MasterEdytor. Podprogram pomocniczy do programu mpfotoalbum 1.2 INSTRUKCJA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "MasterEdytor. Podprogram pomocniczy do programu mpfotoalbum 1.2 INSTRUKCJA"

Transkrypt

1 MasterEdytor Podprogram pomocniczy do programu mpfotoalbum 1.2 INSTRUKCJA 1. Przeznaczenie Program MasterEdytor przeznaczony jest do skonfigurowania wszystkich parametrów pracy programu mpfotoalbum. 2. Uruchomienie programu Uruchomienie programu wymaga zainstalowania klucza sprzętowego dostarczonego przez firmę mpsoft. Sterowniki do klucza można pobrać z jednego z poniższych adresów: link: Sentinel_HASP_Run-time_setup.zip Aby uruchomić program MasterEdytor należy kliknąć w menu START: Programy >> mpfotoalbum >> Laboratorium >> MasterEdytor lub uruchomić program mpfotoalbum, kliknąć ikonę Funkcje specjalne oraz przycisk Szablony albumów. 3. Okno główne Główne okno programu składa się z paska ikon, oraz dwóch obszarów Kategorie i Szablony albumów:

2 3.1. Pasek ikon Funkcje dostępne za pomocą ikon opisane są w dalszej części instrukcji Kategorie Wszystkie szablony albumów podzielone są na kategorie (np.,: Albumy, Kalendarze, Foto-prezenty). Użytkownik sam tworzy, usuwa i edytuje kategorie za pomocą przycisków Dodaj, Usuń i Edytuj i okna Edycja kategorii: 3.3. Edycja albumów W tej części okna głównego znajduje się wykaz szablonów albumów należących do wybranej wyżej kategorii. Szablony te użytkownik może dowolnie modyfikować w oknie Edycja albumu: Dane albumu znajdują się na zakładkach Podstawowe, Okładki i cennik, Wartości domyślne oraz Opcje.

3 Edycja albumu - zakładka Podstawowe Parametry dostępne na zakładce Podstawowe: Sekcja Strona: Szerokość Wysokość DPI Spad Rysuj znaczniki spadu Szerokość pojedynczej karty w mm. Wysokość pojedynczej karty w mm. Rozdzielczość stron. Margines strony przeznaczony na spad. Na finalnym wydruku dodaje znaczniki spadu. Sekcja Rozkładówka: Rozkładówka z 2 stron Zszywka Szerokość Pokaż wcięcie Określa czy rozkładówka zbudowana jest z 2 stron. Określa czy wyświetlać zszywkę (wcięcie) rozkładówki. Określa dodatkowe marginesy wewnętrzne na zszycie. Określa czy na obszarze roboczym ma być widoczne wcięcie stron. Sekcja Okładka: Album z okładką Poszerz okładkę albumów o Na okładkę Poszerz okładkę albumów o Na każdą rozkładówkę Dodatkowa wysokość Wewnętrzna strona okładki Określa czy album posiada okładkę. Okładka może być szersza od zwykłej rozkładówki. Dodatkową szerokość okładki wyliczana jest wg wzoru: dodatkowa_szerokosc = na_okladke + (na_rozkladowke * ilość_rozkladowek) Dodatkowa szerokość okładki w stosunku do szerokości zwykłej rozkładówki. Dodatkowa szerokość okładki doliczana na każdą rozkładówkę. Dodatkowa wysokość okładki. Określa rodzaj wewnętrznej strony okładki. Grzbiet typu Metalbind Określa grzbiet typu Metalbind Sekcja Obraz: Obraz Miniatura albumu Edycja albumu - zakładka Okładki i cennik Zakładka Okładki i cennik zawiera listę dostępnych okładek oraz cennik albumu. Dla każdego rodzaju okładki stosuje się inny cennik. Edycję wybranej okładki (w tym cennika) wykonuje się w oknie Edycja okładki. Przy edycji cennika można wykorzystać skróty klawiszowe Ctrl+Ins (dodaj wpis) i Ctrl+Del (usuń wpis). UWAGA! Dla albumów bez okładki należy utworzyć 1 wpis (dowolny typ) i przypisać mu cennik. W przypadku wybrania typu okładki z materiału dodatkowo należy wybrać typ materiału z dostępnej listy. Edycja listy materiałów opisana jest w dalszej części instrukcji. W przypadku wybrania typu okładki Z materiału ze zdjęciem należy dodatkowo ustalić parametry zdjęcia (pozycja i rozmiar) w oknie Edycja okładki na zakładce Zdjęcie na okładce Edycja albumu - zakładka Wartości domyślne Dla każdego szablonu albumu można zdefiniować domyślne parametry osadzanych przez użytkownika obiektów. Określić można np. domyślne: tło strony, szerokość ramki zdjęcia, parametry cienia.

4 Edycja albumu - zakładka Opcje Dla każdego szablonu albumu można zdefiniować dowolną listę opcji, które będą dostępne przy tworzeniu albumu. Każda opcja składa się z nazwy, oraz listy możliwych wartości do wybrania np.: Nazwa Lista wartości Rodzaj papieru Matowy Błyszczący Narożniki Proste Ukośne Okrągłe Wartością domyślną każdej opcji jest zawsze pierwsza pozycja z listy. Domyślną listę opcji dla nowego szablonu ustala się w oknie Parametry. 4. Baza danych Funkcje dotyczące bazy danych dostępne są po kliknięciu ikony okna głównego. Dostępne funkcje to: na pasku ikon Eksportuj bazę danych do kopii zapasowej Wykonanie kopii bazy danych. Kopię bazy danych wysyła się do producenta programu w celu przygotowania instalatora programu mpfotoalbum zgodnego z ustawieniami użytkownika. Importuj bazę danych do kopii zapasowej Przywrócenie bazy danych z kopii. Wybór bazy danych Zmiana bazy danych. Zazwyczaj właściwa baza danych znajduje się w pliku: o o dla Windows XP: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\mpsoft\fa\master.fdb dla Windows VISTA/7: C:\ProgramData\ mpsoft\fa\master.fdb 5. Materiały na okładki. W oknie Materiały na okładki (dostępnym po kliknięciu ikony ) definiuje się dostępne materiały na okładki. Jednym z parametrów, jaki należy przydzielić dla każdego materiału jest Typ materiału. Typy materiałów definiuje się na zakładce Typy.

5 6. Kalendarze Po kliknięciu ikony otwiera się okno, w którym można zdefiniować listę dostępnych szablonów kalendarzy. Dostępne opcje to m.in. import/eksport szablonu kalendarzy z/do plików XML, klonowanie, kasowanie i edycja szablonu. Nie ma możliwości utworzenie nowego (pustego) szablonu. W celu utworzenie nowego szablonu należy sklonować i wyedytować istniejący szablon. Edycji szablonu dokonuje się w edytorze kalendarzy: 7. Parametry W Oknie Parametry definiuje się wszystkie parametry pracy programu mpfotoalbum. Dane w tym oknie są podzielone na kilka zakładek:

6 7.1. Zakładka Firma W zakładce Firma wpisuje się wszystkie dane firmy użytkowującej program Zakładka Serwer FTP Na tej zakładce ustala się parametry serwera FTP na jaki program mpfotoalbum będzie wysyłał gotowe albumy Zakładka Aktualizacje Na zakładce Aktualizacje określa się czy i w jaki sposób program ma pobierać aktualizacje z Internetu. Dostępne są 2 rodzaje aktualizacji: Aktualizacja programu, Aktualizacja cennika.

7 Aktualizacja programu polega na pobraniu całego instalatora nowszej wersji i uruchomienia go. W parametrach podaje się link do pliku tekstowego, w którym znajduję się informacja o bieżących aktualizacjach, oraz bieżący nr wersji. Przykładowy plik informacji o aktualizacjach wygląda następująco: aktual_nr=1 instalator=http://www.firma.pl/fa/mpfotoalbum_setup.exe Plik zawiera numer bieżącej wersji pliku znajdującego się aktualnie na serwerze (do pobrania), oraz link do instalatora. Aktualizacja cennika może być wykonywana automatycznie. Aby uzyskać poprawny cennik należy po zdefiniowaniu szablonów albumów w głównym oknie kliknąć ikonę Zapisz cennik Zakładka Dane klienta Na zakładce Dane klienta określa się, jakie dane program będzie wymagał od końcowego klienta do wpisania przed wysłaniem albumu na serwer FTP. Identyfikator klienta nie jest przydzielany przez program mpfotoalbum Zakładka Powiadomienia Powiadomienia polegają na wysłaniu do firmy użytkowującej program maila z informacją o wysłaniu albumu na serwer FTP. Aby skonfigurować tą usługę należy podać dane serwera SMTP (serwer poczty wychodzącej) należącej do firmy użytkowującej program, oraz adres docelowy.

8 7.6. Zakładka Internet Na zakładce Internet wpisuje się linki do stron WWW, na których znajdują się dodatki do programu mpfotoalbum. Parametr Motywy określa link do strony, na której znajdują się dodatkowe motywy strony (tła), z jakich można korzystać przy tworzeniu albumu. Strona docelowa powinna być stroną HTML skonstruowaną w taki sposób, aby po wybraniu motywu, wyświetlał się on w całości (z rozszerzeniem JPG). Parametr Więcej okładek określa link do strony gdzie znajdują się dodatkowe informacje o okładkach. Jeśli ten link jest podany, to w Kreatorze albumu pod formatką Rodzaj okładki pojawi się link Aby zobaczyć więcej okładek kliknij tutaj.. Po kliknięciu tego linku zostanie otwarta domyślna przeglądarka internetowa z wczytaną stroną. Parametr Kliparty określa link do strony, na której znajdują się dodatki do pobrania. Strona docelowa powinna być stroną HTML skonstruowaną w taki sposób, aby po wybraniu motywu, wyświetlał się on w całości (z rozszerzeniem PNG). Kliparty to pliki PNG z obsługą przeźroczystości. Parametr Plik pomocy określa link do strony WWW zawierającej pomoc do programu. Strona pomocy otwierana jest w domyślnej przeglądarce systemowej Zakładka Kolory, ikony Na tej zakładce można zdefiniować wygląd wybranych elementów programu mpfotoalbum.

9 7.8. Zakładka Photobook Opcje programu mpphotobook. Ustala się tu język interfejsu oraz format tworzenia stron w pliku eksportu: 7.9. Zakładka Domyślne opcje albumu Na tej zakładce ustala się domyślne opcje dla nowo utworzonych szablonów albumów. Dla każdego szablonu można zmienić zestaw opcji, co opisano w punkcie Edycja albumu - zakładka Opcje. 8. Zapisz/wczytaj cennik Przycisk umożliwia zapisanie zapisu cennika do pliku tekstowego. W przypadku zmian w cenniku, taki plik można umieścić w Internecie w celu automatycznej aktualizacji cennika przez programy zainstalowane u klientów. Aby aktualizacja mogła być wykonana, należy podać link do pliku cennika w Oknie Parametry na zakładce Aktualizacje. Po kliknięciu strzałki umieszczonej przy przycisku Zapisz cennik uzyskujemy dostęp do opcji wczytania cennika z wcześniej utworzonego pliku tekstowego. UWAGA! Funkcja automatycznej aktualizacji cennika działa tylko, jeśli nie zmieniano zestawu albumów. Każde dodanie/usunięcie dowolnego albumu powoduje konieczność wygenerowania nowego pliku cennika.

10 9. Przesłanie pliku konfiguracji do mpsoft Przed przesłaniem pliku konfiguracji do firmy mpsoft należy dokładnie przetestować wszystkie parametry w programie mpfotoalbum. W celu przygotowania pliku konfiguracji należy: Kliknąć ikonę Baza danych, Wybrać Eksportuj bazę danych do kopii zapasowej. Zapisać plik *.FBK na dysk (najlepiej pod sugerowaną nazą). Tak przygotowany plik FBK przesłać do firmy mpsoft.

wersja 5.0 Podręcznik Administratora

wersja 5.0 Podręcznik Administratora wersja 5.0 Podręcznik Administratora River Jacek Bator Spółka Jawna, 30-148 Kraków, ul. Lindego 2, Polska tel. +48 012 638-66-55, fax: +48 012 636-97-36, http://www.river.com.pl e-mail: diphoto_help@river.com.pl

Bardziej szczegółowo

SANKOM Sp. z o.o. SAN Organizer WERSJA 1.0 SANKOM

SANKOM Sp. z o.o. SAN Organizer WERSJA 1.0 SANKOM SANKOM Sp. z o.o. SAN Organizer WERSJA 1.0 SANKOM 2012 SAN Organizer 1.0 Copyright by SANKOM Sp. z o.o. - Warszawa 2012 Wydawca SANKOM Sp. z o.o. ul. Płomyk a 28 02-490 Warszawa tel. (022) 863 14 95 fax

Bardziej szczegółowo

Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B

Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B Podstawowa instrukcja obsługi Platformy Solex B2B 2013 Spis treści 1. Personalizacja oferty... 4 Ważne terminy:... 4 1. System... 6 Blokada systemu... 6 Użytkownicy... 6 Ustawienia... 6 Logo w nagłówku...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Logowanie do panelu administracyjnego strony... 2 Modyfikacja wstępnej konfiguracji strony... 3 Zarządzanie stronami... 6

Bardziej szczegółowo

SKLEPICOM INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA

SKLEPICOM INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA SKLEPICOM INTEGRATOR BY CTI INSTRUKCJA Spis treści 1. Opis programu...3 2. Konfiguracja połączenia...4 2.1. Połączenie z serwerem MS SQL...5 2.2. Nawiązanie połączenia z Comarch ERP Optima...7 2.3. Połączenie

Bardziej szczegółowo

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7 Wersja 1.0 ZAWARTOŚĆ 1. PRODysk... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 7 2.1.1. Wymagania systemowe... 7 2.1.2. Przebieg instalacji...

Bardziej szczegółowo

BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika

BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika 14.02.2014 SPIS TREŚCI Spis treści... 2 Wstęp... 4 Symbole stosowane w instrukcji... 4 Czym jest backup danych?... 4 Aplikacja

Bardziej szczegółowo

Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji

Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Instrukcja aplikacji Data aktualizacji 19.09.2014r. Spis treści Aplikacja desktop...2 Wymagania...2 Proces instalacji...4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

Portal Intranetowy Ciech SA Instrukcja Dla Redaktorów. Ciech SA. Portal intranetowy Ciech SA instrukcja dla Redaktorów

Portal Intranetowy Ciech SA Instrukcja Dla Redaktorów. Ciech SA. Portal intranetowy Ciech SA instrukcja dla Redaktorów Ciech SA Portal intranetowy Ciech SA instrukcja dla Redaktorów 1 Projekt: Intranet Ciech SA Rodzaj dokumentu: Produkty \ Instrukcja Nazwa CiechSA_MOSS2007_InstrukcjaRedaktorzyPortalu_v1.0 dokumentu: Data

Bardziej szczegółowo

Moduł Raporty i Formularze

Moduł Raporty i Formularze Moduł Raporty i Formularze Wersja 3.56.303 Spis treści Słowo wstępne 3 Charakterystyka modułu Raporty i Formularze 5 1. Przeznaczenie modułu 5 2. Budowa modułu 6 3. Ikony i skróty klawiszowe 7 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@ System powstał w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.04 System zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego sprawozdawczość jednostek organizacyjnych Strona 2 z SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika ABBYY FineReader 11 2011 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje w tym dokumencie mogą się zmienić bez uprzedzenia i nie niosą żadnych zobowiązań po stronie ABBYY. Oprogramowanie opisane w tym dokumencie

Bardziej szczegółowo

SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294

SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294 Datapolis.com, ul Wiktorska 63, 02-587 Warszawa tel. (+48 22) 398-37-53; fax. (+ 48 22) 398-37-93, office@datapolis.com SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294 Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Klucz sprzętowy. Podręcznik użytkownika

Sage Symfonia Klucz sprzętowy. Podręcznik użytkownika Sage Symfonia Klucz sprzętowy Podręcznik użytkownika Wersja 2015 Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu)

Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu) Instrukcja obsługi wybranych funkcji panelu administracyjnego Integra WebShop (dot. m.in. przygotowania szablonu graficznego portalu) Integra Software Koszalin 07-2015 Logowanie do panelu administracyjnego

Bardziej szczegółowo

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE Spis treści * 1. Tworzenie kursu... 2 2. Logowanie do systemu... 3 3. Wchodzimy do kursu... 4 4. Widok strony z kursem zmiany w ustawieniach kursu... 5 5. Zmiana profilu...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS System CMS (Content Managment System) jest to aplikacja internetowa pozwalająca na łatwą aktualizację i rozbudowę strony internetowej. Osoba aktualizująca

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ELZAB KOLEKTOR CE

INSTRUKCJA ELZAB KOLEKTOR CE INSTRUKCJA ELZAB KOLEKTOR CE marzec 2012 1 / 55 SPIS TREŚCI Wstęp... 4 Licencjonowanie... 5 Programy magazynowe... 6 WF-Mag Win... 7 Subiekt GT Sfera... 7 Subiekt 5... 11 Small Business... 12 Raks SQL...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Wstęp... 4 Logowanie/wylogowanie do/z panelu administracyjnego... 5 Część systemowa... 5 Menadżer stron... 5 Lista wszystkich stron...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu QWindykacja (wydanie II 27.09.2012 r.)

Instrukcja użytkownika programu QWindykacja (wydanie II 27.09.2012 r.) Instrukcja użytkownika programu QWindykacja (wydanie II 27.09.2012 r.) Wymagania techniczne komputer z procesorem 1,5 GHz lub lepszym 512 MB pamięci RAM lub więcej system operacyjny Microsoft Windows XP

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Moduł: Detal Wersja 2014.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest Certyfikat

Bardziej szczegółowo

Ewidencja odpadów 2008

Ewidencja odpadów 2008 darsoft.pl Ewidencja odpadów 2008 System zarządzania gospodarką odpadową Uwaga! Podręcznik może nie zawierać opisu wszystkich funkcji programu. Jest to związane z jego ciągłym rozwojem. 21-07-2008 S t

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 1.01

Podręcznik użytkownika wersja 1.01 earchiwista Podręcznik użytkownika wersja 1.01 Metryka Projekt Wykonawca Produkt Opis Autorzy earchiwista SKG S.A. Podręcznik użytkownika Dokument zawiera instrukcję użytkowania programu earchiwista, służącego

Bardziej szczegółowo

Joanna Rau, Wiktor Zychla, Krzysztof Owczarek, Tomasz Zaleski, Krzysztof Biliński,

Joanna Rau, Wiktor Zychla, Krzysztof Owczarek, Tomasz Zaleski, Krzysztof Biliński, Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl Nad programem pracowali: Autor podręcznika: Redakcja: Projekt okładki: Joanna

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do Wordpresa

Wprowadzenie do Wordpresa Wprowadzenie do Wordpresa Czym jest Wordpress? Najprościej opisują to sami twórcy: WordPress jest nowoczesną, semantyczną, osobistą platformą publikacyjną, koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI. wersja 2.00.10a

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI. wersja 2.00.10a INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI wersja 2.00.10a PLATAN CTI jest produktem firmy: PLATAN Sp. z o.o. 81-855 Sopot, ul. Platanowa 2 tel. (0-58) 555 88 00, fax (0-58) 555 88 01 e-mail: platan@platan.pl,

Bardziej szczegółowo

Instalator systemu mmedica

Instalator systemu mmedica Instalator systemu mmedica Dokumentacja użytkownika wersja 3.1.1.0 data 2012-01-11 Spis treści 1. Przygotowanie do instalacji... 3 1.1. Wymagania instalatora... 3 1.2. Wymagane elementy i możliwości instalacji...

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWY PROGRAM UŻYTKOWY. Wyszukiwanie i katalogowanie

PODSTAWOWY PROGRAM UŻYTKOWY. Wyszukiwanie i katalogowanie Zintegrowane Systemy Zarządzania Biblioteką SOWA1 i SOWA2 PODSTAWOWY PROGRAM UŻYTKOWY Wyszukiwanie i katalogowanie Poznań 2011 Spis treści 1. Wstęp...3 2. Uruchomienie, główne okno programu...4 2.1. Instalowanie

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Spis Treści I Instalacja 5 1 Wymagania... 5 2 Instalacja... 6 3 Konfiguracja... serwisu licencji Mobile 11 II Konfiguracja

Bardziej szczegółowo