: 0000183283 (data wpisu: 17 grudnia

Bardziej szczegółowo

Inicjatywy i przedsięwzięcia w placówce medycznej. Jak pozyskać niezbędne fundusze? Elżbieta Brzozowska

Inicjatywy i przedsięwzięcia w placówce medycznej. Jak pozyskać niezbędne fundusze? Elżbieta Brzozowska Inicjatywy i przedsięwzięcia w placówce medycznej. Jak pozyskać niezbędne fundusze? Elżbieta Brzozowska PR jest bezpłatny PRowiec bez budżetu PRowiec rzecznik prasowy, ktoś, kto się tłumaczy, reaguje na

Bardziej szczegółowo

PRZEDSIĘBIORCO, ZRÓB PREZENT SOBIE I ŚRODOWISKU, włącz się do ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej

PRZEDSIĘBIORCO, ZRÓB PREZENT SOBIE I ŚRODOWISKU, włącz się do ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej PRZEDSIĘBIORCO, ZRÓB PREZENT SOBIE I ŚRODOWISKU, włącz się do ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej INFORMACJE PODSTAWOWE TERMIN REALIZACJI: listopad 2013 lipiec 2014. ZASIĘG: ogólnopolski.

Bardziej szczegółowo

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl ZAPRASZAMY! O NAS: Celem naszej działalności jest szeroko pojęty marketing narzędzie niezbędne w nowoczesnym biznesie, które odpowiednio wykorzystane przyczyni

Bardziej szczegółowo

Fundraising. Zrównoważony rozwój w organizacji kluczem do wzmocnienia potencjału ludzkiego podmiotów sektora pozarządowego

Fundraising. Zrównoważony rozwój w organizacji kluczem do wzmocnienia potencjału ludzkiego podmiotów sektora pozarządowego Fundraising Zrównoważony rozwój w organizacji kluczem do wzmocnienia potencjału ludzkiego podmiotów sektora pozarządowego Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Bardziej szczegółowo

KONFERENCJA PRASOWA PROGRAMY RESORTU ŚRODOWISKA WSPIERAJĄCE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ I BUDOWNICTWO PASYWNE

KONFERENCJA PRASOWA PROGRAMY RESORTU ŚRODOWISKA WSPIERAJĄCE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ I BUDOWNICTWO PASYWNE KONFERENCJA PRASOWA PROGRAMY RESORTU ŚRODOWISKA WSPIERAJĄCE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ I BUDOWNICTWO PASYWNE Warszawa, 29.10.2014 Efektywność energetyczna W Polsce gospodarstwa domowe odpowiadają za konsumpcję

Bardziej szczegółowo

KLUB PANCERNIKA GUSTAWA PROGRAM EDUKACYJNY O TEMATYCE BEZPIECZEŃSTWA PRZEZNACZONY DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Aneta Wnuk

KLUB PANCERNIKA GUSTAWA PROGRAM EDUKACYJNY O TEMATYCE BEZPIECZEŃSTWA PRZEZNACZONY DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Aneta Wnuk KLUB PANCERNIKA GUSTAWA PROGRAM EDUKACYJNY O TEMATYCE BEZPIECZEŃSTWA PRZEZNACZONY DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Aneta Wnuk Program edukacyjny KLUB PANCERNIKA GUSTAWA jest elementem ogólnopolskiej

Bardziej szczegółowo

SMOBY. Akcja wspierająca sprzedaż kuchenek GOTUJ ZE SMOBY Lipiec grudzień 2014

SMOBY. Akcja wspierająca sprzedaż kuchenek GOTUJ ZE SMOBY Lipiec grudzień 2014 SMOBY Akcja wspierająca sprzedaż kuchenek GOTUJ ZE SMOBY Lipiec grudzień 2014 Cele akcji: Budowa świadomości marki SMOBY wśród osób, które jeszcze nie miały z nią styczności Percepcja wartości Uzasadnienie

Bardziej szczegółowo

Zaproszenie do współpracy. ROWER, wolność, integracja, ekologia, przyjazna przestrzeń miejska, wygoda, oszczędność,

Zaproszenie do współpracy. ROWER, wolność, integracja, ekologia, przyjazna przestrzeń miejska, wygoda, oszczędność, 2015 Zaproszenie do współpracy ROWER, wolność, integracja, ekologia, przyjazna przestrzeń miejska, wygoda, oszczędność, Czym jest krakowskie ŚWIĘTO CYKLICZNE? Święto Cykliczne to festiwal nowej kultury

Bardziej szczegółowo

TOWARZYSZENIE W CHOROBIE

TOWARZYSZENIE W CHOROBIE Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia - Albert Einstein PROPOZYCJA WSPÓŁPRACY TOWARZYSZENIE W CHOROBIE program społeczny Fundacji Wspólna Droga United Way Polska Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/files/articles/lightbox/82efd59a59d7f866b44e1e

Bardziej szczegółowo

Produkty i usługi kulturalne. Odbiorcy, promocja i rozwój

Produkty i usługi kulturalne. Odbiorcy, promocja i rozwój Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk Produkty i usługi kulturalne. Odbiorcy, promocja i rozwój Szkolenie dla przedstawicieli instytucji i organizacji kultury z małych miejscowości z terenu Stowarzyszenia

Bardziej szczegółowo

social relations agency

social relations agency social relations agency POBIJ REKORD ŚWIATA W SWOJEJ KUCHNI CASE STUDY Facebook Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Posiada bardzo dobre możliwości targetowania komunikatów.

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie kampanii społecznej

Podsumowanie kampanii społecznej Podsumowanie kampanii społecznej Kampania społeczno-edukacyjna Twoja krew Moje Ŝycie trwała od października 2010 do marca 2011. Z badań przeprowadzonych na reprezentatywnej próbie Polaków wynika, Ŝe zetknęło

Bardziej szczegółowo

Siła konsorcjum Nowe prawo odpadowe nowy styl życia Dolnoślązaków

Siła konsorcjum Nowe prawo odpadowe nowy styl życia Dolnoślązaków Siła konsorcjum szkolenia, edukacja aglomeracja legnicka media, komunikacja, reklama województwo dolnośląskie szkolenia, nauka Wrocław biznes, edukacja, samorząd aglomeracja wrocławska Cele kampanii 1.

Bardziej szczegółowo

Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu

Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu Strategia społecznej odpowiedzialności biznesu Od 10 lat działamy na rynku, starając się utrzymywać wysoką pozycję, zarówno na polu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Współpracujemy z najlepszymi producentami,

Bardziej szczegółowo

Rozwód? Przemyśl to. Podsumowanie kampanii społecznej 2011

Rozwód? Przemyśl to. Podsumowanie kampanii społecznej 2011 Rozwód? Przemyśl to. Podsumowanie kampanii społecznej 2011 Główny przekaz: Rozwód to lekcja życia, której nie chcesz dawać swojemu dziecku. To lekcja, która uczy, że w relacjach między ludźmi nie ma nic

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA HANDLOWA VIDEOREACH

PREZENTACJA HANDLOWA VIDEOREACH PREZENTACJA HANDLOWA VIDEOREACH I. RYNEK TRENDY REKLAMY WIDEO Źródło: IAB AdEx 2011 I. RYNEK - DLACZEGO REKLAMA VIDEO Trend światowy wskazuje na duży potencjał rozwoju reklamy wideo w Polsce (reklama wideo

Bardziej szczegółowo

Jak zmniejszyć liczbę wypadków na polskich drogach?

Jak zmniejszyć liczbę wypadków na polskich drogach? Jak zmniejszyć liczbę wypadków na polskich drogach? Konferencja prasowa podsumowująca kampanię Prędkość zabija. Włącz myślenie Warszawa, 4 sierpnia 2011 r. W czerwcu ruszyła kampania Prędkość zabija. Włącz

Bardziej szczegółowo

LEGALNA KULTURA II edycja kampanii. grudzień 2012 - październik 2013

LEGALNA KULTURA II edycja kampanii. grudzień 2012 - październik 2013 LEGALNA KULTURA II edycja kampanii grudzień 2012 - październik 2013 Cele projektu Legalna Kultura CO ROBIMY? Promujemy korzystanie z legalnych źródeł kultury i budujemy świadomość społeczną w niezwykle

Bardziej szczegółowo

,,NIE dla czadu KAMPANIA EDUKACYJNO- -PREWENCYJNA KOMENDY GŁÓWNEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

,,NIE dla czadu KAMPANIA EDUKACYJNO- -PREWENCYJNA KOMENDY GŁÓWNEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ ,,NIE dla czadu KAMPANIA EDUKACYJNO- -PREWENCYJNA KOMENDY GŁÓWNEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Gdzie każdy z nas czuje się najbezpieczniej? We własnym domu! KG PSP 2 Główny cel kampanii Zmniejszenie liczby

Bardziej szczegółowo

Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie!

Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie! Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie! List przewodni Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszam

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Koordynator Festiwalu BOSS

Szanowni Państwo, Koordynator Festiwalu BOSS Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club zwracamy się do Państwa z ofertą współpracy przy projekcie Festiwal BOSS. Mamy nadzieję, że poniższa oferta będzie dla Państwa

Bardziej szczegółowo

Plan komunikacji po zakończeniu kampanii informacyjno edukacyjnej Świadomi zagrożenia After-LIFE Communication plan

Plan komunikacji po zakończeniu kampanii informacyjno edukacyjnej Świadomi zagrożenia After-LIFE Communication plan Plan komunikacji po zakończeniu kampanii informacyjno edukacyjnej Świadomi zagrożenia After-LIFE Communication plan Kampania zrealizowana w ramach dwóch projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

konferencja Gospodarka odpadami - szanse, zagrożenia i nowe technologie Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO Poznań, 25-26 listopada 2009

konferencja Gospodarka odpadami - szanse, zagrożenia i nowe technologie Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO Poznań, 25-26 listopada 2009 konferencja Gospodarka odpadami - szanse, zagrożenia i nowe technologie Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO Poznań, 25-26 listopada 2009 Małgorzata Małochleb Związek Stowarzyszeń Polska Zielona

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANY SYSTEM GOSPODARKI ODPADAMI W KRAKOWIE INFORMACJA I EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

ZINTEGROWANY SYSTEM GOSPODARKI ODPADAMI W KRAKOWIE INFORMACJA I EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA ZINTEGROWANY SYSTEM GOSPODARKI ODPADAMI W KRAKOWIE INFORMACJA I EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA Dyrektor ds. Gospodarki Odpadami Krystyna Flak 22 24 stycznia 2015 1 Znowelizowana w roku 2011

Bardziej szczegółowo

KAŻDY POWINIEN COŚ ZROBIĆ

KAŻDY POWINIEN COŚ ZROBIĆ KAMPANIA SPOŁECZNA Nie bądź obojętny! Reaguj! to hasło kampanii społecznej Możesz to zmienić, która zachęca do reagowania gdy jesteśmy świadkami napadu. Bo obojętność społeczna nie powinna być normą. Napastnicy

Bardziej szczegółowo

Rozwód? Przemyśl to. Podsumowanie kampanii społecznej 2011

Rozwód? Przemyśl to. Podsumowanie kampanii społecznej 2011 Rozwód? Przemyśl to. Podsumowanie kampanii społecznej 2011 Główny przekaz: Rozwód to lekcja życia, której nie chcesz dawać swojemu dziecku. To lekcja, która uczy, że w relacjach między ludźmi nie ma nic

Bardziej szczegółowo

www.miastodzieci.pl Miastodzieci.pl to serwis Kto odwiedza miasto? dla rodziców tworzony przez rodziców. To miejsce dla szukających

www.miastodzieci.pl Miastodzieci.pl to serwis Kto odwiedza miasto? dla rodziców tworzony przez rodziców. To miejsce dla szukających Miastodzieci.pl to serwis dla rodziców tworzony przez rodziców. To miejsce dla szukających informacji na temat możliwości aktywnego spędzania czasu z dziećmi, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw oraz informacji

Bardziej szczegółowo

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich RADA DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego RADA

Bardziej szczegółowo

PROGRAM SZKOLNEGO KOŁA PCK DZIAŁAJĄCEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W ŚRODZIE WLKP. NA ROK SZKOLNY 2012/2013

PROGRAM SZKOLNEGO KOŁA PCK DZIAŁAJĄCEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W ŚRODZIE WLKP. NA ROK SZKOLNY 2012/2013 1 PROGRAM SZKOLNEGO KOŁA PCK DZIAŁAJĄCEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W ŚRODZIE WLKP. NA ROK SZKOLNY 2012/2013 WSTĘP Pomoc drogiemu człowiekowi jest hasłem przewodnim, które przyświeca Polskiemu Czerwonemu

Bardziej szczegółowo

Promocyjna oferta prowadzenia strony firmowej na na Facebooku

Promocyjna oferta prowadzenia strony firmowej na na Facebooku Promocyjna oferta prowadzenia strony firmowej na na Facebooku Oferta ważna od 01.04.2015 do 31.05.2015 Działania na Facebooku to komunikacja dynamiczna, regularna, zazwyczaj o charakterze lekkim, rozrywkowym,

Bardziej szczegółowo

Wizerunek organizacji pozarządowych. najważniejsze fakty 16% 24% 13% 37% Wizerunek organizacji pozarządowych 1

Wizerunek organizacji pozarządowych. najważniejsze fakty 16% 24% 13% 37% Wizerunek organizacji pozarządowych 1 Wizerunek organizacji pozarządowych najważniejsze fakty 24% 16% 13% 37% Wizerunek organizacji pozarządowych 1 Kiedy Polacy słyszą organizacja pozarządowa to myślą 79% 77% zajmują się głównie pomaganiem

Bardziej szczegółowo

OFERTA UCZESTNICTWA W KAMPANII PROMOCYJNEJ

OFERTA UCZESTNICTWA W KAMPANII PROMOCYJNEJ OFERTA UCZESTNICTWA W KAMPANII PROMOCYJNEJ Szanowni Członkowie PIŻE, Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kampanii Społecznoinformacyjnej, oraz Promocyjnej, którą rozpoczynamy już teraz i na wiosnę

Bardziej szczegółowo

Oni teŝ lubią się dzielić. Najhojniejsi Olimpijczycy

Oni teŝ lubią się dzielić. Najhojniejsi Olimpijczycy Artykuł pochodzi z portalu Platine.pl Źródło: http://galerie.platine.pl/oni-tez-lubia-sie-dzielic-najhojniejsi-olimpijczycy- g466780.html 2012-07-28 Autor artykułu: Oni teŝ lubią się dzielić. Najhojniejsi

Bardziej szczegółowo

Efektywne pozyskiwanie 1% z Programem PIT Projekt PITax.pl dla OPP

Efektywne pozyskiwanie 1% z Programem PIT Projekt PITax.pl dla OPP Efektywne pozyskiwanie 1% z Programem PIT Projekt PITax.pl dla OPP Dotacje na innowacje Inwestujemy w Waszą przyszłość. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w

Bardziej szczegółowo

Program wolontariatu na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Aleksandra Kozubska Warszawa, 28 września 2010

Program wolontariatu na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Aleksandra Kozubska Warszawa, 28 września 2010 Program wolontariatu na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie Aleksandra Kozubska Warszawa, 28 września 2010 Fundacja Orange powołana w 2005 roku przez TP i Orange jako Fundacja Grupy TP koncentruje

Bardziej szczegółowo

Oferta kompleksowej promocji na portalu Smaki z Polski

Oferta kompleksowej promocji na portalu Smaki z Polski Oferta kompleksowej promocji na portalu Tel. 668 206 470 Tel. 668 206 480 www.smakizpolski.com.pl biuro@smakizpolski.com.pl O nas to innowacyjna firma, która oferuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu

Bardziej szczegółowo

,,Czekam na Was Projekt promocji rodzicielstwa zastępczego.

,,Czekam na Was Projekt promocji rodzicielstwa zastępczego. Załącznik nr 1 do,,czekam na Was Projekt promocji rodzicielstwa zastępczego. Celem projektu jest promocja rodzicielstwa zastępczego poprzez kontynuację działań podejmowanych w latach wcześniejszych, tj.

Bardziej szczegółowo

Kampania Promująca Atrakcyjność Turystyczną Wschodnich Województw Polski. Warszawa 29.07.2010

Kampania Promująca Atrakcyjność Turystyczną Wschodnich Województw Polski. Warszawa 29.07.2010 Kampania Promująca Atrakcyjność Turystyczną Wschodnich Województw Polski Warszawa 29.07.2010 Agenda Strategia kampanii Budżet Elementy media mix oraz poza medialne pola działania Ogólny Plan Mediów 2010

Bardziej szczegółowo

Konferencja prasowa koalicji Masz głos, masz wybór KAMPANIA GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ, ZAGŁOSUJ 31 maja 2010, Warszawa

Konferencja prasowa koalicji Masz głos, masz wybór KAMPANIA GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ, ZAGŁOSUJ 31 maja 2010, Warszawa Konferencja prasowa koalicji Masz głos, masz wybór KAMPANIA GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ, ZAGŁOSUJ 31 maja 2010, Warszawa Koalicja Masz głos, masz wybór Koalicję tworzą organizacje pozarządowe, agencje reklamowe

Bardziej szczegółowo

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

Funduszu Promocji Ryb Komisja Zarządzająca. Sprawozdanie rzeczowe za rok 2014

Funduszu Promocji Ryb Komisja Zarządzająca. Sprawozdanie rzeczowe za rok 2014 Funduszu Promocji Ryb Komisja Zarządzająca Sprawozdanie rzeczowe za rok 2014 I. Wstęp Zatwierdzony przez Komisję Zarządzająca Plan Finansowego Funduszu Promocji Ryb na rok 2014 obejmował sześć zadań, zgłoszonych

Bardziej szczegółowo

Maria Dąbrowska-Loranc. Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytut Transportu Samochodowego

Maria Dąbrowska-Loranc. Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytut Transportu Samochodowego KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA MIASTO I TRANSPORT 2008 Politechnika Warszawska 11 grudnia 2008 roku Rola edukacji w kontekście działań brd Maria Dąbrowska-Loranc Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Bardziej szczegółowo

inne spojrzenie na bieganie ABK Sport agencja marketingu sportowego www.abksport.pl

inne spojrzenie na bieganie ABK Sport agencja marketingu sportowego www.abksport.pl inne spojrzenie na bieganie ABK Sport agencja marketingu sportowego www.abksport.pl DOSTARCZAMY KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA Komunikacja marketingowa ABK opracowuje i kompleksowo realizuje kampanie marketingowe

Bardziej szczegółowo

WARSZTATY. Użycie kanałów video we współczesnej komunikacji marketin-gowej samorządów

WARSZTATY. Użycie kanałów video we współczesnej komunikacji marketin-gowej samorządów WARSZTATY Użycie kanałów video we współczesnej komunikacji marketin-gowej samorządów Agenda Zmiany w świecie technologii i komunikacji Kanały komunikacji video Kanały komunikacji video i ich walory Rodzaje

Bardziej szczegółowo

Lider Rejonu SZLACHETNEJ PACZKI. wolontariat

Lider Rejonu SZLACHETNEJ PACZKI. wolontariat Lider Rejonu SZLACHETNEJ PACZKI wolontariat Organizatorem projektu SZLACHETNA PACZKA jest Misja WIOSNY Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem. Wizja WIOSNY Tworzymy i doskonalimy systemy

Bardziej szczegółowo

- Pozytywny odbiór imprezy w całej grupie docelowej (zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby z przedziału wiekowego 14-55)

- Pozytywny odbiór imprezy w całej grupie docelowej (zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby z przedziału wiekowego 14-55) 2014 01 BALTIC GAMES O BALTIC GAMES Dlaczego Baltic Games? - Jedyny tego typu projekt w Polsce! - Ekstremalne widowisko na najwyższym światowym poziomie - Autentyczny kanał dotarcia do potencjalnego klienta

Bardziej szczegółowo

Harmonogram 2015-07-15. Szkolenia dla radnych i urzędników. Spotkania ogólnomiejskie. Głosowanie

Harmonogram 2015-07-15. Szkolenia dla radnych i urzędników. Spotkania ogólnomiejskie. Głosowanie Szkolenia dla radnych i urzędników 11 luty szkolenie dla Dzielnic 18 luty szkolenie dla urzędników Omówienie dokumentów BO Przedstawiono harmonogram BO Przedstawiono harmonogram spotkań z mieszkańcami

Bardziej szczegółowo

Raport z kampanii MSC Polska

Raport z kampanii MSC Polska Raport z kampanii MSC Polska Dziękujemy wszystkim osobom prywatnym i publicznie znanym, blogerom, instytucjom, organizacjom pozarządowym, mediom, producentom produktów rybnych, sieciom handlowym i partnerom,

Bardziej szczegółowo

Jan Paweł II odwaga świętości. Podsumowanie kampanii społecznej 2010

Jan Paweł II odwaga świętości. Podsumowanie kampanii społecznej 2010 Jan Paweł II odwaga świętości Podsumowanie kampanii społecznej 2010 1 Strategia kampanii Hasło X Dnia Papieskiego: Jan Paweł II odwaga świętości Cele kampanii: informacja o Dniu Papieskim promocja hasła

Bardziej szczegółowo

Debiut na NewConnect 12 lipca 2010

Debiut na NewConnect 12 lipca 2010 Debiut na NewConnect 12 lipca 2010 Portal Filmowy STOPKLATKA marketing@stopklatka.pl 2010 1 Stopklatka.pl - wiodący portal filmowy najdłużej istniejący polski portal filmowy od sierpnia 1996 roku wysoka

Bardziej szczegółowo

Przeglądarka BeSt. Koordynatorzy: Grażyna Kulejewska, Katarzyna Sordyl

Przeglądarka BeSt. Koordynatorzy: Grażyna Kulejewska, Katarzyna Sordyl Przeglądarka BeSt BeSt to bezpłatna przeglądarka bezpiecznych stron internetowych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. BeSt-przeglądarka dla dzieci-funkcje programu: Program pełni funkcję kontroli rodzicielskiej

Bardziej szczegółowo

Narodowa Loteria Paragonowa X.-XII.2015

Narodowa Loteria Paragonowa X.-XII.2015 Narodowa Loteria Paragonowa X.-XII.2015 Narodowa Loteria Paragonowa cele przyjęte w 2015 r. Uświadomienie Polakom, że mają wpływ na kształtowanie uczciwego obrotu gospodarczego > biorąc paragon wspierają

Bardziej szczegółowo

Are you inmusic? Dołącz do świata muzycznych możliwości i stań się rozpoznawalny z nowym portalem wiedzy o muzyce inmusic.pl

Are you inmusic? Dołącz do świata muzycznych możliwości i stań się rozpoznawalny z nowym portalem wiedzy o muzyce inmusic.pl Are you inmusic? Dołącz do świata muzycznych możliwości i stań się rozpoznawalny z nowym portalem wiedzy o muzyce inmusic.pl Twoje miejsce elementem gry? Stań się częścią narodzin nowego na polskim rynki

Bardziej szczegółowo

1) filmy / seriale 2) muzykę 3) książki 4) gry 5) inne (jakie?)...

1) filmy / seriale 2) muzykę 3) książki 4) gry 5) inne (jakie?)... METRYCZKA Miejscowość Płeć Wiek Wykształcenie Zawód BLOK I (kultura w sieci + PISF) 1. W jaki sposób przeważnie korzystasz z Internetu? 1) komputer stacjonarny lub laptop w domu [> przejdź do pytania 2]

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 2. Informacja o kampanii I. Cel programu i kampanii w 2016 roku

Załącznik nr 2. Informacja o kampanii I. Cel programu i kampanii w 2016 roku Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego na Emisję spotów radiowych kampanii Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu. Informacja o kampanii I. Cel programu i kampanii w 2016 roku Przeciwdziałanie negatywnym

Bardziej szczegółowo

Czym jest sportoryko?

Czym jest sportoryko? Czym jest sportoryko? Jest unikalnym portalem społeczno-informacyjnym skupiającym osoby pasjonujące się podróżami, sportami ekstremalnymi jednym słowem aktywnym życiem. System rezerwacyjny Oddajemy do

Bardziej szczegółowo

Kampania typu smart budget. Jak efektywnie łączyć siły. Anna Lenart

Kampania typu smart budget. Jak efektywnie łączyć siły. Anna Lenart WAŻNE ELEMENTY PR I MARKETINGU MEDYCZNEGO case study Kampania typu smart budget. Jak efektywnie łączyć siły. Anna Lenart Departament Marketingu i Komunikacji Centrum Medyczne ENEL-MED SA Największe wyzwanie

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA 2006 ROK

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA 2006 ROK SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA 2006 ROK 1. Nazwa wnioskodawcy, STOWARZYSZENIA NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM DZIECI I MŁODZIEŻY ŻYCZLIWA DŁOŃ 2. Siedziba i adres, 31 620 Kraków

Bardziej szczegółowo

Startuje kampania reklamowa - Warta - warta zaufania

Startuje kampania reklamowa - Warta - warta zaufania INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 9 października 2012 r. Startuje kampania reklamowa - Warta - warta zaufania Zaprezentowany 9 października nowy wizerunek Warty będzie promowany największą w historii spółki

Bardziej szczegółowo

Dlaczego człowiek tworzy parki narodowe? Jakie formy prawnej ochrony przyrody, stosowane są w naszym kraju. Które z tych form dają możliwość

Dlaczego człowiek tworzy parki narodowe? Jakie formy prawnej ochrony przyrody, stosowane są w naszym kraju. Które z tych form dają możliwość Dlaczego człowiek tworzy parki narodowe? Jakie formy prawnej ochrony przyrody, stosowane są w naszym kraju. Które z tych form dają możliwość zachowania naturalnych krajobrazów dla następnych pokoleń? Omawialiśmy

Bardziej szczegółowo

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń mailem: e-mailem na adres joanna.kucharczyk@pah.org.pl w tytule maila prosimy wpisać AKTYWIŚCI/AKTYWISTKI

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń mailem: e-mailem na adres joanna.kucharczyk@pah.org.pl w tytule maila prosimy wpisać AKTYWIŚCI/AKTYWISTKI Polska Akcja Humanitarna Ul. Szpitalna 5/3 00-031 Warszawa 22 828 88 82 joanna.kucharczyk@pah.org.pl Szanowny/Szanowna, Zapraszamy do współpracy z Polską Akcją Humanitarną i udziału w programie Akcja Lokalna

Bardziej szczegółowo

Konferencja: EUROPEJSKIE TRENDY W ZAKRESIE DEINSTYTUCJONALIZACJI I WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ ZWIĄZANEJ Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI.

Konferencja: EUROPEJSKIE TRENDY W ZAKRESIE DEINSTYTUCJONALIZACJI I WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ ZWIĄZANEJ Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI. Konferencja: EUROPEJSKIE TRENDY W ZAKRESIE DEINSTYTUCJONALIZACJI I WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ ZWIĄZANEJ Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI. Łódź 18-19 kwietnia 2011 Projekt ten realizowany jest

Bardziej szczegółowo

Czyli o co właściwie chodzi i dlaczego warto

Czyli o co właściwie chodzi i dlaczego warto Czyli o co właściwie chodzi i dlaczego warto Pomyśl, z czym Ci się kojarzy wolontariat Zbieranie pieniędzy na słuszny cel (np. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy albo na renowację zabytków) Pomaganie

Bardziej szczegółowo

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA organizowana przez STOWARZYSZENIE MANKO

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA organizowana przez STOWARZYSZENIE MANKO OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA organizowana przez STOWARZYSZENIE MANKO Nie bądź biernym Nie daj się zatruwać Wybierz Lokal Bez Papierosa! Promocja w mediach Program edukacyjny Przekonywanie decydentów

Bardziej szczegółowo

PLANERGIA CO TO JEST?

PLANERGIA CO TO JEST? PLANERGIA CO TO JEST? www.planergia.pl Czym jest Planergia? Planergia to ogólnopolski portal poświęcony tematyce budownictwa energooszczędnego, odnawialnych źródeł energii oraz zrównoważonego rozwoju.

Bardziej szczegółowo

Zaangażowanie społeczne firm z branży paliwowej, energetycznej i wydobywczej w Polsce. Warszawa, 7 grudnia 2011 r.

Zaangażowanie społeczne firm z branży paliwowej, energetycznej i wydobywczej w Polsce. Warszawa, 7 grudnia 2011 r. Zaangażowanie społeczne firm z branży paliwowej, energetycznej i wydobywczej w Polsce Warszawa, 7 grudnia 2011 r. 1 Kontekst badania W tegorocznej edycji 4 firmy z 18 uczestników, w tym zwycięzca - PKN

Bardziej szczegółowo

Oferta współpracy. Samorząd Studentów UE we Wrocławiu

Oferta współpracy. Samorząd Studentów UE we Wrocławiu Szanowni Państwo! Mam przyjemność przedstawić Państwu propozycję współpracy z Samorządem Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Samorząd Studentów zrzesza kilkuset aktywnych działaczy, tworząc

Bardziej szczegółowo

RAPORT Konferencja Praca w kulturze

RAPORT Konferencja Praca w kulturze RAPORT Konferencja Praca w kulturze 2012-2013 Z przyjemnością przedstawiamy Państwu rezultaty naszej pracy przy minionych edycjach konferencji Praca w kulturze. Konferencja w liczbach: Podczas ostatniej

Bardziej szczegółowo

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi "As"

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi As Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi "As" 1.Kilka słów tytułem wstępu o stowarzyszeniu, dla osób zupełnie niezorientowanych w temacie. Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

CENTRUM POŁUDNIOWA modernizacja budynku przy ul. Południowej w Koninie na potrzeby rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych

CENTRUM POŁUDNIOWA modernizacja budynku przy ul. Południowej w Koninie na potrzeby rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych CENTRUM POŁUDNIOWA modernizacja budynku przy ul. Południowej w Koninie na potrzeby rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych Fundacja PODAJ DALEJ prowadzi szeroką działalność przede wszystkim

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy i co możemy dla Państwa zrobić

Kim jesteśmy i co możemy dla Państwa zrobić Oferta Kim jesteśmy i co możemy dla Państwa zrobić SKRAWKI DOCFILM to zespół młodych, ambitnych ludzi, których połączyła pasja do tworzenia filmów. Zajmujemy się realizacją spotów reklamowych, teledysków,

Bardziej szczegółowo

Edukacja z Internetem TP. Bezpieczeństwo w Internecie

Edukacja z Internetem TP. Bezpieczeństwo w Internecie Edukacja z Internetem TP Bezpieczeństwo w Internecie edukacja z internetem tp edukacja z internetem tp to program edukacyjny realizowany od 2004 roku przez Grupę TP, polegający na: udostępnianiu szkołom

Bardziej szczegółowo

Informacje do wykorzystania w tegorocznej kampanii Dnia Troski o Zdrowie Piersi Breast Health Day BHD 2014

Informacje do wykorzystania w tegorocznej kampanii Dnia Troski o Zdrowie Piersi Breast Health Day BHD 2014 Informacje do wykorzystania w tegorocznej kampanii Dnia Troski o Zdrowie Piersi Breast Health Day BHD 2014 Europejska Koalicja do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w 2008 r. ustanowiła dzień 15 października

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU BEZPIECZNA SZKOŁA I SEMESTR ROK SZKOLNY 2013/2014

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU BEZPIECZNA SZKOŁA I SEMESTR ROK SZKOLNY 2013/2014 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU BEZPIECZNA SZKOŁA I SEMESTR ROK SZKOLNY 2013/2014 NAJWAŻNIEJSZE ZADANIA ZESPOŁU: -dbamy o bezpieczeczne zachowania uczniów. -dbamy o bezpieczne otoczenie. -przeciwdziałamy

Bardziej szczegółowo

prezentuje działania na platformie

prezentuje działania na platformie prezentuje działania na platformie Obecność na - korzyści Obecność na YouTube - korzyści O co chodzi? Ile razy zastanawialiście się Państwo jak skutecznie komunikować się z odbiorcami? Ile razy narzekaliście

Bardziej szczegółowo

nieograniczona możliwość dodawania filmów z 1,5 miliona unikalnych użytkowników dlastudenta miesięcznie integracja profilu z

nieograniczona możliwość dodawania filmów z 1,5 miliona unikalnych użytkowników dlastudenta miesięcznie integracja profilu z nieograniczona możliwość dodawania filmów z 1,5 miliona unikalnych użytkowników dlastudenta miesięcznie integracja profilu z Informator Miejski to swoista interaktywna mapa drogowa. Pomaga odwiedzającym

Bardziej szczegółowo

Departament Komunikacji i Promocji. Kampania społeczna Sprawdź zanim podpiszesz Warszawa / 17 maja 2016

Departament Komunikacji i Promocji. Kampania społeczna Sprawdź zanim podpiszesz Warszawa / 17 maja 2016 Departament Komunikacji i Promocji Kampania społeczna Sprawdź zanim podpiszesz Warszawa / 17 maja 2016 Kampania społeczna Sprawdź zanim podpiszesz 3 Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz. więc

Bardziej szczegółowo

Raport FDN 2012. lunamarina - Fotolia.com

Raport FDN 2012. lunamarina - Fotolia.com Raport FDN 2012 lunamarina - Fotolia.com Katowicka Biuro Fundacji Dzieci Niczyje ul. Katowicka 31 03-932 Warszawa tel./faks: 22 616 02 68, 22 616 03 14 fdn@fdn.pl Walecznych Praskie Centrum Dziecka i Rodziny

Bardziej szczegółowo

PLAN KOMUNIKACJI SŁUŻBY CYWILNEJ

PLAN KOMUNIKACJI SŁUŻBY CYWILNEJ PLAN KOMUNIKACJI SŁUŻBY CYWILNEJ Cel: Zapewnienie obywatelom najwyższej jakości informacji na temat usług publicznych rozbudowa portalu obywatel.gov.pl Informacja dla Obywatela 222 500 115 rekomendacje

Bardziej szczegółowo

Znaczenie edukacji w ochronie przeciwpowodziowej

Znaczenie edukacji w ochronie przeciwpowodziowej Znaczenie edukacji w ochronie przeciwpowodziowej Roman Konieczny, Małgorzata Siudak Biuro ds. Współpracy z Samorządami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Oddział w Krakowie Warszawa 31 maja 2011

Bardziej szczegółowo

Dni Przyjaciół Piłki Nożnej w skrócie:

Dni Przyjaciół Piłki Nożnej w skrócie: Dni Przyjaciół Piłki Nożnej w skrócie: Ogólnopolska inicjatywa społeczna inspirująca Przyjaciół Piłki Nożnej do rozgrywania w całej Polsce meczów radości i przyjaźni w rocznicę UEFA EURO 2012. Gramy mecze

Bardziej szczegółowo

Zrealizowane zagadnienia w zakresie edukacji ekologicznej. w roku szkolnym 2011/2012. Dział: człowiek, a środowisko

Zrealizowane zagadnienia w zakresie edukacji ekologicznej. w roku szkolnym 2011/2012. Dział: człowiek, a środowisko Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu Zrealizowane zagadnienia w zakresie edukacji ekologicznej w roku szkolnym 2011/2012 Lp. Nazwa projektu/ programu/ zagadnienia,

Bardziej szczegółowo

Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft

Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft Marcin Borecki PlaceChallenge Rafał Czupryński Microsoft Aplikacje jako kanał marketingowy Do czego wykorzystać aplikacje? Jak zacząć przygodę z aplikacjami? Z jakich narzędzi korzystamy na co dzień?

Bardziej szczegółowo

MOŻEMY DORADZIĆ. Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych)

MOŻEMY DORADZIĆ. Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych) MOŻEMY DORADZIĆ Jak nie przepłacać za powierzchnię reklamową? (np. kupować CPM za 2 zł na witrynach biznesowych) Jak precyzyjnie i tanio docierać do Twojej Grupy Docelowej? Jakie efektywne modele komunikacji

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 18 maja 2015 r.

Warszawa, 18 maja 2015 r. Warszawa, 18 maja 2015 r. Nasza grupa dzisiaj to: Ponad 707 tysięcy klientów! Ponad 2,17 miliona połączonych usług! Wyjątkowa oferta dla całej rodziny Nowa marka dla młodzieży Najbardziej rozpoznawalna

Bardziej szczegółowo

LOTOS - Mistrzowie w pasach

LOTOS - Mistrzowie w pasach LOTOS - Mistrzowie w pasach Odpowiedzialny LOTOS» Społeczeństwo» Programy społeczne» LOTOS - Mistrzowie w pasach Ideą Programu LOTOS Mistrzowie w pasach jest docieranie do dzieci ich edukacja, a ponieważ

Bardziej szczegółowo