Gazetka uczniowska Szkoła Podstawowa Nr 5 w Białogardzie

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Gazetka uczniowska Szkoła Podstawowa Nr 5 w Białogardzie"

Transkrypt

1 Gazetka uczniowska Szkoła Podstawowa Nr 5 w Białogardzie Grudzień 2011 W TYM NUMERZE MIĘDZY INNYMI: - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY - MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ: SPORT I ZABAWA - CZTERY PORY ROKU KL. VA: CZĘŚĆ II ZIMA - MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SUMO - PRZEDSZKOLAKI W SP5 - SZKOLNE KOŁO TEATRALNE PRZEDSTAWIA - KONKURS NA ŁAŃCUCH CHOINKOWY - JASEŁKA Zespół redakcyjny: uczniowie klas II b, IV a, V a, VI a Opiekunowie: Edyta Ćmoch, Jolanta Trompeta, Marzena Sośniak

2 W dniu 6 grudnia 2011 r. na sali gimnastycznej odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy. Każda klasa wystawiła dwie drużyny: sportową i plastyczną. Drużyny sportowe składające się z 10 uczniów rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych.

3 Grupy plastyczne pozostali uczniowie klasy miały za zadanie wykonać Mikołaja lub Mikołajkę wykorzystując przyniesione ze sobą materiały. Mikołaje klas I-III. Mikołaje klas IV-VI.

4 MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY W dniu 7 grudnia na naszej sali sportowej odbyły się dwa turnieje pod nazwą SPORT I ZABAWA. Organizatorem imprezy był Szkolny Związek Sportowy. Najpierw odbył się turniej międzyszkolny, w którym udział wzięły szkoły podstawowe z Białogardu. W rywalizacji trzech szkół miejskich: SP3, SP4 i SP5 okazaliśmy się najlepsi. Do walki zagrzewał zawodników gorący doping naszych kibiców. Dyrektor szkoły Regina Pokucińska wręcza puchar zwycięzcom. Reprezentacja SP5.

5 POWIATOWY TURNIEJ SPORTOWY Jako zwycięzcy zawodów miejskich nasza szkoła reprezentowała miasto w zawodach powiatowych. Do walki o puchar dla najlepszej drużyny powiatu stanęły reprezentacje SP5 Białogard, SP Karlino i SP Rogowo. Rozłożyliśmy przeciwników na łopatki. Zwyciężyliśmy z ogromną przewagą!

6 W dniu 8 grudnia uczniowie V a zaprezentowali drugą część cyklu CZTERY PORY ROKU pod tytułem Zima. Przedstawienie składało się z dwóch części: Pierwsza opowiadała o nadejściu zimy i zabawach związanych z tą porą roku. Królowa Śniegu ostrzegała nas, abyśmy podczas zabaw dbali o własne bezpieczeństwo. Przygotowana dekoracja była wprost bajkowa.

7 Druga część przedstawienia nawiązywała do Świąt Bożego Narodzenia narodzin Jezusa. Była tradycyjna stajenka. Byli anioł, pasterze i trzej królowie. Przy żłóbku zjawili się jednak także niecodzienni goście: Pinokio, Śnieżka, Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia, Podobnie jak poprzednio w przygotowanie przedstawienia zaangażowane były mamy uczniów klasy V a.

8 9 grudnia na sali sportowej odbył się Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Sumo. W zawodach wzięły udział drużyny z SP3, SP4 i SP5. Przed rozpoczęciem rywalizacji odbył się pokaz ćwiczeń w wykonaniu zawodników AKS Białogard. W imieniu Dyrekcji SP5 zawody otworzyła wicedyrektor Agata Skowrońska. Powitała zawodników, trenerów i przybyłych gości. Życzyła wszystkim sukcesów i uczciwej rywalizacji.

9 Potem rozpoczęły się pojedynki. Zawodnicy zostali podzieleni według kategorii wiekowych i wagowych. Jak widać rywalizacja była zacięta zarówno między dziewczętami jak i między chłopcami. WYNIKI I miejsce SP5 II miejsce SP4 III miejsce SP3

10 W dniach 13 i 14 grudnia 2011r. gościliśmy w naszej szkole grupy 6-cio i 5-ciolatków z trzech białogardzkich przedszkoli. Na początek mali goście obejrzeli przedstawienie klasy V a z cyklu CZTERY PORY ROKU Zima biorąc w nim aktywny udział! Następnie zostali podzieleni na małe grupy i pod opieką nauczycieli zwiedziły naszą szkołę. Później mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach. Nauczyciele przeprowadzili lekcje o tematyce świątecznej w grupach mieszanych. Nasi uczniowie wykazali się wyrozumiałością i byli bardzo opiekuńczy w stosunku do młodszych kolegów.

11 A tak przedszkolaki współpracowały z uczniami naszej szkoły: Z wypowiedzi małych gości wynikało, że podobało im się w naszej szkole i chętnie wrócą tutaj w przyszłości, ale już jako uczniowie SP5. A co najbardziej przypadło im do gustu? Przerwy międzylekcyjne i to, że w trakcie ich trwania można jeść!!! Na koniec każdy maluch otrzymał również wydanie specjalne gazetki uczniowskiej skierowane do rodziców przedszkolaków, zachęcające do zapisywania dzieci do naszej szkoły!

12 PRZEDSTAWIENIE SZKOLNEGO KOŁA TEATRALNEGO W dniu 14 grudnia Szkolne Koło Teatralne KURTYNA prowadzone przez p. Elżbietę Jonko zaprezentowało przedstawienie pt. Nasze smutki i radości. Artyści zaprezentowali nam kilka wierszy i piosenek opowiadających o naszych codziennych smutkach i radościach. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne występy naszych koleżanek i kolegów.

13 W dniu 21 grudnia rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy łańcuch choinkowy dla klas I-III zorganizowany przez świetlicę szkolną. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli II etapu edukacyjnego wybrała najładniejsze, najbardziej pomysłowe łańcuchy. Zwycięzcą konkursu została klasa III a wych. p. Beata Sawicka. Drugie miejsce zajęła klasa I a wych. p. Julita Didycz. Trzecie miejsce przypadło klasie II b wych. p. Edyta Ćmoch.

14 W dniu 22 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas II b, IV b, IV c, V a, VI a. Tegoroczna inscenizacja narodzin Jezusa przygotowana została przez uczniów pod kierunkiem p. Bożeny Wrony, ks. Aleksandra Głombiowskiego, p. Patrycji Suwały, p. Marty Zielonka-Materko. Interpretacja Jasełek zaprezentowana w tym roku była bardzo różna od tych, które oglądaliśmy do tej pory bardziej współczesna. Było oczywiście wiele tradycyjnych postaci związanych z Bożym Narodzeniem: Maryja, Józef, Trzej Królowie.

15 Pojawiło się jednak kilka zupełnie nowych postaci jak na przykład diabeł konduktorzy, i kilka innych. Oprawę muzyczną zapewnił oczywiście szkolny chór.

16 Pokoloruj ilustrację

17 Dodatek biblioteczny GRUDZIEN 2011 Ich trzeba znać! Beata Ostrowicka (ur. w 1966 r.) 25 grudnia minęła 46. rocznica urodzin tej znanej Warto przeczytać Wyć się chce Zła dziewczynka Niezwykłe wakacje Eliksir przygód Tajemnica szkatułki Opowieści ze starego strychu Świat do góry nogami Zaledwie kilka dni Ale ja tak chcę! pisarki, autorki wielu książek chętnie czytanych przez dzieci i młodzież. Opowieści ze starego strychu Strych to miejsce magiczne, pełne tajemnic do odkrycia. Szczególnie strych starego domu. W takim właśnie miejscu mieszkają Kreska i Kresek. W ich sąsiedztwie mają swoje domy Pani Sowa, rodzina Myszek i gołąb Gienek. Dni upływają im wśród zwykłych, codziennych czynności, jednak mamy wrażenie jakby stale spotykały ich niezwykłe przygody. A może to stary strych ma taką czarodziejską moc, że wszystko wydaje się tajemnicze i bardzo, bardzo ciekawe?

18 W grudniu odbyło się trzecie spotkanie czytelnicze dzieci oddziałów 0 i uczniów klas I w ramach akcji Cała PIĄTKA czyta dzieciom. Było to już ostatnie spotkanie dla pierwszoklasistów, którzy w styczniu staną się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. W bieżącym roku szkolnym uczniowie wysłuchali następujących bajek: PAŹDZIERNIK: Piękna i Bestia LISTOPAD: Złotołwosa i trzy niedźwiedzie GRUDZIEŃ: Czarowna noc wigilijna Dzieci miały możliwość wysłuchania bajek czytanych przez różnych nauczycieli SP5: Jolanta Trompeta bibliotekarz Barbara Pasińska pedagog Dorota Lemańczyk logopeda

19 Ewa Sienkiewicz nauczyciel przyrody Marzena Sośniak nauczyciel matematyki Edyta Ćmoch wychowawca kl. II b Jolanta Kowalczyk wychowawca kl. III b Beata Sawicka wychowawca kl. III a Grażyna Waśków wychowawca kl. II c

20 Dawno, dawno temu Kot i Humpty Dumpty razem wychowywali się w hiszpańskim sierocińcu. Byli sobie bardzo bliscy, niemalże jak bracia. Jednak zdarzyło się między nimi coś, co rozdzieliło ich ścieżki. Od tego czasu Kot nie tylko został wyjęty spod prawa, ale również napiętnowany przez swojego przyjaciela Humpty ego. Wyjątkowe umiejętności szermierskie sprawiły, że owiany złą sławą Kot w Butach, dzięki odwadze i sprytowi zyskał sobie miano bohatera. Kiedy szarmancki i niezwykle zuchwały Kot w Butach postanawia ukraść mityczną gęś, która znosi złote jaja, jego droga ponownie krzyżuje się z Humpty Dumpty. Obaj muszą poradzić sobie nie tylko z trudną przeszłością. Bystry i inteligentny Humpty Dumpty staje się prawdziwym mózgiem całej operacji. Dołącza do nich także błyskotliwa Kitty najlepsza złodziejka w okolicy. Na ich drodze piętrzą się jednak przeszkody, a jedną z nich jest duet nie przebierających w środkach zbirów. To Jaś i Jadzia, którzy nie spoczną, dopóki nie uda im się pokrzyżować szyków Kota w Butach i jego drużyny.

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r.

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r. Strona1 WOŚP 11.01.2015 r. już 23 raz w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze zbierali na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla

Bardziej szczegółowo

Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014

Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014 Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014 1 SŁOWO OD REDAKCJI Nieregularnik tematyczny powstał w 2009 roku jako gazeta okazjonalna, wydawana w razie potrzeby z różnych okazji. Pierwszy numer dotyczył Ikara i

Bardziej szczegółowo

Atomowy autobus kontra autobus Gąskobyla

Atomowy autobus kontra autobus Gąskobyla www.mielno.pl 1 Atomowy autobus kontra autobus Gąskobyla Aktywiści antyatomowi z gminy Mielno - na znak protestu - zaparkowali żółty autobus koło Politechniki Koszalińskiej, tuż obok atomowego autobusu

Bardziej szczegółowo

KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI

KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy email: splipnica@poczta.onet.pl lub splipnica@onet.eu Kronika działań SKO Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy liczy zaledwie 88

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki ul. Sienkiewicza 163 42-583, Bobrowniki. Kujonek. Wydanie specjalne 04/15 WWW.JUNIORMEDIA.

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki ul. Sienkiewicza 163 42-583, Bobrowniki. Kujonek. Wydanie specjalne 04/15 WWW.JUNIORMEDIA. ORGANIZATOR PROJEKTU Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki ul. Sienkiewicza 163 42-583, Bobrowniki Wydanie specjalne 04/15 PARTNER Wiosna, wiosna, ach, to Ty! Kwietniowe popołudnie w ostatni piątek kwietnia

Bardziej szczegółowo

KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności

KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy rok szkolny 2013/2014 Opiekunowie: Aneta Chmielewska-Żyhałko Anna Frąckowiak Popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem

Bardziej szczegółowo

Zdjęcia: Michał Piotrowski

Zdjęcia: Michał Piotrowski ŚWIĘTO SZKOŁY Szóstego grudnia 2010 r. już po raz czwarty obchodziliśmy Święto Szkoły. Związane jest ono z postacią patrona naszej szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego, który 6 grudnia 1914 roku w Marcinkowicach

Bardziej szczegółowo

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ.

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. 2 kwietnia 2014 r. uroczystość 8. rocznicy śmierci Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII uroczystość religijna, która

Bardziej szczegółowo

I Zlot Stowarzyszeń Mieszkańców Gminy Dzierzgoń - NOWINY 2012

I Zlot Stowarzyszeń Mieszkańców Gminy Dzierzgoń - NOWINY 2012 DZIERZGOŃSKI INFORMATOR SAMORZĄDOWY 1 czerwiec 2012 Miesięcznik * Rok VI * Nr 6(47) * nakład 1000 egz. * czerwiec 2012 rok * egz. bezpłatny * ISSN 1898-1224 W numerze: Wizyta Kathariny von Krosigk, Szlachetna

Bardziej szczegółowo

Gródkowskiej i Zwycięstwa w Psarach oraz przy ul. Belnej w Strzyżowicach, który obecnie znajduje się w ocenie. Red

Gródkowskiej i Zwycięstwa w Psarach oraz przy ul. Belnej w Strzyżowicach, który obecnie znajduje się w ocenie. Red Gazeta samorządowa Egzemplarz bezpłatny KWIECIEŃ 2014 NR 04/108 ISSN 1732-985X Ruszyła wymiana sieci wodociągowej w Psarach Pod koniec kwietnia ruszyły prace związane z wymianą sieci wodociągowej w Psarach.

Bardziej szczegółowo

Czy trudno zostać myśliwym?

Czy trudno zostać myśliwym? PANORAMA ŻÓŁKIEWSKA Z ŻYCIA GMINY (luty) Nr 1(10)/2012 3 Czy trudno zostać myśliwym? Rozmowa z panem Ryszardem Borowcem, myśliwym Koła Łowieckiego Nr 17 Jeleń Żółkiewka. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej

Bardziej szczegółowo

Książki, które pomagają żyć

Książki, które pomagają żyć Wieczór poezji Urszuli Bazan 28 lutego w czytelni Biblioteki Publicznej w Bojanowie odbył się wieczór poezji z udziałem Urszuli Bazan. Rawicka poetka zawitała do biblioteki po raz drugi. Okazją do tego

Bardziej szczegółowo

Jubileuszowy koncert,,kolneńskich Dziewczyn z Plusem

Jubileuszowy koncert,,kolneńskich Dziewczyn z Plusem KWIECIEŃ 2015/4 (182) ISSN 1640-257X KOLNO - GRABOWO - MAŁY PŁOCK - STAWISKI - TUROŚL Jubileuszowy koncert,,kolneńskich Dziewczyn z Plusem 1 22 kwietnia grupa artystów działająca przy Kolneńskim Ośrodku

Bardziej szczegółowo

MIESIĘCZNIK BEZPŁATNY SAMORZĄDU GMINY GÓRNO ISSN2299-5110 NR 2 (30) LUTY 2015

MIESIĘCZNIK BEZPŁATNY SAMORZĄDU GMINY GÓRNO ISSN2299-5110 NR 2 (30) LUTY 2015 GŁOS GÓRNA MIESIĘCZNIK BEZPŁATNY SAMORZĄDU GMINY GÓRNO ISSN2299-5110 NR 2 (30) LUTY 2015 Najserdeczniejsze życzenia z okazji 8 Dnia Kobiet, wszystkim Paniom składają marca Janusz Bednarz Przewodniczący

Bardziej szczegółowo

Jestem mieszkańcem tej gminy

Jestem mieszkańcem tej gminy Ślubowanie Numer 133 Grudzień 2014 ISSN 1233-6378 www.gazeta.rydzyna.pl Cena 1,50 zł Wszystkim Mieszkańcom Gminy szczęśliwych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnego nadziei Nowego

Bardziej szczegółowo

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki

Oswiata. w Gminie Grodzisk Mazowiecki , Oswiata w Gminie Grodzisk Mazowiecki 1 Szanowni Państwo Ważnym elementem w wychowaniu młodych ludzi jest otaczające ich środowisko. Szkoły kształtują osobowość, a także rozwój intelektualny i społeczny

Bardziej szczegółowo

Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6)

Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6) Pomarańczowa Rewolucja na Warmii i Mazurach (nr 6) W naszej Pomarańczowej Sieci miejsc aktywnych są już: Banie Mazurskie Bartoszyce Bielice Biskupiec Bukwałd Braniewo Dywity Działdowo Elbląg Ełk Giżycko

Bardziej szczegółowo

Uśmiechnij się! Kupon konkursowy Szkolne Newsy 2 2014/2015. Hasło krzyżówki: Imię i nazwisko: Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Trzebieniu

Uśmiechnij się! Kupon konkursowy Szkolne Newsy 2 2014/2015. Hasło krzyżówki: Imię i nazwisko: Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Trzebieniu Uśmiechnij się! Przed świętami św. Mikołaj rozdaje prezenty na ulicy. Jasio po otrzymaniu jednego z nich mówi: - Święty Mikołaju, dziękuję ci za prezent. - Głupstwo - odpowiada święty Mikołaj. - Nie masz

Bardziej szczegółowo

Śpiewajcie aniołowie, pasterze grajcie Mu

Śpiewajcie aniołowie, pasterze grajcie Mu NUMER 11/(8) ISTOPAD 2009 EZPŁATNY MIESIĘCZNIK UMIG SEROCK ZŁOTA OKAIZACJA IZNESU Gmina uhonorowana Certyfikatem Akcji Przejrzysta Polska Śpiewajcie aniołowie, pasterze grajcie Mu INFORMATOR MIASTA I GMINY

Bardziej szczegółowo

Studniówka 2013. Poloneza czas zacząć

Studniówka 2013. Poloneza czas zacząć Poloneza czas zacząć Studniówka 2013 Foto: od lewej Elżbieta Wiatrowska, Patryk Maciejewski, Milena Szczerbiak i Włodzimierz Kuc, dyrektor Mechanika Foto: foto-s Aktualności samorządowe Z głębokim żalem

Bardziej szczegółowo

CZTERDZIEŚCI LAT JAK JEDEN DZIEŃ

CZTERDZIEŚCI LAT JAK JEDEN DZIEŃ CZTERDZIEŚCI LAT JAK JEDEN DZIEŃ Wielu z nas zna przysłowie: Choćby cię smażono w smole, nie mów, co się dzieje w szkole. Jednak jubileusz, jakim jest 40-lecie szkoły, to z pewnością okoliczność, która

Bardziej szczegółowo

50 lat Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach

50 lat Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach 50 lat Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 im. Jana Pawła II w Katowicach MONOGRAFIA Katowice, 29 marca 2012r. SPIS TREŚCI Z dziejów szkoły. 7 Za jego przykładem iść chcemy błogosławiony Jan Paweł II - patron

Bardziej szczegółowo

ISSN 1426-5389. Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl

ISSN 1426-5389. Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl ISSN 1426-5389 Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl W miesiącu czerwcu miały miejsce dwie Sesje Rady Miejskiej. Pierwsza Sesja, uroczysta, odbyła się w dniu 19 czerwca i na niej w uroczystej oprawie został

Bardziej szczegółowo

TO NIE BYŁ PRZYPADEK. 20 Echa znad Sanu i Wisłoka

TO NIE BYŁ PRZYPADEK. 20 Echa znad Sanu i Wisłoka TO NIE BYŁ PRZYPADEK Jeszcze nikt przedtem, jak Józef Czwakiel nie dostarczył mi tak ciekawych tematów do zamieszczenia w naszym Biuletynie. Raz pisałem o nim jako gorzyckim Ikarze pasjonacie paralotniarstwa,

Bardziej szczegółowo

Radio Niepokalanów 102,7 FM

Radio Niepokalanów 102,7 FM 102,7 FM Radio Niepokalanów sk³adaj¹ Rada Miejska i Burmistrz cotygodniowy "Kwadrans Samorz¹dowy" Miasta i Gminy O arów Mazowiecki w ka dy czwartek o godz. 13:30 w ka dy pierwszy pi¹tek miesi¹ca o godz.

Bardziej szczegółowo

W numerze także: (więcej na str. 10-11)

W numerze także: (więcej na str. 10-11) Pogórze MIESIĘCZNIK SAMORZĄDOWY GMINY PLEŚNA ISSN 1641 9006 Nr 5 (180) WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2014 CENA: 2,50 ZŁ Tym, których już nie ma i tym, co są pośród nas... - odsłonięcie i poświęcenie tablic ku

Bardziej szczegółowo

Z ostatniej chwili: X Gala Laureatów za nami. Mamy kilkudziesięciu laureatów! Na zdjęciu od prawej jedna z laureatek Anna Miszkowska i wręczający jej

Z ostatniej chwili: X Gala Laureatów za nami. Mamy kilkudziesięciu laureatów! Na zdjęciu od prawej jedna z laureatek Anna Miszkowska i wręczający jej Z ostatniej chwili: X Gala Laureatów za nami. Mamy kilkudziesięciu laureatów! Na zdjęciu od prawej jedna z laureatek Anna Miszkowska i wręczający jej nagrodę: Daniel Koko, Bożena Pawłowicz i Alicja Kownacka.

Bardziej szczegółowo

Inwestycje w szkoły w 2011 r.;miejsca reakreacyjnestr.1; W Lądku bezpieczniej; Sesja Rady Miejskiej- str.2

Inwestycje w szkoły w 2011 r.;miejsca reakreacyjnestr.1; W Lądku bezpieczniej; Sesja Rady Miejskiej- str.2 DL ebaty ĄDeckieNr 11 (142) 2011 r. LISTOPAD egzemplarz bezpłatny ISSN 1641-425X informator samorządowy Inwestycje w szkoły w 2011 r.;miejsca reakreacyjnestr.1; W Lądku bezpieczniej; Sesja Rady Miejskiej-

Bardziej szczegółowo

realizowana jest ze środków własnych pochodzących

realizowana jest ze środków własnych pochodzących Nr 10 (33) październik 2005 Miesięcznik Samorządu Gminy Teresin egzemplarz bezpłatny ISSN 1730-4164 Problemy teresińskiej oświaty Naszym najważniejszym celem jest wspieranie ludzi, którzy zajmują się oświatą,

Bardziej szczegółowo

Pół wieku MDK-u. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu

Pół wieku MDK-u. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu 2004 Zespół redakcyjny: Elżbieta Marciniszyn, Agnieszka Włoch, Alfred Prudzienica, Dariusz Romanowski Skład: Michał Duda Projekt okładki: Włodzimierz Marchowski, Michał Duda Rysunek na okładce: Michalina

Bardziej szczegółowo