HTC HD2 Skrócony przewodnik

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "HTC HD2 Skrócony przewodnik"

Transkrypt

1 HTC HD2 Skrócony przewodnik

2 Skrócony przewodnik Przeczytaj przed włączeniem urządzenia PO WYJĘCIU URZĄDZENIA Z OPAKOWANIA AKUMULATOR NIE JEST NAŁADOWANY. NIE WYJMOWAĆ AKUMULATORA PODCZAS ŁADOWANIA URZĄDZENIA. GWARANCJA STRACI WAŻNOŚĆ W PRZYPADKU ROZBIERANIA LUB PRÓBY ROZBIERANIA URZĄDZENIA. OGRANICZENIA PRYWATNOŚCI W niektórych państwach wymaga się ujawniania przypadków nagrywania rozmów telefonicznych oraz informowania rozmówcy o fakcie nagrywania rozmowy. Podczas używania funkcji nagrywania dostępnej w telefonie należy zawsze postępować zgodnie z przepisami prawnymi i regulacjami obowiązującymi w danym państwie. Oświadczenie o ograniczeniu odpowiedzialności za straty W MAKSYMALNYM ZAKRESIE DOPUSZCZANYM PRZEZ OBOWIĄZUJĄCE PRAWO, W ŻADNYM PRZYPADKU FIRMA HTC ANI JEJ DOSTAWCY NIE BĘDĄ ODPOWIEDZIALNI WZGLĘDEM UŻYTKOWNIKA LUB JAKIEJKOLWIEK STRONY TRZECIEJ ZA WSZELKIE STRATY POŚREDNIE, CELOWE, NASTĘPCZE, PRZYPADKOWE LUB ODSZKODOWANIA Z NAWIĄZKĄ JAKIEGOKOLWIEK RODZAJU, KONTRAKTOWE LUB DELIKTOWE, W TYM, MIĘDZY INNYMI, ZA OBRAŻENIA, UTRATĘ DOCHODU, UTRATĘ RENOMY FIRMY, UTRATĘ OKAZJI BIZNESOWEJ, UTRATĘ DANYCH I/LUB UTRATĘ ZYSKÓW W JAKIKOLWIEK SPOSÓB WYNIKAJĄCYCH LUB ZWIĄZANYCH Z DOSTARCZENIEM, REALIZOWANIEM LUB NIEREALIZOWANIEM ZOBOWIĄZAŃ LUB WYKORZYSTANIEM INFORMACJI O POGODZIE, DANYCH LUB DOKUMENTACJI, NIEZALEŻNIE OD MOŻLIWOŚCI ICH PRZEWIDZENIA. *** WAŻNA INFORMACJA *** Niektóre aplikacje zainstalowane w telefonie wymagają stałego dostępu do Internetu. Zdecydowanie zaleca się wykupienie abonamentu obejmującego transmisję danych. W przypadku standardowego planu taryfowego użytkownik może zostać obciążony wysokimi kosztami połączeń, gdy telefon łączy się z Internetem. Zalecamy zapoznanie się z opłatami za transmisję danych obowiązującymi u danego operatora przed użyciem aplikacji, które wymagają dostępu do Internetu.

3 Spis treści Skrócony przewodnik 1. Zawartość opakowania Poznaj swój nowy telefon Przed włączeniem telefonu Na początek Ekran startowy Ekran blokady Wgraj swoje kontakty do pamięci telefonu Poznaj HTC Sense Dostęp do Internetu Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie Używanie aparatu Publikowanie zdjęć i filmów wideo w serwisach Facebook, Twitter i YouTube Zarządzanie komunikacją bezprzewodową telefonu Synchronizacja z komputerem Resetowanie telefonu Wskazówki dotyczące wykrywania i usuwania usterek Dodatek: Uwagi dotyczące bezpieczeństwa i inne... 36

4 Skrócony przewodnik 1. Zawartość opakowania Telefon HTC HD2 z akumulatorem Kabel USB do synchronizacji Zasilacz sieciowy Wtyczka zasilająca Słuchawki stereo 3,5 mm Karta pamięci microsd Woreczek Skrócony przewodnik 2. Poznaj swój nowy telefon Na przednim panelu znajdują się następujące elementy: Dioda LED powiadomień Słuchawka Ekran dotykowy ROZMOWA/ WYŚLIJ EKRAN GŁÓWNY START ZAKOŃCZ/ ZASILANIE WSTECZ Przyciski ZWIĘKSZENIA i ZMNIEJSZENIA GŁOŚNOŚCI umożliwiające regulację głośności znajdują się po lewej stronie telefonu. Wejście audio typu jack na dolnym panelu umożliwia podłączenie słuchawek 3,5 mm dostarczonych z telefonem. Na dolnym panelu znajduje się także złącze synchronizacji, umożliwiające ładowanie akumulatora lub podłączenie telefonu do komputera.

5 3. Przed włączeniem telefonu 1 Skrócony przewodnik 5 Zdejmij tylną pokrywę 1. Przytrzymaj mocno telefon przednim panelem skierowanym w dół.. Używając kciuka lub innego palca otwórz tylną pokrywę, podnosząc ją za lewą krawędź. 2 microsd Usuń cienką folię i wyjmij akumulator 1. Wyciągnij górny fragment cienkiej folii, aby oddzielić akumulator od telefonu razem z folią.. Usuń i wyrzuć folię.. Wyjmij akumulator. 3 SIM CARD microsd Włóż kartę SIM 1. Wsuń kartę SIM złotymi stykami do dołu, a ściętym rogiem ustawionym na zewnątrz gniazda.. Wsuń kartę SIM całkowicie do gniazda.

6 microsd Skrócony przewodnik 4 microsd Ponownie włóż akumulator 1. Wyrównaj odsłonięte miedziane styki akumulatora ze stykami wewnątrz komory akumulatora.. Najpierw wsuń stronę ze stykami akumulatora, a następnie delikatnie pchnij akumulator na swoje miejsce. 5 6 microsd SIM Włóż kartę microsd Włóż kartę pamięci microsd do gniazda złotymi stykami skierowanymi w dół i popchnij ją, aby została zablokowana na swoim miejscu. Załóż ponownie tylną pokrywę Włóż najpierw prawą stronę, a następnie wciśnij pokrywę na miejsce.

7 Skrócony przewodnik 7 Naładuj akumulator 1. Podłącz wtyczkę zasilania do zasilacza.. Podłącz jeden koniec kabla USB do synchronizacji do złącza w telefonie.. Podłącz drugi koniec kabla USB do synchronizacji do gniazda USB zasilacza.. Aby rozpocząć ładowanie akumulatora, podłącz zasilacz do gniazda sieciowego. Po zainstalowaniu karty SIM, akumulatora oraz karty microsd i naładowaniu akumulatora możesz uruchomić telefon po raz pierwszy. Przeczytaj i dowiedz się, jakie możliwości oferuje Ci ten telefon.

8 Skrócony przewodnik 4. Na początek Wciśnij i przytrzymaj przycisk ZAKOŃCZ/ZASILANIE, aby włączyć telefon. Przy pierwszym uruchomieniu telefonu: Jeżeli telefon zostanie włączony bez karty SIM, zostanie wyświetlony przewodnik opisujący procedurę instalowania karty SIM i akumulatora. Przed dalszym użytkowaniem wyłącz telefon, włóż kartę SIM i ponownie włóż akumulator. Telefon automatycznie skonfiguruje połączenia GPRS/3G, MMS oraz WAP w oparciu o kartę SIM. Telefon wyświetli przewodnik, który nauczy Cię korzystać z klawiatury ekranowej. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby zapoznać się z zasadami korzystania z klawiatury ekranowej. Telefon przeprowadzi Cię przez procedurę łączenia z siecią Wi-Fi (jeśli jest dostępna) i pozwoli skonfigurować konta poczty oraz ulubionych sieci społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube czy Twitter. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować i zalogować się na swoich kontach lub pomiń konfigurację i wykonaj ten krok innym razem. Niektóre funkcje telefonu, np. Pogoda lub Footprints wymagają usługi lokalizacji Google, automatycznie określającej Twoje bieżące położenie. Możesz zgodzić się lub nie na uzyskanie przez usługę lokalizacji Google dostępu do danych dotyczących Twojego bieżącego położenia. Telefon spróbuje automatycznie wykryć strefę czasową i ustawić godzinę. Jeżeli automatyczne wykrywanie zakończy się niepowodzeniem, ustaw lokalny czas.

9 Skrócony przewodnik Gdy na wyświetlaczu telefonu zostanie wskazany adres strony internetowej, z której można pobrać oprogramowanie do synchronizacji danych z komputerem, zapisz go, aby pobrać i zainstalować to oprogramowanie na komputerze. 5. Ekran startowy Stuknij ikonę Start ( ) w lewym dolnym rogu ekranu lub naciśnij przycisk START ( ) na telefonie, aby otworzyć ekran startowy. Ekran startowy zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji i programów telefonu.

10 10 Skrócony przewodnik 6. Ekran blokady Ekran blokady jest wyświetlany zawsze po zablokowaniu telefonu. Zapobiega to przypadkowemu naciskaniu przycisków lub ekranu dotykowego. Telefon blokuje się automatycznie, gdy wyświetlacz jest wyłączony (automatycznie lub po naciśnięciu przycisku ZAKOŃCZ/ZASILANIE) i przechodzi w tryb uśpienia. Gdy zobaczysz ekran blokady, przesuń przycisk Blokady ( ) w lewą lub prawą stronę, aby odblokować telefon. Więcej informacji na temat Ekranu blokady można znaleźć w rozdziale Rozpoczęcie pracy w instrukcji użytkownika dostępnej w formacie PDF. 7. Wgraj swoje kontakty do pamięci telefonu Istnieje wiele sposobów dodawania kontaktów do pamięci telefonu. Tworzenie nowych kontaktów Możesz utworzyć w telefonie nowe kontakty i wprowadzić numery telefonów, adresy oraz inne informacje. 1. Na Ekranie głównym przejdź do karty Kontakty, stuknij opcję Więcej, a następnie wybierz Nowy.

11 Skrócony przewodnik Aby dodać zdjęcie do kontaktu, stuknij ikonę Zdjęcie kontaktu ( ) w prawym górnym rogu ekranu Nowej karty kontaktu. Wybierz, czy ma zostać użyte zdjęcie danej osoby z aplikacji Facebook, wybierz zdjęcie z Albumów lub zrób zdjęcie za pomocą aparatu. 3. Wpisz informacje kontaktowe w poszczególnych polach. Możesz również przypisać dzwonek do kontaktu. 4. Po zakończeniu stuknij Gotowe. Wskazówka Na ekranie Nowej karty kontaktu przejdź do dołu ekranu i stuknij opcję Więcej, aby wprowadzić dodatkowe dane kontaktu. Synchronizacja kontaktów z programu Outlook Jeżeli posiadasz książkę adresową kontaktów programu Outlook na komputerze lub Serwerze Exchange (konto firmowe Outlook), możesz ją zsynchronizować z telefonem. Więcej informacji na temat synchronizacji telefonu z komputerem znajdziesz w części Synchronizacja z komputerem niniejszej instrukcji. Szczegółowe informacje na temat synchronizacji telefonu z Serwerem Exchange można znaleźć w instrukcji obsługi w formacie PDF. Synchronizacja za pomocą usługi Microsoft My Phone Usługa Microsoft My Phone synchronizuje informacje zapisane w Twoim telefonie i na chronionej hasłem stronie internetowej utrzymywanej przez Microsoft. Możesz wykonać kopię zapasową swoich kontaktów, spotkań, zdjęć i innych danych, a następnie przywrócić ją w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji obsługi w formacie PDF.

12 12 Skrócony przewodnik 8. Poznaj HTC Sense HTC HD2 to pierwszy telefon z systemem Windows Mobile i wbudowaną technologią HTC Sense, zapewniającą holistyczne wrażenia opierające się na trzech głównych założeniach personalizacji, bliskości i odkrywania zaskakujących funkcji. Personalizacja Spersonalizowany ekran główny Sprawdzaj godzinę i prognozę pogody dla bieżącej lokalizacji na ekranie głównym. Ekran główny zawiera także zbliżające się terminy kalendarza. Stuknij odpowiednią pozycję, aby zegar wyświetlał prognozę pogody dla innej lokalizacji, aby zaktualizować informacje o pogodzie lub przejść do Kalendarza. Najczęściej używane i najistotniejsze funkcje, takie jak Kontakty, Wiadomości, Poczta, Internet i inne, są łatwo dostępne z poziomu Ekranu głównego. Karty u dołu Ekranu głównego są przypisane do różnych funkcji telefonu. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać aktywną kartę, a następnie przesunąć palec w prawo lub w lewo, w stronę funkcji, której chcesz użyć. Możesz również bezpośrednio dotknąć wybraną kartę. Ekran główny możesz także dostosować za pomocą animowanej lub statycznej tapety (wybierając Menu > Tapeta Ekranu głównego), zmieniając kolejność kart oraz dodając szybkie łącza do najważniejszych osób, ulubionych stron internetowy i aplikacji.

13 Bądź blisko Skrócony przewodnik 13 Najważniejsi są ludzie Zapewnienie bliskości z najważniejszymi osobami do tego właśnie służy Twój telefon. Umieść osoby, z którymi kontaktujesz się najczęściej, na samej górze karty Kontakty na Ekranie głównym. Wystarczy dotknąć zdjęcie kontaktu, aby szybko nawiązać połączenie lub utworzyć nową wiadomość do tej osoby. Jako że telefon organizuje wszystkie wiadomości tekstowe i multimedialne, konwersacje i historię poszczególnych kontaktów w jednym miejscu, możesz łatwo i wygodnie przeglądać historię komunikacji z daną osobą. Telefon pozwoli Ci także być w stałym kontakcie ze znajomymi w sieciach społecznościowych, integrując dane z serwisu Facebook z informacjami kontaktowymi zapisanymi w telefonie. Możesz na bieżąco śledzić ich poczynania, dodawane zdjęcia i inne treści. Co najważniejsze, zawsze będziesz pamiętać o ich urodzinach i ważnych wydarzeniach.

14 14 Skrócony przewodnik Wiadomości tekstowe Połączenia Aktualizacje i wydarzenia Facebook Uproszczono także wysyłanie wiadomości do wielu kontaktów jednocześnie. Przejdź do karty Grupy i utwórz grupę wybranych kontaktów, aby w prosty sposób wysyłać wiadomości tekstowe, multimedialne lub do całej grupy bez potrzeby dodawania każdego odbiorcy osobno.

15 Skrócony przewodnik 15 Sieci społecznościowe Korzystaj z serwisu Twitter bezpośrednio z poziomu telefonu. Możesz zrobić zdjęcie za pomocą aparatu o wysokiej rozdzielczości, w który wyposażony jest Twój telefon i wysłać je do swojego albumu Facebook. Podczas korzystania z serwisu Twitter możesz także dołączyć zdjęcie do swojej wiadomości. Możesz także nagrać film i udostępnić go w serwisie YouTube. Szczegółowe informacje można znaleźć w rozdziale Publikowanie zdjęć i filmów wideo w serwisach Facebook, Twitter i YouTube niniejszej instrukcji.

16 16 Skrócony przewodnik Odkrywanie zaskakujących funkcji Smart Dial Telefon umożliwia szybkie i proste nawiązanie połączenia z nadawcą przeglądanej wiadomości tekstowej, multimedialnej lub (jeżeli numer telefonu nadawcy jest zapisany w kontaktach). Naciśnij przycisk ROZMOWA/WYŚLIJ, aby nawiązać połączenie z nadawcą. Klawiatura ekranowa Do wprowadzania tekstu możesz wybrać jeden z trzech układów klawiatury: Pełny układ QWERTY, Mały układ QWERTY oraz Klawiaturę telefonu. Klawiatura ekranowa obsługuje funkcję przewidywania słów oraz automatycznego poprawiania błędów, sprawiając, że wpisywanie staje się łatwiejsze, dokładniejsze i szybsze. Nie zawracaj sobie głowy tym, aby zawsze trafić w prawidłowy klawisz po prostu staraj się pisać poprawnie, a klawiatura ekranowa zrobi za Ciebie resztę. Pełny układ QWERTY

17 Skrócony przewodnik 17 Podczas określania odbiorcy wiadomości wystarczy wprowadzić kilka pierwszych liter nazwy kontaktu. Zostanie wówczas wyświetlona lista pasujących nazw zapisanych w telefonie. Wybierz numer odbiorcy lub adres , pod który chcesz wysłać wiadomość. Internet i multimedia na dużym ekranie Wysoka rozdzielczość dużego ekranu zapewnia niezapomniane wrażenia podczas przeglądania stron internetowych i odtwarzania multimediów. Podczas przeglądania stron internetowych, zdjęć i filmów wideo oraz przesłuchiwania albumów muzycznych możesz obrócić telefon w lewo, aby zmienić tryb wyświetlania na poziomy.

18 18 Skrócony przewodnik Podczas przeglądania zdjęć, filmów wideo lub albumów muzycznych przesuwaj palcem w lewo lub w prawo w poprzek ekranu. Stuknij zdjęcie, film wideo lub album muzyczny, aby umieścić go na środku ekranu. Stuknij środkowe zdjęcie lub film wideo, aby wyświetlić je na pełnym ekranie lub stuknij środkowy album, aby przejrzeć zawarte w nim utwory muzyczne i rozpocząć odtwarzanie.

19 Skrócony przewodnik 19 Powiększanie i pomniejszanie za pomocą gestów Pojemny ekran dotykowy telefonu został zaprojektowany z myślą o precyzyjnym sterowaniu dotykowym. W czasie przeglądania stron internetowych, zdjęć, wiadomości lub dokumentów możesz je powiększać i pomniejszać zsuwając i rozsuwając palce. Przyciśnij ekran dotykowy kciukiem i palcem wskazującym, a następnie rozsuń palce, aby powiększyć obraz. Zsuń palce do siebie, aby go pomniejszyć. Powiększanie Zmniejszanie Tej metody możesz także użyć na określonych ekranach, na których wyświetlane są małe, trudne do dotknięcia elementy sterujące. Po przybliżeniu wybrany element lub ikona stają się większe, dzięki czemu można je wybrać palcem. Wyświetlone zostanie także małe okienko podglądu, w którym możesz przesuwać palec, aby poruszać się po powiększonym ekranie.

20 20 Skrócony przewodnik Ekran normalny Ekran powiększony Uwaga Trzymając telefon w jednej dłoni i używając do przewijania kciuka tej samej dłoni uważaj, aby nie dotknąć ekranu innymi palcami lub dłonią, ponieważ telefon może to zinterpretować jako gest przybliżania. HTC Footprints Korzystaj z funkcji HTC Footprints, aby stworzyć prywatną kronikę. Wszędzie, gdzie jesteś, możesz zrobić zdjęcia odwiedzanych miejsc oraz zapisać w telefonie ich współrzędne GPS oraz inne informacje. Następnie możesz przeglądać zdjęcia na karcie Footprints ekranu głównego i ponownie odwiedzić ulubione miejsca. Więcej informacji na temat używania funkcji Footprints można znaleźć w rozdziale Wyszukiwanie i zapisywanie miejsc w instrukcji obsługi w formacie PDF.

21 Skrócony przewodnik 21 Po prostu intuicja Niektóre właściwości i funkcje telefonu HTC HD2 są zaprojektowane tak, że trudno je opisać. Na przykład poziom głośności dzwonka, który się zmniejsza, gdy telefon wykryje, że wziąłeś go do ręki lub wyświetlacz, który automatycznie dopasowuje się do ilości światła w otoczeniu i wyłącza się, aby zapobiec wywołaniu elementów sterujących podczas rozmowy. Nie można oczywiście zapomnieć o komforcie sterowania dotykiem, połączonym z interfejsem zoptymalizowanym pod kątem wyświetlania dużej liczy elementów, który pozwala na prostą regulację ustawień, planowanie spotkań w kalendarzu, przeglądanie zdjęć i nawigowanie między pozycjami menu przy użyciu jednego palca. 9. Dostęp do Internetu Połącz się ze światem dzięki transmisji danych lub połączeniu Wi-Fi. Przeglądaj strony internetowe, pobieraj aplikacje z witryny Windows Marketplace oraz wysyłaj/odbieraj wiadomości . Korzystanie z transmisji danych Twój telefon łączy się automatycznie z Internetem przy użyciu technologii 3G/GPRS/EDGE, gdy rozpoczynasz korzystanie z funkcji, która wymaga dostępu do Internetu, takiej jak poczta lub przeglądarka internetowa. Aby wydłużyć trwałość akumulatora, możesz wyłączyć transmisję danych, gdy z niej nie korzystasz. Na ekranie głównym przejdź do karty Ustawienia, wybierz opcję Komunikacja bezprzewodowa, a następnie dotknij suwaka Wył./Wł. opcji połączenia danych.

22 22 Skrócony przewodnik Korzystanie z połączenia Wi-Fi Jeżeli pominąłeś konfigurację połączenia Wi-Fi przy pierwszym uruchomieniu telefonu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby połączyć telefon z siecią Wi-Fi Na ekranie głównym przejdź do karty Ustawienia i wybierz opcję Komunikacja bezprzewodowa. Dotknij Wi-Fi. Na ekranie zostaną wyświetlone wykryte sieci bezprzewodowe. 3. Wybierz żądaną sieć Wi-Fi. W przypadku wybrania otwartej (niezabezpieczonej) sieci połączenie zostanie nawiązane automatycznie. W przypadku wybrania sieci zabezpieczonej wprowadź klucz zabezpieczający i dotknij Gotowe. Nastąpi wówczas połączenie z siecią. Przeglądanie stron internetowych Poznaj szerokie możliwości przeglądarki Opera Mobile. Na Ekranie głównym przejdź do zakładki Internet, a następnie dotknij Uruchom przeglądarkę, aby uruchomić program Opera Mobile. Program Opera Mobile jest wyświetlany w dwóch trybach: pełnoekranowym i normalnym. W trybie pełnoekranowym pasek adresu i elementy sterujące przeglądarki są ukryte. Aby powrócić z trybu pełnoekranowego do trybu normalnego, dotknij ikonę Przywróć ( ) znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu przeglądarki.

23 Skrócony przewodnik 23 Podczas przeglądania strony internetowej na pełnym ekranie naciśnij kciukiem i palcem wskazującym na ekranie dotykowym i rozsuń je, aby przybliżyć obraz. Zsuń palce do siebie, aby oddalić. 10. Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie Utrzymuj kontakt z ważnymi dla Ciebie osobami. Wysyłanie wiadomości tekstowych Wysyłaj krótkie wiadomości tekstowe (SMS) na inne telefony komórkowe. Po przekroczeniu ograniczenia liczby znaków pojedynczej wiadomości tekstowej zostanie ona dostarczona jako jedna, lecz rozliczona jako kilka wiadomości. 1. Na ekranie głównym przejdź do karty Wiadomości i wybierz ikonę Nowa wiadomość ( ) w prawym górnym rogu ekranu.

24 24 Skrócony przewodnik 2. W polu Do wpisz numer telefonu odbiorcy. Możesz także wpisać kilka pierwszych znaków nazwy odbiorcy, aby wyświetlić listę pasujących kontaktów zapisanych w telefonie, a następnie wymierz numer telefonu osoby, do której chcesz wysłać wiadomość. 3. Dotknij pola tekstowego, w którym widoczny jest tekst Dotknij, aby zredagować tekst i wprowadź treść wiadomości. 4. Po zakończeniu redagowania wiadomości tekstowej dotknij Wyślij. Wysyłanie wiadomości multimedialnych Wysyłaj wiadomości multimedialne (MMS) zawierające zdjęcia, klipy wideo lub audio. 1. Na ekranie głównym przejdź do karty Wiadomości i wybierz ikonę Nowa wiadomość ( ) w prawym górnym rogu ekranu. 2. W polu Do wpisz numer telefonu lub adres odbiorcy. Możesz także wpisać kilka pierwszych znaków nazwy odbiorcy, aby wyświetlić listę pasujących kontaktów zapisanych w telefonie, a następnie wybierz numer telefonu lub adres osoby, do której chcesz wysłać wiadomość. 3. Dotknij przycisku Dołącz ( ) i wybierz element, który chcesz umieścić w wiadomości multimedialnej: zdjęcie, klip wideo, audio, informacje kontaktowe, termin kalendarza lub pokaz zdjęć. 4. Po zakończeniu redagowania wiadomości multimedialnej dotknij Wyślij. Konfiguracja i korzystanie z poczty Skonfiguruj swoje konta w telefonie zarówno konta osobiste oraz firmowe. (Konfiguracja firmowego konta programu Outlook została opisana w instrukcji obsługi w formacie PDF).

25 Skrócony przewodnik 25 Konfiguracja internetowego konta poczty 1. Na Ekranie głównym przejdź do zakładki Poczta. 2. Jeżeli pierwszy raz konfigurujesz konto poczty , dotknij Dodaj konto. W innym wypadku wybierz Menu > Dodaj konto. 3. Wybierz dostawcę usługi poczty . Jeżeli Twój dostawca nie jest wymieniony na liście, wybierz Inny. 4. Wprowadź swój adres i hasło, a następnie dotknij Dalej. 5. Wprowadź imię i nazwisko oraz nazwę wyświetlaną konta, a następnie dotknij Dalej. Uwaga Jeżeli typ konta , które chcesz skonfigurować, nie znajduje się w bazie danych telefonu, na kolejnych ekranach będziesz musiał wprowadzić więcej informacji, takich jak ustawienia serwera poczty wychodzącej i przychodzącej. Uzyskaj te dane od usługodawcy poczty Określ, jak często telefon ma automatycznie wysyłać i odbierać wiadomości Stuknij Gotowe. Wysyłanie wiadomości 1. Na Ekranie głównym przejdź do zakładki Poczta i wybierz konto po prawej stronie. 2. Stuknij ikonę Nowa wiadomość ( utworzyć nową wiadomość. ), aby 3. Stuknij Do i wybierz kontakt lub grupę kontaktów . W polu Do możesz także wpisać kilka pierwszych znaków nazwy odbiorcy, aby wyświetlić listę pasujących nazw kontaktów zapisanych w telefonie, a następnie wybierz odbiorcę, aby automatycznie uzupełnić adres danej osoby. 4. Wprowadź temat i treść wiadomości, a następnie stuknij Wyślij.

26 26 Skrócony przewodnik 11. Używanie aparatu Zarówno podczas podróży służbowych i wypoczynkowych możesz robić zdjęcia i nagrywać filmy za pomocą wbudowanego aparatu o rozdzielczości 5 megapikseli. Robienie zdjęć 1. Na ekranie głównym przejdź do karty Zdjęcia i filmy, a następnie stuknij ikonę Aparat ( ). 2. Pozwól, aby aparat automatycznie ustawił ostrość na obiekcie znajdującym się na środku ekranu wizjera lub wybierz dowolny inny obszar ustawiania ostrości, dotykając tego obszaru na ekranie. Funkcja Auto focus (automatyczne ustawianie ostrości) Funkcja Touch focus

27 Uwaga Skrócony przewodnik 27 Jeżeli dotkniesz obszaru poza aktywnym obszarem ustawiania ostrości, zostanie wyświetlone białe pole wskazujące granice stosowania funkcji Touch Focus. 3. Naciśnij krótko przycisk Wirtualny aparat ( ), aby zrobić zdjęcie lub naciśnij i przytrzymaj ten przycisk, aby ponownie ustawić ostrość, a następnie zrobić zdjęcie. Nagrywanie filmów 1. Na ekranie głównym przejdź do karty Zdjęcia i filmy, a następnie stuknij ikonę Kamera ( ). 2. Skieruj aparat w stronę wybranego obiektu. 3. Naciśnij krótko przycisk Wirtualny aparat ( ), aby rozpocząć nagrywanie filmu lub naciśnij i przytrzymaj ten przycisk, aby ponownie ustawić ostrość, a następnie rozpocząć nagrywanie. 4. Aby zatrzymać nagrywanie, naciśnij przycisk Wirtualna kamera ponownie. Więcej informacji na temat używania aparatu można znaleźć w rozdziale Aparat fotograficzny i multimedia w instrukcji obsługi w formacie PDF. 12. Publikowanie zdjęć i filmów wideo w serwisach Facebook, Twitter i YouTube Bezpośrednio z telefonu można w prosty sposób publikować zdjęcia w serwisach Facebook i Twitter. Można także wysyłać filmy do serwisu YouTube. Logowanie w sieciach społecznościowych Jeżeli pominąłeś konfigurację kont w sieciach społecznościowych przy pierwszym uruchomieniu telefonu, musisz się najpierw zalogować na swoje konta, zanim będzie możliwe wysyłanie i współdzielenie zdjęć i filmów. 1. Na ekranie głównym przejdź do karty Ustawienia i wybierz opcję Usługi danych.

28 28 Skrócony przewodnik 2. Loguj się w serwisie Facebook, YouTube i Twitter równocześnie. Dotknij suwaka Wył./Wł. wyświetlanego po prawej stronie poszczególnych sieci. Na kolejnym ekranie wpisz nazwę użytkownika i hasło, a następnie dotknij Zaloguj. Wysyłanie zdjęć do serwisu Facebook Po zrobieniu zdjęcia za pomocą aparatu wbudowanego w telefonie możesz wysłać je do serwisu Facebook. Użyj Albumów, jeśli chcesz wysłać kilka zdjęć jednocześnie Otwórz Aparat i zrób zdjęcie. Odpowiednie instrukcje znajdziesz w rozdziale Używanie aparatu w niniejszej instrukcji. Po zrobieniu zdjęcia stuknij ikonę Wyślij ( ), wybierz opcję Wyślij do Facebook, a następnie stuknij Wyślij. 3. Aby udostępnić kilka zdjęć, przejdź do karty Zdjęcia i wideo na ekranie głównym, a następnie stuknij ikonę Albumy w lewym dolnym rogu ekranu. W Albumach wybierz kolejno Menu > Udostępnij > Facebook, zaznacz zdjęcia, które chcesz udostępnić i stuknij Prześlij. Po zakończeniu przesyłania zaloguj się na koncie w serwisie Facebook za pomocą przeglądarki internetowej, aby sprawdzić i przejrzeć wysłane zdjęcia. Są one wyświetlane na Twojej stronie głównej. Znajdziesz je także pogrupowane w albumie Mobile Uploads. Wysyłanie zdjęcia do serwisu Twitter Serwis Twitter umożliwia przesyłanie jednego zdjęcia w danym czasie. Najpierw utwórz nową wiadomość, a następnie wybierz dostępne zdjęcie lub użyj aparatu do zrobienia nowego. Telefon wyśle zdjęcie do usługi hostingu zdjęć i wstawi jego adres do wiadomości.

29 Skrócony przewodnik Na ekranie głównym przejdź do karty Twitter. 2. Wybierz Menu > Nowa wiadomość. Aby utworzyć wiadomość, wpisz jej treść w odpowiednim polu. 3. Stuknij przycisk Aparat ( ). 4. Jeżeli wybrane zdjęcie nie jest wyświetlane na kolejnym ekranie, najpierw stuknij ikonę Albumy i wybierz album zawierający zdjęcie, które chcesz udostępnić. 5. Po wyświetleniu odpowiedniego zdjęcia, stuknij je. Możesz również stuknąć ikonę Aparat ( ) w lewym górnym rogu ekranu, aby zrobić nowe zdjęcie. 6. Telefon rozpocznie wówczas przesyłanie zdjęcia do usługi hostingu zdjęć serwisu Twitter. Po zakończeniu przesyłania adres zdjęcia zostanie wstawiony do wiadomości. 7. Stuknij Aktualizacja, aby przesłać wiadomość razem z adresem URL zdjęcia, aby inne osoby mogły je obejrzeć w serwisie Twitter. Po powrocie do karty Twitter na ekranie głównym stuknij Wszystkie wiadomości zostanie wyświetlona wysłana wiadomość z odnośnikiem do udostępnionego zdjęcia. Przesyłanie filmów wideo do serwisu YouTube Możesz użyć aparatu do nagrania filmu wideo i opublikować ten film w serwisie YouTube. Użyj Albumów, jeśli chcesz wysłać kilka filmów jednocześnie. 1. Otwórz Aparat i nagraj film wideo. Odpowiednie instrukcje znajdziesz w rozdziale Używanie aparatu w niniejszej instrukcji. 2. Po nagraniu filmu stuknij ikonę Wyślij ( ), wybierz opcję Wyślij do YouTube, a następnie stuknij Wyślij.

30 30 Skrócony przewodnik 3. Na ekranie Przekazywanie wideo wprowadź opisowy tytuł i znaczniki dla filmu. Za pomocą suwaka Wył./Wł. wybierz także, czy ten film ma być widoczny dla wszystkich. 4. Stuknij Wyślij. Aby udostępnić kilka filmów, przejdź do karty Zdjęcia i wideo na ekranie głównym, a następnie stuknij ikonę Albumy w lewym dolnym rogu ekranu. W Albumach wybierz kolejno Menu > Udostępnij > YouTube, zaznacz filmy, które chcesz udostępnić i stuknij Dalej, a następnie wykonaj kroki 3 i 4 opisane powyżej, aby przesłać filmy do serwisu YouTube. Po zakończeniu wysyłania zaloguj się na koncie YouTube za pomocą przeglądarki internetowej, aby sprawdzić i przejrzeć wysłane filmy. Są one pogrupowane w części Przesłane filmy w historii konta. 13. Zarządzanie komunikacją bezprzewodową telefonu Program Comm Manager umożliwia proste włączanie i wyłączanie funkcji komunikacji bezprzewodowej, takich jak Wi-Fi, Bluetooth, połączenie danych i inne. Na ekranie głównym przejdź do karty Ustawienia i wybierz opcję Komunikacja bezprzewodowa, aby włączyć program Comm Manager. Stuknij lewą stronę ekranu Comm Manager, aby skonfigurować wymienione ustawienia. Dotknij suwaka Wył./Wł. po prawej stronie, aby włączyć lub wyłączyć daną funkcję.

31 Skrócony przewodnik 31 Więcej informacji na temat korzystania z programu Comm Manager można znaleźć w rozdziale Zarządzanie telefonem w instrukcji obsługi w formacie PDF. Wskazówka Za pomocą opcji Router Wi-Fi w programie Comm Manager możesz skonfigurować swój telefon jako router bezprzewodowy, umożliwiający podłączenie komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi do telefonu i wykorzystanie połączenia danych telefonu do uzyskania dostępu do Internetu. Więcej informacji można znaleźć w rozdziale Internet i sieci społecznościowe w instrukcji obsługi w formacie PDF.

32 32 Skrócony przewodnik 14. Synchronizacja z komputerem Dane przechowywane na komputerze możesz zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Aby uzyskać informacje dotyczące pobierania i instalowania programu Microsoft ActiveSync (dla Windows XP) lub Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile (dla Windows Vista), odwiedź poniższą stronę internetową: Konfiguracja usługi ActiveSync 1. Podłącz telefon do komputera. Nastąpi automatyczne uruchomienie kreatora konfiguracji synchronizacji. Kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować. 2. Aby zsynchronizować telefon z komputerem, usuń zaznaczenie pola wyboru Synchronizuj bezpośrednio z serwerem Microsoft Exchange, a następnie kliknij Dalej. 3. Wybierz typ informacji, które chcesz zsynchronizować i kliknij Dalej. 4. Zgodnie z własnymi preferencjami zaznacz lub usuń zaznaczenie pola Zezwalaj na bezprzewodowe połączenia danych. 5. Kliknij Zakończ. Konfiguracja Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile 1. Podłącz telefon do komputera. Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile zostanie automatycznie skonfigurowane, a następnie uruchomione. 2. Na ekranie umowy licencyjnej kliknij przycisk Akceptuję.

33 Skrócony przewodnik Na ekranie głównym Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile kliknij Ustaw urządzenie. 4. Wybierz elementy, które chcesz zsynchronizować, a następnie kliknij przycisk Dalej. 5. Wprowadź nazwę dla swojego telefonu, a następnie kliknij Konfiguruj. 15. Resetowanie telefonu Wykonaj resetowanie miękkie, aby wyczyścić pamięć i zamknąć wszystkie aktywne programy. Jest to przydatne, gdy telefon działa wolniej niż normalnie lub programy nie pracują poprawnie Używając kciuka lub innego palca otwórz tylną pokrywę, podnosząc ją za lewą krawędź. Przycisk RESET znajduje się na dole po lewej stronie, poniżej komory akumulatora i gniazda karty SIM. Wciśnij przycisk RESET używając przedmiotu o tępej, cienkiej końcówce (np. wykałaczki). SIM microsd Przycisk RESET Nastąpi ponowne uruchomienie telefonu i wyświetlenie Ekranu głównego. 3. Aby założyć z powrotem tylną pokrywę, włóż najpierw prawą stronę, a następnie wciśnij pokrywę na miejsce.

34 34 Skrócony przewodnik Uwaga Instrukcje dotyczące czyszczenia pamięci i pełnego resetowania znajdują się w rozdziale Zarządzanie telefonem w instrukcji obsług w formacie PDF. Pamiętaj, że po wykonaniu którejkolwiek z operacji następuje usunięcie wszystkich danych i przywrócenie fabrycznych ustawień telefonu. Dlatego przed zresetowaniem należy wykonać kopię zapasową wszystkich dodatkowo zainstalowanych programów, danych i plików. 16. Wskazówki dotyczące wykrywania i usuwania usterek Poniżej znajdziesz podstawowe instrukcje dotyczące wykrywania i usuwania usterek, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Twój telefon. Pyt. Co powinienem zrobić, gdy telefon zawiesza się lub reaguje z opóźnieniem? Możesz spróbować ponownie uruchomić telefon lub zwolnić część pamięci. Spróbuj usunąć dodatkowe wtyczki z telefonu, aby wyeliminować brak stabilności, który może być przez nie wywoływany. Po wykonaniu kopii zapasowej danych i plików przywróć fabryczne ustawienia telefonu. Na ekranie głównym przejdź do karty Ustawienia, wybierz kolejno Bezpieczeństwo > Przywrócenie ustawień fabrycznych i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić fabryczne ustawienia telefonu. Jeżeli Twój telefon się zawiesił i nie możesz uruchomić systemu Windows Mobile, wykonaj całkowite resetowanie. Więcej informacji o całkowitym resetowaniu można znaleźć w rozdziale Zarządzanie telefonem w instrukcji obsługi w formacie PDF.

35 Skrócony przewodnik 35 Pyt. Czas gotowości telefonu wydaje się skracać. Czas gotowości telefonu może się różnić w zależności od jego użytkowania. Włączenie i korzystanie z funkcji bezprzewodowych, takich jak Bluetooth lub Wi-Fi, powoduje szybsze zużycie akumulatora. Długie rozmowy, używanie aparatu fotograficznego, połączeń internetowych oraz innych funkcji także powoduje szybsze zużycie akumulatora. Akumulatory są materiałami eksploatacyjnymi, które należy wymieniać co osiem miesięcy lub rok. Możesz zapoznać się z dodatkowymi informacjami dostępnymi na stronie wsparcia HTC. Na tej stronie wybierz model posiadanego telefonu i zapoznaj się z sekcją FAQs Najczęściej zadawanymi pytaniami. Pyt. Telefon nagrzewa się, gdy ładuję akumulator lub w trakcie wykonywania długich połączeń. Nagrzewanie się telefonu w trakcie ładowania jest normalne. Po zakończeniu ładowania telefon powróci do swojej normalnej temperatury. Telefon może nagrzewać się w trakcie korzystania z jednej funkcji przez długi czas, tak jak w przypadku wykonywania długiego połączenia lub nagrywania długiego wideoklipu. Pamiętaj, że przed wprowadzeniem na rynek wszystkie telefony HTC zostały przetestowane fabrycznie.

36 36 Skrócony przewodnik Dodatek: Uwagi dotyczące bezpieczeństwa i inne Oświadczenia o ograniczeniu odpowiedzialności INFORMACJE O POGODZIE, DANE I DOKUMENTACJA SĄ DOSTARCZANE W TAKIM STANIE, W JAKIM PRZYJMUJE JE UŻYTKOWNIK, BEZ GWARANCJI CZY POMOCY TECHNICZNEJ JAKIEGOKOLWIEK RODZAJU ZE STRONY FIRMY HTC. FIRMA HTC ORAZ JEJ FILIE, W MAKSYMALNYM ZAKRESIE DOPUSZCZANYM PRZEZ OBOWIĄZUJĄCE PRAWO, w sposób kategoryczny odrzucają wszelkie reklamacje oraz gwarancje, jawne lub dorozumiane, wynikające z przepisów prawa lub w inny sposób, dotyczące informacji o pogodzie, danych, dokumentacji lub wszelkich innych produktów oraz usług, a w szczególności jawne lub dorozumiane gwarancje rynkowości, jawne lub dorozumiane gwarancje przydatności do określonego celu, nienaruszalności, jakości, dokładności, kompletności, skuteczności, niezawodności, użyteczności, bezbłędności informacji o pogodzie, danych i/lub dokumentacji lub dorozumianych gwarancji wynikających z prowadzenia działalności handlowej lub z przebiegu realizacji funkcji. Nie ograniczając w niczym powyższych oświadczeń, przyjmuje się ponadto, że firma HTC i jej dostawcy nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie lub niewłaściwe wykorzystanie informacji o pogodzie, danych i/lub dokumentacji ani za skutki takiego wykorzystania. Firma HTC i jej dostawcy nie udzielają żadnych gwarancji, poręczeń ani zapewnień, że informacja o pogodzie pojawi się lub pojawiła się w formie raportów, prognoz, danych lub stanu informacyjnego, prezentacji lub opisu oraz że nie spowoduje to żadnej odpowiedzialności lub zobowiązań w stosunku do żadnej osoby lub jednostki, strony zainteresowanej lub niezainteresowanej, z powodu jakiejkolwiek niespójności lub pominięcia czynników pogodowych bądź zdarzeń prognozowanych lub przedstawianych, zgłaszanych, występujących ani tych, które wystąpiły. NIE OGRANICZAJĄC OGÓLNOŚCI POWYŻSZYCH OŚWIADCZEŃ, UŻYTKOWNIK GODZI SIĘ Z TYM, ŻE INFORMACJE O POGODZIE, DANE I/LUB DOKUMENTACJA MOGĄ ZAWIERAĆ NIEDOKŁADNOŚCI I ŻE BĘDZIE SIĘ ON KIEROWAĆ ZDROWYM ROZSĄDKIEM I STOSOWAĆ STANDARDOWE ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z WYKORZYSTYWANIEM INFORMACJI O POGODZIE, DANYCH LUB DOKUMENTACJI.

37 Skrócony przewodnik 37 Ważne uwagi dotyczące bezpieczeństwa użytkowania Nieprzestrzeganie poniższych zaleceń dotyczących bezpieczeństwa może skutkować odpowiedzialnością prawną lub odpowiedzialnością za szkody. Należy zachować oraz przestrzegać wszystkich instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i sposobu obsługi. Przestrzegać wszystkich ostrzeżeń zamieszczonych w instrukcji obsługi produktu. Aby zmniejszyć ryzyko odniesienia obrażeń, porażenia prądem, pożaru oraz uszkodzenia sprzętu, należy przestrzegać poniższych zaleceń. BEZPIECZEŃSTWO ELEKTRYCZNE Ten produkt został zaprojektowany do pracy przy zasilaniu akumulatorowym lub w połączeniu z zasilaczem. Korzystanie z produktu w inny sposób może być niebezpieczne i powoduje unieważnienie certyfikatów nadanych temu produktowi. ZALECENIA DOTYCZĄCE PRAWIDŁOWEGO UZIEMIENIA INSTALACJI UWAGA: Podłączenie do nieprawidłowo uziemionego sprzętu może spowodować porażenie prądem lub uszkodzenie urządzenia. Niniejszy produkt jest wyposażony w kabel USB, za pomocą którego można go podłączyć do komputera stacjonarnego lub przenośnego. Przed podłączeniem produktu do komputera sprawdź, czy komputer jest prawidłowo uziemiony. W kablu zasilającym komputera stacjonarnego lub notebooka znajduje się przewód uziemienia, a wtyczka jest wyposażona w styk uziemienia. Wtyczkę należy podłączyć do odpowiedniego, prawidłowo zainstalowanego gniazda, aby zapewnić uziemienie w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami lokalnymi i normami. ZALECENIA DOTYCZĄCE BEZPIECZNEGO UŻYWANIA ZASILACZA Podłączać do źródła zasilania o odpowiednich parametrach Produkt należy podłączać tylko do źródeł zasilania zgodnych z parametrami określonymi na tabliczce znamionowej. W razie wątpliwości co do typu wymaganego źródła zasilania należy skonsultować się z autoryzowanym punktem usługowym lub lokalnym dostawcą energii elektrycznej. Jeśli produkt jest zasilany z akumulatora lub innych źródeł, należy przestrzegać instrukcji dołączonej do produktu.

38 38 Skrócony przewodnik Ostrożnie obchodzić się z akumulatorem Produkt zawiera akumulator litowo-jonowy. Niewłaściwe obchodzenie się z akumulatorem stwarza ryzyko pożaru i poparzeń. Nie podejmować prób samodzielnego otwierania ani serwisowania akumulatora. Nie rozmontowywać, rozbijać, dziurawić akumulatora ani nie zwierać jego zewnętrznych styków lub obwodów i nie wrzucać go do ognia lub wody. Nie należy także wystawiać akumulatora na działanie temperatur wyższych niż 60 C (140 F). OSTRZEŻENIE: Nieprawidłowo zainstalowany akumulator stwarza ryzyko wybuchu. Aby zmniejszyć ryzyko pożaru lub poparzeń, nie rozmontowywać, rozbijać, dziurawić akumulatora ani nie zwierać jego zewnętrznych styków, wystawiać akumulatora na działanie temperatur wyższych niż 60 C (140 F) i nie wrzucać go do ognia ani wody. Wymieniać tylko na akumulatory wskazane przez producenta. Podczas utylizacji lub wyrzucania akumulatorów należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz instrukcji dołączonej do produktu. Dodatkowe środki ostrożności Akumulator oraz urządzenie należy utrzymywać w stanie suchym, chronić przed wodą i innymi płynami, ponieważ mogą one wywołać zwarcie. Chronić przed zetknięciem akumulatora lub jego styków z metalowymi przedmiotami, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zwarcia podczas pracy. Telefon należy podłączać wyłącznie do produktów opatrzonych logo USB-IF lub takich, które przeszły przez program zgodności organizacji USB-IF. Nie należy używać akumulatora ze śladami uszkodzeń, deformacji, odbarwień lub rdzy na obudowie, a także akumulatora nadmiernie rozgrzewającego się lub wydzielającego nietypowy zapach. Zawsze chronić akumulator przed dostępem niemowląt lub małych dzieci, aby zapobiec połknięciu go. W razie połknięcia akumulatora natychmiast zwrócić się do lekarza.

39 Skrócony przewodnik 39 Jeżeli akumulator jest nieszczelny: Nie dopuścić do kontaktu wyciekającego płynu ze skórą lub z odzieżą. Jeżeli doszło już do takiego kontaktu, natychmiast zmyć skażone miejsce czystą wodą i zwrócić się o pomoc medyczną. Nie dopuścić do kontaktu wyciekającego płynu z oczami. Jeżeli doszło już do takiego kontaktu, NIE PRZECIERAĆ, natychmiast przepłukać oczy czystą wodą i zwrócić się o pomoc medyczną. Podejmować dodatkowe środki ostrożności, aby utrzymywać nieszczelny akumulator z dala od ognia, ponieważ występuje zagrożenie zapłonem lub wybuchem. ODDZIAŁYWANIE BEZPOŚREDNICH PROMIENI SŁONECZNYCH Nie używać produktu w pomieszczeniach wilgotnych ani w bardzo wysokich lub niskich temperaturach. Nie pozostawiać produktu lub akumulatora w pojazdach ani miejscach, w których temperatura może przekroczyć 60 C (140 F), np. na powierzchni deski rozdzielczej, parapecie lub za szybą wystawioną przez dłuższy czas na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub silnego światła ultrafioletowego. Może to spowodować uszkodzenie produktu i przegrzanie akumulatora, a w rezultacie nawet uszkodzenie pojazdu. ZAPOBIEGANIE UTRACIE SŁUCHU UWAGA: Zbyt długie korzystanie z zestawu słuchawkowego lub słuchawek przy wysokim poziomie głośności może doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu. UWAGA: We Francji przetestowano słuchawki (wymienione poniżej) przeznaczone do tego urządzenia; spełniają one normy w zakresie ciśnienia akustycznego NF EN :2000 i/lub NF EN :2003, zgodnie z wymaganiami przepisów francuskich (artykuł L) Słuchawki, wyprodukowane przez firmę HTC, model RC E160. BEZPIECZEŃSTWO W SAMOLOCIE Ze względu na potencjalne zakłócenia systemów nawigacyjnych, jakie może powodować funkcja telefonu tego urządzenia, większość państw nie zezwala na korzystanie z urządzeń tego typu na pokładach samolotów. Przed użyciem tego urządzenia na pokładzie samolotu należy pamiętać o wyłączeniu funkcji telefonu poprzez aktywację trybu Samolot.

Instrukcja obsługi. www.htc.com

Instrukcja obsługi. www.htc.com Instrukcja obsługi www.htc.com Przeczytaj przed włączeniem urządzenia PO WYJĘCIU URZĄDZENIA Z OPAKOWANIA AKUMULATOR NIE JEST NAŁADOWANY. NIE WYJMOWAĆ AKUMULATORA PODCZAS ŁADOWANIA URZĄDZENIA. GWARANCJA

Bardziej szczegółowo

www.htc.com Instrukcja obsługi

www.htc.com Instrukcja obsługi www.htc.com Instrukcja obsługi Przeczytaj przed włączeniem urządzenia PO WYJĘCIU URZĄDZENIA Z OPAKOWANIA AKUMULATOR NIE JEST NAŁADOWANY. NIE WYJMOWAĆ AKUMULATORA PODCZAS ŁADOWANIA URZĄDZENIA. ROZEBRANIE

Bardziej szczegółowo

Przeczytaj przed włączeniem urządzenia

Przeczytaj przed włączeniem urządzenia Instrukcja obsługi Przeczytaj przed włączeniem urządzenia Na dysku startowym znajdziesz próbną (testową) wersję programu Microsoft Office Outlook 2007, którą możesz zainstalować w swoim komputerze i używać

Bardziej szczegółowo

Telefon dotykowy Instrukcja obsługi

Telefon dotykowy Instrukcja obsługi Telefon dotykowy Instrukcja obsługi www.htc.com 2 Przeczytaj przed włączeniem urządzenia PO WYJĘCIU URZĄDZENIA Z OPAKOWANIA AKUMULATOR NIE JEST NAŁADOWANY NIE WYJMOWAĆ AKUMULATORA PODCZAS ŁADOWANIA URZĄDZENIA.

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA ENGLISH USER GUIDE LG-H815. www.lg.com MFL69196101 (1.0)

WERSJA POLSKA ENGLISH USER GUIDE LG-H815. www.lg.com MFL69196101 (1.0) USER GUIDE WERSJA POLSKA ENGLISH LG-H815 MFL69196101 (1.0) www.lg.com UWAGA: Pamiętaj, że telefon LG-H815 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny pakiet danych, by uniknąć

Bardziej szczegółowo

LG-P990. Instrukcja obsługi WERSJA POLSKA E N G L I S H. www.lg.com P/N : MFL67121817 (1.0)

LG-P990. Instrukcja obsługi WERSJA POLSKA E N G L I S H. www.lg.com P/N : MFL67121817 (1.0) WERSJA POLSKA E N G L I S H Pytania ogólne Infolinia LG Electronics Polska 0801-54-54-54 022-4-54-54-54 (koszt połączenia wg cennika usług powszechnych operatora). Instrukcja obsługi LG-P990 P/N : MFL67121817

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA ENGLISH. Instrukcja obsługi User Guide LG-D331. www.lg.com MFL68587618 (1.0)

WERSJA POLSKA ENGLISH. Instrukcja obsługi User Guide LG-D331. www.lg.com MFL68587618 (1.0) WERSJA POLSKA ENGLISH Instrukcja obsługi User Guide LG-D331 MFL68587618 (1.0) www.lg.com UWAGA! Pamiętaj, że telefon LG-D331 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny pakiet

Bardziej szczegółowo

WERSJA POLSKA. Instrukcja obsługi User Guide LG-V490. www.lg.com MFL68624816 (1.0)

WERSJA POLSKA. Instrukcja obsługi User Guide LG-V490. www.lg.com MFL68624816 (1.0) WERSJA POLSKA E N G L I S H Instrukcja obsługi User Guide LG-V490 MFL68624816 (1.0) www.lg.com UWAGA! Pamiętaj, że tablet LG-V490 często wykorzystuje połączenia danych. Wykup u swojego Operatora stosowny

Bardziej szczegółowo

Telefon HTC Desire. Instrukcja obsługi

Telefon HTC Desire. Instrukcja obsługi Telefon HTC Desire Instrukcja obsługi Przeczytaj przed wykonaniem wszelkich czynności Naładuj akumulator Akumulator umieszczony w telefonie nie został naładowany. Podczas ładowania nie wolno wyjmować akumulatora.

Bardziej szczegółowo

2014 myphone. All rights reserved. myphone LUNA PL INSTRUKCJA OBSŁUGI

2014 myphone. All rights reserved. myphone LUNA PL INSTRUKCJA OBSŁUGI INSTRUKCJA OBSŁUGI Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie użytkownika z obsługą i funkcjami urządzenia. Bez uprzedniej pisemnej zgody firmy myphone

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 515 Dual SIM

Podręcznik użytkownika Nokia 515 Dual SIM Podręcznik użytkownika Nokia 515 Dual SIM Wydanie 2.1 PL Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... Instrukcje zawarte w tym podręczniku użytkownika dotyczą najnowszej dostępnej wersji oprogramowania. Jeśli

Bardziej szczegółowo

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Podręcznik użytkownika 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Wydanie oryginalne: 02/2012 Oznaczenie modelu: Numer

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia 225

Podręcznik użytkownika Nokia 225 Podręcznik użytkownika Nokia 225 Wydanie 1.1 PL Podręcznik użytkownika Nokia 225 Spis treści Bezpieczeństwo 3 Pierwsze kroki 4 Klawisze i części 4 Wkładanie karty SIM, baterii i karty pamięci 4 Ładowanie

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Usługi sieciowe

Spis treści. Usługi sieciowe Spis treści Usługi sieciowe 5 Toshiba Corporation 6 Gwarancja w UE 9 Licencje 10 Deklaracja zgodności 12 Zdrowie i bezpieczeństwo 13 Informacje ogólne 13 Środowisko pracy 14 Urządzenia elektroniczne 15

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia C2-00

Instrukcja obsługi Nokia C2-00 Instrukcja obsługi Nokia C2-00 Wydanie 1.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Dwa słowa o telefonie 5 Telefon z dwiema kartami SIM 5 Klawisze i części 5 Pierwsze kroki 6 Wkładanie karty SIM i baterii

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia X2 00

Instrukcja obsługi urządzenia Nokia X2 00 Instrukcja obsługi urządzenia Nokia X2 00 Wydanie 1.1 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Informacje ogólne 5 Kilka słów o urządzeniu 5 Usługi sieciowe 5 Pamięć współdzielona 6 Kody dostępu 6 Aktualizacje

Bardziej szczegółowo

Komputer Aspire Serii 4520/4520G/4220. Instrukcja Obsługi

Komputer Aspire Serii 4520/4520G/4220. Instrukcja Obsługi Komputer Aspire Serii 4520/4520G/4220 Instrukcja Obsługi Copyright 2007. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii Aspire 4520/4520G/4220 Wydanie oryginalne: 05/2007

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia C3 00

Instrukcja obsługi Nokia C3 00 Instrukcja obsługi Nokia C3 00 Wydanie 4.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pomoc techniczna 5 Krótko o urządzeniu Nokia C3 5 Główne cechy i funkcje 5 Klawisze i części 5 Wprowadzenie 7 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Komputer Aspire Serii 4715Z/4315. Instrukcja Obsługi

Komputer Aspire Serii 4715Z/4315. Instrukcja Obsługi Komputer Aspire Serii 4715Z/4315 Instrukcja Obsługi Copyright 2007. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii Aspire 4715Z/4315 Wydanie oryginalne: 08/2007 Publikacja

Bardziej szczegółowo

Komputer Aspire Serii 5710/5710Z/5310. Instrukcja Obsługi

Komputer Aspire Serii 5710/5710Z/5310. Instrukcja Obsługi Komputer Aspire Serii 5710/5710Z/5310 Instrukcja Obsługi Copyright 2007. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii Aspire 5710/5710Z/5310 Wydanie oryginalne: 05/2007

Bardziej szczegółowo

Windows Phone 8S by HTC Instrukcja obsługi

Windows Phone 8S by HTC Instrukcja obsługi Windows Phone 8S by HTC Instrukcja obsługi 2 Spis treści Spis treści Rozpakowanie Twój telefon 8 Pokrywa dolna 9 Karta SIM 10 Karta pamięci 11 Akumulator 13 Włączanie lub wyłączanie zasilania 14 Konfigurowanie

Bardziej szczegółowo

Komputer Aspire Serii 6920. Instrukcja Obsługi

Komputer Aspire Serii 6920. Instrukcja Obsługi Komputer Aspire Serii 6920 Instrukcja Obsługi Copyright 2008. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii Aspire 6920 Wydanie oryginalne: 02/2008 Publikacja ta podlega

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Q10 Smartphone Wersja: 10.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2013-10-21 SWD-20131021164144977 Spis treści Zacznij pracę... 6 Zapoznanie się z urządzeniem...6 Prezentacje wideo z cyklu Jak

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i Instrukcja obsługi Xperia P LT22i Spis treści Xperia P Instrukcja obsługi...6 Czynności przygotowawcze...7 Android co i dlaczego?...7 Przegląd...7 Przygotowanie telefonu do pracy...8 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

U Instrukcja obsługi

U Instrukcja obsługi U Instrukcja obsługi Spis treści Ważne informacje...7 Android co i dlaczego?...8 Aplikacje...8 Czynności przygotowawcze...9 Przygotowanie telefonu do pracy...9 Włączanie i wyłączanie telefonu...11 Kreator

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi telefonu komórkowego ENJOY TE1

Instrukcja obsługi telefonu komórkowego ENJOY TE1 Instrukcja obsługi telefonu komórkowego ENJOY TE1 Spis treści: 1 Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i prawidłowego uŝytkowania 2 Czyszczenie i konserwacja Produktu 3 Prawidłowe korzystanie z Telefonu 4

Bardziej szczegółowo

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM

Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM INSTRUKCJA OBSŁUGI Smartphon CAT B15, android 4.1, 5 MPix, 2000 mah IP67, DualSIM Nr produktu 358600 Strona 1 z 44 Witamy w instrukcji obsługi Smartfona Cat B15 B15 jest wodoodporny IPX7, pyłoszczelny

Bardziej szczegółowo

Palmtop Acer seria c500 Travel Companion. Instrukcja obsługi

Palmtop Acer seria c500 Travel Companion. Instrukcja obsługi Palmtop Acer seria c500 Travel Companion Instrukcja obsługi 1 Copyright 2006. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi palmtopa Acer seria c500, wersja 019 Data wydania: wrzesień

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800

Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Instrukcja obsługi Nokia Lumia 800 Wydanie 2.0 2 Spis treści Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 6 Klawisze i części 6 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 7 Wkładanie karty SIM 8 Ładowanie telefonu

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 1020 Wydanie 1.0 PL Model: Nokia 909.1 Psst... Ten przewodnik to nie wszystko... W telefonie znajduje się podręcznik użytkownika masz go zawsze pod ręką. Na ekranie startowym

Bardziej szczegółowo