Test wydajnościowy listopad 2014 / 1 TESTOWANE WERSJE PROGRAMÓW..2 CO I JAK TESTOWALIŚMY 3 METODOLOGIA 3 INNE ZASADY...5 WYKRESY..

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Test wydajnościowy listopad 2014 / www.avlab.pl 1 TESTOWANE WERSJE PROGRAMÓW..2 CO I JAK TESTOWALIŚMY 3 METODOLOGIA 3 INNE ZASADY...5 WYKRESY.."

Transkrypt

1 T E S TWY DAJ NOŚ CI OWY DARMOWY CHPROGRAMÓW ANT Y WI RUS OWY CH I PAKI E T ÓW I NT E RNE TS E CURI T Y L I S T OPAD14 Dat apr zepr owadzonegot est u: paździ er ni k-l i st opad14

2 Test wydajnościowy listopad 14 / 1 WSTĘP 1 TESTOWANE WERSJE PROGRAMÓW..2 CO I JAK TESTOWALIŚMY 3 METODOLOGIA 3 INNE ZASADY...5 WYKRESY..6 JAK OCENIALIŚMY 16 PRZYZNANE CERTYFIKATY.. Tak jak i w poprzednim roku, tak i teraz przygotowaliśmy dla naszych czytelników test wydajnościowy najpopularniejszych płatnych oraz darmowych programów zabezpieczających. Niestety, w okresie badania tj. w dniach od października do listopada kilku producentów nie wydało jeszcze swoich najnowszych stabilnych wersji aplikacji. Mowa tu oczywiście o czeskim TrustPort, który na okres testu posiadał tylko wersję TrustPort Internet Security 14, to inaczej niż zdecydowana większość konkurencyjnych producentów. W podobnej sytuacji jest polski Arcabit, który jeszcze nie opublikował wersji BETA swoich najnowszych rozwiązań, oraz amerykański Comodo, jednak w tym przypadku, jako że spodziewamy się w każdej chwili stabilnej wersji numer 8, zdecydowaliśmy się na przetestowanie wersji BETA Comodo Internet Security 8. Jeśli chodzi o kryteria testu, w tym roku nie zdecydowaliśmy się na pomiar czasu pełnego skanowania systemu. Badanie takie jest na pewno ciekawe, jednak należy pamiętać, że skanowanie powinno być przede wszystkim skuteczne. Jeśli chodzi o wykorzystanie zasobów podczas skanowania, należy wziąć pod uwagę, że niektóre programy mogą wykorzystywać technologie pod różnymi nazwami, które mają za zadanie inicjować tzw. inteligentne skanowanie - w momencie kiedy użytkownik nie korzysta z komputera, procesowi skanowania przydzielany jest większy zasób mocy obliczeniowej komputera. Na pewno wielu użytkowników zauważyło, że programy antywirusowe potrafią zwolnić takie operacje jak archiwizacja i rozpakowywanie danych lub kopiowanie i otwieranie plików. Jest to oczywiście spowodowane dostępowym skanowaniem plików w czasie rzeczywistym podczas w/w operacji. Programy antywirusowe wykorzystują różne rozwiązania, by ograniczyć skanowanie do minimum np. nie skanują ponownie tych samych plików (chyba że zostały zmodyfikowane) lub nie skanują plików, które nie przenoszą wirusów. Wszystkie podobne opcje można znaleźć w ustawieniach programów. Jednak nasza rada dla wszystkich aplikacji antywirusowych jest następująca: zaraz po instalacji antywirusa przeprowadź pełne skanowanie systemu, które zaowocuje wymiernymi korzyściami dla użytkownika. Po pierwsze upewnisz się, że system jest wolny od wirusów, po drugie program antywirusowy przeskanuje pliki, co pozwoli podczas pracy lub rozrywki na mniejsze pochłanianie zasobów, gdyż pliki raz sprawdzone niekoniecznie muszą być skanowanie ponownie.

3 Test wydajnościowy listopad 14 / 2 TESTOWANE WERSJE PROGRAMÓW Nazwa programu Kraj Wersja Arcabit Internet Security 14 Polska 14/ avast! Free Antivirus Czechy avast! Internet Security Czechy AVG Antivirus Free Czechy.0.53 AVG Internet Security Czechy.0.53 Avira Free Antivirus Niemcy Avira Internet Security Niemcy Baidu Antivirus 5 Chiny Bitdefender Antivirus Free Edition Rumunia Bitdefender Internet Security Rumunia BullGuard Internet Security UK Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite USA Comodo Internet Security 8 BETA USA Dr.Web Security Space 10 Rosja Emsisoft Internet Security 9 Austria escan Internet Security with Cloud Security 14 Indie ESET Smart Security 8 Słowacja FileMedic Internet Security 14 Polska..0.9 Fortinet FortiClient 5 USA F-Secure SAFE / Internet Security Finlandia G Data Internet Security Niemcy Kaspersky Internet Security Rosja Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ Malta Malwarebytes Anti-Malware Pro USA McAfee Internet Security USA Microsoft Security Essentials USA Panda Free Antivirus Hiszpania.0.4 Panda Internet Security Hiszpania.0.4 Qihoo 360 Total Security 5 Chiny Symantec Norton Security USA Trend Micro Internet Security Japonia TrustPort Internet Security 14 Czechy Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus USA

4 Test wydajnościowy listopad 14 / 3 CO I JAK TESTOWALIŚMY? W tym roku braliśmy następujące aspekty po uwagę: czas uruchomiania systemu z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym, zużycie pamięci RAM oraz czasu procesora przez procesy antywirusa podczas działania jałowego oraz skanowania, czas kopiowania, czas archiwizacji i rozpakowywania oraz wagę programu po instalacji i pobraniu wszystkich aktualizacji sygnatur oraz plików. Aby sprawdzić wyżej wymienione aspekty, przy pomocy VMWare Workstation 9 na hoście //CPU: Athlon II X ,8GHz, //RAM: 2x4GB DDR MHz, //HDD: Seagate 500 GB SATA II 70 RPM //32MB Cache, na wirtualnym systemie Windows 7 x32 Professional + SP1 + krytyczne aktualizacje na dzień 1 września (przydzielone 2 rdzenie, 2 GB RAM) przygotowaliśmy migawkę systemu, którą przywracaliśmy po każdym teście. Dodatkowo zainstalowane zostały następujące programy: Windows Update został wyłączony, aby nie wpływał na wyniki testów. Programy antywirusowe podczas testu mogły korzystać z Internetu oraz aktualizować swoje sygnatury. Metodologia 1. Przywrócenie systemu z początkowej migawki. 2. Pobranie ze strony producenta programu antywirusowego i jego instalacja z domyślnymi ustawieniami. 3. Restart systemu i pierwszy pomiar czasu uruchomienia. 3. Aktualizacja bazy sygnatur oraz plików programu. 4. Restart systemu i drugi pomiar czasu uruchomienia. 5. Sprawdzenie zużycia zasobów w spoczynku i w trakcie skanowania. 6. Sprawdzenie czasu kopiowania. 7. Sprawdzenie czasu archiwizacji i rozpakowywania. 8. Sprawdzenie wagi programu. 9. Restart systemu i trzeci pomiar, powrót do pkt 1.

5 Test wydajnościowy listopad 14 / 4 Czas uruchamiania systemu By dokładnie zmierzyć czas uruchamiania systemu skorzystaliśmy z monitora wydajności, który wbudowany jest w system Windows. Czas mierzony był od wybrania konta użytkownika do pełnego uruchomienia systemu. Procedurę tą powtarzaliśmy trzykrotnie: po instalacji programu system uruchamiany był ponownie, po ponownym zalogowaniu się sprawdzaliśmy czas, następnie aktualizowaliśmy sygnatury oraz pliki programu, restartowaliśmy system, po uruchomieniu którego mierzony był ponownie czas. Ostatni pomiar następował po przeprowadzeniu wszystkich pozostałych testów. RAM i CPU W trakcie działania jałowego, aby dokładnie sprawdzić zapotrzebowanie na zasoby przez program antywirusowy, sprawdzaliśmy apetyt na zasoby wszystkich jego procesów, nie wliczając w to odpowiedzialnego za GUI procesu, chyba że ten był uruchamiany razem z innymi procesami automatycznie. Po aktualizacji sygnatur i plików, oraz po zrestartowaniu systemu, czekaliśmy 2-3 minuty by następnie uruchomić monitor wydajności. Podczas uruchomionej procedury zbierania danych, gdy program automatycznie aktualizował swoje sygnatury lub skanował pliki, staraliśmy się powtarzać tą czynność, aż zużycie zasobów będzie możliwe najmniejsze. Wyniki zbieraliśmy co jedną sekundę przez okres 5 minut, z czego wyliczona średnia dla każdego procesu dla RAM i CPU była sumowana, co dawało dokładny obraz użycia czasu procesora oraz pamięci RAM przez procesy programu antywirusowego. W przypadku pomiaru zasobów podczas skanowania, procedura wyglądała identycznie, z tą różnica, że do końcowego wyniku dodawaliśmy także proces odpowiedzialny za interfejs graficzny użytkownika, z którego uruchamialiśmy pełne skanowanie systemu. Czas, w którym zbieraliśmy dane również ograniczał się do 5 minut. Czas kopiowania By sprawdzić wpływ na prędkość kopiowania danych podczas skanowania dostępowego (on-access), przygotowaliśmy na partycji C:\ folder z plikami, który ważył dokładnie 2,5GB i zawierał 1 plików (ISO, EXE, JPG, ZIP, PNG, INNE). Dane z podanej wyżej lokalizacji kopiowane były do C:\user\Desktop, czas mierzono przy pomocy programu ExtremeCopy. Czas archiwizacji i rozpakowywania By zmierzyć wpływ na proces archiwizacji i rozpakowywania, wykorzystaliśmy program Easy-7 ZIP. Przygotowany folder o wadze 3 MB ze 1 plikami pakowaliśmy do archiwum.zip, a następnie rozpakowywaliśmy. Czas mierzony był wcześniej wymienionym programem. Waga programu I ostatnia kwestia, waga programu. Pomimo, że wszystkie programy w większym lub w mniejszym korzystają z dobrodziejstw chmury, wcale nie oznacza to, że we wszystkich przypadkach zajmowane przez nich miejsce na dysku będzie zredukowane do minimum. Tej właściwości nie ocenialiśmy w wynikach końcowych.

6 Test wydajnościowy listopad 14 / 5 BIERZEMY TO POD UWAGĘ Wszystkie programy testowaliśmy na jednej maszynie wirtualnej, na przywracanej migawce systemu. W ten sposób nie jest pomijana kwestia buforowania dostępu do plików przez system plików, przez co kolejny program antywirusowy może działać szybciej niż pierwszy. W większości przypadków, programy antywirusowe raz przeskanowane pliki nie sprawdzają ich ponownie, aż do ich modyfikacji. Specjalny algorytm może oceniać, czy plik został już przeskanowany, dzięki czemu program antywirusowy mógłby wypaść lepiej w teście. Z tego też powodu, uruchomienie (bez przywrócenia czystego systemu, nawet po restarcie) skanowania on-access lub ondemand powoduje, że drugi test może zostać zakończony dużo szybciej. Przeprowadzane testy w ten sposób nie są miarodajne, ponieważ najważniejsze w tym teście jest spowolnienie systemu podczas skanowania na czystych plikach. Czas skanowania w dużej mierze zależy także od priorytetu procesu lub zastosowania odpowiedniej technologii (lokalnej, lub z wykorzystaniem chmury), która polega na tym, że jeśli użytkownik podczas skanowania komputera korzysta z jego zasobów, priorytet procesu jest automatycznie ograniczony, aby nie spowalniać pracy komputera. Zasada równości W testach porównawczych, wszystkie programy powinny być poddawane testom na tej samej maszynie. System operacyjny oraz zainstalowane oprogramowanie powinny być takie same. Tworzenie obrazów systemu/partycji jest dobrym sposobem na odwzorowanie identycznych warunków testowania. Odpowiednia metodologia Wszystkie pomiary wydajności powinny być testowane na "czystych" plikach. Testowanie skanowania zainfekowanych próbek może być interesujące, ale takie przypadki są niezwykle rzadkie, a i tak większość użytkowników nie posiada setek czy tysięcy zainfekowanych plików na swoim dysku. Ponadto, ustawienia programu powinny odzwierciedlać najbardziej powszechną konfiguracją, w większości przypadków rozwiązaniem najbardziej odpowiednim są ustawienia domyślne. Aktualizacje Produkty powinny być w pełni zaktualizowane przed rozpoczęciem testów wydajności (zalecenia AMTSO), jako że niektóre produkty mogą początkowo zainstalować się z nieaktualnymi plikami programu, co może wpłynąć na wyniki testu. Testerzy powinni również zdawać sobie sprawę z potencjalnego wpływu planowanych aktualizacji systemu w testach wydajności. Automatyczna aktualizacja systemu powinna być wyłączona we wszystkich przypadkach. Proces aktualizacji może wpływać na badania i wynikające z tego zmiany w systemie mogą prowadzić do znaczących różnic.

7 Test wydajnościowy listopad 14 / 6 CZAS URUCHOMIENIA [ S ] Uruchomienie 1 Uruchomienie 2 Uruchomienie 3 Średnia Windows 7 Professional x32 SP Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ 12 Webroot SecureAnywhere Antivirus Malwarebytes Anti-Malware Pro Symantec Norton Security Qihoo 360 Total Security 5 Panda Free Antivirus 16 McAfee Internet Security Kaspersky Internet Security TrustPort Internet Security 14 F-Secure SAFE / Internet Security G Data Internet Security Fortinet FortiClient 5 ESET Smart Security 8 16 Trend Micro Internet Security avast! Internet Security Baidu Antivirus 5 AVG Internet Security avast! Free Antivirus Arcabit Internet Security Panda Internet Security FileMedic Internet Security escan Internet Security with Cloud Security AVG Antivirus Free Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite Bitdefender Internet Security 24 Bitdefender Antivirus Free Edition 24 Emsisoft Internet Security 9 27 BullGuard Internet Security Comodo Internet security 8 BETA Avira Internet Security Dr.Web Security Space Avira Free Antivirus Microsoft Security Essentials

8 Test wydajnościowy listopad 14 / 7 Ś R E D N I C Z A S U R U C HA M I A N I A S Y S T E M U [ S ] AV Windows W i n d o w s 7 P r o f e s s i o n a l x 3 2 S P 1 13 L a v a s o f t A d - A w a r e F r e e A n t i v i r u s + W e b r o o t S e c u r e A n y w h e r e A n t i v i r u s 8 M a l w a r e b y t e s A n t i - M a l w a r e P r o S y m a n t e c N o r t o n S e c u r i t y Q i h o o T o t a l S e c u r i t y 5 P a n d a F r e e A n t i v i r u s M c A f e e I n t e r n e t S e c u r i t y K a s p e r s k y I n t e r n e t S e c u r i t y T r u s t P o r t I n t e r n e t S e c u r i t y F - S e c u r e S A F E / I n t e r n e t S e c u r i t y G D a t a I n t e r n e t S e c u r i t y F o r t i n e t F o r t i C l i e n t 5 E S E T S m a r t S e c u r i t y 8 T r e n d M i c r o I n t e r n e t S e c u r i t y a v a s t! I n t e r n e t S e c u r i t y B a i d u A n t i v i r u s 5 A V G I n t e r n e t S e c u r i t y a v a s t! F r e e A n t i v i r u s A r c a b i t I n t e r n e t S e c u r i t y P a n d a I n t e r n e t S e c u r i t y F i l e M e d i c I n t e r n e t S e c u r i t y e S c a n I n t e r n e t S e c u r i t y w i t h C l o u d S e c u r i t y 1 4 A V G A n t i v i r u s F r e e C h e c k P o i n t Z o n e A l a r m I n t e r n e t S e c u r i t y S u i t e B i t d e f e n d e r I n t e r n e t S e c u r i t y B i t d e f e n d e r A n t i v i r u s F r e e E d i t i o n E m s i s o f t I n t e r n e t S e c u r i t y 9 B u l l G u a r d I n t e r n e t S e c u r i t y C o m o d o I n t e r n e t s e c u r i t y 8 B E T A A v i r a I n t e r n e t S e c u r i t y D r. W e b S e c u r i t y S p a c e 1 0 A v i r a F r e e A n t i v i r u s M i c r o s o f t S e c u r i t y E s s e n t i a l s 32

9 Test wydajnościowy listopad 14 / 8 CPU w spoczynku [ % ] Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ Webroot SecureAnywhere Antivirus 8 Kaspersky Internet Security ESET Smart Security 8 Qihoo 360 Total Security 5 Panda Internet Security AVG Internet Security TrustPort Internet Security 14 G Data Internet Security McAfee Internet Security F-Secure SAFE / Internet Security Fortinet FortiClient 5 Bitdefender Internet Security BullGuard Internet Security Panda Free Antivirus escan Internet Security with Cloud Security 14 Malwarebytes Anti-Malware Pro Bitdefender Antivirus Free Edition AVG Antivirus Free Arcabit Internet Security 14 Baidu Antivirus 5 Emsisoft Internet Security 9 avast! Internet Security Avira Free Antivirus avast! Free Antivirus Comodo Internet security 8 BETA Avira Internet Security Symantec Norton Security Trend Micro Internet Security Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite FileMedic Internet Security 14 0,005 0,010 0,031 0,036 0,037 0,047 0,047 0,048 0,058 0,063 0,063 0,063 0,074 0,084 0,092 0,114 0,126 0,4 0,167 0,9 0,2 0,3 0,2 0,5 0,348 0,364 0,464 0,502 0,565 0,830 0,850 Dr.Web Security Space 10 5,5

10 Test wydajnościowy listopad 14 / 9 RAM w spoczynku [ MB ] Microsoft Security Essentials Bitdefender Antivirus Free Edition 5 6 Comodo Internet security 8 BETA escan Internet Security with Cloud Security 14 Symantec Norton Security Panda Internet Security Avira Free Antivirus avast! Free Antivirus Avira Internet Security avast! Internet Security G Data Internet Security Panda Free Antivirus Trend Micro Internet Security Baidu Antivirus 5 FileMedic Internet Security TrustPort Internet Security 14 Qihoo 360 Total Security 5 AVG Internet Security AVG Antivirus Free Kaspersky Internet Security Fortinet FortiClient 5 Emsisoft Internet Security 9 Dr.Web Security Space 10 F-Secure SAFE / Internet Security ESET Smart Security 8 Malwarebytes Anti-Malware Pro McAfee Internet Security BullGuard Internet Security Arcabit Internet Security 14 Bitdefender Internet Security Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite 2

11 Test wydajnościowy listopad 14 / 10 CPU skanowanie [ % ] Microsoft Security Essentials escan Internet Security with Cloud Security 14 Fortinet FortiClient 5 Avira Free Antivirus avast! Free Antivirus Avira Internet Security avast! Internet Security Symantec Norton Security Webroot SecureAnywhere Antivirus 8 Comodo Internet security 8 BETA Panda Internet Security Qihoo 360 Total Security 5 Panda Free Antivirus AVG Internet Security G Data Internet Security Baidu Antivirus 5 AVG Antivirus Free Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite Bitdefender Antivirus Free Edition Kaspersky Internet Security F-Secure SAFE / Internet Security Dr.Web Security Space 10 FileMedic Internet Security 14 Arcabit Internet Security 14 TrustPort Internet Security 14 Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ ESET Smart Security 8 Bitdefender Internet Security Emsisoft Internet Security 9 Malwarebytes Anti-Malware Pro 0,835 1,098 2,599 3,076 3,4 3,814 4,391 6,4 6,451 7,168 7,576 8, 9,847 11,8 11,368 12,38 13,03 14,024 14,702 16,541,351,395,424,086,262 26,551 27,5 30,934 32,447 33,857 BullGuard Internet Security Trend Micro Internet Security 47,609 51,664 McAfee Internet Security 63,9

12 Test wydajnościowy listopad 14 / 11 RAM skanowanie [ MB ] Webroot SecureAnywhere Antivirus 8 Comodo Internet security 8 BETA Microsoft Security Essentials escan Internet Security with Cloud Security 14 avast! Free Antivirus avast! Internet Security Symantec Norton Security FileMedic Internet Security 14 Panda Internet Security Baidu Antivirus 5 AVG Internet Security Bitdefender Antivirus Free Edition Panda Free Antivirus AVG Antivirus Free Fortinet FortiClient 5 92 G Data Internet Security ESET Smart Security 8 Kaspersky Internet Security Trend Micro Internet Security Dr.Web Security Space 10 Qihoo 360 Total Security F-Secure SAFE / Internet Security 144 Avira Free Antivirus TrustPort Internet Security 14 Arcabit Internet Security 14 Avira Internet Security BullGuard Internet Security Bitdefender Internet Security Emsisoft Internet Security 9 McAfee Internet Security Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ 2 Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite 2 Malwarebytes Anti-Malware Pro 268

13 Test wydajnościowy listopad 14 / 12 Czas kopiowania [ s ] Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ escan Internet Security with Cloud Security 14 FileMedic Internet Security 14 Windows 7 Professional x32 SP1 Trend Micro Internet Security Malwarebytes Anti-Malware Pro Emsisoft Internet Security 9 AVG Internet Security Panda Internet Security avast! Internet Security Fortinet FortiClient 5 Avira Free Antivirus McAfee Internet Security Qihoo 360 Total Security 5 ESET Smart Security 8 Baidu Antivirus 5 Panda Free Antivirus Bitdefender Internet Security Avira Internet Security Webroot SecureAnywhere Antivirus 8 Comodo Internet security 8 BETA G Data Internet Security AVG Antivirus Free F-Secure SAFE / Internet Security Bitdefender Antivirus Free Edition Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite BullGuard Internet Security Symantec Norton Security avast! Free Antivirus Dr.Web Security Space 10 TrustPort Internet Security 14 Microsoft Security Essentials Kaspersky Internet Security Arcabit Internet Security

14 Test wydajnościowy listopad 14 / 13 Archiwizacja [ s ] Panda Free Antivirus Malwarebytes Anti-Malware Pro Qihoo 360 Total Security 5 Panda Internet Security escan Internet Security with Cloud Security 14 Emsisoft Internet Security 9 McAfee Internet Security Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ ESET Smart Security 8 BullGuard Internet Security Bitdefender Internet Security Symantec Norton Security FileMedic Internet Security 14 Windows 7 Professional x32 SP1 G Data Internet Security Webroot SecureAnywhere Antivirus 8 Baidu Antivirus 5 avast! Free Antivirus Avira Internet Security AVG Internet Security F-Secure SAFE / Internet Security Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite Avira Free Antivirus TrustPort Internet Security 14 avast! Internet Security Dr.Web Security Space 10 Comodo Internet security 8 BETA Arcabit Internet Security 14 Trend Micro Internet Security Fortinet FortiClient 5 AVG Antivirus Free Kaspersky Internet Security 68 Microsoft Security Essentials 75 Bitdefender Antivirus Free Edition 160

15 Test wydajnościowy listopad 14 / 14 Rozpakowywanie [ s ] escan Internet Security with Cloud Security 14 8 Qihoo 360 Total Security 5 Dr.Web Security Space 10 Bitdefender Internet Security Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ Fortinet FortiClient 5 Comodo Internet security 8 BETA FileMedic Internet Security 14 Symantec Norton Security Windows 7 Professional x32 SP1 Malwarebytes Anti-Malware Pro Avira Free Antivirus AVG Internet Security avast! Internet Security Kaspersky Internet Security McAfee Internet Security avast! Free Antivirus Panda Free Antivirus Arcabit Internet Security 14 TrustPort Internet Security 14 Avira Internet Security Emsisoft Internet Security 9 G Data Internet Security Trend Micro Internet Security F-Secure SAFE / Internet Security Panda Internet Security Webroot SecureAnywhere Antivirus 8 37 Baidu Antivirus 5 Bitdefender Antivirus Free Edition BullGuard Internet Security 51 AVG Antivirus Free 54 Microsoft Security Essentials 59 ESET Smart Security 8 62 Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite 68

16 Test wydajnościowy listopad 14 / Rozmiar po instalacji [ MB ] Webroot SecureAnywhere Antivirus 8 1 Microsoft Security Essentials Malwarebytes Anti-Malware Pro Dr.Web Security Space AVG Antivirus Free BullGuard Internet Security ESET Smart Security 8 AVG Internet Security G Data Internet Security Panda Internet Security Qihoo 360 Total Security 5 Panda Free Antivirus Kaspersky Internet Security McAfee Internet Security Bitdefender Antivirus Free Edition Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite Baidu Antivirus 5 Arcabit Internet Security 14 Emsisoft Internet Security Symantec Norton Security avast! Free Antivirus Bitdefender Internet Security Comodo Internet security 8 BETA FileMedic Internet Security 14 F-Secure SAFE / Internet Security TrustPort Internet Security 14 Avira Free Antivirus Avira Internet Security Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ Trend Micro Internet Security Fortinet FortiClient 5 avast! Internet Security escan Internet Security with Cloud Security

17 Test wydajnościowy listopad 14 / 16 Średni czas uruchamiania systemu, Windows 7: 13 sekund 13-16: 4pkt. -: 3pkt. -24: 2pkt. -28: 1pkt. 29< : 0pkt. Kopiowanie, Windows 7: 7 sekund 000-0: 4pkt : 3pkt : 2pkt : 1pkt. 401< : 0pkt. Archiwizacja, Windows 7: 36 sekund 00-45: 4pkt : 3pkt : 2pkt : 1pkt. 73< : 0pkt. Rozpakowywanie, Windows 7: sekund 00-: 4pkt. -: 3pkt : 2pkt : 1pkt. 32< : 0pkt. CPU [ % ] spoczynek i skanowanie 00-10: 4pkt. 11-: 3pkt. -30: 2pkt : 1pkt. 41< : 0pkt. RAM [ MB ] spoczynek i skanowanie 00-75: 4pkt. 76-0: 3pkt. 1-5: 2pkt : 1pkt. 301< : 0pkt. Finalna punktacja 32-28: certyfikat Best : certyfikat Best++ -: certyfikat Good+ -0: jakość przeciętna

18 Test wydajnościowy listopad 14 / Skrócona nazwa programu Śr. CU* PKT Kopiowanie PKT Archiwizacja PKT Rozpakowywanie PKT CPU PKT RAM PKT CPU** PKT RAM** PKT Suma avast! IS , , AVG IS , , escan IS with Cloud , , TS , , avast! Free , , FortiClient , , Panda Free , , Norton Security , , Comodo IS 8 BETA , , FileMedic IS , , G Data IS , , Webroot SA , , Avira Free , , Ad-Aware Free , , Panda IS , , Avira IS , , Baidu , , Kaspersky IS , ,

19 Test wydajnościowy listopad 14 / MBAM Pro , , McAfee IS , , TrustPort IS , , Bitdefender IS , , Dr.Web SS , , Emsisoft IS , , ESET SS , , Trend Micro IS , , AVG Free , , F-Secure SAFE / IS , , Arcabit , , Bitdefender Free , , ZoneAlarm IS , , BullGuard IS , , Microsoft SE , *Średni czas uruchomienia systemu, **CPU i RAM podczas skanowania.

20 Test wydajnościowy listopad 14 / PKT. avast! Internet Security AVG Internet Security escan Internet Security with Cloud Total Security 5 avast! Free Antivirus Fortinet FortiClient 5 Panda Free Antivirus Symantec Norton Security Comodo Internet Security 8 BETA FileMedic Internet Security 14 G Data Internet Security 27- PKT. Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus 8 Avira Free Antivirus Lavasoft Ad-Aware Free Antivirus+ Panda Internet Security Avira Internet Security Baidu Antivirus 5 Kaspersky Internet Security Malwarebytes Anti-Malware Pro McAfee Internet Security TrustPort Internet Security 14 Bitdefender Internet Security Dr.Web Security Space 10.0 Emsisoft Internet Security 9 ESET Smart Security 8 Trend Micro Internet Security - PKT. AVG Antivirus Free F-Secure SAFE / Internet Security Arcabit Internet Security 14 Bitdefender Antivirus Free Edition Check Point ZoneAlarm Internet Security Suite BullGuard Internet Security Microsoft Security Essentials --- Kontakt w sprawie testów dla producentów: Przyznane certyfikaty do pobrania w wysokiej rozdzielczości

21 Test wydajnościowy listopad 14 / O AVLab AVLab skupia w jednym miejscu miłośników oprogramowania antywirusowego oraz bezpieczeństwa w Internecie. Nasze działania obejmują testowanie programów i dzielenie się wynikami z naszych analiz ze wszystkimi użytkownikami Internetu. Nie jesteśmy kontrolowani i/lub powiązani w jakikolwiek sposób z żadnym producentem oprogramowania. Testy AVLab są niezależne i odbywają się w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Nie należy kierować się naszymi wynikami, jako ostateczną decyzją w wyborze programu antywirusowego. W celu dokonania ostatecznego wyboru, sugerujemy zapoznać się także z testami innych niezależnych laboratoriów, które korzystają z różnych metod i technik testowania oprogramowania antywirusowego. Ponadto, decyzje w wyborze zależą od osobistych preferencji, dostępności niezbędnych funkcji, skuteczności, wykrywalności, wpływu na wydajność systemu, wyglądu interfejsu, ceny, łatwości użytkowania, kompatybilności, języka, wsparcia technicznego i wielu innych cech.

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie antywirusowym avast! Free Antivirus 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej

Bardziej szczegółowo

Szkolenie techniczne. Kopalnia wiedzy o rozwiązaniach firmy G Data dla biznesu. Go safe. Go Safer. G Data.

Szkolenie techniczne. Kopalnia wiedzy o rozwiązaniach firmy G Data dla biznesu. Go safe. Go Safer. G Data. Szkolenie techniczne Kopalnia wiedzy o rozwiązaniach firmy G Data dla biznesu Go safe. Go Safer. G Data. -2- Spis treści 1. G Data ClientSecurity Enterprise... 4 1.1. G Data ClientSecurity Business...4

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15 Suite CD, Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48

Bardziej szczegółowo

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4. Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.8 1 SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 4 O firmie ALWIL Software a.s.... 4 Dalsza pomoc... 4 Zagrożenia dla komputera... 5 Czym

Bardziej szczegółowo

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds NOD32 Antivirus 3.0 Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 3.0...4 1.1 Nowości...

Bardziej szczegółowo

Rodzaje wirusów komputerowych - Pharming - Wirus makro - Wirus pocztowy - Polimorficzny - Koń trojański - Wirus Boot sector - Dialer 29.03.

Rodzaje wirusów komputerowych - Pharming - Wirus makro - Wirus pocztowy - Polimorficzny - Koń trojański - Wirus Boot sector - Dialer 29.03. 29.03.2015 Temat. Wirusy komputerowe. Jak działają i co powodują. Temat. Programy antywirusowe i rodzaje programów antywirusowych. Wirus komputerowy - to program komputerowy posiadający zdolność replikacji

Bardziej szczegółowo

AVG Anti-Virus 2012. Podręcznik użytkownika. Wersja dokumentu 2012.20 (3/29/2012)

AVG Anti-Virus 2012. Podręcznik użytkownika. Wersja dokumentu 2012.20 (3/29/2012) AVG Anti-Virus 2012 Podręcznik użytkownika Wersja dokumentu 2012.20 (3/29/2012) Copyright AVG Technologies CZ, s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich właścicieli.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika G Data Business Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Copyright

Bardziej szczegółowo

Funkcja Live Migration systemu Windows Server 2008 R2 Hyper-V

Funkcja Live Migration systemu Windows Server 2008 R2 Hyper-V Funkcja Live Migration systemu Windows Server 2008 R2 Hyper-V Dokument oficjalny Opublikowano: 9 sierpnia Niniejszy dokument jest dokumentem wstępnym, który przed ostatecznym, komercyjnym udostępnieniem

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr Zespół Ubuntu.pl Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr wersja 1.0 16 maja 2014 Spis treści Spis treści Spis treści 1 Wstęp.................... 2 1.1 O Ubuntu................ 2 1.2 Dlaczego warto zmienić

Bardziej szczegółowo

PodrÊcznik U ytkownika

PodrÊcznik U ytkownika Wies³aw M. Tr mpczy¼ski PodrÊcznik U ytkownika 2009 W.T. 1 Spis treści Projekt EOS założenia ogólne...3 Bardzo ogólnie...3 Bardziej szczegółowo...3 Zalety i Wady...4 Dodatkowe informacje...4 Instalacja

Bardziej szczegółowo

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika G Data Security 2015 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Professional Plus. Pomoc. Antywirus Antyspam Zapora. Copyright 2006 SOFTWIN

Professional Plus. Pomoc. Antywirus Antyspam Zapora. Copyright 2006 SOFTWIN Professional Plus Pomoc Antywirus Antyspam Zapora Copyright 2006 SOFTWIN BitDefender 9 Professional Plus BitDefender 9 Professional Plus Pomoc SOFTWIN Data wydania 2006.04.17 Build 9.5 Copyright 2006 SOFTWIN

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI NARZĘDZIA POCZĄTKI ATAK. 12 Mks_vir 9.0 wersja DOM PLUS

SPIS TREŚCI NARZĘDZIA POCZĄTKI ATAK. 12 Mks_vir 9.0 wersja DOM PLUS SPIS TREŚCI jest wydawany przez Software Press Sp. z o.o. SK Prezes wydawnictwa: Paweł Marciniak Redaktor naczelny: Katarzyna Dębek katarzyna.debek@software.com.pl Redaktor prowadzący: Tomasz Przybylski

Bardziej szczegółowo

Firma Trend Micro Incorporated zastrzega sobie prawo do wprowadzania bez wcześniejszej zapowiedzi zmian w tym dokumencie oraz w opisanych w nim

Firma Trend Micro Incorporated zastrzega sobie prawo do wprowadzania bez wcześniejszej zapowiedzi zmian w tym dokumencie oraz w opisanych w nim TM TREND MICRO OfficeScan Client/Server Edition 8 dla korporacji i średnich firm TM Podręcznik instalacji i wdrożenia Podręcznik instalacji i wdrożenia www.trendmicro-europe.com Kod produktu: OSPM83306/70727

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 4.2 lub nowszej) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Spis treści 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Nowości... 4 1.2 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

G DATA AntiVirus 2008. Podręcznik użytkownika

G DATA AntiVirus 2008. Podręcznik użytkownika G DATA AntiVirus 2008 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2009 BitDefender BitDefender Total Security 2010 Podręcznik użytkownika Data wydania 2009.08.27 Copyright 2009 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

Hard Disk Manager 12 Professional

Hard Disk Manager 12 Professional Paragon Software Poland Sp. z o.o ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Hard Disk Manager 12 Professional

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo przeglądarek internetowych

Bezpieczeństwo przeglądarek internetowych Bezpieczeństwo przeglądarek internetowych Ochrona użytkownika przed atakami na SSL/TLS Zespół Bezpieczeństwa PCSS security@man.poznan.pl Wachlarz serwisów internetowych dostępnych dla użytkownika masowego

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 11 Home

Backup & Recovery 11 Home Paragon-Software Poland Sp. z o.o. ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl Email: kontakt@paragon-software.pl Backup & Recovery 11 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1: Instalacja...5

Rozdział 1: Instalacja...5 F-Secure Internet Security 2014 F-Secure Internet Security 2014 Spis treści 2 Spis treści Rozdział 1: Instalacja...5 1.1 Przed pierwszą instalacją...6 1.2 Instalowanie produktu po raz pierwszy...7 1.3

Bardziej szczegółowo

CORE Edycja Specjalna - 2011. Testwarez 2011. 10-11 października we Wrocławiu

CORE Edycja Specjalna - 2011. Testwarez 2011. 10-11 października we Wrocławiu CORE Edycja Specjalna - 2011 Testwarez 2011 10-11 października we Wrocławiu Wprowadzenie Testwarez 2011 INDEX 04 Redakcja... 04 Od redakcji Testwarez 2011 05 Automatyczne Testy Eksploracyjne Zbigniew

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT SECURITY

ESET ENDPOINT SECURITY ESET ENDPOINT SECURITY Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / 2003 / 2008 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT SECURITY Copyright

Bardziej szczegółowo

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2003 / 2003 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Porównanie wydajności popularnych skryptów forów internetowych

Porównanie wydajności popularnych skryptów forów internetowych Uniwersytet Śląski Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Szymon Bluma Praca licencjacka Porównanie wydajności popularnych skryptów forów internetowych Promotor: dr Tomasz Powierża Katowice, 2008 Zabrania

Bardziej szczegółowo

Drive Backup. Podręcznik użytkownika

Drive Backup. Podręcznik użytkownika Drive Backup Podręcznik użytkownika Drive Backup 2 / 36 Quick User's Manual Spis treści Drive Backup... 1 1 O programie Drive Backup... 4 1.1 WERSJE OPROGRAMOWANIA DRIVE BACKUP...6 1.1.1 WERSJA PERSONAL...6

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32

Kontakt. System Antywirusowy NOD32 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1172 Orange Ave ul. Pszczyńska 15 Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11

Bardziej szczegółowo