ANDERSIA BUSINESS CENTRE ukończona! Witamy PricewaterhouseCoopers w sercu biznesu przy Placu Andersa w Poznaniu! From vision to reality.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ANDERSIA BUSINESS CENTRE ukończona! Witamy PricewaterhouseCoopers w sercu biznesu przy Placu Andersa w Poznaniu! From vision to reality."

Transkrypt

1 ANDERSIA BUSINESS CENTRE ukończona! Witamy PricewaterhouseCoopers w sercu biznesu przy Placu Andersa w Poznaniu! From vision to reality. 15 listopada, 2012 r. Prace budowlane Andersia Business Centre (ABC), wspólnego przedsięwzięcia Von der Heyden Group i Miasta Poznań zostały zakończone zgodnie z planem. W październiku 2012 r., Inwestor odebrał plac budowy od Generalnego Wykonawcy - Porr (Polska) S.A. z ukończonym wysokiej klasy A budynkiem o łączonej funkcji biurowej oraz handlowej. Z Andersia Business Centre, po zrealizowanych wcześniej projektach: Andersii Tower oraz Poznańskim Centrum Finansowym, Plac Andersa stał się prawdziwym centrum biznesu w Poznaniu, przyciągającym uznanych na rynku Najemców, jak np.: Bank Zachodni WBK, Polkomtel, Franklin Templeton, Ernst & Young, IKB Leasing oraz wielu innych. Obecnie Andersia Business Centre jest w trakcie negocjowania kilku znaczących umów najmu i z przyjemnością informujemy, że właśnie została podpisana długoterminowa umowa najmu na ok. 800 m2 z PricewaterhouseCoopers, jedną z wiodących globalnych firm doradczych z "Wielkiej Czwórki". Firma Knight Frank działała jako doradca przy tej transakcji.

2 Sven von der Heyden, Właściciel Von der Heyden Group, powiedział: Cieszę się, że powtórzyliśmy wielki sukces PFC i Andersii Tower i wygląda na to, że Andersia Business Centre potwierdziła, że udało się już po raz trzeci, choć tym razem w dużo bardziej wymagających warunkach rynkowych. Chciałbym podziękować firmie PricewaterhouseCoopers za to, że ponownie obdarzyła nas zaufaniem i życzymy jej, aby w swoim nowym biurze w ABC czuła się jak w domu podobnie jak w pierwszym zrealizowanym przez VDHG projekcie biurowym w Warszawie w 1997 r. Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować i złożyć wyrazy uznania wszystkim naszym Partnerom zaangażowanym w projekt: Architektom Pani Ewie i Stanisławowi Sipińskim, Generalnemu Wykonawcy Porr (Polska), Kierownikowi Projektu firmie Probuild, Bankowi Zachodniemu WBK, naszym doradcom firmie Knight Frank, oraz całemu Zespołowi za włożony wysiłek w realizację tego marzenia. Jesteśmy przekonani, że ABC nie jest naszym ostatnim słowem przy Placu Andersa w Poznaniu, ponieważ w planach mamy jeszcze jeden projekt w tej lokalizacji. Adam Trybusz, Prezes Zarządu Andersia Business Centre Sp. z o.o. i Dyrektor Zarządzający Von der Heyden Group w Poznaniu, powiedział: Średnio co pięć lat na Placu Andersa przybywa kolejny obiekt, każdy jest inny, i każdy jest kodem swoich czasów, każdy jest też swoistym wyzwaniem, ryzykiem trudnym do podjęcia, ale dającym niebywałą satysfakcję kiedy staje się faktem i powala na kolana wszelkie przeciwności losu i malkontenctwa. Jest ogromną radością wielu ludzi. Jest też przykładem wielkiego zaufania wzajemnego. Wierzymy, że dzięki współpracy z Miastem Poznań, dzięki zaufaniu jakim zostaliśmy obdarzeni, potwierdzonym w projekcie ABC zaufaniu banku finansującego BZ WBK S.A. - lidera w finansowaniu projektów rynku nieruchomości, za kilka lat powstanie kolejny budynek, a wraz z nim wspólnie będziemy budować i pielęgnować markę Miasta. Poznań Miasto Know How, to bowiem nie certyfikat ISO Urzędu Miasta, to nasze mieszkańców miasta, biznesu i nauki ID, to też zobowiązanie nas wszystkich. Powinno nas cieszyć to co osiągnęliśmy, ale nigdy nie powinno nas to usypiać, a Poznań wymaga dzisiaj przebudzenia z historycznego stanu dobrego samopoczucia.

3 PODSTAWOWE INFORMACJE O ANDERSIA BUSINESS CENTRE: Lokalizacja: Plac Andersa, ścisłe centrum Poznania Wartość inwestycji: 33 mln Euro Powierzchnia użytkowa: m 2 Powierzchnia wynajmowalna: wysokiej klasy powierzchnia biurowa w 5 kondygnacyjnym budynku (całość m 2, m 2 na każdym piętrze) parter nowoczesna powierzchnia handlowa (2.300 m 2 ) Dwupoziomowy garaż podziemny: 140 miejsc parkingowych Zakończenie budowy: październik 2012 r. Inwestor i deweloper: Architekt: Kierownik Projektu: Generalny Wykonawca: Wyłączny Agent oraz doradca finansowy : Bank Finansujący: Von der Heyden Group Andersia Business Centre Sp. z o.o. Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o. Probuild Sp. z o.o. PORR (Polska) S.A. Knight Frank Sp. z o.o. Bank Zachodni WBK S.A. PROJEKT ABC: Andersia Business Centre (ABC) jest wspólnym przedsięwzięciem Von der Heyden Group i Miasta Poznań, zlokalizowanym w samym centrum Poznania. ABC stanowi trzeci etap zagospodarowania Placu Andersa. Realizacja projektu ABC jest prowadzona przez spółkę celową Andersia Business Centre Sp. z o.o. Pierwszy etap zabudowy, Poznańskie Centrum Finansowe (I nagroda w konkursie Najbardziej Inteligentny Budynek Roku 2001 ), jak również drugi etap, Andersia Tower (nagroda I stopnia Budowa Roku 2007 ), to również projekty zrealizowane przez Von der Heyden Group. Budynek Poznańskiego Centrum Finansowego został sprzedany w grudniu 2004 r. Funduszowi AIB Polonia Property Fund S.a.r.l. Budynek Andersia Tower został sprzedany w styczniu 2008 r. Funduszowi DEKA Immobilien.

4 Budowa Andersia Business Centre zakończyła się w październiku 2012 roku. ABC to nowoczesny kompleks biurowy z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi i dwoma podziemnymi (140 miejsc parkingowych) o powierzchni użytkowej ok m 2. ABC jest zlokalizowana przy ul. Królowej Jadwigi, w sąsiedztwie Starego Rynku, Starego Browaru oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wartość inwestycji to ok. 33 mln Euro. Budynek ABC został zaprojektowany w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich, gdzie powstały również poprzednie dwie fazy zagospodarowania Placu Andersa. Kierownikiem Projektu była firma Probuild Sp. z o.o. Komercjalizacja i doradztwo finansowe zostały powierzone firmie Knight Frank Sp. z o.o. Obecnie Andersia Business Centre jest w trakcie procedury nadawania certyfikatu LEED dla budynków zrównoważonych. Najemcy skorzystają m.in. z wysokowydajnych technologii pozwalających na ograniczenie zużycia energii i wody, oraz zastosowanych w budynku zdrowych materiałów wykończeniowych. LOKALIZACJA I DOSTĘPNOŚĆ ABC: Budynek ABC zamyka kompozycję przestrzenną Placu Andersa razem z planowanymi dwoma budynkami mającymi w przyszłości powstać na lewo od ABC. Uzupełnią one harmonijnie przestrzeń pomiędzy hotelem Nowotel a ABC i Andersią Tower. Nowoczesny budynek ABC tworzy reprezentacyjną pierzeję przy ul. Królowej Jadwigi. Dodatkowo, pomiędzy Andersią Tower a ABC, powstał nowoczesny pasaż miejski, oświetlony i zagospodarowany, tworzący przejście między budynkami do nowopowstałego wewnętrznego placu pomiędzy Andersią Tower a ABC. Razem z sąsiadującym Starym Browarem powstaje tętniące życiem swoiste centrum biurowo-hotelowo-handlowe w Poznaniu. Andersia Business Centre znajdując się w ścisłym centrum Poznania dysponuje dogodnymi połączeniami komunikacyjnymi i jest otoczona gęstą siecią dróg publicznych. Obiekt położony jest przy ulicy Królowej Jadwigi, która znajduje się w odległości 7 km od autostrady A2. ABC ma

5 dobry i szybki dojazd do lotniska pasażerskiego Ławica, który zajmuje ok. 20 minut. Dotarcie do głównych krajowych dworców: autobusowego i kolejowego to ok. 15 minutowy spacer. Ponad osób mieszka w promieniu 20 minut jazdy od budynku ABC. Plac Andersa stanowi zakończenie osi kulturalno-rozrywkowo-handlowej biegnącej wzdłuż Starego Rynku i ulicy Półwiejskiej. ABC jako budynek biurowy z powierzchnią handlową, łącznie z okolicznymi obiektami tworzy wyjątkowo atrakcyjny obszar centrotwórczy. ZAANGAŻOWANIE LOKALNE: Partnerstwo publiczno-prywatne szczególnie zobowiązuje do promocji miasta, jego kultury i historii. Inwestor uczestniczy w życiu miasta, nie tylko angażuje się w sponsorowanie kultury, sztuki, czy uczestniczy w akcjach społecznych, funduje stypendia, ale również podejmuje własne inicjatywy. Przykładem jest fontanna - rzeźba Brama Czasu - dzieło prof. Andrzeja Bednarczyka umieszczone przy Placu Andersa przed wejściem do hotelu IBB Andersia, czy też nowoczesna kompozycja luster Tomasza Wojtkowiaka zamykająca nowo stworzony nowoczesny pasaż pomiędzy ABC i IBB Andersia Hotel. Do wcześniejszych przedsięwzięć należały m.in. budowa Pomnika Cyryla Ratajskiego - pierwszego Prezydenta Miasta Poznania, czy też wspieranie budowy Pomnika Polskich Kryptologów, upamiętniającego trzech obywateli Poznania, którzy odkodowali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Innym przykładem jest obecność przy budowie popiersia Romana Wilhelmiego - znakomitego aktora urodzonego w Poznaniu - odsłoniętego r. przy skwerze jego imienia. Od kilku lat VDHG wspiera również zawody konne O Memoriał Pana Macieja Frankiewicza, byłego wiceprezydenta Poznania i wielkiego sportowca. Oprócz wspomnianych przedsięwzięć, Von der Heyden Group ze swoimi spółkami aktywnie wspiera różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Podczas swojej obecności w Poznaniu, Grupa była patronem i wspierała m.in. takie wydarzenia jak: koncert Garricka Ohlssona, koncerty Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewiczaw Poznaniu, Festiwal Teatralny Malta, koncerty Poznańskiego Chóru Chłopięcego, była generalnym sponsorem trasy koncertowej "Przed debiutem w Carnegie Hall," młodego gitarzysty - Łukasza Kuropaczewskiego, który jako pierwszy polski gitarzysta wystąpił w sławnej sali koncertowej - Carnegie Hall w Nowym Yorku. Jedną z ostatnich inicjatyw Von der Heyden Group, w październiku 2012 r., była ufundowana przez VDHG plenerowa wystawa fotografii poświęcona architekturze współczesnej i dziełom sztuki największej dzielnicy biznesu w Europie podparyskiej La Défense, która została zaprezentowana w nowoczesnym pasażu pomiędzy ABC i IBB Andersia Hotel. Wystawie towarzyszyła konferencja na temat Rozwoju Przestrzennego Miasta Poznania pod honorowym patronatem Ambasadora Francji w Polsce i Prezydenta Miasta Poznania.

6 Von der Heyden Group: Międzynarodowy Deweloper i Inwestor działający na rynku od 1989 roku. VDHG przez ponad 23 lata doświadczenia na rynku nieruchomości poznała jego szczególny charakter i cieszy się zaufaniem lokalnych oraz międzynarodowych banków, jak również innych instytucji finansowych. VDHG specjalizuje się w realizacji wysokiej klasy projektów komercyjnych, jak również w renowacji budynków zabytkowych, za co została uhonorowana licznymi nagrodami. W ostatnich latach, VDHG stała się głównym udziałowcem grupy hotelowej IBB Hotel Collection, która zarządza wysokiej klasy hotelami - głównie czterogwiazdkowymi: w Polsce, Niemczech i w Hiszpanii. Łączna wartość inwestycji na rynku nieruchomości poczyniona przez spółki VDHG przekroczyła kwotę 300 mln Euro. Do końca 2013 roku, VDHG zainwestuje w Niemczech, Polsce i w Hiszpanii ok. 150 mln Euro, co określi łączną wartość inwestycji na poziomie ok. 450 mln Euro. Dalsze informacje i zrealizowane projekty: Dodatkowe informacje: Kinga Konińska, Head of Corporate Communication Von der Heyden Group Liberty Corner ul. Mysia Warszawa Tel , Fax:

Biuranet.pl. Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park. Jones Lang LaSalle GTC. e-magazyn. Nr 2. Europlan

Biuranet.pl. Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park. Jones Lang LaSalle GTC. e-magazyn. Nr 2. Europlan Biuranet.pl e-magazyn 05/2013 - Nr 2 Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park Europlan e-magazyn biuranet.pl Nr 2 05/2013 Jones Lang LaSalle Jones Lang LaSalle podsumowuje sytuację na polskim rynky

Bardziej szczegółowo

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment Biuranet.pl e-magazyn 07/2013 - Nr 3 Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie Echo Investment e-magazyn biuranet.pl Nr 3 07/2013 CBRE Raport - TRÓJMIASTO PRZEWODNIK DLA INWESTORÓW Jones Lang

Bardziej szczegółowo

SPROSTOWANIE POWIERZCHNIA BIUROWA ROKU 2014. 10 16 października 2014 r.

SPROSTOWANIE POWIERZCHNIA BIUROWA ROKU 2014. 10 16 października 2014 r. 33 Zestawienie najlepszych powierzchni biurowych 2014 roku to kolejna wspólna inicjatywa miesięcznika Home&Market i tygodnika Gazeta Finansowa. To bez wątpienia istotny z punktu widzenia rynku sektora,

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ III DOKUMENT REJESTRACYJNY

ROZDZIAŁ III DOKUMENT REJESTRACYJNY ROZDZIAŁ III DOKUMENT REJESTRACYJNY 1. Osoby odpowiedzialne 1.1. Emitent 1.1.1. Nazwa, siedziba i adres Emitenta Nazwa (firma): Vantage Development Spółka Akcyjna Nazwa skrócona: Siedziba: Vantage S.A.

Bardziej szczegółowo

NASZE REFERENCJE OPIERAMY NA SOLIDNYM FUNDAMENCIE

NASZE REFERENCJE OPIERAMY NA SOLIDNYM FUNDAMENCIE HOCHTIEF POLSKA NASZE REFERENCJE OPIERAMY NA SOLIDNYM FUNDAMENCIE POLSKA HOCHTIEF POLSKA INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA ŹRÓDŁEM KORZYŚCI DLA NASZYCH KLIENTÓW Nowy terminal pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego

Bardziej szczegółowo

Obiekty biurowe i konferencyjne

Obiekty biurowe i konferencyjne Obiekty biurowe i konferencyjne Malta House, Poznań Skanska w Polsce Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. W Polsce jest liderem branży budowlanej. Realizuje

Bardziej szczegółowo

STRONA 61 STRONA 72 STRONA 65. REDAKCJA redaktor naczelny - Piotr Ruszewski, sekretarz redakcji - Waldemar Gabis

STRONA 61 STRONA 72 STRONA 65. REDAKCJA redaktor naczelny - Piotr Ruszewski, sekretarz redakcji - Waldemar Gabis EXPRESS BIZNESU 1 2 EXPRESS BIZNESU Po wakacyjnych urlopach wracamy do pracy uśmiechnięci i wypoczęci, by ze zdwojoną siłą podbijać świat. Zanim jednak ruszycie Państwo na ten podbój, zapraszam do poczytania

Bardziej szczegółowo

NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530

NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530 www.katowice.eu NASZE NR 1 (75) Styczeń 2015 r. Bezpłatny informator miejski tel. 32 2593 850 redakcja@katowice.eu ISSN 1899-9530 Jest we mnie wielka potrzeba zmieniania miasta fot. Sławomir Rybok w numerze

Bardziej szczegółowo

Spis treści Wstęp... 4 Darczyńca o Konkursie... 6 Informacja o Konkursie... 7 Jak dokonano wyboru laureatów... 8 Statystyki... 8 Audytor o Konkursie... 9 Członkowie Kapituły Konkursu... 10 Przyjęcie u

Bardziej szczegółowo

Wrzesień - Październik 2010 nr 9-10 [106-107]

Wrzesień - Październik 2010 nr 9-10 [106-107] Wrzesień - Październik 2010 nr 9-10 [106-107] Od wydawcy Szanowni Czytelnicy! Tym razem na łamach Świata Biznesu przyjrzeliśmy się kondycji banków. Okazuje się, że nasz rynek finansowo-bankowy zupełnie

Bardziej szczegółowo

HM Inwest S.A. kim jesteśmy i co robimy? Nasze inwestycje. Akcjonariat. Plany rozwoju. Emisja akcji w 2014 roku

HM Inwest S.A. kim jesteśmy i co robimy? Nasze inwestycje. Akcjonariat. Plany rozwoju. Emisja akcji w 2014 roku Wrzesień 2014 1 HM Inwest S.A. kim jesteśmy i co robimy? 2 Nasze inwestycje 3 Proces i technologia wykonania modelowej inwestycji 4 Akcjonariat 5 Plany rozwoju 6 Emisja akcji w 2014 roku 2 Ogólnopolska

Bardziej szczegółowo

MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ. Dialog konserwatorsko-architektoniczny 17 18 PAŹDZIERNIKA

MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ. Dialog konserwatorsko-architektoniczny 17 18 PAŹDZIERNIKA MIĘDZY ORTODOKSJĄ A KREACJĄ Dialog konserwatorsko-architektoniczny 17 18 PAŹDZIERNIKA 1 Patronat honorowy nad sesją objęli: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego Sponsor główny i partner merytoryczy

Bardziej szczegółowo

dossier Zapraszam Państwa do współpracy. Tomasz Rowiński redaktor naczelny reklama@magazynsplendor.pl, tel. 887 092 320, 720 846 991 Tomasz Rowiński

dossier Zapraszam Państwa do współpracy. Tomasz Rowiński redaktor naczelny reklama@magazynsplendor.pl, tel. 887 092 320, 720 846 991 Tomasz Rowiński S zanowni Państwo! Splendor to przepych w pozytywnym znaczeniu, ale także okazałość, wspaniałość i blask. W języku łacińskim splendor znaczy błyszczeć. Nie mogliśmy wybrać chyba bardziej trafnego tytułu,

Bardziej szczegółowo

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI www.fundusze.malopolska.pl Nr 3 (11) październik 2014 Forum Ekonomiczne w Krynicy str. 6 Perełka ziemi bocheńskiej str. 12 str. 16 Bony dla przedsiębiorców ISSN 2299-0577 FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI

Bardziej szczegółowo

ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH

ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH Krzysztof Rożko Michał Moos Rok 2010 Katowice, styczeń 2011 Katowice - opis ogólny Katowice to miasto położone w południowej Polsce, główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu

Bardziej szczegółowo

INWESTOR PRZEMYSŁ I TECHNOLOGIE INWESTYCJE ZAGRANICZNE W POLSCE DWORZEC POLSKI OCZYSZCZALNIA CZAJKA SZYBKA KOLEJ MIEJSKA OBLICZA ŚLĄSKIEGO PZEMYSŁU

INWESTOR PRZEMYSŁ I TECHNOLOGIE INWESTYCJE ZAGRANICZNE W POLSCE DWORZEC POLSKI OCZYSZCZALNIA CZAJKA SZYBKA KOLEJ MIEJSKA OBLICZA ŚLĄSKIEGO PZEMYSŁU NIERUCHOMOŚCI ARCHITEKTURA BUDOWNICTWO INFRASTRUKTURA FINANSE INWESTOR ISSN 1897-4694 10,00 zł (w tym VAT 7%) nr 11 (46) Listopad 2010 DWORZEC POLSKI WARSZAWA OCZYSZCZALNIA CZAJKA POZNAŃ SZYBKA KOLEJ MIEJSKA

Bardziej szczegółowo

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA BEZPŁATNY INFORMATOR MIEJSKI 82-200.pl AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA czerwiec 2012 w numerze: Imprezowe lato Lato to okres wakacji, odpoczynku i dobrej zabawy, czyli licznych

Bardziej szczegółowo

INNOWACJA W P KIECIE Przegląd naszych usług

INNOWACJA W P KIECIE Przegląd naszych usług INNOWACJA W P KIECIE Przegląd naszych usług Zmieniamy wizję w wartość 8 Mieszkanie 14 Miejsce pracy 22 Produkcja 30 Być mobilnym 40 Relaks 50 Zakupy i baza noclegowa 58 Zdrowie profilaktyka i terapia 66

Bardziej szczegółowo

Letnie spotkania z SGB

Letnie spotkania z SGB Poznań, lipiec-sierpień 2009 nr 4/147 Letnie spotkania z SGB Od Redakcji... Uczciwość jest najlepszym sposobem postępowania Tę maksymę propagował już dwieście lat temu Benjamin Franklin, jeden z autorów

Bardziej szczegółowo

Dobry produkt depozytowy lokata terminowa SGB.

Dobry produkt depozytowy lokata terminowa SGB. Lokata najwyższej jakości tytuł przyznany lokacie depozytowej str. 1 W cyklu Z wizytą u BS w Pszczółkach str. 9-11 INFORMATOR SGB Poznań, styczeń-luty 2011 nr 1/156 Dobry produkt depozytowy lokata terminowa

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z PRACY WŁADZ MIASTA V KADENCJI 2006 2010

RAPORT Z PRACY WŁADZ MIASTA V KADENCJI 2006 2010 1 2 RAPORT Z PRACY WŁADZ MIASTA V KADENCJI 2006 2010 3 Wydawca: Urząd Miejski w Gdańsku ul. Nowe Ogrody 8/12 80-803 Gdańsk tel. (+4858) 323 63 00, 323 60 05 e-mail: umg@gdansk.gda.pl www.gdansk.pl Opracowanie:

Bardziej szczegółowo

0 2 / 2 0 0 9 (15) (M A J) Drogi i ludzie str. 4. Zgrany duet str. 5. Gramy w otwarte karty str. 6

0 2 / 2 0 0 9 (15) (M A J) Drogi i ludzie str. 4. Zgrany duet str. 5. Gramy w otwarte karty str. 6 0 2 / 2 0 0 9 (15) (M A J) Drogi i ludzie str. 4 Zgrany duet str. 5 Gramy w otwarte karty str. 6 Wrocławski stadion dla Mostostalu Studia szyte na miarę Inżynierowie Mostostalu Warszawa ponownie usiedli

Bardziej szczegółowo

nr 04(19)/2010 Biuletyn Informacyjny KARMAR S.A.

nr 04(19)/2010 Biuletyn Informacyjny KARMAR S.A. nr 04(19)/2010 Biuletyn Informacyjny KARMAR S.A. ECHO Drodzy Koleżanki i Koledzy, Już od 6 lat, od początku 2005 roku, z niektórymi w Was jesteśmy razem w firmie KARMAR SA. Jednak większość z 261 osób,

Bardziej szczegółowo

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

Rynek kapitałowy jako narzędzie finansowania rozwoju polskich regionów

Rynek kapitałowy jako narzędzie finansowania rozwoju polskich regionów Celem raportu jest omówienie roli rynku kapitałowego w rozwoju polskich regionów oraz pokazanie, że jest jeszcze ogromna liczba przedsiębiorstw i samorządów, które mogą skorzystać z tej formy finansowania

Bardziej szczegółowo

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor GŁOS BIZNESU GB MAGAZYN GOSPODARCZY #4 (24) 2013 GŁOS BIZNESU DYSTRYBUOWANY BEZPOŚREDNIO DO WIELKOPOLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor Kluczowym hasłem, które wyznacza

Bardziej szczegółowo

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl KPMG W POLSCE Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl 2 Section or Brochure name Spis treści 1 Wstęp 3 2 Najważniejsze wnioski 5 3 Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce 9 3.1 Funkcja luksusowych

Bardziej szczegółowo

Regionalny Program Operacyjny. O tym jaki był i jaki będzie dyskutowano w Lublinie

Regionalny Program Operacyjny. O tym jaki był i jaki będzie dyskutowano w Lublinie Numer 3(23)/2014 ISSN 2081 8033 Rozmowa numeru Johannes Hahn, były unijny komisarz ds. polityki regionalnej: Pięć lat pod znakiem reformy polityki spójności kalendarium Nowe departamenty od zarządzania

Bardziej szczegółowo

Tak świętowaliśmy Dni Wołomina

Tak świętowaliśmy Dni Wołomina I N F O R M A T O R U R Z Ę D U M I E J S K I E G O W W O Ł O M I N I E Numer 1, czerwiec-sierpień 2015 r. w w w.naszwolomin. p l Tak świętowaliśmy Dni Wołomina W numerze m.in.: Audyty w spółkach i jednostkach

Bardziej szczegółowo