Reklama w wyszukiwarce

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Reklama w wyszukiwarce"

Transkrypt

1 rozdzial 06:Layout :42 Page 41 Rozdział 6. Reklama w wyszukiwarce

2 rozdzial 06:Layout :42 Page Twoja firma w internecie Wyszukana reklama reklama w Google u Jak wspomnieliśmy w poprzednim rozdziale, reklamy możesz wykupić też w wyszukiwarce Google by pokazać się na pierwszej stronie, nawet jeśli nie widać twojej strony internetowej w wynikach. Takie reklamy nazywamy linkami sponsorowanymi. Sam wybierasz, przy jakim haśle reklamy mają się pojawiać. A płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie w twój link sponsorowany. Ile, to już zależy od stawki za konkretną frazę, przy której pojawi się reklama. Jak zacząć? Konto do obsługi i zarządzania reklamami w wyszukiwarce (konto AdWords) można utworzyć na stronie adwords.google.pl. Wybierasz nazwę użytkownika, hasło i walutę, w której będziesz się rozliczał. I przechodzisz do ustawień kampanii. Do kogo skierować reklamę? O wszystkich ustawieniach nie napiszemy, konta AdWords to szeroka tematyka. Zwróć jednak uwagę na geograficzne obostrzenia. Możesz wybrać, by: reklamy wyświetlały się wszędzie, niezależnie od miejsca, z którego internauta wpisywał dane hasło, reklamy wyświetlały się internautom z Polski, reklamy nie wyświetlały się internautom z danych regionów (np. województwa mazowieckiego czy kujawsko-pomorskiego). Możesz więc zawęzić wyświetlanie reklam, jeśli działasz tylko na terenie wybranego województwa (np. firma kurierska czy mała piekarnia) i nie zamierzasz rozszerzać działalności, reklamy wyświetlały się internautom z danego miasta, np. Poznania, Warszawy, Berlina czy Londynu, reklamy były wyświetlane w danym promieniu (np. 60 km) od wybranego punktu na mapie (np. siedziby firmy). Nie bój się eksperymentów, lokalizacja kampanii reklamowej nie jest przypisana na stałe, można ją zmieniać w dowolnym momencie. Podobnie zresztą jak większość ustawień w Ad- Words. Wybierasz też, czy linki mają się pojawiać wyłącznie w wyszukiwarce, czy także w sieci partnerskich witryn Google a (są w niej zarówno blogi, serwisy tematyczne, jak i witryny wy-

3 rozdzial 06:Layout :42 Page 43 Reklama w wyszukiwarce 43 borcza.pl czy rp.pl). Możesz również wybrać, by reklamy pokazywały się tylko na telefonach komórkowych. Jaki budżet, ile za kliknięcie? Sam ustalasz budzėt dzienny reklam po jego przekroczeniu linki przestana sie wysẃietlac Na ile ustawić budżet? Spróbuj na początek na zł. Przed rozpoczęciem kampanii trudno samodzielnie oszacować, ile warto na te linki wydawać i na ile starczy 10 czy 20 zł. Ale limit zawsze można zmienić. Dużo bardziej istotne od budżetu dziennego są tzw. stawki CPC (cost per click), czyli maksymalne kwoty, które jesteś gotów płacić za każde kliknięcie w reklamowy link. Stawki mogą się różnić np. przy reklamie wyświetlającej się na hasło masaż dasz 1 zł za kliknięcie, a przy słowie kluczowym masaż Kraków 35 gr. Stawki, jakie zaproponujesz, mają wpływ na to, na której pozycji pojawi się reklama. Nie oznacza to jednak, że dokładnie tyle zapłacisz za każde kliknięcie faktyczna opłata będzie zależała od tego, ile są skłonni za reklamę przy takim samym haśle zapłacić konkurenci. Nie będzie jednak wyższa niż to, co ustaliłeś jeśli rywale cię przebiją, reklama po prostu przestanie się pojawiać. Informację o tym znajdziesz na koncie AdWords, system zasugeruje ci też, do jakiej kwoty zwiększyć stawkę CPC, by reklamę znów było widać. W systemie będziesz także widział, jak często twoje reklamy są wyświetlane, przy jakich słowach kluczowych i jak często internauci w nie klikają. Jak wybrać słowa kluczowe? Czym są słowa kluczowe? To frazy, hasła, jakich klient internauta może użyć, szukając w internetowej wyszukiwarce usług lub produktów. Możesz wybrać dowolne słowo kluczowe jeśli internauta wpisze je w wyszukiwarce, obok wyników zobaczy też twoją reklamę. Bez zbędnej przesady możemy napisać, że dobrze dobrane słowa kluczowe to więcej niż połowa sukcesu. Czym się kierować przy ich wyborze? Wejdź w skórę klienta: gdybyś szukał fryzjera, jakich słów byś użył w wyszukiwarce? A jakich, szukając zakładu krawieckiego, kwiatów, zabawek dla dziecka? Wypisz wszystkie, jakie przyjdą ci na myśl, ewentualnie poproś znajomych o skojarzenia. Pamiętaj, by później sprawdzić, czy wybrane słowa kluczowe działają czy internauci w nie klikają, czy szukają takich fraz w wyszukiwarce.

4 rozdzial 06:Layout :42 Page Twoja firma w internecie Staraj się wybierać dwu-, trzywyrazowe słowa kluczowe, pojedyncze wyrazy są zbyt wieloznaczne. Wypisz synonimy (podobnie jak przy nazwie domeny), skorzystaj z opcji propozycje słów kluczowych. Zainwestuj też w słowa kluczowe z... błędami. To nie żart internauci często w pośpiechu połykają litery lub nie wpisują polskich liter, stąd np. oprócz frazy świeże śledzie w śmietanie warto wykupić reklamę przy swieze sledzie w smietanie albo z błędem ortograficznym świerze śledzie. Nie ma co wybrzydzać, gdy klient przychodzi do ciebie w realu, też przecież nie robisz mu dyktanda. Dobrze jest w reklamie użyć słów kluczowych, które występują w treści witryny. Jak dopasować słowa kluczowe? Wybór słów kluczowych to nie koniec pracy. Bo możesz też zdecydować, jak je dopasować. W Google u masz aż cztery opcje tzw. dopasowania słów kluczowych: przybliżone (domyślnie ustawiane), ścisłe, wykluczające lub dopasowanie do wyrażenia. Przybliżone jeśli słowo kluczowe brzmi obuwie sportowe Wrocław, to przy dopasowaniu przybliżonym reklama wyświetli się również przy haśle buty sportowe Wrocław albo sportowe obuwie. Ścisłe reklama wyświetli się tylko przy wpisaniu przez internautę identycznych słów kluczowych. Czyli tylko przy frazie obuwie sportowe Wrocław. Wykluczające normalnie reklama wyświetlałaby się także na hasło obuwie sportowe Wrocław opinie. Ale możesz zaznaczyć, że jeśli w haśle pojawi się wyraz opinie, to Google twojej reklamy ma nie wyświetlać. Dopasowanie do wyrażenia reklama się pokaże, gdy internauci będą szukać butów, używając słów w podanej przez ciebie kolejności. Czyli reklama pojawi się na hasło obuwie sportowe sklep, ale nie przy frazie sportowe obuwie. Uwaga: Niektóre z powyższych rad oznaczają ograniczanie liczby wyświetleń reklamy. Dlaczego miałoby ci na tym zależeć? Bo stosunek kliknięć do wyświetleń reklamy też ma wpływ na pozycję twoich linków im skuteczność linków będzie niższa, tym Google mniej chętnie będzie wyświetlał twoje reklamy.

5 rozdzial 06:Layout :42 Page 45 Reklama w wyszukiwarce 45 Pamiętaj: Działasz lokalnie, nie ścigaj się z innymi na hasła ogólne, typu kwiaciarnia, restauracja, kawiarnia. Jeśli prowadzisz kawiarnię w Gdańsku, co ci przyjdzie po internaucie z Krakowa, który wpisze do wyszukiwarki hasło kawiarnia? Jeśli jednak przyjmujesz zamówienia np. na dostarczanie kwiatów w całej Polsce, możesz użyć zarówno haseł ogólnych dostawa kwiatów, jak i regionalnych słów kluczowych kwiaciarnia Poznań, bukiety Gdynia. Pamiętaj też o dniach, w których klienci znacznie częściej niż zwykle szukają produktów/usług, które oferuje twoja firma. Np. kwiaciarnia może uruchomić dodatkowe reklamy przed świętami: Dniem Kobiet, Dniem Matki, walentynkami. A po świętach kampanie zamknąć. Podobnie można wykorzystać popularne imieniny, np. takie, które są tylko raz w roku, jak Anny, i wykupywać reklamy w stylu: Kup Annie kwiaty. Przed listopadowym świętem Wszystkich Świętych możesz reklamować sprzedaż zniczy. Praktycznie wszyscy właściciele sklepów mogą reklamować się przed Gwiazdką, ale powinni zachęcać do kupna mniej typowych prezentów: serii masaży, kursu spadochronowego itp. Doradcy podatkowi mogą się uaktywniać przed składaniem PIT-ów, czyli w okresie luty-kwiecień. Sprzedawcy wiatraków czy klimatyzatorów przed wakacjami. Co wpisać w reklamie? Teoretycznie nie masz za wiele pola do popisu tekst reklamowy to nagłówek (25 znaków), dwa wiersze opisu (70 znaków) i adres strony internetowej (35 znaków). Wbrew pozorom warto się jednak zastanowić, jak je wykorzystać. W nagłówku dobrze użyj słowa kluczowego tego samego, na które pokazuje się reklama. Zadbaj o to, by tekst był atrakcyjny, zachęcał internautę do kliknięcia. Unikaj wieloznaczności i zagadek, dobrze, by internauta wiedział, dlaczego i po co klika w twoją reklamę. Dobra rada: Wymyśl kilka reklam, nie jedną. Nie zawsze tekst, który przygotowałeś do reklamy w Google u, podziała na internautów. Dlatego warto skorzystać z opcji przypisania różnych reklam wybranym słowom kluczowym. Po co to robić? Internauci mają różne motywacje: jednego skusisz ceną, innego bezpłatną dostawą z możliwością zwrotu.

6 rozdzial 06:Layout :42 Page Twoja firma w internecie Po miesiącu sprawdź, które z wersji reklam najlepiej się klikają. Zostaw te najlepsze, spróbuj zmienić coś w treści tych słabszych. Przykład: Pan Tomasz prowadzi internetowy sklep z obuwiem. Na hasło obuwie sportowe ma kilka wersji reklamy. Pierwsza obiecuje 15 proc. mniej tylko teraz, druga bezpłatną dostawę i zwrot. W jeszcze innej pan Tomasz podkreśla promocję: Kup 2 pary butów firmy Adidas, druga o 50 proc. taniej, a w następnej kusi hasłem: Dopasujemy na miarę. Co na bieżnię, co w góry. Reklamy mogą się wyświetlać rotacyjnie albo równomiernie, albo według automatycznych prognoz, które przyniosą więcej kliknięć. Pamiętaj: Nie zawsze dobrym pomysłem jest odsyłanie internauty z reklamy AdWords na stronę główną twojej firmy. Szanuj czas swojego potencjalnego klienta jeśli kliknął w reklamę obiecującą 15 proc. zniżki, to niech trafi na podstronę, na której opisane są warunki promocji. Jeśli kliknął na kwiaty doniczkowe, pokieruj go na podstronę o takich kwiatach nie każ dopiero wybierać między kwiatami ciętymi a doniczkowymi. Jak ocenić, czy reklama działa? Sprawdź na koncie AdWords, czy reklamy się w ogóle wyświetlają. Mogą się nie wyświetlać z kilku powodów: Mała liczba wyszukiwań: Google zawiesił reklamy, bo zbyt mało osób wpisuje twoje słowa kluczowe do wyszukiwarki. Mogłeś źle dobrać hasła, a może... zrobiłeś błąd ortograficzny? W każdym razie nic nie musisz z tym robić jeśli internauci zaczną wpisywać hasła do wyszukiwarki, Google automatycznie odwiesi reklamy. Gorzej, jeśli przy wszystkich twoich hasłach jest taka adnotacja wówczas powinieneś przemyśleć kampanię raz jeszcze. Konkurencja ma wyższą jakość reklam, czyli internauci częściej klikają w jej reklamy (w porównaniu z liczbą wyświetleń). Wówczas musisz zaproponować więcej za kliknięcie (rosną koszta kampanii) albo ryzykujesz, że wypadniesz z pierwszej strony reklam. Jakość reklam określa wskaźnik CTR (click through rate), czyli mierzony w procentach stosunek liczby kliknięć do wyświetleń reklamy. Przykład: Jeśli CTR wynosi 5 proc., oznacza to, że na 100 wyświetleń reklamy w wyszukiwarce w twój link sponsorowany kliknęło pięć osób. Przy okazji wskaźnik CTR na poziomie 5 proc. to bardzo dobry wynik. Jeśli jednak CTR jest niższe niż 1 proc., powinieneś bacznie przyjrzeć się swojej kampanii może to oznaczać, że reklama z różnych powodów nie trafia do właściwych odbiorców. Konkurencja, jeśli chodzi o dane słowo kluczowe, jest tak duża, że twoja stawka CPC jest za niska, by się znaleźć na pierwszej stronie Google a.

7 rozdzial 06:Layout :42 Page 47 Reklama w wyszukiwarce 47 Sprawdź, jak duży ruch na twojej stronie generują reklamy. W niektórych przypadkach możesz ustawić tzw. śledzenie konwersji w odpowiednim miejscu na stronie wkleić specjalny kod, który pozwoli sprawdzić, np. ile osób, podążając za reklamą w wyszukiwarce, założyło konto w twoim serwisie internetowym, złożyło zapytanie ofertowe w formularzu lub coś kupiło w e-sklepie. Fałszywe kliknięcia Niestety jak w każdym systemie, który generuje pokaźne kwoty (przychody Google a z reklamy w wyszukiwarce to ponad 20 mld dol. rocznie!), pojawiają się nieuczciwi gracze. W przypadku wyszukiwarki to tzw. reklamowi spamerzy, którzy dla własnego zarobku chcą nabić jak najwięcej kliknięć określonym reklamom. Jak? Wykorzystują program partnerski Google a są w nim wyświetlane takie same reklamy, tyle że nie w wyszukiwarce, ale w innych witrynach. A Google dzieli się z właścicielem takiej strony prowizją za każde kliknięcie. I tak np. linki sponsorowane preparatów odchudzających mogą się znaleźć w blogu o odchudzaniu. Właściciel bloga ma interes w tym, by system Google a zanotował jak najwięcej kliknięć reklam na jego stronie. I na różne sposoby próbuje oszukać system. Może się więc zdarzyć, że na twoim koncie zostanie naliczona opłata za kliknięcia, które ktoś sztucznie wygenerował. Choć brzmi to groźnie, nie musisz się przesadnie martwić. Google stosuje wyszukane filtry i algorytmy, by takim oszustwom przeciwdziałać sprawdza numery IP, daty kliknięć, czas, w jakim są wykonywane, wielokrotne kliknięcia i wiele innych podejrzanych wzorców. A jeśli wykryje oszustwo po fakcie, przyzna ci kredyt na dodatkowe reklamy. Pamiętaj: Nie zawsze nagły wzrost kliknięć reklam sygnalizuje oszustwo! Liczba kliknięć może wzrosnąć, jeśli: dodałeś reklamy do innych stron Google a niż wyszukiwarka lub do stron partnerskich, do systemu Google a dołączył popularny serwis, który odwiedzają osoby zainteresowane akurat twoimi usługami/produktami, twoja reklama awansowała na wyższą pozycję wśród linków sponsorowanych i np. wyświetla się nie z boku, lecz nad wynikami wyszukiwania, zwiększyłeś budżet kampanii lub zwiększyłeś stawki za kliknięcia wówczas reklamy wyświetlane są częściej, jest sezon na twoje usługi/towary (np. klimatyzatory latem, sanki zimą).

8 rozdzial 06:Layout :42 Page Twoja firma w internecie Czy to działa przykłady Nie wszystkim firmom aż tak skutecznie uda się wypromować w internecie, nie wszystkim kampania reklamowa w wyszukiwarce przyniesie tak dobre rezultaty. Ale poniższe historie pokazują, jaki w takich pozornie niezauważalnych linkach sponsorowanych tkwi potencjał. Duży portal turystyczny, jeden z pierwszych na polskim rynku. Gdy sześć lat temu zaczął reklamować się w wyszukiwarce, okazało się, że liczba klientów szybko wzrosła. Aż 20 proc. klientów trafiało na jego oferty podróży właśnie z kampanii AdWords. Sprzątanie przez internet. Jedna z firm we Wrocławiu sprząta domy i biura. I w praktyce wszystkich swoich klientów pozyskuje przez internet. Usługami porządkowymi zajmowała się od prawie dziesięciu lat, ale swoje drugie życie zaczęła kilka lat temu, gdy poważniej zainwestowała w internet. Odświeżyła stronę internetową, wykupiła lokalny adres z końcówką.wroc.pl i reklamę w wyszukiwarce. Efekt? O kilkadziesiąt procent wzrosła liczba zapytań ofertowych, a także zapytań ze strony dostawców chętnych do współpracy. Firma z branży weterynaryjnej. W wyszukiwarce reklamowała sklep internetowy (karma dla zwierząt, zabawki, akcesoria). Sprzedaż wzrosła 20-krotnie. Co trzeci klient trafiał do zoologicznego e-sklepu bezpośrednio z AdWords. Sprzedaż maszyn budowlanych, w tym klimatyzatorów i nagrzewnic. Co czwarty kupiec maszyn trafił do firmy przez reklamę w wyszukiwarce. Gdy spółka zaczęła reklamować się w Google u, sprzedaż klimatyzatorów i nagrzewnic wzrosła o blisko 700 proc. (w porównaniu z rokiem poprzedzającym kampanię reklamową). Firma przeprowadzkowa. Istnieje od 2002 r., przeprowadza osoby prywatne, ale też firmy i instytucje (np. cały wieżowiec Polkomtela, operatora sieci Plus). Niemal dziesięć lat temu założyciele spółki wynajęli biuro w centrum Warszawy, na ostatnim piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Postawiliśmy biurka i telefony, usiedliśmy naprzeciwko siebie i zaczęliśmy się wpatrywać w telefon, który na dodatek nie dzwonił wspominają dziś. Reklamowali się w prasie i gdy założyli stronę internetową także na najpopularniejszych wówczas portalach jak Onet czy Wirtualna Polska. Jednak punktem zwrotnym była reklama w wyszukiwarce. Zaczęli wcześnie, bo w 2002 r. Konkurencji chętnej na słowa kluczowe nie było wówczas dużo, przez pierwszy rok wydali raptem... dwa dolary i pięćdziesiąt pięć centów. A reklamowali się tylko na słowa kluczowe przeprowadzka i przeprowadzki.

9 rozdzial 06:Layout :42 Page 49 Reklama w wyszukiwarce 49 Efekty? Liczyli, że będzie dobrze, gdy będą mieli zlecenia na dwie, trzy przeprowadzki tygodniowo. Dziś się zdarza, że mają dziesięć przeprowadzek dziennie. Ręcznie malowane filiżanki. Obsługą kampanii reklamowej sklepu z ręcznie malowanymi serwisami do kawy i herbaty w wyszukiwarce zajęli się studenci (w ramach konkursu). Po kilku tygodniach stronę e-sklepu z filiżankami odwiedzało dziennie 10-krotnie więcej internautów. A sprzedaż wzrosła o jakieś 20 proc. Pensjonat nad morzem strona w języku angielskim, reklamy w wyszukiwarce w Danii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii. A wszystko przez pomysł syna właściciela pensjonatu, który zauważył, że zagraniczni turyści przyjeżdżający do Międzyzdrojów mieszkają w hotelach, bo nie wiedzą... gdzie szukać pensjonatów. Efekt? Ponad połowa gości przyjeżdżających do pensjonatu to goście z zagranicy. A większość z nich do pensjonatu trafiła z wyszukiwarki. Sklep z ekologicznymi wędlinami, mięsem, pieczywem, a także winem i piwem. W tradycyjnym handlu istniał już kilka lat, gdy pod koniec 2009 r. zapadła decyzja zakładamy stronę internetową, a na niej e-sklep. Właściciele reklamowali się w prasie lokalnej, gdy przyszła pora na internetowe otwarcie na mapach Google a, a potem w wyszukiwarce. Tym zajął się syn właścicieli. Słowa kluczowe? Różne rodzaje mięs połączone z hasłami dostawa, dostawa do domu. Efekt? Przez trzy miesiące na stronę internetową sklepu reklama w wyszukiwarce przyciągnęła ponad trzy tysiące klientów. Noclegi na Podhalu. Podobnie jak w przypadku sklepu z wędlinami tak i tu syn właścicieli starej góralskiej chaty i turystycznej kwatery zajął się reklamą w sieci. Na początek, tradycyjnie, zbudował stronę. Pół sezonu minęło, ale niewiele osób się zgłosiło wspomina. Biznes się rozkręcił, gdy zainwestował w wyszukiwarkę i takie hasła jak tatry noclegi, noclegi pod zakopanem. Efekt? Telefony rozdzwoniły się niemal natychmiast, część osób od razu rezerwowała pokoje. Ile kosztowało ściągnięcie klienta? W jednym miesiącu było to przeciętnie około groszy za osobę. W reklamę kliknęło 600 osób, ok. 200 osób weszło na stronę kontakt. W ciągu miesiąca górale z Podhala wydali na to 105 zł.

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Podstawowe informacje na temat pozycjonowania Według badań Search Engine Watch 81% internautów

Bardziej szczegółowo

Reklama w wyszukiwarce

Reklama w wyszukiwarce Reklama w wyszukiwarce RYNEK NIERUCHOMOŚCI Czego użytkownicy szukają częściej? Ile kosztuje jedno kliknięcie w reklamę wyświetlaną po słowie mieszkanie do wynajęcia? Jak wygląda sezonowość na rynku reklamowym

Bardziej szczegółowo

Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads!

Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads! allegro ads.manual wstęp co to jest? Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads! Zaprezentuj pierwszy swoją Ofertę klientom dokładnie w momencie, w którym szukają jej w Allegro. Zapłacisz tylko wtedy,

Bardziej szczegółowo

Spis Treści. 1. Wprowadzenie. 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik

Spis Treści. 1. Wprowadzenie. 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik Spis Treści 1. Wprowadzenie 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik 5. Korzyści płynące ze współpracy z nami? 6. Słownik Wprowadzenie Popularność linków sponsorowanych

Bardziej szczegółowo

Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy masz biuro rachunkowe?

Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy masz biuro rachunkowe? Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy masz biuro rachunkowe? Czy w Krakowie naprawdę poszukują księgowych? Ile razy w miesiącu w Warszawie szuka się doradcy podatkowego? Czy pełna księgowość

Bardziej szczegółowo

Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy prowadzisz lokal gastronomiczny?

Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy prowadzisz lokal gastronomiczny? Co warto wiedzieć o reklamie w wyszukiwarce Google, gdy prowadzisz lokal gastronomiczny? Czy w Krakowie przez internet restauracji szukają częściej niż w Gdańsku? Gdzie znajdziesz smakoszy kuchni chińskiej?

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Celem stworzenia dokumentu było, przedstawienie danych o rynku internetowym w Polsce firmom branży odzieżowej. Zagadnienia: Rynek internetowy w Polsce Co robimy,

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie 1. Dlaczego reklama w Internecie cieszy się powodzeniem? W Polsce jest ponad 17 milionów Internautów; Przeciętny Internauta spędza w sieci ponad 50 godzin

Bardziej szczegółowo

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie Spis treści O autorce O recenzentach Wprowadzenie Rozdział 1. Badanie rynku i konkurencji oraz ustalanie celów Koncentracja na trafności Identyfikowanie konkurentów przy użyciu wyników wyszukiwania w Google

Bardziej szczegółowo

Akademia Google Partners

Akademia Google Partners Akademia Google Partners TEORETYCZNY KURS ONLINE Edycja 2015 Google AdWords z certyfikacją POZIOM PODSTAWOWY PODSUMOWANIE Z TRANSMISJI 1-4, 10.02., 12.02., 17.02., 19.02. Krzysztof Marzec, Certyfikowany

Bardziej szczegółowo

Obsługa kampanii AdWords Spis treści

Obsługa kampanii AdWords Spis treści Obsługa kampanii AdWords Spis treści 1. Wstęp...2 2. Dwa modele kampanii...3 2.1. Reklama płatna za działanie (PPA)...3 2.2. Reklama płatna za kliknięcie (PPC)...3 3. Współpraca...4 4. Słowa kluczowe...4

Bardziej szczegółowo

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe? Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Pozycjonowanie to wszelkie działania mające na celu podniesienie pozycji strony internetowej, na określone słowa kluczowe, w wyszukiwarce Google. Dlaczego

Bardziej szczegółowo

Jaki budżet pozwoli na 260 tys. wyświetleń reklamy materiałów budowlanych

Jaki budżet pozwoli na 260 tys. wyświetleń reklamy materiałów budowlanych Jaki budżet pozwoli na 260 wyświetleń reklamy materiałów budowlanych w sieci wyszukiwania - miesięcznie? Czego użytkownicy szukają częściej - cegieł, czy pustaków? Ile kosztuje jedno kliknięcie w reklamę

Bardziej szczegółowo

Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady

Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady Autor: Kristina Cutura Skuteczne kampanie na platformie Google Adwords! Google Adwords to skuteczne i niezwykle elastyczne narzędzie, dzięki któremu

Bardziej szczegółowo

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl!

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Dołącz do Programu Partnerskiego iparts.pl! Polecaj sklep internetowy iparts.pl swoim klientom i zarabiaj na ich transakcjach! iparts Program Partnerski

Bardziej szczegółowo

- google.pl (dla serwisów polskich) - google.com (dla witryn i fraz obcojęzycznych)

- google.pl (dla serwisów polskich) - google.com (dla witryn i fraz obcojęzycznych) Pozycjonowanie stron to najpopularniejsza obecnie metoda promocji serwisów www w Internecie. Obejmuje szereg działań dokonywanych wobec określonej strony internetowej. Prowadzą one do tego, aby po wpisaniu

Bardziej szczegółowo

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING STRONA INTERNETOWA TO JUŻ ZBYT MAŁO! INTERNET ROZWIJA SIĘ Z KAŻDYM DNIEM MÓWIMY JUŻ O: SEM Search Engine Marketing, czyli wszystko co wiąże się z marketingiem internetowym w wyszukiwarkach. SEM jest słowem

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia kampanii reklamowej AdWords

Oferta prowadzenia kampanii reklamowej AdWords Oferta prowadzenia reklamowej AdWords Oferta ważna 14 dni od daty otrzymania e-maila ofertę przygotował: e-mail: www: tel: fax: Bernard Piekara bernard@inetmedia.pl +48 12 681 55 57 Zawartość niniejszego

Bardziej szczegółowo

DLA SERWISÓW SAMOCHODOWYCH

DLA SERWISÓW SAMOCHODOWYCH Reklama w wyszukiwarce DLA SERWISÓW SAMOCHODOWYCH Czego użytkownicy szukają częściej? Kiedy najlepiej reklamować wymianę oleju, a kiedy rozrządu? Czy przepłacasz za kliknięcia w reklamę w Twoim mieście?

Bardziej szczegółowo

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY 1CONTENT 2 Zajmujemy się marketingiem internetowym. Zdobywaliśmy doświadczenie w znanych firmach pcozycjonerskich oraz agencjach interaktywnych. Wypracowaliśmy własne metody

Bardziej szczegółowo

Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy. ABC linków sponsorowanych

Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy. ABC linków sponsorowanych Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy ABC linków sponsorowanych Czym są linki sponsorowane? Teksty reklam Dowolne teksty reklam oraz dowolna ilość tekstów do każdej kampanii

Bardziej szczegółowo

W jaki sposób już dziś możesz zacząć zarabiać w programach partnerskich nie mając strony internetowej

W jaki sposób już dziś możesz zacząć zarabiać w programach partnerskich nie mając strony internetowej W jaki sposób już dziś możesz zacząć zarabiać w programach partnerskich nie mając strony internetowej Od autora, Słowniczek, Narzędzia, Zysk, Adwords, Sieci afiliacyjne, Rejestracja, Budowa kont, Wybór

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do reklamy w wyszukiwarkach

Wprowadzenie do reklamy w wyszukiwarkach Wprowadzenie do reklamy w wyszukiwarkach Interruption marketing Permission Marketing Reklama a użytkownik internetu 5 tys. przekazów reklamowych dziennie na osobę (badanie DoubleClick). Człowiek buduje

Bardziej szczegółowo

Co zrobić aby dołączyć do Programu Partnerskiego Ceneo.pl?

Co zrobić aby dołączyć do Programu Partnerskiego Ceneo.pl? OFERTA Spis treści: 1) Jak zacząć? - str.2 2) Dostępne kreacje - str.4 3) Dodawanie kreacji - str.6 4) Kampanie dedykowane - str.16 5) System poleceń - str.17 str. 1 Co zrobić aby dołączyć do Programu

Bardziej szczegółowo

Jak stworzyć pierwszą kampanię w systemie AdWords?

Jak stworzyć pierwszą kampanię w systemie AdWords? Jak stworzyć pierwszą kampanię w systemie AdWords? Aby przybliżyć system Google AdWords przygotowaliśmy poradnik, który krok po kroku opisuje proces zakładania pierwszej kampanii. Zapraszamy również do

Bardziej szczegółowo

Tytuł ogłoszenia ma znaczenie!

Tytuł ogłoszenia ma znaczenie! Tytuł ogłoszenia ma znaczenie! Dawałeś kiedyś ogłoszenie swojej firmy albo działalności? To nie popełniaj tego samego błędu co wszyscy! Przedstawię Tobie teraz sposób jak ustrzec się błędu który jest dość

Bardziej szczegółowo

8 dobrych sposobów na napisanie skutecznych tekstów reklamowych do linków sponsorowanych

8 dobrych sposobów na napisanie skutecznych tekstów reklamowych do linków sponsorowanych Prezentuje: 8 dobrych sposobów na napisanie skutecznych tekstów reklamowych do linków sponsorowanych autor: Łukasz Stokłosa Niniejsza publikacja może być kopiowana oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie

Bardziej szczegółowo

STWORZENIE KAMPANII ADWORDS...

STWORZENIE KAMPANII ADWORDS... 2 Spis treści 1. INFORMACJE OGÓLNE... 3 Czym jest Google AdWords?... 3 Jak działa program Google AdWords?... 4 Gdzie znaleźć kupon Google AdWords?... 4 2. STWORZENIE KAMPANII ADWORDS... 6 Rejestracja w

Bardziej szczegółowo

PEŁNA KONTROLA KOSZTÓW POZYSKANIA KLIENTA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

PEŁNA KONTROLA KOSZTÓW POZYSKANIA KLIENTA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PEŁNA KONTROLA KOSZTÓW POZYSKANIA KLIENTA PRZEWODNIK PO USŁUDZE: Płatne Kampanie UWAGA! Płacisz jedynie za klikniecia S T A R T Skuteczność reklamy płatnej polega na jej trafności oraz najnowocześniejszym

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2012

Oferta reklamowa 2012 Oferta reklamowa 2012 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

SZKOŁY JĘZYKOWE. Jak reklamować w wyszukiwarce. Ile wejść z wyszukiwarki może mieć Twoja szkoła językowa?

SZKOŁY JĘZYKOWE. Jak reklamować w wyszukiwarce. Ile wejść z wyszukiwarki może mieć Twoja szkoła językowa? Jak reklamować w wyszukiwarce SZKOŁY JĘZYKOWE Ile wejść z wyszukiwarki może mieć Twoja szkoła językowa? szkoła językowa kliknięcie po 5,04 w Gdańsku. A u Ciebie? Kiedy Polacy interesują się certyfikatem

Bardziej szczegółowo

Oferta reklam On-Line

Oferta reklam On-Line Oferta reklam On-Line Reklamy ON-LINE, czyli reklamy w sieci Internet dają możliwości dużo większej interakcji z użytkownikiem niż tradycyjne media. Internet pozwala dokładniej określić grupę odbiorców,

Bardziej szczegółowo

Jak stworzyć skuteczną kampanię Adwords? Wojciech Kyciak

Jak stworzyć skuteczną kampanię Adwords? Wojciech Kyciak Jak stworzyć skuteczną kampanię Adwords? Wojciech Kyciak Plan wykładu Plan wykładu 1. Zalety Adwords 2. BudŜet i koszty. 3. Zanim zaczniesz. 4. Budowa konta. 5. Poprawna struktura kampanii. 6. Dobieranie

Bardziej szczegółowo

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

Dobra pozycja w Google? Dlaczego warto nam zaufać?

Dobra pozycja w Google? Dlaczego warto nam zaufać? Pozycja w Google to główny czynnik wpływający na popularność Twojej strony internetowej WWW. Dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarkach strona zyskuje coraz więcej unikalnych odwiedzin, a co za tym idzie,

Bardziej szczegółowo

Brandle.pl. Jak stworzyć kampanię?

Brandle.pl. Jak stworzyć kampanię? Brandle.pl Jak stworzyć kampanię? Czym jest kampania Brandle? Kampania to po prostu zbiór zasad. Najczęściej wiąże się z konkretnym celem, jaki chcesz zrealizować dla swojej firmy. Jeśli się zastanowisz

Bardziej szczegółowo

Badanie efektywności reklamy w Google AdWords Autor: Tomasz Bagniewski

Badanie efektywności reklamy w Google AdWords Autor: Tomasz Bagniewski Autor: Tomasz Bagniewski 1. Wstęp i metodyka Poniższy raport jest zredagowaną częścią pracy licencjackiej na temat Efektywności reklamy w wyszukiwarkach internetowych, która napisałem w 2010 roku. 1.1.

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki w Google AdWords

Pierwsze kroki w Google AdWords Pierwsze kroki w Google AdWords Rejestrację w programie Google AdWords rozpoczyna kliknięcie przycisku Zarejestruj się. 1. Wybór wersji Krok pierwszy to wybór odpowiedniej wersji programu Google AdWords.

Bardziej szczegółowo

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Sens istnienia każdego serwisu internetowego realizuje się poprzez odwiedzających go Użytkowników. Nawet najbardziej funkcjonalny i efektowny serwis stanie

Bardziej szczegółowo

Wszystko o sitelinkach w Google AdWords No prawie wszystko ;)

Wszystko o sitelinkach w Google AdWords No prawie wszystko ;) Wszystko o sitelinkach w Google AdWords No prawie wszystko ;) Rozszerzeń reklam Google AdWords jest coraz więcej rodzajów i są one coraz bardziej powszechnie używane. Szczególnie popularne są tzw. Sitelinki

Bardziej szczegółowo

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Tomasz Kryk 727-903-288 2 Dla kogo? Do 10 000 UU Przy średnim koszyku 150 zł Przy średniej konwersji 1,7% Zatrudniający

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 Nr 1 w Polsce Biuranet.pl jest największym portalem o tematyce nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działąjący już od 2006, systematycznie rozwijany, od lat pomaga w wynajęciu wolnej

Bardziej szczegółowo

BRANŻOWA ANALIZA MOŻLIWOŚCI REKLAMOWYCH ADWORDS JAK SIĘ REKLAMOWAĆ W GOOGLE ADWORDS JEŚLI

BRANŻOWA ANALIZA MOŻLIWOŚCI REKLAMOWYCH ADWORDS JAK SIĘ REKLAMOWAĆ W GOOGLE ADWORDS JEŚLI JAK SIĘ REKLAMOWAĆ W GOOGLE ADWORDS JEŚLI SPRZEDAJESZ SAUNY? ILE ZAPŁACĘ ZA KLIKNIĘCIE? DO JAK DUŻEJ LICZBY ODBIORCÓW MOGĘ DOTRZEĆ ZA POMOCĄ REKLAM GOOGLE ADWORDS? JAKIE WARTO WYBRAĆ SŁOWA? Strona 1 z

Bardziej szczegółowo

Zdobądź nowych klientów poprzez reklamę w CzarterMazury.pl

Zdobądź nowych klientów poprzez reklamę w CzarterMazury.pl Zdobądź nowych klientów poprzez reklamę w CzarterMazury.pl Data utworzenia: luty 2011 Liczba stron: 8 Rodzaj dokumentu: dokument zewnętrzny Adres:, Al. Stanów Zjednoczonych 26/143, 03-964 Warszawa Strona:

Bardziej szczegółowo

Oferta KEO dla Biznesu

Oferta KEO dla Biznesu Oferta KEO dla Biznesu Tworzenie stron internetowych Mottem przewodnim naszej pracy są estetyczne i miłe dla oka strony. Tworzone przez nas witryny są oparte na najnowszych technologiach i odpowiednio

Bardziej szczegółowo

Google AdWords jak to działa?

Google AdWords jak to działa? 0 Google AdWords jak to działa? Narzędzie, o którym można usłyszeć w wielu miejscach w sieci, nie tylko w serwisach, newsletterach branżowych. Na hasło adwords praktycznie widać jak strony www walczą o

Bardziej szczegółowo

POSTĘPOWANIE KONKURSOWE nr: KO/2011-01/01

POSTĘPOWANIE KONKURSOWE nr: KO/2011-01/01 Wrocław, 31.01.2011 POSTĘPOWANIE KONKURSOWE nr: KO/2011-01/01 PM PARTNER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sterowcowa 20a w ramach realizacji projektu: " Stworzenie internetowego

Bardziej szczegółowo

Concordia Workshops. Mailing Facebook Google Adwords Podsumowanie

Concordia Workshops. Mailing Facebook Google Adwords Podsumowanie Concordia Workshops Mailing Facebook Google Adwords Podsumowanie Mailing 2 wysyłki newslettera Mailing newsletter na bazy Concordia Design i Prodesign Wysyłka 11.02-1245 adresów email w bazie Concordia

Bardziej szczegółowo

Jak tworzyć skuteczne reklamy Google AdWords?

Jak tworzyć skuteczne reklamy Google AdWords? Tajemnice skutecznej reklamy Jak tworzyć skuteczne reklamy Google AdWords? Copyrights 2009 Michał Kowalski 1 Czy możesz kierować kampanią reklamową swojej firmy do nieograniczonej liczby osób na całym

Bardziej szczegółowo

Czym jest sportoryko?

Czym jest sportoryko? Czym jest sportoryko? Jest unikalnym portalem społeczno-informacyjnym skupiającym osoby pasjonujące się podróżami, sportami ekstremalnymi jednym słowem aktywnym życiem. System rezerwacyjny Oddajemy do

Bardziej szczegółowo

SEO oraz Google Adwords dla małych i średnich przedsiębiorstw.

SEO oraz Google Adwords dla małych i średnich przedsiębiorstw. SEO oraz Google Adwords dla małych i średnich przedsiębiorstw. SEO and Google Adwords for SME Marcin Kaszta Account Manger Plan prezentacji 1. Dlaczego warto inwestować w reklamę online 2. Dobre i złe

Bardziej szczegółowo

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o linkach sponsorowanych AdWords

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o linkach sponsorowanych AdWords 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o linkach sponsorowanych AdWords PORADNIK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW MAŁGORZATA CHMIELEWSKA B4INTERNET 2015 Spis treści Wprowadzenie... 2 1. Dobór słów kluczowych... 3 2. Budżet

Bardziej szczegółowo

STRONA WWW A LANDING PAGE

STRONA WWW A LANDING PAGE Zajęcia 9 Czym się różnią? Przykład: http://www.expander.pl/ http://f.expander.pl/lp/20140124_hipo_kal_zdoln/index.jsp?lpid=20140124_hipo_ka l_zdoln&formtype=google_kredyt_hipoteczny&product0=99&idpartner=98&gclid=c

Bardziej szczegółowo

netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1

netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1 netsprint Oferta 360 stopni artur.banach@netsprint.eu 1 Gdzie jesteśmy Polska (Adkontekst.pl & 6 innych sieci) Ukraina (Adpower.com.ua) Dania (Openadex.com) Litwa, Łotwa (Textads) Norwegia (Adpower) Bułgaria,

Bardziej szczegółowo

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać?

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać? Poradnik SEO Poradnik SEO Internet to najszybciej rozwijające się medium. W Polsce jest już 15 mln użytkowników, ponad 90% z nich używa wyszukiwarki Google. Dziennie użytkownicy zadają ponad 130 milionów

Bardziej szczegółowo

W AdPremium płacisz tylko za kliknięcia w Twoją ofertę AdPremium, które wykonają Użytkownicy serwisu, nie płacisz za jej wyświetlanie.

W AdPremium płacisz tylko za kliknięcia w Twoją ofertę AdPremium, które wykonają Użytkownicy serwisu, nie płacisz za jej wyświetlanie. 1. Co to jest AdPremium? AdPremium Pytania i Odpowiedzi 1 AdPremium to innowacyjny produkt, służący do wyróżniania ogłoszeń, na wynikach wyszukiwania, w serwisie Domiporta.pl. Ważną cechą AdPremium jest

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Targetmarketing.pl to serwis, w którym w prosty i szybki sposób można kupić marketingową bazę danych, stworzyć własną kampanię e-mailingową oraz pozyskać

Bardziej szczegółowo

StartUp IT / rozgrzewka

StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka Ile osób na sali słyszało o Google? Kto już próbował reklamować się w wyszukiwarkach? Kto uważa że to ma sens? StartUp IT / Jak zdobyć Klienta za grosze?

Bardziej szczegółowo

Rozmowa ze sklepem przez telefon

Rozmowa ze sklepem przez telefon Rozmowa ze sklepem przez telefon - Proszę Pana, chciałam Panu zaproponować opłacalny interes. - Tak, słucham, o co chodzi? - Dzwonię w imieniu portalu internetowego AmigoBONUS. Pan ma sklep, prawda? Chciałam

Bardziej szczegółowo

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu ibok Internetowe Biuro Obsługi Klienta Instrukcja obsługi SPIS TREŚCI 1. AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE IBOK... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Przywracanie

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki z SEMSTORM

Pierwsze kroki z SEMSTORM SEMSTORM SP. Z O.O. Pierwsze kroki z SEMSTORM Strona 1 z 23 Spis treści 1 Rozpoczynanie pracy z SEMSTORM... 2 2 Poruszanie się po systemie... 3 2.1 Menu... 3 2.2 Tryb eksperta... 4 2.3 Limity... 4 2.4

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI UŻYTKOWNIKA PORTALU JOGA-JOGA.PL

INSTRUKCJA OBSŁUGI UŻYTKOWNIKA PORTALU JOGA-JOGA.PL INSTRUKCJA OBSŁUGI UŻYTKOWNIKA PORTALU JOGA-JOGA.PL 1. KTO MOŻE MIEĆ SWÓJ PROFIL? 2. DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ? 3. JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ W PORTALU? 4. JAK DODAĆ INFORMACJĘ? 5. JAK DODAĆ WIZYTÓWKĘ?

Bardziej szczegółowo

Poradnik. Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Telefon: 660 411 465 (Mateusz Milewski) lub e-mail: irbb2013@gmail.com

Poradnik. Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Telefon: 660 411 465 (Mateusz Milewski) lub e-mail: irbb2013@gmail.com Poradnik Wstęp Projekt IRBB (Internetowa reklama branż budowlanych) to pomysł, który powstał na potrzeby reklamy firm, które mają na celu rozpowszechnienie swojej marki wśród zainteresowanych. Pomysł powstał

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników portalu iksięgowość24 wersja 3.2

Instrukcja dla użytkowników portalu iksięgowość24 wersja 3.2 Instrukcja dla użytkowników portalu iksięgowość24 wersja 3.2 Copyright 2012 icomarch24 S.A. Spis treści 1. Obszar walidowany dla członków Społeczności Biur Rachunkowych... 3 1.1. Logowanie... 3 2. Wyszukiwarka...

Bardziej szczegółowo

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing // Search Engine Marketing Commerce PRO to autorskie rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

01 Strona wizytówka (do 3 szablonów, do 6 podstron, formularz kontaktowy) 3000 zł / 2500 zł

01 Strona wizytówka (do 3 szablonów, do 6 podstron, formularz kontaktowy) 3000 zł / 2500 zł 1 września 2012 Wszystkie podane ceny są cenami netto i mogą ulec zmianie po upływie 3 miesięcy Strony internetowe 01 Strona wizytówka (do 3 szablonów, do 6 podstron, formularz kontaktowy) 3000 zł / 2500

Bardziej szczegółowo

Oferta reklam w serwisie okf.pl. www.okf.pl

Oferta reklam w serwisie okf.pl. www.okf.pl Oferta reklam w serwisie okf.pl www.okf.pl Szanowni Państwo, idąc na przeciw potrzebom Klientów, dajemy Państwu możliwość zamieszczania różnego rodzaju reklam na łamach naszego portalu. Biorąc pod uwagę

Bardziej szczegółowo

Program partnerski Money2Money krok po kroku

Program partnerski Money2Money krok po kroku Opracowanie: Magdalena Kasprzak Program partnerski Money2Money krok po kroku Przewodnik dla nowych Partnerów 01 Dla kogo program partnerski Money2Money? Do programu Money2Money mogą przystąpić: osoby pełnoletnie,

Bardziej szczegółowo

Wszystko o zarządzaniu stronami w kreatorze Click Web

Wszystko o zarządzaniu stronami w kreatorze Click Web Wszystko o zarządzaniu stronami w kreatorze Click Web Kreator Click Web to nie tylko wygodne narzędzie do tworzenia stron internetowych, ale także bardzo intuicyjny panel do zarządzania stronami. W tym

Bardziej szczegółowo

BearingNet Lista Firm Zawartość

BearingNet Lista Firm Zawartość Zawartość Wprowadzenie... 2 Lista firm... 2 Poszukiwanie marki... 3 Mapa... 4 Lista danych każdej z firm... 5 Adres firmy... 6 Z kim należy się skontaktować w danej firmie?... 6 Adres pocztowy:... 6 Kontakt

Bardziej szczegółowo

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie...

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, którą prezentujemy na tej stronie obejmuję budowę stron internetowych w oparciu o proste, czytelne, wysokiej jakości gotowe autorskie szablony(

Bardziej szczegółowo

Google Grants (dla ZHP) czyli 10 000 $ na reklamy w AdWords. Nie czekaj! Działaj.

Google Grants (dla ZHP) czyli 10 000 $ na reklamy w AdWords. Nie czekaj! Działaj. Google Grants (dla ZHP) czyli 10 000 $ na reklamy w AdWords Nie czekaj! Działaj. Informacje o programie Uczestnicy programu Google Grants otrzymują bezpłatną reklamę w AdWords na Google.com. Tworzą własne

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA Krok po kroku

INSTRUKCJA Krok po kroku INSTRUKCJA Krok po kroku Witaj, Cieszę się, że postanowiłeś pobrać ten krótki dokument, ponieważ z pewnością pozwoli Tobie na szybkie zrozumienie działania w moneytomoney. Przedstawiam więc Tobie system

Bardziej szczegółowo

SEO: Optymalizacja dla wyszukiwarek. Michał Prysłopski plio.pl 2010

SEO: Optymalizacja dla wyszukiwarek. Michał Prysłopski plio.pl 2010 SEO: Optymalizacja dla wyszukiwarek Michał Prysłopski plio.pl 2010 SEO to część SEM Search Engine Marketing to wiele dróg mających przyciągnąć do naszych produktów użytkowników wyszukiwarek SEM to między

Bardziej szczegółowo

Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE. dr Michał Kucia. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r.

Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE. dr Michał Kucia. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r. Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE dr Michał Kucia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r. Pojęcia E-biznes Internet Model biznesowy Model reklamowy Link płatny (boksy reklamowe)

Bardziej szczegółowo

Wstęp - ogólna prezentacja systemu poleceń 2

Wstęp - ogólna prezentacja systemu poleceń 2 SYSTEM POLECEŃ Spis treści Wstęp - ogólna prezentacja systemu poleceń 2 System Poleceń KROK PO KROKU 4 1. Rejestracja w systemie poleceń 4 2. Odzyskiwanie hasła 4 3. Kampania polecająca w postaci linku

Bardziej szczegółowo

Narzędzia Googlowe w marketingu nieruchomości

Narzędzia Googlowe w marketingu nieruchomości Narzędzia Googlowe w marketingu nieruchomości Najpopularniejsze serwisy internetowe w Polsce 18,8 mln 90% 16,5 mln 79% 14,7 mln 70% Źródło: Megapanel PBI Gemius, sierpień 2013 15,6 mln 75% SEM Search Engine

Bardziej szczegółowo

Rozwijaj firmę z AdWords. Wykorzystaj w pełni potencjał konta AdWords dzięki naszym wskazówkom

Rozwijaj firmę z AdWords. Wykorzystaj w pełni potencjał konta AdWords dzięki naszym wskazówkom Rozwijaj firmę z AdWords Wykorzystaj w pełni potencjał konta AdWords dzięki naszym wskazówkom Witamy w przewodniku Rozwijaj firmę z AdWords, który pomoże Ci zmaksymalizować wyniki Twojej firmy dzięki

Bardziej szczegółowo

Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane

Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane 1 Strona wyników wyszukiwania (SERP) Strona wyników wyszukiwania to dwa obszary: PPC i SEO. Tworzą one jeden ekosystem i są współzależne, mimo,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ROBIENIA ZAKUPÓW W SKLEPIE CZŁONKA EKOSPOŁECZNOŚCI

INSTRUKCJA ROBIENIA ZAKUPÓW W SKLEPIE CZŁONKA EKOSPOŁECZNOŚCI 1) Wejdź na stronę mojego sklepu: INSTRUKCJA ROBIENIA ZAKUPÓW W SKLEPIE CZŁONKA EKOSPOŁECZNOŚCI (podano przykładowy format adresu o dokładną nazwę sklepu zapytaj członka EkoSpołeczności) 2) Aby zrobić

Bardziej szczegółowo

Reklama kontesktowa w Polsce. Autor: Bartłomiej Dwornik, Money.pl

Reklama kontesktowa w Polsce. Autor: Bartłomiej Dwornik, Money.pl Reklama kontesktowa w Polsce Autor: Bartłomiej Dwornik, Money.pl Wrocław, kwiecień 2008 W ubiegłym roku na reklamę kontekstową i reklamę w wyszukiwarkach internetowych polskie firmy wydały 110 milionów

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Twoja strona internetowa

Rozdział 1. Twoja strona internetowa rozdzial 01:Layout 1 2011-02-10 18:40 Page 7 Rozdział 1. Twoja strona internetowa rozdzial 01:Layout 1 2011-02-10 18:40 Page 8 8 Twoja firma w internecie Strona internetowa pierwsza informacja o twojej

Bardziej szczegółowo

Zajmij pozycję w sieci

Zajmij pozycję w sieci rozdzial 04:Layout 1 2011-02-10 18:41 Page 29 Rozdział 4. Zajmij pozycję w sieci rozdzial 04:Layout 1 2011-02-10 18:41 Page 30 30 Twoja firma w internecie Dziś dla wielu klientów wyszukiwarka Google stała

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie Spis treści 1. Wstęp Adlove to nowoczesna i bezpłatna usługa skracania adresów URL. Możesz zarabiać

Bardziej szczegółowo

Biznes zaczyna się od domeny Michał Pleban, AfterMarket.pl

Biznes zaczyna się od domeny Michał Pleban, AfterMarket.pl Biznes zaczyna się od domeny Michał Pleban, AfterMarket.pl Plan prezentacji Co to są domeny internetowe? Ile warte są domeny? Jak inwestować w domeny? Jak zarabiać na domenach? Jak podnieść wartość domeny?

Bardziej szczegółowo

Oferta pozycjonowania strony internetowej. Barbara Woś b.wos@s90.pl 698-833-065 32-725-39-40

Oferta pozycjonowania strony internetowej. Barbara Woś b.wos@s90.pl 698-833-065 32-725-39-40 Oferta pozycjonowania strony internetowej Barbara Woś b.wos@s90.pl 698-833-065 32-725-39-40 O NAS Naszą główną usługą jest pozycjonowanie stron internetowych (SEO). Nasi specjaliści posiadają 7 letnie

Bardziej szczegółowo

Rysunek 3.13 Zakup płyty Audio CD w sklepie internetowym

Rysunek 3.13 Zakup płyty Audio CD w sklepie internetowym 64 Zakupy w sieci Trochę inaczej wygląda zakup towarów lub usług. Masz np. zamiar kupić książkę lub płytę CD z muzyką ulubionego zespołu. Wymienione produkty należą do często kupowanych przez Internet,

Bardziej szczegółowo

Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można

Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można jednak wyróżnić 3 główne elementy, które brane są pod uwagę:

Bardziej szczegółowo

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran Proces rejestracji jest dokładnie opisany na stronie konkursu. Skoro jednak masz problemy upewnij się, że prawidłowo wykonujesz następujące czynności. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy napisz

Bardziej szczegółowo

Modele zakupu reklamy

Modele zakupu reklamy 2012 Modele zakupu reklamy Dominik Dróżdż Kampania marketingowa e-usługi Rzeszów, 24 października 2012 IV 1994 Pierwsza kampania reklamowa w Internecie Kamienie milowe w reklamie online 1994: Początek

Bardziej szczegółowo

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1

netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 netsprint Firma i produkty artur.banach@netsprint.eu 1 Oferta artur.banach@netsprint.eu 2 Sieć kontekstowo-behawioralna Adkontekst największa polska sieć reklamy kontekstowej umożliwiająca emisję reklam

Bardziej szczegółowo

Oferta kompleksowej realizacji strony internetowej

Oferta kompleksowej realizacji strony internetowej Oferta kompleksowej realizacji strony internetowej Szanowni Państwo Dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszej firmy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kompleksowym projektowaniu stron internetowych.

Bardziej szczegółowo

ABC Programu Partnerskiego czyli Jak to działa?

ABC Programu Partnerskiego czyli Jak to działa? ABC Programu Partnerskiego czyli Jak to działa? 1. Regulamin i Polityka Prywatności Programu Partnerskiego Przed dokonaniem rejestracji w Programie Partnerskim proszę zapoznać się z Regulaminem Programu

Bardziej szczegółowo

Brandle.pl. Przykładowe opisy kampanii

Brandle.pl. Przykładowe opisy kampanii Brandle.pl Przykładowe opisy kampanii Opis kampanii to zestaw wytycznych dla wykonawców (agentów). Jest on najważniejszym elementem założeń, które tworzysz za pomocą kreatora kampanii. Poniżej stworzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Pozycjonujemy także serwisy zagraniczne i prowadzimy kampanie reklamowe w wielu językach.

Pozycjonujemy także serwisy zagraniczne i prowadzimy kampanie reklamowe w wielu językach. ajmer.pl agencja interaktywna 26-600 Radom ul. Lubelska 69/71 lokal 1A biuro@ajmer.pl tel.: +48 48 331 02 75 tel.kom.: 533 341 999 517 476 916 OFERTA OGÓLNA Jesteśmy nowoczesną agencją interaktywną działającą

Bardziej szczegółowo

Pierwsze koty za płoty

Pierwsze koty za płoty Wprowadzenie Pierwsze koty za płoty i kilka słów o sobie 8 lat doświadczeń w SEM 4 lata doświadczenia w mobile SEM 25 milionów pozyskiwanych użytkowników z SEM certyfikowany specjalista AdWords i Analytics

Bardziej szczegółowo

Copyright by DirectResponse.pl

Copyright by DirectResponse.pl Co byś powiedział, gdybyś mógł podwoić, albo potroić skuteczność Twoich reklam na Facebooku? Nie możliwe? W tym raporcie, niemożliwe stanie się możliwe. Wszystko, dzięki użyciu niestandardowej grupy docelowej.

Bardziej szczegółowo