Nawożenie. 10/10/2014. Co tydzień w poniedziałek pobierane są próbki zadawanej i

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nawożenie. nieuwsbrief@looijetomaten.nl 10/10/2014. Co tydzień w poniedziałek pobierane są próbki zadawanej i"

Transkrypt

1 10/10/2014 Nawożenie Co tydzień w poniedziałek pobierane są próbki zadawanej i odprowadzanej wody. Próbka zadawanej wody jest kontrolowana przede wszystkim pod kątem tego, czy faktycznie dostarczane jest to, co jest wymagane na podstawie wykonanych obliczeń. Próbka odprowadzanej wody pobierana jest w celu sprawdzenia tego, co nie zostało pobrane przez roślinę. To, co nie zostało pobrane przez roślinę, jest wtedy ponownie wykorzystywane. Krótkie objaśnienie: zadaje się około 30% więcej wody niż roślina jest w stanie pobrać. Woda ta trafia następnie do systemu drenażowego. Poza tym co tydzień pobierane są próbki liści w celu zmierzenia, jakie składniki faktycznie znajdują się w roślinie. Robimy to zarówno w przypadku starych liści, które znajdują się w dolnych częściach rośliny, jak i w przypadku młodych liści, które znajdują się w górnych jej partiach. Roślina może mianowicie pobrać odpowiednią ilość obecnych substancji, ale może jej się nie udać doprowadzić odpowiednich ilości substancji odżywczych w odpowiednim czasie do młodych liści. Poza tym szukamy powiązań między ilością obecnych nawozów oraz tego, co oznacza to dla odporności rośliny przeciwko chorobom. Oprócz Tekst: Erik van der Hoorn Rośliny otrzymują nawozy podczas każdego polewania. Skład i ilość tych nawozów dobiera się na podstawie standardowego roztworu zasilającego, który jest sporządzany na podstawie różnych wyników analizy. Przeprowadzane są następujące analizy: tego co tydzień pobierane są próbki owoców i koron. Robimy to m.in., aby znaleźć powiązania dotyczące wrażliwości na pękanie i infekcje grzybowe. Dane te wykorzystywane są do wykonania właściwych obliczeń na potrzeby składu nawozu. Jest to kontrolowane co tydzień i w razie potrzeby dostosowywane na podstawie nowych wyników analiz.

2 Zarządzanie relacjami z klientami Tekst: Chakir Akachhit Minęło już 5 miesięcy, odkąd zacząłem realizację mojej pracy naukowej w Looije Tomaten. Projekt ten miał na celu wyszukanie systemu CRM, który byłby najodpowiedniejszy do wdrożenia na potrzeby działów marketingu i sprzedaży. CRM to skrót od angielskiej nazwy Customer Relationship Management. W języku polskim oznacza to zarządzanie relacjami z klientami. Przygotowanie Jednym z moich pierwszych zadań było sprecyzowanie wymogów i potrzeb związanych z systemem CRM. Kiedy porozmawiałem już ze wszystkimi pracownikami, dość szybko doszedłem do wniosku, że wymagania i potrzeby działów sprzedaży i marketingu są dość rozbieżne. Jest to logiczne, ponieważ sprzedaż wiąże się z innego rodzaju kontaktem z klientami niż w przypadku marketingu. Wyzwaniem, które stało przede mną, było to, aby zaprezentować najodpowiedniejszy system spośród ponad 200 dostępnych systemów CRM. Proces wyboru Zanim rozpocząłem porównywanie poszczególnych pakietów, przeprowadziłem rozmowy z działami marketingu i sprzedaży. Z rozmów tych zaczął wyłaniać się coraz konkretniejszy obraz rzeczy, które faktycznie pomogłyby tym działom. Proces wyboru rozpocząłem od stworzenia długiej listy systemów CRM, na której znalazło się 10 nazw dostawców systemów CRM. Na podstawie różnych wymagań mogłem potem stworzyć skróconą listę 3 pozostałych kandydatów, których następnie zaprosiłem na demonstrację w biurze. Po zobaczeniu wszystkich demonstracji mogliśmy w końcu dokonać przemyślanego wyboru. System CRM Ostatecznie zdecydowaliśmy się na najłatwiejszy w obsłudze system CRM. System, który używamy obecnie, jest bardzo elastyczny, jeśli chodzi o strukturę i można go w łatwy sposób samodzielnie dostosowywać i poszerzać na wielu płaszczyznach. Proces wdrażania W procesie wdrażania pełniłem przede wszystkim rolę koordynatora, dbając o zapewnienie właściwej synchronizacji zadań realizowanych przez wszystkich partnerów IT oraz kontrolując dotrzymywanie terminów. Wejście w życie 25 września Po 2 tygodniach intensywnych szkoleń dla administratorów oraz użytkowników końcowych byliśmy wreszcie gotowi, aby rozpocząć korzystanie z systemu CRM. Dzięki systemowi możliwe jest utworzenie osobnego dossier dla każdego klienta. Oznacza to, że możemy dobrze kontrolować komunikację, która odbywa się między nami a klientem. Dział marketingu ma możliwość przesyłania i zarządzania kampaniami marketingowymi za pośrednictwem tego systemu. W wyniku połączenia z systemem komercyjnym dział sprzedaży ma natomiast możliwość szybko i łatwo uzyskiwać wgląd w zamówienia klienta. Ogólnie rzecz biorąc, mogę uznać, że mój projekt był udany i wiele nauczyłem się podczas niego o systemach CRM i firmie Looije jako organizacji. Myślę, że firma Looije bardzo skorzysta na wprowadzeniu systemu CRM, ponieważ od teraz zarządzanie kontaktami z klientami będzie bardziej profesjonalnie zorganizowane.

3 Felieton An Beekenkamp Ciesz się zdrowiem. Enjoy the taste. W naszych zakładach regularnie sadzone są nowe pomidory, a sadzonki są uprawiane w firmie Beekenkamp. Dzięki temu mogę obserwować jak szczepione młode rośliny stają się coraz większe, a kiedy stają się odpowiednio duże, są dostarczane do firmy Looije. Looije decyduje się na zamawianie większych roślin, aby jak najszybciej znów móc zbierać z nich plony. W tym celu potrzebnych jest wiele ciężarówek do przewiezienia roślin w odpowiednim czasie. Często jest to około 30 pojazdów dziennie. Aby było to możliwe, konieczne jest porozumienie między osobami zajmującymi się uprawą w firmie Beekenkamp a przedstawicielami firmy Looije na temat odpowiednich roślin, aby pomidory miały odpowiedni smak na dalszym etapie produkcji w firmie Looije. W ten sposób sprawiamy, że Enjoy the Taste staje się faktem. zaangażowania od naszych pracowników, a także wysokiego poziomu współpracy i dostosowania. Ostatnia faza produkcji w zakładzie w Burgerveen rozpoczęła się już rok temu. Zauważamy, że wciąż niezbędne są pewne modyfikacje, abyśmy mogli zapewniać wymaganą jakość. Zauważamy też, że przeniesienie działu logistycznego z Maasdijk do Naaldwijk wiąże się z pewnymi problemami, w przypadku których musimy dostosować procedury. Wiąże się to ze zwiększonymi wymaganiami wobec pracowników. Z całego serca liczę na to, że uda nam się to wspólnie podźwignąć, a nasi klienci będą mogli cieszyć się zdrowiem płynącym z naszych pomidorów. Życzę Wam dużo satysfakcji z pracy! Mam pełną świadomość, że wymaga to wielkiego An Beekenkamp

4 Proces na oku... Wiesław Fitak pracuje w firmie Looije Tomaten już od 7 lat. W pakowaini w Naaldwijk Wiesław pracuje od 3 lat jako pracownik logistyczny. Dba o sprawne przeprowadzanie przeładunku Ilu klientów przyjeżdża codziennie, aby odebrać nasze pomidory? Codziennie po nasze pomidory przyjeżdża około klientów. pomidorów. To cały proces. W tym wywiadzie chciał opowiedzieć nam o tym nieco więcej. Jak kontrolujesz to, który klient już był? Kierowcy dzwonią do mnie, kiedy przyjeżdżają po produkt. Jak dopilnowujesz, aby pomidory były odpowiednio przygotowane dla klientów? Sprzedawcy dbają o to, aby zamówienia pojawiały się w systemie. Dzięki temu widzę, które zamówienia muszę przygotować. Następnie wpuszczam ich do środka i pokazuję, gdzie znajdują się przygotowane dla nich palety. Kiedy palety znajdą się już w samochodzie ciężarowym, drukuję potwierdzenie dla kierowcy i po kontroli podpisuję je. Następnie kompletuję zamówienia z naszych zapasów i odczytuję, ile pojemników jest potrzebnych dla danej partii. Kiedy zamówienie znajduje się na właściwej palecie, nakładam na nią tzw. płytę paletową z nazwą klienta, aby była dobrze Co najbardziej lubisz w swojej pracy? Najlepszym momentem podczas pracy jest dla mnie widok strefy przeładunkowej, która jest pusta na koniec dnia. rozpoznawalna.

5 Najlepsi sprzedawcy warzyw w Holandii w sezonie Plebiscyt na najlepszy sklep warzywny w Holandii jest już za nami. Oznacza to, że znamy już najlepszych sprzedawców warzyw w Holandii. Również w tym roku konkurs był bardzo emocjonujący. I nie chodzi tutaj tylko o samych uczestników, bo Zwycięzcami zostali: Najlepszy sklep warzywny w kategorii handel obwoźny: Ten prestiżowy tytuł otrzymał sklep Vos Groente & Fruit z Wijk en Aalburg. cały plebiscyt był przykładem pracy zespołowej, w przypadku której wszystkie ogniwa muszą zintegrowane. Aby zdobyć tytuł, właściciele sklepów warzywnych musieli być ogólnie najlepsi we wszystkich elementach: zarówno podczas obsługi tajemniczego klienta i oceny sklepu, a także podczas wizyty Najlepszy sklep warzywny w kategorii handel stacjonarny: Gijs van de Hoef z Veenendaal stał się źródłem inspiracji dla smacznego jedzenia. Został on zwycięzcą w kategorii handel stacjonarny. jury, a na koniec podczas rywalizacji z innymi sklepami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że Ogłoszenie najlepszego sprzedawcy warzyw odbyło się podczas targów AGF Detail w Houten. Po stojącym na wysokim zdobyte tytuły przyciągną do nich jeszcze większe rzesze klientów. poziomie pokazie kulinarnym przeprowadzonym przez Nivena Kunza, ten znany szef kuchni ogłosił wyniki głosowania.

6 Sukces! W ostatnim czasie odbyło się u nas kilka audytów zewnętrznych. Dotyczyły one następujących certyfikacji: GRASP, GlobalGAP, AH, F2F i Tesco. Mamy dobre wiadomości, bo znów pomyślnie przeszliśmy wszystkie kontrole! Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oby tak dalej! URODZINY Lukasz Urban Sebastian Petrus Mateusz Albin Andrzej Uryga Agata Maslanka Miroslaw Drygiel Wioleta Gagala Jeroen Kluivers Tomasz Leszczynski Karolina Kielczynska Floris Roodenburg Kinga Koper Czym się zajmujesz Kigna Psonak-Mlynarczyk Nazywam się Kinga Psonak-Młynarczyk. Mam 27 lat i pochodzę z Bieszczad. W Looije pracuję od 4 tygodni. w twoim otoczeniu? Interesuję się muzyką i filmem. W wolnym czasie lubię pływać. w twojej pracy? W Polsce pracowałam jako nauczycielka jeżyka polskiego w klasach nauczania początkowego 1-3. Aktualnie pracuję w szklarni znajdującej się w Naaldwijk, gdzie przede wszystkim zajmuję się zrywaniem liści. w świecie? Ostatnio wstrząsnęła mną informacja o śmierci znanej polskiej aktorki Ani Przybylskiej, która osierociła troje dzieci. To przykre, ze ludzie umierają w tak wczesnym wieku.

DO NOT COPY. Przesyłka, która buduje przewagę. RAPORT» dodatek promocyjny

DO NOT COPY. Przesyłka, która buduje przewagę. RAPORT» dodatek promocyjny » dodatek promocyjny DO NOT COPY Przesyłka, która buduje przewagę W ostatnich latach branża kurierska przeszła transformację ze zwykłego dostawcy usługi przeobraziła się w partnera wspierającego rozwój

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie łańcuchem dostaw. Podstawy. Wydanie II

Zarządzanie łańcuchem dostaw. Podstawy. Wydanie II IDŹ DO: Spis treści Przykładowy rozdział Skorowidz KATALOG KSIĄŻEK: Katalog online Bestsellery Nowe książki Zapowiedzi CENNIK I INFORMACJE: Zamów informacje o nowościach Zamów cennik CZYTELNIA: Fragmenty

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników Agata Dragan Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników WSTĘP Kapitał ludzki jest zasobem każdego przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu wpływa na jego konkurencyjność, ale jednocześnie wymaga szczególnych

Bardziej szczegółowo

internetu Wykorzystanie potencjału Rozdział jedenasty

internetu Wykorzystanie potencjału Rozdział jedenasty Rozdział jedenasty Wykorzystanie potencjału internetu 1. Technologie informacyjne a przedsiębiorczość 2. Internet w strategii rozwoju opartej na wiedzy 3. Jak zaistnieć na rynku za pośrednictwem internetu

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Badania i certyfikacja zabawek od kuchni. Jak dostawca do sieci może umocnić swoją pozycję?

Badania i certyfikacja zabawek od kuchni. Jak dostawca do sieci może umocnić swoją pozycję? Jakosc Magazyn 4/2014 ISSN 2299-6249 Bezpieczeństwo Jak dostawca do sieci może umocnić swoją pozycję? Technologie Badania i certyfikacja zabawek od kuchni Wiedza Co kryje w sobie Doktryna jakości profesora

Bardziej szczegółowo

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie

Exact Synergy. Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Exact Synergy Wspólny dostęp do zintegrowanych danych w Twojej firmie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Synergy jako produkt 6 Narzędzia dostępne w Exact Synergy 10 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl Czasopismo dla Klientów Raben Group Grudzień 2013 4STRona Ludzie są naszym największym atutem 6STRona Nowy wymiar logistyki produktów spożywczych 13 STRona

Bardziej szczegółowo

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PORADNIK wg ISO 9001 i uniknąć najczęstszych błędów Olgierd Głodkowski,

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

CO NOWEGO ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY. www.praktyki.eurostudent.pl W REKRUTACJI. Raport. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu.

CO NOWEGO ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY. www.praktyki.eurostudent.pl W REKRUTACJI. Raport. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu. Czy piszesz się na 10.000 zł? pzu.pl/wiedzapisane www.praktyki.eurostudent.pl październik 2013 Kariera CO NOWEGO W REKRUTACJI Raport ZAPREZENTUJ SIĘ NA TARGACH PRACY ZESKANUJ KOD I WEJDŹ NA PRAKTYCZNĄ

Bardziej szczegółowo

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe BIZNES benchmark magazyn #7 / 06 / 2014 Wykorzystanie technologii GPS w firmach s. 25 Bezpieczna poczta Czego nie trzymać w swojej skrzynce s. 6 Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18 Media

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33)

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33) luty 2/2013 (33) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Nakład: 11

Bardziej szczegółowo

To już koniec! Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności. Tekst: Niels Honders. przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań

To już koniec! Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności. Tekst: Niels Honders. przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań nieuwsbrief@looijetomaten.nl 9/5/2014 To już koniec! Tekst: Niels Honders Tomaten, mogłem zobaczyć wiele aspektów działalności przedsiębiorstwa. Przede wszystkim podczas moich badań Ostatnim dniem mojego

Bardziej szczegółowo

MAGAZYN UNIT4 TETA. Jak nie zabić strategicznych działań HR. Pięć rzeczy, którymi nie jest twój email. ERP na usługach. sieci

MAGAZYN UNIT4 TETA. Jak nie zabić strategicznych działań HR. Pięć rzeczy, którymi nie jest twój email. ERP na usługach. sieci MAGAZYN UNIT4 TETA Magazyn dla Klientów UNIT4 TETA Czerwiec 2014, nr 35 6 Jak nie zabić strategicznych działań HR ERP na usługach 8 10 sieci Pięć rzeczy, którymi nie jest twój email 04 W NUMERZE TETA ERP

Bardziej szczegółowo

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET 1. Prelegenci Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET Andrzej Baruch, programista aplikacji internetowych w Fild.NET, w tym aplikacji pod platformę SharePoint w technologii MVC. Fild.NET zajmuje

Bardziej szczegółowo

Dobre praktyki w obszarze e-usług i technologii B2B. - działania 8.1 i 8.2 POIG

Dobre praktyki w obszarze e-usług i technologii B2B. - działania 8.1 i 8.2 POIG 2011 Dobre praktyki w obszarze e-usług i technologii B2B - działania 8.1 i 8.2 POIG Koncepcja publikacji: Leszek Czech, Paweł Skowera PARP, web.gov.pl Autorzy: Tomasz Karwatka Grupa Divante Ewa Bartnik,

Bardziej szczegółowo

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki PODRĘCZNIK STANDARDU ŚWIADCZENIA NOWEJ USŁUGI DORADCZEJ O CHARAKTERZE PROINNOWACYJNYM AUDYTU POTRZEB MARKETINGOWYCH [Podręcznik dystrybuowany

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka KWIECIEŃ 4/2014 (46) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka i transport branży FMCG Powierzchnie magazynowe

Bardziej szczegółowo

BIZNES ERP, CRM, BI. Podatek VAT 2014. Systemy CRM. Dokumenty EDI. benchmark magazyn #5 / 01 / 2014 BIZNES. Rynek systemów ERP w Polsce - Raport s.

BIZNES ERP, CRM, BI. Podatek VAT 2014. Systemy CRM. Dokumenty EDI. benchmark magazyn #5 / 01 / 2014 BIZNES. Rynek systemów ERP w Polsce - Raport s. BIZNES benchmark magazyn #5 / 01 / 2014 Rynek systemów ERP w Polsce - Raport s. 20 Podatek VAT 2014 zmiany dla użytkowników systemów ERP s. 44 Systemy CRM dla sektora MŚP s. 28 Dokumenty EDI czyli jak

Bardziej szczegółowo

Giełda: dołącz do biznesowej elity. Raport. Wywiad Michał Lisiecki: młody magnat mediów. Kasa Dotacje dla firm: ruszają działania

Giełda: dołącz do biznesowej elity. Raport. Wywiad Michał Lisiecki: młody magnat mediów. Kasa Dotacje dla firm: ruszają działania Nr 5 ISSN 1898-732X czerwiec 2008 MAGAZYN POLSKI PRZEDSIĘBIORCZEJ Wywiad Michał Lisiecki: młody magnat mediów Kasa Dotacje dla firm: ruszają działania Mixer Zarządzaj sobą w czasie Raport Giełda: dołącz

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Jak wybrać dobrą agencję PR?

Jak wybrać dobrą agencję PR? Jak wybrać dobrą agencję PR? opracowanie przygotowane przez Związek Firm Public Relations Warszawa 2013 Spis treści Słowo wstępu 3 Typologia przetargów 4 Przed przetargiem 7 Zarządzanie przetargiem 13

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Dodatek promocyjny

RAPORT. Dodatek promocyjny RAPORT Dodatek promocyjny Dodatek promocyjny RAPORT PARTNER RAPORTU: Wspomagane zarządzanie Systemy ERP ułatwiają pracę zarządom i menedżerom liniowym, pośrednio obniżając koszty działalności przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

SKUTECZNY PROCES SPRZEDAŻY PRAKTYCZNY PORADNIK O ZARZĄDZANIU SPRZEDAŻĄ. Akademia LiveSpace

SKUTECZNY PROCES SPRZEDAŻY PRAKTYCZNY PORADNIK O ZARZĄDZANIU SPRZEDAŻĄ. Akademia LiveSpace SKUTECZNY PROCES SPRZEDAŻY PRAKTYCZNY PORADNIK O ZARZĄDZANIU SPRZEDAŻĄ Akademia LiveSpace Co tutaj znajdziesz? Rozdział 1 3 Dla kogo jest ten ebook? 3 Podstawowe pojęcia - co to jest sprzedaż? 4 Rozdział

Bardziej szczegółowo

MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ

MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ AGORA EUROPE II - WSPÓLNY ZINTEGROWANY SYSTEM E- LEARNINGOWY W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA WSPOMAGAJĄCY ROZWÓJ ZAWODOWYCH UMIEJĘTNOŚCI KONKURENCYJNYCH W HANDLU MIEJSKIM

Bardziej szczegółowo

Rynek dóbr luksusowych. Wskaźniki: terminy odsetki podatki MAGAZYN PRZEDSIĘBIORCÓW. Anna Piórkowska: Marcin Gruszko:

Rynek dóbr luksusowych. Wskaźniki: terminy odsetki podatki MAGAZYN PRZEDSIĘBIORCÓW. Anna Piórkowska: Marcin Gruszko: Anna Piórkowska: GOSHICO talent na miarę sukcesu s. 20 Marcin Gruszko: Klauzule umowne kontra bank s. 34 MAGAZYN PRZEDSIĘBIORCÓW Kwiecień 2012 r. Numer 4 rok XIII cena: 26,50 zł (w tym 8% VAT) Raport:

Bardziej szczegółowo

LEAN MANAGEMENT LEKIEM DLA POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA?

LEAN MANAGEMENT LEKIEM DLA POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA? 5 Dekalog skutecznego wdrożenia 6-7 Bez reform polska gospodarka przestanie się rozwijać NEWS 10 Czy w Polsce można odchudzić administrację i zmniejszyć liczbę urzędników? LEAN MANAGEMENT LEKIEM DLA POLSKIEJ

Bardziej szczegółowo