Store. Share Sync. Secure. Service. Dedykowany system operacyjny serwera NAS. DiskStation Manager 4.3.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Store. Share Sync. Secure. Service. Dedykowany system operacyjny serwera NAS. DiskStation Manager 4.3. www.synology.com"

Transkrypt

1 Store Secure Share Sync Service Dedykowany system operacyjny serwera NAS DiskStation Manager 4.3

2 Firma Synology wykorzystuje w pełni zalety najnowszych technologii, by zapewniać firmom i użytkownikom indywidualnym niezawodne oraz przystępne cenowo rozwiązania do centralizacji pamięci masowej, łatwego wykonywania kopii zapasowych danych, udostępniania i synchronizacji plików pomiędzy różnymi platformami, a także uzyskiwania dostępu do danych przy użyciu urządzeń mobilnych. Synology stawia sobie za cel oferowanie produktów o przyszłościowych funkcjach oraz najlepszych w swojej klasie usług dla klientów.

3 Wiele możliwości przechowywania. Nasze motto.

4 01-02 Co to jest DiskStation Manager? DiskStation Manager (DSM) to intuicyjny, oparty na www system operacyjny, który działa na każdym serwerze DiskStation oraz RackStation. Ułatwia zarządzanie danymi: dokumentami, zdjęciami, muzyką, filmami i innymi ważnymi materiałami. Oprogramowanie DiskStation Manager oferuje więcej niż tylko przechowywanie danych. Oferuje dostęp do ogromnej ilości aplikacji i usług, które zapewniają rozrywkę i zwiększają wydajność w pracy. 02/ Co to jest DiskStation Manager? 11/ Ochrona danych i zabezpieczenia serwera 03/ Centrum pakietów 12/ Usługi Synology Cloud 04/ Udostępnianie plików i zasobów 13/ Backup danych 05-06/ Aplikacje biznesowe 14/ Obsługa wirtualizacji 07 08/ Aplikacje multimedialne 15 16/ Monitorowanie 09/ Konta i uprawnienia 17 18/ Aplikacje mobilne 10/ Zarządzanie serwerami

5 DiskStation Manager 4.3 Centrum pakietów Tutaj znajduje się wszystko czego potrzebujesz do pracy i dla rozrywki wystarczy wyszukać odpowiednią aplikację i kliknąć, aby ją zainstalować. To takie szybkie i proste. Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu Znajdź potrzebne aplikacje Aplikacje można przeglądać wg kategorii. Szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz i co jest dostępne. Przegląd aplikacji Przejrzyj wszystkie informacje o aplikacji, w tym wymagania minimalne, dostępne aktualizacje, zrzuty ekranu i opisy, przed jej instalacją na serwerze DiskStation. Wygoda i elastyczność Prosta instalacja Instalacja aplikacji jest bardzo łatwa. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest aktualizacja pojedynczej aplikacji, czy wszystkich aplikacji na serwerze DiskStation, wystarczy tylko jedno kliknięcie przycisku myszy. Kilka kliknięć i aplikacja jest gotowa do użycia. Zbuduj własne pakiety Firma Synology współpracuje z twórcami aplikacji zewnętrznych, aby zapewnić dostęp do ogromnej liczby usług na serwerze DiskStation. Aplikacje można znaleźć w Centrum pakietów. Możliwe jest też ich dodawanie ze źródeł społeczności. Powiadomienia Centrum pakietów pozwala śledzić stan aplikacji. Jeżeli dostępna będzie nowa aktualizacja, natychmiast zostanie wysłane stosowne powiadomienie. Nie przegapisz niczego, a wszystkie aplikacje będą zawsze aktualne. Zbuduj własne pakiety Synology dostarcza obszerną dokumentację i narzędzia dla programistów. Wykorzystaj te zasoby i uczyń istniejące oprogramowanie kompatybilnym z DiskStation Manager.

6 03-04 Niezależnie od tego, czy używany jest komputer PC lub Mac, jesteś w domu lub przemieszczasz się, serwer DiskStation ułatwia udostępnianie plików i zasobów. File Station Korzystaj z File Station, aby zarządzać i udostępniać wszystkie pliki za pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki obsłudze języka HTML5, wysyłanie i przeglądanie plików jest bardzo łatwe i szybkie. Wygodny interfejs Potrzebujesz udostępnić plik? Szybko wygeneruj link. Jeśli chcesz załadować po prostu przeciągnij i upuść plik do File Station. Obsługa skrótów klawiszowych Od teraz można używać klawiszy dostępu w celu zarządzania plikami w aplikacji File Station: kopiuj, wytnij, wklej, zaznacz wszystko wybierz, co tylko chcesz! Konta i uprawnienia Podczas tworzenia folderu wspóldzielonego można przydzielać dostęp użytkownikom lub grupom (obsługa Windows ACL). Lepsze przeglądanie Przełączaj się między widokiem miniatur i listy, aby wyświetlać pliki w preferowany sposób. Dzięki ciągłemu przewijaniu przeglądanie jest teraz bardziej płynne. FTP Łatwo i bezpiecznie Konfiguracja FTP to tylko klika kliknięć myszy. Obsługa protokołu SFTP zapewnia ochronę ważnych plików. FXP Protokół FXP umożliwia wymianę plików bezpośrednio między dwoma serwerami FTP, bez potrzeby wcześniejszego pobierania plików. PXE i TFTP Można używać protokołu TFTP do uruchamiania środowiska PXE. Dzięki temu masowe uruchomienie systemu, uaktualnianie i konserwacja systemów będą skuteczne i tańsze. DS file Zarządzanie zawartością z urządzeń przenośnych Dzięki aplikacji DS file można bez wysiłku udostępniać, wysyłać i kopiować pliki przechowywane na serwerze DiskStation za pomocą urządzeń mobilnych. Przeglądanie plików z dowolnego miejsca Aplikacja DS file pozwala łatwo przeglądać dokumenty, obrazy lub filmy wideo na urządzeniu przenośnym gdziekolwiek jesteś. Udostępnianie na wszystkie platformy Serwer DiskStation obsługuje udostępnianie między wieloma platformami, pliki można bezproblemowo wymieniać pomiędzy klientami Windows, Mac i Linux w dowolnym środowisku. Bezpieczny transfer Transfer plików przy użyciu serwera DiskStation jest bezpieczny. Obsługa protokołu HTTPS i szyfrowanie podczas wymiany plików są zawsze dostępne.

7 DiskStation Manager 4.3 Aplikacje biznesowe Firma Synology oferuje szeroką gamę aplikacji zwiększających produktywność i wydajność firmy Usługa pocztowa Intuicyjny interfejs Przełączaj się między aktywnością poczty w czasie rzeczywistym, przepustowością sieci i dziennikami logów poczty. Zmiana ustawień za pomocą kilku kliknięć. Zabezpieczanie serwera Dzięki funkcji filtrowania spamu na podstawie czarnej listy, opartej o DNS i szyfrowaniu SSL/TLS, Twój serwer jest chroniony przed zagrożeniami z zewnątrz. Zainstaluj ClamAV aby podnieść bezpieczeństwo. Łatwe zarządzanie Serwer poczty jest wyposażony w funkcje automatycznego odpowiadania, obsługę aliasów z wielu domen, aby ułatwić zarządzanie kontami. Usługa Syslog Kompletne rozwiązanie Serwer Syslog umożliwia centralne gromadzenie dzienników logów i zarządzanie nimi bądź zamianę DiskStation w klienta usługi Syslog Server. Szybkie przeszukiwanie dziennika logów Wbudowana wyszukiwarka pozwala korzystać z filtrów, takich jak słowa kluczowe, data, kategoria i nie tylko, aby przyśpieszyć odnalezienie wpisów w dzienniku logów. Inteligentne archiwum Można automatycznie archiwizować dzienniki logów na podstawie ich wielkości, liczby wpisów lub wieku, a następnie zapisać je w formacie zwykłego tekstu. Antywirus Program Antivirus Essential Synology lub antywirus firmy McAfee pozwalają korzystać z różnych zabezpieczeń i zapewnić ochronę DiskStation przed wirusami. Serwer RADIUS Serwer RADIUS podnosi bezpieczeństwo sieci za pomocą mechanizm uwierzytelniania sieci Wi-Fi, aby zapobiec nieupoważnionemu dostępowi do poufnych plików i danych. *Oprogramowanie firmy McAfee jest dostępne w Centrum pakietów za opłatą (odnowienie licencji co dwa lata).

8 05-06 Usługa VPN Ekonomiczne rozwiązanie Obniż koszty wdrożenia i operacyjne dzięki aplikacji VPN Serwer i przekształć DiskStation w funkcjonalny serwer VPN. Łatwa konfiguracja Kanał VPN można łatwo skonfigurować, korzystając z dwóch serwerów DiskStation, gdzie jeden pełni rolę serwera, a drugi klienta. Pozwala to na błyskawiczny dostęp do zasobów sieciowych w oddziałach. Bezpieczny dostęp Dzięki szyfrowaniu SSL/TLS, L2TP za pomocą IPSec, mechanizmom uwierzytelniania PAP i MS-CHAP oraz kontroli uprawnień, łatwiej niż kiedykolwiek zabezpieczyć połączenia VPN. Serwer DNS Pełna kontrola domeny Serwer DNS umożliwia uruchomienie własnych usług nazw domenowych i usprawnia zarządzanie obszarem nazw w organizacji. Elastyczność użytkowania Można z łatwością mapować różne adresy IP, aby dopasować serwery takie jak FTP, poczty i WWW. Ekonomiczne rozwiązanie Nie ma potrzeby wstawiania kolejnego serwera wystarczy użyć istniejącej infrastruktury i uruchomić serwer DNS bez dodatkowych wysiłków. Udostępnianie witryn internetowych Dzięki wbudowanej obsłudze języka PHP i serwera MySQL firmy mogą łatwo tworzyć i udostępniać na serwerze DiskStation do 30 własnych witryn. Serwer wydruku Po podłączeniu drukarki wielofunkcyjnej do serwera DiskStation każdy użytkownik w biurze będzie mógł korzystać z funkcji drukowania, skanowania i wysyłania faksów nie trzeba kupować dedykowanego serwera wydruku.

9 DiskStation Manager 4.3 Aplikacje multimedialne Centrum pakietów pozwala w pełni korzystać z możliwości, jakie daje technologia cyfrowa, dzięki aplikacjom multimedialnym. Przechowuj zawartość wideo, zdjęcia i muzykę w jednym centrum rozrywki, a będziesz jeszcze lepiej się bawić. Udostępnianie ich znajomym oraz rodzinie jest proste, kiedykolwiek zechcesz. Photo Station Aplikacja Photo Station zapewnia nieograniczoną ilość miejsca na albumy zdjęć online i blogi. Pozwala dostosowywać galerie online i dzielić się cennymi chwilami z rodziną i znajomymi. Oprócz tego dla każdego użytkownika można utworzyć oddzielne konto do udostępniania zdjęć w sieci. Elegancka galeria online Wgrywanie zdjęć jest proste i bezproblemowe. Po przesłaniu zdjęć można je wyświetlać w kolejności chronologicznej, jako ściana zdjęć lub na inne sposoby. Oglądanie i edycja zdjęć Przeglądaj zdjęcia na których jest oznaczony Twój pupil pies, zobacz na mapie świata gdzie byłeś. Pokaż odrobinę kreatywności w fotografiach, dzięki narzędziom do edycji, jak Aviary. Przesyłanie bezpośrednio do serwisów społecznościowych Zdjęcia i filmy wideo można publikować w różnych serwisach społecznościowych. Można synchronizować swoje zdjęcia bezpośrednio z Facebook lub udostępniać je w serwisach Twitter, Picasa i Plurk. Porządkowanie albumów Organizuj albumy w różne kategorie. To jeden ze sposobów, aby galeria zdjęć wyglądała profesjonalnie i była uporządkowana.

10 07-08 Video Station Najlepsze filmy i programy telewizyjne pod ręką. Aplikacja Video Station jest centralną platformą rozrywki dla każdego. Pozwala ona zarówno udostępniać materiały, jak i je oglądać. Zawartość wideo można porządkować w dowolny sposób. Osobiste kino domowe Oglądaj filmy kiedykolwiek zechcesz. Można nadrobić zaległości od miejsca, w którym oglądanie zostało przerwane. Załóż konta użytkowników, aby dzieci nie miały dostępu do materiałów dla dorosłych. Jednoczesne oglądanie i nagrywanie Przesyłaj strumieniowo i nagrywaj programy TV dzięki obsłudze tunerów DVT. Wsparcie przesyłania strumieniowego z wielu tunerów oraz HDHomeRun to większa elastyczność. Więcej informacji o kolekcjach Informacje o filmach i odcinkach seriali telewizyjnych są gromadzone automatycznie w preferowanym języku. Przesyłanie strumieniowe AirPlay i DLNA Video Station obsługuje przesyłanie strumieniowe wideo do telewizora za pośrednictwem AirPlay lub DLNA. Można oglądać filmy i materiały wideo na dużym ekranie ze znajomymi i rodziną. Audio Station Wbudowany odtwarzacz muzyki umożliwia przesyłanie strumieniowe muzyki z przeglądarki internetowej do głośników lub odtwarzaczy multimedialnych. Utwórz własną chmurę audio z osobistymi bibliotekami i listami odtwarzania. Przesyłanie strumieniowe muzyki bez żadnych ograniczeń Muzykę można przesyłać strumieniowo na dowolną liczbę urządzeń AirPlay. Urządzeniami można sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania lub urządzenia przenośnego. Dzięki obsłudze technologii A2DP można teraz odtwarzać utwory w wysokiej jakości na urządzeniach Bluetooth. Wyświetlanie tekstów piosenek na żywo Śpiewaj do dźwięków muzyki dzięki funkcji wyświetlania w środku okna tekstów piosenek na żywo. Możliwe jest również edytowanie tekstów piosenek. Radio internetowe Słuchaj radia internetowego oraz twórz własne listy stacji radiowych i dostosowywuj je, tak aby były dostępne za jednym kliknięciem.

11 DiskStation Manager 4.3 Konta i uprawnienia Popraw wydajność dzięki scentralizowanemu zarządzaniu kontami użytkowników i innymi zasobami Zarządzanie serwerem DiskStation Grupy i konta lokalne Utwórz lokalne konta użytkowników i grupy, a następnie przypisz uprawnienia dostępu do folderów udostępnionych oraz wprowadź limity miejsca i limity prędkości dla użytkownika. Folder wspóldzielony Można z łatwością tworzyć, edytować, szyfrować, a nawet stosować reguły NFS do dowolnego folderu udostępnionego na serwerze DiskStation. Pozwala to zapewnić dobre uporządkowanie plików i zgodność z wymogami bezpieczeństwa. Windows ACL Zarządzanie za pomocą systemu operacyjnego DSM Listy kontroli dostępu (ACL) można konfigurować bezpośrednio za pomocą interfejsu DSM. Można stosować reguły dostępu do każdego pliku na poziomie konta, a także do usług, takich jak AFP, NFS, FTP i WebDAV. Delegowanie uprawnień Zadania zarządzania można równomiernie rozłożyć na kierowników IT, udzielając im praw do przypisywania uprawnień w ramach list ACL. Obsługa usług katalogowych i domen Usługa Windows Active Directory Serwery DiskStation można dołączać do istniejących domen Windows Active Directory bez żadnych dodatkowych czynności administracyjnych. Personel IT może łatwo zarządzać prawami dostępu użytkowników domeny do usług systemu DSM, aplikacji i folderów udostępnionych. Integracja z aplikacjami DSM Użytkownicy mogą logować się w różnych usługach DSM, takich jak udostępnianie plików i poczta elektroniczna, korzystając z kont Windows AD i LDAP i korzystać z nich w celu poprawy produktywności firmy. Usługa LDAP Serwer DiskStation może pełnić rolę serwera LDAP, umożliwiając centralne zarządzanie kontami i obniżenie wysiłków administracyjnych. Ponadto serwer DiskStation można dołączyć do istniejącej usługi katalogowej LDAP, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do wszystkich usług, korzystając z jednych poświadczeń uwierzytelniania. Logowanie do usług Google Apps Serwer usług katalogowych z obsługą wielu kont. Przykładowo, użytkownicy mogą zalogowac się do usług Google Apps korzystając ze swoich poświadczeń LDAP.

12 09-10 Zarzadzanie serwerami Serwer DiskStation posiada różne funkcje ułatwiające i przyśpieszające zarządzanie systemem Monitor zasobów Sprawdzanie użycia zasobów systemu Można wyświetlać użycie procesora, pamięci, dysku twardego i sieci bezpośrednio w aplikacji Monitor zasobów. Monitorowanie uruchomionych procesów Możliwe jest wyświetlanie uruchomionych i nieaktywnych procesów oraz zużywanych przez nie zasobów. Zarządzanie przepustowością Sterowanie ruchem Wyznaczanie priorytetów i rezerwowanie pasma sieci na usługi DSM pozwala zapobiegać zapychaniu łączy. Limit prędkości Ustaw limity prędkości transferu dla indywidualnych użytkowników i grup. Zaplanuj wykorzystanie pasma zgodnie z potrzebami biznesowymi. Planowanie zadań Task Scheduler pozwala szybko oraz intuicyjnie przeglądać i zarządzać wszystkimi zadaniami. Można utworzyć własny skrypt, aby skonfigurować automatyczne wykonywanie różnych zadań. Powiadomienia Powiadomienia o zmianie stanu serwera mogą być wysyłane w wiadomościach SMS, , a także w trybie push na urządzenia przenośne. Raport użycia dysku Wyświetlanie stanu pamięci masowej Raporty użycia można generować na żądanie lub okresowo zgodnie ze zdefiniowanym harmonogramem, co umożliwia analizowanie użycia pamięci masowej w razie potrzeby. Efektywne monitorowanie użycia Raport użycia dysku pozwala monitorować oraz wyznaczac trendy jego wykorzystania, aby zopytmaliwoać administrację serwerem i planować naprzód. Znajdź i usuń duplikaty plików.

13 DiskStation Manager 4.3 Ochrona danych i zabezpieczenia serwera Zapewnij integralność danych i wysoką dostępność systemu dzięki wszechstronnym rozwiązaniom Synology Synology High Availability (SHA) Łącząc dwa serwery pamięci masowej w klaster wysokiej dostępności, SHA umożliwia automatyczne przejęcie zadań przez drugi serwer w przypadku awarii pracującego serwera. Wygodny kreator pomoże w konfiguracji zaawansowanych funkcji, takich jak agregacja łączy czy VLAN, aby zapewnić ciągłość działania biznesu i produktywność. Globalny hot spare System pamięci masowej zapewnia całodobową ochron przed utratą danych. Dyski hot spare s zawsze gotowe do wymianyu w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w dowolnym typie lub grupie macierzy RAID. Dwustopniowa weryfikacja Dodatkowa warstwa ochrony centralnej pamięci masowej. Poza poświadczeniami uwierzytelniania DSM do logowania wymagane jest podanie 6-cyfrowego kodu jednorazowego, wysłanego na Twoje urządzenie przenośne. Wzmocnienie zabezpieczeń Serwer DiskStation jest chroniony przez mnóstwo funkcji zabezpieczeń, aby uniemożliwić naruszenie bezpieczeństwa lub udostępnienie poufnych danych. Zapora sieciowa Dostęp do serwera DiskStation można ograniczyć tylko do określonych usług systemu operacyjnego DSM, portów sieciowych lub adresów IP. Ochrona przed atakami typu DoS Przeciwdziałaj atakom typu DoS z Internetu i zapewniaj płynny przepływ pożądanego ruchu sieciowego. Ten poziom bezpieczeństwa sieci można osiągnąć z łatwością. Lista blokowanych i dozwolonych adresów IP Dostosowane listy IP pozwalają blokować nieprawidłowe i zatwierdzać zaufane połączenia. Kontrolę dostępu można wymusić za pomocą filtrowania adresów IP. Szyfrowanie AES Szyfrowanie AES kluczem 256-bitowym zgodne ze standardem FIPS umożliwia zachowanie poufności udostępnionych folderów.

14 11-12 Uslugi Synology Cloud Zarządzanie chmurą danych łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej Cloud Station Aplikacja Cloud Station ułatwia synchronizację i dostęp do plików w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca to bezpieczne miejsce w chmurze przeznaczone na dokumenty, muzykę, zdjęcia i filmy wideo. Po zakończeniu edycji pliku wystarczy kliknąć Zapisz, a dokument automatycznie pojawi się na innym komputerze. Twoje dane będą zawsze aktualne. Dostęp z dowolnego miejsca Aplikacja Cloud Station działa na komputerach PC i Mac. Będąc w drodze, można użyć aplikacji DS cloud na urządzeniach przenośnych, aby synchronizować pliki. Kontrola wersji i selektywna synchronizacja Można przechowywać do 32 wersji każdego pliku, co eliminuje obawy związane z nadpisaniem przez innych użytkowników. Wybierz jaki typ plików ma być synchronizowany, aby oszczędzić zasoby komputera i przepustowość. Nieograniczona usługa Idealna do wdrożeń w firmach, aplikacja Cloud Station obsługuje nieograniczoną liczbę użytkowników i synchronizację nieograniczonej liczby folderów. Każdy synchronizowany plik może mieć wielkość do 10 GB. Dostęp offline Dostęp do plików można uzyskiwać nawet bez połączenia internetowego aplikacja Cloud Station przeprowadzi automatyczną synchronizację plików po wznowieniu połączenia. QuickConnect Aplikacja QuickConnect pomaga skonfigurować osobistą chmurę za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności konfigurowania ustawień routera. Włączając aplikację QuickConnect, można przeglądać i uzyskać dostęp do zawartości kiedy zechcesz i z dowolnego miejsca. Synology DDNS Synology zapewnia kompletną usługę DDNS, która umożliwia utworzenie nazwy osobistej domeny dla serwera DiskStation przy pomocy kilku kliknięć. Dlaczego? Żeby wyeliminować potrzebę zapamiętywania stale zmieniających się adresów IP. MyDS Center Monitoruj stan usługi DDNS i otrzymuj powiadomienia, gdy połączenie jest niedostępne. 13 nazw domen Możliwe jest skonfigurowanie nie tylko jednej domeny bezpłatnie, można wybrać między 13 innymi nazwami.która jest Twoją ulubioną?

15 DiskStation Manager 4.3 Backup danych Polegaj na wszechstronnych rozwiązaniach do tworzenia kopii zapasowych Synology, aby chronić swoje cenne dane Kopia zapasowa serwera Sieciowa kopia zapasowa Kopie zapasowe danych można tworzyć poprzez sieć z szyfrowaniem i kompresją na innym serwerze DiskStation lub na serwerze zgodnym z protokołem rsync. Backup w chmurze Dzięki pakietowi Glacier Backup od Synology można wydajnie i tanio archiwizować dane w usłudze Amazon Glacier. Synchronizacja folderów udostępnionych Foldery udostępnione można synchronizować z wielu serwerów na jednym docelowym serwerze w czasie rzeczywistym, minimalizując czas odzyskiwania danych po awarii. Kopia zapasowa konfiguracji Harmonogramy tworzenia kopii zapasowych umożliwiają zachowywanie wszystkich zmian i przygotowanie ich do migracji systemu. Ustawienia można przywracać na różnych poziomach na podstawie zakresu modyfikacji. Synology Time Backup Kontrola wersji Funkcja snapshot umożliwia zachowanie bieżącego stanu udostępnionych folderów. Można tworzyć różne wersje kopii zapasowych i przywracać stan folderów z różnych okresów. Smart Recycle Funkcja Smart Recycle pozwala automatycznie usuwać starsze wersje kopii zapasowych i blokować określone wersje. Nadmierne kopie nie obciążą Twojej pamięci masowej. Dostosowywanie kopii zapasowych Definiuj harmonogramy automatycznego tworzenia kopii zapasowych, aby niczego nie przeoczyć. Można również wykonać zdalną kopię zapasową, tak aby pliki były dostępne na zdalnym serwerze DiskStation. Backup komputera osobistego Kopia zapasowa komputera osobistego na serwerze DiskStation Użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z oprogramowania Synology Data Replicator 3 lub oprogramowania innych firm do backupu plików na serwer DiskStation. Kopia zapasowa Mac na serwerze DiskStation Serwer DiskStation bezproblemowo współpracuje z Time Machine firmy Apple. Można korzystać z najbardziej intuicyjnego mechanizmu tworzenia kopii zapasowych.

16 13-14 Obsluga wirtualizacji Zaawansowane rozwiązanie pamięci masowej dla podniesienia efektywności administracji i wykorzystania systemu Certyfikacja wirtualizacji Pełna obsługa wirtualizacji Modele Synology z dwoma portami LAN umożliwiają korzystanie z rozwiązań wirtualizacji wliczając VMware vsphere 5.1, VAAI, Windows Server 2012, Microsoft ODX i Citrix XenServer. Dostosowane do firm każdej wielkości Firma Synology oferuje kompletną linię serwerów obsługujących wirtualizację. Poza dużymi przedsiębiorstwami również małe i średnie firmy mogą korzystać z możliwości wirtualizacji. Mechanizm LUN Clone Gotowe od razu Klony jednostek LUN można tworzyć błyskawicznie i zapewnić natychmiastową użyteczność, co pozwala zmniejszyć obciążenie administracyjne. Efektywność Niewielkie zużycie pojemności pozwala administratorom IT uzyskać wysoką produktywność i ekonomiczne wykorzystać pamięć masową. Wysoka produktywność Dzięki szybkiemu tworzeniu i wysokiej wydajności pamięci masowej klony jednostek LUN umożliwiają przyśpieszenie procesów wdrażania i opracowywania aplikacji, a jednocześnie obniżenie kosztów administracji. LUN Snapshot Wysoka wydajność Snapshoty jednostek LUN są tworzone i obsługiwane prawie bez wpływu na wydajność. Pozwala to zapewnić szybkie wykonywanie operacji w centrach danych. Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie Kopie zapasowe typu punkt w czasie są tworzone bardzo szybko, co umożliwia odzyskiwanie danych w bardzo krótkim czasie. Do 256 migawek Można utworzyć do 256 migawek na jednostkę LUN. Zużycie miejsca jest przy tym minimalne, ponieważ każdy snapshot zajmuje tylko 1/1000 pierwotnej wielkości jednostki LUN.

17 DiskStation Manager 4.3 Monitoring Ochrona nieruchomości i majątku z niezawodnym systemem NVR Podgląd na żywo Monitorowanie zdarzeń z wszystkich kamer IP. Ciągle w drodze? Obraz na żywo i nagrania można przeglądać za pomocą wszystkich popularnych przeglądarek internetowych i na urządzeniach przenośnych. Zarządzanie kamerami Konfiguracja kamer w aplikacji Surveillance Station jest łatwa i intuicyjna. Na panelu znajduje się kompletny pakiet narzędzi do zarządzania: zawsze przydatne i dostępne wtedy, kiedy są potrzebne. Jednoczesny podgląd na żywo Jednoczesne przesyłanie strumieniowe do 49 kanałów przy użyciu różnych narzędzi, takich jak widok kamery z efektem rybiego oka lub dostosowywane układy kanałów. Funkcja analityczna podglądu na żywo Korzystaj z funkcji analiz podglądu na żywo, aby śledzic podejrzane ruchy. Na przykład, system może wykryć jeśli jakikolwiek obiekt znajdzie się w "sterfie ograniczonego przebywania". Trasa patrolu Patroluj dany obszar, wykorzystując trasę patrolu i automatyczne nagrywanie. Po wykryciu ruchu kamery rozpoczynają nagrywanie i patrolowanie wstępnie zdefiniowanych pozycji. Obsługa wielu modeli kamer Wybierz spośród 1600 modeli kamer od znanych producentów. Ścisła integracja z wybranymi dostawcami pozwala korzystać z większej liczby ustawień kamery. System centralnego zarządzania (CMS) CMS pozwala zmniejszyć nakłady pracy wymagane podczas wykonywania dużych wdrożeń monitoringu na wielu serwerach. Można centralnie sterować ustawieniami kamer, zarządzać uprawnieniami i nagrywaniem wszystko w jednym interfejsie. Powiadomienia Można wybrać zdarzenia powodujące wysyłanie powiadomień, co umożliwi reakcję w ciągu kilku sekund. Powiadomienia można otrzymywać w wiadomościach SMS, lub powiadomieniach typu push na urządzeniach przenośnych lub koncie Skype.

18 15-16 Zarządzanie nagraniami Odpowiednie narzędzia umożliwiają sprawne zarządzanie nagraniami. Dzięki funkcji analizy obrazu można określać zdarzenia krytyczne. Znajdowanie zdarzeń Lista nagrań, kalendarz i oś czasu pozwalają łatwo znaleźć żądane nagranie. Można dostosować parametry obrazu, aby uzyskać lepszą jakość wideo lub użyć funkcji Wyszukiwanie inteligentne wraz z 8 różnymi funkcjami analitycznymi, aby zlokalizować krytyczne zdarzenia w ciągu kilku sekund. Archiwizacja i uwierzytelnianie Nagrania można eksportować bezpośrednio na serwer DiskStation. Jeżeli zdarzy się jakiś wypadek i potrzebny będzie dowód, aplikacja Evidence Integrity Authenticator zapewnia autentyczność materiału filmowego. Rozwiązanie mobilne Zainstaluj aplikację DS cam na urządzeniu przenośnym, aby być na bieżąco niezależnie od miejsca pobytu. Oglądaj obraz na żywo i nagrane zdarzenia z 6 kanałów i zrób stopklatkę w dowolnym czasie. Harmonogram nagrywania Harmonogramy nagrywania można definiować zgodnie z potrzebami: Inteligentne nagrywanie w różnych trybach, takie jak: Ręcznie, Ciągłe, Detekcja ruchu, Alarm, Alarm z detekcją ruchu. VS240HD VisualStation to energooszczędna i łatwa w obsłudze stacja do monitoringu wideo, która może być zintegrowana we wdrożeniach na dużą skalę. Podgląd w jakości HD 720p i przesyłanie strumieniowe z 24 kanałów jednocześnie.

19 DiskStation Manager 4.3 Aplikacje mobilne Aplikacje mobilne firmy Synology umożliwiają obsługę serwera DiskStation i całej jego zawartości w drodze DS video Oglądanie filmów wideo z dowolnego miejsca Dzięki aplikacji DS video można przesyłac strumieniowo filmy lub oglądać programy telewizyjne z biblioteki wideo podczas podróży lub dojazdów do pracy. W domu, ciesz się z DS video na Roku TV. Transmisja strumieniowa AirPlay Użyj DS video jako pilota, aby sterować przesyłaniem strumieniowym na TV za pośrednictwem AirPlay lub DLNA. Oglądaj rozrywkę na dużym ekranie ze znajomymi i rodziną. Inteligentne zadania pobierania Aplikacja DS video umożliwia zapamiętywanie miejsca, w którym oglądanie filmu zostało przerwane, i wyświetli monit o wznowienie od tego punktu. DS download Zdalne tworzenie zadań Dzięki DS download można wyszukiwać za pomocą słów kluczowych i tworzyc zadania pobierania z urządzeń mobilnych ios lub Android. Łatwe zarządzanie pobieraniem plików Można aktywować harmonogramy pobierania i modyfikować przepustowość sieci bezpośrednio z urządzenia przenośnego. DS photo+ Dzielenie się dobrymi wspomnieniami Przeglądaj wszystkie zdjęcia na urządzeniach Android, ios, Windows Phone i Google TV. Dzięki DS photo+ możesz w prosty sposób dzielić się pięknymi chwilami. Natychmiastowe wysyłanie Każde zrobione zdjęcie zostanie automatycznie wysłane do aplikacji Photo Station. Nigdy nie stracisz cennych wspomnień. DS audio Osobista lista odtwarzania Będąc w drodze, można wybrać dowolną z list odtwarzania dopasowaną do swojego nastroju. Zarządzanie biblioteką z urządzeń przenośnych Aplikacja DS audio pozwala przesyłać strumieniowo terabajty danych z biblioteki muzyki przechowywanej na serwerze DiskStation, niezależnie od miejsca. Odtwarzanie w trybie offline Tryb offline aplikacji DS audio umożliwia słuchanie ulubionych zespołów lub artystów pomimo braku połączenia internetowego.

20 17-18 DS cloud Synchronizacja plików w chmurze Dzięki aplikacji DS cloud wszystkie pliki robocze można przeglądać na urządzeniu przenośnym, nawet bez połączenia internetowego. Bezpieczna chmura osobista Wszystkie pliki są bezpiecznie przechowywane w chmurze prywatnej: na Twoim serwerze DiskStation. Obsługa szyfrowania SSL zapewnia bezpieczną transmisję danych. Dostosowanie ustawień Możliwe jest synchronizowanie plików wg typu i wielkości w celu dopasowania ich do ilości wolnego miejsca. Można także włączyć synchronizację tylko w przypadku połączeń Wi-Fi, aby uniknąć kosztownych opłat za roaming. DS cam Monitorowanie na okrągło Dzięki aplikacji DS cam można natychmiast wyświetlić obraz na żywo, zrobić stopklatkę, wykonywać funkcje PTZ lub oglądać nagrane zdarzenia w dowolnym czasie. Powiadamianie na bieżąco Dostępnych jest 9 typów zdarzeń, które powodują wysyłanie powiadomień typu push na urządzenia przenośne. Niczego nie przeoczysz. DS finder Znajdź mnie Nie możesz znaleźć serwera DiskStation? Naciskając przycisk Znajdź mnie, można łatwo znaleźć serwer i natychmiast przystąpić do rozwiązywania problemów. Włączanie i wyłączanie Dzięki aplikacji DS finder można łatwo włączać lub wyłączać serwer DiskStation, nawet z drugiego końca świata. DS file Dostęp do plików z każdego miejsca Aplikacja DS file pozwala przeglądać i wyświetlać zawartość serwera DiskStation dokumenty, filmy wideo lub zdjęcia na urządzeniu przenośnym. Zarządzaj treścią będąc w ruchu Możliwe jest wprowadzanie końcowych zmian plików lub folderów kopiowanie, usuwanie lub edytowanie przed dotarciem do pracy. DSM mobile Zdalne zarządzanie serwerem DiskStation Można zarządzać praktycznie wszystkim: kontami, udostępnionymi folderami, usługami DSM, aplikacjami i nie tylko, bezpośrednio na urządzeniu przenośnym. Monitorowanie stanu systemu Dzięki aplikacji DSM mobile można wyświetlać użycie procesora, sieci i pamięci, a także przeglądać dzienniki systemu w czasie rzeczywistym.

21 Wymagania systemowe Aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach systemowych i ograniczeniach poszczególnych funkcji, odwiedź stronę Informacje o Synology DiskStation Manager Oprogramowanie Synology DiskStation Manager (DSM) oferuje intuicyjny interfejs www, który pomaga w zarządzaniu danymi, zasobami sieciowymi i codziennymi zadaniami wykonywanymi przy użyciu serwerów Synology DiskStation i RackStation w domu i w pracy. Dostępne funkcje to udostępnianie plików, tworzenie kopii zapasowych, funkcje bezpieczeństwa, funkcje konta, aplikacje, usługi w chmurze, aplikacje mobilne, monitorowanie i obsługa multimediów. Więcej informacji Aby dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania Synology DiskStation Manager i tego, jak pomaga ono w przechowywaniu danych, odwiedź stronę Klient ponosi odpowiedzialność za zapewnienie zgodności z wymaganiami prawnymi. Klient ponosi wyłączną odpowiedzialność za zasięgnięcie opinii radcy prawnego na temat identyfikacji i interpretacji obowiązujących przepisów i wymagań prawnych, które mogą wpływać na działalność klienta, a także na temat działań, które klient musi podjąć w celu zapewnienia zgodności z takimi przepisami. Firma Synology nie udziela porad prawnych ani nie gwarantuje, że klient może korzystać z jej usług i produktów zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami prawnymi. Copyright Synology Incorporated Synology Incorporated 3F-3, No.106, Chang An W. Rd., Taipei 10351, Tajwan Wyprodukowano w Chińskiej Republice Ludowej (Tajwan) Wrzesień 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Synology i inne znaki Synology, znaki logo i wszelkie inne nazwy produktów lub usług bądź dotyczące ich hasła znajdujące się w niniejszym dokumencie są znakami towarowymi firmy Synology i jej dostawców lub licencjodawców i nie mogą być kopiowane, imitowane ani używane w całości lub w części bez wcześniejszego uzyskania pisemnej zgody firmy Synology lub odpowiedniego właściciela znaku towarowego. Wszystkie inne znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe, nazwy produktów i nazwy oraz znaki logo firm wspomniane w niniejszym dokumencie należą do ich właścicieli. Zabrania się odtwarzania i przekazywania w jakiejkolwiek formie jakiejkolwiek części niniejszego dokumentu bez wcześniejszego uzyskania pisemnej zgody firmy Synology Incorporated. Dane dotyczące produktów są aktualne na dzień pierwotnej publikacji niniejszego dokumentu. Dane i informacje na temat produktów mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie oświadczenia dotyczące przyszłych działań i zamiarów firmy Synology mogą ulec zmianie lub usunięciu bez powiadomienia i przedstawiają jedynie cele firmy.

Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3. Udostępnianie drukarki USB...5. Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine...

Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3. Udostępnianie drukarki USB...5. Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine... Funkcje dodatkowe Spis treści Udostępnianie urządzenia USB w sieci...3 Udostępnianie drukarki USB...5 Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac z użyciem funkcji Time Machine...6 Aplikacja NETGEAR genie...8

Bardziej szczegółowo

DISKSTATION MANAGER 5.0 DEDYKOWANY SYSTEM OPERACYJNY SERWERA NAS

DISKSTATION MANAGER 5.0 DEDYKOWANY SYSTEM OPERACYJNY SERWERA NAS DISKSTATION MANAGER 5.0 DEDYKOWANY SYSTEM OPERACYJNY SERWERA NAS www.synology.com Firma Synology jest wiodącym dostawcą serwerów NAS na rynku globalnym. Naszym celem jest wykorzystywanie najnowszych technologii

Bardziej szczegółowo

ABC systemu Windows 2016 PL / Danuta Mendrala, Marcin Szeliga. Gliwice, cop Spis treści

ABC systemu Windows 2016 PL / Danuta Mendrala, Marcin Szeliga. Gliwice, cop Spis treści ABC systemu Windows 2016 PL / Danuta Mendrala, Marcin Szeliga. Gliwice, cop. 2016 Spis treści Wstęp 9 1 Instalacja i aktualizacja systemu 13 Przygotowanie do instalacji 14 Wymagania sprzętowe 14 Wybór

Bardziej szczegółowo

DISKSTATION MANAGER 5.1 DEDYKOWANY SYSTEM OPERACYJNY SERWERA NAS

DISKSTATION MANAGER 5.1 DEDYKOWANY SYSTEM OPERACYJNY SERWERA NAS DISKSTATION MANAGER 5.1 DEDYKOWANY SYSTEM OPERACYJNY SERWERA NAS www.synology.com Firma Synology jest czołowym dostawcą serwerów NAS na rynku globalnym. Naszym celem jest wykorzystywanie najnowszych technologii

Bardziej szczegółowo

2014 ROZWIĄZANIE DO MONITORINGU NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE DO NADZORU WIZYJNEGO

2014 ROZWIĄZANIE DO MONITORINGU NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE DO NADZORU WIZYJNEGO 2014 ROZWIĄZANIE DO MONITORINGU NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE DO NADZORU WIZYJNEGO www.synology.com Firma Synology jest wiodącym dostawcą serwerów NAS na rynku globalnym. Wykorzystujemy najnowsze technologie

Bardziej szczegółowo

KARTA PRODUKTU. Disk Station DS412+ Wrocław 20-09-2014

KARTA PRODUKTU. Disk Station DS412+ Wrocław 20-09-2014 KARTA PRODUKTU Disk Station DS412+ Wrocław 20-09-2014 Idealne rozwiązanie dla biur rachunkowych, urzędów gmin i małych firm Model 4 dyskowy wyposażony w procesor Intel D2700 2.13 GHz. Dysk sieciowy jestrozwiązaniem

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Command. Analyze Record. Niezawodne rozwiązanie do nadzoru wizyjnego. 2013 Rozwiązanie do monitoringu. www.synology.com

Command. Analyze Record. Niezawodne rozwiązanie do nadzoru wizyjnego. 2013 Rozwiązanie do monitoringu. www.synology.com Command Analyze Record Niezawodne rozwiązanie do nadzoru wizyjnego 13 Rozwiązanie do monitoringu www.synology.com Firma Synology jest wiodącym dostawcą serwerów NAS na rynku globalnym. Naszym celem, jako

Bardziej szczegółowo

EPA Systemy Sp. z o.o. Przedstawiciel CTERA Networks Ltd w Polsce Tel CTERA

EPA Systemy Sp. z o.o. Przedstawiciel CTERA Networks Ltd w Polsce Tel CTERA CTERA PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO BACKUPU I ARCHIWIZACJI DANYCH DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM ORAZ KORPORACJI CTERA Networks specjalizuje się w systemach do magazynowania i ochrony danych, realizowanych

Bardziej szczegółowo

EPA Systemy Sp. z o.o. Przedstawiciel CTERA Networks Ltd w Polsce Tel. +48 91 4315 363 e-mail: gbi@profipc.pl www.ctera.pl CTERA

EPA Systemy Sp. z o.o. Przedstawiciel CTERA Networks Ltd w Polsce Tel. +48 91 4315 363 e-mail: gbi@profipc.pl www.ctera.pl CTERA CTERA PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO BACKUPU I ARCHIWIZACJI DANYCH DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM ORAZ KORPORACJI CTERA Networks specjalizuje się w systemach do magazynowania i ochrony danych, realizowanych

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Aplikacja UC Pro oferuje szeroki zakres możliwości Wykonywanie połączeń Szybkie i

Bardziej szczegółowo

1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM

1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM Autor: Firma: 1. ROZPOCZYNANIE PRACY Z KOMPUTEREM 1.1. WPROWADZENIE 1.1.1. KOMPUTER I JEGO ZASTOSOWANIE 1.1.2. WNĘTRZE KOMPUTERA 1.1.3. SPRZĘT I OPROGRAMOWANIE 1.1.4. RODZAJE KOMPUTERÓW 1.1.5. SYSTEM WINDOWS

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny.

Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Poznaj nowy Windows. Piękny. Szybki. Wydajny. Dostępne Najważniejsze wersje elementy, Windows: o których 1. trzeba Windows wiedzieć 8 i je pokazać : 2. 1. Windows Ekran startowy 8 Pro i żywe kafelki

Bardziej szczegółowo

Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami. Dynamic Transcoding

Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami. Dynamic Transcoding Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami Dynamic Transcoding 2 Dynamic Transcoding Całodobowy dostęp zdalny i zdalne sterowanie w dowolnym miejscu i czasie Do tej pory

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX v 1.1, 07-09-2015 1 Spis treści 1. Pierwsze uruchomienie...3 2. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 3. Ustawienia nagrywania...6 4. Odtwarzanie

Bardziej szczegółowo

Szkolenie autoryzowane. MS Administracja i obsługa Windows 7. Strona szkolenia Terminy szkolenia Rejestracja na szkolenie Promocje

Szkolenie autoryzowane. MS Administracja i obsługa Windows 7. Strona szkolenia Terminy szkolenia Rejestracja na szkolenie Promocje Szkolenie autoryzowane MS 50292 Administracja i obsługa Windows 7 Strona szkolenia Terminy szkolenia Rejestracja na szkolenie Promocje Opis szkolenia Szkolenie dla wszystkich osób rozpoczynających pracę

Bardziej szczegółowo

Wstęp... ix. 1 Omówienie systemu Microsoft Windows Small Business Server 2008... 1

Wstęp... ix. 1 Omówienie systemu Microsoft Windows Small Business Server 2008... 1 Spis treści Wstęp... ix 1 Omówienie systemu Microsoft Windows Small Business Server 2008... 1 Składniki systemu Windows SBS 2008... 1 Windows Server 2008 Standard... 2 Exchange Server 2007 Standard...

Bardziej szczegółowo

Dla Użytkowników RICOH Smart Device Connector: Konfigurowanie urządzenia

Dla Użytkowników RICOH Smart Device Connector: Konfigurowanie urządzenia Dla Użytkowników RICOH Smart Device Connector: Konfigurowanie urządzenia SPIS TREŚCI 1. Dla wszystkich użytkowników Wstęp... 3 Jak korzystać z tego podręcznika... 3 Znaki towarowe... 4 Czym jest RICOH

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego uruchomienia

Instrukcja szybkiego uruchomienia Instrukcja szybkiego uruchomienia Rejestrator IP NVR-009 Przed włączeniem zapoznaj się z treścią niniejszej instrukcji. Zaleca się zachować instrukcję na przyszłość. Spis treści 1. Złącza i przyciski urządzeń...3

Bardziej szczegółowo

Program szkolenia KURS SPD i PD Administrator szkolnej pracowni internetowej Kurs MD1 Kurs MD2 Kurs MD3 (dla szkół ponadgimnazjalnych)

Program szkolenia KURS SPD i PD Administrator szkolnej pracowni internetowej Kurs MD1 Kurs MD2 Kurs MD3 (dla szkół ponadgimnazjalnych) Miejsce prowadzenia szkolenia Program szkolenia KURS SPD i PD Administrator pracowni internetowej Kurs MD1 Kurs MD2 Kurs MD3 (dla szkół ponadgimnazjalnych) Pracownie komputerowe znajdujące się w wyznaczonych

Bardziej szczegółowo

Kancelaria Prawna.WEB - POMOC

Kancelaria Prawna.WEB - POMOC Kancelaria Prawna.WEB - POMOC I Kancelaria Prawna.WEB Spis treści Część I Wprowadzenie 1 Część II Wymagania systemowe 1 Część III Instalacja KP.WEB 9 1 Konfiguracja... dostępu do dokumentów 11 Część IV

Bardziej szczegółowo

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika wersja 1.0 (Styczeń 2012) Instrukcja dla programu w wersji 3.0.9 1 Spis treści 1 WSTĘP... 3 1.1 Opis systemu...

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Chcesz oszczędzać czas i zwiększyć produktywność? Chcesz bezproblemowo pozostawać

Bardziej szczegółowo

Przetwarzanie w chmurze

Przetwarzanie w chmurze Przetwarzanie w chmurze Opracował: Zb. Rudnicki 1 Chmura w Internecie 2 1 picasaweb.google.com - Fotografie w chmurze 3 Octave - podobny do Matlaba - także w chmurze (uproszczony) i dostępny w iphone 4

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office 365 omówienie usług

Microsoft Office 365 omówienie usług Microsoft Office 365 omówienie usług Wszystkie niezbędne funkcje w jednym miejscu. Oferta Office 365 łączy usługi biurowe firmy Microsoft w chmurze w pojedynczym bardzo bezpiecznym, niezawodnym i wszechstronnym

Bardziej szczegółowo

KAM-TECH sklep internetowy

KAM-TECH sklep internetowy TV PRZEMYSŁOWA > rejestratory cyfrowe DVR > 16 kanałowe > Model : Producent : BCS Specyfikacja: tryb pracy: pentaplex liczba wejść wideo: 16 (BNC) liczba wyjść wideo: 1 x BNC + VGA, HDMI liczba wejść/wyjść

Bardziej szczegółowo

Klient poczty elektronicznej

Klient poczty elektronicznej Klient poczty elektronicznej Microsoft Outlook 2010 wysyłaj i odbieraj pocztę elektroniczną, zarządzaj kalendarzem, kontaktami oraz zadaniami. Aplikacja Outlook 2010 to narzędzie spełniające wszystkie

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie. Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość.

Ćwiczenie. Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość. Ćwiczenie Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość. Zastosowanie: Śledzenie ustawień energetycznych, elektrycznych w programie i sterowanie nimi na odległość Wytłumaczenie ćwiczenia Ćwiczenie

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Wersja 0 POL Wprowadzenie Ważna uwaga Treść niniejszego dokumentu i dane techniczne produktu mogą ulegać zmianom bez powiadomienia. Firma Brother zastrzega

Bardziej szczegółowo

Praca w sieci z serwerem

Praca w sieci z serwerem 11 Praca w sieci z serwerem Systemy Windows zostały zaprojektowane do pracy zarówno w sieci równoprawnej, jak i w sieci z serwerem. Sieć klient-serwer oznacza podłączenie pojedynczego użytkownika z pojedynczej

Bardziej szczegółowo

Odkryj na nowo przyjemność korzystania z komputera - z Windows 8 PL!

Odkryj na nowo przyjemność korzystania z komputera - z Windows 8 PL! ABC systemu Windows 8 PL Autorzy: Danuta Mendrala, Marcin Szeliga Odkryj na nowo przyjemność korzystania z komputera - z Windows 8 PL! Jak się odnaleźć, czyli gdzie podziały się stary dobry ekran i menu

Bardziej szczegółowo

OFERTA NA SYSTEM LIVE STREAMING

OFERTA NA SYSTEM LIVE STREAMING JNS Sp. z o.o. ul. Wróblewskiego 18 93-578 Łódź NIP: 725-189-13-94 tel. +48 42 209 27 01, fax. +48 42 209 27 02 e-mail: biuro@jns.pl Łódź, 2015 r. OFERTA NA SYSTEM LIVE STREAMING JNS Sp. z o.o. z siedzibą

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi Karta video USB + program DVR-USB/8F Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Universal Printing Solutions

Client Management Solutions i Universal Printing Solutions Client Management Solutions i Universal Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika wyobraź sobie możliwości Copyright 2009 Samsung Electronics Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten podręcznik administratora dostarczono tylko w

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Connection Manager

Instrukcja obsługi Connection Manager Instrukcja obsługi Connection Manager Wydanie 1.0 2 Spis treści Informacje na temat aplikacji Menedżer połączeń 3 Pierwsze kroki 3 Otwieranie aplikacji Menedżer połączeń 3 Wyświetlanie statusu bieżącego

Bardziej szczegółowo

Wykaz zmian w programie SysLoger

Wykaz zmian w programie SysLoger Wykaz zmian w programie SysLoger Pierwsza wersja programu 1.0.0.1 powstała we wrześniu 2011. Funkcjonalność pierwszej wersji programu: 1. Zapis logów do pliku tekstowego, 2. Powiadamianie e-mail tylko

Bardziej szczegółowo

Autorytatywne serwery DNS w technologii Anycast + IPv6 DNS NOVA. Dlaczego DNS jest tak ważny?

Autorytatywne serwery DNS w technologii Anycast + IPv6 DNS NOVA. Dlaczego DNS jest tak ważny? Autorytatywne serwery DNS w technologii Anycast + IPv6 DNS NOVA Dlaczego DNS jest tak ważny? DNS - System Nazw Domenowych to globalnie rozmieszczona usługa Internetowa. Zapewnia tłumaczenie nazw domen

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi Oprogramowanie DMS Lite Podstawowa instrukcja obsługi 1 Spis treści 1. Informacje wstępne 3 2. Wymagania sprzętowe/systemowe 4 3. Instalacja 5 4. Uruchomienie 6 5. Podstawowa konfiguracja 7 6. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 23 czerwca 2014 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

Skrócony podręcznik dla partnerów

Skrócony podręcznik dla partnerów Skrócony podręcznik dla partnerów Zapraszamy Dziękujemy za wybranie usługi GFI MAX MailProtection (dawniej Katharion ). Firma GFI będąca liderem walki ze spamem dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom

Bardziej szczegółowo

Efektywne zarządzanie infrastrukturą IT, inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania oraz ochrona danych przed wyciekiem dzięki wdrożeniu Axence nvesion

Efektywne zarządzanie infrastrukturą IT, inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania oraz ochrona danych przed wyciekiem dzięki wdrożeniu Axence nvesion Efektywne zarządzanie infrastrukturą IT, inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania oraz ochrona danych przed wyciekiem dzięki wdrożeniu Axence nvesion 6.0 Maciej Kubat www.axencesoftware.com NETWORK Monitorowanie

Bardziej szczegółowo

William R. Stanek. Vademecum Administratora 2012 R2. Windows Server. Podstawy i konfiguracja. Przekład: Leszek Biolik

William R. Stanek. Vademecum Administratora 2012 R2. Windows Server. Podstawy i konfiguracja. Przekład: Leszek Biolik William R. Stanek Vademecum Administratora Windows Server 2012 R2 Podstawy i konfiguracja Przekład: Leszek Biolik APN Promise, Warszawa 2014 Spis treści Wprowadzenie....................................

Bardziej szczegółowo

Axence nvision Nowe możliwości w zarządzaniu sieciami

Axence nvision Nowe możliwości w zarządzaniu sieciami www.axence.pl Axence nvision Nowe możliwości w zarządzaniu sieciami Axence nvision moduły NETWORK Monitorowanie serwerów, urządzeń i aplikacji INVENTORY Inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania, audyty

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Wirtualny Dysk:

Instrukcja Wirtualny Dysk: Instrukcja Wirtualny Dysk: Część 1 - Instalacja Żeby zainstalować Wirtualny Dysk Twój komputer musi spełniać minimalne wymagania: - w zakresie systemu operacyjnego, powinien mieć zainstalowany jeden z

Bardziej szczegółowo

Podręcznik administratora systemu

Podręcznik administratora systemu Podręcznik administratora systemu Medtronic MiniMed Northridge, CA 91325 USA 800-646-4633 (800-MiniMed) 818.576.5555 www.minimed.com Przedstawiciel w Unii Europejskiej Medtronic B.V. Earl Bakkenstraat

Bardziej szczegółowo

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 1. WPROWADZENIE... 3 2. KORZYŚCI BIZNESOWE... 4 3. OPIS FUNKCJONALNY VILM... 4 KLUCZOWE FUNKCJE

Bardziej szczegółowo

AE/ZP-27-16/14. Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych oraz zarządzania maszynami wirtualnymi

AE/ZP-27-16/14. Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych oraz zarządzania maszynami wirtualnymi AE/ZP-27-16/14 Załącznik B Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych oraz zarządzania maszynami wirtualnymi Wykonywanie kopii zapasowych Oprogramowanie do archiwizacji musi współpracować z infrastrukturą

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja A POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Symantec Backup Exec System Recovery 7.0 Server Edition. Odtwarzanie systemu Windows w ciągu najwyżej kilkudziesięciu minut nie godzin czy dni

Symantec Backup Exec System Recovery 7.0 Server Edition. Odtwarzanie systemu Windows w ciągu najwyżej kilkudziesięciu minut nie godzin czy dni GŁÓWNE ZALETY Odtwarzanie systemu Windows w ciągu najwyżej kilkudziesięciu minut nie godzin czy dni Firma Symantec wielokrotnie publicznie udowadniała, że dzięki oprogramowaniu Backup Exec System Recovery

Bardziej szczegółowo

Połączenia. Obsługiwane systemy operacyjne. Strona 1 z 5

Połączenia. Obsługiwane systemy operacyjne. Strona 1 z 5 Strona 1 z 5 Połączenia Obsługiwane systemy operacyjne Korzystając z dysku CD Oprogramowanie i dokumentacja, można zainstalować oprogramowanie drukarki w następujących systemach operacyjnych: Windows 8

Bardziej szczegółowo

Microsoft Exchange Server 2013

Microsoft Exchange Server 2013 William R. Stanek Vademecum Administratora Microsoft Exchange Server 2013 Konfiguracja i klienci systemu Przekład: Leszek Biolik APN Promise 2013 Spis treści Wstęp..........................................

Bardziej szczegółowo

T: Wbudowane i predefiniowane domenowe grupy lokalne i globalne.

T: Wbudowane i predefiniowane domenowe grupy lokalne i globalne. T: Wbudowane i predefiniowane domenowe grupy lokalne i globalne. Zadanie1: Zapoznaj się z zawartością witryny http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc756898%28ws.10%29.aspx. Grupy domyślne kontrolera

Bardziej szczegółowo

Xopero Backup Build your private cloud backup environment. Rozpoczęcie pracy

Xopero Backup Build your private cloud backup environment. Rozpoczęcie pracy Xopero Backup Build your private cloud backup environment Rozpoczęcie pracy 07.05.2015 Spis treści Wstęp... 2 Pobierz aplikację Management Center... 2 Przygotuj Xopero do pracy... 3 Zmień hasło administratora...

Bardziej szczegółowo

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Strona 1 z 5 Połączenia Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Przed instalacją oprogramowania drukarki do systemu Windows Drukarka podłączona lokalnie to drukarka

Bardziej szczegółowo

Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows 8 do sieci eduroam

Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows 8 do sieci eduroam Instrukcja podłączania komputerów z systemem Microsoft Windows 8 do sieci eduroam Przed rozpoczęciem konfiguracji sieci eduroam należy upewnić się, że bezprzewodowa karta sieciowa w komputerze jest włączona.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Zewnętrzny panel wideodomofonowy IP. Konfiguracja i obsługa aplikacji DMSS Plus. V_2.1

Instrukcja obsługi. Zewnętrzny panel wideodomofonowy IP. Konfiguracja i obsługa aplikacji DMSS Plus. V_2.1 Instrukcja obsługi Zewnętrzny panel wideodomofonowy IP. Konfiguracja i obsługa aplikacji DMSS Plus. V_2.1 Uwagi: Niniejsza instrukcja została sporządzona wyłącznie w celach informacyjnych. Producent zastrzega

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Windows Phone w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

Karta Video USB DVR-USB/42

Karta Video USB DVR-USB/42 Karta Video USB DVR-USB/42 Instrukcja użytkownika 1 www.delta.poznan.pl Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5 1.3. Specyfikacja systemu...5 2. Instalacja sprzętu...6

Bardziej szczegółowo

Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP

Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP System Windows XP umożliwia udostępnianie plików i dokumentów innym użytkownikom komputera oraz innym użytkownikom

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO PRODUKTACH SYNOLOGY 2015 WSZECHSTRONNE ROZWIĄZANIA PAMIĘCI MASOWEJ

PRZEWODNIK PO PRODUKTACH SYNOLOGY 2015 WSZECHSTRONNE ROZWIĄZANIA PAMIĘCI MASOWEJ PRZEWODNIK PO PRODUKTACH SYNOLOGY 2015 WSZECHSTRONNE ROZWIĄZANIA PAMIĘCI MASOWEJ www.synology.com Seria j Łatwe w obsłudze. Preferowany wybór dla użytkowników domowych. Serwery Synology serii J zapewniają

Bardziej szczegółowo

7. zainstalowane oprogramowanie. 8. 9. 10. zarządzane stacje robocze

7. zainstalowane oprogramowanie. 8. 9. 10. zarządzane stacje robocze Specyfikacja oprogramowania do Opis zarządzania przedmiotu i monitorowania zamówienia środowiska Załącznik nr informatycznego 1 do specyfikacji Lp. 1. a) 1. Oprogramowanie oprogramowania i do systemów

Bardziej szczegółowo

1. Zakres modernizacji Active Directory

1. Zakres modernizacji Active Directory załącznik nr 1 do umowy 1. Zakres modernizacji Active Directory 1.1 Opracowanie szczegółowego projektu wdrożenia. Określenie fizycznych lokalizacji serwerów oraz liczby lokacji Active Directory Określenie

Bardziej szczegółowo

Konfigurowanie Windows 8

Konfigurowanie Windows 8 Mike Halsey Andrew Bettany Egzamin 70-687 Konfigurowanie Windows 8 Przekład: Janusz Machowski APN Promise, Warszawa 2013 Spis treści Wprowadzenie.......................................................

Bardziej szczegółowo

SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych...

SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych... SERWERY WIRTUALNE Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo danych... Oferujemy Państwu profesjonalny hosting już od około 0,17 zł netto/dziennie. Jeśli korzystają Państwo z dużych drogich serwerów i nie chcą

Bardziej szczegółowo

Część I Rozpoczęcie pracy z usługami Reporting Services

Część I Rozpoczęcie pracy z usługami Reporting Services Spis treści Podziękowania... xi Wprowadzenie... xiii Część I Rozpoczęcie pracy z usługami Reporting Services 1 Wprowadzenie do usług Reporting Services... 3 Platforma raportowania... 3 Cykl życia raportu...

Bardziej szczegółowo

Seria i7-n9500. Uwagi: 1.Urządzenia NVR są dostarczane bez dysków HDD 2.Należy używać dysków HDD zalecanych przez producenta.

Seria i7-n9500. Uwagi: 1.Urządzenia NVR są dostarczane bez dysków HDD 2.Należy używać dysków HDD zalecanych przez producenta. Informacje ogólne Seria rejestratorów sieciowych NVR bazująca na ostatnich osiągnięciach technologicznych. i7-n9500 łączą w sobie szereg patentów w dziedzinach kodowania dźwięku i obrazu, systemów wbudowanych

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1b do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Cześć II Dostawa niewyłącznych, nieograniczonych czasowo 3 sztuk licencji oprogramowania Microsoft Server 2012 R2 DataCenter x64 w celu rozbudowy

Bardziej szczegółowo

Alcatel-Lucent OmniVista 8770

Alcatel-Lucent OmniVista 8770 Alcatel-Lucent OmniVista 8770 Network Management System ZINTEGROWANY interfejs zarządzania systemami i urządzeniami ZINTEGROWANY PAKIET OPROGRAMOWANIA Dzisiejsze przedsiębiorstwa stawiają czoła wyzwaniom

Bardziej szczegółowo

hurtowniakamer.com.pl

hurtowniakamer.com.pl Rejestrator K2 XVR-04D1+(X2) Cena : 298,00 zł (netto) 366,54 zł (brutto) Producent : K2-Tech Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : brak w magazynie Średnia ocena : brak recenzji Utworzono 25-12-2016

Bardziej szczegółowo

PREMIUM BIZNES. 1000 1540zł 110zł za 1 Mb/s Na czas nieokreślony Od 9 14 Mbit/s

PREMIUM BIZNES. 1000 1540zł 110zł za 1 Mb/s Na czas nieokreślony Od 9 14 Mbit/s Internet dla klientów biznesowych: PREMIUM BIZNES PAKIET Umowa Prędkość Internetu Prędkość Intranetu Opłata aktywacyjna Instalacja WiFi, oparta o klienckie urządzenie radiowe 5GHz (opcja) Instalacja ethernet,

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. NMS Mobile

instrukcja obsługi Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. NMS Mobile instrukcja obsługi Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. NMS Mobile UWAGI I OSTRZEŻENIA Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne dla NMS Serwer UWAGA! POWIELANIE

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi IE LC-750

Instrukcja obsługi IE LC-750 Instrukcja obsługi IE LC-750 SPIS TREŚCI 1. Komponenty... 3 2. Logowanie... 5 3. Opis Menu... 6 3.1 Strona główna... 7 3.2 Powtórka... 7 3.3 Log... 8 3.4 Parametry... 9 3.4.1 Sieć... 9 3.4.2 Parametry

Bardziej szczegółowo

11. Autoryzacja użytkowników

11. Autoryzacja użytkowników 11. Autoryzacja użytkowników Rozwiązanie NETASQ UTM pozwala na wykorzystanie trzech typów baz użytkowników: Zewnętrzna baza zgodna z LDAP OpenLDAP, Novell edirectory; Microsoft Active Direcotry; Wewnętrzna

Bardziej szczegółowo

GOCLEVER EYE. Instrukcja Obsługi

GOCLEVER EYE. Instrukcja Obsługi GOCLEVER EYE Instrukcja Obsługi Spis treści Pierwsze podłączenie Goclever Eye.... 2 Korzystanie z Goclever Eye za pomocą komputera.... 2 a) Przy użyciu programu Goclever Eye PC... 2 b) Przy użyciu interfejsu

Bardziej szczegółowo

Instalacja Active Directory w Windows Server 2003

Instalacja Active Directory w Windows Server 2003 Instalacja Active Directory w Windows Server 2003 Usługa Active Directory w serwerach z rodziny Microsoft odpowiedzialna jest za autentykacje użytkowników i komputerów w domenie, zarządzanie i wdrażanie

Bardziej szczegółowo

Produkty. MKS Produkty

Produkty. MKS Produkty Produkty MKS Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE MKS Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych

Bardziej szczegółowo

Lekcja 3: Organizacja plików i folderów 56

Lekcja 3: Organizacja plików i folderów 56 Spis treści Lekcja 1: Wprowadzenie 1 Umiejętności do zdobycia podczas lekcji 1 Terminy kluczowe 1 Wprowadzenie do systemu Windows Vista 2 Uruchamianie komputera 2 Logowanie 3 Posługiwanie się myszą do

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

ActiveXperts SMS Messaging Server

ActiveXperts SMS Messaging Server ActiveXperts SMS Messaging Server ActiveXperts SMS Messaging Server to oprogramowanie typu framework dedykowane wysyłaniu, odbieraniu oraz przetwarzaniu wiadomości SMS i e-mail, a także tworzeniu własnych

Bardziej szczegółowo

Projektowanie bezpieczeństwa sieci i serwerów

Projektowanie bezpieczeństwa sieci i serwerów Projektowanie bezpieczeństwa sieci i serwerów Konfiguracja zabezpieczeń stacji roboczej 1. Strefy bezpieczeństwa przeglądarki Internet Explorer. W programie Internet Explorer można skonfigurować ustawienia

Bardziej szczegółowo

BCS-NVR0402. Rejestrator sieciowy IP 4 kanałowy

BCS-NVR0402. Rejestrator sieciowy IP 4 kanałowy BCS-NVR0402 Rejestrator sieciowy IP 4 kanałowy Kanały wideo: 4 Switch PoE: Nie BCS-NVR0402: 4 kanały wideo. Rejestrator może obsługiwać nagrywanie w czasie rzeczywistym D1(25 kl/s) na 4 kanał. Prędkość

Bardziej szczegółowo

TWÓJ BIZNES. Nasze rozwiązanie

TWÓJ BIZNES. Nasze rozwiązanie Innowacyjny System Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Spraw opracowany przez firmę WASKO S.A., na podstawie wieloletnich doświadczeń zdobytych na rynku systemów teleinformatycznych. TWÓJ BIZNES Nasze

Bardziej szczegółowo

ekopia w Chmurze bezpieczny, zdalny backup danych Instrukcja użytkownika dla klientów systemu mmedica

ekopia w Chmurze bezpieczny, zdalny backup danych Instrukcja użytkownika dla klientów systemu mmedica ekopia w Chmurze bezpieczny, zdalny backup danych Instrukcja użytkownika dla klientów systemu mmedica Wersja 2.0 Data ostatniej aktualizacji: 07.03.2016 Spis treści 1 Wstęp... 3 2 Minimalne wymagania środowiska

Bardziej szczegółowo

co to oznacza dla mobilnych

co to oznacza dla mobilnych Artykuł tematyczny Szerokopasmowa sieć WWAN Szerokopasmowa sieć WWAN: co to oznacza dla mobilnych profesjonalistów? Szybka i bezproblemowa łączność staje się coraz ważniejsza zarówno w celu osiągnięcia

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Jarosław Kuchta Administrowanie Systemami Komputerowymi. Internetowe Usługi Informacyjne

Jarosław Kuchta Administrowanie Systemami Komputerowymi. Internetowe Usługi Informacyjne Jarosław Kuchta Internetowe Usługi Informacyjne Komponenty IIS HTTP.SYS serwer HTTP zarządzanie połączeniami TCP/IP buforowanie odpowiedzi obsługa QoS (Quality of Service) obsługa plików dziennika IIS

Bardziej szczegółowo

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH 01 NAJPOTRZEBNIEJSZE INFORMACJE I PODPOWIEDZI CO TO SĄ SMARTFONY I DO CZEGO SŁUŻĄ? SMARTFONY TO NIE TYLKO TELEFONY NOWEJ GENERACJI. TO MULTIFUNKCJONALNE URZĄDZENIA,

Bardziej szczegółowo

Audyt zasobów sprzętowych i systemowych (za pomocą dostępnych apletów Windows oraz narzędzi specjalnych)

Audyt zasobów sprzętowych i systemowych (za pomocą dostępnych apletów Windows oraz narzędzi specjalnych) Audyt zasobów sprzętowych i systemowych (za pomocą dostępnych apletów Windows oraz narzędzi specjalnych) SYSTEM OPERACYJNY I JEGO OTOCZENIE System operacyjny/wersja, uaktualnienia, klucz produktu Stan

Bardziej szczegółowo

Windows Vista Instrukcja instalacji

Windows Vista Instrukcja instalacji Windows Vista Instrukcja instalacji Zanim będzie można używać maszyny, należy skonfigurować sprzęt i zainstalować sterownik. Proszę przeczytać ten podręcznik szybkiej konfiguracji oraz przewodnik instalacji

Bardziej szczegółowo

JUŻ ZA 1400,00 ZŁ BRUTTO MOŻESZ MONITOROWAĆ I KONTROLOWAĆ SWOJĄ FIRMĘ LUB MIESZKANIE ZA POMOCĄ TELEFONU KOMÓRKOWEGO

JUŻ ZA 1400,00 ZŁ BRUTTO MOŻESZ MONITOROWAĆ I KONTROLOWAĆ SWOJĄ FIRMĘ LUB MIESZKANIE ZA POMOCĄ TELEFONU KOMÓRKOWEGO Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe KOMSERWIS sp. z o. o. 15-044 Białystok, ul. Piasta 16 tel. 85 744-30-30, 85 744-28-63, fax. 85 744-30-30 KRS Nr 0000148643 w SR Białystok, XII Wydz. Gosp., Kapitał

Bardziej szczegółowo

Produkty. ESET Produkty

Produkty. ESET Produkty Produkty ESET Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE ESET Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych

Bardziej szczegółowo

Laboratorium Ericsson HIS NAE SR-16

Laboratorium Ericsson HIS NAE SR-16 Laboratorium Ericsson HIS NAE SR-16 HIS WAN (HIS 2) Opis laboratorium Celem tego laboratorium jest poznanie zaawansowanej konfiguracji urządzenia DSLAM Ericsson HIS NAE SR-16. Konfiguracja ta umożliwi

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W niniejszym podręczniku użytkownika zastosowano następującą konwencję oznaczeń: Informacje mówią o tym, jak należy reagować w danej sytuacji,

Bardziej szczegółowo