Store. Share Sync. Secure. Service. Dedykowany system operacyjny serwera NAS. DiskStation Manager 4.3.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Store. Share Sync. Secure. Service. Dedykowany system operacyjny serwera NAS. DiskStation Manager 4.3. www.synology.com"

Transkrypt

1 Store Secure Share Sync Service Dedykowany system operacyjny serwera NAS DiskStation Manager 4.3

2 Firma Synology wykorzystuje w pełni zalety najnowszych technologii, by zapewniać firmom i użytkownikom indywidualnym niezawodne oraz przystępne cenowo rozwiązania do centralizacji pamięci masowej, łatwego wykonywania kopii zapasowych danych, udostępniania i synchronizacji plików pomiędzy różnymi platformami, a także uzyskiwania dostępu do danych przy użyciu urządzeń mobilnych. Synology stawia sobie za cel oferowanie produktów o przyszłościowych funkcjach oraz najlepszych w swojej klasie usług dla klientów.

3 Wiele możliwości przechowywania. Nasze motto.

4 01-02 Co to jest DiskStation Manager? DiskStation Manager (DSM) to intuicyjny, oparty na www system operacyjny, który działa na każdym serwerze DiskStation oraz RackStation. Ułatwia zarządzanie danymi: dokumentami, zdjęciami, muzyką, filmami i innymi ważnymi materiałami. Oprogramowanie DiskStation Manager oferuje więcej niż tylko przechowywanie danych. Oferuje dostęp do ogromnej ilości aplikacji i usług, które zapewniają rozrywkę i zwiększają wydajność w pracy. 02/ Co to jest DiskStation Manager? 11/ Ochrona danych i zabezpieczenia serwera 03/ Centrum pakietów 12/ Usługi Synology Cloud 04/ Udostępnianie plików i zasobów 13/ Backup danych 05-06/ Aplikacje biznesowe 14/ Obsługa wirtualizacji 07 08/ Aplikacje multimedialne 15 16/ Monitorowanie 09/ Konta i uprawnienia 17 18/ Aplikacje mobilne 10/ Zarządzanie serwerami

5 DiskStation Manager 4.3 Centrum pakietów Tutaj znajduje się wszystko czego potrzebujesz do pracy i dla rozrywki wystarczy wyszukać odpowiednią aplikację i kliknąć, aby ją zainstalować. To takie szybkie i proste. Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu Znajdź potrzebne aplikacje Aplikacje można przeglądać wg kategorii. Szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz i co jest dostępne. Przegląd aplikacji Przejrzyj wszystkie informacje o aplikacji, w tym wymagania minimalne, dostępne aktualizacje, zrzuty ekranu i opisy, przed jej instalacją na serwerze DiskStation. Wygoda i elastyczność Prosta instalacja Instalacja aplikacji jest bardzo łatwa. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest aktualizacja pojedynczej aplikacji, czy wszystkich aplikacji na serwerze DiskStation, wystarczy tylko jedno kliknięcie przycisku myszy. Kilka kliknięć i aplikacja jest gotowa do użycia. Zbuduj własne pakiety Firma Synology współpracuje z twórcami aplikacji zewnętrznych, aby zapewnić dostęp do ogromnej liczby usług na serwerze DiskStation. Aplikacje można znaleźć w Centrum pakietów. Możliwe jest też ich dodawanie ze źródeł społeczności. Powiadomienia Centrum pakietów pozwala śledzić stan aplikacji. Jeżeli dostępna będzie nowa aktualizacja, natychmiast zostanie wysłane stosowne powiadomienie. Nie przegapisz niczego, a wszystkie aplikacje będą zawsze aktualne. Zbuduj własne pakiety Synology dostarcza obszerną dokumentację i narzędzia dla programistów. Wykorzystaj te zasoby i uczyń istniejące oprogramowanie kompatybilnym z DiskStation Manager.

6 03-04 Niezależnie od tego, czy używany jest komputer PC lub Mac, jesteś w domu lub przemieszczasz się, serwer DiskStation ułatwia udostępnianie plików i zasobów. File Station Korzystaj z File Station, aby zarządzać i udostępniać wszystkie pliki za pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki obsłudze języka HTML5, wysyłanie i przeglądanie plików jest bardzo łatwe i szybkie. Wygodny interfejs Potrzebujesz udostępnić plik? Szybko wygeneruj link. Jeśli chcesz załadować po prostu przeciągnij i upuść plik do File Station. Obsługa skrótów klawiszowych Od teraz można używać klawiszy dostępu w celu zarządzania plikami w aplikacji File Station: kopiuj, wytnij, wklej, zaznacz wszystko wybierz, co tylko chcesz! Konta i uprawnienia Podczas tworzenia folderu wspóldzielonego można przydzielać dostęp użytkownikom lub grupom (obsługa Windows ACL). Lepsze przeglądanie Przełączaj się między widokiem miniatur i listy, aby wyświetlać pliki w preferowany sposób. Dzięki ciągłemu przewijaniu przeglądanie jest teraz bardziej płynne. FTP Łatwo i bezpiecznie Konfiguracja FTP to tylko klika kliknięć myszy. Obsługa protokołu SFTP zapewnia ochronę ważnych plików. FXP Protokół FXP umożliwia wymianę plików bezpośrednio między dwoma serwerami FTP, bez potrzeby wcześniejszego pobierania plików. PXE i TFTP Można używać protokołu TFTP do uruchamiania środowiska PXE. Dzięki temu masowe uruchomienie systemu, uaktualnianie i konserwacja systemów będą skuteczne i tańsze. DS file Zarządzanie zawartością z urządzeń przenośnych Dzięki aplikacji DS file można bez wysiłku udostępniać, wysyłać i kopiować pliki przechowywane na serwerze DiskStation za pomocą urządzeń mobilnych. Przeglądanie plików z dowolnego miejsca Aplikacja DS file pozwala łatwo przeglądać dokumenty, obrazy lub filmy wideo na urządzeniu przenośnym gdziekolwiek jesteś. Udostępnianie na wszystkie platformy Serwer DiskStation obsługuje udostępnianie między wieloma platformami, pliki można bezproblemowo wymieniać pomiędzy klientami Windows, Mac i Linux w dowolnym środowisku. Bezpieczny transfer Transfer plików przy użyciu serwera DiskStation jest bezpieczny. Obsługa protokołu HTTPS i szyfrowanie podczas wymiany plików są zawsze dostępne.

7 DiskStation Manager 4.3 Aplikacje biznesowe Firma Synology oferuje szeroką gamę aplikacji zwiększających produktywność i wydajność firmy Usługa pocztowa Intuicyjny interfejs Przełączaj się między aktywnością poczty w czasie rzeczywistym, przepustowością sieci i dziennikami logów poczty. Zmiana ustawień za pomocą kilku kliknięć. Zabezpieczanie serwera Dzięki funkcji filtrowania spamu na podstawie czarnej listy, opartej o DNS i szyfrowaniu SSL/TLS, Twój serwer jest chroniony przed zagrożeniami z zewnątrz. Zainstaluj ClamAV aby podnieść bezpieczeństwo. Łatwe zarządzanie Serwer poczty jest wyposażony w funkcje automatycznego odpowiadania, obsługę aliasów z wielu domen, aby ułatwić zarządzanie kontami. Usługa Syslog Kompletne rozwiązanie Serwer Syslog umożliwia centralne gromadzenie dzienników logów i zarządzanie nimi bądź zamianę DiskStation w klienta usługi Syslog Server. Szybkie przeszukiwanie dziennika logów Wbudowana wyszukiwarka pozwala korzystać z filtrów, takich jak słowa kluczowe, data, kategoria i nie tylko, aby przyśpieszyć odnalezienie wpisów w dzienniku logów. Inteligentne archiwum Można automatycznie archiwizować dzienniki logów na podstawie ich wielkości, liczby wpisów lub wieku, a następnie zapisać je w formacie zwykłego tekstu. Antywirus Program Antivirus Essential Synology lub antywirus firmy McAfee pozwalają korzystać z różnych zabezpieczeń i zapewnić ochronę DiskStation przed wirusami. Serwer RADIUS Serwer RADIUS podnosi bezpieczeństwo sieci za pomocą mechanizm uwierzytelniania sieci Wi-Fi, aby zapobiec nieupoważnionemu dostępowi do poufnych plików i danych. *Oprogramowanie firmy McAfee jest dostępne w Centrum pakietów za opłatą (odnowienie licencji co dwa lata).

8 05-06 Usługa VPN Ekonomiczne rozwiązanie Obniż koszty wdrożenia i operacyjne dzięki aplikacji VPN Serwer i przekształć DiskStation w funkcjonalny serwer VPN. Łatwa konfiguracja Kanał VPN można łatwo skonfigurować, korzystając z dwóch serwerów DiskStation, gdzie jeden pełni rolę serwera, a drugi klienta. Pozwala to na błyskawiczny dostęp do zasobów sieciowych w oddziałach. Bezpieczny dostęp Dzięki szyfrowaniu SSL/TLS, L2TP za pomocą IPSec, mechanizmom uwierzytelniania PAP i MS-CHAP oraz kontroli uprawnień, łatwiej niż kiedykolwiek zabezpieczyć połączenia VPN. Serwer DNS Pełna kontrola domeny Serwer DNS umożliwia uruchomienie własnych usług nazw domenowych i usprawnia zarządzanie obszarem nazw w organizacji. Elastyczność użytkowania Można z łatwością mapować różne adresy IP, aby dopasować serwery takie jak FTP, poczty i WWW. Ekonomiczne rozwiązanie Nie ma potrzeby wstawiania kolejnego serwera wystarczy użyć istniejącej infrastruktury i uruchomić serwer DNS bez dodatkowych wysiłków. Udostępnianie witryn internetowych Dzięki wbudowanej obsłudze języka PHP i serwera MySQL firmy mogą łatwo tworzyć i udostępniać na serwerze DiskStation do 30 własnych witryn. Serwer wydruku Po podłączeniu drukarki wielofunkcyjnej do serwera DiskStation każdy użytkownik w biurze będzie mógł korzystać z funkcji drukowania, skanowania i wysyłania faksów nie trzeba kupować dedykowanego serwera wydruku.

9 DiskStation Manager 4.3 Aplikacje multimedialne Centrum pakietów pozwala w pełni korzystać z możliwości, jakie daje technologia cyfrowa, dzięki aplikacjom multimedialnym. Przechowuj zawartość wideo, zdjęcia i muzykę w jednym centrum rozrywki, a będziesz jeszcze lepiej się bawić. Udostępnianie ich znajomym oraz rodzinie jest proste, kiedykolwiek zechcesz. Photo Station Aplikacja Photo Station zapewnia nieograniczoną ilość miejsca na albumy zdjęć online i blogi. Pozwala dostosowywać galerie online i dzielić się cennymi chwilami z rodziną i znajomymi. Oprócz tego dla każdego użytkownika można utworzyć oddzielne konto do udostępniania zdjęć w sieci. Elegancka galeria online Wgrywanie zdjęć jest proste i bezproblemowe. Po przesłaniu zdjęć można je wyświetlać w kolejności chronologicznej, jako ściana zdjęć lub na inne sposoby. Oglądanie i edycja zdjęć Przeglądaj zdjęcia na których jest oznaczony Twój pupil pies, zobacz na mapie świata gdzie byłeś. Pokaż odrobinę kreatywności w fotografiach, dzięki narzędziom do edycji, jak Aviary. Przesyłanie bezpośrednio do serwisów społecznościowych Zdjęcia i filmy wideo można publikować w różnych serwisach społecznościowych. Można synchronizować swoje zdjęcia bezpośrednio z Facebook lub udostępniać je w serwisach Twitter, Picasa i Plurk. Porządkowanie albumów Organizuj albumy w różne kategorie. To jeden ze sposobów, aby galeria zdjęć wyglądała profesjonalnie i była uporządkowana.

10 07-08 Video Station Najlepsze filmy i programy telewizyjne pod ręką. Aplikacja Video Station jest centralną platformą rozrywki dla każdego. Pozwala ona zarówno udostępniać materiały, jak i je oglądać. Zawartość wideo można porządkować w dowolny sposób. Osobiste kino domowe Oglądaj filmy kiedykolwiek zechcesz. Można nadrobić zaległości od miejsca, w którym oglądanie zostało przerwane. Załóż konta użytkowników, aby dzieci nie miały dostępu do materiałów dla dorosłych. Jednoczesne oglądanie i nagrywanie Przesyłaj strumieniowo i nagrywaj programy TV dzięki obsłudze tunerów DVT. Wsparcie przesyłania strumieniowego z wielu tunerów oraz HDHomeRun to większa elastyczność. Więcej informacji o kolekcjach Informacje o filmach i odcinkach seriali telewizyjnych są gromadzone automatycznie w preferowanym języku. Przesyłanie strumieniowe AirPlay i DLNA Video Station obsługuje przesyłanie strumieniowe wideo do telewizora za pośrednictwem AirPlay lub DLNA. Można oglądać filmy i materiały wideo na dużym ekranie ze znajomymi i rodziną. Audio Station Wbudowany odtwarzacz muzyki umożliwia przesyłanie strumieniowe muzyki z przeglądarki internetowej do głośników lub odtwarzaczy multimedialnych. Utwórz własną chmurę audio z osobistymi bibliotekami i listami odtwarzania. Przesyłanie strumieniowe muzyki bez żadnych ograniczeń Muzykę można przesyłać strumieniowo na dowolną liczbę urządzeń AirPlay. Urządzeniami można sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania lub urządzenia przenośnego. Dzięki obsłudze technologii A2DP można teraz odtwarzać utwory w wysokiej jakości na urządzeniach Bluetooth. Wyświetlanie tekstów piosenek na żywo Śpiewaj do dźwięków muzyki dzięki funkcji wyświetlania w środku okna tekstów piosenek na żywo. Możliwe jest również edytowanie tekstów piosenek. Radio internetowe Słuchaj radia internetowego oraz twórz własne listy stacji radiowych i dostosowywuj je, tak aby były dostępne za jednym kliknięciem.

11 DiskStation Manager 4.3 Konta i uprawnienia Popraw wydajność dzięki scentralizowanemu zarządzaniu kontami użytkowników i innymi zasobami Zarządzanie serwerem DiskStation Grupy i konta lokalne Utwórz lokalne konta użytkowników i grupy, a następnie przypisz uprawnienia dostępu do folderów udostępnionych oraz wprowadź limity miejsca i limity prędkości dla użytkownika. Folder wspóldzielony Można z łatwością tworzyć, edytować, szyfrować, a nawet stosować reguły NFS do dowolnego folderu udostępnionego na serwerze DiskStation. Pozwala to zapewnić dobre uporządkowanie plików i zgodność z wymogami bezpieczeństwa. Windows ACL Zarządzanie za pomocą systemu operacyjnego DSM Listy kontroli dostępu (ACL) można konfigurować bezpośrednio za pomocą interfejsu DSM. Można stosować reguły dostępu do każdego pliku na poziomie konta, a także do usług, takich jak AFP, NFS, FTP i WebDAV. Delegowanie uprawnień Zadania zarządzania można równomiernie rozłożyć na kierowników IT, udzielając im praw do przypisywania uprawnień w ramach list ACL. Obsługa usług katalogowych i domen Usługa Windows Active Directory Serwery DiskStation można dołączać do istniejących domen Windows Active Directory bez żadnych dodatkowych czynności administracyjnych. Personel IT może łatwo zarządzać prawami dostępu użytkowników domeny do usług systemu DSM, aplikacji i folderów udostępnionych. Integracja z aplikacjami DSM Użytkownicy mogą logować się w różnych usługach DSM, takich jak udostępnianie plików i poczta elektroniczna, korzystając z kont Windows AD i LDAP i korzystać z nich w celu poprawy produktywności firmy. Usługa LDAP Serwer DiskStation może pełnić rolę serwera LDAP, umożliwiając centralne zarządzanie kontami i obniżenie wysiłków administracyjnych. Ponadto serwer DiskStation można dołączyć do istniejącej usługi katalogowej LDAP, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do wszystkich usług, korzystając z jednych poświadczeń uwierzytelniania. Logowanie do usług Google Apps Serwer usług katalogowych z obsługą wielu kont. Przykładowo, użytkownicy mogą zalogowac się do usług Google Apps korzystając ze swoich poświadczeń LDAP.

12 09-10 Zarzadzanie serwerami Serwer DiskStation posiada różne funkcje ułatwiające i przyśpieszające zarządzanie systemem Monitor zasobów Sprawdzanie użycia zasobów systemu Można wyświetlać użycie procesora, pamięci, dysku twardego i sieci bezpośrednio w aplikacji Monitor zasobów. Monitorowanie uruchomionych procesów Możliwe jest wyświetlanie uruchomionych i nieaktywnych procesów oraz zużywanych przez nie zasobów. Zarządzanie przepustowością Sterowanie ruchem Wyznaczanie priorytetów i rezerwowanie pasma sieci na usługi DSM pozwala zapobiegać zapychaniu łączy. Limit prędkości Ustaw limity prędkości transferu dla indywidualnych użytkowników i grup. Zaplanuj wykorzystanie pasma zgodnie z potrzebami biznesowymi. Planowanie zadań Task Scheduler pozwala szybko oraz intuicyjnie przeglądać i zarządzać wszystkimi zadaniami. Można utworzyć własny skrypt, aby skonfigurować automatyczne wykonywanie różnych zadań. Powiadomienia Powiadomienia o zmianie stanu serwera mogą być wysyłane w wiadomościach SMS, , a także w trybie push na urządzenia przenośne. Raport użycia dysku Wyświetlanie stanu pamięci masowej Raporty użycia można generować na żądanie lub okresowo zgodnie ze zdefiniowanym harmonogramem, co umożliwia analizowanie użycia pamięci masowej w razie potrzeby. Efektywne monitorowanie użycia Raport użycia dysku pozwala monitorować oraz wyznaczac trendy jego wykorzystania, aby zopytmaliwoać administrację serwerem i planować naprzód. Znajdź i usuń duplikaty plików.

13 DiskStation Manager 4.3 Ochrona danych i zabezpieczenia serwera Zapewnij integralność danych i wysoką dostępność systemu dzięki wszechstronnym rozwiązaniom Synology Synology High Availability (SHA) Łącząc dwa serwery pamięci masowej w klaster wysokiej dostępności, SHA umożliwia automatyczne przejęcie zadań przez drugi serwer w przypadku awarii pracującego serwera. Wygodny kreator pomoże w konfiguracji zaawansowanych funkcji, takich jak agregacja łączy czy VLAN, aby zapewnić ciągłość działania biznesu i produktywność. Globalny hot spare System pamięci masowej zapewnia całodobową ochron przed utratą danych. Dyski hot spare s zawsze gotowe do wymianyu w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w dowolnym typie lub grupie macierzy RAID. Dwustopniowa weryfikacja Dodatkowa warstwa ochrony centralnej pamięci masowej. Poza poświadczeniami uwierzytelniania DSM do logowania wymagane jest podanie 6-cyfrowego kodu jednorazowego, wysłanego na Twoje urządzenie przenośne. Wzmocnienie zabezpieczeń Serwer DiskStation jest chroniony przez mnóstwo funkcji zabezpieczeń, aby uniemożliwić naruszenie bezpieczeństwa lub udostępnienie poufnych danych. Zapora sieciowa Dostęp do serwera DiskStation można ograniczyć tylko do określonych usług systemu operacyjnego DSM, portów sieciowych lub adresów IP. Ochrona przed atakami typu DoS Przeciwdziałaj atakom typu DoS z Internetu i zapewniaj płynny przepływ pożądanego ruchu sieciowego. Ten poziom bezpieczeństwa sieci można osiągnąć z łatwością. Lista blokowanych i dozwolonych adresów IP Dostosowane listy IP pozwalają blokować nieprawidłowe i zatwierdzać zaufane połączenia. Kontrolę dostępu można wymusić za pomocą filtrowania adresów IP. Szyfrowanie AES Szyfrowanie AES kluczem 256-bitowym zgodne ze standardem FIPS umożliwia zachowanie poufności udostępnionych folderów.

14 11-12 Uslugi Synology Cloud Zarządzanie chmurą danych łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej Cloud Station Aplikacja Cloud Station ułatwia synchronizację i dostęp do plików w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca to bezpieczne miejsce w chmurze przeznaczone na dokumenty, muzykę, zdjęcia i filmy wideo. Po zakończeniu edycji pliku wystarczy kliknąć Zapisz, a dokument automatycznie pojawi się na innym komputerze. Twoje dane będą zawsze aktualne. Dostęp z dowolnego miejsca Aplikacja Cloud Station działa na komputerach PC i Mac. Będąc w drodze, można użyć aplikacji DS cloud na urządzeniach przenośnych, aby synchronizować pliki. Kontrola wersji i selektywna synchronizacja Można przechowywać do 32 wersji każdego pliku, co eliminuje obawy związane z nadpisaniem przez innych użytkowników. Wybierz jaki typ plików ma być synchronizowany, aby oszczędzić zasoby komputera i przepustowość. Nieograniczona usługa Idealna do wdrożeń w firmach, aplikacja Cloud Station obsługuje nieograniczoną liczbę użytkowników i synchronizację nieograniczonej liczby folderów. Każdy synchronizowany plik może mieć wielkość do 10 GB. Dostęp offline Dostęp do plików można uzyskiwać nawet bez połączenia internetowego aplikacja Cloud Station przeprowadzi automatyczną synchronizację plików po wznowieniu połączenia. QuickConnect Aplikacja QuickConnect pomaga skonfigurować osobistą chmurę za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności konfigurowania ustawień routera. Włączając aplikację QuickConnect, można przeglądać i uzyskać dostęp do zawartości kiedy zechcesz i z dowolnego miejsca. Synology DDNS Synology zapewnia kompletną usługę DDNS, która umożliwia utworzenie nazwy osobistej domeny dla serwera DiskStation przy pomocy kilku kliknięć. Dlaczego? Żeby wyeliminować potrzebę zapamiętywania stale zmieniających się adresów IP. MyDS Center Monitoruj stan usługi DDNS i otrzymuj powiadomienia, gdy połączenie jest niedostępne. 13 nazw domen Możliwe jest skonfigurowanie nie tylko jednej domeny bezpłatnie, można wybrać między 13 innymi nazwami.która jest Twoją ulubioną?

15 DiskStation Manager 4.3 Backup danych Polegaj na wszechstronnych rozwiązaniach do tworzenia kopii zapasowych Synology, aby chronić swoje cenne dane Kopia zapasowa serwera Sieciowa kopia zapasowa Kopie zapasowe danych można tworzyć poprzez sieć z szyfrowaniem i kompresją na innym serwerze DiskStation lub na serwerze zgodnym z protokołem rsync. Backup w chmurze Dzięki pakietowi Glacier Backup od Synology można wydajnie i tanio archiwizować dane w usłudze Amazon Glacier. Synchronizacja folderów udostępnionych Foldery udostępnione można synchronizować z wielu serwerów na jednym docelowym serwerze w czasie rzeczywistym, minimalizując czas odzyskiwania danych po awarii. Kopia zapasowa konfiguracji Harmonogramy tworzenia kopii zapasowych umożliwiają zachowywanie wszystkich zmian i przygotowanie ich do migracji systemu. Ustawienia można przywracać na różnych poziomach na podstawie zakresu modyfikacji. Synology Time Backup Kontrola wersji Funkcja snapshot umożliwia zachowanie bieżącego stanu udostępnionych folderów. Można tworzyć różne wersje kopii zapasowych i przywracać stan folderów z różnych okresów. Smart Recycle Funkcja Smart Recycle pozwala automatycznie usuwać starsze wersje kopii zapasowych i blokować określone wersje. Nadmierne kopie nie obciążą Twojej pamięci masowej. Dostosowywanie kopii zapasowych Definiuj harmonogramy automatycznego tworzenia kopii zapasowych, aby niczego nie przeoczyć. Można również wykonać zdalną kopię zapasową, tak aby pliki były dostępne na zdalnym serwerze DiskStation. Backup komputera osobistego Kopia zapasowa komputera osobistego na serwerze DiskStation Użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z oprogramowania Synology Data Replicator 3 lub oprogramowania innych firm do backupu plików na serwer DiskStation. Kopia zapasowa Mac na serwerze DiskStation Serwer DiskStation bezproblemowo współpracuje z Time Machine firmy Apple. Można korzystać z najbardziej intuicyjnego mechanizmu tworzenia kopii zapasowych.

16 13-14 Obsluga wirtualizacji Zaawansowane rozwiązanie pamięci masowej dla podniesienia efektywności administracji i wykorzystania systemu Certyfikacja wirtualizacji Pełna obsługa wirtualizacji Modele Synology z dwoma portami LAN umożliwiają korzystanie z rozwiązań wirtualizacji wliczając VMware vsphere 5.1, VAAI, Windows Server 2012, Microsoft ODX i Citrix XenServer. Dostosowane do firm każdej wielkości Firma Synology oferuje kompletną linię serwerów obsługujących wirtualizację. Poza dużymi przedsiębiorstwami również małe i średnie firmy mogą korzystać z możliwości wirtualizacji. Mechanizm LUN Clone Gotowe od razu Klony jednostek LUN można tworzyć błyskawicznie i zapewnić natychmiastową użyteczność, co pozwala zmniejszyć obciążenie administracyjne. Efektywność Niewielkie zużycie pojemności pozwala administratorom IT uzyskać wysoką produktywność i ekonomiczne wykorzystać pamięć masową. Wysoka produktywność Dzięki szybkiemu tworzeniu i wysokiej wydajności pamięci masowej klony jednostek LUN umożliwiają przyśpieszenie procesów wdrażania i opracowywania aplikacji, a jednocześnie obniżenie kosztów administracji. LUN Snapshot Wysoka wydajność Snapshoty jednostek LUN są tworzone i obsługiwane prawie bez wpływu na wydajność. Pozwala to zapewnić szybkie wykonywanie operacji w centrach danych. Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie Kopie zapasowe typu punkt w czasie są tworzone bardzo szybko, co umożliwia odzyskiwanie danych w bardzo krótkim czasie. Do 256 migawek Można utworzyć do 256 migawek na jednostkę LUN. Zużycie miejsca jest przy tym minimalne, ponieważ każdy snapshot zajmuje tylko 1/1000 pierwotnej wielkości jednostki LUN.

17 DiskStation Manager 4.3 Monitoring Ochrona nieruchomości i majątku z niezawodnym systemem NVR Podgląd na żywo Monitorowanie zdarzeń z wszystkich kamer IP. Ciągle w drodze? Obraz na żywo i nagrania można przeglądać za pomocą wszystkich popularnych przeglądarek internetowych i na urządzeniach przenośnych. Zarządzanie kamerami Konfiguracja kamer w aplikacji Surveillance Station jest łatwa i intuicyjna. Na panelu znajduje się kompletny pakiet narzędzi do zarządzania: zawsze przydatne i dostępne wtedy, kiedy są potrzebne. Jednoczesny podgląd na żywo Jednoczesne przesyłanie strumieniowe do 49 kanałów przy użyciu różnych narzędzi, takich jak widok kamery z efektem rybiego oka lub dostosowywane układy kanałów. Funkcja analityczna podglądu na żywo Korzystaj z funkcji analiz podglądu na żywo, aby śledzic podejrzane ruchy. Na przykład, system może wykryć jeśli jakikolwiek obiekt znajdzie się w "sterfie ograniczonego przebywania". Trasa patrolu Patroluj dany obszar, wykorzystując trasę patrolu i automatyczne nagrywanie. Po wykryciu ruchu kamery rozpoczynają nagrywanie i patrolowanie wstępnie zdefiniowanych pozycji. Obsługa wielu modeli kamer Wybierz spośród 1600 modeli kamer od znanych producentów. Ścisła integracja z wybranymi dostawcami pozwala korzystać z większej liczby ustawień kamery. System centralnego zarządzania (CMS) CMS pozwala zmniejszyć nakłady pracy wymagane podczas wykonywania dużych wdrożeń monitoringu na wielu serwerach. Można centralnie sterować ustawieniami kamer, zarządzać uprawnieniami i nagrywaniem wszystko w jednym interfejsie. Powiadomienia Można wybrać zdarzenia powodujące wysyłanie powiadomień, co umożliwi reakcję w ciągu kilku sekund. Powiadomienia można otrzymywać w wiadomościach SMS, lub powiadomieniach typu push na urządzeniach przenośnych lub koncie Skype.

18 15-16 Zarządzanie nagraniami Odpowiednie narzędzia umożliwiają sprawne zarządzanie nagraniami. Dzięki funkcji analizy obrazu można określać zdarzenia krytyczne. Znajdowanie zdarzeń Lista nagrań, kalendarz i oś czasu pozwalają łatwo znaleźć żądane nagranie. Można dostosować parametry obrazu, aby uzyskać lepszą jakość wideo lub użyć funkcji Wyszukiwanie inteligentne wraz z 8 różnymi funkcjami analitycznymi, aby zlokalizować krytyczne zdarzenia w ciągu kilku sekund. Archiwizacja i uwierzytelnianie Nagrania można eksportować bezpośrednio na serwer DiskStation. Jeżeli zdarzy się jakiś wypadek i potrzebny będzie dowód, aplikacja Evidence Integrity Authenticator zapewnia autentyczność materiału filmowego. Rozwiązanie mobilne Zainstaluj aplikację DS cam na urządzeniu przenośnym, aby być na bieżąco niezależnie od miejsca pobytu. Oglądaj obraz na żywo i nagrane zdarzenia z 6 kanałów i zrób stopklatkę w dowolnym czasie. Harmonogram nagrywania Harmonogramy nagrywania można definiować zgodnie z potrzebami: Inteligentne nagrywanie w różnych trybach, takie jak: Ręcznie, Ciągłe, Detekcja ruchu, Alarm, Alarm z detekcją ruchu. VS240HD VisualStation to energooszczędna i łatwa w obsłudze stacja do monitoringu wideo, która może być zintegrowana we wdrożeniach na dużą skalę. Podgląd w jakości HD 720p i przesyłanie strumieniowe z 24 kanałów jednocześnie.

19 DiskStation Manager 4.3 Aplikacje mobilne Aplikacje mobilne firmy Synology umożliwiają obsługę serwera DiskStation i całej jego zawartości w drodze DS video Oglądanie filmów wideo z dowolnego miejsca Dzięki aplikacji DS video można przesyłac strumieniowo filmy lub oglądać programy telewizyjne z biblioteki wideo podczas podróży lub dojazdów do pracy. W domu, ciesz się z DS video na Roku TV. Transmisja strumieniowa AirPlay Użyj DS video jako pilota, aby sterować przesyłaniem strumieniowym na TV za pośrednictwem AirPlay lub DLNA. Oglądaj rozrywkę na dużym ekranie ze znajomymi i rodziną. Inteligentne zadania pobierania Aplikacja DS video umożliwia zapamiętywanie miejsca, w którym oglądanie filmu zostało przerwane, i wyświetli monit o wznowienie od tego punktu. DS download Zdalne tworzenie zadań Dzięki DS download można wyszukiwać za pomocą słów kluczowych i tworzyc zadania pobierania z urządzeń mobilnych ios lub Android. Łatwe zarządzanie pobieraniem plików Można aktywować harmonogramy pobierania i modyfikować przepustowość sieci bezpośrednio z urządzenia przenośnego. DS photo+ Dzielenie się dobrymi wspomnieniami Przeglądaj wszystkie zdjęcia na urządzeniach Android, ios, Windows Phone i Google TV. Dzięki DS photo+ możesz w prosty sposób dzielić się pięknymi chwilami. Natychmiastowe wysyłanie Każde zrobione zdjęcie zostanie automatycznie wysłane do aplikacji Photo Station. Nigdy nie stracisz cennych wspomnień. DS audio Osobista lista odtwarzania Będąc w drodze, można wybrać dowolną z list odtwarzania dopasowaną do swojego nastroju. Zarządzanie biblioteką z urządzeń przenośnych Aplikacja DS audio pozwala przesyłać strumieniowo terabajty danych z biblioteki muzyki przechowywanej na serwerze DiskStation, niezależnie od miejsca. Odtwarzanie w trybie offline Tryb offline aplikacji DS audio umożliwia słuchanie ulubionych zespołów lub artystów pomimo braku połączenia internetowego.

20 17-18 DS cloud Synchronizacja plików w chmurze Dzięki aplikacji DS cloud wszystkie pliki robocze można przeglądać na urządzeniu przenośnym, nawet bez połączenia internetowego. Bezpieczna chmura osobista Wszystkie pliki są bezpiecznie przechowywane w chmurze prywatnej: na Twoim serwerze DiskStation. Obsługa szyfrowania SSL zapewnia bezpieczną transmisję danych. Dostosowanie ustawień Możliwe jest synchronizowanie plików wg typu i wielkości w celu dopasowania ich do ilości wolnego miejsca. Można także włączyć synchronizację tylko w przypadku połączeń Wi-Fi, aby uniknąć kosztownych opłat za roaming. DS cam Monitorowanie na okrągło Dzięki aplikacji DS cam można natychmiast wyświetlić obraz na żywo, zrobić stopklatkę, wykonywać funkcje PTZ lub oglądać nagrane zdarzenia w dowolnym czasie. Powiadamianie na bieżąco Dostępnych jest 9 typów zdarzeń, które powodują wysyłanie powiadomień typu push na urządzenia przenośne. Niczego nie przeoczysz. DS finder Znajdź mnie Nie możesz znaleźć serwera DiskStation? Naciskając przycisk Znajdź mnie, można łatwo znaleźć serwer i natychmiast przystąpić do rozwiązywania problemów. Włączanie i wyłączanie Dzięki aplikacji DS finder można łatwo włączać lub wyłączać serwer DiskStation, nawet z drugiego końca świata. DS file Dostęp do plików z każdego miejsca Aplikacja DS file pozwala przeglądać i wyświetlać zawartość serwera DiskStation dokumenty, filmy wideo lub zdjęcia na urządzeniu przenośnym. Zarządzaj treścią będąc w ruchu Możliwe jest wprowadzanie końcowych zmian plików lub folderów kopiowanie, usuwanie lub edytowanie przed dotarciem do pracy. DSM mobile Zdalne zarządzanie serwerem DiskStation Można zarządzać praktycznie wszystkim: kontami, udostępnionymi folderami, usługami DSM, aplikacjami i nie tylko, bezpośrednio na urządzeniu przenośnym. Monitorowanie stanu systemu Dzięki aplikacji DSM mobile można wyświetlać użycie procesora, sieci i pamięci, a także przeglądać dzienniki systemu w czasie rzeczywistym.

21 Wymagania systemowe Aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach systemowych i ograniczeniach poszczególnych funkcji, odwiedź stronę Informacje o Synology DiskStation Manager Oprogramowanie Synology DiskStation Manager (DSM) oferuje intuicyjny interfejs www, który pomaga w zarządzaniu danymi, zasobami sieciowymi i codziennymi zadaniami wykonywanymi przy użyciu serwerów Synology DiskStation i RackStation w domu i w pracy. Dostępne funkcje to udostępnianie plików, tworzenie kopii zapasowych, funkcje bezpieczeństwa, funkcje konta, aplikacje, usługi w chmurze, aplikacje mobilne, monitorowanie i obsługa multimediów. Więcej informacji Aby dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania Synology DiskStation Manager i tego, jak pomaga ono w przechowywaniu danych, odwiedź stronę Klient ponosi odpowiedzialność za zapewnienie zgodności z wymaganiami prawnymi. Klient ponosi wyłączną odpowiedzialność za zasięgnięcie opinii radcy prawnego na temat identyfikacji i interpretacji obowiązujących przepisów i wymagań prawnych, które mogą wpływać na działalność klienta, a także na temat działań, które klient musi podjąć w celu zapewnienia zgodności z takimi przepisami. Firma Synology nie udziela porad prawnych ani nie gwarantuje, że klient może korzystać z jej usług i produktów zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami prawnymi. Copyright Synology Incorporated Synology Incorporated 3F-3, No.106, Chang An W. Rd., Taipei 10351, Tajwan Wyprodukowano w Chińskiej Republice Ludowej (Tajwan) Wrzesień 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Synology i inne znaki Synology, znaki logo i wszelkie inne nazwy produktów lub usług bądź dotyczące ich hasła znajdujące się w niniejszym dokumencie są znakami towarowymi firmy Synology i jej dostawców lub licencjodawców i nie mogą być kopiowane, imitowane ani używane w całości lub w części bez wcześniejszego uzyskania pisemnej zgody firmy Synology lub odpowiedniego właściciela znaku towarowego. Wszystkie inne znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe, nazwy produktów i nazwy oraz znaki logo firm wspomniane w niniejszym dokumencie należą do ich właścicieli. Zabrania się odtwarzania i przekazywania w jakiejkolwiek formie jakiejkolwiek części niniejszego dokumentu bez wcześniejszego uzyskania pisemnej zgody firmy Synology Incorporated. Dane dotyczące produktów są aktualne na dzień pierwotnej publikacji niniejszego dokumentu. Dane i informacje na temat produktów mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie oświadczenia dotyczące przyszłych działań i zamiarów firmy Synology mogą ulec zmianie lub usunięciu bez powiadomienia i przedstawiają jedynie cele firmy.

2014 ROZWIĄZANIE DO MONITORINGU NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE DO NADZORU WIZYJNEGO

2014 ROZWIĄZANIE DO MONITORINGU NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE DO NADZORU WIZYJNEGO 2014 ROZWIĄZANIE DO MONITORINGU NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE DO NADZORU WIZYJNEGO www.synology.com Firma Synology jest wiodącym dostawcą serwerów NAS na rynku globalnym. Wykorzystujemy najnowsze technologie

Bardziej szczegółowo

Synology NAS Przewodnik użytkownika

Synology NAS Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20150506 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalacja serwera Synology NAS i systemu DSM... 8 Logowanie do DSM...

Bardziej szczegółowo

Synology NAS Przewodnik użytkownika

Synology NAS Przewodnik użytkownika Synology NAS Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20130906 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalacja serwera Synology NAS

Bardziej szczegółowo

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika Synology DiskStation Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_DS_20130130 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalowanie serwera Synology

Bardziej szczegółowo

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika

Synology DiskStation Przewodnik użytkownika Synology DiskStation Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_DS_20121106 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Synology DiskStation Podręcznik użytkownika

Synology DiskStation Podręcznik użytkownika ID dokumentu 110302DSMUGPLK Dotyczy modeli DS111 DS110+ DS110j DS211+ DS211 1 DS211j DS710+ DS411+II DS411j DS411slim DS410 DS1511+ RS411 RS810+ RS810RP+ RS2211+ RS2211RP+ Spis treści Rozdział 1: Przegląd

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Dla Network Attached Storage. Wer.1.0.0.0909. (Dla ADM 2.0)

Instrukcja obsługi. Dla Network Attached Storage. Wer.1.0.0.0909. (Dla ADM 2.0) Instrukcja obsługi Dla Network Attached Storage Wer.1.0.0.0909 (Dla ADM 2.0) Spis treści ASUSTOR NAS User Guide 1. Wstęp... 5 2. Fabrycznie zainstalowane aplikacje... 6 2.1. Ustawienia... 6 2.1.1. Ogólne...

Bardziej szczegółowo

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7 Wersja 1.0 ZAWARTOŚĆ 1. PRODysk... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 7 2.1.1. Wymagania systemowe... 7 2.1.2. Przebieg instalacji...

Bardziej szczegółowo

Vic Hsu Managing Director

Vic Hsu Managing Director Warszawa Vic Hsu Managing Director 13 th DSM Conference Hold in 17 Cities Globalization Sales Channel Cover 90 Countries Subsidiaries US, UK, Germany, France, and China 60% Growth per Year Achievement

Bardziej szczegółowo

Seria biznesowa. TurboNAS. www.qnap.pl. ÎÎKompletne rozwiązanie wirtualizacji serwerów dzięki iscsi/ip SAN i NAS

Seria biznesowa. TurboNAS. www.qnap.pl. ÎÎKompletne rozwiązanie wirtualizacji serwerów dzięki iscsi/ip SAN i NAS TurboNAS Seria biznesowa ÎÎCentralne magazynowanie danych i współdzielenie plików ÎÎCentrum kopii zapasowych dla firm ÎÎPrywatny serwer chmury dla łatwej decentralizacji ÎÎKompletne rozwiązanie wirtualizacji

Bardziej szczegółowo

GravityZone PODRĘCZNIK INSTALACJI

GravityZone PODRĘCZNIK INSTALACJI GravityZone PODRĘCZNIK INSTALACJI Bitdefender GravityZone Podręcznik instalacji Data publikacji 2015.08.14 Copyright 2015 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji

Bardziej szczegółowo

Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1

Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1 Przewodnik zabezpieczeń Windows Phone 8.1 Spis treści 1. Wstęp do przewodnika... 6 2. Cykl życia urządzeń mobilnych... 9 2.1 Rejestracja urządzenia... 9 2.2 Zarządzanie konfiguracją urządzenia... 9 2.2.1

Bardziej szczegółowo

Acronis Backup & Recovery 11

Acronis Backup & Recovery 11 Acronis Backup & Recovery 11 Update 0 Podręcznik użytkownika Dotyczy następujących wersji: Advanced Server Virtual Edition Advanced Server SBS Edition Advanced Workstation Server for Linux Server for Windows

Bardziej szczegółowo

Odkryj pracę bez ograniczeń

Odkryj pracę bez ograniczeń Odkryj pracę bez ograniczeń z Microsoft Office 2010 Twój przewodnik po nowościach w pakietach Office 2010 dostępnych w ramach licencji grupowych 2010 I Dlaczego 2010? Ponieważ powodzenie Twojej firmy zależy

Bardziej szczegółowo

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Wersja 1.0 Data publikacji: Listopad 2014 Najnowsze informacje są dostępne pod adresem http://office.microsoft.com/pl-pl/academic/

Bardziej szczegółowo

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2003 / 2003 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 4.2 lub nowszej) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Spis treści 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Nowości... 4 1.2 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów

IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Oprogramowanie IBM IBM Collaboration Solutions IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Październik 2011 2 IBM Sametime 8.5 przewodnik dla recenzentów Spis treści 3 Przegląd 5 Oprogramowanie Sametime:

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO PRODUKTACH

PRZEWODNIK PO PRODUKTACH PRZEWODNIK PO PRODUKTACH 1 WHAT STORAGE DOES NEXT. LENOVOEMC LTD. TO spółka założona przez Lenovo i EMC, która prowadzi sprzedaż sieciowych pamięci masowych iomega. Firmy Lenovo i EMC jedno z najszybciej

Bardziej szczegółowo

Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection

Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection Oprogramowanie opisane w niniejszym podręczniku jest dostarczane w ramach umowy

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po systemie Windows 7

Przewodnik po systemie Windows 7 Przewodnik po systemie Windows 7 System Windows 7 powstał w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników. Niniejszy Przewodnik po systemie Windows 7 stanowi opis najważniejszych funkcji zarówno nowych, jak i

Bardziej szczegółowo

Przewodnik administratora

Przewodnik administratora Przewodnik administratora BitDefender Management Server 3.5 Przewodnik administratora Publication date 2011.09.01 Copyright 2011 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej książki

Bardziej szczegółowo

BITDEFENDER GRAVITYZONE

BITDEFENDER GRAVITYZONE BITDEFENDER GRAVITYZONE Przewodnik szybkiego uruchamiania Bitdefender GravityZone Przewodnik szybkiego uruchamiania Data publikacji 2014.11.18 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (2 części) 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych

3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (2 części) 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych ZAPYTANIE OFERTOWE nr 01/2013 Platforma wiedzy i konsultacji system wsparcia dialogu społecznego 1. Nazwa oraz adres zamawiającego ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO UL. SMULIKOWSKIEGO 6/8, 00 389 WARSZAWA

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Q10 Smartphone Wersja: 10.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2013-10-21 SWD-20131021164144977 Spis treści Zacznij pracę... 6 Zapoznanie się z urządzeniem...6 Prezentacje wideo z cyklu Jak

Bardziej szczegółowo

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika G Data Security 2015 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika G Data Business Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Thecus N2200 Combo NAS FW v3.00.05 Instrukcja użytkownika Znaki firmowe oraz prawa autorskie. Thecus oraz wszystkie nazwy produktów producenta, są zarejestrowanymi i zastrzeżonymi znakami firmy Thecus

Bardziej szczegółowo

Bosch Video Management System. pl Instrukcja konfiguracji

Bosch Video Management System. pl Instrukcja konfiguracji Bosch Video Management System pl Instrukcja konfiguracji Bosch Video Management System Spis treści pl 3 Spis treści 1 Korzystanie z Pomocy 12 1.1 Wyszukiwanie informacji 12 1.2 Drukowanie Pomocy 13 2

Bardziej szczegółowo